NP 2017

P.Matalik (15.11.2016, 19:25)
Na zasadnutí prezídia 15-16.10 v bode č,9.návrh na NP.Stále sú návrhy nad 700 km s poznámkou ,ak bude 15.2 schválená katg."E" nad 800 km/čo je na 99% isté/ ,tak sa NP a VCS predlžia km/Nieburg,Marburg,Gotha/.Nebolo by na zváženie usporiadať jeden pre celé Slovensko napr.Kolín n/Rýnom/netlačím to severným smerom,hoci by bolo menšie rozpatie/,kde sme svojho času nasadzovali od 10 000-15000 holubov!!!Bola by to taká mala Slovenska Barcelońa či České Ostende. Spraviť pásma 800-900 km,900-1000km a nad 1000 km.Ocenenie z troch pretekov kumulovať do jedného.Takýto závod by ma "šmrc" aj u zahraničných chovateľov.Čo Vy na to chovatelia?
Barbirik Igor (15.11.2016, 21:09)
Peter dobrý návrh
Štefan Krescanko (15.11.2016, 21:14)
Peter,
také "národné preteky" zo vzdialenosti 500 až 7oo km bude asi ťažko na Slovensku prekonať. Taký NP ako v minulosti Schwerin, ktorý slovenskí chovatelia v minulosti lietali, to je iba spomienka.
Pavol Holka (15.11.2016, 22:56)
Súhlasím pán Matalík
Buček Eduard (16.11.2016, 06:25)
Peter nechcel som sa zapájať už do žiadnej diskusie. aj keď nie som dlhotratiar som naštvaný ,keď stále spomínate národné preteky,len tu na stránke.
Ja som na stretnutí funkcionárov ktorých zvolal p. Seliga v Nitre navrhnul aspoň 2 závody národné nad 700 km ,určiť najmenšie rozpätie ,urobiť aj pásma , oceniť prvich 20 holubov 2500 eu. Ktorá OZ sa nezúčastni tak ju nezaradiť do MS DT.
No mal si vidieť tu reakciu niektorých chovateľov, aj od vás z východu. No a niektorý zo Západu ako mrmľali .
Tak to neprešlo.
Na nasledujúcej konferencii v Nitre som opäť vystúpil a znovu som toto navrhnúl no a toto prešlo hlasovaním.
Bola určená komisia 2 západ,2 stred,2 východ a p. Vidhold bol šéf ktorý mal zabespečíť sedenie a jednanie o národných pretekoch.. Určil sa termín do konca augusta 2016. Tak som bol spokojný. No a komisia to na 100% splnila ale v opačnom slova zmysle.
Tak som zavolal a rozprával z každej sekcie s jedným zástupcom a dozvedel som sa že p. Vidhold ako vedúci ich nezvolál vôbec .
No na konferencií si každý pamätá ,ako chcel byť šéfom a skuték utek. Nie je to len jeho chyba ,ale aj ostatných čo sa dali zvoliť.
Tak zase sme tam kde predtým a majme očí len pre plač a záviďme ako to inde ostatný dokážu zorganizovať.
Neviem čoho sa bojíme že závod vyhrá nejaký neznámy chovateľ a majstri nebudú predávať ? Tak mu zagratulujeme a tešíme sa na ďalší. Veď národný závod je o tom že sa všetci zídu na jednom mieste a je celoštátna konkurencia /nie len niekoľko OZ./. Veď takéto závody sú sviatok a majú sa čakať v Kravate.
Tibor Balogh (16.11.2016, 06:43)
Pán Buček gratulujem trafili ste klinec po hlave...citujem " Neviem čoho sa bojíme že závod vyhrá nejaký neznámy chovateľ a majstri nebudú predávať ? " !!
miroslav vidhold (16.11.2016, 11:00)
Prečítal som si pár viet,čo sa týka NP a na úvod sa chcem všetkým ospravedlniť,že komisia nesedela...Dôvod je len jeden, a to,že mi to naozaj „ušlo“...jednoducho pri mojich povinnostiach som si to nedal ako pripomienku a „podarilo“sa mi na to zabudnúť.Viem,že sa to nemá stávať,no stalo sa ...Na druhej strane musím napísať aj to,že neviem,či by taketo sedenie malo význam po vlaňajšej skúsenosti s riešením NP pretekov vlani na jeseň v Nitre.Chcem touto cestou poďakovať za prácu a obdiv pánovi Petrovi Záhorskému,ktorý urobil veľmi veľa ,aby sa mohli letieť regionálne a národne preteky Nienburg.
Je velmi smutné,ak prvými v rade,ktorí „rozbijajú“ spoločné vypúšťanie holubov sú členovia Prezídia SZ,tým vlastne negujú prácu „takých Záhorských“ a iniciativu aj ostatných zapálených členov OZ CHPH. Nie je možné,aby predseda výcvikovej komisie a člen Prezídia sa na jednaní o NP otočil ostatným chrbtom a zdúval sa ako malé dieťa,ignoroval dohodu a úplne rozbil v podstate východ.Ďalším členom Prezídia,ktorý mal takéto správanie bol p.Valíček,ktorý sa taktiež nemal záujem dohodnúť a vyhováral sa na region Sever...A ak mám napísať pravdu,celé leto ma vyvolával,že celé Slovensko by malo letieť spolu a tak ďalej...farizejstvo..?A V poriadku to môže byť len potiaľ,pokiaľ by sme všetci neboli vedeli,že tu sa všetci máme dohodnúť a tým pádom nikto,ale nikto,nemal mať dopredu nič dohodnuté a všetko sa malo v podstate odvíjať od tohto stretnutia. / myslím tým spoločné NP 2016/.Jednoducho povedané,niektorí ľudia v Prezídiu si myslia,že zväz je ich ! Až na pár členov Prezídia, ktorí možno myslia pre väčšinu členov,sú ostatní len obrovskou brzdou mysliacou vo svoj prospech.Je mi úplne jedno,či to niekoho pichlo v zadnej časti tela,alebo nie,ale toto čo sa už tu deje mi pripadá,ako keby zväz bol súkromnou firmou jedného človeka.
Trochu rozoberiem....Podľa Stanov SZ a organizačného poriadku ,Valné zhromaždenie,ako najvyšší orgán medzi zjazdami zriaďuje odborné komisie...Tieto komisie pracujú ako „odborné“ a nie ako komisie „na nič! Vždy Preteková komisia od nepamäti kontrolovala,vyhodnocovala nielen MS,ale aj výsledky dosiahnuté jednotlivými holubami – t.j.pretekovú dokumentáciu prvých chovatelov...Kvôli nestrannosti a bla bla,to predsa význam má! No už vlani sa stalo / kvoli komu?!!!/,že kontrola síce prebehla,ale jej závery Prezídium jednoducho zmietlo zo stola!!!! Pán Prezident povedal,že za somariny predsa nebudeme niekoho vyraďovať!!!! Somariny ? Nepotvrdené miesta štartov ,časy štartov a viacero prešlapov rôznych OZ CHPH,za ktoré predtým neboli uznané výsledky iným ... a medzi nimi okrem iného aj OZ Košice,či Kežmarok...bol to účel,myslím,že áno...zápisy komisie podľa jednotlivých OZ musia byť na zväze aj napr.s mojim podpisom.So záverom Prezídia boli zaskočení viacerí členovia komisie...no ústredie má predsa právomoci,nie?! No to teda nemá páni!Záver každej komisie má byť záväzný a Prezídium má len preskúmať neporušenie zväzových dokumentov a potvrdiť formálne závery komisie!!! Samozrejme pokiaľ pracuje podľa vedomia a svedomia! No v tomto prípade to tak nebolo a ani nie je,jednoducho povedané z modrej sa stala červená a farbosleposť nikomu nevadí !!!! Tento rok? Žiadna komisia,žiadna kontrola,alebo len „kontrola“pre kontrolu...A MS 2017 je na svete a nikto ani nevie,ako sme tu všetci spokojní a majstri síce sú,ale „bez pečiatky „ pretekovej komisie...Alebo o tom neviem,pozvanka neprišla !!!
Ďalšie,čo ma ako člena Pretekovej komisie dostalo do „vývrtky“ bola CV 2016...samozrejme kontrola výsledkov holubov by mala byť objektívna a prvoradá...či boli správne použité deklarácie výsledkov u holubov atd...už pred zverejnením neoficiálnych výsledkov som upozornil telefonicky p.Valíčka,že neboli u niektorých OZ definované správne VS a dal som preto na vedomie sekretárovi Zväzu,aby všetky Pretekové plány a deklarácie výsledkov,boli k nahliadnutiu pred kontrolou výsledkov holubov.Napriek tomu organiz,výbor CV zverejnil dopredu výsledky na stránke !A nastal stres u organizátorov,čo sa zase „našlo“!Áno našlo a hlavne znova u OZ Kežmarok a Košice,kde vobec nemali deklarované,kde a v ktorom VS sa jednotlivý chovateľ podľa súradníc nachádza.Jednoducho v Pret.pláne OZ, bolo napísané : VS podla súradníc ...a to je čo za vychcanina????? Jediná OZ CHPH,ktorá to mala takto deklarované a splnené,že napr.VS1 tvorí tento zoznam chovateľov podla týchto súradníc a VS2 další zoznam...OZ SENICA.Ked som sa prehŕnal v zápisniciach s Výročných schôdzí, taký OZ Kežmarok mal v uznesení,že ano bude podľa súradníc,ale že rozdelenie urobí Výbor OZ na schôdzi Výboru OZ,mali tam dátum asi do 31.3.2015.No nakoniec sa oficialne nič neudialo,zápisnica zo schôdze nebola ani zoznam.To znamená,že vykonané účelovo a kvôli komu,čomu?????...ťažká otázka?...vôbec nie!!To isté OZ Košice,bez deklarácie kto kde patrí,do ktorého VS.Jednoduchá manipulácia s výsledkami je možná a ak niekto počíta aj výsledky,tak priam ako vyšitá!!!Samozrejme po kontrole na CV tieto veci vyšli po kontrole pretekovou komisiou navonok...Pán Seliga,ako predseda,vôbec nemal záujem o kontrolu výsledkov holubov a staral sa len o svoj stánok.Preto som sa za ním vybral a jednoducho som mu povedal,že si to takto nepredstavujem,aby na to takto kašlal.Po čase za mnou prišiel a povedal,že pravdu mám,ale čo vraj on môže robiť,ked všetci vraj robia „na neho“/ OZ KA/...bol som ako vodou obarený....Preteková komisia dala zistenia na Prezídium,no ako doteraz,všetko zmietnuté zo stola !!!! Viete je mi ľúto,keď viem,aké je nie jednoduché nalietať holuba na CV,no tobôž nie,do totálnej špice...No niekde to majú „oveľa lahšie“,len preto,že majú benevolentných ludí,dávajúcich priestor k všetkému,čo je dovolené aj nie.Rozpisovať sa o kontrolnej komisii zväzu nepovažujem za z mojej strany objektívne,pretože o ich práci neviem ...Nakoniec si myslím,že tento Zväz by mal byť nie Zväzom „jednej osoby“,a to,že sme sa nepohli dopredu za 20 rokov je v systéme riadenia Zväzu a v tých istých ľudoch,ktorí sa tam dostávajú intrigánskou politikou a nie politikou práce pre ľudí a ich holubárske vyžitie sa...Pozrime sa čo tu máme, bojíme sa pomaly pretekať dalej ako 350 km a Slovensko ako,vraj holubárska krajina, sa obrovskou rýchlosťou ženie dozadu!!!! My nevidíme,kde sa holubarsky svet uberá? Prioritou vo vyspelých krajinách sú trate 400 – 700 km a takisto hodnota holubov lietajúcich krátke trate je nízka, v porovnaní „ middle, one day long distance“holubov...no ale ak budeme čítať článok p.Ščibravého,sme úplne inde ...a kde on žije ?
A nakoniec je konštatovanie, Edko Buček,má vôbec význam zvolávať nejakú komisiu v tomto obsadení a konštelácie hviezd na nebi?/ až na výnimky../ Myslím,že nemá...aj ked ja záujem mám a veľmi rád sa tam stretnem z ľudmi typu Záhorský,Brzý a jednoducho všetkých tých,ktorí nepolitikárčia a nemýlia si holubárenie s podnikaním v nom....




Jančok Ľudovít (16.11.2016, 11:34)
Zdravím Vás. Nuž pán ing. Vidhold, ostrá sekera, ale s tupou sa ťažko robí. Neviem sa spamätať úžasné. Ďakujem. Ludvik.
Barbirik Igor (16.11.2016, 12:15)
Pán Vidhold ,vďka konečne niekto za 25 rokov nabral odvahu povedať pravdu.
Buček Eduard (16.11.2016, 13:18)
Miro Vidhold dobrý článok no realita pre národný pretek je podĺa mňa v nedohľadné. Snažil som sa to presadiť ,aby to bol Narodný pretek s veľkým "N " no márne.
Ako sa to spieva ? To Slovensko naše dosial tvrdo spalo ,ale blesky hromu ..............................
Tak Slováci konečne zobuďte sa ak chceme prežiť a napredovať a nie prešĺapovať ! Zvoľte si tých čo naozaj budú robiť pre nás pre Slovensko a nie pre seba.
Buček Eduard (16.11.2016, 13:28)
Ešte malý doplnok.

Na konferenciách čo mi je dosť smiešne, upravujeme vety ,slovíčka, čiarky,bodky a to niekedy aj hodinu a podstatné veci aby sa chovatelia bavili a z holubarenia mali úprimnú radosť nám unikajú.
Jaroslav Seliga (16.11.2016, 18:33)
Ako člen Prezídia SZ nerád reagujem na názory v DF, ale ako normálny a slušný funkcionár mám rád jedine osobné a pracovné sedenia, kde sa veci dajú riešiť zoči voči.A to asi pán Vidhold nemá v obĺube. To že nezvolal komisiu do ktorej sa nechal sám delegovať na VZ pre NP 2017 a dôvod uvádza v pár riadkov že mu to ,,ušlo"(nebol záujem vzhĺadom na výsledky na DT v sezóne 2016) resp zabudol ma vôbec neprekvapilo. Nezdar,neúspech sa veĺmi taško znáša. Zato si dal dosť námahy na urážanie a obviňovanie členov Prezídia.
Za tri roky od kedy je členom Pretekovej Komisie sa zúčastnil len jedinej kontroly pretekovej dokumentácie v roku 2014, Zasadanie bolo dvojdňove a pán Vidhold odišiel z kontroly už v piatok po večery - asi prišiel len na večeru resp. nepotreboval presadiť osobný prospech. Na všetky školenia a zasadnutia Pretekovej komisie dostávajú členovia pozvánky cez sekretariát SZ CHPH - od pána Javorčeka. Taktiež kontrola pretekových plánov bola vykonávaná z dôvodu šetrenia finančných prostriedkov na dopravu odoslaním materiálov jednotlivým členom komisie.
Pán Vidhold nemôže byť podpísaný v zápise, pretože sa nikdy nezúčastnil, neospravedlnil a ani neposlal žiadný návrh či podnet.
O spomínanej kontrole na CV v Trenčíne som sa dozvedel až po jej ukončení, keď ma pán Vidhold informoval o ,,kontrole"a
odovzdal mi svoje poznámky a ,,poveril ma napísaním zápisu z kontroly na ktorej som sa nezúčastnil". Dodnes určite neexistuje zápis.
Nie je pravda ani to, že zistenia komisie sa zamietli pod koberec. OZ Kežmarok má zrušené výsledky Športové pásma a na jarnom Valnom zhromaždení sa doplnil Pretekový poriadok v bode VS. Zoznam chovateľov mala len jediná OZ Senica, ostatné OZ ich nemali a nikto ich nevyžadoval pretože nemali oporu v platnom Pretekovom poriadku.
Pán Vidhold - asi sa Vám niečo snívalo pri písaní tohto príspevku. Ja som za Vami nikdy nebol a určite ani nikdy nepôjdem. Sú to len Vaše klamstvá. OZ Košice má funkčný Výbor a vieme prijať a niesť zodpovednosť za naše chyby.
Zloženie odborných komisii podľa Organizačného poriadku schvaľuje Valné zhromaždenie. Ten istý Organizačný poriadok v § 8 hovorí o práci Výcvikovej komisie (Pretekovej komisie).Ani v jednom z 10 bodov Organizačného poriadku som nenašiel, že názor pána Vidholda je záväzný pre celé prezídium a všetkých členov SZ CHPH.
Osobne to považujem za pokus o odvedenie pozornosti od svojej neschopnosti,
Pán Vidhold, uveďte vaše návrhy alebo zlepšenia ktoré ste osobne prezentovaly na zasadnutiach komisii SZ.
Na podobné invectívy nemienim dalej reagovať.
Peter Grék (16.11.2016, 20:51)
Keďže som tajomníkom OZ Kežmarok a v príspevku pána Vidholda je práca a výsledky chovateľov našej OZ Kežmarok (mňa nevynímajúc) opakovane znevažovaná, rozhodol som sa uviesť relevantné skutočnosti, ktoré objektívne a normálne uvažujúci ľudia určite pochopia a urobia si vlastný názor na danú problematiku i na pána Vidholda.

Pán Vidhold vyvinul nesmierne úsilie pri poslednej CV, aby uškodil kolekcii OZ Kežmarok a dožadoval sa vyradenia našich holubov z výsledkov, pretože sme podľa neho nemali deklarované zloženie výcvikových stredísk. Napriek tomu že je členom pretekovej komisie, zrejme nevedel že taká povinnosť dovtedy nikde, ničím a nikým nebola stanovená a tak jej plnenie ani nikto nemôže vyžadovať, tobôž za jej nesplnenie vyraďovať z výsledkov!!!

Túto povinnosť ustanovilo Prezídium do Pretekového poriadku až v roku 2016 na svojom zasadnutí 13.2.2016 .
Ako dôkaz citujem: „ZÁPISNICA ZO ZASADNUTIA PREZÍDIA SZ CHPH konaného dňa 13. februára 2016 v Nitre
K bodu 10: ...Prezídium rozhodlo, aby OZ CHPH, ktoré majú chovateľov do VS zaradených podľa súradníc holubníka, sú povinné zoznamy chovateľov jednotlivých VS zaslať spolu s Pretekovým plánom.“
Následne sa toto ustanovenie dostalo aj do pretekového poriadku.
Citujem: „PRETEKOVÝ PORIADOK pre organizovanie pretekov poštových holubov HLAVA I. ORGANIZAČNÉ USTANOVENIA
C/ ZO CHPH alebo chovateľ môže byť zaradený len do jedného VS. Ak OZ CHPH vytvára VS - výcvikové strediská, tak do VS - výcvikových stredísk musia byť zaradené všetky ZO CHPH alebo všetci chovatelia. Deklarácia VS musí byť uvedená v pretekových plánoch, ktoré je potrebne zaslať na sekretariát Zväzu do 31. marca bežného roka. (* viď poznámky)
„* K uvedenému bodu schválilo Prezídium SZ CHPH 13. 02. 2016: Ukladá štatutárom OZ CHPH, ktoré majú VS určené podľa súradníc holubníka, aby zoznam chovateľov jednotlivých VS zaslali spolu s Pretekovým plánom na sekretariát SZ CHPH k zaevidovaniu. Termín: 31.3.2016 Zodpovední: štatutári OZ CHPH“

OZ Kežmarok v sezóne 2015 rozdelilo OZ do dvoch VS podľa súradníc chovateľov. Presná špecifikácia tohto rozdelenia chovateľov do VS bola schválená 11.3.2015 viď. zápis:
Citujem: „Zápisnica zo schôdze výboru OZ CHPH Kežmarok rozšírenej o predsedov, konanej dňa
11.3.2015 v Spišskej Belej
K bodu 3:
A., Konečná verzia plánu OZ KK visí na stránke www.ozkezmarok.sk . Ide o konečnú verziu,
ktorá v tejto podobe pôjde na SZ CHPH. Rozdelenie chovateľov do pásmových
výsledkov sa urobí podľa preteku Chrudim (ide o regionálnu ST), prvých 50 % chovateľov
s kratšou vzdialenosťou bude vo VS1, druhá polovička s dlhšou vzdialenosťou bude vo VS2.“

Následne boli vypočítané programom Mypigeons doletové vzdialenosti pre pretek Chrudim a chovatelia boli podľa nich výpočtárom OZ v programe zadelený do dvoch VS. Chovatelia na kratších kilometroch závodili vo VS1, tí na dlhších boli vo VS2. Toto delenie bolo nemenné a chovatelia si sami mohli kontrolovať svoje umiestnenia vo VS. Zoznam chovateľov je založený v dokumentácii u nášho výpočtára a je úplne zrejmý z výsledkov na Mypigeons. Pre rok 2015 sa v našej OZ ustanovili aj tri športové pásma: Sever, Stred a Juh. Výsledky z týchto pásiem mohli chovatelia využiť hlavne vtedy keď holuby priletovali do OZ zo severu resp. z juhu. Takéto rozdelenie OZ bolo v doterajšej histórii OZ zrejme najobjektívnejšie aké sme kedy mali. Keďže ale toto rozdelenie športových pásiem odporovalo nabaľovaciemu systému, výsledky zo športových pásiem roku 2015 naša oblasť zrušila a naši chovatelia a ani ja sme tieto výsledky v žiadnej oficiálnej súťaži z roku 2015 nevyužili. A nevyužijeme ich ani v dvojročných výsledkoch pre túto CV.

Na celkové dokreslenie ešte uvediem nasledovné:
Citujem: „Z Á P I S N I C A ZO ZASADNUTIA VALNÉHO ZHROMAŽDENIA SZ CHPH konaného dňa 19. marca 2016
V. Valné zhromaždenie SZ CHPH ukladá:

2. Komisii menovanej VZ SZ CHPH, v zložení Ing. Miroslav Vidhold - predseda, Ing. Peter Chytil, Peter Záhorský, Viktor Holúbek, Ľubomír Valíček, Mgr. Milan Blahovský, Ing. Peter Kristiňák vypracovať a predložiť prezídiu SZ CHPH návrh na konanie troch NP pre celé Slovensko, ktoré by sa konali v roku 2017 a v nasledujúcich rokoch.

Termín: 20. 08. 2016 Zodpovedný: Ing. Miroslav Vidhold

Najlepšia obrana je zrejme útok...




miroslav vidhold (16.11.2016, 21:33)
Vidim,ze sa nam tu zacina klamat☺...a "trafena hus zagagala"...Je zaujimave,ze pan Seliga nema ani pary,kto kontroloval pretekovu dokumentaciu za r.2015,pretoze by to tu nenapisal.Vyslovene boli vsetky zistenia mnou podpisane na papieri,aby nemohli byt sfalsovane...a kedze nemozem pisat len cez mobil,nebudem tu rozoberat dalej ani stret zaujmov predsedu vycvikovej komisie s jeho podnikanim,pretekanim,dopravou holubov a pocitanim vysledkov na inu osobu....to tiez nie je pravda...a zrusenie VS OZ Kezmarok za r.2015 je mi novinkou,na CV 2016 este zaujimavo platilo.Nechcel by som spavat v kozi ani jedneho z Vas....Vyhovorka,ze nikde nebolo napisane,ci treba deklarovat menovite zoznam podla suradnic neobstoji...jedine tam,kde potrebuju mat nejasne a zahmlene mantinely...A to zasadnutie "mojej"komisie neberte do ust na svoju obranu...ani jeden z Vas k tomu nemate ziadny vztah,jedine ak,tak na potrebu sirenia dohadov a intrig.Veci,ktore su cierne na bielom, su podstatne a to mozu potvrdit clenovia PP komisie a KK (Mlatko,Brzy)...samozrejme to musia chciet...

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené