Po sezóne

Miroslav Vavrek (16.11.2016, 08:00)
Vážení chovatelia.
Prečítal som si Informačný spravodaj PH č.3/odporučal by som každému chovateľovi/,kde pán.prezident Dudzik v úvode pod názvom Po sezóne pár vetámi strúčne a vystížne popísal situáciu v našom športe a v našom spoločenstve,začo ma môj obdiv a zaslúži si pochválu ako aj za článok Národné preteky 2016,kde doslova defínoval aký ľudia pracúju v OZ a očo ím ide ako aj prečo boli NP aké boli aké sú.
Píšem tú iba svoj názor bez toho ,aby som niekoho obviňoval alebo vychvaľoval/ kto a ako sa stožní s mojím názorom,nech posúdi sám/.
Takže budem stručnejší.
Vrátim sa k článku MS 2017,kde autor tohto diskusného článku ako aj druhý v poradi,nabadajú chovateľov diskutovať,ba až hašteríť sa nad tým čo už je po funúse.Ako vieme obaja sú členmi prezídia/hoci na prezečnej listine na poslednom zasadnúti pri schvaľovaní zmien MS chýbali.Prečo,je ích vec/,lebo neverím aby na tomto poslednom zasadnuti niekto prišiel so zmenou a hned bola schvalená,určite otom vedeli už skôr a diskutovali otom,ked bol predložený takýto návrh,už vtedy to mali oznámiť chovateľom.Je prvdou.že mohli to spraviť aj iní členovia prezídia na diskusiú ako spomínal pán .Chytil,lebo taká veta akú napísal P.Matalík/Peto nehnevaj sa/sa mi vôbec nepáči,čo povie 5% chovateľov.A to Teba nezaújima čo povie ostatných 95%?Každa zmená alebo reforma prináša niečo dobré ale aj rizika a to dopredu nikto nemôže vedieť,ale zmený a reformy sú potrbne,lebo doba sa meni aj v našom športe.Vracať sa 20-30 rokov späť je už v paseé,hoci vtedy sme boli jedná veľká a súdržná rodina a boli tiež dané pravidla a PP aj vtedy fúkal vietor aj z jednej strany aj z druhej.Ked sa pozrieme na holubárske stránky,nielen naše ale aj zahranične,koľko je dražieb,kde sú pri holuboch popísané neskútéčné umiestnenia na tratiach od 100-300km a pltia sa zane nehorázne sumy Eur a chvalíme aké sú to súper holuby/ale kto z vás vie,koľko ráz mu fúkal vietor do zadku/,koľky z vás mate ešte lepšie holuby ako tie na dražbe,tak prečo potom zatraťovať svoje aj seba samého,len preto,že zmenou sa zväčši konkurencia niekomu?Ale neboli by sme to my Slovaci,aby sme niečo najprv neschvalili a až potom otom diskutovali.Č sa týka NP tak ako spomínal pán prezident,že to neboli NP ale NP regiónov a v tom ma pravdu,hoci podľa toho kto ich letel ja by som nazval NP národných menšin aj ked mi tam chýba ešte jedná menšína z východu alebo celý región.Koľko sa diskutovalo pred sezonou o NP na tomto fóre,bola vytvorená pri prezídiú skupina na vytvorenie NP a ako to dopadlo?Tak sa nedívte,že zmený musi niekto spraviť,lebo ked si všimnete výsledkové listiny NP tak okrem VC Slovenska,kde sa zučastnilo cca 36% chovateľov,tak ostatné počnúc Krajova 2,5%Demmin 4,4%Marburg 6,35 % a Niedenburg 13 a 15,5 %,tak nazvať to NPje asi výsmechom a prítom máme zakotvené v stanovach vytvárať chovateľom rovnaké podmienky,hoci to autor myslel dobré splniť sa to neda.Podľa mńa ak sa NP nezúčastní nadpolovičná večšína chovateľov,tak by nemal byť pretek ktorý nedosiahne túto hranicu nazývaný NP.Č to bude rozdelený na pásma ako spomína P.Matalík alebo inák,je to na zváženie a diskúsiú.
Milan Blahovský (16.11.2016, 08:21)
Pán M.V., ťažko je byť súčasne na dvoch miestach, obzvlášť keď sú od seba vzdialené 8 000 km, aspoň teda pre mňa. Pokiaľ to vieš prezraď ako to dokázať, rád sa poučím.
Svoju predstavu "vynoveného" MS som prezídiu zaslal mailom ešte pred zasadnutím a nehral som sa na mŕtveho chrobáka bez názoru.
P.Matalik (16.11.2016, 08:25)
Miro.Je to smutné ,ale fakt iba tých 5% chovateľov vie ,zaujíma sa o zmeny v MS či Národné preteky.Spýtaj sa v svojom okolí chovateľov o propozície MS-2016,alebo FCI-budeš prekvapený.aj preto sa dajú manipulovať .Tých pár ľudí vo vedúcich funkciách ím vtĺkajú do hlavy bludy.Potom to dopadne tak,ako s pretekom Demin pre celý Východ.Konferencia OZ,s najvyššími právomocami schváli pár ľudí zruší toto rozhodnutie .Mám obavy ,že po schválení kat."E" nad 800 km,začne špekulácia a do plánov pre rok 2017 sa nezaradia tri ,800--vky,ale dva resp. jedna !!!Argumentov bude milión /nemáme na to holuby,zbytočné preteky,stačí jedna/.Tak ,to povedal môj dobrý kamarát ,Ako to "výborníci" chovateľom interpretujú taký bude výsledok!

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené