Názory holubárov na preteky , dlžky tratí majstrovstvo a pod.

Šimko František (06.02.2017, 15:07)
Poviem svoj názor , samozrejme iba môj nikto s ním ani nemusi súhlasiť resp. nech napíše svoj ( napr. pán Adamík ). Ja si myslím že generáciu holubárov cca 50 - 60 ročných ktorí pretekajú 40 a viac rokov nikto nepresvedčí že : najväčší životný úspech v holubárení je stať sa "MAJSTROM" samozrejme oblasti , a keď by nedajbože dostali holuba na olympiádu niektorí povedia : ja môžem skončiť dosiahol som s holubami všetko ... verte mi počul som aj taký názor , lebo ďalšie úspechy by boli opakovaním toho prvého , samozrejme sú aj recidivisti čo tieto úspechy opakujú , ale tí na potvoru nechcú skončiť aby sa ušlo aj ostatným .... Berte príspevok iba na odľahčenie ťažkej debaty na príspevku olympiáda Brussel , lebo sa začalo s hodnotením olympiády a skončili sme na chodníku v Palestíne to citujem p. Adamíka ale pri inej téme .
Zdeněk Adamík (06.02.2017, 15:38)
Když jste mne vyzval, tak jenom několik vět. Nepatřím k těm, jak já říkám "honičům bodů" v tzv. většinou nespravedlivých mistrovstvích OS či OZ, a to přesto, že pokud dožiju budu letos závodit tuším 52. rok. K tomuto poznání a změně názoru - měl jsem stejný jako ti, co dělají prakticky celý život "nosiče vody" vyvolené skupince chovatelů v každém OZ, po návštěvách v NL, Be a VB, kde jsem poznal jiný systém závodění a přestože se tam letí o peníze (kdo nechce nemusí), tak je tam přátelská atmosféra, někdy až slavnostní atmosféra. Což u nás s tzv. demokratizačním procesem (jak pro koho) skončilo. Holuby nasazuji na každý závod s cílem abych umístil holuba "na bedně" a pokud přinese nějaké body tak přinese a kdyby se žádné body nezapočítávaly, také dobře, jelikož je mi to "ukradený". Sázky v ZO provozujeme v malém měřítku už do roku 1981.
Nechci tady planě žvanit, o to už se postaral někdo jiný, který chce ostatním radit a přitom ptáky označuje za zvířata a obávám se, že z holubů zná akorát tak žabu a myš., což jeho praktické výsledky - nevýsledky ostatně dokazují.
Takže každý ať dělá to co mu vyhovuje. Přesvědčovat někoho, jak jsem pochopil, asi nemá smysl. I když nechápu proč někdo něco zavrhuje aniž by to zkusil.
Jozef Antuš Ing. (06.02.2017, 16:15)
Pán Adamík, ja si vážim starších ľudí, tak som bol vychovaný a myslím si ,že je to morálne a pre mňa aj kresťanské. Ale na základe vášho článku mám obavu ,či ako začínajúci chovateľ mám vôbec právo mať názor na nejakú tému v oblasti PH! Keď si šéf spoločenskej organizácie tak rob také kroky aby si neublížil ani jednému ,ktorého zastupuješ!
Pavol Holka (06.02.2017, 16:34)
Dobrý deň. Ako začínajúci nezaujatý chovateľ by som mal jeden návrh. Podľa mňa by bolo fajn keby sa vo všetkých štátoch FCI vyhodnocovali preteky rovnakým systémom a bola by možnosť závodiť o peniaze respektíve nejaké vecné ceny,ako v Holandsku, Belgicku. Myslím že by to bolo príjemné spestrenie, samozrejme bolo by to dobrovolné. O dĺžkach tratí sa vyjadrovať nebudem,kto chce tak sa špecializuje na konkrétne typy tratí,kto chce letieť maratóny existuje maratón klub. Budem rád za každý názor, len mimochodom osočovanie si odpustite lebo to vám väčšine ide veľmi dobre asi v každej diskusii. S pozdravom chvíľami znechutený mladý chovateľ ZO Močenok Palo Holka.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené