TS MOCENOK

Branislav Stranak (03.09.2017, 11:34)
02.09.2017
Prve doletene holuby zo skrateneho preteku (Mor - 100 km). Odstartovane 7.45 hod.:
1/ SK17-1003-603 09:45:08 Rudolf Repan
2/ SK17-0511-776 09:45:09 Nicolas Ploscinsky 3/ SK17-0502-654 09:45:09 Europack a.s. Team
4/ SK17-1110-101 09:45:09 Bioveta Team
5/ SK17-0503-1303 09:45:10 Ondrej Motycak
6/ SK17-1607-1040 09:45:10 Greenvet Team
7/ RO17-UPC400913 09:45:11 Team Romania
8/ SK17-1007-981 09:45:12 Team EPBL chovna stanica
9/ SK17-1607-659 09:45:13 Frantisek Vnuk
10/ AUT17-325-334 09:45:14 Rupen Schwarz
11/ CZ17-0296-1281 09:45:15 Jiri Hutarek ml.

Vitazom blahozelame!
Ivan Oravec (04.09.2017, 14:40)
Pán Stranak kde nájdem výsledky pretekov ?
Rastislav Šteffek (04.09.2017, 18:10)
http://www.tsmocenok.sk/pretek1.html
Branislav Stranak (10.09.2017, 09:27)
09.09.2017
Prve doletene holuby z preteku c. 2 (Dunaujvaros - 165 km). Odstartovane 8.15 hod.:
1/ SK17-3507-117 09:42:36 Jan Ciz
2/ SK17-1408-612 09:42:42 Juraj Las
3/ CZ17-0318-1814 09:47:45 Greenvet Team
4/ SK17-1003-603 09:47:46 Rudolf Repan
5/ SK17-0405-215 09:47:52 Marcel Janosik
6/ RO17-522433 09:47:57 Noni Radilescu (RO)
7/ CZ17-0296-1273 09:47:59 Jiri Hutarek st. (CZ)
8/ CZ17-0296-1281 09:48:03 Jiri Hutarek ml. (CZ)
9/ SK17-1302-873 09:48:05 Tibor Cernansky
10/ DV17-06549-549 09:48:18 Robert Kollosa (DE)

Vitazom blahozelame!

Milan Pazúr (11.09.2017, 11:15)
Braňo, zdravím Váš kolektív. Je to paráda už druhý pretek 9.9.2017 na 165 km. Finále má byť 16.9.2017 na 400 km.
Doposiaľ všetko bez problémov. Na 2. pretek až 291 ks. Nasadzovacia listina prehľadná, ťažko vypátrateľná a výsledky ešte prehľadnejšie a dostupnejšie - až 10 ks doletených /možno/. Informácií ako maku čo sa deje v TS.
Absolútna záruka účasti všetkých ktorí sa tento rok zapojili /asi posledný krát/.
Pozdravujem Vás a želám, aby ste finále stihli do posledného októbra.
Branislav Stranak (11.09.2017, 19:49)
P.Pazur ,zdravim ja Vas.Kamarati ak maju daky problem, tak si zavolaju a preberu to osobne .Len Vy este z predchadzajucej prace rad sedite za pocitacom a vypisujete.Ze je len druhy pretek, tak to casovo mne vychadza, ja nie som na dochodku, chodim denne od rana do vecera do prace a pritom mam este male deti, ktorym sa treba aj venovat ,ale to ste Vy uz asi zabudli.Vlani bolo finale 1.10.a boli ste stokojny ,ze uz neletia oblasti ani ziadna TS.A ze je 291 holubov, nato co Vam mam odpovedat, som zvedavy kolko nakosujete po sobote Vy alebo cela OZ.Nasadzovacie listy davam originale EKS,aby neboli zas dake pochybnosti.Vysledky robim manualne, ja nemam nato program. Informacie mate denne na kamere, vidite co sa tam deje, ja som neni na vypisovanie ako Vy.Spozdravom Stranak Branislav.
Branislav Stranak (23.09.2017, 11:55)
23.09.2017
Prve doletene holuby z preteku c. 3-4 (Szeged - 289 km). Odstartovane 6.45 hod.:
1/ DV17-06549-554 10:23:11 Speedy Wings Kolossa (DE)
2/ SK17-1007-1053 10:23:12 Team EPBL chovna stanica
3/ CZ17-0296-667 10:23:12 Josef Charvat (CZ)
4/ DV17-06549-547 10:23:13 Speedy Wings Kolossa (DE)
5/ SK17-1007-897 10:23:14 PTH.sk Holubarsky e-shop Team
6/ CZ17-0296-1281 10:23:14 Jiri Hutarek ml. (CZ)
7/ SK17-1007-902 10:23:15 Greenvet Team
8/ SK17-1003-603 10:23:18 Rudolf Repan
9/ SK17-1007-886 10:23:20 Eko-Natur Racing Team
10/ DV17-09715-371 10:23:21 Reinhard Muhl (DE)

Vitazom blahozelame!
miroslav vidhold (23.09.2017, 12:22)
Zaujimavy pretek
miroslav vidhold (23.09.2017, 12:37)
Prepáčte,chcel som napísať z mobilu,ale vyšla len jedna veta...
...pokračujem...:-)...Zúčastňujem sa pretekaniu v x testovacich staniciach,ale toto,čo tu vidím,je typické pre Slovensko...Neviem,či existuje v tejto "TS" nejaký naživo dolet,ale dnešný výsledok je pozoruhodný...V prvej 10 " doletených"holubov sú zastúpené 4 holuby,podľa mňa jedneho majiteľa na rôzne názvy teamov / čísla krúžkov od 886 do 1053- 1007 /...Zdá sa,že to tu "funguje",ako má :-)...
Čudujem sa,ak niekto hazarduje so svojimi peniazmi a dáva ich sem aj s holubami,dúfajúc o serioznosti ....Nepredstaviteľné,aká to naivita na oboch stranách....
miroslav vidhold (23.09.2017, 12:47)
Je možné dosiahnuť priemernú rýchlosť 1325 m/min...pri dnešnom protivetre v Maďarsku,kde fúka silný /30km/h/ protivietor?
Naozaj nepochopiteľné...
Milan Pazúr (23.09.2017, 14:25)
Doplňujem. M.Vidholda. Braňo asi ťa zase vytočím. Miro mi zobral prvé myšlienky o rýchlosti. OT Trnava dnes letela pretek, síce s malým počtom, ale letela na cca 165 km na mňa. Rýchlosť okolo 1490 a u iných aj viac. a to pri SSZ vetre, ktorý smeroval a ešte smeruje priamo na Szeged. Po trase od cca 09.00 hod začalo popŕchať a klu mne to prišlo od Nitry teda z Vášho smeru cca 8-10 km vzdušnou čiarou. Ako to tie holuby v TS dokázali je zázračné. Aj u nás v OZ Trnava jedného času po preteku zo SRN hovorilo "zázraky sa dejú". O tých číslach krúžkov v prvej desiatke doletených holubov ani nehovorím. Čo ma vytočilo bol aj telefonát od ďalšieho účastníka v TS Močenok, ktorý si o 07.10 pustil on line kameru a videl ako v TS preletujú po oddeleniach holuby. Ak budeš chcieť meno prezradím ti ho. Takto utajený pretek ešte neurobila ani jedna TS. Nasadzovacia listina žiadna, výsledková listina žiadna. Oznam dopredu o preteku s patričným pozvaním - nikde. Skutočne zaujímavé, poučné a lákavé do ďalších rokov. Telefonáty a rozhovory s ďalšími účastníkmi sú zhrnuté do jednej výstižnej vety jedného z nich "stali sme veľmi ľahko ošklbanými husami".
Rád si prečítam o sebe zase niečo čo už síce viem, ale inak to znie od druhého. Odporučil by som raz navštíviť Tatry derby. To bol skutočne tento rok zážitok so všetkým čo k tomu patrí a mnoho naviac čo ani nemuselo byť a majiteľ by to ani nevymyslel, jednoducho príroda to zariadila sama. Čo si zverejnil za tých 10 sekúnd čo "vraj doletelo" z takmer 300 km, si tam nemal ani dať, zhova.... si všetku Vašu činnosť a z zo zúčastnených chovateľov chceš urobiť tupcov?
Naozaj nepochopiteľné, alebo reklama na dražbu holubov firmy EPBL a ďalších firiem? Bude na finále aj pozvanie verejne? Mám mnoho iných otázok, ale snáď nabudúce.
Branislav Stranak (23.09.2017, 21:21)
Vazeni priatelia,



Neda mi nereagovat na diskusne prispevky pana Vidholda a pana Pazura, ktore boli dnes uverejnene.

Co sa tyka zivych doletov, v TS Mocenok funguje live kamera, ktora bola spustena na zaciatku juna 2017. Pan Vidhold, najdete ju na strankach TS Mocenok (www.tsmocenok.sk). Kamera funguje 24/7 (24 hodin denne, 7 dni v tyzdni), tzn. dnom aj nocou. Samozrejme, ze tu je aj 30 dnovy spatny zaznam s casom a datumom. V pripade Vasho zaujmu Vam tento zanznam vieme prehrat u nas na TS. Uvidite nielen dolet, ale aj poveternostnu situaciu pred, pocas a aj po dolete, a to plati aj pre ktoreho-kolvek zaujemcu. Tento system bol zriadeny prave pre pripad, ze sa bude niekomu zdat (na baze domnienky, skusenosti ci inych pohnutok) dolet “neadekvatny”. Samozrejme, ak sa bavime o faktoch! Co sa tyka holubov s cislami, ktore uvadzate, verim, ze ste si podrobne prestudovali propozicie TS Mocenok, ktore su na strankach TS uverejnene od decembra 2016 (pre rok 2017). Tam ste sa urcite docitali, ze TS Mocenok (ako jedina TS) umoznuje sutazit s tzv. Komercnymi timami. Pre vysvetlenie, to su sponzori TS, ktori si uhradia startovne za cca 10 – 15 holubov. Holuby si alebo zozenu sami, alebo im ich zabezpeci TS. V propoziciach je uvedene, ze kazdy chovatel si moze dat BEZPLATNE svoje holuby do takychto timov a svoje holuby si otestovat, aj ked jeho ekonomicka situacia mu inak nedovoli sa zucastnit v TS. A to sa bavime o startovnom vo vyske 30Euro/holuba (mimochodom najnizsie startovne na TS v EU). Nakolko sme potrebovali vyse 100 holubov do timov a chovatelia nemali zaujem toto mnozstvo dodat, museli sme timy doplnit holubami z vlastnych zdrojov. Aj napriek tomu, maju tyto chovatelia moznost sa zucastnit. Od vzniku TS Mocenok je nasa TS “ludova” TS a tak to aj zostane. A neda mi nespomenut, ze boli na nas urcite tlaky, aby sme startovne zvysili, lebo kazime “kseft” inym TS. To len na okraj. Vsetci, ktori v TS robime, mame legitimne zamestnanie a vsetky zdroje, ktore su ziskane zo startovneho su spatne vratene do prevadzky, rozvoja TS a ocenenia vitazov pretekov TS (asi nestandardny pristup na Slovensku). Ak si pozriete na nasich strankach doletove listy z predchadzajucich pretekov, zistite, ze tieto komercne timy maju aj ine holuby a nielen “1007”.

Co sa tyka rychlosti prvych doletenych holubov, vzhladom k aktualnej poveternostnej situacii na starte a pocas cesty na start a zo startu, fukal len mierny zapadny vietor (odhadom 3 – 4km/hod., nakolko vetromer nemame), jasnej oblohe a to pri ceste nazad az za Komarno. Potom sa nasuvala oblacnost. Na TS bolo po nasunuti oblacnosti takmer bezvetrie (co tiez vidno na live kamerovom zazname). Neviem, ci ste osobne boli v okoli Szegedu, ked uvadzate ako fakt rychlost vetra 30km/hod. Do takehoto protivetra by azda ani laik holuby nepustil. A to sa tu bavime o tej “nepredstavitelnej naivite na oboch stranach…” (citat z Vasho diskusneho prispevku). Vzhladom k tomu, ze bol bocny vietor a nie protivietor (a to po celej trase, podla toho ako som to realne a v realnom case videl), myslime si, ze holuby zvladli pretek relativne dobre.

Co sa tyka pana Pazura, bolo sa treba prist pozriet na dolet osobne a potom uvadzat nejake fakty a nie len domnienky. V TS Mocenok zacalo jemne mrholit cca 10 min. pred desiatou. Urcite zo skusenosti viete, ze ked prsi v Trnave (ci Sintave), nemusi zakonite prsat aj v Mocenku a vice versa. Na tom sa dufam zhodneme. Co sa tyka pocasia pocas preteku, vysvetlil som to uz vyssie.

Co sa tyka tych 10 sekund co “vraj doletelo”, bolo vidiet na live kamere (vysvetlene taktiez vyssie).

A co sa tyka “utajeneho preteku”, vobec nechapem o com pisete. Hned po nasadeni holubov, boli zverejnene nasadzovacie listy na strankach TS Mocenok. Kratko po ich zverejneni bolo toto potvrdene od jedneho ucastnika TS z Madarska. Ak budete chciet meno, prezradim Vam ho. To znamena, ze ziadne utajenie nebolo!!! Hned rano, cca 25 min. po starte bol oznam zverejneny na web strankach TS, aj s odovodnenim predlzenia preteku. Mrzi nas, ze sme nevedeli presne stanovit start tohoto preteku vzhladom k poveternostnej situacii uz skor. Ako priklad uvediem situaciu z nasom OZ. Vo stvrtok nam bolo oznamene, ze pretek sa z nedele preklada na sobotu. V piatok nam bolo oznamene, ze pretek sa rusi (a poleti sa 30.9.) a v sobotu dopoludnia nam bolo oznamene, ze pretek sa poleti v pondelok!!! Je zaujimave, ze takyto postup nikoho z chovatelov (a ani z prezidia SZCHPH) nijako neznepokojuje a do diskusie napadla ani jedina otazocka, preco takyto ping-pong s jednym pretekom (poslednym v sezone). Ak mate Vy osobne problem precitat si nase webove stranky a aktuality, staci dvihnut telefon a zavolat nam (cislo mate a ak nie, tak je na nasich webovych strankach). Ziadne tajnosti!!! Budete jeden z mnohych, ktori tak urobili uz skor. Ci sa jednalo o aktuality ci o live kameru (live kamera = kamera na zivo). Nieje to ziadna hanba!!! Radi poradime aj Vam. To sa tyka aj nadchadzajucich pretekov. Ak nevieme presny datum, vieme Vam telefonicky zodpovedat vsetky otazky, tykajuce sa dalsieho preteku, ako aj inych otazok tykajucich sa TS. Dvere su otvorene kazdemu ucastnikovi, staci sa prist pozriet.

Co sa tyka tych 3 holubov, ktore zostali doma a nasadene neboli, podla nasho odborneho posudenia, holuby neboli schopne preteku, nakolko prileteli z predchadzajuceho velmi znicene. Ostali v holubniku. Treba ich dat do “kopy”, aby pre svojho majitela mohli odletiet aspon finalovy pretek. Nikde sme ich neschovavali. Ziadne tajnosti!!!Mozno Vy by ste ich do kosa dali a poslali ich na istu smrt. V tomto sa nas nazor asi nezhoduje.

Co sa tyka Tatry Derby, jablka a hrusky sa porovnavat nedaju. Nasa TS nieje povinna TS. V demokratickej spolocnosti by to malo byt tak, ze kazdy ma na vyber. A to aj Vy. A samozrejme, kazdy ma pravo aj na svoj nazor (pokial sa nejedna o ohovaranie, urazky a znevazovanie prace inych).

Vas citat: “Naozaj nepochopiteľné, alebo reklama na dražbu holubov firmy EPBL a ďalších firiem?”

Na to asi tolko. Zijeme v dobach konkurencneho prostredia (casy socializmu su uz davno ta-tam). Firmy, ktore si zaplatia komercne timy, ocakavaju aj reklamu za svoje investicie (aj ked nie velke). Takze ano, kazda sponzorujuca firma ma zaujem na reklame a propagacii svojich vyrobkov a sluzieb. A ked uz spominate Tatry Derby, aj tam sponzori, ktorych banery su hned na uvodnej stranke, maju zaujem na propagacii a reklame svojich vyrobkov ci sluzieb. Normale, logicke a pochopitelne!

A na zaver mojej reakcie na diskusne prispevky, na webovych strankach je uverejneny odkaz v sekcii “aktualne” , ze finalovy pretek sa poleti 30.9. alebo 1.10. Zavisi to od poveternostnej situacie.



S pozdravom Brano Stranak
Tibor Balogh (24.09.2017, 08:55)
Dobrý deň. Trošku Vás poopravím pán Stranak, najlacnejšia testovačka v eu je vo Váczi v Maďarsku 20 euro a konzumacia jedlo zadarmo !!!!!
miroslav vidhold (24.09.2017, 09:04)
Vážený pane,
mojim prispevkom tu nebolo sa s Vami doprávať,ale mrzí ma,ak si tu na oficiálnej stránke SZ CHPH,robí propagáciu človek,resp.jeho, akože testovacia stanica " á = 30 euro "....Toto Vaše zavádzanie dôveryhodných chovateľov,ktorý naozaj hľadajú tie najlacnejšie TS,svedčí o typicky slovenskom podnikaní na naivite ľudí....
Už len jedno...Štart holubov 6.45 v období konca septembra,je nadmieru velmi" odborne" urobený a taktiež svedčí o tom,že ste mali určite vo svojich propozíciách,že "štarty budú vykonávané ,ked zapada zornička"....A keďže ma zaujimalo počasie v Srbsku v sobotu ráno,z dôvodu pôvodne deklarovaneho preteku holubov v TS West Derby,tak som si celú trasu poriadne, čo sa týka počasia, prešiel...tiež som štartoval holuby našej OZ,takže viem, o čom tu píšem.Keďže vyplnajuca sa tlaková níž "odchadzajuca" na Ukrajinu a svojim "kosakom " ešte stíhala ovplyvňovať počasie aj na Morave a presunom cez Maďarsko,vytvárala silné severozápadné prúdenie,ktoré vytváralo nárazový vietor miestami až 40-50 km v Madarsku...dolu pri zemi p.Stranak je vietor 10-20km /h,ale vo výške 200-300m je to už tých aj 40 a viac....Bývate na rovine a tak by ste to mohol ovládať,že od Segedu je rovina az po hranice a tie holuby včera,nemohli mať takú rýchlosť a taký čas doletu,ako ste napísal.Jedine,ze boli pustené "za humnom " ...Každý človek,čo neprepadol z matiky vie počítať a musia mu vyjst trochu iné čísla,ako vysli Vám.
To je všetko,mrzí ma,že tu stále niekto využíva dôveru ľudí a vôbec ho nezaujíma,že niekto do toho dáva síce len 30 euro,ale tým podporuje takéto "výsledky a podnikanie".


No necham to na kompetentných SZ,aby v budúcnosti zabránili takejto reklame a dovolili na oficiálnej stránke reklamu len overeným testovačkám a predchádzali tým, oklamaniu a zavádzaniu chovateľov,ktorí svojimi členskými príspevkami dovoľujú existenciu tejto zväzovej stranky.

PS.ospravedlňujem sa za interpunkčné znamienka,písané z mobilu
Dalibor Duľa (24.09.2017, 12:19)
Pozdravujem Braňo ,raz dávno som Ti raz hovoril, že keď sa spojíš s tým pánom ,(ktorý mi dodnes dlhuje peniaze 900eur),tak nedopadneš dobre ako TS,pretože ja som ešte nevidel TS v ktorej má tajný majiteľ..(Teba spravil správcom a tým ktorý musí počúvať nariadenia) polovicu svojich holubov pod rôznymi názvami teamov a potom ľudia ktorí sa zúčastňujú v TS zaplatia štartovné a prevádzku a p tajný zoberie zisk a výhry.. Smiešne ,môj predpoklad že po tomto preteku ste ako TS skončili svoju činnosť(jedine, že tam budete mať znova veľa svojich teamov a budete prevádzkovať TS pre svoje holuby).
Peter Holienka (26.09.2017, 21:25)
Dobrý večer!

Dlho som rozmýšľal či odpísať, Dalibor, na tvoj príspevok. Nezastávam sa nikoho a ani na nikoho nemienim hádzať špinu nakoľko túto TS nepoznám. Zaráža ma, že zrovna ty kritizuješ viaceré testovačky a tento tvoj príspevok ma dojal. Ty si zabudol ako fungovala tvoja TS, že koľko ľudí ti zverilo a zaplatilo holuby a ako si dopadol. Na finále išlo zopár holubov a to samotné finále, to bol výsmech slovenským chovateľom, ktorí ti zverili svoje holuby a taktiež nemalé peniaze. A najväčší šok- testovačka zrušená hneď po skončení. Podľa mňa, by si ty osobne nemal kritizovať to čo si nerobil lepšie. Dúfam, že príspevok vezmeš ako chlap a porozmýšľaš nad ním.

S pozdravom
Holienka

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené