zaletená holubica

Mgr. Robert Molnár (24.09.2017, 08:18)
asi pred tromi týždňami prišla ku mne maďarská holubica. Podľa čísla som zistil majiteľa a kontaktoval som ho. Bol veľmi prekvapený kde sa holubica nachádza . / v Lučenci/. Povedal že asi ju odfúklo lebo oni leteli Rajku a on je z Kiskunhalas. Nevenoval som tomu pozornosť a povedal som mu že o tri týždne pôjdem do Bratislavy a že ju tam zoberiem a pustím. Včera ráno o 5:30 som vyrazil do Bratislavy a holubicu som dal do krabice a zobral so sebou. Na odpočívadle som pred Bratislavou zastal aby som si nastavil navigačný systém no na holubicu som zabudol. Až keď sme prišli v Blave na miesto / neďaleko Justičného paláca/ mi dcéra vraví že oco zabudol si vypustiť holubicu. Tak o 8:50 som ju v meste vypustil. Vieme aký bol čas vietor, dážď celou cestou späť. Domov som sa vrátil o 15:05 a manželka mi vraví že prišiel nejaký červený holub a pustila ho dnu. Nevenoval som tomu pozornosť nakoľko holubica bola modro kapratá. Najedol som sa a išiel som pozrieť do holubníka ktorý holub prišiel. Aké bolo moje prekvapenie keď spod holubníka vykráča maďarská holubica ? Otvoril som letáč hneď išla dnu a keď som išiel chovať už ma čakala pri dverách. Volal som majiteľovi čo sa stalo tak sa len pousmial určite hlavou zakrútil a povedal : čo tie holuby majú asi v hlave, že niečo takéto sa stane. Popritom sme podebatili a prisľúbil mi rodokmeň aj kartičku. Potom som na internete zadal v plánovači ciest adresu a som mal dosť. Holubica pochádza neďaleko hraničného priechodu Subotica / Srbsko/ Po ceste Lučenec - Kiskunhalas 274 km/ Aspoň mám o jedného priateľa v maďarsku naviac nakoľko poznám veľa chovateľov v maďarsku a on ich pozná tiež tak sme sa mali o čom rozprávať. A to išla na šup do Bratislavy cca 200 km vzdušnou čiarou. Nemám slov. :)

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené