Neprimeraný náskok alebo podvod ???
Autor: Milan Blahovský
« Predchádzajúca
Showing 1 to 20 of 47 results
1
MB
Milan Blahovský
09.06.2011, 11:42
1.Krempaský + Richter,Sp.BeláN/U: 9/ 1/ 1 R:+00:00:16
bydl:Sp.Belá 524.336km
1 7 07-SK-02802 708 H 1154.078 1.13:04:20 0.378
Spolu za 5 koef. 1600.378
2.Mulik Vladimir,Sp.Podhr. N/U:15/ 5/ 5 R:+00:00:01
bydl:Sp.Podhradie 552.618km
2 10 08-S -02307 432 H 1053.007 1.14:14:48 0.756
3.P + Š Zeleňák,Smižany N/U:26/15/ 5 R:-00:00:01
bydl:Smižany 538.569km
3 15 08-SK-02306 150 A 1050.286 1.14:02:47 1.135
Vážení páni holubári, pýtam sa vás takto verejne - Dokedy ešte budeme tolerovať v našich kruhoch takéto konštatovania ?????
Leteli ste v nedeľu preteky na KT , ST či DT , aj u vás sa niečo podobné odohralo ????
Na margo "uprchlíka" asi iba toľko, že bol konštatovaný do drevených hodín.
Nemyslíte, že nastal čas vyložiť tieto hodiny na skrine a izolovať takto podobných víťazov ???
Nech sa potom nedivia poctiví chovatelia, ktorí vlastnia klasické konštatovacie hodiny, že sú niektoré opatrenia v súťažiach im diskriminujúce.
Pretek bol z Chomutova a zúčastnilo sa ho 2644 holubov od 233 chovateľov zo 4 OZ.
JT
Jozef Toporcer
09.06.2011, 14:10
A je aj nejaky konkretny dôkaz že podvadzal alebo iba preto že to vyhral z hodinovym nadskokom zvyčajne pri takto ťažkych pretekoch akym CHomutov bol sa taketo vysledky rodia - hodiny navine nebudu ked už tak málo dôsledna práca v nasadzovacom stredisku tam su najväčšie rezervy pri ich odstranovani nie len tam u nich je ťažko hovoriť o podvode ked sa nenašiel dôkaz o porušeni pretekového poriadku trebato poriadne prešetriť a potom vyniesť rozsudok-zdravim.
IŠ
Ivan Šmilauer
09.06.2011, 15:36
Co si to pane Blahovský o sobě myslíte, že takto bez důkazu napadnete kolegu ? To pak už vůbec nemusíte žádné závody pořádat a rozhodnout můžete podle toho kdo má jaké hodiny, holuby, peníze...
IO
Ivan Oravec
09.06.2011, 18:54
OZ Trnava pretek Halle stredná vzdialenosť 520km rozdiel medzi 1 a 2 holubom 11m/min
OZ D.Streda pretek Halle stredná vzdialenost 555km rozdiel 11m/min
ZA
Zdeňek Adamík
09.06.2011, 19:39
Pane Šmilauer, pan Mgr. Blahovsky to dal jako námět do diskuze, neboť toto je diskuzní forum a ne disciplinární řízení. No a k tomu přidal svůj vlastní názor s tím, že naznačil možný důvod tohoto, podle něho, nepřiměřeného náskoku. Chcete-li kvalifikovaně oponovat je jen dobře, k tomu by však možná bylo vhodné kdybyste, pokud jste jiného názoru, vysvětlil racionální důvody tohoto možná nepřiměřeného náskoku.
Jinak bude mít Váš diskuzní příspěvek z mého pohledu nulovou hodnotu.
ĽJ
Ľudovít Jančok
09.06.2011, 19:53
Zdravím Vás. Nuž ak ten holúbok mal za chvostom celú cestu sokola, nuž... V tejto dobe ale hodinový náskok je prinajmenšom na zamyslenie. Je to dobrá téma, a nemyslím si že Milan pochybil, len sa asi tiež čuduje. Ludvik.
MG
MVDr.Tibor Gornaľ
09.06.2011, 20:16
OZ-Bardejov,pretek KLADNO,stredná vzdialenosť 530 km,rozdiel medzi 1. a 2. holubom 3 minúty.
IŠ
Ivan Šmilauer
09.06.2011, 20:50
Pane Adamíku,
přeložím do češtiny větu " Vážení páni holubáři, dokdy ještě budeme tolerovat v našich kruzích takováto konstatování ?" Vy cítíte v této proklamaci námět pro diskuzi? Snahu o tom diskutovat?
A dále:"Nemyslíte, že nastal čas dát takové hodiny na skříň a izolovat podobné vítěze ???" Tyto výzvy Vy pokládáte za diskuzi a já právě za začínající disciplinární řízení.
Sám jste opatrný, slovem "možná" nešetříte. Nelze racionálně vysvětlovat důvody nějakého "možná nepřiměřeného náskoku". Vaší klasifikaci mého příspěvku přijímám s úsměvem. I.Š.
[%sig%]
ML
Milan Lenárth
09.06.2011, 21:47
Súhlasím s p. Toporcerom, keď pozerám na rýchlosť holuba v m/min, tak to mohol zvládnuť , my sme mali dvojpretek a pri vzdialenosti 550 km mal priateľ J. Skaličan medzi prvým a druhým holubom rozdiel 18 min.,pri rýchlosti1025 m / min, bol to jediný holub v Martine s rýchlosťou nad 1000 m/ min, zo Sosnovej vzdialenosť 360 km priateľ M. Dávidík prvý holub rýchlosť 1104 m / min tak prečo by ich holub ak bol dobre pripravený a namotivovaný nemohol doletieť s náskokom, hodiny, tak to je na komisii a ZO CHPH, tá za to zodpovedá.
ZA
Zdeňek Adamík
09.06.2011, 21:54
Dobře tak tedy jinak vynecháme slůvko možná a zopakujeme výše uvedený rozdíl mezi prvním a druhým holubem v pořadí, tedy: 101,071 m/min.
Věcné argumenty, tedy to jak v ostatních OZ ve stejný čas letěly stovky dalších chovatelů s tisícovkami holubů tu už uvedli jiní.
Tak třeba teď to zkuste prosím zargumentovat. A neberte to nijak osobně, není to tak míněno.
"Možná" jsem uvedl proto, že by to měla, (mohla) posoudit Jury pořadatele závodu, ale to už jaksi není naše věc, my tu jen diskutujeme.
Chápu to jako možný apel na zařazení podobného ustanovení jako u nás do PP SZ CHPH, které v některých případech eliminuje: technický problém, který umožní některému účastníkovi závodu abnormální výsledek, případně nedokázaný podvod apod. A tím zabrání poškození dalších 99,9% ostatních účastníků závodu. Nic víc nic míň.
MB
Milan Blahovský
09.06.2011, 22:51
Pán Šmilauer, aj ja som bol v istom veku tak trocha naivný a veril mnohým veciam, ktoré mi podložili pred nos. Momentálne som myslím si vo veku, kedy dokážem rozlíšiť realitu od fantazmagórie. To, že moje niektoré vyjadrenia sú slušne povedané na telo, asi tomu tiež odpovedá a myslím si že nemusím si klásť servítku pred ústa pokiaľ som o niečom presvedčený.
Keby ste videli do akých hodín boli konštatované prvé 3 holuby z preteku Bytča v našej OZ asi by ste podobné komentáre sem netlačili. Možno to vo vašich krajoch je ešte prijateľné, ale osobne si myslím, že v roku 2011 chovateľ s konštatovaním do klasických hodín hrá v 99 % OZ druhé husle a to bez urážky. Ja si vážim všetkých serióznych chovateľov a vždy som hovoril, že pre poctivých sú plombovania hodín iba poistka pred tým aby im niekto náhodou neurobil omylom dierku do pásky, takýto nikdy neskúšali podviesť, pretože to jednoducho nemajú v krvi.
V mojich očiach pochybili v NS a to je takto vo viacerých podobných prípadoch. Išlo síce iba o "obyčajný" pretek, bez povinnosti hlásenia prvých doletených holubov a ktovie či by to bolo v opačnom prípade. Asi by potom kritizovali organizátorov z diskriminácie voči tým čo nemajú telefónne spojenia.
LG
Ladislav Garamsegy
10.06.2011, 05:28
Bez urazky,fantasmagoria je podla mna v tom vziat hodinu staru drevenu na kontrolu a poskytnut mu taku istu a pri konstatovani sa zasekne je asi o nicom,ja osobne by som si ziadal nahradu v plnej vyske preto ze som nemohol konstatovat holuby.Podla mna kontrola,ked uz mi nechce verit poskytnem hodinu modernejsiu a odkial mlady chlapec ktory ma prijem 300 euro ma mat na bricon HALLOO zobudme sa viem ze sa najdu mnohy co si musia poziciat peniaze napr aj ja netajim sa tym ,ale poviem vam prestava ma to bavit a osobne som za aby sa robili aj kontroly na doping a ine veci proste ked sa robi nech sa robi
tymto prispevkom som sa nechcel nikoho dotknut nie je to smerovane ziadnej osobe
Laco
MB
Milan Blahovský
10.06.2011, 06:05
Laco, tie hodiny čo spomínaš sa nikdy nezasekli a pokiaľ vkladáš gumičku do tuby normálne tak sa nestane aby ti ostala medzi kotúčom a plechom. Pokiaľ niekto chce tak obrazne povedané sa budú ručičky na hodinách krútiť aj dozadu.
Odbočuješ od témy a to je dolet resp.skôr konštatovanie holuba vo vašej OZ, ktoré znehodnotilo spoločný pretek 4 OZ.
PO
Pavel Ostrolucký
10.06.2011, 13:41
Milan ak sa trochu vyznáš do klasických drevených hodín, tak si stačí pozrieť spúšťanie, konštatovanie holuba, a otváranie a na otisku vidíš či došlo k manipulácii času alebo nie. Pri pohybe ručičiek - či už dozadu alebo dopredu odskakujú kontrólne šípky do iných bodov a to je pekne vidieť !!! Niekedy veľké reči treba aj dokázať - ja si myslím, že ani čípy nie sú stopercentné !!!
MB
Milan Blahovský
10.06.2011, 14:16
Pali, vyznám sa ako každý iný chovateľ, viem ako sa natiahnu, ako sa nastaví deň, či čas, ako sa vloží kotúč,páska. To mi vo svojom úvode závodenia vždy stačilo. Že sú takí, čo vedia iné veci to má trápi tiež a hlavne ak to dokonalé zneužijú.
Na starých hodinách nie sú nejaké kontrolné šípky a pod.Vieme, že sa zneužívali najmä tie, ktoré mali odobratú páčku zaisťujúcu kotúč a preto všetky kontrolné záležitosti okolo klasických hodín si majú poriešiť v NS. Skutočnosť je však taká, že týmto hodinám sa pozornosť nevenuje pretože ako som už uviedol, žiaľ chovatelia netvrdia muziku v pretekoch ( najmä na KT a ST s vetrom) a tak je možné asi všetko.
Ja neodsudzujem hodiny, ja odsudzujem ľudí. Stroj na rozdiel od človeka nerozmýšľa, nešpekuluje a nepodvádza.
JP
Ján Palguta
10.06.2011, 15:11
Vážení, chcem sa Vás spýtať, a to kde bol doteraz, ten vychýrený, lebo ako pozerám výsledky po piatich závodoch je na 37 mieste so 488 bodmi zo 61 bodujúcich chovateľov a to prvý v poradí má 1576 bodov. Keď pozerám jeho umiestnenia nič špicové, čiže doteraz nevedel pripraviť holuby a naraz to vie. Je bombový. Z jeho umiestnení 1. závod Čadca z 54 nasadených 3 umiestnené (171, 369 a 419 cena), 2 závod z 58 nasadených zas len 3 ceny (229, 256 a 258), 3 zavod znova len 3 ks (2, 240 a 394 cena), 4 závod buď nenasadil, alebo nezabodoval, 5 závod z 35 holubov umiestnené len 2 (120 a 159 cena a na to prišiel závod Chomutov a tam už vie pripraviť a z 9 holubov umiestnený len jeden - absolútny víťaz s hodinovým náskokom. No neviem , ale asi dlhoroční majstri zo štyroch oblastných združení SN, KK SB a PP a chovatelia na popredných miestach by sa mali ísť učiť ako sa pripravujú holuby na 500, keď tento chovateľ - dvojica chovateľov ich skryla do vrecka. Alebo ste stály pred letáčom s EKS a plašili holuby, aby on pri drevených hodinách s hrsťou kukurice dosiahol svoj prvý unikát. Aj ten chovateľ v Odoríne čo spomínal Milan nikde nič a zrazu raz do roka do drevených hodín nabije prvých štyroch. A potom zaz nič a po pol roku znova. Neviem nepoznám ich, ale po takýchto skúsenostiach , by som zakázal drevené hodiny. Nech nám to letí, ale poctivo.
ĽD
Ľudovít Dziak
10.06.2011, 20:34
JE VELMI NEFER OD VAS VSETKYCH TU OCIERNOVANIE A OSOCOVANIE CHOVATELOV KTORI MAJU HODINY.
ZAUJIMAVOSTOU JE AJ FAKT ZE KED DOSIAHNE NEJAKY TAKY USPECH SPICKOVY CHOVATEL O PODVODE NIE JE ANI REC ALE KED TO DOSIAHNE UPLNE NORMALNY CHOVATEL ZO STREDU TABULKY TAK JE PODVODNIK. POZRITE SI PROSIM VAS VYSLEDKY Z CHOMUTOVA A ASU A PODOBNYCH TAZKYCH PRETEKOV AJ Z MINULYCH ROKOV A AJ TAMTI VSETCI PODVADZALI??
AK MATE DOKAZY KLUDNE OBVINTE ALE KED NIE DAJTE IM POKOJ. VAM BY SA TO TIEZ NEPACILO KEBY TU ISLO O VAS.
LETU ZDAR.
[%sig%]
ĽJ
Ľubomír Janda
11.06.2011, 00:02
Vážení kolegovia,
určite existuje racionálne vysvetlenie, presne ako na tomto DF v: „téma príspevkov: Krúžky 2012, autor: Vladimír Kostroš, odpovede 49, dátum poslednej: 10.02.11, 21:49“!!!
Letu zdar !
Ľ.J.
PZ
Peter Zapach
11.06.2011, 00:50
panstvo skuste z vreckoveho cca 15 eur našporit na tipes alebo bricon !!! nerealne ale nikto to nepodpori , každy len očiernuje a odsudzuje !!!!! načo je to dobre stale sa piše že je nas holubarou malo a kto zato može ??? holubary sami !!!! takim spravanim a pristupom to dlhu životnost mat nebude. teda ano bude ale len pre tých lepšie finančne zabezpečenych . a čo mi ostatny ????raz za rok prileti holub na prvom mieste a ajtak je ten chovatel podvodnik !!!
JT
Jozef Toporcer
11.06.2011, 01:32
Janko Palguta maš pravdu že p. Krempažsky ma iba 488 bodov ale ty maš iba 115 v našej OZ už iba 4-ria chovatelia su horši ako ty a ideš tu vynašať rozsudok ešte 2-3 zavody a vypočtar bude musieť doštukľovať vysledkovu listinu aby si vošiel tam aj ty lebo budeš uplne na dne a nezabudaj na jednu vec - že holub je holub a chovataľ je taky aky je ale to neznamena že chov. zo stredu vysld. listiny nemôže vyhrať pretek aj vaš chovateľ z MO-SNV vyhral VCS-Gotha v pasme nad 700km. a toho roku vo väčšine pretekov umiestnuje 1-ho holuba z 30-nasad. tak sa nehraj na chytreho a radšej len čitaj čo tu pišu odbornici - zdravim Janko.
« Predchádzajúca
Showing 1 to 20 of 47 results
1