MDKS - vyhlásenie výboru

Ján Bučo (22.05.2011, 21:57)
Dobrý večer priatelia, Na stránke www.longdistance.wz.cz nájdete vyhlásenie výboru MDKS k pretekovej sezóne 2011. Len v krátkosti: Ide o redukciu počtu uskutočnených pretekov z 5 na 4 nasledovne: Aachen Oostende Liége Kiel Vypustili sme preteky Brusel. Toto rozhodnutie bolo odobrené členmi výboru MDKS. O vysporiadaní finančných záležitostí za preteky Brusel sa môžete informovať u regionálnych koordinátorov. Letu Zdar! Ján Bučo predseda MDKS
Ľubomír Janda (22.05.2011, 23:22)
Vážený pán Bučo! Keďže „vyhlásenie výboru MDKS k sezóne 2011“ na stránke www.longdistance.wz.cz nie je k dispozícii, bude vhodné keď ho zverejníte tu! Určite je na DF SZCHPH väčší priestor na názory k vzniknutej situácii ako v „knihe návštev“ uvádzanej stránky! Ak sa vyhlásenie nezaoberá dôvodmi zrušenia preteku „Brusel“, tak ich doplňte prosím!!! Taktiež uveďte ako si predstavujete intermajstrovstvo!!! Keď sa už veci takto vyvinuli, dávam na zváženie, letieť pretek „Liege“ (mal byť pôvodne len dobrovoľným pretekom, nezaradeným do majstrovstva MDKS) za zrušený „Brusel“! Prepravné je v podstate uhradené tak na čo šaškovať „o vysporiadaní finančných záležitostí“!!! Tak si MDKS môže zachovať aspoň akú takú tvár!!! Letu zdar ! Ľ.J.
Štefan Nochta (23.05.2011, 07:57)
Vyhlásenie Výboru veľmi chudobné, ale aspoň nejaké........ Výbor asi ponechal na chovateľov, aby si každý vytvoril dôvody podľa seba. Pokiaľ sa "nesmie" letieť viac, ako 4 preteky v MDKS, tak toto riešenie ja tiež považujem za prijateľnejšie prihliadajúc na prepravu holubov. P.Janda, nakoľko mi p.Bučo neodpovedal na otázku ohľadom "dobrovoľného" preteku LIEGE, bol by som rád, keby ste túto vážnu vec vysvetlil, lebo chovatelia z nášho regionu nemajú o tomto žiadne info. Ďakujem. S pozdravom ŠN
Ján Bučo (23.05.2011, 08:18)
Dobrý deň, Odkaz na stránke www.longdistance.wz.cz už funguje. Na základe nízkeho počtu prihlásených holubov nielen zo Slovrenska, ale i z Moravy a Poľska sa Intermajstrovstvo pre rok 2011 v plnom rozsahu ruší a v MDKS sa majstrovstvo bude skladať z pretekov Aachen, Oostende, Liége a Kiel. Ostatné si môžete prečítať v spomínanom vyhlásení výboru MDKS. Letu Zdar! Ján Bučo
Štefan Nochta (23.05.2011, 09:42)
Presne na toto som myslel - nedostatočný počet nahlásených holubov. Zorganizovať Intermajstrovstvo nie je až také jednoduché. V prvom rade to potrebuje medzinárodne uznávaný Maratonsky klub, nám to zatiaľ nehrozí. Pokiaľ sa nevytvorí stabilný nemenný program so stabilným vedením, so stabilným a včasným podávaním presných informácií, teda: STABILITA,PRESNOSŤ,PRUŽNOSŤ považujem za základné kritériá dobre fungujúceho MDKS. S pozdravom ŠN.
Ján Bučo (23.05.2011, 10:06)
Skôr ide o to, že v minulom roku bolo Intermajstrovstvo veľmi silno podporené zo strany národného zväzu v Poľsku a preteky Oostende boli podporené aj zo SZ CHPH. Tento rok sa po 3 ročníkoch v Poľsku Oostende neletí ako národný pretek a preto aj tá účasť z poľskej strany je mizivá. Inak, Oostende sa na Morave poletí ako každý rok, len sa chovatelia neprihlásili do Intermajstrovstva, ktoré malo byť akousi nadstavbovou súťažou popri pretekoch samotných. Každopádne ďakujem za Vami vyjadrený názor v "knihe návštev" na stránke www.longdistance.wz.cz pán Nochta. Jano Bučo
Ľubomír Janda (23.05.2011, 10:12)
Vážený pán Nochta! Informácie súvisiace s pretekom „Liege“ som uviedol v „knihe návštev MDKS“ a v podstate nemám čo na doplnenie uviesť! Keďže spomínaná položka na stránke MDKS funguje ako funguje – stráca sa, podľa môjho odhadu, 1 strana textu nasledujúca po strane prvej, podstatnú časť príspevku uvádzam opäť: „V poslednej reakcii som konštatoval že Liege je v majstrovstve MDKS akosi pretekom „zvláštne dobrovoľným“! Prečo? Pri platbe letového som sa dozvedel, že tento pretek nie je zaradený do majstrovstva MDKS, teda je pretekom len dobrovoľným! Zvláštny jav, v pláne o tom ani zmienka! Preto logicky predpokladám, že z tohto preteku nie je možné počítať koef. a km. do kategórii „ESO“ a „Výkon“! Ak budú vyhodnocované! V tomto preteku sa má ale letieť o ceny z fondu „55-M“, čo nepokladám tiež za správne, pretože tieto prostriedky sa majú používať na preteky majstrovské, teda so všeobecnou účasťou! S prihliadnutím na tento, opäť ...., no nazvem to stav, som si družstvo na pretek „Liege“ neprihlásil aj keď sa za „stabilného štrekára“ pokladám! Veď na čo pretek ktorý sa do súťaží nepočíta??? V prípade, že tento pretek sa stane reálne rovnocenným s ostatnými pretekmi v sezóne 2011, tohto sa rád zúčastním! A verím, že nebudem sám!“ Zároveň nadväzujem na záver príspevku a dodávam, že vyhlásením výboru MDKS sa pretek „Liege“ stáva (pozn.: dúfam) rovnocenným s ostatnými pretekmi sezóny 2011! Takže sezóna môže začať!!! Letu zdar ! Ľ.J.
Ján Bučo (23.05.2011, 11:18)
Liége je relevantným pretekom platným pre sezónu 2011. Plán zberu bude uverejnený v najbližších dňoch. Vo všeobecnosti platí nasledovné: Košovania v stredu popoludní po trase Rosina, Veľké Bierovce, Sereď, Zlatná na Ostrove - Gyór. Výnimku tvoria preteky Oostende. Tam ešte komunikujeme o čase odchodu auta a smere zberu. Jano Bučo
Štefan Nochta (23.05.2011, 11:52)
Zlatná n/Ostrove sa presťahovala do obce Čalovec, je to o 5 km bližšie...... informoval som už o tom......nezabudnite to potom v pláne zberu opraviť. Ďakujem ŠN
Zdeňek Adamík (23.05.2011, 13:33)
A co tak souřadnice nového ZS by nebyly? Bylo by to pro řidiče určitě snazší.
Ján Bučo (23.05.2011, 13:55)
Všetky podklady od pána Nochtu už mám. BUdem si len upresňovať orientačné body, ale vodič bude disponovať tel. číslami. Jano Bučo
Ľubomír Janda (06.06.2011, 17:28)
Pán Bučo, podľa informácii ktoré ste zverejnil na stránke MDKS 30.05.2011, mal byť uplynulý víkend uverejnený „plán zberu“! Zrejme ste nemal na mysli plán zberu holubov na preteky v sezóne 2011!!! Ale vrátim k Vášmu príspevku na tomto DF zo dňa 23.05.11, 11:18, cez skutočnosti uvedené vo vyhlásení výboru MDKS zo dňa 20.05.2011, citujem: „... chovatelia majú dve možnosti. Buď im budú peniaze za preteky Brusel vrátené, alebo sa prostriedky z Bruselu prevedú na preteky Liege. Toto je potrebné vyjasniť si s koordinátorom vo Vašom regióne.“ Uvedené sa javí tak, že pretek Liege sa stal „relevantným“ až potom ako sa stal pretek Brusel zrušeným!!! Letu zdar ! Ľ.J.
Ján Bučo (06.06.2011, 21:01)
Dobrý večer, Plán zberu som práve odoslal mailom koordinátorom. Ospravedlňujem sa, ale až do včera som bol služobne v Petrohrade. Na stránke ho uverejním o chvíľu. Jano
Ľubomír Janda (08.06.2011, 09:48)
Vážení kolegovia, preštudoval som si „Propozície preteku Oostende 2011“ a keďže garantom realizácie uvedeného podujatia je MDKS, predpokladám, že tento príspevok patrí najskôr do témy „MDKS vyhlásenie výboru“! Propozície sú smernicami, návrhmi, pokynmi atď. Vo všeobecnosti platí zásada, že nejasné pokyny plodia nejasné plnenia, a nejasné plnenia viacerých subjektov vyvolávajú jasné problémy! Tie je nevyhnutné následne riešiť, ale žiadne riešenie nekompenzuje škody ktoré sú pri tom napáchané! Preto, za účelom predchádzania takémuto vývoju, dávam do pozornosti spracovateľovi uvádzaných propozícii nasledovné: - v časti „vyhodnotenie“ chýbajú konkrétne údaje o systéme a spôsobe oceňovania doletených holubov, príp. družstiev, alebo chýba informácia, že žiadne oceňovanie sa realizovať nebude, - v časti „preprava“, pokiaľ je dokument zverejnený cca 3 týždne pred pretekom, je potrebné zverejniť aj časový priebeh zberu, - v časti „kontrola“ pokladám za potrebné vopred určiť len povinný počet holubov, ktoré koordinátor skontroluje (žiaden priestor na svojvôľu), zároveň je nevyhnutné jasne stanoviť kto bude znášať náklady spojené s kontrolnou činnosťou, - v časti „hlásenie holubov“ je použité viac ako 20 rokov zrušené teritoriálne členenie na kraje. Keďže hranice súčasných VÚC nie vždy kopírujú hranice pôvodných krajov, ako vhodnejšie sa javí použitie názvov VÚC BA, TT, TN, ZA, BB, PO, KE. V tejto časti sú ďalej striktne určené lehoty na hlásenie holubov nečlenov MDKS, ale neuvádza sa či členovia MDKS, postupujú zhodne! Aj keď sa to predpokladať dá! Verím, že zámer s ktorým bol tento príspevok spracovaný bude správne pochopený a prípadné korekcie v predmetnom dokumente prispejú k bezproblémovému priebehu preteku Oostende! Som si vedomý toho, že veci okolo nás nikdy nebudú dokonalé, ale zároveň som presvedčený o tom, že je úlohou každého z nás približovať ich k tomuto žiadanému stavu! Letu zdar ! Ľ.J.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené