Velmi dobrý přístup výcvikáře klubu Horná Súča pana Viktora Kako.

Vojtech Foltýn (08.06.2011, 06:39)
Vážení chovatelé. Jelikož mi na holubníku i po útocích dravců zůstavá dost cizích holubů a nemám to povahu je zabíjet, uveřejnil jsem na stránkách zalétlých holubů dne 5.6.2011 tři cizí holubi. Dva z toho byli ze Slovenska. Ještě téhož dne se mi ozval mobilním telefonem výcvikář klubu Horná Súča pan Viktor Kako, který mi sdělil, že majitel holuba je jejich člen a na tohoto mi pak předal kontakt. Velmi si postoje pana Viktora Kako vážím a domnívám se, že pokud by takových členů bylo v klubech poštovních holubů více, měli by jsme alespoň přehled o našich ztracených holoubcích. Vždy na naše holubi ze závodů netrpělivě čekáme a určitě i Vás zajímá, co se s holubem stalo, když nepřiletěl. Tato zkušenost by určitě podpořila ochotu u ostatních členů zveřejňovat zalétlé holubi, pokud by se ozývalo více majitelů zalétlých holubů. Domnívám se, že pokud by způsobem pana Viktora Kako, výcvikáře z Horní Súče zareagovalo více funkcionářů z jiných klubů, byl by i větší zájem o zveřejňování zalétlých holubů. Je stále vidět, že mnohým chovatelům záleží na našich holoubcích a to ať jsou naši nebo cizí. Je to živý tvor, který nám slouží k radosti a našemu uspokojení a takto by jsme měli k němu přistupovat. Tímto bych chtěl poděkovat výcvikáři klubu Horná Súča panu Viktorovi Kako za jeho příkladný přístup, který dle všech svých dostupných možností na uveřejnění zalétlého holuba reagoval, přestože se v uvozovkách jednalo jen o holuba člena jeho organizace. Mnohokráte děkuji. Vojtěch FOLTÝN, Brno. [%sig%]

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené