Neprimeraný náskok alebo podvod ???

Milan Blahovský (09.06.2011, 11:42)
1.Krempaský + Richter,Sp.BeláN/U: 9/ 1/ 1 R:+00:00:16 bydl:Sp.Belá 524.336km 1 7 07-SK-02802 708 H 1154.078 1.13:04:20 0.378 Spolu za 5 koef. 1600.378 2.Mulik Vladimir,Sp.Podhr. N/U:15/ 5/ 5 R:+00:00:01 bydl:Sp.Podhradie 552.618km 2 10 08-S -02307 432 H 1053.007 1.14:14:48 0.756 3.P + Š Zeleňák,Smižany N/U:26/15/ 5 R:-00:00:01 bydl:Smižany 538.569km 3 15 08-SK-02306 150 A 1050.286 1.14:02:47 1.135 Vážení páni holubári, pýtam sa vás takto verejne - Dokedy ešte budeme tolerovať v našich kruhoch takéto konštatovania ????? Leteli ste v nedeľu preteky na KT , ST či DT , aj u vás sa niečo podobné odohralo ???? Na margo "uprchlíka" asi iba toľko, že bol konštatovaný do drevených hodín. Nemyslíte, že nastal čas vyložiť tieto hodiny na skrine a izolovať takto podobných víťazov ??? Nech sa potom nedivia poctiví chovatelia, ktorí vlastnia klasické konštatovacie hodiny, že sú niektoré opatrenia v súťažiach im diskriminujúce. Pretek bol z Chomutova a zúčastnilo sa ho 2644 holubov od 233 chovateľov zo 4 OZ.
Jozef Toporcer (09.06.2011, 14:10)
A je aj nejaky konkretny dôkaz že podvadzal alebo iba preto že to vyhral z hodinovym nadskokom zvyčajne pri takto ťažkych pretekoch akym CHomutov bol sa taketo vysledky rodia - hodiny navine nebudu ked už tak málo dôsledna práca v nasadzovacom stredisku tam su najväčšie rezervy pri ich odstranovani nie len tam u nich je ťažko hovoriť o podvode ked sa nenašiel dôkaz o porušeni pretekového poriadku trebato poriadne prešetriť a potom vyniesť rozsudok-zdravim.
Ivan Šmilauer (09.06.2011, 15:36)
Co si to pane Blahovský o sobě myslíte, že takto bez důkazu napadnete kolegu ? To pak už vůbec nemusíte žádné závody pořádat a rozhodnout můžete podle toho kdo má jaké hodiny, holuby, peníze...
Ivan Oravec (09.06.2011, 18:54)
OZ Trnava pretek Halle stredná vzdialenosť 520km rozdiel medzi 1 a 2 holubom 11m/min OZ D.Streda pretek Halle stredná vzdialenost 555km rozdiel 11m/min
Zdeňek Adamík (09.06.2011, 19:39)
Pane Šmilauer, pan Mgr. Blahovsky to dal jako námět do diskuze, neboť toto je diskuzní forum a ne disciplinární řízení. No a k tomu přidal svůj vlastní názor s tím, že naznačil možný důvod tohoto, podle něho, nepřiměřeného náskoku. Chcete-li kvalifikovaně oponovat je jen dobře, k tomu by však možná bylo vhodné kdybyste, pokud jste jiného názoru, vysvětlil racionální důvody tohoto možná nepřiměřeného náskoku. Jinak bude mít Váš diskuzní příspěvek z mého pohledu nulovou hodnotu.
Ľudovít Jančok (09.06.2011, 19:53)
Zdravím Vás. Nuž ak ten holúbok mal za chvostom celú cestu sokola, nuž... V tejto dobe ale hodinový náskok je prinajmenšom na zamyslenie. Je to dobrá téma, a nemyslím si že Milan pochybil, len sa asi tiež čuduje. Ludvik.
MVDr.Tibor Gornaľ (09.06.2011, 20:16)
OZ-Bardejov,pretek KLADNO,stredná vzdialenosť 530 km,rozdiel medzi 1. a 2. holubom 3 minúty.
Ivan Šmilauer (09.06.2011, 20:50)
Pane Adamíku, přeložím do češtiny větu " Vážení páni holubáři, dokdy ještě budeme tolerovat v našich kruzích takováto konstatování ?" Vy cítíte v této proklamaci námět pro diskuzi? Snahu o tom diskutovat? A dále:"Nemyslíte, že nastal čas dát takové hodiny na skříň a izolovat podobné vítěze ???" Tyto výzvy Vy pokládáte za diskuzi a já právě za začínající disciplinární řízení. Sám jste opatrný, slovem "možná" nešetříte. Nelze racionálně vysvětlovat důvody nějakého "možná nepřiměřeného náskoku". Vaší klasifikaci mého příspěvku přijímám s úsměvem. I.Š. [%sig%]
Milan Lenárth (09.06.2011, 21:47)
Súhlasím s p. Toporcerom, keď pozerám na rýchlosť holuba v m/min, tak to mohol zvládnuť , my sme mali dvojpretek a pri vzdialenosti 550 km mal priateľ J. Skaličan medzi prvým a druhým holubom rozdiel 18 min.,pri rýchlosti1025 m / min, bol to jediný holub v Martine s rýchlosťou nad 1000 m/ min, zo Sosnovej vzdialenosť 360 km priateľ M. Dávidík prvý holub rýchlosť 1104 m / min tak prečo by ich holub ak bol dobre pripravený a namotivovaný nemohol doletieť s náskokom, hodiny, tak to je na komisii a ZO CHPH, tá za to zodpovedá.
Zdeňek Adamík (09.06.2011, 21:54)
Dobře tak tedy jinak vynecháme slůvko možná a zopakujeme výše uvedený rozdíl mezi prvním a druhým holubem v pořadí, tedy: 101,071 m/min. Věcné argumenty, tedy to jak v ostatních OZ ve stejný čas letěly stovky dalších chovatelů s tisícovkami holubů tu už uvedli jiní. Tak třeba teď to zkuste prosím zargumentovat. A neberte to nijak osobně, není to tak míněno. "Možná" jsem uvedl proto, že by to měla, (mohla) posoudit Jury pořadatele závodu, ale to už jaksi není naše věc, my tu jen diskutujeme. Chápu to jako možný apel na zařazení podobného ustanovení jako u nás do PP SZ CHPH, které v některých případech eliminuje: technický problém, který umožní některému účastníkovi závodu abnormální výsledek, případně nedokázaný podvod apod. A tím zabrání poškození dalších 99,9% ostatních účastníků závodu. Nic víc nic míň.
Milan Blahovský (09.06.2011, 22:51)
Pán Šmilauer, aj ja som bol v istom veku tak trocha naivný a veril mnohým veciam, ktoré mi podložili pred nos. Momentálne som myslím si vo veku, kedy dokážem rozlíšiť realitu od fantazmagórie. To, že moje niektoré vyjadrenia sú slušne povedané na telo, asi tomu tiež odpovedá a myslím si že nemusím si klásť servítku pred ústa pokiaľ som o niečom presvedčený. Keby ste videli do akých hodín boli konštatované prvé 3 holuby z preteku Bytča v našej OZ asi by ste podobné komentáre sem netlačili. Možno to vo vašich krajoch je ešte prijateľné, ale osobne si myslím, že v roku 2011 chovateľ s konštatovaním do klasických hodín hrá v 99 % OZ druhé husle a to bez urážky. Ja si vážim všetkých serióznych chovateľov a vždy som hovoril, že pre poctivých sú plombovania hodín iba poistka pred tým aby im niekto náhodou neurobil omylom dierku do pásky, takýto nikdy neskúšali podviesť, pretože to jednoducho nemajú v krvi. V mojich očiach pochybili v NS a to je takto vo viacerých podobných prípadoch. Išlo síce iba o "obyčajný" pretek, bez povinnosti hlásenia prvých doletených holubov a ktovie či by to bolo v opačnom prípade. Asi by potom kritizovali organizátorov z diskriminácie voči tým čo nemajú telefónne spojenia.
Ladislav Garamsegy (10.06.2011, 05:28)
Bez urazky,fantasmagoria je podla mna v tom vziat hodinu staru drevenu na kontrolu a poskytnut mu taku istu a pri konstatovani sa zasekne je asi o nicom,ja osobne by som si ziadal nahradu v plnej vyske preto ze som nemohol konstatovat holuby.Podla mna kontrola,ked uz mi nechce verit poskytnem hodinu modernejsiu a odkial mlady chlapec ktory ma prijem 300 euro ma mat na bricon HALLOO zobudme sa viem ze sa najdu mnohy co si musia poziciat peniaze napr aj ja netajim sa tym ,ale poviem vam prestava ma to bavit a osobne som za aby sa robili aj kontroly na doping a ine veci proste ked sa robi nech sa robi tymto prispevkom som sa nechcel nikoho dotknut nie je to smerovane ziadnej osobe Laco
Milan Blahovský (10.06.2011, 06:05)
Laco, tie hodiny čo spomínaš sa nikdy nezasekli a pokiaľ vkladáš gumičku do tuby normálne tak sa nestane aby ti ostala medzi kotúčom a plechom. Pokiaľ niekto chce tak obrazne povedané sa budú ručičky na hodinách krútiť aj dozadu. Odbočuješ od témy a to je dolet resp.skôr konštatovanie holuba vo vašej OZ, ktoré znehodnotilo spoločný pretek 4 OZ.
Pavel Ostrolucký (10.06.2011, 13:41)
Milan ak sa trochu vyznáš do klasických drevených hodín, tak si stačí pozrieť spúšťanie, konštatovanie holuba, a otváranie a na otisku vidíš či došlo k manipulácii času alebo nie. Pri pohybe ručičiek - či už dozadu alebo dopredu odskakujú kontrólne šípky do iných bodov a to je pekne vidieť !!! Niekedy veľké reči treba aj dokázať - ja si myslím, že ani čípy nie sú stopercentné !!!
Milan Blahovský (10.06.2011, 14:16)
Pali, vyznám sa ako každý iný chovateľ, viem ako sa natiahnu, ako sa nastaví deň, či čas, ako sa vloží kotúč,páska. To mi vo svojom úvode závodenia vždy stačilo. Že sú takí, čo vedia iné veci to má trápi tiež a hlavne ak to dokonalé zneužijú. Na starých hodinách nie sú nejaké kontrolné šípky a pod.Vieme, že sa zneužívali najmä tie, ktoré mali odobratú páčku zaisťujúcu kotúč a preto všetky kontrolné záležitosti okolo klasických hodín si majú poriešiť v NS. Skutočnosť je však taká, že týmto hodinám sa pozornosť nevenuje pretože ako som už uviedol, žiaľ chovatelia netvrdia muziku v pretekoch ( najmä na KT a ST s vetrom) a tak je možné asi všetko. Ja neodsudzujem hodiny, ja odsudzujem ľudí. Stroj na rozdiel od človeka nerozmýšľa, nešpekuluje a nepodvádza.
Ján Palguta (10.06.2011, 15:11)
Vážení, chcem sa Vás spýtať, a to kde bol doteraz, ten vychýrený, lebo ako pozerám výsledky po piatich závodoch je na 37 mieste so 488 bodmi zo 61 bodujúcich chovateľov a to prvý v poradí má 1576 bodov. Keď pozerám jeho umiestnenia nič špicové, čiže doteraz nevedel pripraviť holuby a naraz to vie. Je bombový. Z jeho umiestnení 1. závod Čadca z 54 nasadených 3 umiestnené (171, 369 a 419 cena), 2 závod z 58 nasadených zas len 3 ceny (229, 256 a 258), 3 zavod znova len 3 ks (2, 240 a 394 cena), 4 závod buď nenasadil, alebo nezabodoval, 5 závod z 35 holubov umiestnené len 2 (120 a 159 cena a na to prišiel závod Chomutov a tam už vie pripraviť a z 9 holubov umiestnený len jeden - absolútny víťaz s hodinovým náskokom. No neviem , ale asi dlhoroční majstri zo štyroch oblastných združení SN, KK SB a PP a chovatelia na popredných miestach by sa mali ísť učiť ako sa pripravujú holuby na 500, keď tento chovateľ - dvojica chovateľov ich skryla do vrecka. Alebo ste stály pred letáčom s EKS a plašili holuby, aby on pri drevených hodinách s hrsťou kukurice dosiahol svoj prvý unikát. Aj ten chovateľ v Odoríne čo spomínal Milan nikde nič a zrazu raz do roka do drevených hodín nabije prvých štyroch. A potom zaz nič a po pol roku znova. Neviem nepoznám ich, ale po takýchto skúsenostiach , by som zakázal drevené hodiny. Nech nám to letí, ale poctivo.
Ľudovít Dziak (10.06.2011, 20:34)
JE VELMI NEFER OD VAS VSETKYCH TU OCIERNOVANIE A OSOCOVANIE CHOVATELOV KTORI MAJU HODINY. ZAUJIMAVOSTOU JE AJ FAKT ZE KED DOSIAHNE NEJAKY TAKY USPECH SPICKOVY CHOVATEL O PODVODE NIE JE ANI REC ALE KED TO DOSIAHNE UPLNE NORMALNY CHOVATEL ZO STREDU TABULKY TAK JE PODVODNIK. POZRITE SI PROSIM VAS VYSLEDKY Z CHOMUTOVA A ASU A PODOBNYCH TAZKYCH PRETEKOV AJ Z MINULYCH ROKOV A AJ TAMTI VSETCI PODVADZALI?? AK MATE DOKAZY KLUDNE OBVINTE ALE KED NIE DAJTE IM POKOJ. VAM BY SA TO TIEZ NEPACILO KEBY TU ISLO O VAS. LETU ZDAR. [%sig%]
Ľubomír Janda (11.06.2011, 00:02)
Vážení kolegovia, určite existuje racionálne vysvetlenie, presne ako na tomto DF v: „téma príspevkov: Krúžky 2012, autor: Vladimír Kostroš, odpovede 49, dátum poslednej: 10.02.11, 21:49“!!! Letu zdar ! Ľ.J.
Peter Zapach (11.06.2011, 00:50)
panstvo skuste z vreckoveho cca 15 eur našporit na tipes alebo bricon !!! nerealne ale nikto to nepodpori , každy len očiernuje a odsudzuje !!!!! načo je to dobre stale sa piše že je nas holubarou malo a kto zato može ??? holubary sami !!!! takim spravanim a pristupom to dlhu životnost mat nebude. teda ano bude ale len pre tých lepšie finančne zabezpečenych . a čo mi ostatny ????raz za rok prileti holub na prvom mieste a ajtak je ten chovatel podvodnik !!!
Jozef Toporcer (11.06.2011, 01:32)
Janko Palguta maš pravdu že p. Krempažsky ma iba 488 bodov ale ty maš iba 115 v našej OZ už iba 4-ria chovatelia su horši ako ty a ideš tu vynašať rozsudok ešte 2-3 zavody a vypočtar bude musieť doštukľovať vysledkovu listinu aby si vošiel tam aj ty lebo budeš uplne na dne a nezabudaj na jednu vec - že holub je holub a chovataľ je taky aky je ale to neznamena že chov. zo stredu vysld. listiny nemôže vyhrať pretek aj vaš chovateľ z MO-SNV vyhral VCS-Gotha v pasme nad 700km. a toho roku vo väčšine pretekov umiestnuje 1-ho holuba z 30-nasad. tak sa nehraj na chytreho a radšej len čitaj čo tu pišu odbornici - zdravim Janko.
Ján Palguta (11.06.2011, 08:37)
Môj zlatý Jožko Toporcer, svoj názor na Teba som už povedal pred časom na našej stránke a o tom koľko ja mám bodov a prečo to viem iba ja a moji najbližší známi, nechcel by si mať moje starosti a problémy, ale to tu nebudem rozvádzať. A vidím ako odborník ako Ty, ktorý keď som ja holubáril tak ešte cikal do plienok nás tu chce naraz poúčať, a keď vidím za tie roky čo holubárim a nie je ich málo ako Tí s drevenými hodinami manipulujú, a keď im poskytneš druhé, tak ich poškodia, tak vravím drevené hodiny vyradiť - zakázať. Viac sa nemienim k tejto téme vyjadrovať. Letu zdar.
Milan Blahovský (11.06.2011, 10:48)
V tomto prípade pochopte vôbec nejde o to či vyhral chovateľ, ktorý má drevené hodiny ( a to isté v prípade preteku Bytča u nás), tu ide o to s akým náskokom a prečo s náskokom ???? Tu nejde o to či chovateľ doteraz nič neletel a zrazu exceloval, ale o spôsob ako to dokázal. Ak vám to nepáli, tak vám odpoviem - pretože neodhadol čas doletu ostatných holubov v OZ či regione. Dajte si konečne dole tie ružové okuliare a prestaňte z serióznych chovateľov robiť volov. Životnosť chovateľstvo nebude mať preto, že nedokážeme tu burinu z chovateľských kruhov vykoreniť. V našich kruhoch totiž stále rezonujú zlodeji čípov, lovci či strelci holubov a samozrejme "umelci s hodinami".
Jozef Daníšek (11.06.2011, 12:08)
Pozdravujem.Nepáči sa mi táto diskusia a to z viacerých dôvodov.Po prve píše sa tu v jednotnom čísle,ale podľa výsledkovej listiny sa jedná o dvoch chovateľov Krempaský +Richter.Po druhe existuje v našom právnom poriadku klauzula "Prezumcia neviny".Tu sa zatiaľ bavíme a dohadujeme o skutku ktorý sme zatiaľ nedokázali.A to by som povedal je tanec na tenkom ľade.Čo keď ten holub vyletel z koša ešte pred štartom.A čo ak to skutočne dokázal.A už by som sa určite vyhol vete"Pretože neodhadol čas doletu ostatných holubov v OZ či regione."To je priam odvážne tvrdenie,ktoré hraničí s trestným činom ohovárania.A tam sú už i trestné sadzby.Povedal by som,vážme slová i emócie a držme sa dôkazov a až potom vynášajme súdy.Ostávam s pozdravom.
Milan Blahovský (11.06.2011, 12:49)
Pán Daníšek, to by ste museli aj s dotknutými dokázať, že som to mieril konkrétne na nich. Ja som meno neuviedol takže je to napísané všeobecne. Hovorí sa, že košeľa je bližšia ako kabát a vyjadriť by sa mali tí, ktorí sú skutočne v obraze a nie teoretici.
Peter Grék (11.06.2011, 14:17)
Žiadny podnet na vyradenie chovatelskej dvojice Krempaský Eduard, Richter Vladimír (výcvikár ZO) z NS v Spišskej Belej neprišiel. Podľa vyjadrenia oblastného výcvikára preteková dokumentácia z daného preteku je v poriadku - tzn. neexistuje dôvod na základe ktorého by sme uvedenú dvojicu mali vyradiť. [%sig%]
Jozef Daníšek (11.06.2011, 14:55)
Pozdravujem.Pán Blahovský.Ja nemusím nič dokazovať,pretože som to nebol ja ktorý uverejnil na tomto diskusnom fóre "prvý " príspevok s týmto problémom.Tam sú jasne uvedené dve mena, rýchlosť daného holuba,ktorý k týmto menám patrí a meno kto za diskusným príspevkom stojí.Ja som len vo svojom diskusnom príspevku konštatoval,že sa mi to nepáči a uviedol som dôvody,prečo sa mi to nepáči.Nič viac nič menej. Vyjadril svoj názor za ktorým si stojím.Ostávam s pozdravom.
Zdeňek Adamík (11.06.2011, 15:26)
jak málo stačí ke štěstí: 1) preteková dokumentácia je v poriadku 2) Protokol o startu je v pořádku , žádný holub (holubi) neulétli 3) dle řidičů nedošlo počas přepravy k ničemu neobvyklému 4) konstatovací hodiny jsem osobně prověřil včetně Záznamu o jejich kontrole před Závodní sezonou Peter Grek.
Robert Molnár (11.06.2011, 16:26)
Zdravím Vás. Ja si myslím že skoro každý chovateľ sa rád pochváli že už má holuba doma a hned po konštatovaní volá kamarátovi /kamarátom/ či už má holuba alebo že začali doletovať. Ak voľakomu volali tak to beriem ale ak "čušali" tak mám svoj názor na to aj ja.s pozdravom molnár
Peter Grék (11.06.2011, 17:04)
Zdravím pán Adamík, body 1 a 2 Vám vyšli :-), bod 3 v podstate tiež. pretože sa jedná o vozidlo OZ SNV, ktorého predsedom je Milan a keby o niečom vedel, neotváral by túto diskusiu. Hodiny boli kontrolované v NS Sp.Belá predsedom OZ a boli bez chyby pred sezónou i teraz po preteku. a ten pocit šťastia určite mal patriť menovanej chovateľskej dvojici, však :-) [%sig%]
Milan Blahovský (11.06.2011, 20:00)
Je skutočne na škodu mrhať časom a energiou nad holubármi. Že ja som sa nedal na športové rybárstvo alebo filatelistiku....:-o))))))))))))))))
Ivan Šmilauer (11.06.2011, 20:44)
Ale ani tam by Vám rybáři či filatelisté netrpěli takovéto důkazy nepodložené nařčení kolegy. I.
Miroslav Ďurana (11.06.2011, 21:09)
Milan tohto roku už je neskoro,ale na rok 2012 si rybársky predplať.S pozdravom Miro.
Ľudovít Dziak (11.06.2011, 21:30)
AK TAM NASTALO POCHYBENIE TAK URCITE NASTALO NIE U CHOVATELOV KREMPASKY RICHTER ALE U OTVARACEJ KOMISIE. ONI PRVI MALI DAT PODNET. AK NEDALI ASI BOLO VSETKO V PORIADKU A NIET O COM DISKUTOVAT. A ANI U SPORTOVEHO RYBARSTVA NIE JE JASNY USPECH. :} [%sig%]
Štefan Janíček (13.06.2011, 09:40)
Zdravím Ta p. Milan, prosím Ta pozri, čo za haluz ste to dali vonku v OZ Dlhé Pole z preteku LOUNY. Kazal mi aby som Ti zavolal p. Ondro. A ešte Ta nechala pozdravovať aj p. Beláková, že to tam má tiež domrvené. Ak by sme, mohli poprosiť, bud taký dobrý a pozri sa na to osobne.
Pavel Ostrolucký (13.06.2011, 16:09)
Milan nenechaj sa znechuťovať, tie blbosti zo zaletených holubov by si mal povymazávať, tá rubrika je na niečo iné - ten zablokovaný pisateľ si to asi uvedomí, že píše hlúposti. Ak sú nejaké problémy tie má riešiť preteková komisia a kontrólna komisia, mali by vec postúpiť na výbor OZ a tým sa zaoberať - nenechaj sa urážať ! Pre anonimného pisateľa - ja tohoto roku od 16.4.2011 relaxujem pri potokoch a venujem sa pstruhovému ryboľovu a je to naozaj super - čistý vzduch, občas sa nechtiac vykúpem a chytiť pstruha pri takom malom množstve ako sa na Slovenku nachádzajú je tiež umenie. Veľa krát som išiel domov už bez ryby, lebo boli pod mieru - no relax je relax. Od budúceho týždňa znova nasadzujem holuby na preteky, uvidím čo je v nich - od jari si pekne oddýchli. Paľo !
Pavel Ostrolucký (14.06.2011, 10:25)
Všetky anonimné príspevky by mali byť zo zaletených holubov vymazané!!! Preto navrhujem, aby bol zavedený podobný spôsob hlásenia zaletených PH ako v Čechách a v Nemecku - do tejto rubriky by sa mali dostať len chovatelia, ktorí majú pridelené heslo v DF a rovnakým by sa dostali aj do zaletených holubov. Potom by sa písal tam len holub, kontakt a čo s holubom urobiť, nič viac nič menej. Skôr by sa o holuby majitelia zaujímali a nebolo by to zdĺhavé ako teraz keď sa tam vypisujú rôzne ohováračky, urážky a dobre že nie nejaké romániky a pod. Dávam tento návrh a aj dátum, aby to platilo od 15.6 max. od 1.7.2011 - dúfam, že sa to dá zvládnuť. Chovateľ alebo odhalený anonim, ktorý iného nepravdivo ohovára, by mal byť riešený riadne podľa priestupkového konania v zmysle PP a stanov SZ - CHPH, ktorý bol schválený na poslednom MVZ v Nitre. Paľo
Zdeňek Adamík (14.06.2011, 14:25)
Někde jsem četl, že většina anonymů je sexuálně nevyrovnaných... a tak...
Pavel Ostrolucký (14.06.2011, 14:38)
Zdenek aj tento sa sexuálne blýska, ale asi bude opačný !!! Máš ináč 100 bodov !!!
Radovan Kľačanský (14.06.2011, 16:19)
Váž. pán Ostrolúcky s Vaším návrhom čiastočne nesúhlasím! Anonymi vymazať určite áno, ale prečo by sme mali kôli blbcom trpieť všetci? Minulý týždeň mi tam nahlásil holuba nechovateľ z Moravy , ktorý nepozná žiadneho chovateľa z jeho okolia a len vďaka tomu holub prežil a bol som si po neho a istotne je takýchto prípadov viac... Keď to zablokujeme, tak kto tam bude holuba hlásiť? V tejto dobe hlásia holubov väčšinou takí, čo holubov nechovajú, ale majú záujem ho vrátiť majiteľovi. Mne, keď zablúdi holub, tak si majitela vyhladám a kontaktujem sa priamo s ním, alebo s človekom z klubu a mám určite väčšiu istotu, že sa o tom majiteľ dozvie. Takže určite by nebolo rozumné zablokovať hlásenie zaletených holubov. môj názor, s pozdravom Rado
Zdeňek Adamík (14.06.2011, 17:40)
Bohužel smutná pravda. Nechovatelé mají k holubům (až na některé burany) lepší vztah než chovatelé a to i k těm které najdou již mrtvé. Sám jsem na této stránce v rozpětí 1 měsíce hlásil dva SK holuby a nic. Co s nimi? Určitě pokud to nečte majitel, určitě někdo z klubu nebo OZ se k hlášení dostal a neučinil pro kontakt vůbec nic.
Pavel Ostrolucký (15.06.2011, 07:30)
Odpoveď pre R. Kľačanského - áno i ja s Vami súhlasím, ale nechovateľ sa väčšinou obráti na chovateľov PH a potom keď nemá na nich kontakt tak holuba hlási sám. Ja som dával návrh preto, aby vypadli z DF hrubé urážky a také nechutné veci ako tam anonimi niekedy píšu. Na ČZ stránke majú tiež zaletené holuby a úplne jednoducho a majiteľa som sa po určitej dobe dopátral a čo sa týka Nemecka, Belgicka a Holandska tam je to úple jednoduché a keď holuba nahlásite do 1 mesiaca ak nechce majiteľ holuba naspäť máte od neho preukaz doma a môžete s holubom lietať.
Zdeňek Adamík (15.06.2011, 07:56)
Klídek. "Lidi" nezměníš. Usměrní je jenom přiměřený tlak a zacpávání děr ve Svazových dokumentech či Zákonech.
Pavel Ostrolucký (15.06.2011, 12:13)
Nejaký primitív si zasa skúša na zaletených holuboch malú abecedu - ešte že neskúša malú alebo veľkú násobilku, lebo to by sme asi vôbec nepochopili
Milan Blahovský (15.06.2011, 13:32)
vybavený :-))))))))))
Štefan Janíček (16.06.2011, 08:50)
Milan, prajem Ti príjemný deň, veľa slnka, dobrého jedla a pitia, nech si spokojný so ženským pokolením aby si ich vždy zvládal. Veľa dobrých zážidkov v holubárskom svete a len to naj - naj čo si želáš. Neviem či si Ta nepozvem aj do"POSTA PRE TEBA". Prosím TA aby si mal vždy dobré spomienky aj na dobrých aj zlých kamarátov. Co este príjemného Ti mam priat, asi Ta neotravovat.
Milan Blahovský (16.06.2011, 09:08)
Čo si želám ? Aby v tomto športe prevažovali normálni ľudia nad tými zvyšnými. Pozvanie beriem radšej na pivo, pred kameru nach sa tlačia tí čo sa nevedia presadiť iným spôsobom ako je férové súťaženie.
Štefan Janíček (16.06.2011, 19:05)
Mal som na mysli, aby som Ta kvoli tým Lounam neotravoval. P.S. Dakujem

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené