Neprimeraný náskok alebo podvod ??? záver

Peter Grék (14.06.2011, 22:53)
Na základe kontroly konštatovacích hodín p. E. Krempaského výborom OZ Kežmarok po závode 12.6.2011, výbor OZ Kežmarok vyraďuje z pretekových výsledkov menovanému chovateľovi všetky holuby, ktoré boli v týchto hodinách konštatované v pretekovej sezóne 2011. Tzn. vyradený je aj holub 07-SK-02802-708 -"víťaz" preteku Chomutov 5.6.2011. Hodiny menovaného chovateľa vykazovali v čase kontroly funkčné nedostatky. [%sig%]
Zdeňek Adamík (15.06.2011, 06:20)
Opět se potvrdilo staré osvědčené: "DŮVĚŘUJ, ALE PROVĚŘUJ!". Dobrá práce chlapi.
Milan Blahovský (15.06.2011, 07:45)
Peter a celý tím OZ Kežmarok, vďaka za názornú ukážku ako urobiť poriadok a návod ako sa vysporiadať s neprispôsobivými.
Pavel Ostrolucký (15.06.2011, 07:53)
Škoda, že tie funkčné nedostatky nie sú rozpísané bližšie - boli by sme všetci múdrejší ako došlo takému unekátnemu času doletu !!!
Zdeňek Adamík (15.06.2011, 07:57)
Doufám, že když teď zahajuješ sezonu nepotřebuješ poradit? Pac a pusu...
Pavel Ostrolucký (15.06.2011, 12:07)
Zdenko - sezónu zahajujem teraz, lebo som nemal doteraz čas - holuby pôjdu bez toho, že boli v koši do Valašského Meziříči - možno budem mať hneď aj po sezóne. Radiť nepotrebujem - poznám všetky druhy hodín dosť dobre na to, aby ma niekto odrbal - pred 4 rokmi sme tiež vyradili odborníka s drevenými Benzinkami - ten mal hodiny prevŕtané od spodu a posúval tri preteky ručičky, síce vyhral všetky tri preteky s náskokom a s tým istým holubom, ale keď som mu na to prišiel bolo po paráde a chovateľ dostal trest, holuby sám zlikvidoval, hodiny a holubník rozbil, hloluby porezal - skrátka nestal sa z neho vychytralý podvodník na dlhú dobu , ale len dočasne - preto vyššie tie otázky. Ty mi posielaš pac a pusu - dúfam, že do Čiech už nebudeme nikdy potrebovať PAS alebo VÍZA, alebo je to len preklep ? Aj ja som hore v druhom riadku chcel napísať - unikátnemu času doletu ... chybička sa občas ------------------------------------ stane ak keď človek nechce.
Zdeňek Adamík (15.06.2011, 12:27)
No právě, když jsem před asi 39 lety přebíral funkci výcvikáře okresu Gottwaldov od mého předchůdce, tak ten mi ukázal tolik možných fint jak odrbat hodiny - hlavně Elektročas, že jsem se jich jak jsem si našetřil pár korun hned zbavil a pořídil ze Švýcarska nové Benzing s umělými tubami a krytým kotoučem. Aby mě to nesvádělo... Za svoji karieru jsem se setkal s několika loupežníky, ale většina podvodů byla s hodinami Elektročas, které jsou podle mne nejhůře chráněny a proto bych je zakázal okamžitě. Ale když se mne někdo zeptá, v čem by se s nimi asi dalo podvádět, tak neodpovím. Důvody jsou evidentní. A tak hlavně zdraví a s humorem jde všechno líp.
Pavel Ostrolucký (15.06.2011, 12:46)
U nás v OZ sme niekedy pred 15 rokmi vyradili odborníka aj s Benzing Plast s krytým kotúčom / hodiny plastové 24 tubové / - taktiež pretáčal ručičky dozadu - nedomyslel, že krytie šípok musí súhlasiť a časy odpovedať skutočným doletom !!! A každý rok sa nájde nejaký tiež UMELEC čo to chce zdokonaliť a nejako odrbať všetkých či už kamarátov alebo spolusúťažiacich čo je najväčšie svinstvo na PH a za to by mali byť nekompromisné trestya zákaz činnosti na doživotie. / A čo s tým PACOM či PASOM, zasa si máme vybavovať výzové doložky ???/. Pusu beriem, škoda že nie som na chlapcov !!! Asi Ti niekoho dohodím v práci mám od 1.4 2011 takého šéfa!!!
Zdeňek Adamík (15.06.2011, 13:40)
No ty moje Benzing byly nejmodernější celokovové jen tuby byly plastové průhledné a na 30 holubů. (1. zaslepená pro uzavírací otisk a poslední pro otevírací). No jediný možný trest aby to nemohl opakovat je jak známo trest nejvyší. A nejedná se o pas, ale "pac a pusu" takový druh přátelského pozdravu. slovenské přirovnání mi není známo, bohužel. Buď rád že máš takového šéfa, alespoň ti nepřebírá na pracovišti baby, jen se před ním moc neohýbej a do sauny už vůbec...
Ľudovít Jančok (15.06.2011, 15:12)
Zdravím Vás. Čo na takýto záver povedia Tí ktorí išli Milana popraviť za drzosť a bezočivosť, sebeckosť a neviem čo ešte. Keby do toho nezabrdol, nikdy by sa na nič neprišlo. Dúfam že sa mu tí mudrci a advokáti chudobných patrične a verejne omluvia. Ludvik.
Pavel Ostrolucký (15.06.2011, 15:36)
Ľudko, Zdenko, Milan a vlastne všetci - dobre že sa na to prišlo. Podobné veci by sa nemali opakovať a mali by sa takto v zárodkoch ihneď likvidovať - super práca ak je na to 100 % - ný dôkaz !
Milan Blahovský (15.06.2011, 21:09)
Čo myslíš Ludvik mal by som využiť rady kolegov z niektorých príspevkov ??? Napr. "To je priam odvážne tvrdenie,ktoré hraničí s trestným činom ohovárania.A tam sú už i trestné sadzby.Povedal by som,vážme slová i emócie a držme sa dôkazov a až potom vynášajme súdy."...... a to necitujem toho ubožiaka zo zaletených holubov. Tak hlboko som neklesol a ako sa kdesi v svätom písme hovorí Odpúšťajme, či kto do teba kameňom ty do neho chlebom alebo ako sa vraví na každého raz príde rad.
Ľudovít Jančok (15.06.2011, 21:22)
Zdravím Vás. Ahoj Milan. Vieš ja som tvoju tému Neprimeraný náskok, pochopil nie ako odsúdenie ale ako tému na diskuziu. No niektorí advokáti sa chytili. Taký náskok trkne každého logicky uvažujúceho chovateľa, a kladie si otázky. Neznamená to ale že sa kvôli tomu treba povraždiť, len diskutovať. No vidíš mne je to ľúto a oni čušia ako vši. Ahoj L.
Július Marton (16.06.2011, 13:40)
Dobrý deň,zdravím Vás sudcovia a pritakávači.Neviem ako by ste sa tvárili keby ten dolet holuba bol zaznamenaný elektronicky.Vyradenie tých dvoch pánov aj toho holuba trvalo pridlho.Čudujem sa ,že na to nereaguje druhá strana.Tvárite sa ako najstarší a najšpičkovejší chovatelia európy,samé pripomienky,samé bludy a samé keci.Nezabúdajte ,že sú chovatelia,ktorý holúbkov chovajú pre svoje potešenie.Čiže majú to ako hobby.Neznamená to ,že musia lietať špicu.Myslím si ,že tam môže byť aj závisť.Ja toho holuba,ktrý to zaletel obdivujem.Škoda ,že sa ten holub nemôže brániť. Marton Július
Milan Blahovský (16.06.2011, 13:45)
Pán Marton , určite máte pravdu, holub sa brániť nemôže a ktovie či by sa aj bránil keby zistil, že namiesto času povedzme 14,30 by sa pri jeho čísle objavil údaj 13,20 ????? Tu nejde o žiadnu závisť ale holé konštatovanie skutočnosti, žiaľ pre niektorú stranu ( ktorá to nechce pochopiť) neprijateľné.
Július Marton (16.06.2011, 13:52)
Pán Blahovský,neberte to osobne.U mňa sa ráta včasný zásah pri kontrole doletených holubov a nie až za 2-3 dni.ČO robili kompetentný členovia ktorý boli prítomní pri ukončení doleteného závodu.Z akého dôvodu to priamo nevyradili.Alebo majú nečisté ruky,veď tu o nič nejde,holuby lietajú a lietať aj budú.Ostávam s pozdravom:Marton Július
Ľudovít Jančok (16.06.2011, 13:55)
Nuž keby bolo keby, boli by sme všetci v nebi. L.
Július Marton (16.06.2011, 13:58)
A niektorý aj v pekle. Marton Július.
Milan Blahovský (16.06.2011, 14:21)
...bolo by ich určite dosť, aby si založili nejakú organizáciu odborníkov na hodiny a manipuláciu s nimi. ( a našli by sa tam aj možno majitelia EKS )
Zdeňek Adamík (16.06.2011, 14:31)
Pane Marton u nás na severní Moravě byl holub zaznamenaný elektronicky a přesto byl z obdobného nadoblastního závodu vyřazen! Tak prosím Vaše argumenty, bludů už tu bylo opravdu dost.
Július Marton (17.06.2011, 09:07)
Pán Adamík,jednoduché argumenty: holub 07-SK-02802-708 víťaz preťeku Chomutov zo dňa 05.06.2011 Kontrola hodín 12.06.2011 cca 6-7 dní, zdá sa Vám to normálne? Podľa môjho názoru dalo sa to skontrolovať v ten deň a nie za takú dlhú dobu.Možná že keby boli hodiny(drevenné) napadnuté nejakým drevokonzumujúcim tvorom bolo by po hodinách aj po dôkazoch.Neni k tomu čo dodať.Doporučujem prečítať si príspevok na Českom diskusom fore,ktoré napísal ml. Bureš o kotrole u pána Konečného.Tak by to malo v skutočnosti vypadať. Marton Julo
Július Krško (17.06.2011, 11:27)
Vážení a aké bolo previnenie toho chovateľa? Nikde sa neviem dopátrať nedostatku, ako to napísal pán Grék. Alebo je to tajomstvo? Predišlo by sa zbytočným nedorozumeniam a hádkam.
Július Marton (17.06.2011, 12:24)
Pán Krško.Ja si myslím, ako to posúdila porota,boli vynný aj chovateľ aj holub. 1.chovateľ preto ,že nasadil holuba na závod a nepoučil ho ,aby dodržoval primeraný náskok. 2.holub preto ,lebo sa veľmi ponáhlal domov.(možno že k rodine) 3.chybu čiastočne mal aj drevokazný chrobák ,že neskonzumoval tie drevenné hodiny a tým by zlikvidoval dôkazový materál a veľká porota by nemala čo riešiť. S pozdravom:Marton Július
Zdeňek Adamík (17.06.2011, 13:06)
Tak pane Marton číst ještě umím a vím co napsal pan Bureš a také jsem to ocenil. Dnes ovšem z poněkud jiného pohledu a většího objemu informací je mi známo, že i jeho informace patrně nebyly úplné a tak možná uvidíme jak to celé dopadne. A znovu opakuji že při závodě Cheb Km zcela jistě drtivá většina holubů šla severem Moravy či jihem Polska a tam bychom měli hledat vítěze. Co se týká toho "vítěze" pretěku Chomutov, tak jedna část byla ukončena, druhá v "ocenění" komise která takovéto hodiny připustila do závodní sezony a k předmětnému závodu snad bude dokončena rovněž.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené