Veľke straty holubov

Ľubomír Drgáň (27.08.2012, 10:54)
Po komunikácii z rôznymi OZ sa dozvedám, že niektorí chovatelia majú veľké straty PH.Dôvod prečo je to tak,treba hľadať v zdravotnom stave holubov.Holuby nevykazujú žiadne zdravotné problémy pri prelete nad domovým holubníkom.Chovateľ to spozoruje, len počas nácviku ,alebo preteku.Ale to už je neskoro.Problém je vo víruse Adeno ,alebo ako by som to nazval.Holub je veľmi citlivý na upchatie ,alebo zanesenie nosných kanálikov .Vtedy stráca orientáciu a ma problém sa vrátiť na svoj holubník .Tiež problémom je zvýšená vnútorná teplota ,ktorá zvy-si tlak krvi v obehu holuba. Pri silnejších teplotách je tlak v krvi taky že niekedy vznika opuch v mozgovej kôre,ktoré tiež spôsobuje stratu orientácie .To to všetko zapri činuje vírus,proti ktorému nemôžeme bojovať na 100% ,ale môžeme tieto javy utlmiť.Netreba sa báť podať antibiotika aj keď je to proti niektorým zasadám podaktorých holubárov .Máme možnosť veľkého výberu antibiotík tak skúste ,poraďte sa s veterinárom, ktorá skupina liečiv by pomohla. A aplikujte to.Podľa môjho nárazu je to sutricol ktorí ma široký záber.Ak sa jedná o Ag 100 nebudem presviedčať chovateľov. Že je to najlepšie ,aby to nevypadalo že chcem za každú cenu predať čo najviac.Dany produkt si tiež môžete zakúpiť aj niekde inde a nie od nás.Ale pozerajte nech je čerstvé a nie v plastovej nádobe.Sú jedince holubov čo majú silný imunitny systém a tie sa z daním vírusom vyrovnajú ,ale takých je len 30%. Ja osobne teplotu holubov meriam formou termo kamery ktorá mi ukáže ,hneď jedincov co majú zvýšenú teplotu .Ale je to dosť dráha zaležitosť ,aby radový chovateľ si dane zariadenie kúpil. Prajem veľa chovateľských úspechov. ĽD

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené