Koeficienty pre CV 2012

Milan Blahovský (13.11.2012, 20:42)
Na web vložené výkony holubov pre jednotlivé kategórie CV. Výsledky sú neoficiálne , z podkladov, ktoré boli zaslané. V prípade nezrovnalosti reklamujte prostredníctvom mojej mailovej adresy. Za telefonické neručím.
Ivan Oravec (18.12.2013, 21:25)
Budú aj tento rok (2013) ?
Igor Barbírik (19.12.2013, 21:42)
Milan do MS nepatria eso holuby ? lebo vtej tabulke to neviem nájst.
Peter Matalík (19.12.2013, 22:03)
Čo sa týka výkonov holubov resp. koef,hoc aj neoficiálnych-správny postreh p.Oravca.Len neviem/hoci som s M.B. stále v kontakte/,kto je za to zodpovedný resp. zaplatený.Myslím si ,že v rozpočte SZ ,by mali byť na to určené financie.Bratia Češi to už majú dávno spravené!
Milan Blahovský (20.12.2013, 07:44)
Je smutné, aká ja na Slovensku neinformovanosť resp. dezinformovanosť. Nebudem sa k tomu vyjadrovať, prajem pekné prežitie predvianočných dní.
Igor Barbírik (20.12.2013, 19:54)
Milan aj ja ti prajem všetko najlepšie tebe aj tvojej rodine. Len som sa chcel pozriet na kooficienty eso holubov.
Peter Matalík (21.12.2013, 22:34)
Už som trochu v obraze,ale aj tak je to smutné.Je predvianočný čas,ale tak sa mi zdá,že poniektorí luďia už dávno v SZ nemajú byť!
Eduard Buček (22.12.2013, 08:44)
Jednou vetou povedané ,treba si vážiť tých čo niečo robia pre nás. Prajem príjemne prežitie sviatkov.
Ing.Jaroslav Seliga (23.12.2013, 19:54)
Poverený pracovník pre výpočet výstavných kategórií pre CV 2013 v Nitre spracoval tabuľku z ktorej je jasné, kto mal aký záujem resp. nezáujem na jej včasnom zverejnení pre chovateľov. Termín pre zasielanie databáz bol schválený na VZ: 1.12.2013 [%sig%]
Milan Blahovský (23.12.2013, 20:22)
Pán predseda pretekovej komisie, zavádzaš ako sa ti v mnohých prípadoch doteraz darilo. Pokiaľ si prečítaš zápis zo zasadnutia VZ a hlavne uznesenie z neho, tak tam ani slovom nie je spomenuté, čo si na poslednú chvíľu akože splnil. Čo sem píšeš, že termín bol 1.12. 2013 ? To si si odkiaľ vycucol ? Sa divím aj tomu tvojmu pomocníkovi, čo sem vložil túto tabuľku, že ťa takto akože podporil... Pre mňa stále platilo to čo je napísané a schválené a nie to čo si vysnívaš. Pokiaľ si dobre spomínam tak ste sa v závere zasadnutia vyjadrili, že spracujete koeficienty pre tie OZ, ktoré to nemajú urobené. Po komunikácii s Marekom G. som mu pre spoločné spracovanie týchto koeficientov poslal databázy tiež. Poslal som aj Detvu a divím sa prečo tam nie je uvedená. Takže pán Seliga nabudúce, ak niečo budeš iniciovať tak si to daj uviesť aj do zápisu, pretože to inak vyzerá ako klebeta a nie uznesenie. P.S. Spracovateľ výsledkov OZ Tvrdošín je p.Kurek P. Pekný zvyšok roka ti prajem.
Dušan Konečný (24.12.2013, 10:09)
Ako a komu ste ten termín pre zasielanie databáz dali vedieť? Ako je možné, že mne to povedal až Palo Javorček v utorok 10.12.2013 s tým, že sa čaká uť len na Bratislavu? 3x som si prečítal zápisnicu z VZ, nebolo tam ani slovo. Na webe SZCHPH bol iba zverejnený mail na p. Gajdoša. No ja nemám sklenenú guľu, ktorá mi povie, čo to znamená. A to som dokonca fyzicky bol na VZ, sedel som priamo vedľa Vás p. Seliga a aj tak sa mi tá informácia nedostala. A teraz tu idete písať moje meno červeným a označiť ma za neochotného? Marek Gajdoš sa snažil vyjsť v ústrety tým, že mu stačilo poslať len hotový zoznam holubov BA, čo si cením, no zároveň sa z toho dalo usúdiť, že bratislavské databázy nie sú potrebné a ich absencia neovplyvní ostatných chovateľov. Vypracovanie hotových zoznamov by ma stálo minimálne deň roboty, ktorý v decembri jednoducho nemám a nemôžem si dovoliť strácať čas. Za stratu času to označujem hlavne preto, že tieto tabuľky majú iba pomocný charakter pri výbere holubov do kategórií, čo už majú asi všetky oblasti za sebou a kolekcie sú uzavreté. Naša kolekcia na CV už bola aj tak dávno hotová a poslaná, karty a zoznamy sme poslali medzi prvými. Navyše koeficienty za rok 2013 neskontrolujete žiadnym holubom na Slovensku ľahšie, ako tým bratislavským. Tak o čo sme prišli, alebo o čo sme pripravili Vás, keď sme tam nezaslali to, čo už bolo aj tak dávno spravené?
Ing.Jaroslav Seliga (24.12.2013, 12:20)
p.Konečny Zo zasadania VZ ste odišiel po prezentácií výpočtového programu a nebol ste už prítomný pri prejednávani tohto bodu,takže ste to nemohol počuť. Ale zástupca vášho OZ Vás mal informovať. Neuplnými tabuľkami sme pripravili chovateľov o možnosť sa porovnať resp. vybrať holuby do tej najvhodnejšej kategórie. Prajem príjemné prežitie sviatkov.
Dušan Konečný (24.12.2013, 13:36)
Oblastne vystavy boli od konca novembra do predosleho vikendu? Aku moznost mali chovatelia OZ Bratislava a dalsich OZ, ktorych chovatelia vyberali holuby do kategorii, ked sa este ani nevedelo, ze su taketo tabulky v plane? Kde a akym sposobom bola chovatelska verejnost informovana o tom, ze sa idu taketo tabulky pocitat? Pre OZ, ktore nedorucili vcas doklady na CV zverejnil v posledny den upozornenie p. Zahorsky, preco ste vo Vasom pripade nepostupovali rovnako 1.12.2013? Urobili ste naozaj vsetko, co bolo vo Vasich silach, aby boli udaje dorucene vcas a aby VSETCI slovenski chovatelia mali rovnaku moznost vybrat spravnu kategoriu pre svoje holuby? Aj ja Vam prajem krasne sviatky
Miroslav Luhovy (24.12.2013, 20:12)
p.Seliga,na VZ som bol od začiatku až do konca.Bol som aj overovateľ zápisnice,ale nikde som žiadny termín nezachytil.Bolo povedané,že p.Gajdoš vypočíta koeficienty pre OZ.Ale žiadna povinnosť nebola zadaná.
Peter Záhorský (24.12.2013, 20:42)
Pán Konečný, príspevky treba čítať celé od hora až dole a zverejňovať len pravdivé informácie na DF. Na DF boli zverejnené informácie o zasielaní podkladov na CV, ale dole na konci bola vysvetlívka * k 22.12.2013, 22:00, čo znamená, že pán Seliga nezaslal podklady do tejto doby! P. Seliga zaslal všetky podklady v stanovenom termíne - viď. nižšie: od: Jaroslav Seliga komu: cvphnitra2014@gmail.com dátum: 22. decembra 2013 23:40 predmet: OZ KOSICE : Táto správa je dôležitá najmä kvôli osobám, ktoré obsahuje konverzácia. Počet príloh: 2 zoznam Košice CV 2014.xls 90K karty Košice CV 2014.xls 581K Peter Záhorský - člen OV CV PH Nitra 2014
Peter Záhorský (24.12.2013, 21:37)
Ja som bol tiež na VZ SZ CHPH - 23.11.2013 za OZ CHPH Nitra a bol som odhlasovaný za zapisovateľa spolu s p. Javorčekom. Sedel som v predných laviciach, aby som všetko zachytil (aj keď som nebol v minulosti na VZ zapisovateľ, aj tak som sa posadil vždy do predných lavíc, aby mi nič neušlo). Tak ako na poslednom VZ, tak aj na predchádzajúcich VZ my veľakrát prekážala nedisciplinovanosť členov VZ (hlavne v zadných radoch), ktorí sa bavili o iných (asi dôležitejších) veciach a nepočúvali rečníka. Mnoho krát boli členovia VZ upozorňovaní predsedajúcim, aby nerušili priebeh zasadnutia. A tu je asi problém, prečo veľa členov nevedelo o termínoch zaslania podkladov p. Gajdošovi. To, že to nie je uvedené v zápise neznamená, že to nebolo povedané. Ak sa nemýlim, tak to povedal prezident p. Dudzik pri rečníckom pulte. P. Gajdoš napísal na tabuľu aj e-mailový kontakt na neho. Ani to si nepamätáte? Pán Gajdoš by to mal potvrdiť, lebo pre neho boli tie termíny šibeničné a preto by si ich mal dobre pamätať. Dohoda znela: všetky OZ zašlú podklady p. Gajdošovi najneskôr do stredy 27.11.2013 a on to mal následne spracovať do piatka 29.11.2013. Termín bol šibeničný preto, aby výsledky boli zverejnené koncom decembra, keď sa plánovali prvé výstavy OZ-ní. Len toľko. S pozdravom Peter Záhorský - člen VZ SZ CHPH - za OZ CHPH Nitra
Peter Záhorský (24.12.2013, 21:43)
Ja som bol tiež na VZ SZ CHPH - 23.11.2013 za OZ CHPH Nitra a bol som odhlasovaný za zapisovateľa spolu s p. Javorčekom. Sedel som v predných laviciach, aby som všetko zachytil (aj keď som nebol v minulosti na VZ zapisovateľ, aj tak som sa posadil vždy do predných lavíc, aby mi nič neušlo). Tak ako na poslednom VZ, tak aj na predchádzajúcich VZ mi veľakrát prekážala nedisciplinovanosť členov VZ (hlavne v zadných radoch), ktorí sa bavili o iných (asi dôležitejších) veciach a nepočúvali rečníka. Mnoho krát boli členovia VZ upozorňovaní predsedajúcim, aby nerušili priebeh zasadnutia. A tu je asi problém, prečo veľa členov nevedelo o termínoch zaslania podkladov p. Gajdošovi. To, že to nie je uvedené v zápise neznamená, že to nebolo povedané. Ak sa nemýlim, tak to povedal prezident p. Dudzik pri rečníckom pulte. P. Gajdoš napísal na tabuľu aj e-mailový kontakt na neho. Ani to si nepamätáte? Pán Gajdoš by to mal potvrdiť, lebo pre neho boli tie termíny šibeničné a preto by si ich mal dobre pamätať. Dohoda znela: všetky OZ zašlú podklady p. Gajdošovi najneskôr do stredy 27.11.2013 a on to mal následne spracovať do piatka 29.11.2013. Termín bol šibeničný preto, aby výsledky boli zverejnené koncom novembra (opravený chybný mesiac, ktorý som uviedol v predchádzajúcom príspevku), keď sa plánovali prvé výstavy OZ-ní. Len toľko. S pozdravom Peter Záhorský - člen VZ SZ CHPH - za OZ CHPH Nitra
Peter Rešutík (24.12.2013, 22:09)
pán Záhorský už mi nedá reagovať. Keď ste bol zapisovateľ ako je možné že to nieje v zápisnici? alebo to pre vás nebola podstatná vec? Ja osobne som sedel v prvej lavici pred pultom a tento termín som nezachytil.
Peter Grék (25.12.2013, 08:10)
Na VZ bol jasne urceny termin poslat databazy "do tyzdna" t.j. 30.11.2013, zapisal som si to do bloku, ktori mimochodom dostal kazdy z clenov VZ... [%sig%]
Zdeňek Adamík (25.12.2013, 08:12)
Jedině tolik: z každého obdobného jednání se pořizuje Zápis. Co je psané to je dané. Ostatní je naprosto irelevantní.
Peter Záhorský (26.12.2013, 09:54)
Informácia pre všetky OZ CHPH - upresnenie Važení chovatelia, funkcionári, v posledných dňoch mi volalo viacero chovateľov a pýtali sa ma, že prečo ten a ten nie je v predbežných výsledkoch CV Nitra 2014. Musím všetkých chovateľov upozorniť, že so zverejneným odkazom uvedenom na hlavnej stránke www.postoveholuby.sk - ,,Kategórie pre CV 2014,, nič nemáme (to sú neni predbežné poradia na CV Nitra 2014). Zverejnený odkaz ,,Kategórie pre CV 2014,, bol vyhotovený zo zaslaných databáz p. Gajdošovi a preto tie OZ, ktoré nezaslali databázy, tam ani nemôžu byť. Považujem zverejnenie tohto odkazu v čase spracovania zaslaných zoznamov OZ na CV Nitra 2014 za trochu zmätočné pre chovateľov a funkcionárov OZ. Veľa chovateľov je znepokojených a volajú mi, že akým právom sme vyradili celé OZ, prípadne jednotlivcov, atď.. Nikoho sme nevyradili, všetky OZ zaslali podklady v stanovenom termíne. Výsledky poradí kat. CV je jedna vec, a výstavný katalóg je druhá vec, netreba si to mýliť. Organizátor by mohol maximálne nezverejniť holuby OZ v katalógu CV, ktoré by si nesplnili stanovené termíny zaslania podkladov. Vyradiť holuby alebo dokonca celé kolekcie OZ je v právomoci Prezídia SZ CHPH a KRK SZ CHPH. P.S.: Uverejnená tabuľka pánom Seligom má len informatívny charakter. Chcel poukázať na dodržiavanie termínov pre zaslanie databáz p. Gajdošovi. Tieto vypočítané kategórie mali poslúžiť chovateľom, aby mali určitý prehľad, na akých pozíciach sa nachádzajú. Za nesplnenie termínu zaslania databáz nebude žiadna oblasť potrestaná. Potrestaní sú len chovatelia, ktorí boli ochudobnení o takúto informáciu ešte pred oblastnými výstavami. [%sig%]

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené