Sme ešte SZ CHPH?

RsDr.Ondrej Kozlík (25.12.2012, 09:48)
Vážení chovatelia poštových holubov,chcem sa opýtať širšej chovateľskej verejnosti, aj našich funkcionárov SZ-CHPH, či sme ešte SZ-CHPH, alebo sa máme nazývať inak? . V stanovách sa píše, že sme Slovenský zväz CHPH a členom tohto zväzu može byť" občan Slovenskej republiky, alebo osoby, ktoré majú trvalý pobyt na území SR", skutočnosť je však iná. V našich ZO-CHPH a OZ Tvrdošín sú členmi aj občania Poľskej republiky. Riadne ich prijali ZO na doporučenie OZ. Títo členovia si platia členské príspevky aj do SZ CHPH, tento ich akceptuje, tým, že nevrátil ani jeden členský príspevok, riadne sa zúčastňujú všetkých pretekov a súťaží organizovaných CHPH. Čiže z toho vyplýva, že SZ CHPH a OZ Tvrdošín, možno aj ďaľšie ZO porušujú stanovy SZ. Takže v nových stanovách by mal byť tento problém konkrétne riešený, alebo cudzí štátny príslušníci nebudú členmi ZO CHPH na Slovensku, alebo sa preštilizuje časť stanov "Členstvo v SZ CHPH. Čo na to chovateľská verejnosť a funkcionári SZ? Ja chápem naše stanovy a členstvo mi je jasné, ale niektorým našim funkcionárom OZ nie, lebo ich odpoveď je, že v rámci OZ si môžu s členstvom robiť tak, ako uznajú za vhodné, žiaľ aj členovia VZ-SZ CHPH.
Ľubomír Drgáň (26.12.2012, 12:43)
Pan Kozlík ja som myslel že budem reagovať na Váš článok v tomto diskusnom fóre zo slovami.Krásne a šťastne prežitie sviatkov.Ale vidím že vaše sviatky neprebiehali podľa slov krásne ,spokojne a šťastné. Ano prijali sa členovia z PL,z vedomím že nebudú zarátaný do výsledkov MS v žiadnej z kategórii.Dôvod prijatia bol ten ,že rozpätie OZ sa nezmení a pomôže to oblasti z hľadiska finančnej situácie.Počas pretekovej sezóny. A ak sa jedna o vyhodnotenie výsledkov OZ Tvrdošín,je to len naša interná dohoda ako výsledky si budeme rátať. Ale skúsme isť po poriadku ,čo Vás doviedlo k tomuto článku. Už asi rok presadzujete spojenie OZ Dlhé Pole a OZ Tvrdošín.Čo z hľadiska rozpätia nie je možné, každý súdny človek si vie pozrieť do mapy a odpoveď má v priebehu pár sekúnd.Naša oblasť má rozpätie 45 km ,pri začlenení OZ Dlhé Pole sa doletové pásmo roztiahne na 90 km.A každý vie usúdiť že vyhodnotenie na KT a ST by bolo skreslené.My ako OZ sa nebránime spojeniu s inými OZ v našom okolí.Ako je napríklad OZ Martin ,OZ LM.Ale na dohodu treba dvoch. Hlavný tento svár dávam za chybu SZ.SZ mal jasne určiť začlenenie Chovateľov do určitých oblasti.Viem že by to bolo bolestivé, určite časove obdobie.Ale raz to musí prísť,a všetkým prechodom s OZ do OZ by bol koniec. Prajem pekné sviatky.
Dušan Šmárik (26.12.2012, 13:44)
Prajem prijemne prežitie vianočnych sviatkov, hodne zdravia štastia v novom roku 2013.Pan Drgaň nechajte OZ na pokoji ak SZCHPH pristupi na nasilne spajanie OZ musi zabezpecit odkupenie dopravnych prostredkov ktore tieto OZ vlasnia.A ako sa nasledne vysporiadaju s ubytkom členov to nechavam na ich svedomi. PF Letu zdar 2013
Ján Melichárek (26.12.2012, 13:53)
,,,,,,,,,,,,,,,, Páčia sa mi odpovede na tému..... tento biznis..alibizmus je to ako novodobá téma ,,aktívny člen" ........zaujímavé však no keďže máme,, tentoky "mier v tieto dni nahám hádam tak .......veď Slováci ožijú
Ján Melichárek (26.12.2012, 13:57)
,,,,,,,,,,,, Podporme pána Ondreja Kozlíka
Ľubomír Drgáň (26.12.2012, 17:34)
Tato diskusia má svoje klady ,aj zápory.Zaleží,len ako v danej situácii sa človek na ňu pozerá.Ja osobne proti oblasti ako je Dlhé Pole nič nemám.Pokiaľ ich záujmy neovplyvňujú pokojný chod našej oblasti. Pán Melichárek z vašej prvej odpovede, nedokážem nič rozumne stvoriť.Je tam sama bodka a moja fantázia je na to prikrátka. Druha odpoveď je jasnejšia. Ale ak by nás bolo málo,tak je tu ešte jedno spojenie.A to spojiť SZH a SZV. Tu na tomto fóre je to tak.Ako by sa mlátila prázdna slama. ĽD
Dušan Šmárik (27.12.2012, 08:11)
Pan Drgaň som rad že proti OZ Dlhe Pole nič nemate ale treba napisat pravdu ,ze ten pokojný chod vasej OZ narušili funkionary ZO z inej oblasti a neboli ste 1 oni to skušali aj inych OZ !!!
Ľubomír Drgáň (27.12.2012, 14:00)
Ok mňa zaujíma naša oblasť a jej pokojný chod.Aj keď je to v dnešnej dobe ťažké. Pekný deň prajem. ĽD

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené