Olympiada Nitra 2013

Ivan Oravec (23.01.2013, 18:44)
Prvé foto z 33 Olympiády hala M1 [%sig%]
Ivan Oravec (24.01.2013, 05:40)
Július Krško (24.01.2013, 14:21)
Veľa zdaru a držíme Vám palce.
František Dohňanský (24.01.2013, 18:13)
Posudzovatelia sa ukázali, ale výsledky posudzovania z 23.1.2013 stále nepoznáme, snáď je to tajné??????????
Daniel Krajcik (25.01.2013, 00:15)
Ivan Oravec (25.01.2013, 08:39)
Výsledky olympiady v kategorii šport: TU
Ivan Oravec (25.01.2013, 08:49)
Výsledky olympiady v kategorii šport: TU
Ivan Oravec (26.01.2013, 04:30)
Slovensko vyhralo kategóriu štandard na olympiáde poštových holubov TASR, včera 13:11, aktualizované včera 14:11 Nitra 25. januára (TASR) – Na nitrianskom výstavisku Agrokomplexu sa dnes začala 33. olympiáda poštových holubov. S kolekciou poštových holubov sa na nej zúčastňuje 32 federácií. „Z dôvodu veterinárnych opatrení sa nemohli prihlásiť chovatelia zo severských európskych krajín, z Afriky a Ázie,“ uviedol Daniel Dudzik zo Slovenského zväzu poštových holubov. Poštové holuby súťažia v kategóriách šport a štandard. Športové kategórie sú rozdelené do ôsmich podkategórií podľa dĺžky pretekov. V štandarde hodnotí desaťčlenná hodnotiteľská komisia podľa medzinárodného štandardu exteriér holubov, prípadne jednotlivé partie holubov najdôležitejšie pri pretekaní. V medzinárodnej porote nemôže byť zastúpená usporiadateľská krajina. „Výsledky v tejto kategórii už poznáme, víťazom sa stalo Slovensko. Na druhom mieste skončilo Nemecko, tretie Poľsko,“ informoval Dudzik. Olympiáda potrvá do nedele 27. januára. História olympiád poštových holubov siaha do roku 1945. Slovensko je hostiteľom po prvýkrát v histórii. Súčasťou olympiády je aj rokovanie medzinárodnej chovateľskej federácie FCI, ktorá združuje 56 štátnych federácií. Na rokovaní v Nitre má zastúpenie 32 federácií z celého sveta. Zástupcovia národných zväzov budú na zasadnutí najvyššieho orgánu FCI, Kongresu FCI, schvaľovať financovanie federácie, propozície súťaží, evidenciu a výrobu rodových obrúčok. Na programe rokovania je aj problematika dopingových kontrol u poštových holubov pri pretekoch. Súčasťou olympiády v Nitre je aj celoštátna výstava holubov. V rámci nej každá z 34 oblastí prezentuje kolekciu 18 holubov, ďalších zhruba 70 holubov tvoria víťazi rôznych súťaží. Podľa Dudzika patria slovenskí chovatelia k najlepším na svete, čo dokazujú aj ich umiestnenia na popredných miestach v medzinárodných súťažiach. História chovu a pretekania poštových holubov sa na Slovensku začala v roku 1923, keď bol v Liptovskom Mikuláši založený prvý spolok chovateľov. V súčasnosti sa organizovanému chovu poštových holubov venuje približne 4300 nadšencov tohto športu, ktorí sú organizovaní v Slovenskom zväze chovateľov poštových holubov. [%sig%]
Zdeňek Adamík (26.01.2013, 07:44)
Včera jsem v Nitře strávil celý den. Výborný zážitek, výborná organizace, zkrátka - dobrá práce. Kvalitní a dostatečná nabídka produktů pro chov i závody PH, na stáncích povětšinou slovenští zástupci firem případně vysokoškolačky v roli tlumočnic, takže i ten kdo není jazykově vybaven si mohl přijít na své. Navštívil jsem dost Olympiád abych mohl hodnotit a moje hodnocení je takové: je to jedna z nejlepších Olympiád, co jsem navštívil. K výsledkům se vyjadřovat nebudu - ty hovoří samy za sebe. Zvládli jste to velmi dobře přátelé, děkuji.
Ivan Oravec (26.01.2013, 16:56)
[%sig%]
Štefan Nochta (27.01.2013, 08:00)
Neostáva mi nič iné, ako potvrdiť slová p. Adamíka, na Olympiáde som strávil dva dni (piatok-sobota), pričom prvý deň bol trošku voľnejší, no sobota doslova praskala vo švíkoch, čo len potvrdzuje skutočne veľmi dobrý výsledok práce ľudí, ktorí nám toto podujatie pripravili. Môžem tlmočiť, že veľmi pozitívne a pochvalne sa vyjadrovali i maďarskí kolegovia, ktorích som sprevádzal na tomto podujatí. Skvelá práca!! Vďaka Vám!
Vlastimír Pomajdík (27.01.2013, 18:18)
Pripajam sa i ja ku gratulaciam k uspešnemu zabezpečeniu a priebehu prvej olimpiady na slovensku. bol som pritom ked sa uskutočnila olimpiada v Prahe a teraz som sa zučastnil našej na slovensku.Dokazali sme že vieme zorganizovat taketo podujatie na vysokej spoločenskej urovni.Vdaka vam chlapci moji čo ste pre nas všetkych urobili. Pomajdik Vlastimir zakladajuci člen našho slovenskeho zvazu
Vlastimír Pomajdík (27.01.2013, 18:59)
Prepačte za pravopisne chyby-mam začinajuceho maleho pisara,tajomnika.
Peter Matalík (28.01.2013, 00:03)
Všetky averzie osobné problémy bokom-gratulujem !
Igor Barbírik (28.01.2013, 01:08)
Vo všetkom súhasim s Petrom,ale nemôžem si odpustit poznamku že za výtazstvo vdačíme len štandardným holubom,ktorých vela chovatelov odsudzuje.!
Zdeňek Adamík (28.01.2013, 07:45)
Tak pane I. Barbírik, na Slovensku je alespoň máte. U nás je to poněkud slabší. Posuzovatelé naší CV hořekují nad tím že není z čeho vybírat. Ale jak by se mohlo z něčeho vybírat když část z nich je sama vůbec nechová? A další část má poštovní holuby výstavní (okrasné) zavřené ve volierach, takže možná už i zapomněli létat. A touto cestou výstavou okrasných PH se začínáme ubírat. Zkrátka "Čecháčkovství" v pravém slova smyslu: čeho nelze dosáhnout poctivou prací, tak to, s prominutím, ojebeme. To je směr vývoje budoucích x let u nás. A těšíme se na to až podobnou kategorii pro Olympiádu vyhlásí i FCI. No možná že pak ani to nevyhrajeme a tak za pár let vymyslíme kategorii nejkrásnějších fotek PH na CV, to bude ještě méně pracnější. A tak je to správné a tak to má asi být.
Eduard Buček (28.01.2013, 14:04)
Veľká vďaka od našej partie, ktorá strávila v Nitre cele tri dni .Zvládli ste to super.
Ales Truhlar (28.01.2013, 14:30)
Edo, dobrý to bylo, hodně dobrý :-). Doufám, že si se potom zpravil :-))))
Ján Bučo (28.01.2013, 16:25)
Olympiáda bola zorganizovaná dobre. Klobúk dole pred usporiadateľmi. Mali toho za tie dni určite dosť a treba ich pochváliť, že to zvládli. Na olympiáde mi vadili len dve skutočnosti: Malé písmená na olympijskej kolekcii, ktoré pri metrovej vzidalenosti od klietok nebola šanca prečítať v svetelných podmienkach, ktoré v hale panovali. Málo miesta na posedenie okrem tretieho pavilónu kde bola vlastne hospoda. Chovatelia posedávali v strede medzi výstavami a robilo to neskutočný hluk (hovorím o sobote). Na CV toho bolo trochu viac: Mohli sa urobiť nové označenia OZ nad klietkami. Umiestnenie kolekcií športových klubov, víťazov národných pretekov a školských holubníkov na konci haly za všetkými kolekciami mi príde úplne nešťastné a nesvedčí to o ich oceňovaní. Neoznačenie holubov zo športových klubov (konkrétne z MDKS) je tiež dosť nešťastné. Stačilo povedať, a zariadili by sme sa. Napriek tomu si cením snahu organizátorov a ďakujem za príjemne strávenú sobotu. Letu Zdar! Jano Bučo predseda MDKS
Adámek (28.01.2013, 16:56)
Slovenské holuby na Olympiáde - foto. http://www.adamekmp.estranky.sk/fotoalbum/holuby-postovy/olympiada-postovych-holubov-2013/
Milan Blahovský (28.01.2013, 20:34)
Niekoľko ďalších foto z olympiády na http://www.postoveholuby.euweb.cz/
Dušan Konečný (29.01.2013, 17:50)
Igor Barbírik (29.01.2013, 21:24)
http://www.pitts.be/index.asp?par=f_photos.overview&ID=329
Igor Barbírik (30.01.2013, 08:56)
Treba kliknút na niews-spravy a vyhladat olympiada Nitra
Ivan Oravec (19.02.2013, 12:03)
Olympiáda 2013 už aj v archive TV Nitrička
Ivan Oravec (26.02.2013, 12:24)
Postove holuby prave teraz na TV Joj Spravy o 12tej
Miloš Boron (27.02.2013, 19:47)
odkaz na tv joj http://www.joj.sk/noviny-o-12-00/noviny-o-12-00-archiv/2013-02-26-noviny-o-12-00.html

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené