Pohľad na NP Oostende

ing.Jakubec (28.06.2013, 16:07)
Nie som už členom tohto spolku,ale vlani,aj predchádzajúcich 40 rokov som bol.Poznámka magistra Blahovského k Oostende ma inšpirovala ešte zareagovať. Videl som video,kde pán magister skromne hovorí kolegom z Poľska,že katalóg olympiády Nitra/spojený s CV/zostavoval on sám.Ja dodávam,že bohužiaľ.Z hľadiska celoslovenských pretekov je v ňom okrem Gothy iba 1.H z Berlína a 1.Ha z Londýna,všetko na 1/8 strany.Asi platená reklama už neuvolnila ďalšiu aspoň 1/8.O Oostende ani ťuk.Všetky prvé 3 holuby z Oostende aj Londýna boli vystavené,ale do katalógu sa nezmestili.Takéto je uznanie NP Oostende a olympijského preteku v praxi,keď niečo robí nekompetentný človek.Takýto prístup zdegradoval tieto holuby na úroveň nejakých dražobných holubov.Isto to nikoho nepovzbudí k prípadnej účasti. Pretek Oostende už existuje len vďaka zaradeniu do pretekových plánov najväčších OZ-Trnava a Trenčín.Organizovať najväčší NP systémom,kto chce dať,nech donesie holuby niekde na Považie je trápny. Holuby letia,tak prajem dobrý let a slávu na výstavách.
Milan Blahovský (28.06.2013, 18:58)
Pán Ing., pán Mgr. zostavoval katalog v časti športových a štandardných kategoriach a nemal na starosti reklamy, dalšie úpravy mal na starosti Dr.Dudzik. Čo chcete tu rozpitvávať ? Počty strán a dalšie detaily boli mimo mňa, tak si to najprv overte a potom tu vypisujte.
Dalibor Duľa (28.06.2013, 22:20)
Tak pane- ing.Jakubec!!!,zrejme ste ing.!!!pretože, keď ste p.Blahovského nazvali nekompetentného takto, ste riadne prestrelil,osobne som videl ako 14 dní nahadzoval do PC, všetky zúčastnené krajiny Olympiady,povedal som, že v živote by som to nerobil,ja navrhujem aby ste budúci katalóg spravili Vy zadarmo ako M.B.s pozdravom pán inžinier..........
Pavol Bachár (29.06.2013, 23:38)
Moja Národná víťazka Oostende 2012,SK 08-0603-225 bola na CV a je fakt, že nebola ani uvedená v katalógu na tak významnej výstave akou je Olympiáda. O reportáž o Národnej víťázke požiadali len zahraničné média, tak si v časopise LETU ZDAR prečítajte môj názor na tieto preteky. Doteraz som sa nesťažoval, pretože je to nezvratné a zbytočné. Moja odpoveď je, že som NP Oosende 2013 ignoroval a nenasadil. S pozdravom Letu Zdar [%sig%]
Oldrich Savara (30.06.2013, 07:22)
Dobrý deň priatelia. I ja si myslím, že NP z Ostende sa nedostáva dostatok pozornosti. Mám podobné skúsenosti a nebyť Daniela Krajčíka tak nik z vedenia SZ o našu národnú víťazku z r. 2010 a tretiu v internacionálnom poradi pri viac ako 20.000 nasadených holubov ani nezavadil ! Dúfam, že v tomto roku to bude lepšie a práca ludí ktorí sa snažia tento pretek zachovať bude dôstojne ocenená.
Miroslav Ščibravý (30.06.2013, 12:36)
P.Bachar,osobne si myslim,ze ste to vyriesili najhorsie ako sa dalo. Podla mna ste mali ignorovat VSETKYCH A NASADIT !!! /a nie ignorovat pretek Oostende/ Myslim,ze vitazi Oostende by sa nemali len tak lahko vzdavat. Vela sil a zdravia zela priaznivec preteku Oostende. [%sig%]
Miroslav Ščibravý (30.06.2013, 12:41)
Pekny den p.Savara! Ked sa snazite zachovat pretek Oostende ,preco ho OZ Pezinok nema v PP ? Prajem vela zdravia a pohodu . [%sig%]
Štefan Nochta (30.06.2013, 13:58)
Určite pretek Oostende už nie je tým, čím býval..........škoda.......pre mňa je to však vždy "malá Barcelona" a holubársky sviatok. Je na škodu veci, že organizátori preteku sa stavajú k tomu ako k niečomu "povinnému", bez chuti a elánu!! a potom to vyzerá presne tak, ako je to aj teraz. O tom, že tento pretek môže trvať aj niekoľko dní - to je predsa hádam každému jasné, že na trati sa môže vyskytnúť všeličo možné a holubky "nepadajú" ako z jednodňového preteku a preto netreba zúfať. Určite aj straty budú, domov sa dostanú len tí najlepší a dobre pripravení borci. Je veľká škoda, že víťazi takýchto kráľovských pretekov rýchlo upadajú do zabudnutia...........ja osobne takýmto borcom vzdávam hold a poklonu!! Oni si to totiž zaslúžia!! .....Až veľmi!
Oldrich Savara (01.07.2013, 05:04)
Dobré ráno pan Ščibravý. Kde ste to zobrali, že sa snažím zachovať Ostende ? Už na to nemám zdravie a ani podporu môjho okolia. Ja som iba naznačil, že tomuto preteku by sa mala venovať väčšia vážnosť zo strany vedenia SZ. Nič viac nič menej. Nuž a k vašej otázke prečo nemá OZ CHPH Pezinok tento pretek v pretekovom pláne tak je to preto, lebo zo strany chovateľov oň nebol záujem. A prečo nebol záujem? Prečítajte si myšlienky mojich predrečníkov možno pochopíte. Ale o tom pochybujem, inak by ste sa do tejto debaty nepustil. A ak to nie je tajné, koľko holubov ste na tento pretek v r. 2013 nasadil ?
Miroslav Ščibravý (01.07.2013, 08:47)
Aaaa,dobre a pekne rano p.Savara! Je pravda,ze danu temu mozno nepochopim,lebo som pomalsie chapajuci clovek a preto sa niekedy musim aj dvakrat pytat na danu vec. Momentalne sa nachadzam v stadiu pochopenia myslienok predrecnikov o preteku Oostende a vychadza mi,ze o pretek nie je zaujem lebo je malo medializovany a o vitazoch sa malo ,alebo vobec nepise./ tak toto ani pochopit nechcem, bud chcem pretekat alebo nie/ Podla mna o pretek Ostende preto nie je taky zaujem/hlavne chovatelia z okolia Trnava,Pezinok,Trencin/ - lebo start nie je v skorych rannych hodinach a holuby nemozu priletovat v den vypustenia /preco su starty posunute mi nepiste,to som uz nahodou pochopil/ Nasadil som 3ks rok vyroby 2010 a stale cakam hahaha!!! A s akym poctom holubkov ste podporili Vy pretek Oostende? /Aj ked ho nemate v PP, dufam,ze Chovne cenrtum Budmerice je v hre? Ked mi tieto 3ks zlihaju,pridem si kupit/teda ak by ste predali/ nieco spolahlive,ale len staru spolahlivu kvalitu!!! [%sig%]
Oldrich Savara (01.07.2013, 12:47)
Dobrý deň. Chovné centrum je v hre iba pri pretekoch mladých a na preteky starších holubov nenasádzame lebo žiadné už nemáme. No ak si nájdete čas a navštívite nás môžeme sa porozprávať nielen o Ostende ale o celkovej problematike okolo dlhých tratí . Na margo spolahlivej kvality vám poviem iba toľko, že ak by každý z nás vedel kde sa nachádza tak by si ju mal ponechať a zvelaďovať ju. K tej kúpe iba toľko, že Vám predávať nebudeme ale Vám darujeme. A to z dôvodu, že dobrého holuba si buď môžeme sami vychovať alebo si ho prinesieme od priateľa. Pozdravujem a prepačte moju iróniu v prvom príspevku.
Miroslav Ščibravý (01.07.2013, 17:03)
p.Savara vymena nazorov je o.k. -myslel som,ze sa stretneme vo Zvoncine na vystave.Viem,ze ste nemohol prist.Dalej sa tu nebudeme rozpisovat sukromnymi rozhovormi,ktore sa uberaju mimo temu DF./urcite sa ozvem/ S pozdravom a vela zdravia praje Scibravy [%sig%]

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené