Veľka Cena

František Šimko (01.07.2013, 10:53)
Pamätám že keď v r. 2002 sa letel Kolín n/ R ako VCS na Východe sme sa tomu tešili lebo pre nás to bolo magických 1 000km. Myslím že vtedy tam bolo cc 10 000 holubov. Ja osobne som mal doma cca 30 ks a nasadil som 24 ks . Aký však nastal poplach keď vo výsledkovej listine dominovali holuby práve čo mali cez 1000km ! A tak sa špekulovalo , menili miesta štartu až sme sa prešpekulovali na súčasných cca 600 ks. A p. Bacharovi dávam za pravdu lebo nenastúpenie na zápas je jedna z najvýšších foriem nesúhlasu . Potom už iba hladovka , ale to prenechajme väzňom. No mohli by sme ako východ letieť aj to Oostende ale to už sa ťaháme cez 1 300km a pred nami Tatry. Ja by so aj nasadil ale holuby zo záp. Slovenska nech nejaká loď vyvezie ešte dákych 300 km do mora aby sme si boli fifty - fifty. Príspevok neberte doslovne, ale ak sa dá s nadhľadom .
Ján Bučo (01.07.2013, 11:32)
A ja s Vami súhlasím pán Šimko. Podľa mňa bol ten Kolín nad Rýnom ideálnou VCS. Podobne by to mohol byť aj Kiel, Stendal či niektoré iné severonemecké mesto. Gotha ako VCS mi príde absolútne neregulérna a Oostende (akokoľvek ho mám rád a podporujem ho) je k Vám na východ naozaj extrémne ďaleko takže by to nebolo celkom fair. Možno sa raz dočkáme série národných pretekov ako som ich teraz opísal. Letu Zdar! Jano
František Šimko (01.07.2013, 14:18)
Ďakujem p. Bučo !
Ing.Milan Šušlík (01.07.2013, 20:36)
Dobrý deň, súhlasím s názorom Janka Buču. [%sig%]
Peter Vavrek (01.07.2013, 21:48)
No taký Kiel ,Wismar .Rostock jedno s týchto miest by mohla byť VCS na rok 2014 !!! len neviem aký názor by mal západ SK
ing.Jakubec (01.07.2013, 21:52)
Ja nesúhlasím.Poliaci včera nasadili na Barcelonu 790 chovateľov,2282 holubov.Najkratšia vzdialenosť tesne pod 1500,najdlhšia +2000km.Majú tam holuby,ktoré to umiestnili už aj 3x.Jasné,že ich je veľa,ale dá sa to.Vždy je priebeh mimoriadne ťažký a napriek tomu každý rok nasadzujú viac,ako predošlý. Letu zdar a skutočným maratóncom zvlášť.
Štefan Nochta (02.07.2013, 06:08)
Tiež som toho názoru, ako p. Jakubec. Oostende je pre nás "malá Barcelona" a 800-900 km tratí máme dosť. Oostende by sa malo zachovať - je to extrémna trať no a potrebuje aj extrémne holuby. Ak by však aj východ SK mohol byť vo výsledkoch, môže sa to rozpásmovať...... Ja by som tento pretek ponechal, avšak so štartom od 12-14.00 hod., ako je to i u ostatných troch pretekoch!! Určite by boli dolety lepšie.....O tomto básnim už tretí rok, bezvýsledne......
František Šimko (02.07.2013, 07:46)
Ja si myslím že v súčasnosti na Slovensku nemáme holuby na trate cca 1200km.Zoberte si koľko trvalo kým importy napr. Sionov ,Delbárov a pod. sa začali presadzovať vo väčšej miere na tratiach cca 900km.Ak dnes nasadíme na trate nad 1000km a iba trochu je horšie počasie je to už iba trápenie a hynutie pretekárov na trati. Ak neveríte pozrite výsledky ako dlho trvá takýto pretek. Chcelo by to importy z holubov nad 1000km dlhoročnú selekciu. Ale to už je bezperspektívne vzhľadom k vývoju členskej zakladne. A že máme dosť trati 800- 900 km ? Nuž celý východ už nejde ani cez 800km. V ostatných OZ je to podobné. JA by som VCS dal Kiel .
Robert Molnár (02.07.2013, 13:20)
Ja Kolin n/rinom
Ľudovít Jančok (02.07.2013, 15:31)
Zdravím Vás. Nuž pán Šimko, na Slovensku také holuby možno aj máme, len chovatelia si myslia že to už môžu lietať aj ročné holuby. Je to v ľuďoch. Ja osobne by som na takú trať nedovolil nasadiť mladšieho holuba ako tri- štyri a viac rokov. Ja som Ostende lietal veľmi úspešne, preto si myslím že mám pravdu. Pozdravujem Ludvik.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené