Potrestanie alebo spravodlivosť po Slovensky ?

Eduard Buček (23.09.2013, 11:11)
Vážený chovatelia a kompetentný, píšem na túto stránku absolutné rozčúlený pravdiví príbeh preto uvediem mená chovateľov ,aby ste boli v obraze ako sú potrestaný chovatelia čo za nič nemôžu a ty čo to spôsobia sa tvária ,ako keby sa ich to netykalo. Tak že od začiatku. Majstrovstvo Slovenska bolo treba poslať do 15.9. Ja preto že som odlietal na dovolenku a bol už vrcholoví termín a ešte sme nemali výsledky spracované ,tak som nabádal funkcionárov nech konajú. No nejak to sa nepohlo ,tak som začal konať sám na vlastné triko ,aby Chovatelia v OZ malí s čoho rátať MS a aj iné súťaže čo malí prihlásené ,ako napr Veľká cena SK Súťaž Letú zdar a pod. V prvóm rade som Zavolal Milanovi Blahovskému a poprosil som ho keby nám spracoval región a taktiež očistil výsledky od Poľských chovateľov ,aby sme mohli ich použiť do Majstrovstva Slovenska. Nakoľko som s Milánom dobrý kamarát tak mi to prisľúbil. No problém bol v tom že nemal podklady tak som začal konať. Zavolal som predsedovi OZ Liptov. Mikuláš p. Janovi Tisoňoví ktorý povedal že nám nedá podklady ,lebo naší funkcionári ich oklamali. No ale poznáme sa už dlhé roky tak po spoločnej dlhej debate som mi prisľúbil že podklady pošľu kde som požadoval Tj.do M:B. Taktiež som hneď volal ich Oblastnému výpočtarovi neviem meno ,ale môžte si to overiť ,ak ho poznáte . Do 2 hodín boli podklady u Milána Ktorý hneď aj na tom pracoval a poslal ich do Veľkej Ceny p.Konečnému. No potom som začal rátať majstrovstvo Slovenská ,lebo som odlietal na dovolenku a termín bol šibeničný. Otvoril som si našú stránku a začal rátať podľa deklarácie no nemohol som použiť závod 1.5. Nové Mesto ktorý som mal druhý najlepší pre holuby ktoré hrali do MS. Lebo tento bol s MS vyradený. Pred sezónou bol daný závodný plán na stránku OZ aj z deklaráciou pre MS. Hneď ako som ho zbadal , absolutne dobabraný nebol vyradený závod do MS Taktiež v prvich závodov nebolo deklarovane VS- 3. Najnišia konkurencia bola uvedená OZ a mnoho chyb. Tak som hneď napísal do diskusie v OZ že je to zlé a že to treba prerobiť. Nato sa tam ozval akurát p.Lutica a v zápeti mi volal náš predseda L. Drgáň že keby som to opravil. Prisľubil som mu to a jemu som povedal nech upraví km. a skratky ktoré boli nezrozumiteľne podľa mňa napr. Cheb SDT. mal byť ST-DT Behom 2 hodín som opravené poslal predsedovi nech to doplní a pošle okamžite do Nitry,čo mi aj prisľúbil. V deklarácií na spodú som uviedol 14 závodov do kat.A,B. taktiež iné veci. Môžte pozrieť na našej stránke kde to p. Kurek vložil no žial čo mal predseda ešte opraviť to tam nebolo. No ale podstatné bolo opravené tak som bol spokojný a myslím aj chovatelia v OZ čo tomu rozumejú. Týmto som to považoval za uzatvorené. Takže som si spracoval MS ktoré som tri krát prekontroloval a poslal som doporučene do Nitry ,vedel som že budem dosť vysoko podľa koef. Potom som za dva dní zavolal sekretárovi p. Javorčekoví či to dostal ,povedal mi že medzí prvími čo to majú. No a spokojne som odlietal na Ibízu. Po návrate z dovolenky mi volal zástupca SZ p. Ing Jaro Seliga že prekontroloval moje výsledky že sú v poriadku a že som skončil v Majstrovstvé Slovenska Krátke trate na druhom mieste a ročné holuby na 5 mieste. Taktieš vysoko bol aj od nás p.Ovšák. Takže všetko bolo Ok. a bol dôvod na menšiu oslavu. Tak sme sa dohodli s mojími kamarátmi s Poľska že je vhodná príležitosť ísť na fin do Tatier no a že dopredu jeden deň. Tak som kontaktoval p.Haragu aby mi zohnal dobrý hotel. On mi hneď poslal č tel. Tak som hneď objednal apartmany občerstvenie,pečenú hus s lokšami a všetko k tomu čo patrí. Účet bol 800 euro. No a ďalšia oslava po zverejnení výsledkov malá byť u mňa na chate. Ráno sme trošku vyčerpaný po raňajkách šli do TS kde bolá super nálada niektorý už vedeli ako som skončil v MS tak mi pogratulovali no a bol tu veľmí dobrý dolet a všetko ako má byť až na to že tie moje ma absolutne sklamali. /asi slabe / na rok dám lepšie. Po dobre vykonanej práci sme odchádzali domov. Cestou domov mi zavolal Ing Jožko Fekiáš a oznámil mi že som bol vyradený s MS aj z ostatnými Oravcami. A dôvod bol ten že kompetentný funkcionár neposlal správnu deklaráciu ale tú zlú čo som na ňu upozornil . Ta druhá bola zavesená len u nás v OZ. Tak za toto som bol potrestaný ja a ostatný Oravci. Nemalo to byť nejak inak veď chovateľ nemôže za to že si niektorý funkcionáry neplnia povinosti. Tak a teraz sa k tomu vyjadrujte. S pozdravom Ebu. Ale to nám neubralo z nálady a šlí sme večer domov.
Eduard Buček (23.09.2013, 11:18)
Ta posledná veta nejak preskočila ma byť vyššie.
Zdeňek Adamík (23.09.2013, 11:54)
Škoda slov. Špatnou práci funkcionářů nikdo netrestá, i když ustanovení Svazových dokumentů jednoznačně říkají, že funkcionář musí svou práci vykonávat mimo jiné i kvalitně. Mizerná, nekvalitní nebo vůbec žádná kontrol- ní činnost, opakovaná disciplinární řízení z důvodů nekvalitní práce disciplinárního orgánu a jeho předsedy, neumožnění chovateli závodit i když disciplinární rozhodnutí jetě nenabylo "právní" moci atd. Lajdáci pak pokračují v lajdácké činnosti, myslejí si jak nejsou dobří, nepostradatelní a nepostižitelní, pěstují se falešná kamarádství a nadřízené orgány k tomu nečinně přihlížejí, možná i nadržují těmto lajdákům (za co asi?). Mnohdy místo aby se zamysleli nad oprávněností kritiky, tak zařadí kritika do kategorie nepřátel č. 1. V dalších případech se zavírají oči nad nefunkčními zasazovacími středisky a uměle drženými ZO. A tak bych mohl pokračovat. Takže ne jenom na Slovensku, i když jsem si vědom, že je to jen velmi slabá útěcha. U nás jsou letos na podzim volby do orgánů všech stupňů, tak uvidíme, či spíše neuvidíme?
Milan Blahovský (23.09.2013, 12:15)
Edo nemám slov. To snáď ani pravda nie je.
Dušan Konečný (23.09.2013, 13:14)
Vyradit chovatela, ktory nielenze spickovo leti KT, ale pred sezonou dokaze vybrat holuby, ktore mu KT vyhraju? Tomu neverim, urcite sa najde nejaka vynimka. Ved preteky boli odletene pocas vikendov, v ramci stanovenych datumov, splnali poziadavky na vzdialenost.... Chybne vyplnene tlacivo nemoze prevysit zdravy rozum.
Milan Blahovský (23.09.2013, 13:30)
Nedá mi to a tak som sa povŕtal v pretekových plánoch vášho OZ. Na stránke www.szchph.sk sú uvedené dvojice plánov - tzv.starý a nový - kde sa doopravovali deklarácie regionov a VS po kontrole pretekovou komisiou. OZ Tvrdošín má aj novú verziu, kde ako jediný problém vidím uvedenie v kolonke kat.MS je uvedené u všetkých pretekov aký je teda KT,ST,SDT ...čo je napokon jasné z uvedenia km rozpätia v inom stlpci. Tento nedostatok je však vzápätí odstránený jasnou formuláciou v poznámke, ktorá je súčasťou plánu a je tam tento údaj : Poznámka:prikladáme zoznam chovateľov zaradených do výcvikových stredísk 1,2,3. Deklarácia závodov do MS-2013: závod čislo 2,3,4,5,6,7,8,9,11,12,13,14,15,17. Deklarácia závodov mladých do MS-2013: 2,3,4,5,6. Je jasne vidieť že pretek číslo 1 nie je zaradený do MS a deklarovaných je 14 pretekov do MS - kategorie KT,ST,DT . Teraz už ide iba o to ako si danú poznámku vyložili kontrolóri, resp. či ju vôbec videli a čítali. Z môjho pohľadu je to zase ukážka ako platí :"Kto chce psa biť, palicu si nájde".
Eduard Buček (23.09.2013, 13:38)
Milán toto som spracoval ja pred sezónou a L.D. to mal len doplniť a poslať ,zrejme čo aj urobil . Tak vďaka že si to našiel a vysvetlil . Dúfam že vyhrá zdraví rozum.
Ľubomír Drgáň (23.09.2013, 16:39)
Prečo sa robia predčasné závery.V živote sú dôležitejšie veci ktoré treba riešiť. Ak si prejdete podrobne plán.Tak sú tam aj poznámky,ktoré niečo vysvetľujú a určujú.Nechajme predčasné závery.Iniciatívnosť je horšia vec ako úhlavný nepriateľ. Ja som mal na večeru sviečkovú neviem koľko stala,ale dupľu som nedostal s poznámkou že mám veľké brucho. A na dovolenku odchádzam 29,10,2013.Myslím že sa to správne uloží.Dovolenku budem tráviť z priateľmi z Oravy.Neviem čo tam budeme jedávať.Celý jedálny lístok Vám pošlem. Prajem hlavne veľa zdravého rozumu. Drgáň
Zdeňek Adamík (23.09.2013, 16:58)
Ano jsou dokonce mnohem důležitější věci. S tím lze naprosto souhlasit. Jen poznámečka: myslíte, že by se tomu někdo věnoval kdyby to tu EBU nezveřejnil?
Ľubomír Drgáň (23.09.2013, 17:16)
Pan Adamík. Ano venoval by sa,sú to dosť dôležité veci.Ale všetko sa dá riešiť aj inou cestou.Keby SZCHPH mal len také problémy.
Ľudovít Jančok (23.09.2013, 19:31)
Zdravím Vás. Pán Drgáň, svrbia ma prsty, ale rozchodím to, zatiaľ. Pozdravujem Ludvik.
Ľubomír Drgáň (23.09.2013, 20:17)
Sebakontrola je dobrá vlastnosť.Malo ľudí vie s ňou disponovať. pozdravujem .
Rudolf Málik (23.09.2013, 21:49)
Dobrý večer Nikdy som nebol dobrý chovatel . Kúpil som G2, postavil nový holubník a chcel som sa tomuto pre mňa"koníčku" venovat a spolufinancovať až do hrobu.... A toto vykladanie stanov ako to "vrchnosti" pasuje ma presvečilo to zabalit Minulý rok odpinkali p.Súlovského tento rok to vychádza na Vás p Buček.Neklamali ste len ste škoda dobre leteli... Neviem či to bolo bolo pred dvoma alebo viac rokmi OZ Senica Ing. Jaroslav Seliga a MVDr. Tibor Gornaľ boli poverený prezídiom vypracovať stanovisko resp. vyjadrenie k danej situáciu a riešeniu OZ Senica za celé prezídium. Toto stanovisko sa zverejní na webovej stránke SZ. Toto je zo zápisnice z prezídia z 24.10 2009 a nezaregistroval som jasné a viditelne stanovisko vodu kážu víno pijú Zdravím 4000 resp. 2000 aktívnych chovateĺov Klamaniu zdar
František Šimko (24.09.2013, 07:59)
Už pred zasielaním tab. MS som tušil a povedal : som zvedavý koľko bude zlých tabuliek , že majstrom môže byť nie s najnižším koef. ale s najlepšie vypísanou tabuľkou. Zatiaľ je koef. p. Bučeka mimo , a koľko ďalších sa ani neozve resp. ani nepošle tab. Aj p. Matalík písal že budú zmätky. V OZ MI máme našťastie Mareka Gajdoša a s p.Titkom sme ho poprosili aby nám poslal do MS keby nie on tak nič neposielame . Ja si MS predstavujem tak ako to robí vo svojej súťaži p. Konečný : daj čísla holubov a už iba sleduj tabuľku resp. poradie. Možno keby prihláška do MS stala euro tak by ho tí čo o ich baví MS zaplatili a iba by v predstihu odkontrolovali a potvrdili . Kde je tu čas na reklamáciu resp. zákonne odvolanie keď . zašlete tab. dnes a zajtra ste vyradený?

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené