Porušenie stanov a pretkoveho poriadku v OZ Šurany

Igor Barbírik (03.12.2013, 18:38)
Člen OZ Nitra ZO Nitransky Hrádok Puk Jozef nasadzal mlade holuby v OZ Šurany a ZO Palárikovo a nachadza sa aj vo výsledkoch OZ mládat 2013 čo je v rozpore zo stanovami SZCHPH.
Tomáš Fiala (03.12.2013, 20:24)
Pán Barbirík stavy pretkoveho poriadku nepoznáme.
Tibor Balogh (04.12.2013, 13:04)
Tomáš prečo neargumentuješ stým že nam to OZ Nitra povolila,respektívne Pán Dubaj !
Igor Barbírik (04.12.2013, 13:21)
Povoliť je jedná vec, deklarovať zase vec druhá.
Pokiaľ to nebolo ošetrené napr.deklaráciou otvoreného preteku, prípadne spoločného preteku na báze komerčnej tak tam chovateľ inej OZ nemá čo hľadať.
Snáď sa k tomu opäť vyjadrí aj predseda pretekovej komisie SZ.
Tomáš Fiala (04.12.2013, 15:09)
A nejak vám to uškodilo?
Ján Melichárek (05.12.2013, 20:11)
,Tomas tvoj prispevok trochu ako ked kopneš ,,,,,,,, ako pre každeho rovnaký meter a čo ten výraz ,,čo je v rozpore zo stanovami!
Igor Barbírik (06.12.2013, 22:36)
Odpoviem ano uškodilo !
Igor Barbírik (08.12.2013, 18:55)
Zdravým všetkých chovatelov. Nechcel som sa dalej angažovat v tejto zaležitosti,ale po dnešných informáiach sa to mení. Začalo sa to úplne inde traja členovia OZ Šurany požiadali o prijatie do ZO Kostolný Sek a nebolo im vyhovene ,tak rozpútal kolotoč do ktoreho vtiahli aj iných chovatelov,jedným z ních je aj pan. Puk Mudri chovatelia bi to urobyli ináč,nepísali by holuby na pana Puka ale na jeho manželku alebo dceru !a všetko by bolo v poriadku,a nič by neporušily. Nepotrebovali by odobrenie prezidenta SZCHPH ani predsedu OZ Nitra,ktorý tiež nemôžu povolit niečo čo je v rozpore zo stanovami. Ja osobne by som tých chovatelov prijal a bol by pokoj.Neboli by problemi z odchodom Nitanskeho Hrádku spet do OZ Šurany a ZO Palarikovo by sa rozpadlo pretože by nevedeli nasadzat piati chovatelia. Mne osobne je velmi luto chovatelov OZ Šurany že boli nepriamo vtiahnuty do týchto problemov,ale tiež mam povynost chránit záujmi OZ Nitra a pásma OZ Nitra ktoreho som členom. Aby chovatrelia vedeli prečo som odyšiel z OZ Šurny,bolo to kvoly preprave holubov riaddne som požiadal výbor o uvolnenie z OZ Šurany aj o prijatie do OZ Nitra a 1 rok som nepretekal. Nepožiadal som bývalu OZ ani finančne vyrovnanie majetku ktore by bolo dost vysoke a pretože by sa to dotklo zas len radových členov.
Igor Barbírik (08.12.2013, 19:02)
Pre tých čo tu celý rok vypisujte o stanovách a pretekovom poriadku gde ste teraz???? Pan Adamik ,Ludvík a podobný !!!
Zdeňek Adamík (08.12.2013, 19:14)
Včera jsem byl celý den na výstavě OS, přivezl domů pár "pracholapů", tím naštval ženu, která mě dnes celý den zaměstnává. Byl jsem spokojen s posouzením mých holubů v kategorii standard, protože dostali navlas stejné body jaké jsem jim doma před výstavou přidělil i já. Konečně si posuzovatelé dali říct a nenadsazovali zbytečně vysoké bodové hodnocení. Této záležitosti nějak dobře nerozumím a jak je vidět zpočátku jste s tím měl problém i Vy.
František Šimko (08.12.2013, 20:58)
Pán Adamík keby sa tak doma dali vypočítať koeficienty a potom aby sadli aj na výstave to by bolo hej...
Zdeňek Adamík (09.12.2013, 08:02)
Jo ale to by nás možná ani nebavilo. To jsem uvedl jen na okraj, protože jsem v té posuzovatelské komunitě nějaký krátký čas žil, tak si doma před výstavou v klidu v garáži ve výstavních klecích s holuby "hraju" a přitom si je abych nevyšel ze cviku oboduji. A letos jsem se poprvé s jedním z posuzovatelů 100%-ně shodl. Každý rok se tak dvakrát nebo třikrát neshodnu. Přitom samozřejmě přihlížím k "nasazené bodové úrovni posuzovateli". Splněných mívám okolo 30 samečků (s he nezávodím), tak je to zpočátku trochu více práce. Do problematiky nastíněné panem Barbirikem se nemohu "montovat", protože neznám daný případ nebo jsem ho možná nepochopil. U nás jsou podmínky pro nasazování v jiném OZ trochu jiné, snažíme se umožnit chovateli rozlétat jeho holuby nebo vyzávodit holoubata zejména když kapacita dopravních prostředků v jeho mateřském OZ je nedostačující. Ve výsledcích závodu je pak u jeho jména napsáno: Ferda Mravenec- HOST.
František Šimko (09.12.2013, 10:44)
Pán Adamík ja by som športovcov ktorý podávajú nejaký športový výkon nebodoval. Na to sú slečny. Poštove holuby podávajú športový výkon definovaný rýchlosťou. Apropo koľko bodov by získali kenskí maratonci ?
Ján Melichárek (09.12.2013, 11:01)
,,,,,,,,,,,,,,, Ale František, športový výkon definovaný rýchlosťou je aj u slečny zaleží na vek kategorii ,,zlatokopky
Zdeňek Adamík (09.12.2013, 14:30)
Pokud by byl standard vytvořen dle muskulatury keňských či ethiopských maratonců tak určitě hodně. Že se u nás původní vyhlášený standard PH určitým způsobem v průběhu let modifikoval (možná by se dalo říci i zvrhnul), za to já nemůžu a holubi dosahujících dobrých sportovních výkonů také jistě ne. Já mám rád holuby kteří jsou výkonní a zároveň i pěkní v ruce i na pohled. Ale za nejkrásnějšího holuba považuji toho, který vyčnívá na prvním místě výsledků závodu, za solidní konkurence.
Igor Barbírik (10.12.2013, 21:46)
Pan Adamík ja vtom mám od sameho začiatku jasno,z vašej strany šikovne zahrane do autu. Pojem porušovanie stanov a hostovanie v takom znení jak to uviedol Oldo je stále to iste. Stanovy a pretekovy poriadok taketo niečo nepovoluje,a asi sa vie prečo.
Ján Melichárek (10.12.2013, 22:01)
,,,,,,,,,,,,,,, Igor ,,Bulharsky meter" neexistuje
Igor Barbírik (10.12.2013, 22:11)
Momentalne som časovo zaneprazdneny ale pokúsim sa najst si čas a opísat cely priebeh tejto kauzy a potom možno aj chovatelia Nitranskeho Hrádku zvažia svoj odchod z OZ Nitra. Môj názor je že netreba nikomu bránit v odchode.
Igor Barbírik (10.12.2013, 22:14)
Jano existuje v Bratislavkom VC

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené