pojem hosťovanie

Oldrich Savara (07.12.2013, 15:44)
Vážení holubári. Môže mi niekto z Vás vysvetliť tento spôsob pretekania mimo vlastneho oblastného združenia a či to svojím spôsobom nie je únik z reality - stanov Zväzu ?
Igor Barbírik (07.12.2013, 19:32)
Oldo spýtaj sa to priamo prezidenta pan.Dudzika,alebo pan. Seligu.
Martin Polovka (09.12.2013, 18:54)
Hosťovanie- moja predstava. Skôr bol chov PH koníčkom, potom vášňou a teraz životným štýlom. ak chce chovateľ uspieť musí zimovať tak min. 50 ks. O zaťažení všetkého okolo sa už tu popísalo dosť. Končia chovatelia aj preto lebo nechcú takto ďalej. Jedným z riešení je špecialita na kategóriu. Napr. chovám 25 ks,/ videl som to aj v Belgicku / a môžem letieť tak 5 pretekov napr. DT. na to potrebujem cca 2 až 3 nácviky do 200 km. Je potrebné priateľovi umožniť holuby nasadiť bez gumovania max len so zoznamom. ak susedná OZ letí vhodnú trať tak tiež ak ma miesto mu tie holuby zoberie, samozrejme za poplatok /to je to hosťovanie podľa mňa/. to sa ma v vzťahovať aj na mladých, tam by som odpustil aj poplatok. Samozrejme tieto PH sa nemôžu rátať do nasadených. Už je načase postupne dať trochu demokracie, nie opačne, do nášho športu. Ďakujem za trpezlivosť
Ivan Černý (10.12.2013, 11:35)
Oldo, stanovy SZPH sa o hosťovaní cudzích členov nezmieňujú. Na to som sa pýtal Daniela Krajčíka, čo mi len potvrdil, že tam nie je o tom nič. Podľa mňa je to len tichá dohoda medzi dvomi oblasťami, ale v prvom rade musí ten, ktorý chce hosťovať v druhej oblasti, mať tú povinnosť, že nasadí v materskej oblasti, lebo kde hosťuje, by sa nemohol počítať do výsledkov. To je len môj názor.Odpovedať by mali kompetentní zo Slovenského zväzu.
Oldrich Savara (10.12.2013, 11:40)
Pán Polovka . Mal som na mysli prípad , keď chovateľ nechce vo vlastnej ZO - OZ CHPH pretekať z dôvodu, že mu nebol umožnený prestup a takto by znova chytračením obišiel novelizované stanovy , ustanovené posledným zjazdom SZ - CHPH.
Zdeňek Adamík (10.12.2013, 12:47)
A teď ještě žádat starostu místa bydliště zda mohu opustit obec? No tak to tam ještě chybí. Nebo to špatně chápu? Nikdo by chovateli (jednotlivci) neměl mít moc či možnost zakázat odejít ze ZO, ale přijat ho někam jinam, to už je samozřejmě něco jiného. Samozřejmě v daném problému narážíme na dvě skutečnosti: závody a členství. A to je třeba od sebe odlišovat, lépe řečeno téma precizovat.
František Šimko (10.12.2013, 12:51)
Hosťovanie by mohlo byť niečo ako priateľský zápas. Mam voľný víkend aby hráči nestali dám priateľský zápas. Samozrejme získané body sa nikde nerátajú ani strelené góly jednotlivcovi. Len to treba metodický ošetriť.
Milan Blahovský (10.12.2013, 14:27)
Feri to už vidím ako si na taký priateľský zápas ( napr. z Wismaru alebo Neubrandenburgu) nasadíš holuba,ktorý má 3 výborné koeficienty v kategórii Šport E a vaše OZ už v danom roku neodletí pretek nad 700 km a o pol roka po tomto zápase je národná výstava resp.olympiáda a tvoje eso v tom priateľskom zápase dosiahne hattrick a ani jeden gólik sa mu nezaráta. Fantazírujme teda ďalej. Pretože súperové družstvo vie, že si dobrý strelec, tak ťa nechá na ten zápas pozerať spoza plota štadiona, hoci by ich bolo na ihrisku iba 16 hráčov. Odohrať zápas, riskovať zranenie prípadne stratu formy na majstrovský zápas o pár dní či týždňov bude asi iba naivný hráč. Zahrať si s kvalitným súperom aj za cenu, že sa čomusi priučím a zaplatím za to prehrou je na naše pomery neprípustné a to nemyslím iba futbal či hokej. To si radšej zahráme s Gibraltarom a to že bude z toho remíza nás netrápi, hlavne, že sme si zahrali....
Ing.Štefan Krescanko (10.12.2013, 14:27)
Stanovy SZ CHPH sa o hosťovaní nezmieňujú, ale v pretekovom poriadku , HLAVA II, bod 3 je veta: Chovateľ sa však môže zúčastniť pretekov u viacerých usporiadateľov za podmienok nimi vydaného štatútu pretekov. O čom je vlastne táto veta?
Zdeňek Adamík (10.12.2013, 17:34)
No mi to také smysl nedává, asi chtěl být někdo "světový". Vycházím-li z významu slova statut: z lat. statutum: zákon, vyhláška nebo stanovy nějaké organizace, tak by to mohlo znamenat vydání vlastního PP, což ale Zväzový PP zakazuje. Takže co tím zamýšlel autor v Hlavě II možná ani jeho hlava samotná neví.
Michal Kopas (11.12.2013, 08:30)
Spravne p.Krescanko,preco by si nemohol napr,Sagan,Federer atd. vybrat preteky ktorych sa zucastni a v ktorych zbiera body. To same plati aj u nas,ked holubkovi chyba koef,preco by sa nemohol zucastnit aj inych pretekov vidite v tom nejaki problem? Treba robit,tak ako sa to da a nie ako sa to neda.
Milan Blahovský (11.12.2013, 11:29)
Keď sa zúčastní Sagan cyklistických pretekov prípadne Federer tenisového turnaja, organizátor si to váži, je to reklama pre neho. To však neplatí pre náš šport obzvlášť na Slovensku. U nás je úspešný chovateľ triednym nepriateľom. Okamžite sa nájdu, prípadne by sa našli dôvody prečo zabrániť účasti jeho holubov v preteku. Kto bude tvrdiť opak klame sám sebe. Z týchto dôvodov nie je pojem otvoreného preteku definovaný a účasť chovateľov mimo kmeňového OZ v preteku OZ nie v súlade s PP SZ.
Peter Matalík (11.12.2013, 13:23)
Asi tak Milan!Trafil si klinec po hlavičke.
Oldrich Savara (12.12.2013, 10:46)
Páni pointou môjho DP je skrytá otázka či môžu chovatelia materskej ZO - CHPH z jedného OZ - CHPH ísť nasádzať vlastné holuby do iného OZ - CHPH . Toto sa však deje pod zámienkou, že im bol zamietnutý prestup - odchod z pôvodneho OZ CHPH do iného OZ CHPH. S tým, že im je členstvo zachované v pôvodnom OZ CHPH a nasádzať budú u susedov a tým zvýšia náklady na dopravu v pôvodnom OZ CHPH ? Jednoducho si neobjednajú v pôvodnom OZ CHPH dopravu ? Toto sa začína diať v čase keď je v platnosti novela stanov týkajúca sa prestupov § č.8.
Milan Blahovský (12.12.2013, 12:02)
Kto nedodržiava základné dokumenty SZ nemá právo použiť tieto výsledky v rámci všetkých súťaží FCI. Nie je myslené iba na jednotlivca, ale aj na organizátora preteku. Snád je to jasné. Prečo sa tu kladú otázky, na ktoré odpovede sú snáď jednoznačné ? Skôr by tu mala byť otázka ako zlegalizovať "otvorené" preteky ? Ako prestať klásť polená pod nohy chovateľom, ktorí to chcú so svojimi holubmi kamsi dotiahnúť, ktorí sa neuspokoja s konkurenciou na vlastnej ulici a pod.
Oldrich Savara (12.12.2013, 18:35)
Na legalizáciu snáť už bolo času dosť ! Ale to čo si Milan napísal v prvej vete tvojho príspevku môže veci len pomôcť.
Ľubomír Hovančík (12.12.2013, 21:29)
Pred istou dobou som sa kdesi vyjadril, že je potrebné sa prispôsobovať novej dobe resp. 21 stor. žijeme v dobe pokroku atď.... No my holubiari stále kdesi žijeme v dobe 80 tých rokov a žiadna zmena v stanovach SZ pre nás je skoro neprípustná. A meníme z ťažkým srdcom iba to čo "niekomu" vyhovuje. Kto mal možnosť po roku ´89 vycestovať vonku a doviezť si materiál ako sú PH využil to. No po pár rokoch nevidím tu rapídny rozdiel medzi importom a domácim materiálom. A ak si pozrieme dnešné ponuky už aj velikáni z BE, DV ... predávajú, alebo chcú predávať u nás, lebo to vyzerá, že sme pre nich zaujímaví kupujúci alebo zákazníci. No ak si rozoberieme pojem hosťovanie. Futbalové družstvo si zoberie do týmu nejakého výborného hráča pre seba. Chcete tým povedať, že góly, ktoré dá sa pre moje družstvo nepočítajú? Prečo? Osobne mám záujem lietať v inej OZ zároveň sa nehodlám vzdať členstva vo vlastnom klube či OZ. Som si vedomý, že budem mať zvýšené náklady na cestovanie ku košovaniu, otváraniu hodín.....to všetko je na moju ťarchu. Ak výbor inej OZ po prehodnotení zistí, že môžem byť prínosom pre nich ako sú financie do kasy, zvýšené počty nasadených PH nevidím v tom problém. Podpíšem hosťovanie na 1,2 .....15 pretekov alebo jednu-dva sezóny a po vypršaní doby sa všetci spokojne rozídeme, dohoda je dohoda. Sú len dve možnosti buď dostanem možnosť u nich lietať alebo nie. Nikto s istotou nemôže povedať ako nasledujúca sezóna vyzerať. Je pravdou a v bývalej OZ sme mali prípad kedy chovateľ prestúpil do inej ZO a z výsledkov pásma sa stal hviezdou. Ale v tom čase si to nikto neuvedomoval, ako si tento chovateľ pomôže. Ale vedenie sa malo jednoznačne vyjadriť, buď môžeš, alebo nemôžeš prestúpiť. V Pret. poriadku máme aj klauzulu: Pretekový poriadok HLAVA I. ORGANIZAČNÉ USTANOVENIA l. Právo organizovať a usporiadať preteky poštových holubov, ako i vydávať pretekové výsledky majú organizačné zložky SZ CHPH : ZO - VS - OZ - Región, Športové kluby a Zväz, pri dodržaní podmienok, že preteku sa zúčastní najmenej 20 chovateľov a nasadí sa najmenej 150 holubov. Máme málo chovateľov zoberieme si na hosťovanie člena ktorý mám padne vhod aj s počtom ph. Ak ho nepotrebujeme tak ho nevezmeme. No je tam aj niečo také ako je: HLAVA II. VŠEOBECNÉ USTANOVENIA 1. Pretekov sa má právo zúčastniť každý člen SZ CHPH pod svojím menom, adresou holubníka a súradnicami holubníka, prípadne uvedeným názvom v evidencii ZO CHPH. ..... Ak sa pozrieme hlavne na DT ktoré idú dole vodou tak by bolo vhodne, aby nás bolo čo najviac a často krát nám nevadí odkiaľ je, len keď máme holuby a aj členov. Pričom, ak si to zoberieme nedodržujeme ustanovenie o členstva: II. ČASŤ Členovia a ich práva § 4 Vznik členstva ..... 3. Člena prijíma na základe písomnej prihlášky Základná organizácia chovateľov poštových holubov, spravidla najbližšia k miestu trvalého pobytu žiadateľa. Jedinou prekážkou prijatia za člena je trvalé alebo dočasné vylúčenie žiadateľa z radov členov Zväzu. Koľko je členov v každej OZ ktoré by mali či skôr mohli patriť niekde do inej......hlavne ZO a pri hlbkovej analýze aj do inej OZ? A ak to všetko uzavriem je to o tom ako sa rozhodnú členovia či vedenie OZ. Vždy je to o tom, že niekto rozhodne a niekto musí niesť aj zodpovednosť za svoje rozhodnutie- vyjadrenie. P.S. Najväčší problém je v nás, že malo o tom diskutujeme nič nevyskúšame, poniektorí hneď vidia potencionálny zisk a hľadáme čim slabšiu konkurenciu.
Ľubomír Hovančík (12.12.2013, 21:36)
Je čas výstav v OZ, Reg. je potrebné o to diskutovať.
Vladimír Sudor (12.12.2013, 23:25)
Na JESENNOM VALNOM ZHROMAŽDENÍ pán Prezident SZ podotkol,že máme pre dnešnú dobu veľmi zastaralý Pretekový poriadok. Bola zvolená Preteková komisia,myslím si z veľmi fundovaných členov SZ,v zložení Ing.Seliga,Ing.Vidhold,Ing.Grék,Ing.Brzý,p.Záhorský. Táto komisia bude pripravovať do JARNÉHO VALNÉHO ZHROMAŽDENIA návrh novelizácie Pretekového poriadku. Pevne verím,že pojem"HOSŤOVANIE",alebo ako ho nazveme,resp.možnosť nasadiť svoje holuby v susednom OZ,bude v novelizovanom Pretekovom poriadku zakotvený,podobne ako to majú naši kolegovia za riekou Moravou. [%sig%]
Zdeňek Adamík (13.12.2013, 13:47)
Pan prezident se určitě nemýlil, je občas vhodné pročíst Svazové dokumenty, zda odpovídají době a zejména pak potřebám členské základny. U nás využíváme nejen PP, ale také tzv. Propozice výkonnostních soutěží, které v některých vhodných případech PP upřesňují či rozvádějí. Jestli to je či není dostačující, to ukazují diskuze chovatelů, nejen na webech, ale zejména nyní, při příležitosti výstav všech stupňů. A zde zejména je třeba sestoupit "z nebe" a názory si poslechnout, i když to někdy i trochu bolí. Komisi přeji aby našla a prosadila takové formulace, které budou krokem vpřed a budou vycházet jak z požadavků doby tak i toho co se v dané oblasti v okolních státech osvědčuje.
Oldrich Savara (13.12.2013, 15:48)
A je to tu . Ak som dostatočne porozumel posledným príspevkom tejto diskusie smerujeme k volnému pohybu hráčov čo ale znamená, že nepomôže novelizovať len pret.poriadok ale môžno i oblastné združenia, ktoré možno ani nebude treba. Fakticky môžu byť zrušené a nahradia ich v minulosti v štatnej správe používané kraje (východ,západ,stred ) V týchto sa vytvoria centrálne alebo paralelné pretekové plány do ktorých sa môže člen zväzu záväzne prihlasovať pred prvým pretekom. Centrálne zoznamy účastníkov týchto pretekov sa uverejnia na strankách zväzu aby bolo vopred jasné kde bude dotyčný člen nasádzať. Ak som nepochopil prepáčte.
Jozef Jakubčák (13.12.2013, 18:04)
Zareagujem na p.Hovancika v tom zmysle ze idiot ked sa narodi tak aj ako idiot zomrie.Co uz ty mozes posudzovat kvalitu holubov ked si belgickeho holuba videl na fotke alebo nanajvys na drazbe ferra alebo ineho pacienta ktory belgicky alebo holandsky chovatel podotykam spickovy tu drazí???Toto Slovenko je taký maly trh ze treba mat aj nejake vysledky aby si nieco mohol predat.Ked si doniesol tych svojich akoze holubov na drazbu do Kapušan tak ani za 5 eur ich nikto nechcel.Nemam zaujem tu riesit podstatu diskusie o hostovani ale ak si uz napisal o koze tak napis aj podstatu o tej hviezde o ktorej pises v prispevku.Co bolo dovodom prestupu hviezdy zo ZO Sabinov do susednej ZO V.Šaris.Hviezda neodisla do tramtarie cez hory a polia ale dovod bol v rozdeleni OZ na dva pasma a tym odstavit dobre lietajucich chovatelov ZO Sabinov.Ak vies ratat tak si rozdel byvale OZPrešov na spravodlivu polovicu ak ma OZ rozpatie 78 km.Tento stav trval 1 rok a velke OZ Prešov sa muselo rozdeliť!Nastvalo ma ako vies zjednodusit pracu chovatela a pises len o tom ako si vtedy nikto neuvedomil co sa stalo a ako si pomohol vysledkami pasma a stal sa hviezdou!!!Verim ze sa dockam spolocnych pretekov a otvoris si tie klapky cez ktore dovidis nanajvys do Brezovice. O hostovani alebo lepsie povedane o otvorenych pretekoch sa bavime na výboroch ci už na ZO alebo OZ ale ani vasa ani okolite OZ nemaju zatial zaujem.Jediná OZBardejov ktorej som členom dala taku moznost chovatelom aj vasej OZ a niektorí to vyuzili nebol problem ich dat do vysledkov!Toto nieje o pragrafoch je to o ludoch! [%sig%]
Ing.Milan Šušlík (13.12.2013, 21:05)
Dobrý deň, .. a prečo sa nemôže chovateľ slobodne rozhodnúť, vybrať si aj iné preteky, trebárs aj v susednej OZ, klube ap. ak sa chce porovnať a vyhodnotiť kvalitu-nekvalitu svojej mravčej práce, genetike, inej kvalite prepravy a starostlivosti o ph. Je riadnym členom SZ a jeho štruktúr, náklady si sám znáša, oslovená OZ súhlasí s účasťou a aj s vyhodnotení v súťaži. Kto so zdravým rozumom a športovým duchom s tým má problém? Prejem spokojné vianočné sviatky a novom roku zdravý rozum vo vlastných radoch [%sig%]
Igor Barbírik (13.12.2013, 21:09)
Čitam tu že v BLG,NL DV môžu chovatelia hostovat v inej OZ alebo regione, gde ste vyčítaly? Su tam určené regyony vktorých je viac 0Z alebo ZO ktore majú spoločný pretekový plán -spoločný zvoz holubov a len tam sa môžu zúčastnovat pretekov-okrem komerčných. A ked budete mat susedny regyon z druhej strany ulice a nebude tam deklarovaný otvorený komerčný pretek tak tam nemôžete nasadit holuby,jedine ked si prestahujete holubník na druhú stranu ulice. Stanovy treba všade dodržiavat! A nerozpravajte-alebo nech tu niektorý chovatelia netvrdia že nemohly nasadit mladé holuby vo vlastnej OZ z nedostatku volného miesta ! Vprvom rade je ich vlastná OZ alebo susedná ZO pokial ich je málo a nie susedná OZ !!!
Igor Barbírik (13.12.2013, 21:26)
Na doplnenie stačí si pozriet štatystiku počet nasadených holubov a počet chovatelov v danej OZ a máme vyalované!!
Zdeňek Adamík (13.12.2013, 23:18)
Oldo a co toto? Autor: Oldrich Savara (---.91-127-254.t-com.sk) Dátum: 27.02.13 09:49 Vážení chovatelia. Po odchode značnej časti členov OZ CHPH Pezinok do OZ CHPH Bratislava sa nám v prepravnom aute uvolnilo 300 kusov miest na päť pretekov KT, päť pretekov ST a tri preteky C kategórie ( Gotta ). Obraciame sa touto cestou na vážných záujemcov o účasť v našom pret.pláne s možnosťou byť vyhodnotený v otvorenom majstrovstve OZ CHP Pezinok. Prihlásiť sa môžete na mojej adrese alebo na telefóne 0903 374710. Úhrada za 30. ks na pretek je 10.€. Podrobnosti o košovaní, mieste a čase Vám podám osobitne. Otvoreného majstrovstva OZ CHPH Pezinok sa môžu zúčastniť členovia OZ : Bratislava, Trnava, Senica a Nitra. Účasť v súťaži bude garantovaná chovateľom v poradí ako sa prihlásite až do naplnenia 300 kusov. Jako nezaujatý pozorovatel tak trochu nechápu Tvoje myšlenkové pochody. Jednou tak, podruhé jinak? Nebo se mýlím. Z dosud uvedených skutečností mi to vychází tak, že možná u vás v Pezinoku existuje určité napětí a rádi byste ho řešili, ale fakt nevím, nevím zda tyto "výkřiky do tmy" vzájemně si odporující ... A také mi není jasné, kamaráde, proč si ničíš už tak chatrné zdraví. Nechej to na jiných ať ukáží co umějí... Hezké vánoce nám všem.
Oldrich Savara (14.12.2013, 13:55)
Tak Zdeňo . - Prečo si ničím zdravie? Nuž asi preto, že mi dávaš príklad, ako nebyť lahostajným k veciam, na ktoré máš iný názor než väčšina. - O akých protichodných myšlienkových pochodoch tu píšeš resp. kde si odo mňa počul, že som proti hosťovaniu ? Áno mýliš sa a hlavne si zrejme nepochopil, že v našom konkrétnom prípade ide o niečo viac ako je samotné hosťovanie. Nám ide hlavne o zachovanie oblasti a pravé pomenovanie súčasného stavu je o tomto. Pre mňa je nelogické doma nenasádzať a ísť hosťovať inde. Ja budem vždy rešpektovať väčšinu ako demokratický princíp ale nie anarchiu. Pokiaľ zjazd čo je najvyšším orgánom na Slovensku vydá akú koľvek smernicu i keď je zlá, je potrebné ju najskôr zmeniť a novú uviesť do praxe. Záverom aby si bol v obraze. O problémoch nášho OZ CHPH nemôžem celkom otvorene napísať, pretože práve teraz prebieha disciplynárne konanie, ktorého závery ešte nenadobudli právoplatnosť. ( Zväzom vyžiadaná hlbková kontrola dokumentácie každej ZO CHPH na podnet disciplynárne riešeného člena ) Iróniou tohto stavu je, že disciplynárne riešený člen ZO CHPH Budmerice vťahuje do problému všetky ZO CHPH v rámci OZ CHPH Pezinok . Ubezpečujem Ťa, ak tu ešte budem, že po skončení disciplinárneho konania podám celkovú analízu na tomto DF. Otázka ? Aký trest si zaslúži predseda KRK OZ, ktorý sám prehlásil, že si počas pretekovej sezóny na svojich holuboch menil elektronické čipy ?
Ján Kabatiar (15.12.2013, 11:11)
Aký trest si zaslúži človek ktorý zlanári cíferský klub do pezinskej oblasti a potom ho zničí? Pravda zvíťazí. S pozdravom
Oldrich Savara (15.12.2013, 12:50)
Ak niekto niekoho zničil tak ste to v prvom rade vy nerešpektovaním platných predpisov zväzu. Cíferský klub nepoznám poznal som iba ZO CHPH Cífer, ktorá aj tvojím rozhodnutím zanikla o čom hovoria vaše písomné prhlášky ( na rozdiel od p. Hrnčára, ktorý sa aspoň zachoval ako patriot ) do našej ZO CHPH Budmerice možno pod dojmom vašich praktík ktorými ste sa riadili vo vašej ZO CHPH. Prečo sa radšej nepochváliš, že ste si minimálne tri roky idúce po sebe pridelovali rovnaké rodové krúžky ( O čo išlo o snahu na manipuláciu ? ) alebo, že si si na holuboch menil počas pretekov elektronické čipy ako ponožky ? Alebo chceš tvrdiť, že si nenahlásil evidenciu na pani Kabatiarovú, ktorá ani neexistuje ? Ja veľmi dobre viem čo si zaslúži človek ako si ty, ale to už bude riešiť iný orgán .
Ján Kabatiar (15.12.2013, 20:54)
Olino, ty si naozaj chorý človek. Pán Hrnčár nám to všetko predpovedal že tam nevydržíme ani rok , vydržali sme 7 mesiacov. On ta mal prekuknutého z minulosti o ktorej som ja nevedel a to je chyba. Zneužil si moje meno na napísanie podvratného článku kde si sa menoval za nestora slovenského holubárstva a mnohých ľudí si tam očiernil. Napíš pravdu o pojme hosťovanie. Toto je len tvoj výmysel, jedná sa tu o to, že klub Malacky sa dohodol, že nebudú lietať v pezinskej oblasti, ale pôjdu do Senice, čo ste im neumožnili a preto išli niektorí na hostovanie. Pani Kabatiarová neexistuje to máš pravdu a ty ako kancelár takto dopisuješ mŕtve duše aby si mal viacej členov. Neviem kde si tu pani Kabatiarovú našiel a ešte mi vysvetli načo sa menia čipy na holuboch, aký to ma význam a čo stým chovateľ sleduje a k tým krúžkom neviem čo tým chce básnik povedať. Pravda zvíťazí S pozdravom
Peter Horváth (15.12.2013, 21:18)
Dobry vecer ja ako predseda KRK prehlasujem ze som si nikdy nemenil cipy na holuboch a pan Savara tu klame a zavadza clenou OZ CHPH PEZINOK a aj cele slovensko.
Ján Kabatiar (15.12.2013, 21:31)
Pán Šavara, VY si najprv prečítajte pod akým menom sme lietali, Ján Kabatiar a Ivett neprajem si, aby ste si moje meno alebo menoKabatiarová brali dovašich úst, celú sezonu som sa starala o holuby ja, ja som ich košovala aj smojim synom a vy ste sy dovolil znevážiť moju prácu a spravil ste somna neprávom podvodníčku a klamárku. Doteraz som nemala chuť sa svamy zahadzovať ale čo je moc toje moc, Z mojho pohladu je to z vašej strany len obyčajná závisť, že taký začiatočníci ako sme my ,dosiahli také pekné úspechy za 3 roky . Zadarmo ste nás vyradili z pretekov starých a ked máme ESO mladých tak ste dali návrch na vylúčenie na 3 roky zo SZCHPH, len preto aby Váš holub bol prvý a toje tá závisť. Ale Pravda zvítazí. S pzdravom Samešová Ivett
František Šimko (15.12.2013, 21:43)
....a povstanou noví bojovníci ! Pani hadajte a osočujte sa mailom .
Oldrich Savara (16.12.2013, 10:32)
Vážená chovateľská verejnosť ospravedlňujem sa za to, že som sa dal vtiahnúť do tejto debaty, ktorá vás možno ani nezaujíma. V tejto veci sa už nebudem angažovať. Počkajme si na odvolacie druhostupňové konanie.
Július Marton (16.12.2013, 12:37)
Oldo,uvedom si ,že je to diskusné forum,nemáš sa čo ospravedlňovať.Kto chce nech číta a kto nechce nemusí. Veselé Vianoce ,šťasný Nový rok tebe a všetkým chovateľom praje Marton Julo.
Ľubomír Hovančík (16.12.2013, 21:17)
Zareagujem na p.Jakubčaka v tom zmysle, že s hlupákom súd nevyhrám. Moja poznámka nepatrila na Tvoju adresu. Nie si jediný, ktorý zmenil ZO-čku a dosiahol lepšie výsledky. Ale aké požičaj, také vráť. Uznávam, že si majster!!! Si Skutočný majster v urážaní svojich kamarátov, ako aj tých ktorí ti sem-tam z niečím pomohli. Nehovorím o tvojich silných konkurentoch či súperoch. Neviem akým právom si dovolíš urážať chovateľov ak predávajú PH, že sú pacienti, to len svedči o tvojom charaktere. Keďže si chýbal, keď vás v škole učili číslovky od desať a vyššie, nedivím sa, že nevieš, že dvadsať päť píše s dvojkou a päťkou nie samotná päťka. Rád by som veril tomu, že tá spravodlivá polovica viedla rovno okolo tvojho plota, preto si odišiel do ZO Šariša, rád by som veril tomu, že si sa nebál konkurencie v pôvodnom pásme. Nikdy som nezjednodušoval prácu chovateľa, iba ak svoju. Pán Jakubčák nespochybňujem Tvoju prácu, ani žiadneho chovateľa, ktorý skončil pred mojim, ale aj za mojim menom. Bez práce nie sú koláče. Trvalo mi veľmi dlho, kým som pochopil, že je tam veľa faktorov k úspechu. Pre mňa holuby už nie sú okolo ktorých sa toči celý svet. Verím, že sa dočkám spoločných , otvorených pretekov a tie havrančeky s pávičími chvostami od karpatských jeleňov ti ukážu, že sú konkurencie schopné. Aj tým importom z belgicka, ktoré som nikdy nedržal v ruke a mám iba ich fotky doma. Mrzí ma, že bývaš tak ďaleko a do Brezovice musíš pozerať iba cez ďalekohľad, no aj cez ten vidíš len veľké .......Nič. Jediné čo mi môžeš závidieť je iba to, že z Brezovice pochádza moja rodina a tu mám kamarátov-skutočných holubiarov. Rád sa s nimi stretávam aj teraz. P.S. Keďže som s Ferom Šimkom kamarát vyhoviem mu a na tvoju tému, už nebudem diskutovať. Pre objasnenie je názov príspevku „Pojem hosťovanie“. S pozdravom Letu zdar
Jozef Jakubčák (17.12.2013, 08:19)
Na p. Hovančika a jeho reakciu: zo slovenčiny som mal 4-ky neprepadol som vsak, a ze ty opravuješ pravopisne chyby to je hadam kazdemu kto cita tvoje prispevky na stranke OZSabinov jasne.Tvoj humor nesedi kazdemu a ver mi ze vytačaš nim vela ludi.Ak pišeš do diskusie na temu hostovanie a sam si aj ako funcionar zo a oz v minulosti nic preto neurobil tak som zareagoval. Ak popisujes aj vyhody chovatelov ako su prestupy pri prechode do inej zo a lebo oz tak menuj!!!!Ty mas toho masielka na hlave podstatne viac a tyka sa to tvojho chovatelskeho charakteru.Zareagoval som skutocne v afekte lebo slova o kvalite a pod blbosti ma dokazali poriadne vytociť.Nezavidim ti a uz vobec nie tvoj povod. Ak som naozaj nechcel urazit tych belgickych a lebo nemeckych chovatelov ktory tu robili drazby tak som pouzil slovo pacienti a mam nato dovod. Ak v belgicku alebo holandsku povies ze si zo slovenka tak mi ver ze casto stratia zaujem ta vobec prijat.Je to samozrejme otazka financii.Taktiez nemienim pokračovat v tejto diskusii kto je vecsi hlupak........ [%sig%]
JUDr.Juraj Hanousek (29.12.2013, 12:36)
Vazeny pan Adamik Hlboko sa pred Vami sklanam lebo ako jediny ste vystihol podstatu hostovania v Oldovom ponimani.Ak si polozime otazku kto to hovori,preco nam to hovori a co tym chce dosiahnut, mame vysledok na stole.Vysledkom je pesne to pnutie, nezhody..........co ste naznacil a to nieste clenom Pezinskeho klubu.Idem do Bratislavy do Komarna alebo do Trnavy vsetci maju na neho pekne spomienky. Takze ak to zhrnieme problem nieje v hostovani ale v Oldovi. Do Noveho roku prajem vsetkym cestnym a poctivym holubarom vele zdravi stastia, rodinnej pohody a vela sportovych uspechov.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené