Komerčný pretek

Štefan Nochta (29.09.2014, 11:53)
Anton Óváry 20:27 (pred 15 hodinami) komu: mne ---------- Správa poslaná ďalej ---------- Od: Anton Óváry Dátum: 28. septembra 2014 20:26 Predmet: Komerečný pretek 2014 Komu: "Kasan, Dusan" ZO CHPH Komárno usporiadavá komerečný pretek LOUNY konané dńa 5.10.2014. Cena za nasadeného holuba je 1.-euro. ocenených prvých 10 holubov a prvých 3.družstiev. družstva: 1. cena 120 euro 50 euro 2 .cena 100 euro 40 euro 3. cena 80 euro 30 euro 4.cena 70 euro 5. cena 60 euro 6. cena 50 euro 7.cena 40 euro 8. cena 30 euro 9. cena 20 euro 10. cena 10 euro Toto ocenenie je platné na účasť 1200 ks holubov. Kontokt: Bugyi Štefan: 0908 597801 Óváry Anton : 0908 188013
Zdeňek Adamík (29.09.2014, 12:49)
A družstvo tvoří ... holubů?
Július Krško (29.09.2014, 21:56)
Údajne 15 ks. za 15 Euro.
Štefan Nochta (30.09.2014, 05:21)
áno...tiež som na to poukázal.....družstvo: 15/3
Štefan Nochta (30.09.2014, 05:24)
Ocenenie družstva: 1.cena: 50.-€ 2.cena: 40.-€ 3.cena: 30.-€
Zdeňek Adamík (30.09.2014, 09:39)
Tak to snad trefí všichni zúčastnění.
Štefan Nochta (30.09.2014, 12:23)
Družstvo bude mať určite každý, len je otázne za akú dobu....
Zdeňek Adamík (30.09.2014, 15:03)
Tak jistě, při předpokládaném JV proudění to zadarmo nebude. Kdo bude připraven ten si s tím poradí.
Zdeňek Adamík (06.10.2014, 18:32)
Kde bych prosím našel informace o KP Aš? Start, pořadí dle hlášení a tak podobně.
Zdeňek Adamík (07.10.2014, 09:23)
Děkujeme (neptal jsem se jen sám za sebe) za vyčerpávající odpověď, i když v tomto případě, zřejmě vyčerpávající jen pro jednu stranu - organizátora-y.
Peter Matalík (07.10.2014, 10:02)
Ak budeme v takýchto prípadoch "strkať hlavu do piesku",tak nič sa tým nerieši.Je pravdou ,že nasadiť cca 2000 mláďat 5.10. do protivetra bol obrovsky hazard a organizátori aj chovatelia to neskutočne podcenili .Ale čo už.
Zdeňek Adamík (07.10.2014, 10:20)
Peter, Ty znáš výsledky, stačilo by Live dolet? Dej mi prosím odkaz? Nebo ta povinnost hlášení doletů do 15 minut byla jen pro kontroly prvních? A kolik těch kontrol bylo provedeno? Děkuji za pochopení. P. S. jinak když jsem se dověděl, že prý start byl v 08:00 tak jsem se chytil za hlavu, že to snad není ani možné, v danou dobu Chebsko i Karlovarsko pod mlhami, jen na ojedinělých vyvýšených místech polojasno. Výsledky neznám, ale asi to nebyla žádná sláva s ohledem na počasí v dráze letu. Jak jsem už několikrát psal: stále si někdo plete ptáky s letadly. Nepoučitelní.
Peter Matalík (07.10.2014, 12:26)
Výsledky nepoznám,ale mám správy o doletoch.Vdeň vypustenia po 2-3 ks poniektorí nič.Prvý dol. asi 16 45 hod./Šuty/.Znova podotýkam je to neoficiálne.
Július Krško (07.10.2014, 13:32)
Štefan, a ako dopadol pretek Louny, čo usporiadalo OZ Komárno?
Robert Molnár (07.10.2014, 14:47)
Budú niekde zverejnené výsledky z Aš-u? a poprípade pretek ktorý usporiadalo OZ Komárno?
Tibor Balogh (07.10.2014, 20:45)
Pravdaže je ticho okolo tých pretekov lebo aj Aš aj Louny bola katastrofa !!!
Ľubomír Janda (07.10.2014, 22:38)
Priatelia, vzhľadom na váš záujem dúfam, že ste sa týchto pretekov aj zúčastnili. Ľ.J.
Štefan Nochta (08.10.2014, 05:26)
KP pretek Louny bol ťažký, ako všetky preteky konané 5.10., nakoľko to JV prúdenie urobilo svoje a skutočne iba silné jedince dokázali v deň preteku doraziť domov. Pokiaľ sa týka našej ZO, ja som mal doma 3 ks z 39 nasadených, Wiedermann 24 ks z 106 nas. To bolo všetko v prvý deň preteku. Teda zo 174 nasadených z našej ZO bolo doma 27 ks. Druhý deň ráno to doletelo, mne chýba ešte 5 ks. Za ostatné ZO sa neviem vyjadriť.........Dnes by mali byť výsledky hotové.
Štefan Nochta (08.10.2014, 05:40)
Mne osobne takýto pretek vyhovuje, kde holub musí bojovať sám za seba, tu sa ukáže jeho kvalita. A to, že 31 ks mi prenocovalo vonku, tomu som rád, lebo moje maratonske nádeje sa učia prenocovať. Tieto určite nevliezli do iných holubníkov, lebo prišli doobeda riadne vyšťavené........
Zdeňek Adamík (08.10.2014, 07:11)
Pane Janda, možná jste trochu "přestřelil". Nebo vy nečtete tisk, protože se akcí v něm uvedených nezúčastňujete, tak proč, že ano?
Štefan Nochta (08.10.2014, 12:08)
https://www.mypigeons.eu/sk/results/ - to je link, na ktorom sú už priebežné výsledky z Komerčného preteku LOUNY, vo večerných hodinách budú výsledky skompletizované, nakoľko náš výpočtár p. Grill musel odísť do práce a po príchode domov výsledky skompletizuje. Ďakujem za pochopenie.
Ivan Oravec (08.10.2014, 13:37)
Louny KP priebežné výsledky TU
Július Krško (08.10.2014, 14:06)
Dávam do pozornosti holuba pána Wiedermanna, ktorý ako víťaz vytrel zrak mnohým holubom vo vlastnom holubníku. Takmer 120 min. Ale aj druhému v poradí 1 hod. a 12 min.Pozoruhodný výsledok. Takmer som napísal, že neprimeraný. Čo Vy nato pán Adamík?
Milan Blahovský (08.10.2014, 14:12)
Je to víťaz kategórie Šport F na Slovensku, gratulujem. Pán Adamík sa môže iba pousmiať a pridať ku gratulantom. Od ďalších hodnotení sú predsa iní.
Miroslav Luhovy (08.10.2014, 14:15)
Super holub to bude,asi syn toho čo mal vlani alebo predvlani podobný nádskok v regione z kratkeho nemecka...
Štefan Nochta (08.10.2014, 14:42)
Julo, ešte nepoznáš výsledky ostatných holubov a už máš tendenciu rozpútať tu na fóre akési "čudo". Adamík na Tvoje "navádzanie" nenaletí, to si mal osloviť niekoho iného......... Ak pozorne čítaš, napísal som, že sú uvedené iba čiastočné výsledky......teda asi polovica holubov........ Ale ukľudním Ťa, na podobnej vzdialenosti boli tiež podobné dolety.........utrhla sa malá skupinka holubov, ktoré boli perfektne pripravené na tento pretek. P. Wiedermannovi môžeš iba gratulovať.....ako Ti aj M.Blahovský poradil....ja osobne som košoval jeho holuby a dohliadal na regule, lebo viem, že p. Wiedermann má neskutočne dobré a rýchle holuby, ktoré vie aj perfektne pripraviť na pretek , čo nakoniec dokazoval i v Pretekoch mladých a o tomto sa presvedčili i kontrolné komisie, ktoré boli na každom preteku. Táto dvojica: Wiedermann-Bárdos totiž každým rokom zabezpečujú nové a nové posily z najlepších Europskych holubníkov.......tak si to zrátaj.......a všímaj si aj to, že aké rýchlosti dosiahli holuby z tohoto preteku............
Július Krško (08.10.2014, 17:57)
Štefan, tejto reakcie som sa obával. Nepísal som to preto, že to bol podvod, ale minule tu mal jeden holub menší náskok a stoj čo stoj ho vyradiť. A z tej gratulácie možno bude voľačo, ale ako si napísal počkám na oficiálne výsledky.
Štefan Gubric (08.10.2014, 18:54)
Pán Nochta prosím, aké sú to vzdialenosti choovateľov zo závodu LOUNY . p.Wiedermann-Čalovec 383.108km Nochta-Čalovec 415.156 km p.Huta-Bučany 355.248 km ďakujem za vysvetlenie s pozdravom Gubic.
Celestín Košta (08.10.2014, 21:52)
Nerád sa pripájam do diskusií, lebo sú na nej samé dohady a nerád by som prišiel s niekym do konfliktu, ale nepamätám si, že by mal niekto také úžasné dolety ako má p. Wiedermann. Pretekám s holubami od roku 1969, ale tie Vaše budú asi z inej galaxie.
Ľubomír Janda (08.10.2014, 22:57)
Pán Adamík, k príspevku, ktorý ste mi dnes v tejto téme adresovali. Niekto tu naozaj "přestřelil", a boli ste to Vy! Nie je my známy zdroj informácií, ktoré ste zverejnili k mojej osobe, ale s určitosťou je mi známa skutočnosť, že nie je „kompletný“, rovnako ako aj závery, ktoré ste z týchto informácií odvodili. To tak významne zasiahla Vaše „EGO“ poznámka o tom, že sa opäť „vŕtate“ v niečom, čo sa Vás vôbec netýka? A na viac na DF organizácie, ktorej nie ste ani členom? Ľ.J.
Štefan Nochta (09.10.2014, 05:29)
p. Gubric, je to predovšetkým v holuboch a v príprave.........ja chovám "slimákov, nakoľko mojou doménou sú maratonske preteky na rozdiel od Wiedermanna a nie som na tom finančne tak založený ako p. Wiedermann...... p. Košta, treba navštíviť holubníky p. Wiedermanna a presvedčíte sa na vlastných očiach.......ani ja som tomu neveril, kým som sa osobne nepresvedčil.......a toto môžu potvrdiť všetci, ktorý sa počas pretekov u neho zastavili.......
Štefan Nochta (09.10.2014, 06:18)
Julo, u Maratonskych pretekov je takmer bežné, že víťazný holub doletí 2-3 hodinovým náskokom..........tak teraz čo? vyradiť ho?........sú to najťažšie preteky a pri ťažkých pretekoch sa to stáva. V preteku Louny víťazný holub dosiahol rýchlosť 1100 m/s.....aká je to rýchlosť? To predsa nie je 1800m/s...... Ja vždy tvrdím a aj budem, že ak sú počas nasadzovania prísne dodržané regule a počas preteku kontroly tak neni o čom........ Už som začal dostávať telefonáty, že obhajujem Wiedermanna.....ja nikoho neobhajujem!!!! Ja obhajujem čistotu tohoto podujatia a česť organizátorom, ktorí tento pretek zvládli bravúrne a zvolili správne dobu štartu! Píšem sem preto, že z našej OZ mám iba ja prístup na toto fórum...................
Milan Blahovský (09.10.2014, 07:36)
Štefan, k poslednej vete a tým bodkám by som doplnil - z našej OZ som o prístup na DF požiadal iba ja.... to by vyznelo úprimnejšie. a ja mám rád pravdu.
Štefan Nochta (09.10.2014, 07:49)
Milan, ja neviem, či niekto iný žiadal o prístup, preto som to ani nemohol napísať. Viem iba to, že ak treba niečo dať na fórum, tak ma o to žiadajú, lebo iný nemá prístup. Ja síce vždy poviem, aby požiadali o prístup.....potom sa to však obráti proti mne, že nechcem pomôcť........mentalita ľudí..... A úprimnosť mi nemôžeš zazlievať. O tom, že kto požiada o prístup vieš iba Ty. Necítim to tak, že som niečo nesprávne napísal.
Richard Baško (09.10.2014, 08:38)
p. Nochta a kedy budú vo výsledkoch ostatné holuby z tej skupinky, ktoré boli perfektne pripravené?
Milan Blahovský (09.10.2014, 08:40)
Rozumiem, ale nestranný ak si do tých bodiek doplní svoje myšlienky tak sa to opäť obráti kamsi iným smerom. Venujme sa teda preteku a jeho priebehu. Aj ja som mal pocit, že sme pri organizácii našich pretekov urobili všetko pre regulérnosť preteku a predsa sa stalo čosi medzi Zemou a nebom...
Štefan Nochta (09.10.2014, 09:04)
P.Janda, nič v zlom, ale nechápem, prečo zazlievate účasť p. Adamíka v našom DF? Je to fórum verejné a každý má právo na svoj názor. Naši chovatelia taktiež diskutujú na Matuškovom fóre a nikto im to nezazlieva ani keď sa ich názory nestotožňujú s názormi "domácich". Na p. Adamík je podľa môjho úsudku ( a nielen môjho) prínosom pre toto fórum a vôbec pre chovateľstvo PH.
Štefan Nochta (09.10.2014, 09:23)
p.Baško, Váš cynizmus ma nevytočí, ale poradím Vám (i keď výsledky ešte nie sú kompletné), všímajte si aj holuby na 2.,3.,4., pozícii...a ich rýchlosti. Nie sú utrhnuté? Alebo fantastický dolet holubov p. Vohlaríka..........umiestnil (zatiaľ) 62%!!!! To Vy nepovažujete za perfektne pripravené holuby, ktoré v tomto ťažkom preteku urobili takýto dolet???
Milan Blahovský (09.10.2014, 09:40)
Pri pohľade na doletovú listinu https://www.mypigeons.eu/sk/results/view/by-fancier/r-1192-t-6325-louny/ musím konštatovať, že skutočne pripravené holuby mal Ľudovít Holec, k čomu mu gratulujem, ešte šťastie, že sa úspech nehodnotí iba jedným holubom a hlavne jeho rýchlosťou. Lajos gratulujem.
Richard Baško (09.10.2014, 09:47)
1. holub - rýchlosť 1118 m/min..... 2. 895, 3. 893, 4. 890, 5. 888, 6. 887, 7. 887, 8. 885, 9. 878, 10. 876 m/min... asi čítam iné výsledky ako Vy p. Nochta, lebo nevidím žiadne utrhnuté holuby na 2., 3., 4. mieste. Prepáčte, že som sa pýtal, myslel som, že výpočtár už došiel z práce a výsledky skompletizoval, ako ste písali. Inak videl som v podobných pretekoch aj vyššie percento umiestnenia holubov u niektorých chovateľov. To nespochybňujem, že boli dobre pripravené holuby. Letu zdar. [%sig%]
Milan Blahovský (09.10.2014, 09:52)
Pri pohľade na pretekový plán OZ Komárno, mi v ňom chýba deklarácia preteku Louny. Takže moja gratulácia k teoretickému víťazstvu v kategorii Šport F bola predčasná a beriem ju späť. Ostáva už iba teda k dosiahnutiu super výkonu :-o((((( , no čo už.
Štefan Gubric (09.10.2014, 10:54)
Pán Nochta neodpovedal ste mi na moj dotaz,bol zameraný na rozdiel: Louny-vzdialenosť Huta-Bučany 355.248km Wiedermann-Čalovec 383.108km rozdiel 27.860km Nochta- Čalovec-Louny-415.156km Wiedermann-Čaloec-Louny 355.248km rozdiel 32.048km.Prosím kde má adresu holubníku pán Wiedermann a kde máte adresu holubníku Vy.Aká vzdialenosť je po ceste z Vášho holubníku na holubník p.Wiedermanna. Čakám na skorú a vyčerpávajúcu odpoveď a vopred ďakujem Gubric .
Štefan Gubric (09.10.2014, 10:58)
Prepáčte pán Nochta omyl P Wiedermann-Louny 383.108 km omyl s km p.Hutu.
Štefan Nochta (09.10.2014, 11:28)
p.Gubric, ja bývam v Čalovci a p. Wiedermann v Dunajskom Klátove.......postačí Vám to takto?
Pavol Jaco (09.10.2014, 11:40)
Pre p.Gubrica-vzdialenosť medzi Dunajským Klatovom a Čalovcom po ceste je 51,8 km
Štefan Gubric (09.10.2014, 14:34)
Pán Nochta ďakujem za vysvetlenie Gubric.
Tibor Balogh (09.10.2014, 14:41)
Tu sa vedú dohady o fantastickom dolete, ale problem je pri hlasení doletov, podla propozíc sa holuby mali hlasit do 15 min.po prílete,ale idu o tom reci ze pan Wiederman nebol pri dolete holubov doma a hlasil holubov az po hodine, tak by sa k tomuto problému mal vyjadrit koordinator komu mali holubov hlasit.
Štefan Nochta (09.10.2014, 18:24)
a p. Balogh, kde si to čítal? v akých propozíciach? Tie sú uvedené v prvom príspevku........
Milan Klačan (09.10.2014, 18:50)
Takto leteli potomkovia "posíl zo západnéj európy"v roku 2014: 1. pretek nasadených 30 ks / umiestnených 23 ks, 123,6km 2. pretek 30/5 145,9 km 3. pretek 31/6 189,6 km 4. pretek 34/3 239,1 km 5. pretek 33/3 239,1 km 6. pretek 32/16 328,6 km 7. pretek 36/8 383,1 km 8. pretek 44/4 527,4 km 9. pretek 47/10 328,6 km 10. pretek 36/0 Marburg 700km atď. Výsledky pretekov OZ Komárno - staré holuby. Tiež nechcem nikoho obhajovať a ani nikoho uraziť. Asi len toľko, že drahé holuby a veľa peňazí sú len dva kúsky mozaiky byť "majstrom "...
Martin Molnár (09.10.2014, 23:31)
Zdravim nerad sa zapajam do debaty pri takychto veciach ale neda my to po tom ako sa hned zacalo spekulovat ale pri takomto zavode sa moze stat cokolvek a nemusi to byt hned podvod co ja viem tak p. Wiedermann mal aj prve miesta z mladymi holubamy doma aj v testovackach po celom svete holuby som si bol pozriet osobne a mozem povedat ze takych holubou na slovensku a v takom mnozstve nikto nema a kvalita super u mna sa hned prvy odchov presadil fantasticky o com sveci aj 6 prvych miest v oblasti TN stoho boly 5 holuby potomkovia Wiedermannovych holuboch mozme len pogratulovat klobuk dole pred takym vykonom
Ľubomír Janda (09.10.2014, 23:36)
Pán Nochta, k príspevku, ktorý ste mi dnes v tejto téme adresovali. V sobotu sa zrejme stretneme a pokiaľ práve Vás zasiahla moja reakcia na nevkusný príspevok toho pána, ktorého takto nešťastne obhajujete, mohli sme to prebrať osobne, ale keďže ste zvolili túto formu, nemám problém reagovať aj verejne. Súhlasím, každý má právo na názor, ale skúste sa odosobniť od kultu ktorý na tomto DF tak neprehliadnuteľne vyznávate a objektívne posúďte či práve takéto vyjadrenie: „Pane Janda, možná jste trochu "přestřelil". Nebo vy nečtete tisk, protože se akcí v něm uvedených nezúčastňujete, tak proč, že ano?“, je skutočne ešte názorom. Ako to čítam, tak to čítam, no nič, čo by malo byť podľa Vás, cit.: „... prínosom pre toto fórum a vôbec pre chovateľstvo PH.“, v tom nevyčítam!!! Práve v tomto správaní ja vidím problém, nie v tom či tu diskutujú členovia alebo nečlenovia SZCHPH. Celé to je len o elementárnej slušnosti. A tá má pre návštevy platiť dvojnásobne. Nič viac! Ľ.J.
Štefan Nochta (10.10.2014, 07:13)
OK.preberieme to osobne.
Štefan Nochta (10.10.2014, 07:36)
p. Molnár, je to pravda, čo píšete, lebo tiež poznám veľa prípadov v Maďarsku, kde sa Wiedermannove holuby výrazne presadzujú a lietajú na prvých pozíciach a tiež i v testovačkách. Viem, že i na Slovensku je dosť chovateľov, ktorí vlastnia od neho holuby, nuž že sa nevyjadrujú.........vyjadrujú sa však horlivo takí chovatelia, z ktorých srší závisť a schopnosť vytvárať "senzácie". Už som vo svojich príspevkoch písal, že takíto ľudia nech navštívia holubníky p.Wiedermanna a nech sa presvedčia na vlastné oči........určite zmenia názor. Niekto tu písal, že už 30 rokov holubárči, ale takéto nevidel...........na toto mu viem odpovedať, že ešte ďaľších 30 rokov môže holubárčiť a nebude vidieť, kým sa o tom nepresvedčí. P. Košta, ak sú janssenské holuby z inej galaxie, tak áno.......sú z inej galaxie. To je odpoveď na Vašu úvahu......
Štefan Nochta (10.10.2014, 10:34)
Na požiadanie p. Wiedermanna zasieľam preklad jeho príspevku: Vážený p.Klačan a p.Košta. Nerád sa púšťam do debaty s takými osobami, ktorí nie sú dostatočne fundovaní a zo svojej dediny ďalej neboli, ktorí žijú zo spomienok a z úzkostranného videnia, čo je žiaľ veľmi málo na to, aby niekto superstár holuby choval. Podľa najúspešnejších chovateľov sveta je pretekanie s poštovými holubami veda, pre ktorú sa treba narodiť a samozrejme neustále sa zdokonalovať štúdiom. Skôr, než by som odpovedal na Vaše príspevky, "zaklincujem", že nejúspešnejší chovatelia sveta sú mojimi dobrými priateľmi, oni mi len gratulovať vedia k mojim úspechom a podľa ich názoru najlepšie chovné holuby sveta sa nachádzajú práve u mňa. V roku 2014 na pretekoch starých holubov som preto nevedel vyhrať 1.ceny- (podotýkam, u mňa len prvá cena sa počíta za úspech), lebo som prišiel o mojich 60 ks najlepších holubov, ktoré mi ukradli a potom som iba sporadicky nasadzoval na niekoľko pretekov, aby som nevypadol zo života klubu. V pretekoch mladých holubov som už účinkoval viac-menej úspešnejšie, no nie som spokojný s dosiahnutými výsledkami, lebo zo 6.pretekoiv som len 4x vedel zvíťaziť, čo je pre mňa určitým sklamaním. Na MS v Maďarsku - žiaľ z prvých 20 doletených holubov vo finálovom preteku len 2 ks boli moje, ktoré reprezentovali THAJSKO a 0,5 a 0,7 sekúnd zaostali za víťazstvom. Moje mláďa "481", ktorý z 5 pretekov bol 3x prvý a raz 24. zdedil tieto vlastnosti po svojom otcovi, ktorý je Olympijský víťaz s 9x prvými cenami za dva roky. Viem, že to, čo som sem uviedol je pre viacerých neuveriteľné, miesto toho, aby vstúpili do seba, prejavujú závisť a snívajú o mne. Takýmto prajem veľa úspechov a výdrže nasledujúcich 100 rokov. S úctou Wiedermann Karol
Jozef Jakubčák (10.10.2014, 14:15)
p. Nochta za seba Vám chcem len poradiť aby ste to nechali tak, a neprekladali už nič čo pán Wiedermann chce povedať ale nevie to napísať.Ako to bolo z jeho 481 a čo podedil po svojom otcovi vie len on sám a možno ešte najúspešnejší chovatelia sveta!Ja neverím na GLORIOLY a rozne ospevovanie o kvalitách či už chovateľa alebo jeho holubov.Tiež som už nejaké ESA vychoval ale to nie je o tom čo tým chcem povedať.Na Slovensku sa ozaj sústavne len špekuluje o podvodoch.Aby sme boli uveriťeľný je treba pre to niečo urobiť a SZ neprispel vo veci ale ešte ponížil počet chovateľov v kluboch a tiež pri košovaní.Je načase, aby aj OZ a je ich u nás dosť s počtom okolo 40 lietajúcich chovateľov skončili so svojími Open-ami a podobnými vychytávkami. Ako sa máme porovnávať v rámci MS? No jedine, ak by to bolo tak ako to pri pive vykrikoval moj kamarát Jožko Juhas keď už sme mali toho dosť a každý sa vyťahoval aké dobre sú tie jeho holuby: "Postav holubník na mojej zahrade a uvidíme"!!! vrieskal, dnes mu dávam za pravdu.......
Štefan Nochta (10.10.2014, 17:50)
p. Jakubčák, ja prekladám pre českých priateľov, pre maďarských aj pre slovenských, ktorí ma o to požiadajú, prekladám pre MDKS, nakoľko máme úzku spoluprácu s MMK a nemôžeme žiadať od maďarských kolegov, aby sa naučili po slovensky a taktiež ani od slovenských, aby sa učili po maďarsky. Nerobím žiadne výnimky a nerozdeľujem ľudí, ktorí ma požiadajú o pomoc. Hoci mám slovenské školy, ovládam maďarský jazyk aj písomne a neviem, že prečo by som práve pre Wiedermanna nemohol preložiť akýsi list, resp. príspevok. Je to riadny člen mojej ZO, riadne si plní povinnosti a ak by sa čo i len náznakom pokúšal o niečo, čo nemá nič spoločné s kostolným poriadkom, bez mihnutia oka by som ho zo ZO vylúčil a nielen jeho, každého, kto by sa o takéto pokúšal.....a to aj za hrozby, že by zanikla ZO!! Ja zodpovedám za preklady. Za originály si zodpovedá pisateľ predsa. A keď v liste nájdete niečo nepravdivé, môžete kritizovať autora, ale nie prekladateľa, nemyslíte? Ja pomoc, pokiaľ nejde na môj úkor neodmietnem,......ale asi si budem vyberať, že komu pomôžem...... V tom s Vami plne súhlasím, že na Slovensku sa neúnavne špekuluje o podvodoch a kde aj nie sú, tak sa tam umelo vytvárajú, čo žiaľ znechutí poctivcov a postupne opúšťajú naše rady. Verte tomu, že aj vo mne stále silnejšie rezonuje myšlienka registrovať sa a lietať v susednom Maďarsku, hoci nie som špičkový chovateľ, ale za to, že neúnavne bojujem za pravdu a spravodlivosť, musím toho veľa zniesť........
Peter Turek (11.10.2014, 18:31)
p.Jakubčák,trocha na odľahčenie témy.Niekto má na holubníku najlepšie chovné holuby sveta,ja zasa mám na holubníku najlepší trus na svete.Keď som ním pohnojil záhradku,narástla mi taká mrkev,že po jej vytiahnutí som mal hneď studňu.Bohatstvo netvorí automaticky inteligenciu a sympatie sa nezískavajú peniazmi.Prezentovanie moderných oligarchov likviduje masovú záujmovú činnosť na ktorej je založený systém závodenia.Kto na to nebude mať, bude končiť a to minimum,ktoré by chcelo začať ani nezačne.Toto nie je biznis,ktorý by zarábal veľké peniaze.Prezentovať sa dá podporou lokálneho alebo poštového holubárstva ako celku.Po porevolučnom oklamaní ľudí máme spústu lokalít,kde sa iba prežíva a tí,ktorí dokážu holubáriť v takých podmienkach,sú praví hrdinovia dneška o ktorých sa nepíše...Rozdiely sú už také veľké,že je nezávidenia hodné byť funkcionárom a snažiť sa vyhovieť všetkým.Holubárstvo nie je odtrhnuté od spoločnosti a súčasný stav kde platí,že tí najčestnejší sú neraz najchudobnejší postupne prispieva k tomu,že raz sa môže stať,že posledný na tomto diskusnom fóre napíše-bolo to krásne a bolo toho dosť...I preto je dôležité písať a prezentovať v prospech poštového holubárstva.Negatív okolo nás je viac ako dosť...
Peter Matalík (12.10.2014, 05:13)
Peťo --100 body .
Július Vida (12.10.2014, 10:16)
Veľmi slušné a inteligentné. Ja dávam 102 body.
Zdeňek Adamík (12.10.2014, 11:28)
Dobrý den. Z vás obou by měli určitě radost chovatelé standardních holubů.
Jozef Jakubčák (13.10.2014, 11:07)
Zareagujem aj keď som stratil ilúzie že p.Nochta pochopíte čo som chcel svojím príspevkom povedať ak prekladáte tak určite viete preložiť slovo po Maďarsky "buta tót" pre neznalých to znamená hlúpy alebo sprostý slovák.Tak nejako som sa cítil z vyjadrenia p.Wiedermanna keď ocenil diskutújúcich ako hlupákov za dedinou ak za ňou vôbec boli.To je všetko čo som chcel k tomu povedať. Nikdy som nespochybnil nijaký dolet!Na to sú predsa kontroly a tá bola aj u spomenutého pána, a s akým výsledkom?Počul som nejaké šumy a tie nechcem posúvať možno už konečne uzrie svetlo sveta aj nejaký zápis z kontrol ktoré sa na slovensku urobili.To že raz vylovíme poslednú rybu v mori a pod scenáre o truse ani nehovorím p. Turek ani som vám nerozumel na čo ste reagoval ale nevadí nemusím predsa všetkému rozumieť dostali ste body od Petra Matalíka a to už niečo znamená! Ešte jednu vec chcem dať na pravú mieru spomenul som vychytávky, ktoré naozaj stoja zato! Sme členmi FCI zastrešuje nás SZ chceme sa prezentovať hlavne na olympiádach nech mi niekto kompetentný povie kde na svete možu miešať hrušky a jablká, kde sa možu požívať koeficienty ktoré vzniknú pod hlavičkou SZ napr. KKTS a pod. kluby a kto može použiť na svete koeficient z preteku ktorý sa konal v strede týždňa to je super stvorené pre profesionálov v našom športe!Ale mali by sa s tým ísť nanajvýš pochváliť na spišský salaš a dať si tam dobré halušky.Ak je toto možné tak sa potom možu používať aj koeficienty s testovačiek a kráľ testovacích staníc má aj veľkú šancu postaviť celé družstvo! Nemám ale ani najmenšiu chuť si tu ďalej s niekým vypisovať, len kritizovať niekoho som nemal v úmysle ale nechcem ešte chovať štandardy.Týmto chcem pozdraviť p.Adamíka nepoznáme sa osobne som rad že reaguje a kto nechápe o čom niekedy píše, može si to dať preložiť. [%sig%]
Štefan Nochta (13.10.2014, 17:03)
p. Jakubčák, ja som nič takého nepísal....ale keď si to myslíte o sebe, ja Vám to neberiem. Viac k tejto téme nemám čo povedať........
Peter Kristiňák (13.10.2014, 19:31)
Jožko Jakubčák vo svojom poslednom príspevku trafil do čierneho. Často si kladiem otázku, čo májú deklarácie pretekov spoločné s výstavnými podmienkami. Holub sa na výstavách zúčastňuje na základe splnených propozícií danej výstavy. Máme zverejnené propozície CV 2015, ale nieje tam ani zmienka o deklarovaných pretekoch, stačí splniť kritériá FCI. Kto kedy na nejakej olympiáde alebo stredoeurópskej výstave kontroloval ostatným štátom ,či majú použité koeficienty z deklarovaných pretekov?
Štefan Nochta (14.10.2014, 08:30)
Toto však veľmi málo ľudí ovláda p. Kristiňák.......
Zdeňek Adamík (14.10.2014, 12:54)
Chapci, moc ty Olympiády apod. "nežerte" je to většinou o něčem jiném než o holubaření. Můj názor, zkušenosti, info. A snad i proto se, kromě olympijských podmínek, vnitrostátně nastavené parametry nekontrolují.
Karol Wiedermann (15.10.2014, 08:22)
Vazeni,v sobotu(11.10.2014)som sa rozpraval s podpredsedom FCI,kto je predseda pretekovej komisieFCI,tento mi jednoznacne povedal,ze vo smerniciach nie je ziadne kriterium,ktore naraduje deklarovat preteky.Na vystavach FCI samoze vystavovat kazdy holub,ktori splni podmienky FCI a je uplne jedno v ktory den v tizdni se leti pretek.Samozrejme SZCHPH si moze stanovit pravidla k Majstrovstvu Slovenska,na co ma pravo;ale na vystavy FCI nie.A OLIMPIJSKE vystavy su predsa vystavy FCI!!!!!Tu sa vystavuju holuby aj nedeklarovanych pretekov.Pretek Louny bol nahlaseny na zvaz SZCHPH pisomne doporucene;ako aj e-mailom.Dalej by som chcel podotknut,ze v roku 2014 na jesennych pretekoch mladat,na kazdom preteku mladat bola v mna vykonana kontrola,aj zo strany SZCHPH a ziadne nedostatky neboli zistene.Pre mna su kontroly poctou a budem ziadat,ako aj na pretekLouny som ziadal,aby ma pri kazdom preteku navstivili aspon 3.kontrolori. Wiedermann Karoly
Miroslav Ďurana (15.10.2014, 15:53)
Zvláštne,že už toto duo chovateľov nepotrebuje hovorcu.S pozdravom a letu zdar.
Marián Kočíšek (17.10.2014, 14:38)
P. Wiedermann nepotrebuje hovorcu, jeho slovenčina je veľmi slušná, musím mu tiež pogratulovať k chovateľským úspechom, len tak ďalej, a keď bude opäť za tou svojou dedinou, nech sa aj trochu rozhliadne okolo seba, aby si videl ďalej od nosa, domnievam sa, že má ešte šancu.
František Šimko (17.10.2014, 15:11)
Keď prišiel bohatý šejk na návštevu hostitelia mu chceli ukázať niečo vynimočné , vzrušujúce , a tak ho pozvali na dostihy. Kone bojovali o prvenstvo, diváci šaleli. Keď sa šejka po preteku opýtali čo na to povie , odpovedal : jeden kôň obehol ostatné ! A odišiel znudený domov... Aj v našom športe jeden holub preletí ostatných , a povedzte to potom niekomu v obchode alebo v praci , alebo na obecnom úrade . Odpoveď je skoro vždy rovnaká : a čo si za to dostal ?

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené