Supermajstri 2-Letu Zdar

Vojtech Gyurovszky (26.11.2014, 18:45)
Vážení holubári, v októbrovom čísle časopisu Letu Zdar ,som napísal článok Supermajstri, kde som opísal praktiky tzv. silných hráčov- menovite p. František Navrátil-predseda OZ Sereď. Nikdy som nezvykával prispievať do žiadnych časopisov, či diskusných fór,ale okolnosti ma k tomu prinútili. Avšak zdôrazňujem, že svojim článkom Supermajstri, som nikoho nechcel uraziť, alebo ublížiť jeho ľudskej dôstojnosti. Mal som tušenie, že menovaný pán zareaguje na môj článok, ale neočakával som, že reakcia bude primitívna a bude osočovať moje meno, moju osobu, moje bytie...... Tieto fakty vo mne vyvolali rozhodnutie zareagovať na článok Supermajstri2. Nedá mi nevysvetliť , čomu ste asi neporozumel Vážený pán.Článok sa začína Mottom - čo je Citát, alebo slovné spojenie, často používané v prednej časti diela......Veľmi ľutujem, že nemáte znalosti zo základnej školy a neporozumeli ste podstate môjho citátu. Nechcem sa tu rozpisovať, preto zhrniem moje myšlienky do niekoľkých bodov: - dodnes si neodpustím, že som svojich priateľov-holubárov nahovoril na vstup do OZ Sereď aj napriek odhováraniu z viacerých strán Slovenska - akým právom ma Vy označujete za Rozbíjača vzájomných medziľudských vzťahov a oblastných združení !!!!-hovorí ten človek, s ktorým ani vlastný sused nehovorí a preteká v inej oblasti...hovorí ten človek, s ktorým nikdo nechce spolupracovať....hovorí ten človek, ktorý nedodrží pretekový plán, žiadne dohody... - píše sa rok 2013- Slovenský Zväz pri hĺbkovej kontrole zisťuje obrovské nedostatky ... Vaša odpoveď :,, Chlapci maličkosť- vybavím to!" - píše sa rok 2014 - Slovenský Zväz vykonáva kontrolu v OZ Seredˇ a ZO Seredˇ.....výsledok???opätovné nedostatky... Vaša odpovedˇna otázku členov :,, Ale chlapci to je nič...ja to vybavím...." - otázka teda znie:,,Kto bol v tom čase predsedom OZ?Kto bol za toto všetko zodpovedný?...píšeme rok 2014- je čas zobudiť sa!!!Je iná doba...Ćlenovia chcú odpovede na svoje otázky...Ten, kto nemá dostatok vnútornej sily a dostatok schopností na výkon vedúcej pozície predsedu , by sa mal vzdať svojej stoličky a uvoľniť miesto pre mladšiu, schopnejšiu, pružnejšiu generáciu, ktorá akceptuje predpisy a pravidlá a prinavrátila by Holubáreniu dôstojnosť a FAIR PLAY... - a nakoniec ešte môj názor...posledné dva roky Vášho pôsobenia boli len hanbou , poprepletané neustálymi hádkami a nespokojnosťou členov.. Zaznie ešte raz dňa 29.11.2014 na Valnej hromade - kde je podaný návrh na rozpustenie OZ Seredˇ- Vaša obľúbená fráza :,, Chlapci je to maličkosť- ja to vybavím?" S úctou Vojtech Gyurovszky Letu Zdar
Lubomír Jasovský (26.11.2014, 20:54)
Dobry vecer, Nerozumiem Vam preco sa snazite zdiskreditovať nie len p. Navratila , ale aj celu OZ?. Ak by ste mali za sebou tolko prace pre oblast a holubarov nepisal by som tu.Vlastnite skutocne dobre holuby, tak preco sa im nevenujete , ale snazite sa pritazit celej oblasti, ktora bojuje za svojich chovatelov. Verim ze cez vikend to bude o holuboch a nie o podrazoch.Dakujem
Alexander Hlavatý (28.11.2014, 10:33)
Vážený p. Gyurovszky. Nedá mi nezareagovať na Váš príspevok. Už po prečítaní Vášho príspevku v "Letu zdar" som nebol presvedčený o obsahu tohto článku a o tom či mal byť redaktorom vôbec uverejnený, nakoľko sa jedná o subjektívny pohľad jedného chovateľa, ktorý znevažuje dlhoročnú, tvrdú a poctivú prácu druhého chovateľa - Feriho Navrátila v jednej osobe - predsedu OZ Sereď. Z článku (škoda že si ho všetci nemôžu prečítať) až sála závisť, nenávisť voči človekovi, ktorí holubom, holubáreniu, funkciam a zabezpečovaniu chodu oblasti venoval doslova celý život, keď niečo poctivou robotou, kontrolovaný dosiahol, tak sa hľadajú spôsoby (možno aj na objednávku) ako ho odstaviť, znepríjemniť mu život. Som veľmi nemilo prekvapený že práve Vy, takýmto spôsobom útočíte na človeka, ktorý Vám podal pomocnú ruku, keď Vás a ďaľšiu skupinu chovateľov nechcel nikto prijať do OZ. Bolo až trapné ako Ste za ním na CV v Nitre doliezali a prosíkali aby Vás zobral do OZ Sereď. Čo sa týka pasáže že "s ktorým nikto nechce spolupracovať....hovorí ten človek, ktorý nedodrží pretekový plán, žiadne dohody..." musím otvorene povedať, je to hrubé klamstvo!!! Ako bývalí predseda OZ Šurany musím povedať, že sme mali spoluprácu na vysokej úrovni, všetko fungovalo podľa plánu a všetky rozhodnutia sa robili po vzájomnej dohode. Vaše vyjadrovanie na osobu Feriho Navrátila sú len snahou o pošpinenie jeho mena a odvrátenie skutočnosti, že po holubárskej a ani po ľudskej stránke na neho nemáte. Na záver - dajte pokoj ľuďom ktorý tvrdo pracujú a dosahujú výsledky a snažte sa byť lepší od nich.... Hlavatý
Milan Vrška (28.11.2014, 18:31)
Vážení holubári,tri krát som mal napísaný príspevok do tejto diskusie a tri krát som ho zmazal,no po prečítaní príspevkov pána Hlavatého a Jasovského musím reagovať. Pán Jasovský,Vami vehementne obhajovaná OZ Sereď mala byť podľa mňa zrušená už minimálne pred tromi rokmi. Pán Hlavatý,nechce sa mi veľmi veriť,že pán Gyurovszký až tak doliezal za pánom Navrátilom,aby ich zobral späť do OZ Sereď.Ak chceli ísť späť,tak len tam,kam patria.Ja si myslím,že ich prijal s radosťou,nakoľko v tom čase mala OZ Sereď dvadsať členov,ako si môžete pozrieť vo výsledkoch. Ten článok v "Letu Zdar "si vysvetľujem tak,že pán Gyurovszký si uvedomil,že proti vetru sa šťať nedá,preto sa zrejme rozhodol upozorniť na niektoré nedostatky v OZ Sereď takouto formou.Tento článok som si prečítal a musím uznať,že som tam nenašiel nijaké klamstvá. Vo Vašich príspevkoch ospevujete,čo všetko urobil pre oblasť.Ja mu neberiem jeho zásluhy,aj keď väčšina členov je presvedčená o tom,že to robí v prvom rade pre seba. Podľa Vás ďalšou jeho prednosťou je čestnosť a férovosť.V roku 2013 pan Navrátil nasadzoval svoje holuby zo svojho holubníka na pána Motyčáka.Výpočtár však použil súradnice pána Motyčáka,čím boli tieto holuby zvýhodnené v niektorých prípadoch aj o 1300 metrov.Po odletení niekoľkých pretekov som poprosil pána Adamíka o radu,ako treba v takomto prípade postupovať.Ako skúsený chovateľ a funkcionár mi poradil,že treba urobiť naraz kontrolu doletu holubov u oboch chovateľov.Nezabudol mi aj napísať,aké postihy by u nich v oblasti nasledovali.Pouvažoval som nad touto situáciou a prišiel som k záveru,že to by mohol byť aj koniec sezóny.Nakoniec sa to zrejme pán Navrátil dozvedel,nechal prerobiť výsledky odletených pretekov a na konci sezóny sa tešil z majstra oblasti.Nie som si istý,či aj toto bolo v súlade s pretekovým poriadkom,keď holuby lietali na jeden holubník a zrazu mali holuby pána Navrátila z každého preteku o 24 m viac ako holuby pána Motyčáka. Pri jednom preteku mladých nasadzovali chovatelia MO Sereď v nasadzovacom stredisku v Galante,nakoľko ich bolo málo.Pri vyhodnocovaní preteku výcvikár oblasti zistil,že na páske jeho brata,ktorý si v eufórii ako mu super letia holuby nevšimol,že sa mu minula páska a nemal kde urobiť kontrolný otlačok. Vyriešil to tak,že na poslednom otlačku perom nakreslil ručičky tak,aby sa to považovalo za kontrolný otlačok.Dotyčný chovateľ mal v oblasti prvého holuba,výsledky sa objavili na internete,no aké bolo moje prekvapenie,keď sa na druhý deň po reklamácii tajomníka oblasti objavili nové výsledky,kde mal on prvého holuba v oblasti a dotyčný chovateľ s upravenou páskou mal pretek vyradený.Výcvikár oblasti je vo funkcii naďalej,aj keď u tohoto všetkého bol celý výbor OZ.Zrejme neplatí na každého rovnaký meter. Pán Jasovský,ak ste doteraz nevedel čo je nefunkčná oblasť,tak teraz možno pochopíte. Záverom len toľko, vôbec nemám radosť z toho,že som toto musel napísať,no už mám dosť toho svinstva. Vrška Milan
Ľudovít Jančok (28.11.2014, 20:34)
Zdravím Vás. Pán Vrška, 1OOO- bodov. Kto udržuje OZ- tku z 5O-timy chovateľmi, robí to pre seba. Brániť sa novým členom z výhovorkou že majú lepšiu polohu je hlúposť. Keby sa taká OZ-tka spojila aj s čertom, vždy môže mať pásmové výsledky a lietať za polovicu. Byť veľký majister z nasadzovaných 5OO-7OO holubov a na dlhé trate zo 12o je no...... Je to na dlhú debatu a nebaví ma to. Pozdravujem Ludvik.
Lubomír Jasovský (28.11.2014, 21:40)
Nemá to cenu tu vôbec písať,ale jedno je pravda za dobrotu na žebrotu.... že pan Vrška..... Škoda že idete tu niekoho ohovárať ,ale mne to pripadá ,ako cielene . Pán Jančok ste úplne vedľa.... Je to na Slovensku tak ,ak robíš niečo pre holubárov tak namiesto vďaky dostaneš buď po hube ,alebo zákerne slovom pod pás.....
Zdeňek Adamík (28.11.2014, 23:05)
Není prvořadým "robíš niečo pre holubárov". Na prvním místě stojí: dodržovat daná pravidla hry (rozuměj Stanovy, Jednací řád, PP a další organizační normy), tedy udržovat pořádek a dodržovat psaná i nepsaná pravidla Fair play. Robiť niečo pre holubárov je až na místě druhém a mnohdy pokud dodržuji to skutečně první, není ani moc potřeba rozsáhle konat to mnou nazvané - druhé.
Lubomír Jasovský (29.11.2014, 00:15)
Ano p. Adamik môžem poprosiť Váš email . ĎAKUJEM
Zdeňek Adamík (29.11.2014, 06:47)
zdenek_ad@volny.cz
Ľudovít Jančok (29.11.2014, 08:47)
Zdravím Vás. Pán Jasovský,ja som robil všetky funkcie v četne SZCHPH. Vďaka bola taká že som 17. rokov nechoval holuby. Začal som pred pár rokmi, ale mám celkom iný pohľad na tento šport. Odtiaľ potiaľ, len dodržiavanie a to striktne daných predpisov, nikoho nezachraňovať nikomu nič neodpustiť. Nasilu to nejde kto chce chovať a lietať, ten si cestu nájde. Pozdravujem Ludvik.
Tibor Balogh (29.11.2014, 08:54)
Pán Navratil aj o tom rozhodoval ked brali holubarov z bývalej OZ Dunajska Streda ze ich zoberú ale len bez Pána Görözdösa, je to uznavany špiskový chovatel ktorý je teraz núteny lietat v Madarsku.
Július Vida (29.11.2014, 09:58)
Prehnané ambície už nejedného chovateľa dostali do kolien. V tomto prípade je to o to smutnejšie, že zakladateľ OZ sa svojím konaním stal aj jej hrobárom. Žiaľ, vždy na to doplatia poctiví chovatelia. Porekadlo......po mne potopa sa splnilo.
Lubomír Jasovský (29.11.2014, 14:27)
Dobrý deň, na základe prezentácie predsedu UKK p.Sudora sa daný problém bude prejednávať na stretnutí ktorého termín ešte nepoznáme.OZ Sereď ešte nik nezrušil. Nerobte unáhlene záver.Ďakujem.
Lubomír Jasovský (29.11.2014, 15:00)
Pán Balogh neklamte verejnosť o prijatí ,alebo neprijatí člena nerozhoduje p. Navrátil. Jednoznačne bol za to ,aby ho prijali len nemenovaná ZO to podmieňovala že ,ak sa príme tak oni nebudú lietať v OZ Sereď.Nebudem to tu ďalej opisovať,ale aj p. Görözdös presne vie kto bol proti nemu !!
Lubomír Jasovský (29.11.2014, 15:23)
Nemám slov kam vedie ľudská holubárska nevraživosť. P Dudzik využil situáciu a podal návrh na zrušenie OZ Sereď .Dôvod ? Porušovanie uznesení zjazdu a dokumentov SZ!!! Dúfam že sa to všetko zverejní. Mám z toho pocit ,ako keby bola znova iná doba.... Je to smutné,ale pekne aspoň porozprával o medziludských vzťahoch. Páni delegáti ďakujem vám že ste hlasovali podľa svojho vedomia a svedomia....
Lubomír Jasovský (30.11.2014, 00:51)
Pani , ako ste mohli dat hlasovat o zruseni OZ Sered , ked to nebolo v programe, ktory bol schvaleny na zaciatku jednohlasne!!!!! Je to v sulade s rokovacim poriadkom ?
Lubomír Jasovský (30.11.2014, 12:05)
To je vrchol drzosti p Grek udajne na VZ chodil po delegatoch z vychodneho Slovenska a presviedčal ich , aby hlasovali za zrusenie OZ Sered ..... To skutocne je to tak ? Ved aspon keby ste si zistili pravdu tak by som tu nepisal ! Nik sa neprizna , ale co je dovodom ?
Pavol Jaco (30.11.2014, 12:57)
Pán Jasovský,prečítal som si Vaše posledné 4 príspevky,ale ani v jednom nie sú uvedené výsledky hlasovania.Ako to vlastne dopadlo?
Lubomír Jasovský (30.11.2014, 13:55)
P prezident vo svojom prejave spomenul ze bude jasne casom definovane ze za ake chyby bude aky postih! P Dudzik sklamal ste ma .Vysledok hlasovania cista fraska.P Sudor predniesol spravu UKK ze obdrzali odvolanie OZ Sered a bude iniciovat stretnutie zastupcov OZ Sered a prezidia.Bol som v tom ze ak to nieje v programe VZ nebude sa o tom hlasovat.Lutujem ze som musel ist do prace..... Inak by p Vidhold nedostal tolko priestoru a p Dudzik nemusel mat tak pokazene svedomie.Mojim heslo je SPRAVODLIVOST! Tu bola poslapana.....
Robert Molnár (30.11.2014, 18:39)
vidíš Mirko , nakoniec si Ti na chybe
Peter Grék (30.11.2014, 20:27)
Pán Jasovský, škoda že ste musel ísť do práce a nebol na VZ, možno by ste si tie drísty čo tu píšete odpustil. Síce neviem koho by ste na VZ chcel zastupovať, keďže pán Navrátil za OZ Sereď tam už bol, rovnako ako páni Blahovský a Zeleňák za Vašu domovskú OZ Sp.Nová Ves -predpokladám teda, že ste Ľubomír Jasovský z ZO Sp.Podhradie...lebo iného L. Jasovského som v databáze SZ nenašiel. Ak ste niekto iný prepáčte, dovetok s ZO Sp.Podhradie beriem späť. Skúste mi, prosím napísať ktorých východniarov som to mal údajne presviedčať aby hlasovali za zrušenie OZ Sereď na VZ - ak uvidia spomenuté svoje mená určite sa ozvú a možno dôjde aj na Vami proklamovanú spravodlivosť. Predpokladám že sa mi potom na tomto fóre aj verejne ospravedlníte. [%sig%]
Milan Blahovský (30.11.2014, 20:49)
Peter a ďalší, prosím vás nespájajte príslušnosť pána Jasovského s OZ SNV či mojím menom. Je to jeho súkromný názor a aktivita a nie názor členov OZ SNV.
Svoj názor na celý prípad OZ Sereď som povedal na prezídiu p.Navrátilovi a aj p.Jasovskému osobne.
Poviem ho teda aj verejne :
Byť majstrom takéhoto typu OZ, mať superkoeficienty holubov v konkurencii týchto typov OZ, kde na piaty pretek sa nasadí menej holubov ako v mojom klube, kde sa robia tak primitívne ( možno aj účelovo ) chyby a nedodržuje sa PP, tak s takouto OZ sa dávno rozlúčim prípadne ukončím súťaženie.
Mať zodpovednosť za riadenie chovateľom, ktorým nezáleží na tom aby výsledky ich popredných členov neboli spochybňované, tak sa im dávno poďakujem za dôveru a odídem z riadiacej funkcie takejto organizácie.
Mne názory, že potrebujeme každého chovateľa nesedia a stotožňujem sa s tým, že radšej na Slovensku 15 silných OZ a 2000 zodpovedných členov ako súčasný stav.
Lubomír Jasovský (30.11.2014, 23:08)
P Grek to co som napisal mi bolo iba interpretovane a tak sa ospravedlnujem.Milan neberiem ti tvoj nazor,ale podla metra ktore ma prezídium bude nasledovat OZ Dlhe Pole? OZ Sered by nikomu nebola trnom v oku ak by p.Navratil nebol na prvom mieste v MS krátkych trati. A co je horsie ma holubov s koeficientom na CV.Nakolko nemal moznost pouzit pasmove vysledky nalietal to v celej OZ.Nestratil sa ani v regione kde skoncil na 9.mieste zo 174 chovatelov. Viem na 100% ze nalietal to poctivo bez podvodu , ale to nikoho nezaujima.Bola tam dva krat kontrola z UKK , a jasne konstatovala ze je to vsetko O.K. Nasledne prebehla kontrola MS na zväze a nasli sa chyby.Mal som moznost nahliadnut do vysledkov kontroly aj ostatných OZ a boli tam podobne chyby. Dalej to uz poznate.
Milan Blahovský (01.12.2014, 07:47)
Ľubo, ak to pôjde takýmto smerom ako nemá ísť aj v iných OZ, prečo nie ? OZ Dlhé Pole malo v minulosti taktiež pri kontrole v r.2012 zistené isté nedostatky. Boli na ne upozornení a poučili sa. O rok na to bola urobená opätovne tvrdá kontrola na pretekovú dokumentáciu nie iba u popredných chovateľov tejto OZ. Bolo konštatované, že je na vzorovej úrovni a boli za to aj pochválení z úst prezidenta SZ na VZ. Pri kontrole podkladov vicemajstra mladých holubov opäť neboli zistené nedostatky a je teda jasné, že ak má niekto vážny záujem na udržaní nespochybneností výkonov svojich holubov musí si uvedomiť, že sa tu nejedná iba o jeho osobu, ale o prácu všetkých v jeho okolí. My tu nie sme sólisti, ale tím.
Robert Molnár (01.12.2014, 17:47)
p. gyurovszky poprosim prezvonte ma.0905343709/ale ohladom holubov/ dakujem molnar
Peter Grék (01.12.2014, 18:46)
Pán Jasovský, OK.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené