Holub ročníka 2018 zvládol priletieť z Aachenu

Daniel Krajčík (23.06.2018, 20:32)
Pozoruhodný výkon holuba ročníka 2018, ktorý bol včera o 22:52 konštatovaný v Maďarsku z maratónskeho preteku Aachen - 904 km, odštartovaného o 14:00. Nahlásený ako 20. v poradí!
Viem z minulých rokov o mláďatách /so starým krúžkom/, ktoré boli nasadené a umiestnili NP Gotha. Viem, že včera holubom pomohol či dohnal ich vietor ... ale toto mláďa však asi len tak ľahko prekonané nebude.
... a to si človek myslel, že odskúšané bolo už všetko. :-)
Ivan Oravec (24.06.2018, 06:20)
Pekný výkon , len doteraz som si myslel že v FCI nie je dovolené miešať hrušky z jabĺčkami.
Július Krško (26.06.2018, 23:08)
Aj ja som zvedavý, ako sa vyvinie situácia, nakoľko v Maďarsku pretekový poriadok zakazuje pretekať v maratone ročným holubom. Zrejme budú aj taký čo budú tvrdiť, že päť mesačný nieje ročný.
Štefan Nochta (30.06.2018, 08:26)
Julo, uvedenú tému som prediskutoval aj s predsedom MMK p. Belákom. To čo tu tvrdíš, nie je pravda. Nič také v predpisoch nemajú. Sú to najnovšie predpisy a uvádzam ich v orig.znení. Nemôžeš nasadiť iba staršieho holuba ako 10 rokov. to je všetko.....
Ahoj.

ORSZÁGOS VERSENYSZABÁJZAT 2018
7.Egy adott galambot egy versenyszezonban csak egy tenyésztő versenyeztethet. Fiatalok versenyén öreg
galamb csak külön listán értékelhető. 10 évnél idősebb lábgyűrűvel rendelkező galamb nem
versenyeztethető.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené