BENZING a MyPigeons 2020

Dušan Konečný (02.05.2020, 23:55)
Na stránkach benzing.sk som spísal dôležité aktualizácie pre systémy BENZING (Live, G2, M1, M3) pre sezónu 2020. Prosím všetkých chovateľov, ktorí používajú BENZING Live, aby si nahrali najnovšiu aktualizáciu (min. SW 4.0) ešte pred prvým pretekom. Viac informácií priamo v článku.

Aktualizácie SW pre sezónu 2020
Dušan Konečný (05.05.2020, 02:27)
V aplikácii M1 Download je dostupná verzia 04.20 pre model M1. Aktualizácia je zaujímavá najmä pre chovateľov s Live SmartHub, prináša podporu kontinuálneho konštatovania pre kombináciu M1+Live.

V aktuálnej verzii kontinuálneho konštatovania zariadenie Live SmartHub konštatuje holuby aj po odpojení EKS, po opätovnom pripojení ich pošle do EKS a online. V budúcnosti by malo zariadenie posielať dolety online v reálnom čase aj bez pripojeného EKS. Verím, že už čoskoro. Aktuálne však už Live SmartHub plnohodnotne nahrádza doterajšie zariadenia pre kontinuálne konštatovanie BENZING Station (pre M1) a BENZING INN
Dušan Konečný (07.05.2020, 18:26)
Tento víkend máme prvé preteky. Spísal som najčastejšie problémy pri nasádzaní a vyhodnotení. Prosím, pozrite na to, aby ste sa vyhli vyradeným pretekom, najmä Bod č. 1

Pravidlá pre úspešné nasádzanie a vyhodnotenie
Dušan Konečný (23.07.2020, 18:10)
Dôležitá zmena pre výpočtárov ZO vo výpočtovom programe na žiadosť SZCHPH: dolety po zverejnení nie je možné stiahnuť, upraviť ani vymazať. Tieto akcie ostali dostupné iba oblastným výpočtárom. Všetko ostatné ostáva bez zmien.
Dušan Konečný (12.11.2020, 01:58)
Dnes sme spustili prvú fázu MyPigeons 2.0. V nasledujúcich týždňoch bude prebiehať migrácia Live údajov po jednotlivých krajinách. Mojou snahou bude, aby slovenskí a českí chovatelia dostali nové funkcie čo najskôr. Zároveň pripravujem sériu článkov, kde opíšem jednotlivé zmeny v MyPigeons pre chovateľov, výpočtárov a majiteľov BENZING Live.

Na zmenách sme pracovali vyše roka, no nie všetky sú dokončené. Máme toho kopec rozpracovaného a do sezóny 2021 nás čaká ešte séria menších vydaní, ktoré Vám určite spríjemnia pretekanie. Detailné informácie v nasledujúcich dňoch.
Milan Blahovský (12.11.2020, 14:20)
Dušan, pamätali ste v tom novom prostredí aj na potrebu vkladania protokolov o štarte holubov ???
Dušan Konečný (12.11.2020, 14:41)
Áno. Pripravujeme správu médií pre pretek. Tak ako sa doteraz dalo vkladať len jedno video z vypustenia, po novom to bude knižnica médií - videá a fotografie pred-počas-po preteku a v rámci toho aj oficiálne dokumenty.
Milan Blahovský (12.11.2020, 14:59)
Nezabudnite tiež na časové obmedzenie možnosti vkladania protokolu o štarte v zmysle PP - do 5 dní od štartu preteku - následne uzamknúť. Vďaka za všetky vylepšenia, už teraz to vyzerá výborne.
Skúste popracovať na ukrývaní čísel holubov vo výsledkoch ( mimo roku - klubu ) , viditeľné iba pre registrovaného majiteľa holuba po prihlásení do systému napr.
Jozef Toporcer (13.11.2020, 18:05)
Prešiel som si ten novy pigeons no a musim povedať ,že je tam drobny chaos hlavne v tej evidencii holubov - všetko pomiešane nakope ten starybol jednoduchy a hlavne priehľadny pri zadavani novych holubov do evidencie, pekne to zoradovalo podľa ročnikov a čisiel teraz to asi budem musieť robiť pracne vypisovanim každeho holuba? toto by bol krok späť či ako to bude vlastne
Dušan Konečný (13.11.2020, 20:14)
Holuby sú po novom predvolene zoradené podľa životného výkonu. Ak to chcete zmeniť: tlačidlo "Filtrovať & Zoradiť" -> Tlačidlo "Číslo krúžku" (v časti "Zoradiť podľa údajov na obrúčke") a na výber máte aj Vozstupné alebo Zostupné zoradenie (Tlačidlá "Vzost.", / "Zost" v časti "Zoradiť").

Tiež je možné hľadať holuby podľa krajiny,roku, čísla organizácie alebo čísla obrúčky, pohlavia a stavu. Z pôvodnej verzie zatiaľ chýba správa kategórií, tá zatiaľ nie je pripravená, ale dáta sú uložené a budú dostupné. Nová verzia v tomto prináša viac možností, ako pôvodná, len si treba zvyknúť na upravené prostredie.
Jozef Toporcer (14.11.2020, 08:20)
To mate pravdu p. Konečny-bude sa treba v tom ešte z dokonaliť a zvyknuť na upravene prostredie-ale ešte ma napadla jedna skutočnosť že holubovi sa automaticky nesčitavaju odletene kilometre v jednotlivych kateg. skratka chyba sučet kilometrov asi tak-zdravim
Dusan Smarik (14.11.2020, 10:18)
Pre staršich problem po starom ok,teraz su tam všetky holuby aj ktore som vyradil a zoradiť ich je problem.
Dušan Konečný (15.11.2020, 01:19)
p. Toporcer, máte pravdu, na riadok súčtov sme zabudli. Mám ho pripravený pre verziu 2.1.

p. Smarik - v tomto prípade bude zrejme lepšie zapracovať možnosť, aby si každý chovateľ mohol uložiť svoje vlastné predvolené zobrazenie zoznamu, tak ako mu to vyhovuje. V minulosti sme mali kopec sťažností, že chovatelia holuby nevedia nájsť, pričom ich predtým označili ako vyradené, dnes bude zrejme opačný problém...
Peter Filarský (15.11.2020, 21:49)
Dobrý večer,

p. Konečný, nebolo by vhodné, aby program vyhodnotil a upozornil na chybu okamžite pri vkladaní údajov, konkrétne čísla holuba v prípade, ak výpočtár omylom uvedie zlé číslo holuba, ktorého už predtým nasadil iný chovateľ z iného OZ v tom istom roku?

V roku 2019 sa totiž stalo, že vnukova ročná holubica, ktorá mala umiestnené 3 maratóoske trate nebola vyhodnotená v kategórii "E" u vnuka, ale u iného chovateľa v inom OZ, náprava bola vykonaná po upozornení (výpočtár iného OZ uviedol identické číslo vnukovej holubice).

Tohto roku sa obdobná situácia zopakovala u vnukovej holubice "804" (možno že aj u iných?), keď som bol upozornený, že táto holubica, ktorá má z 5 nasadení umiestnených 5 tratí v "E" nie je vyhodnotená vôbec v kategórii "E". Lustráciou som zistil, že holubica SK-2017-999-804 je síce vyhodnotená v oficiálnych súťažiach, ale v inom OZ, konkrétne v OZ Terchová, v kategórii "E" na 5. mieste u chovateľskej dvojice Ďurana Miroslav + Jana ako samec - holub z nasledovných pretekov:

Detailné výkony holuba pre súťaž
Cena Účasť Perc. Vzdialenosť Koef. Pretek Typ výsledkov Alt
9 22 / 195 5 % 802.366 km 46.154 Gotha (07.07.2019) AT ŠP 1 - staré holuby
25 66 / 519 5 % 861.691 km 48.170 Schwerin (27.07.2019) AT R2
8 28 / 225 4 % 794.279 km 35.556 Demmin 1 (12.07.2020) AT OZ
13 38 / 250 5 % 794.279 km 52.000 Demmin (25.07.2020) AT R5
Priemer / Súčet 5 % 3252.615 km 181.88 Preteky: 4

pričom zo 4 vyhodnotených pretekov OZ Terchová v rokoch 2019 a 2020 letela iba Gothu v 2019.

Isteže, chyby sa stávajú, ale ak by aktuálne platný výpočtový program upozorňoval na chyby ihneď tak, ako to bolo v predtým používanom výpočtovom programe, nedochádzalo by k takýmto situáciám a výsledky by sa viac blížili regulernosti.

V OZ, kde bola nasadzovaná je v jednotlivých pretekoch umiestnená, chýba však v oficiálnej súťaži kat. "E".

Zaujímavé je, že sa to opakovane vyskytlo u holubíc na tratiach v kat. "E" a ak sa dobré pamätám aj v roku 2019 taktiež v OZ Terchová a nemám z toho dvakrát dobrý pocit.





Dušan Konečný (16.11.2020, 01:53)
p. Fiľarský, rozprávali sme o tejto situácii s p. Mlatkom ešte na jar, predbežne sme sa dohodli na riešení. Úloha je v našom zozname a verím, že do sezóny 2021 sa ju podarí zapracovať.

Na benzing.sk je dostupný prvý zo sľúbených článkov:
Predstavujeme MyPigeons 2.0 - novinky pre chovateľa

Nasledovať budú novinky pre výpočtárov a výcvikárov, následne novinky pre majiteľov BENZING Live
Jozef Toporcer (16.11.2020, 10:30)
Pan Konečny ešte jedna otazka - prečo počitač vyhodnocuje vysledky z 20% nasadenych vramci ZO Skoro všetky trate maju moje holuby vybrate z vysledkov ZO a nie OZ,VS REG, atd. a je to v každej kategorii aj ked naša ZO nesplňa podmienky FCI 20/150-´dakujem za odpoved- a ešte jedna poznamka ešte som neprišiel nato ako vpisať noveho holuba do evidencie chyba my tam uložiť-alebo kde robim chybu?
Peter Filarský (18.11.2020, 20:02)
P. Konečný ďakujem za odpoveď, nevedel som o Vašej dohode riešenia veci s p. Mlátkom, ináč by som to tu nepísal.

Vzhľadom k tomu, že doposiaľ nedošlo k žiadnej odozve a reakcii na žiadosť o opravu výsledkov z 15.11.2020 adresovanú výpočtárom predmetného OZ, za účelom nielen nápravy, ale aj prešetrenia veci dal som pripraviť podnety na neznámeho páchateľa, resp. páchateľov na príslušné orgány nielen SZ CHPH, ktoré im budú, aj keď nerád, zaslané po 30.11.2020, ak predmetná vec nebude dovtedy zosúladená so skutočnosťou.



Peter Filarský (19.11.2020, 21:38)
K mojim diskusným príspevkom v tejto téme, t. j. "BENZING a MyPigeons 2020" z 15.11.2020 o 21:49 hod. a 18.11.2020 o 20:02 hod. považujem za žiaduce uviesť nasledovne.

Pri revidovaní predmetnej veci došlo k jej ozrejmeniu a vysvetleniu, táto bola zo strany Mira Ďuranu podrobne odôvodnená, ním uvedené argumenty sú logické, v ich vzájomnej súvislosti a dostatočne presvedčivé. Pre mňa je dôležité, podstatné posúdenie pravdivosti, vierohodnosti a súvzťažnosti vyjadrení a moje vnútorné presvedčenie momentálne nevyvoláva ani najmenšie pochybnosti o žiadnom osobnom záujme. Zároveň som sa zatiaľ iba na diaľku zoznámil so zanietením chovateľom a aj keď nemôžem hovoriť o našich minulých vzťahoch, lebo sme sa doposiaľ nepoznali, predpokladám, že nie sme si vzdialený našou osobnostnou a hodnotovou výbavou.

Od počiatku som sa intuitívne pozeral na vec optikou Occamovej britvy, čo sa aj potvrdilo a opäť sa raz preukázala prednosť skutkového tvrdenia pred hodnotiacim úsudkom.

Zároveň považujem za slušne poďakovať sa predsedovi športovej komisie SZ CHPH Milanovi Blahovskému, Mirovi Ďuranovi a v neposlednom rade Dušanovi Konečnému za promptné vyriešenie veci.
Dušan Konečný (02.12.2020, 00:15)
Sľúbený článok pre majiteľov BENZING Live:
Predstavujeme MyPigeons 2.0 - novinky pre majiteľov BENZING Live

Dnes sme na server nasadili verziu 2.1, ktorá prináša niekoľko väčších aj menších noviniek. Pozrite, čo je nové:
Novinky v MyPigeons 2.1
Dušan Konečný (09.12.2020, 22:51)
Rád by som dal do pozornosti aktuálnu limitovanú ponuku na model M1 a 8-poľovú PLB anténu. Za takú cenu sa doteraz táto dvojica ešte nepredávala. Predpokladám, že po rozoslaní ponúk distribútorom si to rýchlo rozoberie blízky východ. Bol by som rád, ak by pár kusov ostalo aj u nás. Objednávky by som mal uzavrieť do konca decembra, dodanie v januári.

Z letnej ponuky na systém G2 a 1-poľovú anténu za 299,- EUR ostal ešte posledný kus pre Slovensko a 2 kusy pre Českú republiku. Tieto sety mám skladom a viem ich poslať hneď.
Dušan Konečný (22.12.2020, 06:17)
Dnes v noci sme dokončili migráciu dát slovenských a českých chovateľov z pôvodného Live portálu do MyPigeons. Všetky od dnes prenesené dáta by mali smerovať priamo na MyPigeons (ako záloha aj na starý portál). Spolu sme preniesli takmer 200 000 doletov z pretekov a tréningov. Sám som bol prekvapený, koľko nás už je online.

Pre majiteľov BENZING Live som spísal body, ktoré odporúčam skontrolovať a prípadné nezrovnalosti mi nahlásiť, ideálne e-mailom na info@benzing.sk

Odkaz na článok:
Migrácia Live údajov na MyPigeons
Milan Blahovský (22.12.2020, 10:07)
Pracuješ na umiestnení protokolov o štartoch na mypigeons ?
Dušan Konečný (22.12.2020, 10:47)
Vo verzii 2.2 v januári
Dušan Konečný (28.12.2020, 14:22)
Pozrite si rýchly prehľad Testovacích staníc na Slovensku a v ČR, ktoré používajú náš systém. Stránka je primárne vytvorená pre zahraničných chovateľov, no vie to byť praktický pomocník aj pre tých z Vás, ktorým sa nechce študovať propozície a preferujú rýchly prehľad dôležitých informácií na jednom mieste.

Aj toto je malá ukážka pridanej hodnoty značky BENZING pre našich zákazníkov

Zobraziť prehľad českých a slovenských TS so systémom BENZING
Rudolf Čmarada (01.01.2021, 18:53)
Pán Konečný patrí Vám veľké poďakovanie, skutočne precízne odvedená robota. V tomto sa už musí vyznať každý.
Vladimír Michalčík (01.01.2021, 19:57)
Pripájam sa k pánu Cmaradovi, jedným kliknutím máme prehlad o Slovenských a Českých testovackach super!!!!
Milan Blahovský (11.01.2021, 15:14)
Aktualizuje sa to samo ? Teda myslím stav naplnenia TS .
Dušan Konečný (11.01.2021, 15:44)
Aktualizujem to ručne. Marek ma požiadal o dočasné zastavenie aktualizácie jeho počtu, aby to neodrádzalo chovateľov od prihlásenia. Skúsenosti z posledných ročníkov ukazujú, že 10-20% prihlásených chovateľov nedodá holuby.
Milan Blahovský (11.01.2021, 16:02)
10-20 % je dosť vysoké číslo...asi sa rád niekto hrá a blokuje iným možnosti.
Marek Hnilička (11.01.2021, 19:21)
Milane jako by jsi to nevěděl jaká je realita, ale pokud ti pošlu pár fotografií z okolí TS, tak poznáš co se děje. Jisté je, že předevčírem padla statná třešeň a v TS se buduje a do budoucna se bude nejstarší část kompletně předělávat(ne rekonstruovat, ale zcele demontovat a postavit nová). Měl jsem to v plánu už na podzim, ale dohnaly mě zdravotní patálie - kolena, rovnovážný nerv, vysoký krevní tlak a naposledy operace kolena - menisky a plastika vazů. Nyní skoro 3 měsíce po plastice nekulkám, 50 dřepů udělám najednou, běh je ještě napůl, ale jedu co se dá.
Nebudu tady slibovat, že do apríla nebo mája bude hotovo, ale kapacita v době předávání holoubat bude 1500ks.
Stačí to i takto?
Marek
Miroslav Ďurana (11.01.2021, 19:34)
Milan myslíš,že 50drepov je dosť.Nedáme mu robiť aj kľuky.
Marek Hnilička (11.01.2021, 20:17)
Na poslední kontrole mi bylo řečeno, že se to hojí dobře a mám koleno opatrně zatěžovat na 50% a hlavně žádné dřepy... Tak jsem počkal chvilku a zkusil. A ono to jde. Horší jsou rána než se rozhejbu.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené