Poďakovanie

Július Vida (06.06.2020, 10:34)
Tento víkend mal Západoslovenský region letieť pretek Louny.
Preložiť tento pretek na sobotu sa ani spoločne ani samostatne nepodarilo, lebo .......... ??? Príčina neznáma.
Dnes sme obdržali správu, že pretek sa pre zlé počasie ruší.
Ďakujem všetkím zainteresovaním, že zvíťazil sedliacky rozum.
Nestačí, že nás limituje Korona vírus. Tešme sa, že nám holuby ako žebráci sedia doma.

Letu Zdar.
Stanislav Adámek (06.06.2020, 12:04)
Ja osobne nie som vďačný! Škoda ďalších slov.
Stanislav Adámek (06.06.2020, 12:38)
Preloženie preteku na noví termín nebudú vďačný všetci –
6. Louny II. 05.07.2020 - 60 / 1 / 1 % | 30 / 7 - 370.977 - 419.589 km ,
10. Hille 05.07.2020 - 150 / 2 / 1 % | 10 / 3 - 786.522 - 834.872 km ,
11. Slaný 05.07.2020 - 60 / 1 / 1 % | 30 / 7- 345.293 - 393.884 km.
Máme toľko holubov na jeden víkend všetci ? Viem že je to záležitosť regiónu no je to na zamyslenie.
Pavol Holka (06.06.2020, 13:14)
Úprimne tiež neviem kde soudruzi udelali chybu a prečo sa pretek nepreložil na sobotu ako urobilo xy ďalších oblastí. Predpoveď počasia už v stredu ukazovala oveľa lepšie počasie v sobotu ako v nedeľu a ešte mimochodom uvítal by som keď sa bude v budúcnosti prekladať pretek na sobotu tak ako to bolo minulý týždeň keby sme o tom vedeli už v stredu nie vo štvrtok o pol 5 poobede. S pánom bohom ostávajte a dobrý dolet o týždeň prajem.
Július Vida (06.06.2020, 14:01)
Stano pretek Slaný nie je zaradený do regionu, tak ten najskôr vypadne. Nebude odvoz a dúfam ani ochota nasadiť.
Keď v rozbehnutej sezone nevieme zorganizovať solo pretek, tak trojzávod pochybujem............ale sedliacky rozum ?

Kolega Holka pri preložení preteku je dohoda oznámiť to do štvrtka večera.
Pavol Holka (06.06.2020, 15:56)
To je pekné že je dohoda do štvrtka večera ale neviem prečo by nemohla byť do stredy večera. Totižto niektorí z nás chodia aj do práce a nemajú celý deň čas na holuby takže info v dostatočnom predstihu by odveci nebolo ale nebudem to rozoberať ani sa rozčuľovať nad týmto lebo sme v Nitre, tu sú všelijaké praktiky pomaly štandardom.
Jan Vasil (06.06.2020, 17:45)
je to pravda mi zamestnany ked poviem veducemu že potrebujem volno v stredu na piatok tak to nejak stravi ale ked mu poviem vo štvrtok večer tak povie že simulujem tak trochu pouvažujte keby ste boli vi veduci jak to stravite vi
Július Vida (06.06.2020, 18:13)
Ja vám rozumiem, ale táto dohoda platí najmenej 4 roky. Prakticky si ju odsúhlasili zamestnaní členovia. Keď je problém treba komunikovať s predstaviteľmi ZO.
Všetko je to o komunikácii a rešpekte.
Aj v tejto téme, ktorú som predložil je problém komunikácie. Príčinu prečo zajtra neletíme vie len ten, kto rozhodol. Naše práva a otázky sú ignorované.
Jozef Korec ml. (06.06.2020, 23:49)
Stano... ani sa nečudujem, že si naštvaný... určite si chystal holuby perfektne, a tak ako ja na ťažký pretek, považujem ťa za rovnocenného súpera(zajtra mi rizbiju aj pletivo na holubniku). Zaplatených mám 55 a dal by som 55ks, to ma už väčšina pozná. Pevne verím, že je to len dočasná chyba - ten 3-závod!?!
Marián Fibich ml. (08.06.2020, 13:52)
Dobrý deň,

možno sa niektorím chovateľom zdá, že ak bolo pekne včera a v sobotu v Nitre, tak takto bolo na celom svete. Opak je pravdou, kliknite si sem a otvoria sa vám oči:
https://zpravy.aktualne.cz/pocasi/na-vychod-ceska-se-zenou-silne-bourky-padat-bude-dest-i-krou/r~0afc5ec8a8ab11eab1110cc47ab5f122/
3. povodnňový stupeň, 160 výjazdov hasičov, nezvestná žena, vyvrátené stromy... Spomenuté je aj V. Meziřičí, kde museli stavať protipovodňnovú hrádzu a spomína sa aj Jihlava a južná Morava. Treba si zavolať aj priemerným chovateľom, ktorí leteli pretek cez víkend a uvidíme, že to nie je také ružové, ako sa tu píše.
Spomeniem ešte silné búrky od Gyoru po Šaľu okolo 12:00 v nedeľu a silné búrkové pásmo od Rumuska až po Poľsko v šírke 20-30 km u nás to bolo medzi Šuranmi a Levicami od 12 :00 do 16:00, kedy by mali holuby v Tekovskej Breznici ? Kopce smerom na Podhájsku nebolo v tom čase ani vidieť.
Musíme sa naučiť pozerať na veci v rámci celej oblasti, nie len na seba, mne sice holuby doletia, ale za kopec už nie, lebo na kopci je búrka, je to spravodlivé ? Mňa osobne toto víťazstvo vôbec neteší. Naša oblast má dĺžku 60 km a šírku 60 km, tak sa tak na ňu treba aj pozerať a nie len na oblast, ale aj na to čo holuby stretne po trase a aj na chovateľov čo nedokážu špičkovo pripraviť holuby, lebo o týždeň nebudú mať čo nasadiť a čo potom koeficienty tých špičkových ? Naučme sa vážiť si aj tých slabších, vážme si holuby a dlhoročnú prácu, kým vychováme dobrého závodníka, ktorí zvládne aj 800 km 3x za sezónu,

Letu Zdar
Július Vida (08.06.2020, 16:35)
Mládenec Fibich. Všetky OZ v pôvodnom ZSK leteli v sobotu. Len BA v nedeľu. OZ NR a TT jediné v uprostred neleteli. Nikto nehlási veľké straty ani katastrofu.
Tak mi vychádza, že toto si písal vo buď veľkej horúčke s korony, alebo ste už so Šaňom na svoju obhajobu nevedeli vymyslieť väčšiu kravinu.
Rozhádali ste Šurany a teraz začínate v NR.
Marián Fibich ml. (08.06.2020, 17:07)
Dobrý deň p. Vida,

nerád sem píšem konkrétne, ale musím v tomto prípade. Už Ste si pozreli to video na českej stránke ? Videli Ste predpovede ?
Po boji je každý generál !!!
To ,že tu to nebolo až tak zlé, ako malo byť buďme len radi. Neviem čo sem vťahujete stále veci z pred niekoľkých rokov, holubárte teraz a myslite na budúcnosť, lebo ak budete konať ako minulý rok pri Halle 2 a poslednom Chomutove, bude to posledný pretek. Táto sezóna je skôr o tom, aby sme holuby preleteli a nesedeli holuby doma a keď to nie je nutné, netreba dobré holuby stratiť. Ak Ste čítali príspevok p. Krajčíka, olympiáda v Rumunsku sa o rok presúva, Nitra sa zriekla celoštátnej výstavy, bude nejaká ? O čo teda ide ? Jednoducho išlo o to nestratiť dobré holuby.
A prestante provokovať, sice neurážate slovami, ktoré sem nepatria ale neustále provokujete a ja by som navrhol rovnako za takéto správanie, aby sa Vám zrušil prístup. Horúčka z korony je podľa mňa dostatočná urážka, zdravie je prvoradé a týmto ma nevyprovokujete!!!
Zavolajte si pár chovateľom do KN a zistíte, že v sobotu mali doma len 50% holubov, prečo keď bol tak ideálny čas?
Anton Óváry (08.06.2020, 19:04)
Pekný večer Marian.
Tak isto ani ja nerad pišem sem.....ale....
Kludne može bar kto zavolat do OZ KN. Je to pravda ze boli take chovatelia ktore nemali doma iba 50% holubov,aj to musime brat do uvahu ze od Brna smerom na Solvensko fukal silne Južny až Juho V. vietor a letelo sa 510 - 560 km, a holuby dosiahli rychlost 1080 - 950 do 20 %.a to podla vas je to katastrofa zle,dolet holubov!m??? a dnes už su doma 90% holubov. .......LETU ZDAR PRIATELIA....
Marián Fibich ml. (08.06.2020, 19:12)
Dobrý deň, pán Ováry,

to som rád, že sa Vám to dotiahlo, ale otázka je ako to vyzeralo v deň doletu. Ja pripravujem holuby na ďalší pretek už v deň doletu a poviem Vám rovno je velký rozdiel v deň košovania medzi holubom ktorý prišiel v prvý deň a v deň druhý. Možno to neviem dobre pripraviť ...ale mojim holubom to chýba.
Držím palce nech sa darí, dík za príspevok, len to potvrdzuje to, že to nebolo ideálne.
Ivan Oravec (08.06.2020, 19:31)
pripravujeme holuby aj my na severe regiónu.

Marián Fibich ml. (08.06.2020, 20:46)
Pekná reklama pán Oravec,

vyzerá to ako národný pretek :-) snáď to dopadne dobre a počasie nám bude priať,
prajem dobrý dolet!
Milan Brezina (08.06.2020, 21:52)
Použiť OZ Komárno v súvislosti s vysokými stratami asi nebolo najšťastnejšie.OZ KN má dlhodobo najnižšie straty a to hlavne vďaka skvelému organizátorovi a štartérovi pretekov p.Ovárymu.Verte,viem o čom píšem.Stačí si pozrieť počty nasadených holubov na prvé a posledné preteky a porovnať ich s inými OZ.On preteky preložil na sobotu.Na druhej strane máte pravdu v tom,že holuby si treba vážiť.Chovatelia do nich investujú nemalé finančné prostriedky a čas,často na úkor svojich rodín.Jedno zlé vypustenie,alebo zle zorganizované preteky, môžu celé chovateľovo úsilie zničiť.Keď výbor OZ preloží preteky napr.na sobotu,chovatelia nadávajú dva dni.Keď pokazí preteky, nadávajú tri roky.Pán Fibich želám Vám veĺa síl pri presadzovaní myslím,že dobrých myšlienok a tiež veľa dobrých a úspešných pretekov.
Július Vida (09.06.2020, 14:52)
Mládenec Fibich. Treba čítať čo som napísal a kedy som napísal /v sobotu o 10,34hod/.
Príspevok múdreho generála po boji si napísal ty v utorok o 13,52 tak ešte raz. Píšeš tu kraviny a neprisudzuj ich mne.
Mňa nezaujíma ako leteli iné OZ. Nezaujímajú ma ani úvahy čo by bolo, keby bolo. Holuby si pripravuje každý sám a nasadzuje podľa uváženia. Ak sa o svoje holuby bojíš chovaj ich vo voliére.
Marián Fibich ml. (09.06.2020, 15:02)
Dobrý deň p. Vida,

nechajte to tak, víkend už nevrátime, radšej sa chystajme na ten ďalší, zase to nevyzerá jednoducho. Viac ma baví súťažiť s holubami ako sa baviť slovnými prestrelkami, nech Vám to dobre doletí, ďakujem za Váš názor,

Letu Zdar!
Marián Fibich ml. (09.06.2020, 15:04)
Dobrý deň p. Brezina,

ďakujem aj Vám, nech sa darí,

Letu Zdar!
Pavol Holka (10.06.2020, 13:15)
V súvislosti s nasledujúcim pretekom ďakujem všetkým kompetentným,že som sa o preložení preteku na sobotu dozvedel už dnes. Je to pre mňa veľká pomoc. Ešte raz vďaka a dobrý dolet prajem všetkým.
Jozef Korec ml. (10.06.2020, 16:50)
Plný súhlas pán Holka... už len posunúť ten čas nasadzovania vzhľadom na to, že my pracujúci sme o tom čase ešte v práci a pár takýchto chovateľov je vopred mimo. Tak poďme na to. Letu Zdar Korec ml.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené