Topigeon-live

Pavol Holka (14.08.2020, 13:10)
Dobrý deň. Podľa info ktoré som mal koncom roka by mal byť live prenos použiteľný na sezónu mláďat 2020 a keďže tá je čoskoro tu tak by ma zaujímalo ako to vyzerá? Lebo zatiaľ nič o tom neviem. Ďakujem za odpoveď.
Milan Blahovský (14.08.2020, 13:47)
Live prenos funguje, ale asi myslíš "vyhodnotenie z domu ". Funguje tiež, ale je nepoužiteľné pokiaľ to neschváli VZ SZ a to dobre vieš, že nezasadalo z dôvodu COVID19..., takže asi až v r.2021, teda ak to potvrdí VZ....
Pavol Holka (14.08.2020, 14:04)
Áno presne to som myslel, vyhodnotenie preteku z domu. No už keď to nebude v budúci rok a stále budem pretekať tak asi prejdem ku konkurencii.
Milan Blahovský (14.08.2020, 14:18)
Je sloboda a teda každý má právo sa rozhodnúť "slobodne", teda nikomu nie je možné nič nariaďovať či zakazovať, ale zase každý musí rešpektovať pravidlá a tie naše to momentálne nedovoľujú. A ako sa vraví, kto chce kam , pomôžme mu tam....
Hoci TOPIGEON urobil veľký pokrok pre chovateľský komfort, nie je možné bez schválenia zmeny Pretekového poriadku
( zakomponovanie vyhodnotenia EKS z domu pre TOPIGEON ) urobiť niečo proti platnému PP. Takže sú dve možnosti - vydržať do jari, alebo prejsť k Benzingu ( nemusí to byť hneď označené ako konkurencia...) Aktuálne testujem najnovšiu verziu firmwaru (8.96) , ktorá umožňuje tipovanie holubov doma ešte pred príchodom do klubovne ( nezdržujete sa hľadaním favoritov pri nasadzovaní a bez vášho zásahu sú holuby natipované do potrebnej série ). Doteraz sme po nakošovaní dali odoslať údaje na server hromadne a občas sa stalo, že to išlo pomaly či prenos sa prerušil, teraz je to nastavené tak, že sa po každom nasadení holuba odošle okamžite sólo údaj na server.
Všetko funguje ako treba zatiaľ a uvidíme ako to bude v ostrom preteku.
Ja stále verím v zdravý rozum delegátov VZ SZ CHPH a pozitívny výsledok jesenného hlasovania.
Pavol Holka (14.08.2020, 18:45)
Ďakujem za info.
Július Krško (14.08.2020, 21:11)
Ale tu treba myslieť aj na menej solventných chovateľov, čo konštatujú do mechanických hodín, čo bude s nimi ak ich nebude 5 ? Pôjdu do susedného nasadzovacieho strediska?
ROMAN NAHALKA-Romannasport (14.08.2020, 21:20)
Nie, práve chovatelia live im pomôžu, a pôjdu vyhodnotiť do klubu.
Peter Záhorský (14.08.2020, 21:32)
Pretekový poriadok to rieši.
Chovatelia s Live-om nemôžu ohroziť minimálny počet členom pre platné otváranie hodín.

Slovenský zväz chovateľov poštových holubov
PRETEKOVÝ PORIADOK
pre organizovanie pretekov poštových holubov

Vykonávacie predpisy
Elektronické konštatovacie systémy /EKS/ a práca s nimi.

19. Chovatelia, ktorí používajú pre konštatovanie holubov systém BENZING Live, majú
možnosť vyhodnotiť pretek priamo z holubníka bez povinnosti zúčastniť sa na otváraní hodín
a to iba v prípade, že tým neohrozia minimálny počet chovateľov pre platné otvorenie
konštatovacích hodín podľa Hlavy VI, bodu 1. Vyhodnotenie preteku od holubníka je platné
za dodržania nasledovných bodov:
a.) Systém vytvorí elektronickú verziu kontrolného listu priamo na zabezpečenom serveri
výrobcu EKS a vo výpočtovom programe MyPigeons zobrazí odkaz na stiahnutie vo všetkých
online výsledkoch pre daný pretek. Elektronická verzia kontrolného listu musí obsahovať
všetky náležitosti podľa platných usmernení SZCHPH
b.) Systém v momente vyhodnotenia a vytvorenia kontrolného listu automaticky odošle
dokument na adresu kontrola@postoveholuby.sk pre účely archivácie a kontroly zo strany SZ
CHPH
c.) Elektronická verzia dokumentu bude dostupná na zabezpečenom serveri výrobcu EKS
najmenej po dobu 2 rokov
Pavol Holka (14.08.2020, 21:37)
U nás majú EKS všetci, Bohu vďaka. A keďže dochádzam 17 km do klubu a robím ako mi vyjde služba (či víkend, či sviatok) tak by mi vyhodnotenie z domu veľmi pomohlo.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené