PROFESOR J.DANISEK

Vladimír Michalčík (27.11.2020, 18:11)
Ja som sa Vas len chce spitat kde ste p.Danisek poslednych 5 rokov zavodili z holubami Stravyl som pri PC dve hodiny a nikde som Vas nenasiel
Lubomir Kavecký (27.11.2020, 23:20)
OZ Žilina
Jozef Daníšek (28.11.2020, 10:38)
Pozdravujem! Pán Michalčík,som už starý chovateľ nielen vekom,ale aj počtom rokov čo sa chovom poštových holubov zaoberám.Hoci ste opäť v dvoch vetách spravili 10 gramatických chýb a z toho dve tvrdé,je slušne Vám odpovedať.Už z Vašej položenej otázky vidím,že chcete vyhľadať konflikt.Tak Vám stručne odpoviem.Počas mojej chov. činnosti som bol majstrom OZ v Trnave v Žiline,majstrom západoslovenského kraja,v roku 1973 som skončil pri neúčasti na jednom preteku z Nemecka v majstrovstvách Československa na piatom mieste.To bol práve ten rok 1973,keď sa otočili preteky zo smeru Aš na smer Čierna nad Tisou. Závodu z Nemecka som sa nezúčastnil,preto,lebo som musel ísť na streľby do Ruska na púšť Karakum Kizilkum.Stačilo,aby som umiestnil jedného holuba a možno by som bol skončil ešte vyššie.Bol som účastníkom celoštátnych výstav ešte v bývalom Československu,ale už i na Slovensku.Moja holubica na výstave v Nemecku získala striebornú medailu.Na krúžku mala v označení S14,to znamenalo OZ Žilina.Lietal a vystavoval ju môj priateľ Gerhard Grúnbauer. Vzhľadom k tomu,aká je dnes situácia v chove a pretekaní na Slovensku,tak holuby nasádzam,ale nekonštatujem.A ešte na záver poznám sa osobne so špičkovými chovateľmi na Slovensku,v Nemecku,Holandsku či v Belgicku,Maďarsku či ,Rakúsku , Chorvatsku a v Poľsku.Každému,kto sa na mňa obrátil som pomohol,či už s chovom, dodaním holubov,alebo radou.Pohárov mám toľko,že by som s nimi mohol zakurovať.Bol som ich v pivnici spočítať,je ich tam momentálne 125. A ešte na záver,aby to bolo úplne mám 75 rokov.Momentálne mi viac záleží na mojej rodine,ako na závodení .To len tak v krátkosti,aby ste bol v obraze.
Peter Turek (28.11.2020, 12:41)
Znova trocha recesie.Za predpokladu,že sa bavíme v slovenčine,tak tých chýb je tam 17.Nehráme sa však na katov,podstatná je iná vec-konflikt.Nie je podstatný názor,možno dobrá myšlienka,ale kto ju vyslovil.Ak ho nájdeme vysoko vo výsledkoch OZ,je to akože v poriadku.Ak nie,jeho názor má nízku váhu.Majstri píšu minimálne,venujú sa holubom a svojmu úspechu,čo je v poriadku.Výnimkou je snáď p.Blahovský,ktorý sa vyjadrí i k nepríjemným témam.Spoločnosť sa stáva rozpoltenou,nedopusťme prosím,aby aj holubárske nápady,oznamy,plány,dobré myšlienky,končili hádkou.Nepoznáme mnohokrát vek,zdravotný stav,rodinné pomery,časové a finančné možnosti mnohých holubárov,vyjadrujeme sa k nim neraz na základe momentálnych výsledkových tabuliek,nepoznajúc ich minulosť,skúsenosti a ich momentálne plány,držiace ich pri tomto športe.Nejednotnosť je cieĺom doby...
Vladimír Michalčík (28.11.2020, 14:10)
Pan Danisek ja som nie clovek co hlada konflikty .Cely svoj zivot robym stavbarcinu zo slovenskeho jazyka som maval 3 za tie roky co som prec nemusel som nic pisat po slovensky a jazyk ktory sa pouziva v tomto state tiez dobre neviem ale kazdy co ma tuna pozna berie ma vcelku dobre. Ja som chcel len vediet kto ste a kto ma sudi kvoli pravopisu ,preto som hladal na pc s ktorej OZ ste .P.Danisek kladiem pred Vami klobuk dolu, mate iste vela skusenosti ,ale clovek ktory neovlada dobre pravopis ma iste pravo zit a dychat ten isty vzduch ako vy. Este raz .JA SOM LEN CHCEL NIECO VEDIET O HVIZDICOVYCH LETOH ,ale od Vas sa to asi nedozviem .Rospravat viem asi lepsie ako pisat moje t.c 0041762179422 staci brnknut aja zavolam spet
Peter Turek (28.11.2020, 19:20)
Pán Michalčík,veľmi dobré.Nikto nie sme ideálny a človek,ktorý sa živí poctivou stavbárskou prácou,kde nič nie je zadarmo,je nám automaticky sympatický.Takých ľudí je už čoraz menej.Hovorcovia a tzv.neziskováci pribúdajú...Za vami je vidieť stavba,za mnohými nič...Prajem vám úspech v holubárstve.Človek, ktorý sa vie verejne ospravedlniť,má budúcnosť a je vždy vítaný,už aj preto,že v najvyšších funkciách sa takíto,prakticky už ani nenachádzajú.Napriek tomu,za pomoci mnohých poradcov,môže vzniknúť dojem,že majú dobrý pravopis...
Rudolf Čmarada (28.11.2020, 20:58)
Pán Michalcik máte moju plnú podporu a obdiv,že ste sa vo Vašom veku rozhodol pre tak náročný koníček, pretože v tomto športe je viac neúspechov ako úspechov. Musíte sa ale obklopiť ľuďmi, ktorí Vám skutočne a úprimne budú vedieť poradiť. Nenechajte sa odradiť tými ,ktorí Vás kritizujú za banality ešte ste len na samotnom začiatku Vašej neľahkej kariéry. Nech sa Vám darí a prajem pevné nervy, pretože to budete potrebovať.
Jozef Daníšek (30.11.2020, 23:08)
Pozdravujem pán Michalčík! I cez to všetko,že sme spolu telefonovali a rozhovor medzi Švajčiarskom a Slovenskom prebehol vo veľmi príjemnom tóne veci sme si navzájom vysvetlili i ohľadom pravopisu.Úprimne povedané ,ani vo sne by ma nenapadlo,že sa budem baviť s človekom,ktorý už 22 rokov žije vo Švajčiarsku.Ostali však veci z mojej strany nedopovedané a sľúbil som Vám ,že sa to budem snažiť ešte ozrejmiť.Nakopol ma k tomu vo svojom príspevku i pán Turek,že nemusíme vedieť o všetkých veciach ,tak sa budem snažiť k niektorým,ktoré sa mňa bezprostredne dotýkali a Vám určite neboli známe vyjadriť.Možno sa mi i uľaví:Vrátim sa k tým mojim výsledkom.Zabudol som napísať,že som vyhral v rámci Československa i memoriál Karla Kochera.Dokonca prvé tri miesta obsadili moje holuby.Mal som na dosah i zisk zlatej medaily z olympiády v Katowiciach.Ale môjmu holubovi,ktorý bol na celoštátnej výstave v Olomouci pripísal vycvikár OZ Žilina jednú trať navyše.Vycvikárom bol Ing.Gaško.Výstavná karta v Žiline bola v poriadku,a po výstave som sa už k mojej karte nedostal.Aké bolo moje prekvapenie v Olomouci,keď oproti m,ne išiel člen výboru p.Anton Kovačík a oslovil mňa so slovami,že som spravil priadnu hanbu OZ Žilina.Keď sa prišlo na to,že s tým nemám nič spoločné,tak vyjadrenie ing.Gašku bolo,že sa pomýlila jeho sekretárka,Keď som volal na Slov.zväz tajomníkovi p.Čičovi,tak mi bolo povedané,že som mal teda holuba doniesť do Bratislavy.Nakoniec do Slov.kolekcie bol zaradený jeho holub z nalietanými myslím 2500 km.Môj mal cez 7 tisíc.Není veľa príležitosti dostať holuba na také vrcholné podujatie.Ďalšia nepravosť sa mi stala keď som sa mal stať majstrom Slovenska.Pred tým,ale musím spomenúť,že v tom roku v OZ Žilina prvý traja chovatelia v poradí sme museli nasadzovať svoje holuby na neutrálnej pôde v ZO Rosina,Mal som moje hodiny tri krát zablombované raz na kľúči,druhý krát boli obtočené blombovacim drátom a blomba a tretíkrát lepiacou páskou ,kde sme sa navzájom podpísali.Nik nesmel byť pri otváraní svojich hodín.Otváracia komisia svojimi podpismi potvrdila,že je všetko v poriadku.Nenašla sa žiadna závada.Komisiu tvorili p.Pinčák,Ing. Gaško p.Valíček.Celá podľa otváracej komisie bezchybná dokumentácia bola odoslaná na Slov.zväz.V nádeji som čakal,že sa stanem Majstrom Slovenska.Dva týždne pred vyhlásením celkového poradia mi bolo oznámene,že som vyradený,pretože pán Dudzik rozhodol,že není čitateľný na páske deň príletu.V Žiline všetko čitateľné po dvoch mesiacoch v Bratislave nečitateľné.Nik ma nezavolal,pásku,alebo pásky do dnešného dňa mi neboli predložené k nahliadnutiu,aby som si ich mohol pozrieť.Dokonca ma chceli ešte za to i potrestať.Nie otváraciu komisiu ,ale chovateľa.Otváraciu komisiu nechceli,pretože ,tam boli funkcionár OZ Ing Gaško.Keďže som sa nemohol dovolať pravdy,tak som napísal článok ktorý sa uverejnil v Roľnických novinách a v časopise Letu zdar,pod názvom "Mafia a letu zdar."Kde som menoval konkrétnych funkcionárov OZ Žilina a Slov zväzu.Chceli ma v Žiline za to potrestať doživotným trestom.Pánovi Matuškovi doporučili už odo mňa neuverejniť žiaden príspevok.Doživotný trest mal byť za to,že som urazil vtedajších funkcionárov.Nakoniec vďaka chovateľom zo Žiliny mi bol trest zmenený na 5 rokov.O dopisovaní údajov do môjho nasadzovacieho listu,sa už ani zmieňovať nejdem.Holuby som nemohol napísať na môjho syna.V liste mu predseda ZO uviedol,že nevedia či ho holuby zaujímajú.Nakoniec to skončilo na Okresnom súde v Žiline.Pre zaújmavosť ešte uvediem,že tie dopísané kontolné listy boli poslané znalcovi písma ( grafológovi) do Čiech ktorý povedal a písomne potvrdil jednoznačne,že holuby boli dopísané rukou a perom totožné s tými,kto písal ostatné holuby.Ten znalecký posudok mám,ako relikviu .A keďže si pri nasadzovaní svojich holubov si chovateľ nepíše údaje do svojho kontrolného listu,tak s týmto tvrdením na súde neuspeli.Slov.zväz na súde zastupoval vtedajší predseda p.Kupčo.Nakoniec o podvodoch o ktorých som v článku Mafia a letu zdar písal sa potvrdili keď sa prichytil pri podvode Ing.Gaško.To sa už nedalo zamiesť,pretože tam bolo okolo 40 chovateľov.Nakoniec dostal od Slov.zväzu doživotný trest V tej chvíli som napísal na Slov.zväz list v ktorom som žiadal,aby mi bola uvoľnená činnosť,ináč budem žiadať finančné odškodné.Po dvoch dňoch som našiel v poštovej schránke odpoveď,neviem ako to tlačivo bolo do schránky dané,lebo nebolo v obálke,ale bolo potvrdené razítkom Slov zväzu,že mi činnosť bola povolená.No a záverom mi patrí dodať i vysvetlenie,prečo hoci bývam vo Višňovom,som zaregistrovaný v ZO Stráňavy.Nuž preto,že nemôžem byť s chovateľmi ktorí hlasujú proti mne a sedieť s nimi za jedným stolom.Niekedy ich čakalo na dvore minimálne dvaja,a boli prípady i päť,pretože na moje holuby sa stávkovalo.No a čo sa od tej doby zmenilo.Nič!! Funkcionári ostali funkcionármi i keď si hľadia iba svoje záujmy. V mojom prípade predsa jedna vec,že z Višňového musel odísť ing.Gaško.No a potom všetkom je naozaj najdôležitejšia moja rodina a nie pretekanie.Keď nevadí Slov.zväzu,že odíde naraz 30 členov ,ktorí sú nahnevaní a radšej ukončia svoju činnosť pre jednanie jedného človeka, tak títo funkcionári nie sú funkcionári,ale hrobári chovu pošt.holubov na Slovensku.Na záver už iba jeden dovetok.Pán Michalčík,ďakujem za to ,že ste mňa dnes požiadali na faceboku o priateľstvo.Moc si to vážim.Veľmi rád som Vám to potvrdila na záver Vás do švajčiarska pozdravujem.
Peter Turek (30.11.2020, 23:30)
Pán Daníšek,to sú takmer strašné veci,o ktorých tu píšete...Záver je však optimistický-ak si ľudia vedia situáciu vysvetliť,nie sú vzťahovační-vzniká priateľstvo.Dovolím si však jednu poznámku,snáď sa neminiem fakticky a súvisí s úspechom,ktorý nespomínate.Ak ma pamäť neklame,tak posledným majstrom tzv.veľkej Žiliny,bol Ladislav Pekár z Trnového,ktorý mal väčšinu základných holubov od vás...
Peter VAVREK (01.12.2020, 08:29)
Pán.Daníšek tieto praktiky fungujú ešte aj dnes na SK byť úspešný je......... stačí byť priemer máte pokoj takže aký je posun dopredu za tie roky čo ste pri PH ja som 25 rokov a nevidím to ....... ružovo


Rudolf Čmarada (01.12.2020, 16:42)
Pán Danisek musím súhlasiť s vecami, ktoré tu popisujete a sú známe mne ,ale aj tej staršej chov.verejnosti.Chcem povedať ,že sa to dialo vtedy,ale aj dnes.Spomeniem prípad z posledného obklady.Po výbere kolekcie na Olympiádu a zverejnení na internete som ihneď volal s vysokým funkcionárom zväzu, že zaradili holubicu medzi holubov. Bol mi daný prísľub,že sa to vyrieši.Nevyriesilo sa nič. A prečo? Pretože iný funkcionár zväzu, alebo jeho menovec,ktorý aj Vám podpisoval pasku z hodín mi po dlhom telefonáte povedal, že Ti, čo by im mala vypadnúť holubica z kolekcie sú silní hráči.Som presvedčení, že na zväze sú poctivi funkcionári, ale žiaľ sú v menšine.No a na záver...Naši ľudia idú ďalej.PS. Som presvedčený, o tom že som len poukázal na niektoré praktiky, ktoré sa dejú v našom športe ďakujem.Dufam,že budem môcť písať aj naďalej.
Vladimír Michalčík (01.12.2020, 18:01)
Dobry vecer prajem vsetkym ,rano ked som cital prispevok od p.Daniska ,viem ze je to tvrdy chlap ,keby sa mne take nieco prihodilo ,tak s holubami koncim.Dneska po telefonickom rozhovore s p.Cmaradom a p.Daniskom sme sa dohodli ze urobime jeden Team ,ktory sa zucasni preteku TS ZILINA .Som velmi rad ze, tyto dvaja PANI ,idu do toho somnou. PRAJEM VSETKYM KRASNY VECER vlado
Martin Urban (01.12.2020, 19:12)
Mne sa páčia staré veci a novoty sú dosť často biznis držím palce ,sú dôležitejšie veci ako holuby alebo nóbl holubnik ,nech sa darí
Ľubomír Janda (01.12.2020, 21:43)
Pán Čmarada, s odkazom na Vaše vyjadrenie, cit.: „Dufam,že budem môcť písať aj naďalej.“, nemajte obavu, pretože zrušenie prístupových práv je posledná fáza Cenzúry na tomto DF! Spravidla jej predchádza „mazanie“ príspevkov, niekedy aj „on-line“, podľa toho „kto sa práve pozerá“!

Pán Daníšek, úprimne ma mrzí, že máme obdobné skúsenosti s funkcionármi v našej komunite, žiaľ na tomto stave sa nič podstatné nemení ani v ostatných obdobiach. Ale v tejto súvislosti! Ak ma prezvoníte na 0903 539 168, zavolám a vyvediem Vás z omylu, ktorý ste na tomto DF nedávno prezentovali.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené