K prestupom členov

Jančovič Pavol (06.12.2020, 19:00)
Chceme odísť z OZ Bytča pre dlhodobé spory a neochota kompetentných niečo pre chovateľov urobiť atď.
Základná organizácia Kľače odišla z OZ Žilina do OZ Bytča. Samozrejme to urobili štyria chovatelia ktorý sa v OZ Žilina nemohli presadiť. Tým obyčajným to bolo jedno že na 4 roky. OZ Žilina pustila chovateľov do OZ Bytča bez problémov a že sa môžu vrátiť, veď sa skladali na auto a boxy. Tí ktorý chceli odísť z OZ Žilina chcú aj naďalej ostať v OZ Bytča ale časť chovateľov sa chce vrátiť naspäť do OZ Žilina. Ja som mal pauzu a potom som sa vrátil do klubu ktorý som založil prišli tam nový chovatelia a vzťahy tam boli katastrofálne. Tí chovatelia čo sprostredkovali odchod z OZ Žilina už nechodili ani na schôdze do OZ Bytča lebo boli povadený.
V OZ Bytča keď sa chcelo niečo slušné presadiť alebo navrhnúť ich odpoveď bola keď sa vám nepáči môžete ísť, toto nám bolo viackrát povedané.
Vetranie v prepravnej klietke veľmi slabé a napájanie holubov nulové. To na Slovensku asi horšej búdy nie je.
Dochádzali sme nasadzovať holuby na zahraničné preteky 50km niektorý 60km tam a zasa toľko naspäť. Chlapi nadávali hlavne dôchodcovia. Pán kompetentný nám nechcel dať papier do boxov že sme si mali doniesť, pritom dostal na to peniaze z Regiónu Sever.
Chceli sme lietať krátke a stredné trate s regiónom sever . Kompetentný povedal „ani pánovi lebo prvých 30 chovateľov bi bolo zo Žiliny“
Veľa krát sa nám stalo, keď sme vyťahovali spodné boxy s prepravnej búdy, že v nich bolo perie z hydiny. Keď sme to šoférovi povedali, jeho odpoveď bola „chlapi veď sú to len holuby“. Bol to dobrý šofér ochotný, kamarátsky ale on to bral akože to sú len holuby.
Nebudem vypisovať ďalšie problémy pri ktorých sa rozum zastavuje. SZCHPH vybudoval zákon keď odídeš z OZ nemôžeš lietať 4 roky. Nezáujem či v OZ sú problémy alebo nie. Nech si to OZ riešia sami. Ale mali tým čo vedú OZ nariadiť nech sa správajú slušne bez podrazov atď. V poslednej dobe počúvam že to čo píšeme nie je pravda. Ubezpečujem vás že to je pravda. Ja som slušný človek, veľa chovateľov ma pozná a na nikoho by som si nedovolil písať nezmysly, ale inak sa nedá.
V roku 2020 sme nepretekali s holubmi čakáme na odpoveď z SZCHPH. Dobré by bolo vyjadriť sa aby sme to zbytočne nechovali a radšej skončili.
Jan Vasil (06.12.2020, 19:22)
pan Jančovič mate pravdu mali by sme držiat spolu ale ale tak to je fšade každy misli len na seba a druhy mu je ukradnuty
Peter Tokoš (07.12.2020, 11:50)
CHlapi treba sa dohodnuť ,lebo inak to asi nepojde ,alebo ešte 3 roky vydržat nelietať.
ALE TO JE DLHO::::::
Ing. Alexander Hlavatý (07.12.2020, 17:38)
Odporúčam prečítať si okrem iného posledný odstavec v príspevku uznávaného chovateľa Štefana Pinčaka v časopise Poštový holub 3 a nezmysene netrestat členov 4 ročným zákazom pretekania ak sa niekde pri využívaniu svojho volneho času necítia dobre. Dúfam že to bude jeden z dôležitých bodov zmeny stanov na zjazde ak vôbec bude...
Jozef Šadlák (07.12.2020, 17:52)
Som v OZ Bytča už niekoľko desaťročí za ten čas som prešiel viacerými funkciami v ZO ale aj v OZ.Nie vždy to fungovalo bez problémov ale aj tak sme sa dokázali zhodnúť na fungovaní a akej takej spolupatričnosti chovaťeľov.Kto pracuje vo výbore OZ vie o čom píšem.Mrzí ma že sa tu prepiera špinavé prádlo ktoré na túto stránku nepatrí.Tieto záležitosti sa riešili na výbore OZ a boli myslím uzavreté.Ale ako vidím zášť niektorých ľudí nepozná hraníc.Všetky obvinenia sa zakladali na slovách :chlapi pred rokom v krčme vraveli....Dôkaz žiadny...
Nikoho sa nezastávam kto na pozná vie že ak by som mal v rukách niečo smerodatné a aspoň trocha by som sa mal o niečo oprieť šiel by som dotyčným osobám "po krku".ale nemôžeme sa zaoberať krčmovými rečami a obviňovať niekoho bez dôkazov.Priznávam že na výboroch to niekedy riadne iskrilo aj sme po sebe "poziapali"ale snažili sme sa všetko zosúladiť aby sa "Vlk nažral a aj ovca aby ostala celá"Viem že niektorý chovatelia si to predstavovali po svojom ale"...100 vedcov a 120 názorov..."Osobne som vypracoval plán komunikácie medzi jednotlivými ZO a zároveň s OZ.Pred 10 rokmi. pripomínal som to na každej Konferencii . Odozva 0. Žiadny podnet na revíznu komisiu,žiadna sťažnosť na "zlých chovaťeľov",Pripomínam p.Jančovičovi že istý čas bol aj on v revíznej komisii OZ Bytča a"NIČ"žiadna sťažnosť,žiadne problémy...Čo sa týka prestupu dali sme stanovisko a odôvodnili to myslím dosť "logicky"snažili sme sa aj o určitú dohodu ale keď sa s niekým nedá dohodnúť ani po určitých ústupkoch a ide na stretnutie zo slovami "Ani za B...neustúpime "tak sa asi ťažko na niečom dohodneme..Prosím p.Jančoviča aby pomenoval dané problémy na kompetentných miestach aj s konkrétnymi menami pretože pokiaľ ho to stále trápi a cíti sa nepochopený musí uviesť aj relevantné dôkazy svojich tvrdení.Pokiaĺ nemá dané dôkazy budeme to brať ako ohováranie a vyvodíme z toho adekvátne závery.
Jančovič Pavol (07.12.2020, 19:31)
Už som si myslel že sa neozvete. Napísal som dôvody že zlé vetranie chcete povedať že to vetranie v prepravnej klietke bolo dobré? Veru nie. Vždy som navrhoval aby sme urobili na streche aspoň dve okná. Ďalšie bolo papier do boxov. Ja doteraz nechápem prečo nám ten papier nechcel dať, koľko nás tam bolo 30 alebo 40. Osobne som pána Kaháka poprosil či by mi zohnal. Tak sme išli s ním do jeho auta a dal mi. Pritom tam mali asi 4 veľké kotúče. Región Sever dal na to peniaze.
Lietanie krátkych a stredných tratí s Regiónom Sever na konferenciách alebo schôdzach to bolo veľa krát navrhované ale odpoveď bola ako som už písal. Koľko nás tam bolo?
Alebo tie sliepky? Koľko nás tam bolo? 15 – 18? Nech sa vyjadria chovatelia ktorý tam boli, chodia do kostola tak musia povedať pravdu. Chovateľ čo býval v tej dedine ako šofér nás každý týždeň informoval. Ešte som hovoril nikomu to nevravte lebo nám zakážu lietať.
Tie ďalšie čo som nepísal, že tam niekomu napájali holuby alebo chodil niekto ako sprievodca ako by jedna pani povedala. Ale tieto veci vyšli z vášho klubu. A potom keď sa to chovatelia dozvedia tak sú právom naštvaný.
Pán Šadlák proti vám nič nemám naopak výborne ste robili svoju prácu aj Pán Kahák.
Čudujem sa, ste mladý za 5 rokov sa budú musieť spájať oblasti. Zo Žiliny ste dostali ponuku na prepravné auto aj s nadstavbou, oblasť by bola výsledky rôzneho druhu NEPOCHOPÍM.
Načo čakáte.
Augustín Pecko (09.12.2020, 22:37)
Na tomto DF bolo uverejnených niekoľko príspevkov o snahe chovateľov ZO Žilina – Závodie a časti chovateľov ZO Kľače prestúpiť z OZ Bytča do OZ Žilina. V roku 2019 sme podali na výbor OZ žiadosť o prestup členov – zamietnuté. Poukázali sme na nejednoznačný postup v stanovách pri prestupe členov, žiadali sme kompetentných o výklad stanov najmä § 8 – bez reakcie. Vo februári 2020 sme poslali na SZ CHPH ˶ Žiadosť o stanovisko k prestupu členov ZO do iného OZˮ do dnešného dňa bez reakcie – lebo KORONA. Po tomto všetkom sme si povedali, že nemá zmysel ďalej rozoberať našu situáciu na DF, pričom sme si uvedomili, že veci sa môžu zmeniť až v roku 2021, ak zjazd / samozrejme ak bude / schváli zmeny v stanovách týkajúcich sa prestupu členov bez likvidačných trestov za ukončene členstva. Po prečítaní príspevku pána Šadláka, najmä jeho záveru v ktorom chce vyvodzovať dôsledky voči pánovi Jančovičovi som si povedal, že aj napriek dohode, že už nebudeme písať o problémoch s naším prestupom, treba niektoré veci vysvetliť, aby si čitatelia DF nemysleli, že sme nejakí špekulanti a rozbíjači OZ. Pán Šadlák píše, že naša nespokojnosť sa zakladá na krčmových rečiach bez dôkazov, že spracoval plán komunikácie, ktorý sme nevyužili, neprišli od nás žiadne sťažnosti ani podnety. O konkrétnych dôvodov prestupu nebudem písať, nakoľko p. Šadlák povedal, že špinavé prádlo si treba vyprať doma, ale keď 31 chovateľov t.j. 1/3 všetkých členov OZ chce prestúpiť do iného OZ asi bude za tým niečo iné ako krčmové reči. Po neschválení našej žiadosti o prestup ostalo ticho. Výbor OZ to pokladal za vybavenú vec. Vtedy si mal výbor OZ uvedomiť, že situácia je vážna, že treba začať komunikovať, nakoľko OZ bez našich členov nebude mať 50 aktívnych členov, čo je jedná z podmienok existencie OZ. Mohol sa zvolať výbor ZO alebo členská schôdza ZO a celý problém sa mohol v kľude prerokovať a možno by sa našlo aj nejaké kompromisné riešenie. Keďže zo strany OZ nebola žiadna snaha o komunikáciu, tak sme poslali zo strany ZO na výbor OZ tri krát e-mailom výzvu na rokovanie – bez odozvy. Rokovanie sa nám podarilo zorganizovať až za účasti prezidenta SZ CHPH dňa 1.6.2020. Rokovanie bez výsledku, ukázalo sa, že už nie sme schopní spolu normálne komunikovať. Pre nás malo rokovanie význam iba v tom, že sme sa presvedčili, že naše rozhodnutie ukončiť činnosť v OZ Bytča bolo správne. Rozhodnutie bolo správne ale aj bolestivé. V roku 2020 sme sa už nezúčastňovali pretekov, holuby ostali doma. Niektorí chovatelia ukončili členstvo v SZ CHPH alebo znížili stavy svojich holubov a už neuvažujú ani v budúcnosti s nasadzovaním holubov na závody. Z dôvodu nesúhlasu s touto situáciou, predseda našej ZO pán Jozef Vrbinský sa vzdal funkcie a k 1.10. 2020 ukončil aj členstvo v SZ CHPH. Je to veľká škoda, lebo je to mladý, obetavý ale hlavne poctivý chovateľ. Svoje rozhodnutie písomne oznámil výboru OZ – bez reakcie. Nevidel som plán komunikácie OZ ale zrejme je iba jednosmerný zdola nahor. Nikto sa z OZ nezaujíma, čo bude ďalej, či zvolíme nového predsedu alebo ZO pôjde do likvidácie. V októbri sme urobili ešte jeden pokus a to 26.10.2020 sme doporučenou poštou poslali na výbor OZ opakovanú žiadosť o schválenie prestupu do iného OZ – zatiaľ bez reakcie.
Je to smutné, že dlhoročný členovia SZ CHPH / väčšina sme vo veku 65 – 80 rokov/ takto končia. Mnohí, možno za celý svoj život nedostali z nejakej inštitúcie žiadny trest, no na sklonku svojho holubárenia v prípade ukončenia členstva nám naše záujmove združenie, ktoré podľa stanov má chrániť práva a záujmy svojich členov naparí pre istotu, aby sme si moc nedovoľovali, hneď štvorročný trest - zákaz pretekania zo súradníc, parcely, .....


Jozef Daníšek (10.12.2020, 09:36)
Pozdravujem! Mňa a možno i veľa ďalších chovateľov zaujíma jedna vec.Ja som sa tu už raz v diskusnom fóre vyjadril.Ako je možné,keď mi ústava zaručuje slobodu pohybu a slobodu prejavu,aby mi niekto svojvoľne zakazoval zmenu môjho pôsobiska.To ako,keby mi niekto napríklad na okresnom úrade v Žiline,zakázal sa presťahovať do Bratislavy.Ja viem ,niekto začne oponovať,že také sú stanovy a pretekový poriadok.Ale predsa žiadne stanovy,alebo pretekový poriadok mi nemôžu obmedzovať v rozpore s ústavou, moju zmenu v pohybe a v mojom slobodnom rozhodovaní.Aj stanovy i pretekový poriadok musia predsa kopírovať ústavu.To je skutočne postavené na hlavu.Takto znechutiť tridsať chovateľov,ktorí sa rozhodli pre zmenu a radšej ukončili svoju činnosť po desiatky rokov ich pôsobenia je zarážajúce.Veď taký pán Martoník,veľmi známy chovateľ pretekal so svojimi miláčikmi,keď niektorí ,ktorí o ňom teraz na dôchodku rozhodli,ako ja hovorím"ťahali drevených káčerov na motúze". Stačí si pozrieť poslednú stránku nášho diskusného fóra,koľko je tam smútočných oznámení. Keď neprídu seniori ku košovaniu,tak na Slovensku je po pretekoch,pretože vo všetkých OZ naprieč Slovenskom je ,ako ja hovorím vymaľované.Všetci od politikov majú plné ústa starostlivosti o starších ľudí,ale výbor Slov.zväzu žije asi mimo Slovenska,keď sa iba prizerá.Ja viem najlepšie sa hrať na mŕtveho chrobáka,pretože si povedia,to nemôžeme spraviť,lebo to by chceli ja si teraz vymyslím v Topolčanoch,v Senici v Lipt.Mikuláši.My tam predsa máme svojich ľudí a to by bol potom problém.Tak radšej obetujme nejakých tridsať ľudí v Žiline, hoci tým pádom zanikne i OZ Bytča,lebo logický musí,pre počty,ktoré našťastie nepustia.Tak toto je ukážka nesystemového riešenia v praxi.A vyhovárať sa na "koronu "je úplne scestné.Alebo majú,ešte predsa jednú absurdnú podpásovku .Že povedia,že im udelíme výnimku,len aby sme zachránili tých svojich.
Peter Tokoš (10.12.2020, 10:37)
Pan Danišek,takto skončila ZO v Skalici nikto to nariešil,ale teras už niektory skončily.Bolo nas14 teras nas zostalo možno3-4 to je realita.Dvaja po 4 rokoch nalietania chodia nasadat až do OZ Pezinok ,takše by sa v tomto smere konečne niečo mohlo spravit.
Jozef Brodziansky (10.12.2020, 17:07)
Dobrý večer som si povedal ze nebudem tu písať ale my nedá chcem sa opýtať funkcionárov OZ co robia preto aby si udržali chovateľov prečo sa pýtam chcú odísť musia mať nejaký dôvod a keď chcú ísť prec tak ich nepustia toto sa robilo za totalitného režimu ti budeš musíš bit a hotovo ne h sa už s pamätajú je demokracia a chovatelia sú nie hlúpy už v tejto dobe letu zdar
Jozef Brodziansky (10.12.2020, 19:15)
Ešte doplnim príspevok o jednu dve vety keď chovateľ chce odísť z OZ do druhého tak v tom druhom ho nevezmu lebo není z ich okresu tak asi ho majú za menej cenného alebo smrdí keď je z iného okresu toto sa robí v demokratickej spoločnosti letu zdar
Július Marton (21.12.2020, 12:32)
Pekný deň prajem, Jožko možno že ten prestup dostanú pod vianočný stromček. To by bolo férové.
Zároveň Ti prajem šťastné a veselé vianočné sviatky aj ostatným chovateľom aj tým ktorých nemusím. Bude koniec roka tak by sme mali zakopať problémy aj s koronou. A bude kľud ako keď sme ešte boli mladý.
Pekný deň prajem.
Rudolf Čmarada (21.12.2020, 13:57)
CHcem zareagovať na tému prestupov. Nebudem a ani nemôžem zastávať ani jednu stranu, pretože nepoznám danú situáciu. V OZ Trnava sme mali podobný problém a vyriešili sme to tak, že dve ZO , ktoré ,chceli odísť aj odišli do OZ Pezinok bez toho ,aby sme im robili problémy. Stratili sme 32 chovateľov a samozrejme, že nám s tým vznikli aj nemalé finančné problémy no danej situácii sme sa museli prispôsobiť a hľadať riešenie. PS..Nemuseli sme ich uvoľniť,ale čo by sme tým získali?
Július Marton (21.12.2020, 14:35)
Pekný deň prajem pán Čmaraga ,to čo píšete je rozumné a férové jednanie.Keby ste konali inak získali by ste len nepriateľov a o to tu nikomu nejde.Mi sme mali tiež problémy a myslím vďaka prezídiu SZCHPH a ďalších prítomných sa to urovnalo. Plénum rozhodlo ,lebo zrejme si zvážili vážnosť situácie a rozhodli podľa dokumentov zväzu. Za to im vďaka.
Pekný deň prajem a krásne vianočné sviatky a veľa pohody.
Marton Julo
Július Marton (21.12.2020, 14:41)
Ospravedlňujem sa za preklep, má byť p. Čmarada.
Jozef Brodziansky (21.12.2020, 17:51)
Julko ďakujem aj tebe šťastné a veselé vianoce celej rodine nekazme si najkrajšie sviatky v roku všetko ukáže čas letu zdar

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené