NP 2021

Peter VAVREK (04.01.2021, 18:51)
Iba taká malá pripomienka k príprave na sezonu 2021, Okruhy, ktorých by sa mali navrhované zmeny dotýkať
4/ Vo Februári uzatvoriť NP 2021.Musi to urobiť prezídium
Návrhy OZ ,Regiónov keďže pravdepodobne ostáva to na schválenie prezídiu NP 2021 neviem z akého dôvodu keď ma zasadnúť aj VZ ale budiš prosíme uviesť do zápisnice menovite členov prezídia ktorý za aký návrh hlasoval zákulisné informácie už sú rozprudene a minimálne jeden nemenovaný región je už proti návrhu uskutočniť spoločný NP
Navrhujem vylúčiť z podmienok MSSDT VCS keďže väčšina zúčastnených nespĺňa podmienku tohto preteku nad 700 km len časť SK jedny majú VCS druhý NP a neplnia podmienku nasadených holubov plnia podmienku zúčastnených OZ ale ostany sa zúčastňujú VCS a nie NP bolo by to vhodné upraviť jablká a hrušky s pozdravom
Buček Eduard (04.01.2021, 20:21)
Neprehliadnuť !
Všetky návrhy zmien budú vypracované na základe návrhov výborov OZ CHPH, regiónov a členov
Športovej komisie SZ CHPH.
Jednotliví členovia svoje podnety, návrhy a pripomienky môžu predostrieť výborom OZ CHPH. Po
prerokovaní a schválení výborom OZ CHPH môžu byť zaslané športovej komisii. Všetky návrhy je
potrebné zasielať priamo predsedovi športovej komisie Mgr. Milanovi Blahovskému.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do úvahy (kvôli zdokumentovaniu) sa zoberú iba návrhy zaslané v písomnej podobe alebo e-mailom.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan Blahovský (19.01.2021, 08:51)
"Milan ok, čítam čítam tie diskusie ...ak by som niečo na teba mal tak ti zavolám neriešim to tu verejne napíšem ešte jednu vec na tému DT .Sú roky keď ich nelietam,ale to neznamená že nechcem.Ide mi o to aby sme nerobili amatercinu ako doteraz štatút ak vôbec je tak sa ignoruje ten pretek Schwerin čo tak pekne opisal p.Matalik ako sa zvládol bola jedna pekná blbost nikdy by som nenasadil holuby keby som vedel že Vás napadne štart o 15 tej....Preprava s vašim vozíkom je už niečo čo by malo byť v dnešnej dobe samozrejmosťou, pri zlom počasí mať možnosť vyčkať a ošetriť holuby musí byť prioritou......"

Keďže sa nechem vtiahnuť problémom NP do TS Žilina a jej experimentu s hviezdicovými pretekmi, tak som si dovolil sem vložiť časť príspevku J.Jakubčáka a možno trocha rozobrať jeho komentár.
Kedže ja nepatrím k tým, ktorí kamsi "trepnú" nejaké číslo alebo tvrdenie a nemajú ho overené, či možno aj zámerne klamú, tak ja sa snažím najprv argumenty overiť a až tak ich verejne uviesť. Zase asi životné skúsenosti má vedú k opatrnosti pri svojich krokoch a napr. pri komplikovaných pretekoch skrz počasia si dokumentujem poveternostné mapy ( radar, kamery online atd) a s tými následne konfrontujem generálov po boji. Preto neustále vyžadujem kamerový záznam z oešterenia holubov a natočenie štartov holubov. Inak tomu nebolo ani v spomínanom NP Schwerin.
Takže Jozef, písal sa deň 23.7.2017 a letel sa spomínaný NP Schwerin. Prepravca holubov OZ Sabinov, sprievodca p.Dolný z OZ SNV. Ešte mi slúži pamäť hlavne v takýchto stresových prípadoch dobre, takže detaily mám v hlave uložené. Počas noci pred štartom sa od juhozápadu nasunula oblačnosť a dážd. Komisia na východe má rozhodnúť o štarte a je jasné, že sa do týchto podmienok holuby nevypustia, front sa pomaly presúva a predpovede nemeckých serverov ukazujú možné zlepšenie v popoludňajších hodinách. Prvá vec, ktorú som posádke odkázal bola,kontaktujte štartéra ( nebolo ho možné sa dovolať), hľadajte si penzion na prespanie a ďalší deň budú ideálne podmienky na štart. Odpoveď zo strany posádky bola asi takáto " my nevieme nemecky, my nemáme peniaze na predlženie pobytu vo Schwerine, my to musíme pustiť ešte dnes, policajti nás posielajú preč z miesta štartu, je tu nemožné pustiť..." Čo mala robiť komisia na Slovensku ? Sledujem teda servery a čoraz častejšie dostávam návrh na štart holubov medzi 12-13 hod. Prúdenie za frontom ako vidím je priamo od západu a dáva nádej holubom dosiahnuť prvé holubníky v ideálnych podmienkach ešte do zotmenia. Na štarte však je stále front s prehánkou ale postupne sa od juhu pretrháva oblačnosť, ďalší povel na štart znie skúsiť to o 14,00 hod. Osobne som to odsunul ešte o hodinu neskôr. Holuby odštartované a posádka robí pár záberov po ceste domov - ideálno pre let. Výsledok ? Prvý deň ani jeden holub nie je doma. Na Spiši klasicky hmly dlho ráno po nočnom daždi, prvé holuby hlásené o 6,41 hod.ráno v Brezovici, následne v Širokom ( 15 km ďalej ) ale aj v OZ Michalovce, Prešov, SNV či pod Tatrami....u mňa až pred obedom ( asi som si to zlé naplánoval....) Pretek trvá niečo cez 6 hodín a straty primerané na vzdialenosť, ktorú mali odletieť ( 755 - 910 km ).
Po preteku bývajú všade chovatelia spokojní, ale aj tí čo by najradšej niekoho v lyžičke vody utopili....
Spomenul si minuloročnú dopravu holubov - my nemáme žiaden vozík, ale klasicku kabínu na nákladnom aute...Skutočne sme urobili maximum pre pohodlie holubov počas dopravy, ošetrili holuby a dopriali im potrebný odpočinok pred cestou domov. Mali sme šťastie čo sa týka počasia na rozdiel od spomínaného Schwerina. Teraz ti poviem, že pokiaľ by som to mal pevnejšie v rukách v tom roku 2017 čo sa týka dopravy, tak holuby nepustím o 15,00 hodine, ale ako som už uviedol nasledujúci deň ráno. Posádka , ktorá vezie holuby na takúto trať musí byť pripravená na možné predlženie pobytu na mieste štartu a argumenty ako ja musím byť ďalší deň v práci či nemám peniaze na predlženie pobytu mimo SK neobstoja. To nie je iba o tom zarobiť na nahlásených holuboch a preprave, ale sa aj adekvátne postarať ako o holuby tak aj o vodičov. Potom môžme kamsi preteky na SDT posunúť. To je iná kapusta, ako tie bláznivé preteky štart cieľ trvajúce pár minút, ako pre holuby tak aj pre organizátora...
Jozef Jakubcak (19.01.2021, 13:02)
Milan len krátka reakcia... neobviňujem ťa z ničoho tlaky aké boli aby sa holuby vtedy pustili som nechápal.Že posádka nebola pripravená
prenocovať som nevedel, možno sa organizátorom vtedy zatočila hlava z toho kolotoča čo praktizujú pri košovaní... To s čím vozíme holuby doteraz s tým super porevolučným projektom od Oravského výrobcu je smutné...
Milan Blahovský (19.01.2021, 13:51)
To je problém mnohých, že napíšu niečo o čom nie sú informovaní, možno by stačilo zavolať, napísať mail či pri osobnom stretnutí rozobrať. Potom to vyznieva ako obvinenie. Možno si už teraz pol Slovenska hovorí, "čítal si ako ten Jakubčák naložil tomu Blahovskému ?" , ale to sú chudáci čo nevedia čítať s porozumením, hlavne že sami nie sú schopní pár súvislých viet sem vložiť...
Peter Jakubčák (19.01.2021, 14:01)
Milan, pozdravujem Ťa, ale Jozef. Prajem pekný deň.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené