Lety zo štyroch strán

Vladimír Michalčík (17.01.2021, 10:38)
Neviem či sa to TS Žilina podarí, ak sa neprihlasi 360 holubov, tak sa to asi zabali. Ja osobne som sa nato veľmi tešil, vyskúšať v TS niečo nové, čo sa lietalo, neviem pred koľkými rokmi. Všetky TS lietajú, len jeden smer a TS Žilina to chce skúsiť, východ západ sever juch, tak sa asi nenájde toľko odvážlivcov, aby sme to skúsili, či nato mame holubi
Peter Tokoš (17.01.2021, 13:10)
Pan Michalčik,treba ešte počkať ja osobne si myslim, že sa to podari ešte je dosť času.Toto je šanca pre ozaj poštove holuby,ktore sa dokažu vratit z každej svetovej strany.Mne o takychto zavodoch hovorily stary chovatelia zo Skalice.Samozreme,že to bude pre holuby tažke,ale treba to skusiť.
Rudolf Čmarada (17.01.2021, 15:57)
Zdravím Vás kolegovia. Pán Michalcik úplne chápem Vaše obavy, no ani sa nečudujem, pretože ste úplný začiatočník. Ja som optimista a verím, že sa tieto preteky uskutočnia a do budúcna majú oveľa väčšiu perspektívu ako tie klasické z jednej strany. Nečakajte však, že sa ich zúčastnia aj tzv.Superchovatelia Slovenska, na to zabudnite. Som si istý, že každý z nás by si sníma rád zasúťažiť.No skutočnosť je však úplne iná.Strata imidžu sa rovná nezáujem o moje holuby a to si z nich nikto nedovolí.O tomto to je.Zostavam s pozdravom.
Vladimír Michalčík (17.01.2021, 17:51)
Ja si myslím že v TS Žilina je možnosť ukázať, aké máme poštové holubi. Či su to ozaj poštové holubi ako píše Pan Tokos. Pan Cmarada ak som dobre pochopil,superchovatelia sú ty čo holubi predávajú a chovatelia sú ty čo im holubi súťažné lietaju. Ja si myslím, že prave ty superchovatelia by to mali s nami skúsiť. Oni majú pradsa vedziu možnosť vyhrať preteky v TS, keď ich holubi majú výborných predkov. Či to není pravda?
Vladimír Michalčík (17.01.2021, 17:58)
Veľmi ma teší že si obidvaja myslíte, že sa to naplni na 350 holubov
Rudolf Čmarada (17.01.2021, 19:22)
Pán Michalcik teší ma, že ako začiatočník začínate veľmi dobre chápať o čo tým Superchovatelom ide.Mat vynikajúceho holuba, alebo holubicu alebo oboje , ešte neznamená, že mláďatá budú tiež vinikajuci,to ani náhodou. Tieto holuby sa používajú ako veľmi dobrá reklama do rodokmeňom.Ved by to bolo úplne jednoduché a všetci , alebo aspoň väčšina z nás by sme mali superholuby.Kazdy má doma nejaké svoje hviezdy a koľko mu dochovali aspoň polovičné hviezdy ako boli ich rodičia? Ostávam s pozdravom.
Jaroslav Ondro (17.01.2021, 19:35)
Vážení priatelia,srdečne vás pozdravujeme a v Novom roku prajeme veľa zdravia a šťastnú ruku pri zostavovaní chovných párov.Veríme,že otvorenie príspevku o hviezdicových letoch p.Michalčíkom osloví viacerých chovateľov,ktorí to budú chcieť s nami skúsiť.Vidíme,že sú chovatelia,ktorí nám fandia a chcú,aby sa hviezdicové lety uskutočnili ako p.Viktor Holúbek z OZ Terchová,ktorý nahlásil 50 kusov,p.Richard Majtánik 25 kusov,samozrejme ďakujeme aj ostatným prihláseným chovateľom,ktorí nám prejavujú dôveru a prihlasujú holuby do našej TS Žilina.Budeme sa snažiť urobiť všetko pre to,aby sme vás nesklamali.S pozdravom TS Žilina
Jozef Jakubcak (18.01.2021, 15:43)
Dobrý deň, nechcem uraziť nikoho, len dúfam že to o čom tu píšete a snívate hádam nemyslíte vážne..... TS a lety zo všetkých svetových strán to tu ešte nebolo! Držím Vám palce ma to logiku - keď sa to nevie z jedného smeru tak to pojde lepšie zo štyroch....
Milan Blahovský (18.01.2021, 16:50)
Jozef a ďalší čo neveria , vraví sa ,že je lepšie raz vidieť , ako stokrát počuť. Takže skúsme to zhodnotiť po ukončení testovania a nie pred ním. Po boji býva každý generálom. V jednom máš ale pravdu, kto nepoletel z jedného smeru, tak nepoletí ani zo štyroch a to už nepíšem o tých čo nič nevyskúšali, ale idú radiť...
Rudolf Čmarada (18.01.2021, 17:36)
Vážený pán Jakubciak musím reagovať na Váš príspevok. Neviem do akej vekovej kategórie patríte no my sedemdesiatnici najmä zo západu Slovenská si veľmi dobre pamätáme na pandémiu slintavky, kvôli ktorej sme museli po treťom preteku otočiť preteky zo západu na východ do V.Kapusian a doCiernej nad Tisou. 90 percent závodov proti vetru a tu sa ukázali holuby, ktoré boli pripravené a ktoré nie. Boli to skutočne objektyvne preteky a nevadila im ani zmena o 180 stupňov.Uz som písal na túto tému a použil som príklad čo urobíl náš majster OZ Trnava p.Vohlarik. Asi ste to nečítal takže, ešte raz.Po poslednom preteku mladých z Kladna čo je 335 km 72 mláďat za týždeň vypustené v Bardejove, holuby doletovali o 15 hodine do večera 70 kusov doma a dva kusy na druhý deň ráno.Aj toto hovorí o tom, že netreba niečo nové hneď zatracovať.Nikto Vás predsa nenúti zapojiť sa do takejto súťaže.Pisete, že nechcete nikoho uraziť,ja Vám odpoviem, že je lepšie snívať,ako kritizovať to čo ešte ani nezačalo.. Zostávam s pozdravom.
Rudolf Čmarada (18.01.2021, 19:23)
Na odľahčenie.Pan Holúbek na tú Vašu kavaleriu budeme musieť povolať zálohy, ale teším sa bude to veľmi zaujímavé. Ostávam s pozdravom.
Jozef Jakubcak (18.01.2021, 19:33)
P. Cmarada som 60 tnik niečo som z holubmi zazil.Boli časy že, Morava lietala tzv. hviezdice , poznám osobne z tých čias chovateľov ktorý boli úspešný a nasadzovali zopár holubkov.Aky efekt to prinieslo Moravakom neviem,ale tie holuby som vozil tiež a ak by som postrehol že by týmto niečo vzácne nadobudli v genofonde tak lietam z nimi dodnes, skôr tam išlo o to kto mal na ten program holuby,lebo máloktorý holub absolvoval celý program. To je ale môj názor, Milan a ten tvoj ti tiež neberiem, ak to chcú vyskúšať v TS chápem... je to ich súkromná vec a chovateľov ktorí sa chcu tohto projektu zucastnit.Dúfam len ,že to nechceš presadzovať na SZ.....
Očakávam že, nájdeme konečne dohodu v regióne aspoň na DT p.Vavrek sa márne snaží v diskusiách nabádat funkcionárov nereaguje nik a na ten NAPAD tu reagujes hneď ,nemám slov.....
Nemyslím si že toto je cesta ako vychovať šampiónov , ale môžem sa tiež mýlit a svet sa bude od nás učiť...
V západnom svete existuje niečo čo na Slovensku nebude nikdy to sú tie tradičné Národné preteky len nad 900km ich majú 8....možnosť vybrať si trate na ktoré holuby chovajú a majú na ne predpoklady to je to čo posúva chovatelstvo v NL,DV,Belg.... samozrejmostou je potom ich cena.U nás si závidíme aj ten nos medzi očami...

Vladimír Michalčík (18.01.2021, 20:00)
Dobrý večer. Pan Jakubcak, ja som tiež za národný pretek nad 800 alebo 900 km, keď aj nato nemám holubi, ale neodklanajme tieto príspevky na inú tému, začali sme o hviezdicovych letoch
Milan Blahovský (18.01.2021, 20:13)
Jozef, ja som jeden z mála, ktorý sa ozve v hociakom príspevku , hlavne ak sa to týka prezídia či športovej komisie. Inak tomu nebolo ani pri téme NP a kto so mnou diskutoval aj mimo tejto stránky, tak vie, že som bol za spoločný pretek pre celé Slovensko ( je jedno či by to bol Lübeck, Flensburg, či Atény) ale už vopred som upozornil na nereálne pohľady niektorých prispievateľov, pretože veľmi dobré mám presondované pohľady na niečo také v mysliach chovateľov, hlavne tých na západ od Spišského hradu. Ťahanie čiar a hľadanie prekážok na ceste domov ide totiž mnohým lepšie ako príprava holubov na preteky , o odvahe si to "rozdať" už ani radšej nepíšem. Takže prejdi si najprv staré príspevky, prípadne ich sleduj pravidelne a takéto maličkosti ti neujdú. Len tak na okraj neviem či vieš výsledok hlasovania členov VZ ohľadom NP na Slovensku ??? Tak chcú 3 NP pre západ a 3 pre východ + MJK Gothu ( väčšinové korešpondenčné hlasovanie ) a niekto by chcel aby sa prezídium ( či ja ? ) postavilo proti rozhodnutiu členom VZ ???
Testovačky sú experimentami a nechajme ich dýchať, je to ich práca a sami si budú znášať následky z úspechu či neúspechu. Na SZ to prezentovať nebudeme, od toho sú predsa organizátori pretekov a to sú OZ, VS , či regiony ...
Rudolf Čmarada (18.01.2021, 21:41)
Pán Jakubciak píšete, že na tých holuboch čo lietali hviezdycove závody ste nepostrehol nič vzácne, čo nadobudli v genofonde.Mozete mi povedať, čo vzácne nadobudnú tie, ktoré letia z jednej strany.Bol by som Vám za to vďačný nie len ja, ale aj široká chov.verejnost.Ja v mojich príspevkoch používam fakty,aby sa ľudia vedeli v tom aspoň trochu orientovať.Takze skúste mi odpovedať na moju otázku.Dakujem pekne.
Jozef Jakubcak (18.01.2021, 21:52)
Milan ok, čítam čítam tie diskusie ...ak by som niečo na teba mal tak ti zavolám neriešim to tu verejne napíšem ešte jednu vec na tému DT .Sú roky keď ich nelietam,ale to neznamená že nechcem.Ide mi o to aby sme nerobili amatercinu ako doteraz štatút ak vôbec je tak sa ignoruje ten pretek Schwerin čo tak pekne opisal p.Matalik ako sa zvládol bola jedna pekná blbost nikdy by som nenasadil holuby keby som vedel že Vás napadne štart o 15 tej....Preprava s vašim vozíkom je už niečo čo by malo byť v dnešnej dobe samozrejmosťou, pri zlom počasí mať možnosť vyčkať a ošetriť holuby musí byť prioritou.Zo strany zväzu by som očakával aby sa prestali tolerovať návrhy NP v takom formáte ako doteraz.Aspon keby východ letel všetko spolu.Ty si letel Gothu ktorá bola slušne obsadená západom ale toto ma byt NP pre nás?
Ak by západ akceptoval trať ktorú navrhneme my tak fajn ale oni ako som to osobne počul na VZ nejsou blbý oni z nami letet vtedy bol navrhnutý Schverin nepudou....
Toto musí skončiť v podmienkach MS SDT pri našich počtoch veľkú šancu nemáme ak nepôjdeme spolu celý východ je to o ničom.NP je niečo čo nás má spájať chovatelsky ak uz nič iné....
Jozef Jakubcak (18.01.2021, 21:59)
Pre Vás p.Cmarada odpoviem otázkou ukážte mi potom holuba ktorý odletí tu navhovanu blbosť... ak treba pri pretekoch mláďat mať 12 tréningov z jedného smeru aby boli pripravené na pretek v jednom smere čo potom musí urobiť TS ak bude chciet letieť tie 4 ....Ak teraz z finále 420 km priletelo 8 ks tak čo bude potom ale to už predbieham.....prajem veľa šťastia.....
Rudolf Čmarada (18.01.2021, 22:45)
Pán Jakubcak najskôr sa Vám musím omluvil, že som Vám pozmenil trochu priezvisko,nie však úmyselne.Co sa týka tých tréningov to máte odkiaľ, že musia byť len z jedného smeru.My trénujeme z rôznych smerov a holuby s tým nemajú žiadny problém.No a že priletelo 8 holubov to už je otázka na niekoho iného prečo to tak dopadlo.Skoda,že ste mi neodpovedal mohol som sa niečo poducit.
Jozef Jakubcak (19.01.2021, 08:24)
Dobré ráno ziadna TS stanica nie je charita je to komerčná záležitosť ak sa chcete poučiť stačí si pozrieť ich tréningový a pretekový plán.To že trénujete z rôznych smerov v príprave na pretek je fajn pre mladé ale aj pre staré holuby.Ked som to v minulosti robil holuby mali výsledky lepšie.Tie moje cvicene opice a hromadné rolety z krátkych trati to bolo a bude vždy problém pre kazdu konkurenciu aby zasiahla.To je ale iná téma z mladými sa trápim posledných 5r aby vôbec išli na pretek ich zdravotný stav kvôli adenovirusu a iných pridružených chorôb sa mi nedarí dostať pod kontrolu.Ako to funguje u Vás?
Robili sa rôzne štúdie orientácie holuba možno ste to videli holub si pomáha pri dolete tzv foto pamäťou -zapamätá si rozne body v teréne . GPS krivka doletu na domovský holubnik bola najrovnejsia po 10 tich vypustení z jedného miesta.....
Milan Blahovský (19.01.2021, 08:54)
Zdeněk, 8:24
LETY ZO ŠTYROCH STRÁN. Nevím proč zde někteří vzpomínají Moravské hvězdice. Tehdy, za cara klacka, (byl jsem několikanásobným účastníkem a vítězem závodu Oravita) to byla soutěž družstev, podobně jako mistrovství OZ, tehdy malá družstva a nenasazovali se stejné holubi čtyřikrát, prostě se družstvo mohlo měnit. Samozřejmě než se přišlo na to, kterým holubům, který směr více vyhovuje tak šli někteří holubi i třikrát. Žádné zvláštní ztráty nebyly protože holubi se uměli o sebe postarat a také to byli jiní holubi, holubi na přirozeném zdraví a nenadrilovaní soukromými nácviky. Kolik lidí tehdy mělo soukromá osobní auta? Rozdíl oproti úvaze v TS Žilina byl také ve vzdálenostech a to zásadní. A jak už jsem uvedl v možnosti nasazení jiných holubů na různé tratě. Rozumím tomu, že TS nechce riskovat, je to tzv. pilotní projekt a snad se jim vydaří aby příští rok bylo účastníků ještě víc. V současné době a v brzké době budoucí je zájem limitován i pandémií což snad už v 2022 nebude.

vložené na požiadanie p.Z.Adamíka
Peter VAVREK (19.01.2021, 08:55)
Iba tak na okraj pripomienka p. Blahovský NAVRATKA pre členov VZ obsahovala 3 body a, b, c v nej nebolo uvedené vyjadrenie členov k NP tie 3 body obsahovali zvolanie VZ zjazdu a rozpočtu sz k NP pretekom bolo vznesené iba návrh prezídia a nové podmienky o ktorých sa nehlasovalo to isté ak k VCS neviem odkiaľ potom máte tie údaje ako každé OZ hlasovalo za NP a VCS neskôr na stránke sz bola uverejnená zápisnica a tam bolo uvedené že návrhy k NP a k iným záležitostiam treba predniesť športovej komisii ak sa mýlim tak ma po opravte v čom som sa pomýlil ďakujem
Rudolf Čmarada (19.01.2021, 10:59)
Pán Jakubcak na jednej strane píšete, že v minulosti ste trénoval z rôznych strán a výsledky boli lepšie tak nerozumiem, prečo to teraz odsudzujeme.Teraz k tej Vašej otázke ako to robíme my.Ked si otvoríte tému,Vakcinacia a skúsenosti s ňou, ktorú otvoril p.Blahovsky 2.12 tam som to už opisoval aký postup volíme pri mladých a zatiaľ sme s tým veľmi spokojný a to isté prajem aj Vám.Ostavam s pozdravom.
Jozef Jakubcak (19.01.2021, 12:14)
p.Čmarada pochopil som že zapojiť sa do podobných diskusií má význam len na dva veci ......
Ja píšem o voze a vy o koze, čo majú moje spoločné tréningy určené na priestorovú orieńtáciu a TS navrhovanými pretekmi?Možno nakoniec aj tie preteky o ktorých sa tu bavíte že ich chcete lietať budú nakoniec nie zo svetových strán ale s tých politických.....
Tiež Vás pozdravujem, prajem Vám ešte veľa podobne dobrých nápadov, to ja si už radšej zakusnem do jazyka a dám po paprčiach než sa tu budem ďalej o tom baviť.
Frantisek Kreml (19.01.2021, 13:12)
Vlozenie na poziadanie p.Z.ADAMIKA,
To len tak bokom, pytam sa pan Blahovsky, p.Adamik je iny ako p.Hnilicka alebo p.Matuska, ked ma zrusene diskusne forum ?
Milan Blahovský (19.01.2021, 13:45)
To nie je otázka na mňa. Pokiaľ viem tak p.Adamík má 2 nohy, 2 ruky, 1 hlavu ( dosť fungujúci orgán v nej) a vraví jazykom mnohým ešte zrozumiteľným...A kedže nie je jazyková ani názorová cenzúra tak občas ma požiada o pomoc. Je tu niekto taký, že by som mu ju odmietol ???
Rudolf Čmarada (19.01.2021, 16:30)
Pán Jakubcak z Vašej poslednej odpovede je cítiť dosť veľa nervozity až arogancie. Asi ste ma zle pochopil,ja som Vám len odpovedal na Vašu otázku, ktorú ste mi položil ohľadom zdravotného stavu mladých holubov. Myslel som si, že moja odpoveď Vám aspoň trochu pomôže, pretože 5 rokov mať také veľké problémy s mladými to už je na zamyslenie.Ja som Vám odpovedal skutočne úprimne ako to robíme. Vašej odpovede na moju otázku som sa však nedočkal.Takze otázka znela..... čo vzácne v genofonde nadobudnú tie holuby, ktoré letia z jednej strany. Skúste mi odpovedať nech sa niečomu poducim.Prosim Vás bez emócií veď nemáme 30 rokov.Dakujem pekne a zostávam s pozdravom.
Jakubec Ľudovít (19.01.2021, 16:48)
Adamíkovi bol správne odbraný prístup do diskusie,takže žiadne preposielanie,aj keď tento príspevok bol len odborný.Je smutné,keď funkcionár obchádza rozhodnutie SZ,ale na Slovensku bežné.
Milan Blahovský (19.01.2021, 17:23)
Je skôr smutné pán Jakubec, že vás trápi, ak niekto prenesie komentár spoza hraníc, ktorý nikoho neuráža, ale skôr je poučením a hlavne, že sa ozvete k takejto veci. Skúste vložiť nejaký komentár, ktorý posunie chovateľstvo mierne dopredu.
Rozhodnutie prezídia SZ bolo, že prístup na DF bude umožnený iba členom SZ ( čo samozrejme p .Adamík nie je ) a ako to v živote hlavne v tomto "covidovom" je už bežné , že sa udelili výnimky pre majiteľov TS v ČR. Nik nezakázal vložiť komentár v inom jazyku ako je slovenský. Teda aspoň ja som doteraz sa nikde o tom nedočítal, ale keď sa to objaví, tak vám pretlmočím zahraničný komentár do jazyka slovenského. Potreboval ste si v novom roku kopnúť ?
Peter VAVREK (19.01.2021, 17:29)
Toto je dnešná demokracia p.Jakubec ? za týmto ste túžil ....31 rokov po páde železnej opony a poniektoré manévre ako za socíku ....p.Adamík a jeho príspevky bohužiaľ niekomu prekážal-i vo vedení, až tak ,že najlepšie bolo mu odobrať heslo prístup a umlčať ho,ak niekoho napádal urážal dehonestoval prácu tak ok ,ale ak v niesol do hocijakej diskusie rozumný názor pohľad skúsenosť tak neviem neviem či to bolo správne rozhodnutie no sú potom aj vinimky v dnešnej dobe to je in ak nejakú máte...... a tú na diskusii majú aj majitelia TS spoza hraníc čo si myslím že je to taktiež normálne žijeme v 21 storočí a nie niekde .....za opicami
Jozef Jakubcak (19.01.2021, 19:38)
Ešte dlžím odpoveď p.Cmaradovi čo vzácne nadobudnú v genetike holuby ak pretekajú z jedného smeru....ak máte pocit že reagujem arogantne nie je to tak zamotavame sa v diskusii vy nerozumiete mne a ja Vám.Nedakoval som Vám za radu ako postupovať resp. liečiť mladé holuby v tej vami navrhnutej teme lebo nič nové som tam nenašiel.Za tie roky chovania a pretekania som nejaké tie úspechy dosiahol moje 3 holuby reprezentovali Slovensko na olympiádach a na stredoeuropskych výstavách nie v štandarde... a 11ti dosiahli na bednu v rámci Slovenska v rôznych športových kategóriách k tomu množstvo prvých cien v OZ alebo v regiónoch tiež v súťažiach družstiev v rámci MS Slovenska...týmto sa nechcem chváliť len Vám odpovedám na otázku v čom tá genetika holubov pretekajucich z jedného smeru je...
Každoročne sa snažím importovať holuby ktoré pretekajú len z jedného smeru lebo celý holubarsky svet ešte nič lepšie nevymyslel...
Iste chápete že touto debatou o svetových stranách Vám nechcem brániť aby ste to za svoje peniaze skúsil....
Rudolf Čmarada (19.01.2021, 21:48)
Pán Jakubcak som veľmi rád, že sa z tej našej debaty pomaly vymotavame.Viem,že sa tu nechcete chváliť svojimi úspechmi pretože na Slovensku sa úspechy neodpúšťaju no ja by som Vám doprial tú povestnú čerešničku a to je Olym.medaila v hoci akej kategórie.Verte mi , že to myslím úprimne, lebo viem čo to je za obetu toľko rokov sa venovať tomuto koníčku a všetko ostatné muselo ísť bokom,lebo holuby boli na prvom mieste.Ja sa s kolegom v posledných dvoch rokoch venujeme maratónskym holubov, pretože si myslím, že sú to najobjektívnejšie preteky,nie preto že sme dosiahli celkom slušné výsledky.No a čo sa týka tých hviezdycovych závodov každý máme na to svoj názor to už nezmeníme.
Jozef Jakubcak (20.01.2021, 09:16)

Konečne správny názor!
Ďakujem že mi chcete dopriať tú medailu...tiež vidím cestu ako ďalej v holuboch na maratóny hoci ich teraz žiadnev OZ nemáme.Naviezli sme s kamarátom na to holuby len neviem či obstoja predkovia leteli tiež len z jedného smeru......to len na rozptýlenie!
Peter Turek (20.01.2021, 10:40)
Trocha od témy,ale predsa.I ja som dlho rozmýšĺal nad odobraním prístupového hesla pánu Adamíkovi.Po poslednej schôdzi OZ,pri tvorbe závodného plánu mladých,na ktorej som sa zúčastnil,sa mi mnohé vyjasnilo.Pokiaľ prispievateľ nikoho neuráža,neosočuje,má svoj odborný názor,vyplývajúci z dlhoročných skúseností,nevidím dôvod neumožniť mu vyjadriť sa.Ak sme zaradení do medzinárodných štruktúr v rámci EÚ,mnohí sa hlásia k budovaniu globalizovanej spoločnosti a holubársky aj ináč sme stále prepojení s Čechmi,na základe bývalého spoločného štátu-min.výborné akcie Stretnutie majstrov,organizované pánom Matuškom,boli toho dôkazom,potom blokovanie názoru,ako v tomto prípade je min.nekorektné.Pretože sme všetci členmi medzin.organizácie chov.pošt.holubov FCI,skôr sa núka možnosť opačná-umožniť čo najširšiemu spektru,vyjadriť sa.Mnohí bývalí holubári,momentálne nečlenovia SZCHPH,ak s nimi človek diskutuje,majú zaujímavé skúsenosti a názory k témam.Iste,boli situácie-mnohé dobré myšlienky,končili hádkou,osočovaním,niekedy však iba kvôli nepochopeniu a nedostatku informácií.Momentálna doba,kvôli nemožnosti stretávať sa,vyložene vyzýva na výmenu skúseností formou internetovej diskusie, nemôže nám však uniknúť podstatná vec-názory a názory.Jedni vyhovujú a iné sa vymazávajú,cenzúrujú...To platí v spoločenskom spektre.Čo sa týka chovateľov.pošt.holubov,je iba na ich úrovni,inteligencii a predvídavosti,aby sledovali spoločný cieľ.Osobne nezávidím vrcholovým funkcionárom-deň má iba 24 hodín,je práca,rodina,svoje holuby,žiaľ aj kolísanie zdravotného stavu,prudké rozdiely v zárobkových možnostiach lokalít,tak malej republiky,problémy chovu v prevažne horských oblastiach atď.Za túto prácu pre všetkých, neraz musia čeliť kritike...Umožniť však vyjadriť dobrý názor,je základ rozvíjania vedomostí a odovzdávania skúseností.Dnes je tendencia takmer všetko preberať od tzv.západu,nemali by nám preto vadiť názory moraváka,ktorý je k nám z hĺadiska tohto západu najbližšie...
Rudolf Čmarada (20.01.2021, 13:03)
Pán Jakubcak som veľmi rád, že sme sa zhodli aspoň v tom, že každý máme iný názor v tejto téme.Aj na toto je dobré diskusné fórum.Prajem pekný deň.
Peter Turek (20.01.2021, 15:30)
Osp.sa za preklep-názory Moraváka...
Peter Tokoš (23.01.2021, 17:10)
Chovatelia poštovych holubu potporte tuto super možnost a zučasnite sa zavodu,ktore tu na Slovensku sa dlho neboly.Lety zo 4 stran je šanca pre nas obyčajnych chovatelov,ktory chovame holubov pre radosť aj ked sa nam v OZ až tak nedari.Pevne verim,že sa to TS v Žiline podari.Aj my zo Skalice to chceme určite potporiť.Samozrejme šanca tu je pre všetkych chovatelov poštovych holubu...Letu zdar...
Rudolf Čmarada (24.01.2021, 16:44)
Pán Tokos,som presvedčený, že sa tento nový projekt osvedčí aj do budúcnosti a že aj tí, ktorí sú odporcovia pochopia, že holuby to tak isto dobre zvládnu ako keď ich trénujeme z jednej strany a potom sú z nich cvičené opice ako to napísal náš kolega z východu.Dal som si trochu námahy a urobil som analýzu troch TS podľa ktorej si môžu chov.urobit úsudok o majiteľoch TS,ako sa vedia o holubov postarať a samozrejme to svedčí aj o ich odbornej zdatnosti a zodpovednosti.Takze poďme na to.Zacnem TS Vac , ktorá je najväčšou a je pod záštitou FCI..... počet dodaných holubov podľa dostupných informácií 2200 po prvom preteku 1629 čo je 74 percent finále 1004 čo je 46 percent.TS TATRY tiež pod záštitou FCI počet dodaných holubov 1566 po prvom preteku 373 čo je 24 percent, finále 235 čo je 15 percent. TS Žilina počet dodaných holubov 747 po prvom preteku 458 čo je 61 percent , finále 297 čo je 42 percent. No a teraz rozmýšľajme čo je za tým.No a na záver, nikdy som nebol ani nebudem bonusovým dopisovatelov.
Peter Jendrichovský (24.01.2021, 18:22)
Ahoj holubari, mame tu novy rok a zda sa, ze aj novu vyzvu - pre nase holuby - nami vysnivane nove talenty ale aj pre nas. Ja nemam tolko skusenosti, aby ma to opravnovalo byt za, alebo byt proti a radit tu inym. Niektore tu napisane diskusne prispevky som si precital, niektore aj opakovane a uprimne poviem, ze v mnohych pripadoch som mal v tom "hokej". Vezmem si preto otrepanu hlasku ineho experta na talenty v jednej TV zabavno-sutaznej relacii: "neskusis - nevies!" A ked sa nad tym zamyslim - presne v zmysle tejto spomenutej hlasky, je to aj vo v s e t k y ch mne znamych testovackach.
Vladimír Michalčík (24.01.2021, 21:02)
Holubi neboli ešte dodané, ale podľa prihlásených holubov, preteky pre hviezdicove lety v TS Žilina, by sa mohli uskutočniť. Prihlasilo sa okolo 90 chovateľov a 350 holubov, počty chovateľov a holubov, sa samozrejme môžu ešte navýšiť.Chovatelov s vyšším počtom holubov, bude ťažšie poraziť (Holubek. Majtanik) ale môže vyhrať aj chovateľ s jedným holubom. Ja osobne sa teším na tieto preteky a bol by som veľmi rad keby dobre dopadli a pokračovali vo vatsej konkurencii. Prajem všetkým veľa zdravia a nech nás covid obchádza, aby sme sa mohli tešiť na preteky s holubami.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené