Národné maratónske preteky 2021

Ján Bučo (07.02.2021, 20:17)
Pozdravujem priatelia,
Naväzujúc na tému Flensburg . . . by som vás chcel oboznámiť s pretekovým plánom MDKS. Preteky by sme radi deklarovali ako národné.
V pláne máme odletieť 3 preteky:
19.6. Aabenraa Dánsko, cca 30 km nad Flensburgom
3.7. Aachen Eschweiler, kúsok od Kolína nad Rýnom
17.7. Brusel
Pozývame všetkých priaznivcov dlhých tratí na spoločné zápolenie.
Pevne veríme, že takýto plán pritiahne do našich radov širšiu chovateľskú základňu. Spoliehame aj na podporu SZCHPH.
Letu Zdar

Jano Bučo
Ján Bučo (08.02.2021, 17:52)
Zdravím priatelia,
Touto cestou sa chcem ospravedlniť všetkým dotknutým chovateľom, okrem iného p. Čmaradovi a p. Pučkovi, že som ich presviedčal o limite kategórie World Best Pigeon Marathon na úrovni 800+ km. Po dnešnom rozhovore s p. Danielom Krajčíkom som bol usmernený, že bola vyhlásená kategória World Best Pigeon Supermarathon kde je limit 900+ km. Ja som čerpal zo stránky FCI ķde je uvedená len kategória Marathon a limit 800+ km. Tým pádom budú mať chovatelia zo západu Slovenska možnosť plniť kategóriu Supermarathon len z pretekov Aabenraa a Brusel.
Hlavne, ale dúfame, že sa nás tento rok nazbiera viac ako obvykle.
Letu Zdar!
Jano Bučo
Peter Matalík (08.02.2021, 18:00)
Jano.Riešime po pár rokoch,že sa znova zúčastníme nejakých závodov MDKS.Minimálne Aabenraa.Tento týždeň Ti "podám" vyrozumenie, ako to dopadne. Holuby by sme samozrejme priviezli do najbližšieho nas.strediska!
Ján Bučo (08.02.2021, 18:27)
Peťo, budeme vďační za podporu. Myslím, že aj ten Eschweiler by pre východ mohol byť hrateľný. Je to len kúsok od Kolína nad Rýnom a ten je chovateľmi z východu spomínaný v každom treťom príspevku o dlhých tratiach.
Jano
Ľubomír Janda (08.02.2021, 21:59)
Janko, ... , prečo by mal byť "Eschweiler" hrateľný len pre Východ. Ak teda bola vyhlásená kategória "World Best Pigeon Supermarathon" kde je limit 900+ km, je potrebné tento závod "postaviť" tak, aby určenú vzdialenosť spĺňal každý člen SZ CHPH. Preteky, v ktorých časť nasádzajúcich splní túto podmienku a časť nie, nemôže byť predsa regulárny.

A nebolo by postavené na hlavu, keby chovatelia zo západu Slovenska, teda hlavne členovia MDKS, ktorým je nová kategória tzv. "šitá na mieru", nemohli plniť jej podmienky na všetkých 3 pretekoch svojej vlastnej sezóny?!
Ján Bučo (09.02.2021, 08:30)
Vzhľadom k informácii ohľadom kilometráže pre kategóriu World Best Pigeon Supermarathon výbor MDKS zmenil pretekový plán MDKS na rok 2021 nasledovne:
19.6. Aabenraa Dánsko, cca 30 km nad Flensburgom
3.7. Brusel 1
17.7. Brusel 2
Najkratšia doletová vzdialenosť z Bruselu je 920 km a najvzdialenejšie Michalovce to majú 1280 km.
Letu Zdar!
Jano

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené