Tenerife

Vladimír Michalčík (29.03.2021, 05:11)
Dobré ránko. P.Chromiak, naše holubi išli tiež do finále, čo napisal P. Cmarada, tak nám všetkým nalial čistého vína a vy ste asi na to supli do seba pol litra borovicky. Mne ako začiatočníkovy, pomáhajú články, ktoré sa týkajú holubov a som rád keď holubari otom píšu. Prajem všetkým pekný deň
Vladimír Michalčík (29.03.2021, 11:39)
P. Marton súhlasím s vami, ale ak bude možnosť skúsim to ešte na ďalší rok, s tvrdými holubami aké má napríklad P. Pincak
Július Marton (29.03.2021, 12:16)
Pán Michalčík ja tam dávam 4-5 holubov. Na semifinále tam dotiahnem 2-3 holubov, na finále 2 a bohužiaľ v r. 2020 som tam mal 5 holubov. Finálovku doletel 1 na 147 mieste. Sú to všetko staré tvrdé linky ešte z čias Českoslovenksa Kolářikové Espty, Delbary, Sion a v 70 rokoch keď som bol na vojne som si doniesol z Prahy Torekens. Vyskúšal som všetko čo sa len dá ,ale posledné čo sa tam udržalo bol Delbar x Espt x Torekens. Je to tvrdé ako dubové drevo. Možno ,že na rok aj ja dám,ale len 1-2 ks.Podľa toho čo sa bude letieť. Tenerife nie je lietať v OZ je to podľa mňa malé majstrovstvo sveta,je tam zastúpených 30-33 štátov a pozrite si len tie mená.Je to dobrý pocit keď pod vami skončia ospevované západné holuby. Mám jedno šťastie ,že nie som predavač peria ,ale lietam si len pre svoju radosť. Dávam holuby aj do Španielska, Portugalska, Česka , Slovenska. Niekedy ma vedia aj prekvapiť a spraviť mi radosť. V Tatrách 3 roky po sebe leteli dobre, ale 2020 to bola katastrofa. V Řečanoch u Mareka sa držia veľmi dobre u Matušku 2020,3 dodané holuby 2 doleteli finále-celkom dobre. Som spokojný. človek nemôže mať veľké oči musí mať aj kúsok šťastia ,ja Vám ho prajem ako začiatočníkovi, nech sa Vám darí.
Pekný deň prajem : Marton Julo
Vladimír Michalčík (29.03.2021, 13:12)
P. Marton.,s vašej komunikácie som roscarovany, tak by sa mali správať všetci holubari a poradiť tým menej skusenym ako som ja, ešte rás, ďakujem všetkým holubarom, čo poradia nám začiatočníkom
Július Marton (29.03.2021, 13:41)
Pán Michalčík, som normálny chovateľ, kt. zdedil holubov a skúsenosti po svojom otcovi, kt. bol dobrý holubár a hlavne priamy.Nemám rád špekulantov rôzneho druhu .Som otvorený a priamy čo naznačuje moju výchovu kt. mi vštepoval otec. Mám svoje zásady, som aj ostanem čechoslovakysta. Na svojich zásadách nemienim nič meniť, čo si myslím to poviem.
Prajem pekný deň.
Radoslav Chromjak (30.03.2021, 20:24)
Mozte nacerpat tie najlepsie informacie z prispevkov p.Cmaradu.ospravedlnujem sa za neskoru reakciu,to nie z vodky ale pracovneho vytazenia
Radoslav Chromjak (30.03.2021, 21:06)
Dajte vediet kde vas tlaci topanka
Vladimír Michalčík (31.03.2021, 05:49)
Dobré ráno, topanky nosim 46 a ma netlačía, téma by mohla byť radšej o holuboch ako o mojich topankach. Prajem pekný deň
Július Marton (31.03.2021, 12:08)
Zdravím ŤA Vladko, kúp si topánky o 1 číslo väčšie a obuješ aj teplú ponožku, nebudú ťa tlačiť.
Prajem Ti pekný deň: Julo
Rudolf Čmarada (31.03.2021, 18:01)
Pán Chromiak keďže ste ma spomenul vo Vašom príspevku ,tak len tak krátko, áno rád pomôžem svojimi skúsenosťami, keď sa na mňa niekto obráti a to isté by som očakával aj od Vás,ale Vy ste asi úplne iná povaha. Na záver jeden citát, ktorý som už raz spomínal. Nešťastný je ten človek na zemi, ktorý nepozná pohyby svojej duše.Povedal to Markus Aurélius rímsky cisár.Tento človek bol určite múdrejší ako ja alebo Vy .Tak sa nad tým zamyslite a bavme sa radšej o holuboch.
Vladimír Michalčík (02.04.2021, 08:13)
Veselú Veľkú noc, sladké koláče, ohybné korbace, vodu studenú, šunku údenú, veľa radosti a žiadne starosti, všetkým holubarom praje team M+O

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené