TS Žilina

Rudolf Čmarada (24.09.2021, 17:52)
Ja aj moji kolegovia sa chceme touto cestou poďakovať majiteľom TS za príjemný zážitok na finálovom preteku.Velka vďaka patrí aj celému personálu, ktorý sa dokázal postarať o všetkých návštevníkov. Ešte raz veľká vďaka všetkým Vám.
Jaroslav Ondro (24.09.2021, 19:11)
Ďakujeme veľmi pekne,sme radi,že ste boli spokojní,veľmi si to ceníme.
Jozef Jakubcak (24.09.2021, 19:23)
Dobry vecer pozdravujem p.Cmarada este ze tie HVIEZDICE dobre dopadli....ako to hodnotite?Len Vam pripominam nasu diskusiu...
Milan Kubáň (24.09.2021, 20:50)
Dobrý večer aj ja sa chcem poďakovať majiteľom TS Žilina za príjemný zážitok na finálovom preteku Aš bola skvela atmosféra aj holubky boli perfektne pripravené.
Jaroslav Ondro (25.09.2021, 06:57)
Ďakujeme veľmi pekne.
Vladimír Michalčík (27.09.2021, 05:13)
Dobrý deň. Mi všetci, čo sme dali na hviezdicove lety, sme čakali, že nám holubi doletia, nestalo sa. Mlade holubi, asi nemajú na to, aby mohli lietať hvizdice
. Pan Jakubcak, všetci sme verili, že doletia, ináč by sme ich tam nedávali!!! Gratulujem víťazom, TS Žilina a p. Holubkovi to zo srdca prajem
Milan Blahovský (27.09.2021, 08:24)
Ono je trocha smutné, že si niektorí idú "kopnúť" do TS a pritom si nepozrú ako to funguje vo vlastných OZ, na vlastných holubníkoch. Teda tam, kde sú zodpovední za vlastnú prípravu holubov a čušia ako voš pod chrastou, ak sa im zo 100 km nácviku nevráti 20 % holubov či z krátkej trate nepríde 50 % nasadených. Priznať si, že s mladými holubami je to každým rokom obtiažnejšie je asi nad schopnosti kritikov. Už to nie sú časy, kedy sa vedeli holuby postarať vo voľnej prírode , žili s prírodou. Dravcov bolo podstatne menej, holuby vedeli čo je polárenie a pod. Dnes sú už zatvárané počas celého dňa, zatemňované ako v Alcatraze a pod. Postupne im meníme genofond. A lepšie to asi už nebude...
Experiment s hviezdicou sa zrejme nevydaril ako sme očakávali a príčiny je treba hľadať všade okolo nás, nie iba vo vedení TS.
Jozef Jakubcak (27.09.2021, 12:59)
Milan ja nekopem... mne je uplne jedno co si kto a ako robi v sukromnej TS tu islo o nasu debatu oslovil som konkretneho cloveka na jeho temu hviezdicove lety....
To ako letime z ml.PH si mozme sami.Z dravcami lepsie povedane z ich ochranarmi SZ nepohol už desaťrocia Ja osobne som pisal už viackrát teple slova p.Chavkovi.V minulosti som si dovolil ich likvidovať brokovnicou a teraz odchytom.Ak by to robil aspon kazdy desiaty tak je po problémoch.Že mlade holuby je tvrdý oriesok to viem sam na svojich vysledkoch... ak mam byt uprimny moj nazor ježe to coraz slabsou imunitou a nedostatocnou fyzickou a zdravotnou pripravou.Nechcem sa tu o tom rozpisovať je to na dlhu debatu.... Ak sak tomu ešte necistia a nedenzifikuju kose a napajcky po každom preteku tak sa to pekne roznesie na každý holubník....
Jozef Toporcer (27.09.2021, 14:01)
Ja pravdu povediac kto je vlastne víťaz hviezdicovych pretekov? ked pred final. pretekom boli vyhodnotene 5ks eso holubov a viťazny holub p. Holubka tam nebol - podľa akeho kľuča vyhodnoti p. Laš teraz poradie holubov ktore ani nedoleteli? Nikde v propoziciach som nenašiel podľa akeho kľuča bude vyhodnocovať avizovanych päť cien pre 5 eso holubov ked doletel iba jeden čo bude z ostatnými 4 cenami?
Rudolf Čmarada (27.09.2021, 16:32)
Vážený pán Jakubcak. Není som ten typ človeka, ktorý by neodpovedal na Vašu otázku,bolo by to kdo mňa veľmi nezdvorile.Ano máte pravdu, že prvý ročník Hviezdicovych letov dopadol zle najme pre tých, ktorí tam aj poslali svoje holuby.Treba ,ale povedať, že to bolo slobodné rozhodnutie každého jedného z nás.Kazdy by si určite prial ,keby tam doletelo oveľa viac holubov ako skutočne doletelo.No žiaľ nestalo sa a musíme prijať tú skutočnú realitu, ktorá je.Treba sa ale pozrieť aj na mnohé renomované TS na svete, kde to nebolo o veľa lepšie.Mozno je pravda aj to, čo napísal pán Michalcik, že tieto mladé holuby nemajú na to,aby lietali takéto preteky.Urcite máte pravdu v tom, že imunita je veľmi slabá a schopnosť prežiť bez pomoci človeka takmer nulová. Neviem, či Vám bude moja odpoveď stačiť,ale snažil som sa. Zostávam s pozdravom.
Vladimír Michalčík (27.09.2021, 17:10)
P. Toporcer. Ja si myslím, že Ts
.Žilina je natoľko rozumná a korektna, ako do teraz, že tie ceny prevedenie na ďalší rok, to je jedno ci to budú hvizdice alebo normalne lety
Jozef Jakubcak (27.09.2021, 17:32)
Dakujem za prispevok p.Cmarada tiez si myslim ze z mladymi treba opatrne genofond si mozme overovat a hodnotit ak sa nebudu preteky kazdorocne menit ako je tomu teraz v nasom OZ a v reg.Saris.Na starte sme dvaja aj traja ale spolu delkarovat pretek to ani nahodou...Vypustame kazdy samostatne pritom sme region mohli by sme si iba pomoct ale ega kompetentnych este nedozreli.Toto cele divadlo robia vsetci v meme nasich chovatelov na zaver pretekov mladych mame spolu deklarovany komercny pretek! Prajem vela stastia....


Peter VAVREK (27.09.2021, 21:09)
Zúčastnil som sa finále osobné finálový pretek dopadol výborne pochvala pre majiteľov TS,teraz môj osobný názor je, že v našich geografických a klimatizačných podmienkach letieť z ročnými holubmi cez 500 km je samovražda, ale nájdu sa chovatelia ktorí to preferujú a TS im to splnia veď si to zaplatia .... Jozef a k tej deklarácii pretekov v každom OZ aj vašom sa nájdu jednotlivci čo im vadí spoločný štart a nájdu sa aj taký čo sú za spoločné štarty a preteky nájsť spoločnú dohodu je komplikované pri starých holubov a pri mladých je to ešte horšie , preteky v regióne smer je zachovaný a na prepravu holubov výhodný a rýchly ,ak do budúcna dve OZ starého KDTVR vyriešia si svoje problemy v OZ, tak sa môžme kľudne vrátiť na tie preteky čo boli minulosti ...len problém bol v minulosti taký ,že3-4 OZ našli spoločnú reč a dohodu vždy ,ale najmenšie OZ chcelo iba svoje podmienky veď vieš sám ako to je..... teraz v tomto roku poniektorím jednotlivcom vadí rozpätie km vždy sa niekto nájde čo mu niečo vadí a takto to bude v našom športe stále lebo sme Slovač večne nespokojný asi tak ......s pozdravom
Peter Turek (28.09.2021, 20:15)
Pán Jakubčák,nedotýkam sa hviezdicových letov,avšak v ďalších myšlienkach vášho príspevku je zhrnuté množstvo pravdy.Pán Chavko-to vyvoláva u holubára väčšie emócie,ako koronavírus.Iste,prezident SZCHPH v Poštovom holubovi konštatoval-bolo by potrebné niečo robiť...Obloha je plná...Imunita?Veľmi preferované slovo, paralelne v chovateĺstve poštových holubov,ako aj v zdraví obyvateľstva v kontexte dnešnej korona situácie.Kde je začiatok a komu o čo ide?180 stupňový obrat v názoroch,ukazuje mnohé.Technokratická výchova,absolútna závislosť,dnes už aj dokonca na tzv.neziskovkách,ktoré nikto nevolil-kto ich vytvoril,za akým účelom?Ochranári v mnohých prípadoch-znechutiť,zanechať chovy,podriadiť sa,špehovať,žiť z dotácií,chváliť sa počtom rozmnožených mláďat dravcov,prispievať k likvidácii spevavcov a všetkého užitočného vtáctva,čo je výraz,ktorý neradi počujú.A to všetko v záujme ochrany prírody,ako celku.V akom stave je príroda?Tam kde sa ešte pestuje,chová,kosí,to ešte v malých lokalitách funguje.Tam kde sa vyviezlo,rozkradlo,vytunelovalo,tam hrozia povodne,záplavy,nešťastia.Tam kde sa holubári,tam je stres,pocit nespravodlivosti a povedané slovami Karla Kryla-kde sa šíri myšlienka krvi a smrti,tam niet miesta na propagáciu lásky.Vyhrávajú nevolení,neziskováci,provokatívne namiesto slova likvidátori sa nálepkujú titulom ochranári dravcov-čo je tak široká skupina,že jednotným nariadením,týkajúcim sa všetkých druhov dravcov,jednoducho nemôže spravodlivo a efektívne fungovať.Kde urobili chybu holubári?Príliš sa opájali úspechmi na olympiádach,stredoeurópskych výstavách,honbou za výhrami,koeficientami,využívaním všetkého možného,čo moderná chémia poskytuje a pre stromy nevideli les?Les,ktorý redne...Už iba posledná poznámka-5G siete,ďalší dravec?Divné dolety v TS,množstvo holubov vypustených v PL,s holubníkmi v PL,hlásené z Viedne,z územia HU,AUS a pod.Naše v PL,Ukrajina,na hraniciach s Ukrajinou a pritom doletové,teoretické pásmo vedie ponad rodný holubník...Nastala doba,kedy technika a chémia už prioritne neslúži,ale zotročuje a likviduje,ako tvrdia mnohí renomovaní vedci,ktorých však v bežných správach nepočujete...?
Peter Turek (30.09.2021, 05:27)
Dovolím si ešte jednu poznámku k vyššie uvedenému.Za posledných zhruba 10 dní mi volali,prípadne rovno priniesli obyvatelia mesta 8 holubov,po dva z nich som bol sám na sídlisku.Na balkónoch,záhradách,dvore,pri sliepkach...Nie pripojené k poštovým holubom, alebo zaletené do cudzích holubníkov.Všetko vyčerpané,demoralizované,bez problému sa dali chytiť na voľnom priestore.Všetko ročník 2021,až na jednu výnimku poľské s čípmi,niečo s tel.číslami.Dva relatívne zblízka-50 km,avšak väčšina z pomorského-sever ,vzdialenosť okolo 400 km.Správanie týchto holubov-úplne odlišné od obyčajnej únavy-absolútna rezignácia.Choré?Všetky?Po adekvátnom ošetrení návrat k životu,po tel.kontakte s chovateľmi,prekvapenie z ich strany,kde sa holuby nachádzajú.Kto je členom skupiny-Ztracení a nalezení holuby,musí sa zamyslieť nad tým,aké množstvo holubov je hlásené nechovateľmi-zo záhrad, firiem,parapetov,balkónov...Všetky choré a sprosté?

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené