Zlodeji čipov

Vladimír Michalčík (29.09.2021, 15:59)
Ja si myslym, že su bez rozumu, tohto roku sa nám vratil 7 holub bez čipu, keby ten pan vedel čo držal v ruke pri tom 7 holubkovi, tak ho nepusti, teraz by som mu odporučil, aby sa rozbehol proti betonovemu múru a hlavou to pustil do toho múru naplno, lebo nevie o čo prišiel. Ja som veľmi rad že toho holuba mame zase doma 05031118 Veľmi pekne ďakujem zlodejom čipov,.
Buček Eduard (29.09.2021, 17:50)
Pán Michalčík teraz zlodeji budú kradnúť aj holuby ,lebo si budú myslieť že sú to Esa." Zlodej ostane vždy zlodejom."
Je to smutné že holuby berú dravce ,ale aj " Hyeny ľudské"
Vladimír Michalčík (29.09.2021, 18:47)
P. Bucek, keby si toho holuba nechal, tak by to bolo bez môjho trapenia, by som sa tu ani neozval.
Rudolf Čmarada (29.09.2021, 20:33)
Som veľmi rád, že holub je tam kde má byť.Zlodejovi čipov odkazujem,daj si ten čip na krk a nech Ťa teší aspoň to, že si mal v rukách holuba, ktorého matka má umiestnených 60 tratí. Neviem či to predýchas,ale to už je Tvoj problém !!!!
Milan Blahovský (30.09.2021, 07:30)
Súhlasím s Edom, duševný chudák ostane ostane chudák aj keď mu dáte do rúk zlato. Nenabádajme zlodejov čípov, aby sa pridali ešte k zlodejom holubov. Nebudú nič iné robiť iba pátrať po internete, koľko mal holub umiestnení, ako úspešní je majiteľ holuba a dávame im slepú šancu sa vo svojom zdegradovanom holubárskom snažení zlepšiť. Aký to rozdiel oproti konaniu p.Ľud.Dziaka zo Slanskej Huty, ktorý si tiež zistil možného majiteľa ním nájdeného holuba, zavolal mi s tým ,že vidí vo výsledkoch o číslo menej s 3-mi cenami, že to bude asi môj. Tak doslova môj to holub nebol, bol zo školského holubníka po holubici od V.Sudora a kedže som to chcel otestovať v mojich podmienkach tak som si ho stiahol medzi moje mladé. Mením si krúžky so školským holubníkom aby som aspoň na chvíľu zmiatol "lovcov trofejí." Súrodenec z hniezda spomínaného holuba ostal u p.Dziaka z nácviku ( 60-70 km na východ od nás). P.Dziak ho ošetroval a pri možnosti ho dopraviť do ZŠ aj tak urobil, za čo mu patrí vďaka od detí, ktoré aktuálne prežívajú slávu z úspechu víťazstva ich holuba v konkurencii síce iba VS - 1376 holubov z posledného preteku. Aký to rozdiel oproti činom tých pokrivených holubárskych charakterov, čo v živote nedosiahnu nič, pretože na to nemajú po žiadnej stránke.
Miroslav Ďurana (30.09.2021, 11:21)
Týchto príspevkov sme sa tu už načítali dosť ,ale čo tak zverejniť chovateľov ktorým holuba nahlásite a on oň nejaví záujem. Ja sám mám takýchto skúsenosti dosť. Myslím, že 90 percent chovateľov sa o zaleteného holuba postará a tých 10 percent je zanedbateľných. A ešte jedna vec ,kde beriete tú istotu, že keď má pôvod po 60 traťovej holubici tak je to nová Stars.Tak to by bolo to chovateľstvo strašne jednoduché.Spozdravom.
Vladimír Michalčík (30.09.2021, 13:36)
P. Durana, nikto mi nezaručí, že ten holub je star, ale keď niekomu lietajú holubi dobre na holubniku, tak tomu človeku verím, že mi dal dobreho holuba, po dobrých rodičoch. Keby sa môj syn zenil a bral si dceru od Matovica, nebol by som vo svojej koží, lebo geny po rodičoch sa ťažko menia. P. Blahovsky a P. Bucek mate pravdu, ale keď nebudeme o tom diskutovať, tak budu čipi aj holubi kradnúť viac
Peter Turek (30.09.2021, 18:19)
Pán Michalčík,potenciálny svat iste nevie čo je to 60 tratí,avšak Pavlínka-financminister,to by bolo krmivo pre holuby,lepšia strava,ako máme my dokopy.A povala po babičke?Suchá,vzdušná,tam by bol holubník,tam sa nechytili ani myši,ani mole,ani dańovníci.To sú už iné gény...Bez urážky,formou recesie v tomto upršanom dni.
Barbirik Igor (30.09.2021, 18:31)
Pán Ďurana úplný súhlas s tým vaším príspevkom
Ivan Bakyta (30.09.2021, 21:38)
Pán Michalčík,myslím si že by ste nemal ťahať politiku na tieto stránky.Ale keď už ste do nej zabŕdol aj s pánom Turekom napíšte pre pobavenie,ktorému politikovi by ste chcel byť svatom.Len by ma zaujímalo aké gény by podedili vaše vnúčatá...
Vladimír Michalčík (01.10.2021, 05:14)
Dobré ráno p. Bakyta, prepáčte, že som Vás tým menom urazil, som mimo Slovenska už nejakých par rokov, ale mam tu chlapcov, čo žijú na Slovensku, oni to meno spomínajú v tom najhoršom, preto som ho uviedol, že to meno pozná cele slovensko a je to veľký chaosar. Do politiky sa nestaram a nepoznám ani Slovenskych politikov, preto by sa mi ťažko snich vyberal svad. Aste raz prepáčte a prajem pekný deň
Peter Turek (01.10.2021, 19:20)
Kým ma Milan neupozorní,že téma bola zlodeji čipov,tak na vysvetlenie tzv.spoločenskej angažovanosti.Nie holubári vyhľadávajú problém,forma zatlačenia ich záujmu do čím väčšej defenzívy,problémy spôsobuje.Dnes o 18,15 na TA3 bola odvysielaná krátka reportáž-ak som správne zachytil-4.október Deň ochrany zvierat.Dve vety-čím viac vtákov bude v prírode,tým lepší život budú mať aj ľudia.Je tu poukaz na tzv.užitočné vtáctvo,aj keď tento výraz je odmietaný,hlavne spevavce.Veta druhá-nemusíte mať radi zvieratá,ale aspoň im neubližujte.A už sa pán Bakyta blížime k politike.Neubližuj mojim holubom,tvojim holubom,jeho holubom...Nekradni čípy,nevešaj hniezdne búdky na komíny vytunelovaných továrni,nad holubník chovateľa.Ublížiť holubovi,neznamená ovaliť ho iba lopatou na parkovisku...Všetci vravia,čo robia v prospech prírody...Nevyjadriť sa,znamená skloniť hlavu,mlčky súhlasiť,kŕmiť a večer zaznamenávať poklesy.Kotolníci svojho času burácali,že všetko je prikázané,nariadené zhora.Dnes tí istí sa pýtajú,ak sa vešia hniezdna búdka na stožiar za dedinou-je to vhodné,nezasiahne vás to nejak negatívne?A reakcia mnohých?Faloš,podaná tak sofistikovane,že to vyzerá ako super kladné riešenie.Znova trocha recesie-V ešte nedávnej minulosti pôsobil v našej lokalite murár,ktorý hneď ako prišiel na stavbu a oboznámil sa so situáciou,prehlásil pred majiteĺmi-to bude dom,ak budem stavať synovi,tak iba taký,žiadny iný.Ak bol dom malý-šikovný,malé izbičky,rýchlo vykúriš.Ak bol veľký-výborne,máš priestor,nezakopávate jeden o druhého.Pokiaľ bol na kopci-krásne,do slnka,výhľad do doliny.Na rovine-perfekt,nemusíš chodiť celý život hore-dole kopcom.Pri podkroví-to je ono,dcéra sa vydá,bude mať kde bývať na začiatok.Rovná strecha,znova dobré,lacnejšie,ľahšie sa montuje.Pri potoku-ráno otvoríš okno,vodička šumí.Ďaleko od vody-povodne nemajú šancu.Majiteľky vyvárali,ulievali,majitelia platili.Čo by neurobiť pre tak priaznivo nakloneného majstra...Ak zle spucoval omietku,to nič,tu príde obraz,tam skriňa.Ak krivo vymuroval-no to ja neviem,aké majú formy na tie kvádre,jedna väčšia,druhá menšia...Prišiel domov a vraví-takú búdku stavia,ani psa by som do nej nepustil.Také ONV stavia,to nikdy nevykúri,neviem odkiaľ má toľko peňazí.Na takom kopci,to keď sa budú deti na záhrade lyžovať,tak na streche pristanú.A tamten pri vode,povodne mu ukážu.A ten nerozmýšľa,kilometer od potoka,to koľko bude kačky hnať?Tak sa dostávame aj do dnešnej reality-chváliť vždy toho,kto je pri moci,jasať nad neskorším odchodom do dôchodku,veď čo by som robil s voĺným časom-nie každý holubári.Si na dôchodku,ešte by si chcel aj holubáriť,nie sú tie dôchodky privysoké,keď má na pšenicu?Stačí,alebo si myslíme,že nás spoločenský vývoj ako holubárov nijak neovplyvňuje,že žijeme na inej planéte?Niekedy sa vravelo-ako vy budete robiť,tak my budeme žiť.Pre nás sa to otočilo v úsudku-čím viac vy budete holubov chovať,tým lepšie budeme my prosperovať...
Rudolf Čmarada (05.10.2021, 17:20)
Pán Durana trochu oneskorene,ale predsa chcem reagovať na Váš príspevok na túto tému. Píšete, že 90 percent chov.sa o zaletenych holubov postará,ale koľko ich aj nahlási? Ja by som povedal, že je to tak 50 na 50 záleží na tom,kto je majiteľom.V ďalšej časti ste sa vyjadril o nejakej istote po 60 traťovej holubici.Ja som sa na tému špičkových jedincov a dochovy po týchto holubov na tomto fóre vyjadroval už niekoľko krát a som rád, že máte tie isté skúsenosti ako ja.Ano máte pravdu bolo by to veľmi jednoduché a všetci by boli šampióni ale je dobré, že to tak nie je a preto je náš koníček krásny a zaujímavý.Tato skutočná pravda tak isto platí aj pri incesnom párení,, pretože prírodu ešte nikto neoklamal. Je to vidieť na ľuďoch,na zvieratách aj na vtakoch. Keď si niekto myslí, že to tak nie je, nech si žije vo svojej pravde!!! Zostávam s pozdravom.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené