Skutočný slovenský klenot!!!

Rudolf Čmarada (18.10.2021, 21:46)
Rozhodol sa, až teraz napísať, pretože som bol presvedčený, že niektorí,ale najmä tí, ktorí radi vyhlasujú aké fantastické holuby sa u nich na holubnikoch nachádzajú sa neozvali.Mozno som naivný, keď som si to myslel.Mozno niektorí povedia, prečo by chválili niekoho druhého a škodili by tak svojmu vlastnému biznisu, možno len málo ľudí vie, aký klenot vlastní pán Bačik z Bytče.Chcem len napísať, že tohoto pána vôbec nepoznám,je to len náš veľký súper v MDKS.Pisem to preto, aby ho nikto neupodozrieval, že si chcel urobiť reklamu.Dovolte mi, aby som predstavil túto ročnú holubičku 20 55 M 2637 Brusel 1 22 miesto 2 deň 13,44,43. Brusel 2 11 miesto 1 deň 21,0539. Toto jej vynieslo 4 Eso za rok v MDKS v super maratóne a suverénne 1 miesto medzi ročnyma holubami na Slovensku.Myslim si, že zaletiet 2 preteky na vzdialenosť 1034 km to už je svetová extra trieda. Aj toto je len dôkaz toho, že aj u nás sú vinikajuci holuby.Aj tu platí to staré známe, že keď neskusis,tak nevieš.Pan Bačik gratulujem a zostávam s pozdravom.
Ján Bačík (20.10.2021, 07:23)
Dobrý deň pán Čmarada,
ďakujem za gratuláciu a za informáciu na diskusnom fóre o holubici. Dúfam, že poletí min. aj budúci rok tak
dobre a bude konkurenciou Vaším maratóncom.
Letu zdar.
Barbirik Igor (20.10.2021, 10:15)
Pán Bačik tá holubica by v B a, NL ,sedeľa aj rodičmi a súrodencami v chovnej voliere
Ján Bačík (20.10.2021, 12:07)
Dobrý deň pán Barbírik,
lenže sme na Slovensku, má SK krúžok a u mňa musí ďalej lietať.
Barbirik Igor (20.10.2021, 12:20)
Pán Bačik je to len Vaše rozhodnutie.
A na tom aký má krúžok či SK slabo NL nezáleží !
To je príklad ako si chovateľia nevážia svoje holuby a uprednostňuju holuby len pretože majú krúžky B ,DV alebo NL a rodokmene lepšie ako anglická kráľovná
Ján Bačík (20.10.2021, 13:34)
Pán Barbírik, podľa mojich dlhoročných skúseností , si myslím, že na krúžku /SK/ záleží. Keď má holub výborné výsledky a rodokmeň lepší ako anglická kráľovná s SK na krúžku nemá v zahraničí cenu alebo blízku "0" oproti porovnateľným holubom s krúžkom B,DV,NL
Barbirik Igor (20.10.2021, 13:44)
Pre mňa má dobrý holub väčšiu cenu ako ten krúžok a kúsok pocmaraneho papiera.......
Ján Bačík (20.10.2021, 14:21)
Súhlasím
Rudolf Čmarada (20.10.2021, 16:28)
Ahoj Igor dovoľ, aby som zareagoval na Tvoj prvý príspevok. Nemyslím si, že tá holubicka by sedela vo voliere len v B a NL.Som presvedčený o tom, že aj na Slovensku je veľa tzv.spickovych chovateľov, ktorí by mali zabezpečený biznis minimálne na 10 rokov.Igor si rozumný chlap a vieš čo sa tu deje okolo jedného chovného holuba už 20 rokov, ktorého nájdeš pomaly v každom druhom ponúkanom holubovy nie len na Slovensku,ale aj v Čechách.Mal som možnosť mať takéhoto holuba zapožičaného na dva roky,aj keď to bolo proti mojej vôli.Holub bol dochovaný incesnym parenim otec x dcéra.Vysledok bol taký, že mláďatá nám nezvládali ani 80 km nácviky a to už nehovorím o imunite.Uz som to v niektorom mojom článku písal, že z incesneho párenia môže zísť len vizuálne,alebo psichycky chorý jedinec. Keď bude niekto tvrdiť iné,tak klame seba aj ostatných,len z toho dôvodu,aby si nepokazil svoje renomé. Igor pýtam sa ťa čo by s tým Pán Bacik dokázal,keby tú holubicku zatvoril na 5 rokov do voliery a nakoniec by zistil,, že mláďatá nie sú ani priemerný závodníci. Keby bol obchodník tak by urobil to, čo si napísal.Ja si myslím, že je to čestný chlap a nezníži sa k takým veciam ako majiteľ toho holuba čo som tu ja spomínal. Normálny človek zostane normálnym celý život a špekulant zostane len špekulantom. Zostávam s pozdravom.
Barbirik Igor (20.10.2021, 19:50)
Zdravím ťa Rudo nikdy som neobchodoval z holubami veľmi veľa holubov rozdam zadarmo a môžeš si byť istí že sú to dobré holuby.
Ak si myslíš že holuby sa dávajú do voliery len pre obchod a zisk si na poriadnom omyle.
To že ty si mal holuba totálne skrveneho je tvoja vec
Nikto tu nepísal aby tú holubicu skrvoval ani o tom aby s tým obchodoval .To si nahodil ty.
A dochovat dobré holuby vieš len ak máš celú rodinu to ale to neznamená že budeš pariť otca s dcérou a opačne
Dám ti len taký priklad Chitilov 298 rozchovany na niekoľko holubic kde vznikajú polosurdenci bratanci a podobne...toto máš len príklad skús sa nad tým zamyslieť

Rudolf Čmarada (20.10.2021, 21:14)
Igor ja som Ťa zničoho neobvinil ,len mi je ľúto, že si ma zle pochopil. Ahoj a maj sa dobre.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené