Paragrafy treba dodrziavat!

Peter Jendrichovský (16.11.2021, 15:41)
Ahoj holubari, povodne som chcel prispiet k diskusii na temu: Paragrafy treba obchadzat/ Julius Vida. Kedze sa ale nestotoznujem s uvedenym vyrokom, pisem tu moje stanovisko k tam nacrtnutemu obvineniu - ten „stastlivec“, ktoreho holub pretekal v dvoch pretekoch na dva rovnake cipy som ja. Toto je dlhy pribeh a budem sa snazit vam ho opisat – a len v tejto veci, v opacnom pripade by som aj ja na opis potreboval 25 stran... Stalo sa to uprostred sezony 2015, teda v priebehu 2-hej mojej pretekovej sezony v OZ CHPH Sabinov. Dna 19.06.2015 – piatok bol („sprint“ Ruzomberok, 128 km) - pretek mimo vysledkov o majstra OZ. Holubici 13-1183 pri nasadzovani na tento „sprint“-pretek nefungoval cip (?), vybral som z vrecka novy a ten jej bol priradeny a (nastastie) som si vzal aj ten „ne-chybny“. Pred kazdym pretekom, aj v to rano o 06:38:28 hod som pomocou uz priradenych 3 cipov k holubom, ktore sa mi stratili este v trenigoch pred sezonou, kontroloval anteny k EKS BRICON, cipy BRICON 5000. A na moje prekvapenie, vecer pri otvarani hodin mi system vytlacil zostavu a na 1. mieste konstatoval tuto holubicu s casom doletu o 06:38:28 hod, co samozrejme nebolo mozne, pretoze start v Ruzomberku bol o 07:10 hod..., a skutocny cas doletu tejto holubice system vobec nezaznamenal! Neskuseny - nevenoval som tomu pozornost. A v ten vecer ani skuseny funkcionari ZO. Tuto holubicu som hned na druhy den (kosovalo sa rano) nasadil na pretek Tachov 616 km, ktory sa letel dna 21.06.2015. V ten isty den, v priebehu dna mi opakovane volal Lubomir Hovancik, v tom case vycvikar OZ, on zaroven vyhodnocoval preteky a poznamenal napol ustipacne s humorom, ale aj vazne: „len vcera si zacal pretekat a uz podvadzas, ked to chces robit, tak sa to nauc...! Modli sa, aby holubica doletela..., ked prileti, nahlas mi to, pride kontrola...“ Dostal som prvu „facku“ a ani som v tom momente nevedel za co! Cely ten den som hladal pricinu, ako je to mozne, potom ma napadlo skontrolovat a porovnat alfanumericky kod cipu na zostave zo „sprintu“ oproti zostave s jej kodom na zostave nakosovanych holubov na pretek Tachov – C55C40CF – a bingo! Zhodovali sa!?! Holubica na stastie doletela, nahlasil som to vycvikarovi a o niekolko minut sa ohlasila kontrola – Stefan Stofanik, predseda KRK OZ SB a Jozef Gallovic, clen ZO SB. Na „privitanie“ som si vypocul poznamky, urazky..., fyzicky skontrolovali holubicu 13-1183, urobili zapis a chceli holubici odobrat cip, co som nedovolil, stratil by som tak dokaz! Do vecera uz som bol v nechcenej „hlavnej ulohe“ v celom OZ! Vecer na vyhodnocovanie preteku Tachov som zobral obidva cipy, informoval som predsedu ZO Sabinov Ing. Jaroslava Mojzeša co sa stalo, funkcionari ZO potom rozhodli, ze to hned skontroluju za pritomnosti aj ostatnych clenov ZO SB. Cez nasadzovciu jednotku boli urobene dve cvicne zostavy zvlast s jednym aj s druhym cipom, kontrolna komisia v zlozeni: Ing. Jaroslav Mojzes, predseda ZO SB, Slavomir Klein, vycvikar ZO SB, Stefan Stofanik predseda KRK OZ SB a Jozef Gallovic, clen ZO SB – komisia v ten vecer – oproti svojim podpisom – konstatovala zapisom na oboch cvicnych zostavach – citujem: „Duplicitny čip Bricon u chovatela Ing. Peter Jendrichovsky, 21.05.2015.
Nasledne som si vymenil niekolko (zbytocnych) e-mailov s p. Kondrysom, potom som to reklamoval e-mailom priamo vo f. BRICON – p. Nolmans, ktoremu som cely pribeh opisal, mi e-mailom poslal dna 09.07.2015 (pre mna vyznamny den nie iba pre jeho obsah...) citujem odpoved (preklad z anglictiny): „Ked sa pocas vyrobneho procesu vyskytne chyba, kod je pouzity znovu pre iny cip. Ked sa preukaze, ze je cip 100% funkcny, je taktiez pusteny do sveta... Tato chyba v systeme bola odstranena, sanca, ze sa tieto dva cipy s rovnakym kodom ocitnu v rovnakom sacku je zhruba 1 ku 150. Dufam, ze toto Vam da dostatocne vysvetlenie tejto zalezitosti. Je polutovniahodne, ze tato zalezitost Vam priniesla tolko starosti. S uctou Ivan“ – koniec citatu.
Zdoraznujem, ze zaujemcom mozem predlozit ku vsetkym tu opisanym skutocnostia pisomne doklady.
A nakoniec – Jozef Gallovic – clenovia ZO, OZ CHPH Sabinov a aj Prezidium SZ CHPH a U-KRK SZ CHPH – vedia, ze z Tvojej strany je to uz x-ty pokus poskodit moju reputaciu. Na SZ si svojho casu zaslal 25-strankovu staznost na moju osobu. Uprimne – dakujem za ten elaborat, ktory mi u sudnych ludi robi dobre meno!
Ing. Rastislav Vincenty (16.11.2021, 20:07)
Dobrý večer pán Jendrichovsky, už 3 krát som si pozorne prečítal Vás článok, ale stále mi tu vŕta v hlave 1 vec.

Som registrovaným správcom systému Mega a už som pár tisíc holubom priradil čipy, ale podľa mojich vedomosti, pri strate Resp. Poškodení čipu a priradení nového automaticky systém starý čip vyradí a už je iba registrácia nového čipu aktívna.

To že majú 2 čipy rovnaký plávajúci kód, to je jedna stránka veci, a jeden čip môže mat holub 1183 a druhý 1145 napr. To ěste pochopím, ale ako sa mohlo priradiť 1 holubici 2 rovnaké čipy keď systém jeden čip automaticky vyhodí toto mi nejde do hlavy….. Bricon systém Resp.

Všetky systémy majú podľa mna rovnaké algoritmy či sa mýlim?

Jozef Jakubcak (16.11.2021, 21:10)
Dobry vecer neda mi nereagovat na p.Jendrichovskeho ktory mal to stastie ze si kupil duplicitne cipy Bricon! Toto je pekna rozpravka ten pan co Vam odpisal z Briconu mozno vysvetlil problem vyroby cipov...ale to ze ste dokazali priparovat k tym cipom holuba z rovnakymi udajmi je NEMOZNE Toto sa malo dotiahnut zo strany ZO,OZ a SZ .Pouzivam BRICON medzi prvymi v OZ kupil som pre seba a znamich uz tisicky cipov este ziadny nebol duplicitny v minulosti ked sa vyrabali cipy 3000 bolo dokazane ze sa dali naklonovat lebo system este nemal plavajuci kod.Odkedy sa pouzivaju 5000 je po probleme.Tento pripad je uz len o tom ze ste z kolegov v klube a v oblasti urobili blbcov to je cele....
Peter Jendrichovský (16.11.2021, 23:04)
Dobry vecer pan Vincenty,
ano, to suhlasi, stary cip za novy, ale za normalnych okolnosti s roznym alfanumerickym kodom. Tie dva cipy ale mali rovnaky alfanumericky kod, co nastastie viem aj po tak dlhom case preukazat vytlackami kontrolnych zostav zo dna 21.06.2015 a potvrdili to svojim podpisom hore uvedene osoby. Niesom odbornik v oblasti elektroniky, ziadal som preto vysvetlenie od firmy BRICON a ta to uzavrela tak ako som to opisal. Stale mam vsetky dokumenty a celu korespondenciu v tejto veci - aj originaly e-mailov v anglictine s firmou BRICON, az do dnesneho rana som si myslel, ze je to minulost... Tymto som neziskal ziadnu vyhodu, ak ma niekto chce obvinit z umyslu, musi si o mne mysliet, ze som padnuty na hlavu, aby som umyselne pouzil ten druhy cip a odbil som fingovany dolet holubice 13-1183 este cca pol hodiny pred startom holubov... A na zaver, za uvedenym si stojim, od urciteho casu uz nekomunikujem ani na nasom (OZ) diskusnom fore. Tu som ale po upozorneni mojho kamarata, ze je zase "o mne rec", musel napisat ako to bolo, zivot ma naucil nikdy "nestrkat hlavu do piesku" pred problemami! Jeden vysledok to snazenie cloveka. ktory dokaze spochybnit svoj vlastny podpis - mala, musel som uzit duplu tabletky na vysoky tlak...
Ján Bučo (17.11.2021, 06:07)
Dobré ránko priatelia,
Ja pána Jendrichovskeho osobne nepoznám, ale postavím sa zaňho. Technika je niekedy naozaj nevyspytateľná, a náhoda je skrátka blbec . Problém vznikol pred 6 rokmi, nikto o ničom akože nevedel, ale každý si o tom šepkal. Také slovenské. Keď pán Jendrichovsky hovorí, že dokumenty má a vie ich doložiť, každý z Vás predsa vie, ako má postupovať a kde sa môže na čo informovať. Ja oceňujem jeho odvahu, že sa nestrcil do mysacej diery a vyšiel s pravdou von. Mnohí usvedčení podvodníci dodnes lietajú ďalej akoby sa nič nestalo.
Buďme na seba ľudia. Veď je nás dokopy, ako pod vízovú plachtu.
Letu Zdar
Jano
Ján Bučo (17.11.2021, 06:08)
Pardon, nie vízovú, ale vozovú.
Jozef Jakubcak (17.11.2021, 07:59)
Dobre rano, p.Buco to ze usvedceny podvodnici lietaju je o serioznosti kompetentnych organov.Tu neplati padni komu padni.V tomto pripade duplicitnych cipov som presvedceny ze doslo k pochybeniu hlavne komisie v ZO ktorym stacilo urobit zapis tie cipy nepotreboval skontrolovat vlastne nikto ani v OZ ani na SZ....Chovatel si sam vyziadal vysvetlenie od vyrobcu aby sa obhajil.
Ako sa moze objavit na doletovej listine holub ktoremu som cip odobral priradil som mu novy /duplicitny/ on este leti a na antenu kladiem cipy priradene inym holubom a mozem si to pekne odkontrolovat to nechapem.Ak by toto mala byt pravda o tych duplicitach tak som si isty ze by ego p.Jendrichovskeho utrpelo taku ranu ze by dal Bricon na sud a nevyhrazal sa nim drzym chovatelom ktory len chceli vediet pravdu.
Peter Jendrichovský (17.11.2021, 14:07)
Ahoj holubari, vase diskusne prispevky som si precital, reagovat nijako nebudem, nie preto zeby som vase nazory ignoroval, prave naopak. Ale cokolvek k tejto pre mna nestastnej udalosti napisete, mozem vam oponovat iba tym, co som uz napisal hore. Mate moznost mi verit, v takom pripade – OK a dakujem, alebo nie – v takom pripade som pre vas podvodnik a klamar... Ja s tym dokazem zit a viem sa kazde rano pozriet do zrkadla... Dalej sa uz k tomu nebudem vyjadrovat.
Letu zdar!
Vladimír Michalčík (17.11.2021, 15:23)
P. Jendrichovsky, pre mňa ste dobrý človek, nevzdávajte sa,, vetsina je s vami
Vladimír Michalčík (17.11.2021, 15:31)
Dneska za pravdu bojuje celé Slovensko, vy tiež bojujte aby vás neociernovali
Jozef Jakubcak (17.11.2021, 19:23)
Dobry vecer...popisali sme si fajn " vetsina je s vami "to je presne o tom ked ma clovek v hlave prazdno ale zapoji sa a podpori super....
Ved sa vlastne nic nestalo da sa s tym zit ten Bricon jednoducho zblbol a karavana ide dalej.
Roman Takáč (17.11.2021, 20:19)
Dobrý večer prajem . Nepoznám p.Jendrichovského ani p.Jakubčáka ale nedá sa mi nezareagovať na príspevky p.Jakubčáka,ktorý v prvých jeho príspevkoch obhajuje p.Jendrichovského respektíve nevie dokázať jeho vinu. Cit."K tým jeho vyjadreniam o duplicite čipov...hovorí sa tomu klonovanie...V podobných obvineniach by sa to ale malo najprv dokázať."a v poslednom jeho príspevku už píše niečo úplne iné a ešte týmto aj uráža podaktorých ľudí,ktorý sa k týmto príspevkov vyjadrili!!!Pán Jakubčak čo Vy vlastne týmto sledujete???Pekný večer prajem
Jozef Gallovic (18.11.2021, 18:16)
Dobrý večer, k príspevku Jendrichovského budem stručný. Je pravdou , že u Jendrichovského pri kontrole sa potvrdili fyzicky duplicitne čipy Bricon jedna sa o pretek Tachov dňa 21.06.2015. Boli zistene zhodne kódy na čipoch, potvrdila to prítomna komisia v zložení : Predseda ZO Sabinov Slavomír Klien, predseda revíznej komisie OZ Sabinov Štefan Štofaník, Člen prezídia SZHPH Ing. Jaroslav Mojžeš, vycvikár ZO Sabinov Jozef Gallovič a majiteľ čipov Jendrichovsky. Jendrichovsky odmietol vydať čipy / to je jeho majetok / k ďalšej kontrole prostredníctvom SZCHPH , aby SZ zistil u výrobcu Bricon, ako vznikla ich duplicita. Nakoľko SZ povolil užívanie EKS Bricon a ten je oprávnený na takéto jednanie z výrobcom. Tým, že čipy Jendrichovský nevydal ku kontrole potvrdil že boli manipulované - naklonované, čestný človek by ich vydal a jednajte riešte kontrolujte. Ide o česť všetkých majiteľov EKS Bricon.
Pán Jendrichovsky čipy nevydal nebol dôkaz a nebolo obvineného a lietal ďalej až do roku 2020, v ten rok už lietal na EKS Benzing. Ako lietal na novom EKS Benzing odporúčam si pozrieť výsledky z roku 2020 a urobíte si obraz, aký rozdiel je lietať EKS Bricon a EKS Benzing. Cela vec ostala za celé roky neriešená ZO Sabinov , ani zo strany OZ Sabinov. Nikto si nechcel s ním špiniť ruky z OZ Sabinov. Jendrichovský lietal ďalej v roku 2018 sa stal dokonca " MAJSTROM OZ SABINOV " . Následne sa stal aj dokonca Predsedom OZ Sabinov. S daným skutkom duplicitných čipov bol oboznámený aj SZ CHPH, záver - skutok bol premlčaný. K osobe Jendrichovského môžem povedať, že pre jeho povahu je nezlučiteľne vykonávať, akúkoľvek funkciu v holubárskom športe.
Aj keď som s nim prežil dva roky naťahovačiek a prestal lietať s holubami, aj napriek tomu mu prajem hodne zdravia a v každej TS, kde da holuby nech vyhráva prvé miesta.
Roman Takáč (18.11.2021, 20:05)
Dobrý večer prajem. Pán Gallovič ďakujem za vysvetlenie. Pekný večer prajem
Jozef Jakubcak (18.11.2021, 20:23)
Dobry vecer, p.Takac pozrite si den a hodinu mojich prispevkov citat viete asi len to co chcete...
Ked vyzval p.Vincenty p.Galovica aby porozpraval ako sa dostal z obvineni p.Jendrichovsky v Cervenom Klastore moja prva reakcia bola teda na neho nasledna reakcia uz bola po prispevoku stastlivca ktory kupil dva rovnake cipy a nasledne mal to stastie ze priparoval na obidve tu istu holubicu to uz ma dostalo mne sa to nepodarilo a Bricon pouzivam skoro 20r.O tom vsetkom som vedel iba z rozpravania ludi z klubu kde som zacinal od r. 1981.Preto co bolo v prvom prispevku sa uz v dalsom nezopakovalo.Tiez Vas nepoznam, ak chcete podporit dobreho cloveka nech sa paci...
A o urazke ano lepsie som nevedel oznacit cloveka ktory hned vyzyva na boj a podporuje dobreho cloveka, pritom ani netusi o com toto cele je...
Urazeny tu ale mozu byt vsetci majitelia Briconov a vsetci poctivo letiaci holubari!
Cudujem sa ze ho este nezakazal!,Taky smejd.
Roman Takáč (18.11.2021, 20:45)
Dobrý večer. Pán Jakubčak ja sa nikoho nezastavam a ani sa neprikláňam k vyjadreniam p.Jendrichovskeho.Ale ak mu nebolo nič dokázané,tak viete ako to chodí. A to že neodovzdal tie čipy na kontrolu SZ,tak tam asi niečo naozaj bolo. Úsudok si už s toho urobí každý sám. Ale ak som dobre čítal, tak sa to stalo pred 6 rokmi a to je už naozaj dlhá doba na hľadanie dákeho vinníka. Ostávam s pozdravom. Pekný večer prajem
Ing. Rastislav Vincenty (18.11.2021, 20:58)
Dobrý večer, asi tá reakcia pána Jakubčáka na mňa Resp. na môj príspevok bola predčasná a zbytočná, lebo stále keď nejaký príspevok tu napíšem tak sa týka overených faktov, ktoré sa samozrejme niekedy ľuďom nepáčia…

Samozrejme tak ako pán Galovič uviedol skutok je premlčaný… takže táto diskusia je už asi zbytočná …

Trest premlčaný je typické pre SZCHPH keď nechcú riešit svojeho kamaráta a dokonca keď niekto podvedie tak akože po premľčaní sa objaví v disciplinárnom poriadku ako nový aj disciplinárny priestupok….hneď na následnom Valnom Zhromaždení sa doplní ….akože daný člen nič nespáchal… veď teda priestupok neexistoval….

Niekedy až smiešne…..
Peter Jendrichovský (19.11.2021, 12:04)
Ahoj holubari, kazdemu z vas, kto mi zasle SMS-kou svoj e-mail + meno a priezvisko, poslem v prilohe e-mailu - moju reklamaciu v tejto veci F. Bricon a aj odpoved, ktoru som dostal. Moj mobil: 0905 341898

Letu zdar!
Vladimír Michalčík (22.11.2021, 15:48)
P. Tupciak, ďakujem za rozhovor
Vladimír Michalčík (22.11.2021, 16:16)
P. Jendrichovsky to sa netikalo vás, ten P,. VIE, že je to pre nho
Vladimír Michalčík (22.11.2021, 16:20)
Poskytol super vysvetlenie, položením telefonom
Barbirik Igor (23.11.2021, 12:10)
Pán Michalčik nebyť vášho uražacujuceho príspevku tak sem nenapíšem
Kto vám dal právo vyvolávať a spovedať niekoho Kto ste vy sudca alebo vyšetrovateľ !!?

Pre mňa je Pán Jindrichovsky vynný
pokiaľ nepreukáže že čipi boli zaslané výrobcovi na kontrolu !
Neviem čo ho k tomu viedlo že to po siedmich rokoch vytiahol. Ak sa cíti byť nevinný ešte stále má možnosť čipi zaslať na kontrolu výrobcovi a preukaz na ktorej strane je pravda
A len dúfam že teraz nenapíše že už tie čipi nemá!!!
Vladimír Michalčík (23.11.2021, 15:35)
Neni som sudca. Nepoznám p. Jendrichovskeho osobne, žijem asi v inom svete, verím každému, čo niečo napíšu, nesnažím sa uraziť nikoho, kym neurazí niekto mňa. Ospravedlňujem sa p. Jakubcakovy, že som ho urazil. Večer sme mali ešte jeden rozhovor po telefóne, myslím si, že je lepšie sa rospravat o holuboch ako sa urážať. Do problému,čo máte vo vašom OZ, by som si nedovolil zasahovať, ale vážim si aj p. Jendrichovskeho, ak som dobre čítal o situácii s dupel cipami, všetko vám to môže, na požiadanie podložiť, alebo poslať p. Jendrichovsky. Ďakujem p. Barbarik
Peter Jendrichovský (23.11.2021, 15:54)
Ahoj holubari, ano - bohuzial - uz ich nemam, neratal som s tym ze raz budem za to "sudeny"... Mali ich vsak v rukach a kontrolovali styria clenovia ZO Sabinov ako som opisal hore. Tu vkladam kopiu e-mailu, ktorym som neskor - reklamoval F. Bricon tu pre mna nestastnu situaciu (v anglictine a pod tym aj preklad do slovenciny), uplne dole potom odpoved F. Bricon (v anglictine a pod tym aj preklad do slovenciny):

From: Peter Jendrichovsky [mailto:pj@pjpigeons.com]
Sent: Thursday, July 9, 2015 8:44 AM
To: 'francis.nolmans@gmail.com'; 'francis.nolmans@bricon.be'
Cc: 'Josef Kondrys'
Subject: Two chips with the same alpha-numeric identification code / Dva cipy s rovnakym alfanumerickym kodom


Dear Mr. Nolmans,
I am writing you because I bought electronic chips BRICON 5000 from Mr. Jozef Kondrys (CZ) and something very unpleasant happened to me.

To describe the situation:
- At some point in time in the recent past, the chip of my dove (SK13 03501 1183) stopped working, so I replaced it with a completely new chip.

- Shortly after that, I nominated this dove for a short race ("sprint" Ruzomberok, 128 km) on 19.06.2015. That day in the morning 06:38:28, as always before the race, I was testing the functionality of my clocking unit SPEEDY with 3 chips of the pigeons that were NOT nominated. At that point, I have not noticed, that one of the ring numbers on SPEEDY turned out to be the ring number of the above mentioned nominated dove.

- To my great surprise during the opening of the clocking unit that evening, this dove ended up in first play with the time of the arrival 06:38:28, which was of course not possible, since race started at 7:10 and the actual arrival of the dove was not recorded at all!

- Right after that day, rumors started to spread that I am a cheater. Everyone was talking about this incident in our whole regional unit with quotes like: "He only started to race yesterday and he's already cheating", or "If he wants to cheat, he should better learn it properly". I became a cheater and I do not even know how...

- Despite this incident, next day (20.06.2015), I immediately nominated this dove for another race (Tachov, 616km, 21.06.2015). You can imagine, that I received calls from our referee asking questions like: "Why have you nominated this dove?", "When is it going to arrive this time, etc" and that I should pray that it would arrive from that race, because in case not, it would prove that I was a cheater. He concluded that I will personally have to call him the result of this dove and he will send a commission that will check that personally in my loft (See attachment -> scan of the report from the control). This time thankfully, dove arrived OK, and it was recorded by SPEEDY normally.

- Then I started searching for connections with the previous race and to my great surprise, when I compared alpha-numeric code of the chip from the results of previous race (Ruzomberok), with alpha-numeric code from race Tachov – alpha-numeric codes from two chips were identical!??? – C55C40CF ?

- Because of that, I've searched for the 3 chips that I used to check SPEEDY at 19.06. and the one identical to the chip of dove (SK13 03501 1183) together with the chip of the 1183-dove was sent to the control commission chaired by Ing. Jaroslav Mojzes as the explanation of the situation.

- These two chips BRICON 5000, as was shown later that day during the analysis through program BRICON of the control commission, have the same alpha-numeric identification code!??? (See attachment -> 2 scans – test the deployment of the first chip and test the deployment of the second chip).

How is it possible that something like that happens? Up until today, I am receiving offensive comments regarding this incident and I don't think that I will get rid of the "cheater stamp" anytime soon. By doing this, you hurt me and corrupted my name! I therefore expect reply and explanation of the situation, that I want to forward to the leadership of OZ CHPH Sabinov (Regional organization).

Best regards / S priatelskym pozdravom,
Peter Jendrichovsky




Mob.: +421 905 341898
Email: pj@pjpigeons.com
http: www.pjpigeons.com


-----------------------------------------------------------------------------------
Preklad reklamacie do slovenciny:

Dobry den pan Nolmans,
Od p. Jozefa Kondrysa (CZ) som kupil elektronicke cipy BRICON 5000 a stala sa mi velmi neprijemna a az neuveritelna vec:

- Mojej holubici SK13 03501 1183 prestal fungovat cip, preto som jej cip vymenil za novy.

- Tuto holubicu som nasadil na kratky pretek („sprint“ Ruzomberok, cca 128 km), dna 19.06.2015. Ako vzdy – rano o 06:38:28 hod., v den preteku som pomocou cipov priradenych holubom, ktore nepretekaju kontroloval funkcnost systemu a na SPEEDY naskocilo cislo kruzka tejto holubice, ktora bola nasadena v tomto preteku. Kedze som pouzil tri rozne cipy na kontrolu SPEEDY, nevenoval som tomu velku pozornost.

- Na moje velke prekvapenie vsak vecer pri otvarani hodin mi v zostave doletenych holubov system konstatoval tuto holubicu na 1. mieste s casom doletu 06:38:28 hod., co samozrejme nebolo mozne, pretoze start preteku bol o 07,10 hod. a jej cas skutocneho doletu system SPEEDY vobec nezaznamenal!

- Okamzite zacali velke dohady a upodozrievanie mojej osoby z podvadzania, s poznamkami, „ze len „vcera“ som zacal pretekat a uz podvadzam“, ze ked chcem podvadzat, tak aby som sa to aspon naucil robit“ atd. A v ten vecer sa o tom rozpravalo v celom OZ CHPH Sabinov (SK). Ani neviem ako som sa stal podvodnikom...

- Napriek tomu som tuto holubicu hned na druhy den rano 20.06.2015 nasadil na pretek Tachov, 616 km, ktory sa letel dna 21.06.2015. V ten isty den uz mi telefonoval nas kontrolor a kladol mi neprijemne otazky - citujem: „preco si tu holubicu nasadil aj na dalsi pretek?“, „kedy bude mat dolet tentoraz?“ s poznamkou aby som sa modlil aby z tohto preteku dolela..., lebo v opacnom pripade sa potvrdi, ze som podvadzal!?, a pod. Nakoniec to uzavrel s tym, ze musim jemu osobne telefonicky nahlasit cas doletu tejto holubice a on vydeleguje komisiu, ktora pride fyzicky odkontrolovat pritomnost holubice v holubniku – vid priloha - scan – Protokol o kontrole. Chvala bohu – holubica doletela a tentoraz bola konstatovana.

- Hladal som nejake suvislosti s predchadzajucim pretekom a na moje velke prekvapenie ked som porovnal alfanumericky kod cipu z vysledkov predchadzajuceho preteku (Ruzomberok) - s alfanumerickym kodom cipu na nasadzovacej listine na pretek Tachov – alfanumericke kody cipov z oboch listin sa zhodovali??? – C55C40CF ?

- Z tohto dovodu som vyhladal cip, ktorym som kontroloval funkcnost sytemu SPEEDY rano, dna 19.06.2015 a odobral som aj cip holubici SK13 03501 1183 v domnienke, ze tieto dva cipy maju rovnaky alfanumericky kod. Tieto informacie som potom podal ako vysvetlenie kontrolnej komisii a nasmu predsedovi Ing. Jaroslavovi Mojzesovi.

- Tieto dva elektronicke cipy ten isty vecer kontrolna komisia kontrolovala cez program BRICON s vysledkom – obidva elektronicke cipy BRICON 5000 maju rovnaky alfanumericky kod!??? Vid priloha - scan – test nasadenia na trening s 1. cipom a test nasadenie na trening s 2. cipom.

Ako je mozne, ze sa nieco take stane? Dodnes padaju na tuto temu urazlive poznamky a myslim si, ze sa „nalepky“: „podvodnik“ tak skoro nezbavim. Velmi ste mi ublizili a poskodili ste moje meno! Preto ocakavam od Vas vysvetlenie a odpoved, ktoru chcem predlozit vedeniu OZ CHPH Sabinov.

S priatelskym pozdravom,

Peter Jendrichovsky



Mob.: +421 905 341898
Email: pj@pjpigeons.com
http: www.pjpigeons.com
------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odpoved na moju reklamaciu - preklad do slovenciny - pozri treti odstavec:

Dobry den,
dostal som vas list ohladom 2 chipov s identickymi kodmi.

Skontrolovali sme kod, ktory ste nam dal a bol vyrobeny/naprogramovany v roku 2011. Chipove kruzky su naprogramovane automaticky a kod je vzdy priradeny iba raz. Kazdopadne, ked sa pocas vyrobneho procesu vyskytne chyba, kod je pouzity znova pre iny cip. Ked sa pre nejaky dovod tento chybny cip preukaze ako 100% funkcny, je taktiez pusteny do sveta. Toto bola chyba v systeme, ktora bola napravena v roku 2011 a mozno vyprodukovala 3-4 dvojite cipy pocas produkcie. Sanca, ze sa tieto cipy ocitnu v rovnakom sacku je zhruba 1 ku 150.

A teraz ohladom podvadzania. Mat 2 rovnake cipove kody vam neda moznost podvadzania! Kazda kopia sa stane jedinecnou pri kosovani, kedze tajny kod je zakazdym zmeneny. Keby namiesto kosovanej verize bola pouzita kopia cipu, viedlo by to k chybovej "ER sprave" na citacom zozname.

Dufam, ze toto Vam da dostatocne vysvetlenie tejto zalezitosti. Je polutovaniahodne, ze tato zalezitost vam priniesla tolko starosti.

S uctou,
Ivan

-----------------------------------------------------------------
Odpoved - original e-mail v anglictine:

From: Bricon [mailto:bricon@bricon.be]
Sent: Thursday, July 09, 2015 9:50 AM
To: 'Josef Kondrys'; pj@pjpigeons.com
Cc: bricon@bricon.be
Subject: RE: Re: Two chips with the same alpha-numeric identification code / Dva cipy s rovnakym alfanumerickym kodom

Hello,

I have received your letter regarding 2 chip rings with identical fixed codes.

We have checked the code you gave and they are produced/programmed in 2011. Chip rings are programmed automatically and a code is only given once. However, if during the process a ring gives an error this code will be re-used. If for some reason this error ring is functioning in the checks that follows and is found 100% ok it was also allowed. This was a fault in the system that has been changed during the year 2011 and maybe produced 3-4 double rings during that production. The chance that these come in the same bag is maybe 1 on 150.

Now regarding cheating, having 2 same chip codes does not give you the possibility of cheating! Each copy becomes unique when basketted as the secret code is changed each time. If a copy would be used to clock instead of the basketted version it would result in a ER message on the read out list.

I hope this gives you more insight in the matter. It is unfortunate that this gives you so much trouble.

Regards,

Ivan
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az teraz, ked si opakovne citam text mojej reklamacie, si uvedomujem aku pravdu som tam napisal - citujem: "a myslim si, ze sa nalepky: „podvodnik“ tak skoro nezbavim"...

Cokolvek-kymkolvek tu bolo napisane stale zastavam stanovisko: PARAGRAFY TREBA DODRZIAVAT! Uz vas viac tu na diskusnom fore nebudem obtazovat.

Letu zdar!
Jozef Jakubcak (23.11.2021, 18:12)
Dobrý podvečer, niekedy v emóciach sa tiež nedokažem ukontrolovať preto ta moja reakcia na p.Michalčíka keď sme si veci vysvetlili pochopil som že, tento milý pan žijúci vo Švajčiarsku z princípu podporuje slov. holubárov ako takých.Ten prípad vytiahnutý zo šuflíka sa vyjadreniami p. Jendrichovského a zverejnenim komunikacie s výrobcom zamotáva ešte viac.
Napríklad pri nasadení vymením priradený čip holubici č.1 a priradim jej nový tiež pod č.1 a dajme tomu že mám štastie a čipy majú rovnaký numerický kód.Výrobca len potvrdil že to nemá vplyv na systém ktorý by to rozpoznal už pri nasadení zmenou plávajúceho kódu. Tiež pri vytlačení doletového listu by holub nebol označený znamienkom OK ale ER- eror....to konštatuje výrobca.Ak pred doletom dám priradený čip skúšobne na anténu systém ho zaznamená a označí ho ako holuba z treningu!!!!Nemusím ho ani vymazávať v označenom preteku mi holuby vytlačí len tie ktoré doleteli z daného preteku.Tu sa špekuluje či to bol podvod??
Z krátkeho preteku holubica nebola ani konštatovaná ale vo vytlačenej pretekovej zostave doletela za rozbresku... po zrelej úvahe chovateľa a v strese z kontroly bola ešte v ten deň nakošovaná na dlhú trať z ktorej už v percentách doniesla ten nešťastný čip domov.Čipy už nie sú...
Nálepky "podvodník" tej sa je ťažko zbaviť v tom máte pravdu p. Jendrichovský že, sa to celé ututlalo a holubica žiari dodnes vo výsledkoch je "blamage" práve z hľadiska našej doveryhodnosti v tomto našom športe keby tu nešlo o "nášho človeka" ale napr. o Jakubčáka tak som vyhodený nie z preteku ale z celých výsledkov a žil s hanbou na sto rokov.....
Martin Valápka (06.12.2021, 19:55)
Zdravim pani , v dnešnej modernej dobe nieje problém dať živé vysielanie trebars na fb :) a je po probléme :) preteky trvajú pomerne krátku dobu , dá sa to urobiť a je vybavené :)

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené