prestupový poriadok - paragraf 8 stanov SCZHPH

Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 13:46)
Vážení chovatelia, nakoľko som bol prezídiom SZCHPH zvolený do komisie na úpravu stanov a prestupového poriadku, tak svoj názor k prestupovému poriadku vyjadrím verejne.


Myslím si, že starý prestupový poriadok je v celku v poriadku, treba ho trošku podľa mňa ešte sprísniť, je potrebné podľa môjho názoru doplniť:

- v bode 1, 2 a 3 zmeniť dátum na 31.decembra bežného roka, aby sa nechal čas chovateľom na rozhodnutie sa o prestupe.

a dopracovať body 8 a 9 a to nasledovne:

- 8. V prípade ak by člen SZCHPH resp. ZO CHPH ohrozil existenciu ZO CHPH to znamená klesol by počet členov v ZO pod 10 resp. OZ počet aktívnych členov by klesol pod 50, tak bude prestup automaticky zo strany štatutárov ZO resp. OZ zamietnutý.

- 9. V prípade dokázania nekorektného prestupu a súbežného pretekania s holubmi v ďalšom období bez uvoľnenia z jednej ZO do inej resp. z jedného OZ do iného OZ CHPH bude sa to považovať za disciplinárny priestupok § 2 bod /a a danej OZ bude udelený disciplinárny trest podľa § 3 bod /e – vyradenie všetkých chovateľov z pretekových výsledkov všetkých súťaží MS a FCI .




S pozdravom

Vincenty
Barbirik Igor (02.12.2021, 14:32)
Pán Vincenty vy ste hotová katastrofa pre szchph aj pre členov
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 14:33)
Pán Barbirík a to prečo máte takýto názor? lebo nechcem dovoliť špekulantom prestupovať každý polrok?

A vlastne kto ste vy, že má urážate???
Barbirik Igor (02.12.2021, 14:39)
Nový Nový návrh sa mi najskôr nepozdaval ale keď som sa nad tým zamyslel bolo by to veľmi dobre z menšou úpravou že chovateľ by sa po prestupe nemohol vrátiť späť do pôvodného OZ minimálne 2 až 3 roky a aj funkcionári OZ a ZO by si uvedomili že ak sa nechali zvoliť do určitej funkcie majú pracovať v prospech všetkých členov ZO aj OZ
Barbirik Igor (02.12.2021, 14:42)
V tom návrhu nejde o prestuovanie každý pol roka ale je v ňom umožnené aby sa mohli zúčastniť pretekov už z mladými holubami
Barbirik Igor (02.12.2021, 14:43)
A kto ste vy že chcete trestať chovateľov
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 14:44)
Tak najprv som katastrofa a potom sa Vám môj návrh páči????

Veď zvážte druhykrát slová čo píšete...., dvakrát meraj raz rež, sa tomu vraví....
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 14:46)
Nikto nechce trestať členov, prečítajte si bod 9 pozorne....a prídete na pointu merítka veci....

Tento návrh v bode 9 už bol aj prijatý prezídiom na zasadnutí dňa 24.5.2021 v Lietavskej Lúčke...., len ešte nie je zapracovaný v prestupovom poriadku....
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 14:49)
Jasné... a ešte keď zmeníte Ričany na Prahu...tak môžete ešte aj každý mesiac prestupovať....

Vidím, že asi nemáte poňatie ako sa riadi OZ resp. ZO....vykonávali ste už nejakú funkciu v rámci hierarchie SZCHPH?

Asi ťažko.....
Barbirik Igor (02.12.2021, 14:51)
Ktorý váš návrh ten Ktorý ste teraz prezentovali ? Určite nie píšem o tom návrhu čo čo nedávno Pan Javorcek dal na DF
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 14:51)
No vy sa kľudne môžete zúčastňovať pretekov v rámci svojho OZ.

Ak sa tam nebudete cítiť komfortne, tak požiadate o odchod ku 31.12.2021 a keď nemáte podlžnosti a nebudete ohrozovať chod oblasti, tak asi budete uvoľnený pre potreby iného ZO resp. OZ.

čo je na tom katastrofa....?
Barbirik Igor (02.12.2021, 14:52)
Asi Stačí keď to viete vi a máte poňatie
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 14:55)
No veď k tomuto návrhu čo dal pán Javorček bola vytvorená na prezídiu skupina na tvorbu návrhov stanov a prestupového poriadku a keď OZ Levice, ako pozerám v ktorom pôsobíte dala pozmeňujúci návrh, tak sa o ňom bude debatovať a príjme sa konsenzus.

O zmene stanov resp. prestupového poriadku bude rokovať Zjazd a príjme jasné stanovisko v marci budúceho roku 2022. Takže ak budete nominovaný za OZ Levice na Zjazd, tak budete môcť rozhodovať o zmene stanov resp. prestupového poriadku.

Barbirik Igor (02.12.2021, 14:56)
Vy si uvedomte že chovateľská základná sa skladá z 80% dôchodcov a to že Vy máte vo vašom regióne dlhodobo problémy je chyba členov ?
Barbirik Igor (02.12.2021, 15:00)
Ja som do OZ levice pretekam len prvý rok prestúpil som z OZ Nitra a určite nie z vypocitavosti
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 15:06)
No presne to je ten problém, že už pomaly každá ZO má 10 členov z toho 5 lietajúcich..., a keď sa dovolí, že pomaly každý polrok si bude môcť každý prestupovať kde sa chce a kedy sa mu zachce, tak to bude anarchia a bude smerovať ku zániku poštového holubárstva na SR.

Preto treba prijímať jasné rozhodnutia a jasné mantinely v rámci Stanov SZCHPH.

A ešte raz, ak prestup bude korektný, bez záväzkov, a nebude ohrozovať chod ZO resp. OZ tak nie je žiaden problém prestúpiť.
Barbirik Igor (02.12.2021, 15:16)
Snažte sa vychádzať v ústrety členov a nie ich trestať nikto nebude len tak bezdôvodne prestupovat
Dnešná doba je veľmi zlá chovateľská základňa klesá mladých členov nepribuda a podla vývoja dnešnej doby veľmi veľká časť chovateľov to pravdepodobne finančné neutiahne nad tým sa treba zamyslieť.
O tejto prestarnutej a klesajúcej zakldni chovateľov som tu písal už pred desiatimi rokmi
Barbirik Igor (02.12.2021, 15:22)
Podľa toho návrhu čo tam písal pán Javorcek sa nebude dať prestupovat každý pol roka len nebude bránenie v prestpe a člen si musí dobre premyslieť prestup z tým že sa nebude môcť vrátiť na pôvodné miesto 2 až 3 roky a tým pádom to bude jeho rozhodnutie a v takom prípade nemôže povedať že mu niekto bránil v prestpe
Peter Tokoš (02.12.2021, 15:42)
Konečne sa z tym niečo spravylo ak to tak bude tak to ozaj bude OK.Zachrani sa tym par chovatelu,ktory chcely prestupiť OZ im to neumožnila,tak niektory skončily a chovaju holuby len pre radosť.
Barbirik Igor (02.12.2021, 15:43)
Ešte dodám za celé moje pôsobenie v chovatelstve som sa nestretol s tým že by sa funkcionári pýtali alebo vypočuli názor radových členov
Jan Vasil (02.12.2021, 19:01)
Len si prestupujte a vracajte sa to len pomahate k zaniku toto chcete ved to robyme s laskou keby sme lietali o peniaze tak sa pozabyjame a znenavidime ako možeme prilakat novych členov ked niesme im prykladom ale zloby
Jozef Jakubcak (02.12.2021, 19:05)
Dobry vecer p. Ing.Vincenty to ze ste v tej komisii je fajn bolo by dobre keby ste v tej komisii aj trochu rozmyslali v com je problem prestupov!
To ze niekto ohrozi existenciu OZ a ze nema mat pozdlznosti je pekne ale co to vyriesi. Ohrozia sa len take OZ ktore su vytvorene spekulantmi a z vypocitavosti ich zriadovatelmi tie treba ukoncit cim skor.Moj nazor je ze prestupami jednotlivcov ci klubov pri prestupoch treba len dodrziavat kilometrove rozpatie OZ ...to by malo byt rozhodujuce!!!!

Toto treba urcit KOMISIOU.
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 19:39)
Pán Jakubčák a ktoré sú tie OZ, ktoré sú vytvorené špekulantmi a z vypočítavosti ? Menujte nech sa páči som zvedavý…..

A povedzte, v čom je problém prestupov aby sme sa v tej komisie mohli o tom Vašom probléme premýšľať?

Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 19:47)
Ako tak pozerám na Vaše súradnice, tak by Vás ta komisia musela priradiť do OZ Sabinov a nie OZ Bardejov….

To len tak poznámka na odľahčenie….ak by sme mali OZ tvoriť podľa km…
Jozef Jakubcak (02.12.2021, 20:02)
To su take OZ ktore pri prestupe 5 tich clenov maju problem to je napr.aj vase OZ a takych je tu viac....ja som povedal o com su prestupy dufam ze Vam s titulom to netreba viac vysvetlovat.Ak pre jedneho alebo piatich tiez clenov treba prisposobovat pretekovy plan p.Ing.Vincenty a vy ste peknym prikladom ako by to nemalo byt! Ja som lietal v OZ Sabinov, ktore sa neskor zlucilo z OZ Presov po rozdeleni OZ Presov lietam v OZ Bardejov v nijakej OZ som nemal najkratsie a ani najdlhsie kilometre.Preco ste nereagoval na moj navrh???
Kto Vas do tej komisii dal....katastrofa ci skor omyl!
Barbirik Igor (02.12.2021, 20:06)
Pán Vincenty tie problémové sú už zhruba 15 rokov od Zvolena Rimavská Sobota až po Košice pamätám si to dobre ako sa tie OZ rozdeľovaní vtedy som bol proti dnes tie nové OZ nevedia dolietat sezónu a niektoré už zanikli keďže ste pozrel že pretekam v OZ Levice pozrel som si OZ Gemer vaše OZ má okolo 100 členov aktivitnych 51 nasadza priemer 28 neviete náhodou kde je chyba
Rimavská Sobota je na tom trochu lepšie a mohol by som pokračovať
Barbirik Igor (02.12.2021, 20:09)
Zabudol som napísať vašu OZ Gemer
Jozef Jakubcak (02.12.2021, 20:15)
Nestihol som si precitat posledny prispevok p.Ing
Ked ste pozrel moje suradnice tak by vam tiez doslo ze v OZ Sabinov mam najdlhsie km.Co ale vase km Vas by kde mali dat???
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 20:18)
Pán Jakubčák pane bože nikdy ste pre SZCHPH nič neurobil, stále iba niečo kritizujete. Ani poriadny argument neviete dat, iba svoje bludy. Aj vtedy keď sme mali spor kvôli vašemu OZ Bardejov, tak ste jeden poriadny argument nevedeli predostrieť na Vašu obranu, iná Vaše dojmy, keď sme sa bavili o dokumentoch SZCHPH tak ste bol stratený. OZ Gemer ma 101 členov a 52 aktívnych, čo už ma pomaly 30 percent OZ. Ak by ste aj vy chovali holuby na tak riedko osídlenom juhovýchode, tak by ste mali asi iný názor. A všetky návrhy sa v našom OZ prijímajú konsenzuálne… Keď ste taký múdry a skvelý prečo ste sa nenominoval do nejakej funkcie v rámci SZCHPH…. Za OZ Bardejov? Lebo som Vás ako nominanta ešte nikde nevidel…

A s kým chcete lietať do budúcna, veď trošku otvorte oči museli by ste zrušiť podľa Vašich dojmov 30 percent OZ…

Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 20:21)
Pán Barbirik, už mi o Vás porozprávali v OZ Levice… ste prestupový kráľ, raz Šurany potom Nitra a teraz OZ Levice… tak už chápem prečo obhajujete prestupových špekulantov…
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 20:27)
Pán Jakubcak, ja som v strede OZ Gemer…a podľa asi Vašich prepočtov a názorov by som mal lietať asi v OZ Bardejov… no skúsim zavolať Jožka Bednára možno ma ku Vám zoberie….

Priemer Bardejova 56 chovateľov…
Jozef Jakubcak (02.12.2021, 20:29)
p.Ing Vincenty ked dojdu argumenty netreba hned urazat....vy co ste urobil dobre pre nas sport?? ja som aspon reprezentoval to Vam nehrozi ani nahodou...S vami som sa nikdy o dokumentoch SZ nebavil.Tento Vas prispevok vas ukazal v najlepsom moznom svetle....take tupelo nema co hladat v nijakej komisii....
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 20:34)
Pán Barbirik práve v týchto OZ ktoré ste menoval OZ Rim. Sobota, Brezno a Gemer sme najriedkejšie osídlení čo sa týka chovateľov… ale zvládame to aj finančne aj organizačne. Ale možno pri Vašich prestupoch ešte stihnete prísť aj do Brezna, Rimavskej a potom ku nám …
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 20:49)
Pán Jakubcak ja nie som žiadne tupelo toto si pri osobnom stretnutí s Vami vybavím… to si píšte… ja som Vás nikdy neurazil… už mi medzičasom volalo viacero chovateľov z OZ Sabinov a tiež patríte medzi tých prestupových kráľov…OZ Prešov potom v rámci OZ Presov prestup do Šariša, kde ste nemali konkurenciu, tak sa ľahko vylietavaju olympionici, potom OZ Sabinov, potom OZ Bardejov a teraz zasa počúvam že sa plazite ako porazený psík spat… do OZ Sabinov… tým by som sa až tak nechvalil….



17 miesto v OZ Bardejov…. Žiadna sláva…
Barbirik Igor (02.12.2021, 20:56)
Pán Vincenty vy nemáte chybu trieskate tu dve na tri pred 11 rokmi som prestúpil do OZ Nitra klub Nová Ves Nad Žitavou kvôli vzdialenosti na nasadzovanie som sa vrátil do ZO Kostony Sek ktory prestúpil do OZ Nitra keďže tam prišli problémy v nasadzovaní holubov prešiel som do inej ZO kde sa holuby miešali moja vzdialenosť na kosovanie bola 40 km sezónu pred tým Nová Ves nad Žitavou prestupila do OZ levice a keď som sa chcel vrátiť do toho klubu v ktorom som bol 6 rokov musel som si požiadať o prestup do inej OZ Levice
Teraz to mám do klubu 19 km nemám vodicky som bokom od doletovej trasy 19 km na najkrajších km a nevadí mi to !
Ale vadia mi reči hlupákov ktorý niečo rozprávajú a nič o tom nevedia
A ak vy urobíte pre chovateľov aspoň 20 % z toho čo ja čo sa týka holubov a radami môžete si gratulovať
A vaše vyjadrenia jedna babka povedala mi len potvrdzujú že do tej funkcie nepatríte
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 20:58)
5 prestupov za Vašu kariéru asi o niěcom svedčí….

A toto bolo moja posledná komunikácia s Vašou osobou na tomto diskusnom fóre…

Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 21:03)
Jasné … a patríte do tej komisie vy s pánom Jakubčákom a prestupový poriadok bude mať prestupových termínov ako Biblia… lebo toľko ste už obaja prestupovali…
Jozef Jakubcak (02.12.2021, 21:06)
p.ing. nech sa paci....s tym vybavenim...
Porazeny psik za tie roky v OZ Bardejov nalietal 3 olympionikov majstra SR 1. 2.2 miesto v ramci regionu KDTVR....17 miesto za r.2021 a 4.miesto v kat DT na Slovensku.
Pochvalte sa vy.....
Tie vase prispevky si chovatelia citaju a lepsi obraz ste si nemohli urobit len tak dalej....porazeny psik to nie je samozrejme urazka ....ze pisem bludy to pochvala tiez...
Dobru noc.
Peter Turek (02.12.2021, 21:09)
A ešte sprísniť a ešte obmedziť a povylučovať a znechutiť a pomaly zakázať aj dýchať čerstvý vzduch.Poplatné dnešnej dobe.Komplikovanosť sama o sebe.Podráždenosť prelievajúca sa celou spoločnosťou,zreteĺná i v týchto statusoch.Predovšetkým k fungovaniu športu,akým je poštové holubárstvo v štandartnej situácii sú potrebné tri hlavné podmienky-ZÁUJEM-DOSTATOČNÝ POČET CHOVATEĽOV NA URČITOM PRIESTORE-ROZPOČET.To je všetko.Ostatné je v rukách chovateľov a to všetko zastrešuje DODRŽIAVANIE PRAVIDIEL.Pre nedostatok času,snáď cez víkend príspevok,ako to ide,pomerne jednoducho a veĺmi,veĺmi slobodne a objektívne.Nemôžem si však odpustiť dôležitú poznámku-príkazy,zákazy,obmedzenia nám idú-PRE OCHRANU POŠTOVÉHO HOLUBA sme však neurobili vôbec nič...Je pravdou,že v posl.rokoch sa pohybujeme mnohí holubársky viac v zahraničí a aj tu sa konštatuje,že direktíva v riadení pošt.holubárstva je prekonaná a neraz prispieva k znechuteniu a odchodu od tohto športu.Predpokladám,že môj status bude jedným z posledných,dnešná vypresovaná doba k žiadnej spolupatričnosti nijak nesmeruje a negativizmu už ľudia majú dosť z každej strany.
Barbirik Igor (02.12.2021, 21:16)
Pravdepodobne vám došli argumenty neviem koľko rokov chovate holuby ale ešte sa musíte veľa učiť
A vaše argumenty o riedkosti chovateľov stoja na vode stačí si pozrieť do databázy chovateľov a výsledky OZ
Barbirik Igor (02.12.2021, 21:32)
Môj osobný názor na prestupyovy poriadok tak ako ho napísal na DF pán Javorcek je absolútny súhlas
Nikomu nebráni v prestupe má aj jasne stanovené podmienky aj postih že sa určitu dobu nemôžu vrátiť naspäť
A to že sú tam dva termíny mylilo aj mňa ale som presvedčený že je to v poriadku keď môže chovateľ už z mladými lietať v novej OZ a musí si byť vedomí že sa 2 až 3 roky nemôže vrátiť do pôvodného OZ
Určite to bude prospešné pre všetky OZ a chovatelia nebudú špekulovať
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 21:41)
Pán Jakubčák k tým urážkam mojej osoby ste sa už neskĺzol po prvý krát bolo to už z Vašej strany viac krát na moju osobu.

Čo sa týka témy prestupov tak v tom sa asi nezhodneme…keďže už ste 5 krát zmenil pôsobisko… a stále sa s Vami snažím komunikovať vecne ale s Vami to nejde… tak radšej spolu nediskutujme…

Čo sa týka Vašich výsledkov tie som v minulosti nesledoval iba za posledné roky… samozrejme k dobrým výsledkom z minulosti gratulujem..

Moje výsledky si môžete pozrieť na stránke OZ Gemer… , ktorá Vám tak leží v žalúdku… aj keď neviem prečo, ste úplne inde situovaný…..r. 2021 - 3 miesto v Generálnom majstrovstve s 29 holubami…

Dobrú noc
Jozef Jakubcak (02.12.2021, 22:24)
Osobne ste mi ukradnuty p.Ing. Vincenty navrhol som svoj nazor na vec....to ze klamete ma uz ale vytaca o com to tu trepete ja som za cele posobenie v SZ prestupil iba RAZ...a to z klubu ZO Sabinov do klubu V. Saris kto pozna mapu tak tie dva kluby od seba deli jedna dedina.
Kde beriete tolko drzosti ze zlahcujete moje vysledky? ZO V Saris nie je OZ....aka slaba konkurencia? O prestupovych kraloch to uz je perla...
Vidim to na opisanu dipl. pracu.....toto nemoze vypustit vzdelany clovek.
Ing. Rastislav Vincenty (02.12.2021, 22:49)
Pán Jakubčák s Vami komunikovať je katastrofa… a fakt zbytočnosť….pogratulujem Vám k výsledkom a zasa z Vašej strany urážky….

Vám by asi zbytočne boli aj 3 vysoké školy …. Tak keď ste pôsobili v Prešove, potom v Sabinove, potom v Bardejove…. A zasa sa presúvate do Sabinova tak to je čo???? Nie zmena pôsobiska….????
Peter Filarský (02.12.2021, 23:03)
A čo tak:

- Ústava SR a ústavnoprávne vymedzenie práva združovať sa (čl. 29 ods. 1 Ústavy SR a zákon o združovaní občanov?

- verejnoprávne aspekty registrácie združení podľa zákona o združovaní občanov?,

- čl. 11 Dohovoru o ochrane základných práv a slobôd?

- prednosť príslušných medzinárodných zmlúv pred zákonmi SR v zmysle ústavy?

- základné princípy? (právnym vodidlom musia byť všetky princípy, ktoré ovládajú realizáciu p r á v a s l o b o d n e sa združovať v
spolkoch, spoločnostiach alebo iných združeniach, princípy vyplývajú zo samotného obsahu, účelu a podstaty tohto základného
politického práva a zo s l o b o d y z d r u ž o v a n i a podľa čl. 11 Dohovoru o ochrane základných práv a slobôd)

− princíp všeobecnosti združovania?,

− princíp d o b r o v o ľ n o s t i združovania?,

− princíp existencie dovoleného súkromnoprávneho cieľa pôsobenia združení?,

− princíp voľnej tvorby združení, ktorý má ústavnoprávny aj medzinárodnoprávny základ?,

- združenie ako prvok demokracie a p r e j a v s l o b o d y z d r u ž o v a n i a vo verejnoprávnych vzťahoch a súkromnoprávnych
vzťahoch“ ? ....

Zákonná úprava m u s í podporovať uplatňovanie všetkých princípov nielen z hmotnoprávneho hľadiska, ale i z procesnoprávneho hľadiska.

Pažitný Jozef (02.12.2021, 23:36)
Dobrý večer, neviem,či sa môžem zúčastniť tejto diskusie? Nevychoval som žiadneho olympionika a asi som pre chovateľov neurobil
"oných" 20% Zmenil som OZ Levice za OZ PB, viackrát som zmenil ZO a v podstate ma to ani netrápi, lebo si myslím, že v prípade prestupu by som nemal mať nejaké problémy. Môj názor je, že prestup by mal byť v právomoci ZO /konferencie/ tam sa navzájom poznajú. Ale neviem čo je to "nekorektný prestup"/? Pre mňa je nekorektné, že kamarát prestúpil do susednej ZO a ja som predseda ZO? Kolektívny trest? Ja som vyhral férovo oblastné majstrovstvo a u nás lietal Jožo Klefo "načierno" čo som absolútne netušil. A šup ho sme všetci vyradený. Je tam toho.
Peter Turek (03.12.2021, 06:13)
Pán Fiľarský-ste veĺmi blízko.
Jozef Jakubcak (03.12.2021, 07:11)
Dobre rano, p.Ing. Vincenty ja zasnem....nikdy som ani neklikol na tu Vasu OZ az teraz - pytam sa kde je vycvikova komisia SZ preco to necha vobec fungovat to plati samozrejme pre vsetke OZ ktore su na hrane s poctami clenov.
K tym mojim prestupom...este raz opakujem ja som prestupil za 40 rokov iba raz a to z klubu A do klubu B ked nepoznate historiu OZ Sabinov staci si ju precitat na oficialnej stranke OZ.Dozvedel by ste sa kedy existovala a ze bola okrem par rokov vzdy sucastou OZ Presov!
Ked sa ale chlapcom spoza Curka darilo vyhravat tak aj tento projekt padol ja vtedy pokladnik OZ pri rozdeleni OZ Presov som vedel za
akych financnych aj materialovych k tomu doslo. Klub V.Saris vtedy 24 clenov nie Jakubcak sa rozhodlo prestupit do OZ Bardejov.To bol prestup klubu a tiez moj zatial jediny z OZ do OZ.....
Ked mate moju prihlasku do OZ Sabinov tak ju sem dajte.Mozem ale teraz verejne vyhlasit ze, podmienky vstupu nasho klubu do OZ Sabinov o ktorych som sa neformalne bavil su pre nas neakceptovatelne....Chlapci v OZ Sabinov uz zabudli ze peniaze ktore pri rozdeleni OZ Presov dostali boli aj za nas....
Pisem to tu preto aby ste bol v obraze a nevypisoval hluposti sprostredkovane ritolezmi.
Barbirik Igor (03.12.2021, 08:42)
Dobré ráno je až neskutočne že ľudia ktorým sa podarilo rozdrobit niekoľko OZ sa dostávajú do takýchto funkcií.
Pozrel som na mapách ale aj vo výsledkoch rozloženie tých OZ pozrel som si aj koľko chovateľov nasadzuje holuby A je až neskutočne ktorým sa takýto zázrak podaril takto rozbiť väčšie OZ práve toto istý chovatelia tu chcú moralizovat
A szchph miesto toho aby ich vyzval aby s tým niečo urobili a dali sa dohromady im ešte dáva možnosť rozhodovať o členoch szchph

Ing. Rastislav Vincenty (03.12.2021, 12:53)
Pán Jakubčák a pán Barbirík, keby ste aspoň trošku sledovali dianie v Slovenskom holubárstve, tak by ste vedeli, že podobný počet aktívnych členov ako OZ Gemer má menujem: OZ Senica - 52, OZ Šurany - 53, OZ Kys. N. Mesto - 52, OZ Zvolen - 60, OZ Poprad - 52, OZ Lipt. Mikuláš - 50, OZ Bytča - 51, OZ Dubeň - 54, OZ Michalovce - rozpoltené na 2 skupiny po 30.

To všetky tieto OZ by ste chceli zrušiť.´???... Skúste sa s nimi porozprávať, či súhlasia so zrušením ich OZ....asi by Vás poslali viete kde....

To je Váš problém, že nevnímate realitu v SZCHPH, ako keby ste žili v inej dimenzii...

Tak pre tieto OZ navrhujem sprísnenie prestupového poriadku... aby poštové holubárstvo nezaniklo skôr ako sa nazdáme.

Barbirik Igor (03.12.2021, 13:59)
Pán Vincenty iniciátorom vzniku OZ Gemer ste boli práve vy keď ste oslabili OZ Košice aj Rimavsku Sobotu a Banskú Biistricu
Nikto tu nepísal o zrušení OZ okrem vás
Ale vy miesto toho aby ste sa spájali a vytvárali pre chovateľov priaznivé podmienky robíte presný opak tie OZ ktoré ste spomenuli vedia odlietat celí program na rozdiel od vás
Ale Gemer,Zvolen,Brezno a Rimavská Sobota ktorá sa ako tak drží je niečo nevysvetliteľné len kvôli egam niektorých funkcionarov
Už len Zvolen z Breznom keby sa spojili bola by to silná OZ
Neviem ale mám taký pocit že Košice by tých členov ktorý vtedy odišli zobrali späť okrem Vás
Ale to je váš problém aj to či budú ostnatý členovia ďalej trpieť len kvôli určitej skupinke ľudí je na zváženie
Ivan Bakyta (03.12.2021, 14:08)
Pán Vincenty,snáď nechcete aby niekto zachraňoval neživotaschopné OZ len preto že ich je málo a nevychádza im ekonomika.To nech si nájdu nejakého sponzora ,alebo sa zlúčia.
Chov poštových holubov je dobrovoľná,voľnočasová záujmová činnosť tak to netreba chovateľom sťažovať,ale vytvárať podmienky pre celú členskú základňu,nie iba pre pár vyvolených.
Jozef Jakubcak (03.12.2021, 14:14)
Dobrý deň, p.Ing. Vincenty podla Vás treba v tom pokračovať navzájom sa oblbovať dopisovať mŕtve duše a pod praktiky.
Neočakávam Vaše ospravedlnenie za klamstvo čo ste popísali o mne... na to treba charakter. Ten Váš podráždený prejav len prináša ovocie v reakcii diskutujúcich a ja tiež v emóciach reagujem neohrabane.
Táto diskusia veľmi dobre slúži na reklamu predajcom a iným marketingovým oznamom, riešiť problémy podobného charakteru v tejto diskusii je dobre len tak na zasmiatie pri pive.....
V akej dimenzii žijete vy?Iste je len jedno, p.Ing.Vincenty dodržujte prosím odstup pri stretnuti ak nejaké bude.
S pozdravom Jakubčák.

Ing. Rastislav Vincenty (03.12.2021, 14:20)
Pán Barbirík, pre SZCHPH, ste presne ako ste napísali katastrofou presne vy...

Iniciátorom OZ Gemer spolu s Vincze Gézom som bol áno ja...lebo sme spojili dokopy 100 chovateľov, čo Vám sa asi ani snívať nemôže, vy ani sám seba neviete zosúladiť, lebo pendlujete krista krážom už 3 OZ ste prešli, a všade iba rozbroje robíte...

A vy pán Barbirik nekritizujte všetky spomínané OZ...lebo nemáte žiadne morálne právo tak robiť. Sú to samostatné právne subjekty zaregistrované na ministerstve vnútra, takže vy sa do nich nestarajte, ale hlavne o seba...

Kvôli smeru pretekania na Poľsko už bývalých OZ sme presne vytvorili OZ Gemer. A nechápem čo Vás to trápi, veď vy tu nelietate...

A radšej už som mnou nediskutujte...lebo ste na úplne inej vlne...., už mi volali čelný predstavitelia OZ Levice, že komunikácia s Vami je zbytočná.... a mali pravdu.

Nech sa Vám darí v sezóne 2022.... a budem Vás sledovať, či budete v OZ Levice vykonávať nejakú funkciu, alebo len tu vypisovať nezmysli...
Ing. Rastislav Vincenty (03.12.2021, 14:23)
Ježiš mária pán Jakubčák, to akože bola vyhrážka....??? to som sa mal akože Vás zľaknúť....ja nie som XYZ člen, ktorému ste dali facku na celoštátnej výstave....

Pozor všetko má svoje hranice....
Ing. Rastislav Vincenty (03.12.2021, 14:26)
Pán Bakyta, tých OZ čo som menoval bolo 10 a bude ich pribúdať, pretože členská základňa ubúda.... ak ste už tu začal s nami diskutovať, tak skúste napísať nejaké riešenie... ako zmeniť napr. prestupový poriadok, aby určitá skupina chovateľov neohrozovala chod OZ....napr. tých 10 OZ..., ktorým ak odídu 10 chovateľov do iného OZ, tak hrozí rozpad....
Jozef Jakubcak (03.12.2021, 14:51)
Prosím správcu tejto diskusie aby mi odobral prístup k tejto diskusii.

Ďakujem.
Barbirik Igor (03.12.2021, 14:56)
Pán Vincenty vy sa už prebudte z toho sna kde máte tých 100 členov keď nie ste schopní odlietat trištvrte sezóny doba je také že vás nebude pribúdať ale práve naopak
A mňa nezaujíma skym ste vy volali pouzivaje svoj názor a nie cudzí
Mne je jedno čo bude s vašou OZ ja som vám napísal že ste pre mňa neprijateľná osoba ktorá má rozhodovať o niečom tak závažnom ako sú prestupi
Chovateľom treba robiť podmienky aby nemuseli prestupovat a nie vymýšľať tresty zákazy a príkazy
A na záver vás je potom veľké h koľko krát som prestúpil a môžete si byť istý že to nebolo pre vylepšenie si výsledkov
A na záver môžete pozdraviť tých čo niekoho osierajú a nič o tom nevedia
Ubezpečujem vás že chovatelia si určite urobia svoj názor

Barbirik Igor (03.12.2021, 14:58)
Pán Jakubcak nestojí to zato zrušiť si prístup
Ivan Bakyta (03.12.2021, 15:05)
Veď som Vám to napísal jasne v mojom príspevku.Takéto OZ sa budú musieť zlučovať a hlavne vytvárať podmienky pre všetkých členov,čo nebude jednoduché.
Vy ste za sprísnenie PP ja som za prirodzené zlučovanie OZ do väčších celkov.Hlavne však nenúťte
chovateľov zotrvávať niekde proti ich vôli,pretože to vyvolá ešte väčšie sváry.
Ing. Rastislav Vincenty (03.12.2021, 18:16)
Pán Bakyta…. Je to veľmi ťažké spájať oblasti keď je medzi nimi 170 km rozpätie…, každá oblasť ma svoje dopravne prostriedky, svoje majetky… a v neposlednom rade kompromis oblastí v rámci zosúladenie pretekovych plánov … to je asi tabu. SZCHPH riešil aj rajonizáciu regiónov a tiež sa to neujalo.

Takže si nie som istý či je toto cesta ….
Jozef Karabaš (03.12.2021, 18:50)
Prečítal som si návrhy k prestupovému poriadku niekoľko názorov, urážok a nenávistí, je to smutné. Avšak jedna poznámka od p. Barbirika vystihuje skutočný vekový stav členov na celom Slovensku a na tom sa treba zamyslieť. Čo je príčinou častým zmenám členstva v klubu čí oblastí? Nie je to z rozkoše či z rozmaru ale dôvody ktoré neboli akceptované vedením oblastí. Otom Rasťo niečo vieš. Žiaľ stáva sa aj taká vec, že klub zo svojimi členmi prešiel do inej oblasti a sa stalo, že prešiel z blata do kaluže. Môj návrh k prestupom som už vyjadril v tejto diskusií. Zopakujem ho, iste dáte mi za pravdu ,že preteky poštových holubou patria medi športové podujatia. Futbalista či hokejista má zmluvu s klubom za ktorí hrá. A tak aj člen klubu ako aj oblastí , zmluvou sa zaviaže na určitú dobu ktorú vlastnoručne podpíše. Či v zmluve budú uvedené aj iné podmienky záleží na vedení oblastí čí klubu a člen s nimi súhlasiť. Ak člen nedodrží termín uvedený v zmluve, nastanú sankcie. Pri určení trestu, by som mál na vedomí poznámku p. Barbirika.
Július Krško (03.12.2021, 20:30)
Pán Karabaš, asi ste zabudli, že holubárenie je na báze dobrovoľnosti. Tu by som o treste veľmi nehovoril. Porovnávať futbal s chovateľskou činnosťou je tiež nevhodné. Ale je potrebné presne zadefinovať podmienky prestupu.
Rudolf Cisárik (03.12.2021, 20:35)
Mne sa pozdava navrh p. Javorceka. P. Karabas nemozte porovnavat futbalistov, ci hokejistov s holubarmi. Ved to je uplne scestne.
Ved tito sportovci beru nemale peniaze a za to su zluvne viazani. Ked porusia napr. zivotospravu, tak dostanu pokutu. To je v poriadku.
Ale holubari nielenze nedostavaju ziadne peniaze, ale este si vsetko sami platia, ci uz clenske, alebo letove.
Mnohi chovatelia, ked sa necitia dobre v nejakej ZO, chcu prejst do inej, lenze v tej povodnej ich nechcu pustit, tak radsej koncia
s holubarstvom. V case, ked nam znacne klesa a este len bude klesat clenska zakladna, z dovodu vysokeho veku i umrtnosti, by sme
si nemali dovolit este takto klast polena pod nohy nasim clenom. Zakazy, prikazy, tresty tak ako to navrhuje p. Vincenty len urychli
klesanie clenskej zakladne. Toto chceme ? Mali by sme si vazit kazdeho chovatela, ktory je v dnesnej dobe schopny a ochotny zavodit.
Mozno sa najdu chovatelia, ktori budu prestupovat ucelovo kazdy polrok do inej ZO, ale aj tych to rychlo dobehne. Ved v okruhu
svojho bydliska maju tiez len obmedzeny pocet nasadzovacich moznosti, urcite nebudu s holubmi cestovat 100 km.
A v neposlednom rade aj kluby, v ktorych takito pendleri uz boli si urcite rozmyslia, ci este chcu takeho clena, cim budu takito clenovia
prinuteni sa natrvalo "usadit". To moze byt taka samoocista.
Urcite netrestat chovatelov za prestupy, treba ich trestat len za podvody.
Rudolf Čmarada (03.12.2021, 20:43)
Vážený pán Vincenty. Chcel by som a určite nie len ja poznať Vašu odpoveď na paragraf 17 odsek 2 kde sa jasne hovorí koľko minimálne chovateľov sa každoročne musí zúčastniť pretekov. Ďakujem za odpoveď.
Ing. Rastislav Vincenty (03.12.2021, 21:34)
Pán Čmarada…. Momentálne túto podmienku spĺňajú všetky OZ, aj keď 10 OZ to už spĺňa len s odretými ušami. To znamená 50 aktívnych členov sa musí každoročne zúčastniť pretekov… aby chovatelia vedeli o čom sa bavíme….

Možno ak pošlete pozmeňujúci návrh, tak sa tým komisia bude zaoberať a predostrie to na schválenie zjazdu.
Ing. Rastislav Vincenty (03.12.2021, 21:44)
Pán Cisárik, asi sme sa nepochopili… ja nie som proti prestupom…ak chovateľ splní podmienky, že nebude mať záväzky, neohrozí chod ZO Resp. OZ tak nech sa pači.

Ale keď momentálne 10 OZ je v ohrození zániku a nájdu sa tu špekulanti, ktorý by prestupovali každý polrok, len v domnienkach, že inde bude lepšie… a nikde nič nedosiahli … tak za to nie som.

Lebo v demokracii musí byť aj zodpovednosť… a každý člen v OZ musí niesť aj zodpovednosť… a nie iba prísť rozbiť OZ a utiecť… a nech to potom niekto dáva dokopy…

Slavomir Danko (03.12.2021, 21:44)
Bude Slovensky zvaz postovych holubov po zjazde zachrancom alebo hrobarom postoveho holubarstva na Slovenku?

Porovnanie aký je rozdiel z prestupmi v Česku na Morave, v Poľsku a na Slovensku?

AKO JE TO V ČESKU A NA MORAVE?
Prestup po vyrovnání závazků vůči původnímu OS, jinak přebírá závazky to OS, do kterého vstupuje.

§ 21 Místní spolek

3. Změna členství chovatele se může uskutečnit po vyrovnání závazků a schválení členskou schůzí přijímajícího MS nebo ZO. v termínu od 1.10. do 31.12. Změna členství chovatele v průběhu závodní sezóny se může uskutečnit pouze v případech výrazné změny souřadnic holubníku přesahující hranice OS. Změna členství vstupuje v platnost dnem schválení členskou schůzí přijímajícího MS nebo ZO.

5. Místní spolek může přestoupit z jednoho OS do druhého OS v termínu od 1.10. do 31.12. po vyrovnání závazků vůči původnímu OS, jinak přebírá závazky to OS, do kterého vstupuje. Změna členství vstupuje v platnost dnem schválení konferencí přijímajícího OS. Znovu může MS přestoupit z jednoho OS do druhého OS po uplynutí třech let.

§ 25 Základní organizace (ZO)

3. Změna členství chovatele se může uskutečnit po schválení členskou schůzí přijímajícího MS nebo ZO v termínu od 1.10. do 31.12. Změna členství chovatele v průběhu závodní sezóny se může uskutečnit pouze v případech výrazné změny souřadnic holubníku přesahující hranice OS. Změna členství vstupuje v platnost dnem schválení členskou schůzí přijímajícího MS nebo ZO.
5. Základní organizace může přestoupit z jednoho OS do druhého OS v termínu od 1.10. do 31.12. po vyrovnání závazků členů ZO vůči původnímu OS, jinak přebírá závazky to OS, do kterého vstupuje. Změna členství vstupuje v platnost dnem schválení konferencí přijímajícího OS. Znovu může ZO přestoupit z jednoho OS do druhého OS po uplynutí třech let. 6. Základní organizace zaniká při nižším počtu jako osmi členů, a to rozhodnutím členské schůze ZO nebo rozhodnutím Výboru OS.

AKO JE TO V POĹSKU?
Warunkiem uzyskania zgody na przejście jest dokonanie rozliczenia finansowo-rzeczowego w macierzystym Oddziale

§ 10 e.
przechodząc do innego Oddziału wnieść pismo do macierzystego Zarządu Oddziału, wskazując Oddział, do którego przechodzi. Warunkiem uzyskania zgody na przejście jest dokonanie rozliczenia finansowo-rzeczowego w macierzystym Oddziale. Przechodzący nie może rościć praw do własności i majątku Oddziału, z którego odchodzi.

AKO JE TO NA SLOVENSKU?
Prestupujúci člen musí v ZO CHPH, do ktorej prestupuje predložiť potvrdenie podpísané štatutármi pôvodnej ZO CHPH

§ 8 Prestupy členov
1. Prestup člena z jednej ZO do druhej ZO v rámci OZ CHPH sa môže uskutočniť len tak, že v pôvodnej ZO ukončí písomnou formou členstvo a v druhej bude riadne prijatý (§ 4.od.3). Prestupujúci člen musí v ZO CHPH, do ktorej prestupuje predložiť potvrdenie podpísané štatutármi pôvodnej ZO CHPH, že má vyrovnané všetky záväzky v pôvodnej ZO CHPH. Ziadosť o prestup musí predložiť v pôvodnej ZO CHPH najneskoršie do 31. októbra bežného roka.
2. Prestup člena z jednej ZO CHPH do druhej ZO CHPH iného OZ CHPH sa môže v ojedinelých prípadoch uskutočniť len tak, ţe v pôvodnej ukončí písomnou formou členstvo a v druhej bude riadne prijatý (§ 4. od. 3). Prestupujúci člen musí v ZO CHPH do ktorej prestupuje predložiť potvrdenie podpísané štatutármi pôvodnej ZO CHPH, že má vyrovnané všetky záväzky v pôvodnej ZO CHPH. Ziadosť o prestup musí člen predložiť v pôvodnej ZO CHPH najneskoršie do 31. októbra bežného roka.
3. Prestup členov jednej ZO CHPH do iného OZ CHPH sa môže uskutočniť v mimoriadnych prípadoch pri dodržaní týchto podmienok: - Výbor ZO CHPH, ktorej členovia chcú prestúpiť do iného OZ podá do 31. októbra bežného roka žiadosť na prestup platný v nasledujúcom kalendárnom roku výboru OZ CHPH, ktorého sú doteraz členmi. - V žiadosti musí byť dokladované, že ZO CHPH má vyrovnané všetky záväzky voči OZ CHPH. - Súhlas na prestup členov jednej ZO CHPH do iného OZ dáva výbor pôvodného OZ CHPH. Súhlas na prestup musí byť podpísaný obidvomi štatutármi OZ CHPH, z ktorého chcú členovia prestúpiť. - S prestupom člena alebo ZO musí súhlasiť OZ CHPH, do ktorej má člen alebo ZO záujem prestúpiť.
4. Súhlas na prestup člena alebo ZO CHPH dáva výbor ZO, OZ, v ktorom dovtedy členovia pôsobili.
5. Ziadna organizačná zložka SZ CHPH, funkcionári, členovia nesmú z akýchkoľvek dôvodov vyvíjať na člena Zväzu nátlak k prestupu do inej ZO alebo OZ CHPH.
6. V prípade, že člen ukončí v jednej ZO, OZ CHPH členstvo, v nasledujúcich štyroch rokoch nesmie zo súradníc, parcely a adresy holubníka v inej ZO, OZ CHPH pretekať s poštovými holubmi žiadny iný člen Zväzu.
Slavomir Danko (03.12.2021, 23:05)
Ak riadim spolok ferovo pre všetkych členov potrebujem bič na to aby som udžal členov? Teda ak riadim spolok čo najferovejšie pre všetkych členov, tak chcú vo spolku ludia ostať alebo chcú oddísť?
Ing. Rastislav Vincenty (03.12.2021, 23:31)
Ahoj Slavo… no toto je dobrá rečnícka otázka… no lenže riadiť OZ pre všetkých férovo ako si to nazval je hádam uznáš priam nemožné… pretože jeden chce lietať iba krátke trate, jeden stredne, jeden dlhé, jeden superdlhe…, jeden iba za slnka, jeden za dažďa, jeden za protivetra, jeden s vetrom…. Jeden z juhu, jeden zo severu, jeden zo západu a jeden z východu…. A nehovoriac o iných individuach v OZ… takže teraz si daj odpoveď na tvoju otázku….

My holubari sme už raz taký…. Špeciálna kasta…
Rudolf Cisárik (04.12.2021, 10:45)
Pan Vincenty hovorite, ze nechcete trestat chovatelov za prestupy, ale jednym dychom dodavate, ze sa im nema umoznit prestup, pokial
by bol pocet clenov na hrane. Myslite, ze drzat chovatela v ZO proti jeho voli nie je trest ? A nakoniec prave mnoho takychto chovatelov
radsej ukonci cinnost, lebo su z toho znechuteni. A co ste tym dosiahli ? Ze nam zas skoncilo niekolko chovatelov ? Kvoli niekoho zaujmom nemozu byt chovatelia brani ako rukojemnici. A mozno o niekolko mesiacov zas skoncia ini chovatelia z dovodu umrtia, vysokeho veku,
chorob a mozno aj z ekonomickych dovodov. Toto nie je cesta.
V blizkej buducnosti nas caka masivny pokles clenskej zakladne, ved tu tvoria v drvivej vacsine dochodcovia a hlavne pokrocili
dochodcovia. Takze jedinym riesenim na prezitie jednotlivych ZO a OZ bude spajanie. Tak ako sa v minuosti triestili OZ /napr. Velka
Zilina/, aby vzniklo viac kohutov na viacerych smetiskach, teraz musi nastat opacny trend a to spajanie. Nechcem byt zlym prorokom,
ale vzhladom na vekovu strukturu nam moze klesnut do 10 rokov clenska zakladna aj na polovicu.
A este k tomu, ze chovatel pri prestupe nesmie mat pozdlznosti. Ked chovatel chce lietat, musi zaplatit clenske a letove. Inac mu nedovolia lietat. Tak ake tam moze mat pozdlznosti, ked vsetko zaplati ? Vari niekde nejaky klub mu dava pozicku ?
Pozdlznosti, alebo zavazky, akokolvek to nazveme su dnes uz prezitok, prazdna floskula, za ktoru sa schovavaju niektori funkcionari.
Takze p. Vincenty, to co Vy navrhujete, mohlo byt aktualne tak pred 10 rokmi, ale dnes sa treba pozerat dopredu....
Barbirik Igor (04.12.2021, 11:18)
Dobrý deň
Opýtam sa všetkých čo lepšie pre chovateľov keď oblasť nie je schopná zabezpečiť bezproblémový chod OZ tak aby vedeli odlietat celí pretekov plán a nemali všetko predražené a zbytočne stresi a rozpustiť ju Alebo ju nasilu a za každú cenu udržať aj keď je to v neprospech chovateľov a ešte ich zato trestať takto si to niektorí predstavujú ! schovávajú sa demokraciu a popri tom vytvárajú anarchiu !
A to má byť akože dobrovoľná záujmová organizácia ?
Toto mi pripomína našu vládu

Nie je lepšie vrátiť sa do pôvodnéhnych OZ a udržať tak členskú základňu a takto pomôcť chovateľom ktorý sa holubom venovali celí život a v kľude holubarili ďalej?
Čaká nás veľmi ťažká doba ešte neviem aká môže sa stať že veľa starších chovateľov skončí lebo to nebudú môcť finančne zvládnuť toto je realita a nie či sa nejaká OZ rozpustí a tým pomôže chovateľom prežiť

Zažil veľmi veľa prestupov najviac na sk ich bolo v Šuranoch kluby prichádzali aj odchadzali nikto z nás im nerobil problémy ani pri prijatí ani pri odchode môžem ich menovať ZO Starý Tekov pôsobila v OZ Šurany asi 4 roky chodili nasadzat do Travnice asi 2 roky potom sme im umožnili nasadzat v Starom Tekove
Zo Močenok prišli aj odišli 2 x
ZO Tešedíkovo tiež 2 x
ZO Kolárovo ale to už som nebol v OZ Šurany
Teraz tam prišla ZO Galanta a neviem či aj Trstice
A takto by som mohol pokračovať aj o mojom odchode z OZ Šurany v tej dobe som to riešil odchodom niekedy ma to aj mrzelo lebo mojim odchodom to sa to začalo zhoršovať
A Fialu v podstate obdivujem má to ťažké

Môj odkaz pre Vincentyho ak Vás budú pozývať každý rok na výročné členské schôdze a oslavy narodenín do klubov v ktorých pôsobili až potom môžete niekoho ohovárať


Pretože že vy máte strach že vám odíde aj ZO Plešiivec do pôvodnéhneho OZ



Ing. Rastislav Vincenty (04.12.2021, 12:06)
Pán Barbirik buďte kľudný…. ZO Plěsivec neodchádza nikde….

Je to naša stabilná ZO…
Rudolf Čmarada (04.12.2021, 12:25)
Pán Vincenty Vaša odpoveď nie je vôbec korektná, pretože si stačí otvoriť výsledky a odpoveď je jasne daná.Vaša odpoveď by bola správna, keby v paragrafe 17 odsek 2 bolo napísané, že stačí 30 chovateľov byť aktyvnych v OZ to značí, zúčastniť sa pretekov v sezóne.Som presvedčený o tom, že čím skôr sa tento paragraf zmení, tým skôr tu bude pokoj.Vaše vysvetlenie, že niektoré OZ sú už teraz na hrane sú podľa tohto paragrafu nepravdivé, skôr by sa hodilo napísať, že už teraz sú hlboko pod hranou.To len na vysvetlenie Vašej odpovede na moju otázku na Vás.
Ing. Rastislav Vincenty (04.12.2021, 12:30)
No veď dajta ako OZ Resp. Ste to mali dat ako pripomienku cez Vášho zástupcu vo Valnom zhromaždení a Valné Resp. zjazd by sa tým zaoberal… učinili ste tak?
Ing. Rastislav Vincenty (04.12.2021, 12:32)
Navrhli ste to pán Čmarada na Vašej konferencii ako pripomienku na Valné Zhromaždenie Resp. Zjazd na zmenu stanov? Trebalo tak učiniť do konca Októbra 2021?

Ak áno bude sa Vašou pripomienkou zjazd zaoberať….
Dušan Jánošík (04.12.2021, 13:05)
Uvažoval som či má zmysel vôbec písať, lebo ako býva zvykom na tomto fóre vždy sa to zvrhne do roviny urážok ,osočovania a dokonca fyzických vyhražok. Ale poďme, k tej 8-čke osobne si myslim, návrh umožniť prestup 2X do roka je dobrý návrh pokiaľ má vyrovnané zaväzky a každému kto chce prestúpiť tak mu nezabranite ani párom koní lebo oň ostane v pôvodnej ZO a pretekať bude v inej ZO na syna, dcéru alebo niekoho iného a ne urobite s tým nič a čo máte z takého člena nič akurát má SZ CHPH o 4 eurá viac. Pokiaľ je problém 10 členov na existenciu ZO možno stojí za úvahu po vzore OZ znížiť počet na 8 veď aj tak stačí podľa PP na nasadzovanie na pretek 5 členov aspoň ubudne dopisovanie fiktívnych členov. Od roku 2005 som členom SZ ako som ostal na invalidnom dôchodku nikdy som nikam neprestupoval a mali sme v ZO aj 25 členov až v roku 2015 nás po voľbách nový starosta vyhodil z prenajatých priestorov a 2x za dva roky sme sťahovali po tejto obci a stále sa nás chcel zbaviť rôznymi obštrukciami a preto sme časť dochadzajucich členov založili v roku 2018 novú ZO v inej obcí postavili si NS za vlastné peniaze a dnes máme kľud a obec nás finančné podporuje.Preto p. Ing. Vincenty nechajte členov nech idú tam kde budú spokojný. Špekulantov , ktorý to robia z vypočítavosti už za tu dobu majú chovatelia zmapovanych.
Peter Tokoš (04.12.2021, 15:26)
P. Janošik dobre ste to napisal,tak nejako to dopadlo u nas v Skalici z 14 chovaťelou tarez lietaju 2-3 .
Rudolf Čmarada (04.12.2021, 15:27)
Pán Vincenty neberte to prosím osobne,ale niekedy je s odpoveďou lepšie počkať ako hneď reagovať, pretože sa stáva, že tá odpoveď je zavádzajúca a chovatelia sú zneisteni.Viete pán Vincenty nedá sa obhajovať niečo, čo sa obhájiť nedá to platí aj v tej otázke, ktorú som Vám ja položil.
Ing. Rastislav Vincenty (04.12.2021, 16:01)
Jasńe pán Čmarada dobre sa Vám rozpráva, keď je Vás v Trnave 82 aktívnych… keby ste boli na mieste tých spomínaných 10 OZ asi by ste tiež mali iný názor…. Ale ten Váš Vám nikto neberie…

Prajem Vám veľa úspechov v MDKS a poškočenie na 1 miesto…
Miroslav Spisak (04.12.2021, 17:40)
Zdravim,aj Vam by sa rozpravalo dobre p.Vincenty!Spomeniem len tak narychlo bratia Tothovci,Zo Tornala ,vlastne vsetci ktory si bud to povedali svoj nazor,alebo boli konkurenciou!Potom tak uz neostava nic ine ako oci pre plac!A co sa tyka konkretne ZO Plesivca to uz davno neplati,to je uz davno ZO STEFANIK.Vedel by som tu pisat do rana,ale nestojim o zbytocne dohady!Nakoniec sme z Gemera prec aj my a sme spokojny,lebo ta polovacka na nas zo strany p,Stefanika,sa jednoducho nedala vydrzat!Prajem pekny vecer a letu zdar!
Ing. Rastislav Vincenty (04.12.2021, 18:37)
Ježiš maria… trafená hus zagagala…. To sú presne ti chovatelia a tie ZO, ktoré ste už boli všade… OZ Brezno, OZ Rimavska Sobota, OZ Gemer a teraz keď ste za svoje pôsobenie neumiestnili ani holuba v Gemeri…, tak ste zasa zbehli ani nie do najbližšej OZ ale zasa do 100 km vzdialeného Brezna… , lebo zevraj Madarsko Vám vyhovuje… zevraj budete v prvej trojke… ste sa chválil… budem Vás ostro sledovať…a potom si to po sezóne 2022 zhodnotime…. Lebo tak ako povedal Kováč prepravca… Vám by ani z Bohuňova neprišli holuby…. A Čo sa týka ZO Plesivec Resp. pána vycvikara Štefanika…, tak keď posielate posračkovane holuby a volá nám štartér, že tečie z košov riedka voda z košov ZO Štítnik, tak o čom sa bavíme? Jasné, že sa ťažko nesie kritika od organu ktorý má na starosti výcvik holubov….a opýtajte sa pána Baču, pána Bábika, pána Pogana, pána Žudelika….či to je ZO Štefánik….?

Ale v tomto prípade sme Vám v prestupe nebránili a sme radi že trate ako Miskolc, Debrecen, Polgar a Satu mare Vám už budú vyhovovať….

Rudolf Čmarada (04.12.2021, 18:42)
Pán Vincenty nepoznáte môj názor a idete má súdiť.Vy ste písal, že ste v komisii, ktorá má zmeniť stanovy a ja som Vám len napísal,ako sa to jednoducho dá urobiť a tým pádom budú zachránené všetky OZ, ktoré sa momentálne nachádzajú pod čiarou. To je také ťažké pochopiť? Chcem len veriť, že to bolo z Vašej strany zle pochopené. Ďakujem Vám za podporu v MDKS.
Ing. Rastislav Vincenty (04.12.2021, 19:03)
Pán Čmarada, veď v tej skupine nie som sám bude nás tam 5…a budú sa vyhodnocovať návrhy OZ, ktoré boli podané do 31.10.2021. Preto som sa Vás pýtaj či OZ Trnava podala taký návrh, ktorý ste vy prezentoval. A v neposlednom rade všetky zmeny neprijme Vincenty ale Zjazd ako kolektívny orgán. Ja som iba navrhol svoj pohľad na vec ohľadom paragrafu 8 - prestupy členov.

Toto bol k tejto téme môj posledny článok….

Zjazd prijme jasné stanovisko.

Rudolf Čmarada (04.12.2021, 19:29)
Chcem dať na správnu mieru pre tých menej znalych, že pán Štefánik Maroš je môj kolega z OZ Trnava a pán Štefánik Mikuláš je členom OZ Gemer.
Barbirik Igor (04.12.2021, 19:46)
Položím otázku kto z OZ a ZO v predstihu informoval a opýtal sa svojich členov na názor aké témy sa budú na valnom zhromaždení prejednavat a schvaľovať j
Je to presne ako to napísal pán Vidhol keď jeden človek riadi všetko.
Peter Turek (04.12.2021, 21:52)
?
Peter Turek (05.12.2021, 05:43)
Včera som opísal zatiaľ najlepšiu formu závodenia s poštovými holubami-klubový systém.S vysvetlením všetkých kombinácií,výhod.Nešlo to však za celý deň odoslať,večer to zmizlo...Tak iba krátko.Máme športové kluby napr.Kežmarok ,Poprad,Spišský Štvrtok.Pre jednoduchosť uveďme,že sú to kluby KT,tzv.šprint.Chovateľ bývajúci v Žakovciach,má reálny dostup do každého z nich.Je tu možné uvažovať aj o veľmi dobrom názore pána ing.Vidholda,že šprinty sú objektívne tak do 5 km rozpätia.Chovateľ je členom v jednom ,dvoch,alebo aj troch kluboch,podľa svojho uváženia.Všade má zaplatené členské,plus kluby majú financie zo sponsoringu-odpis z daní,výhier,aukcií prípadných,darov a pod. aj keď u nás to veĺmi nehrozí.Záujem je obsadiť jedno z prvých troch miest v závode,tam sú výhry samozrejme najvyššie.Kluby sa môžu samozrejme spájať-ako u nás povedzme región,kombinácií je množstvo.Výhra v závode klasicky.Výhra na prvého určeného holuba-prvý nasadený.Na dvojicu,na dvojicu vopred určenú atď.atď.Ak chovateľ má záujem porovnať sa povedzme s ing.Grékom,Vernarským-nasadí v Poprade,rovnako v Spišskom Štvrtku,ak má na to technicky,aj v Kežmarku.Jeden klub lieta z Poľska,druhý v Moravy.Závodov je v priemere 20,stačí malý počet čo najkvalitnejších holubov.A kto to skúsil,vie,že rovnaké ťažké je vyhrať pri menšom počte naj.holubov,ako pri spôsobe,kde sa nasadí všetko,čo sa chytí za chvost.Ak má klub povedzme okolo 35 členov,pravidelne sa stáva,že aj polovica,nemá holuba v prvej trojke,alebo nedosiahne na prvé miesto v závode.To je známa skutočnosť.Podstata je však,že chovateľ má možnosť skúšať svoje schopnosti v jednej sezóne na viacerých frontoch,aj z viacerých smerov.Je absolútne nemysliteľné,že by niekto niekoho blokoval na 4 alebo 2 -3 roky,že si vyberie,kde uzná za vhodné nasadiť.Všade má zaplatené členské,neohrozuje žiadnu ekonomiku,nikoho nezbil,nepodvádzal.A hlavne nikto mu nevyčíta nejakú holubársku turistiku,nepočíta kde všade nenasadil,že je špekulant a pod.Pretože každý má nejaké možnosti,financie,čas,vek,zdravotný stav,mnoho prvkov o ktorých ani nevieme,tak sa rozhodne.Možno nevyhrá ani tu,ani tam.Možno z niektorého smeru sa mu bude dariť lepšie.Čo si myslíme,že keď v dobrovoľnej činnosti človeka zablokujeme na pár rokov,zachránime OZ?Alebo sa na to vybodne,sústredí sa na testovacie stanice,bude holubáriť ako tichý spoločník s kolegom,v zahraničí,ak býva v blízkosti otvorených hraníc,pokiaľ dnešná hysterická doba aj to nezlikviduje...Múdrejší odo mňa,pán Pinčák napísal-70 ročným chovateľom pozastavujeme činnosť na 4 roky...
Peter Turek (05.12.2021, 06:08)
Musím sa pripojiť k otázke pána Barbírika-kto v predstihu informoval,aké témy sa budú na Valnom zhromaždení prejednávať?Pán ing.Vincenty,snaha udržať chod OZ v riedko holubársky osídlenej oblasti je pochopiteĺná.Aj na fungovanie športového klubu,sú potrebné základné podmienky-záujem,dostatočný počet chovateľov na určitom priestore,rozpočet,dodržiavanie pravidiel.Ako ste písal-jedni chcú lietať odtiaľ,jedni odtiaľ,je ich dosť,aby si založili svoje kluby a mohli sa realizovať?Tu je podstata problému.Píšete,že v demokracii musí byť aj zodpovednosť.V prvom rade však musí byť demokracia.Budúcnosť poštového holubárstva nebude závisieť,iba od holubárov.Trošku odbočím,pretože tu je príklad z posledného piatku.Zdravá matka priviedla zdravé dieťa do škôlky.Bolo jej povedané,že ju nevpustia,pretože nie je očkovaná.Dieťa môže priviesť iba očkovaný,nemusí byť zdravý-môže mať lepru,maláriu,infekčnú chorobu,kto to sleduje?Hlavne,že je očkovaný...Je to prvý krát,kde je človek trestaný za zdravie,za zdravý životný štýl,za relatívnu snahu o zdravé stravovanie...
Daniel Tomáš (05.12.2021, 07:38)
Presne tak pán Turek. Len ste to tu mali napisat pred troma dňami .Ušetrili by ste nás všetkeho čo je popísané vprispevkoch hore. Lebo ten pán čo to tu predhodil,tak sa v tom začal strácať.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené