Brusel 2. Semifinále.

Rudolf Čmarada (09.07.2023, 15:16)
Zber holubov 13.7.2023. t.j.vo štvrtok.Odchod auta z jednotlivých N S tak isto ako minule.Start plánovaný na sobotu o 06.00. Ďakujem za spoluprácu a zostávam s pozdravom Čmarada Rudolf.
Ján Bučo (10.07.2023, 08:48)
Pozdravujem priatelia,
Chcem Vás upozorniť, že tento víkend bude pre holuby kritický. Po trase, v Nemecku a v Čechách budú v sobotu teploty okolo 30 - 33°C (aspoň podľa aktuálnej predpovede) a južný vietor, ktorý holuby potlačí hore. Určite pôjde o ťažké preteky. Berte to prosím na zreteľ.
Letu Zdar!
Jano Bučo
František Dohňanský (11.07.2023, 16:44)
Pozdravujem maratóncov, mali by sme dať spoločne hlavy dohromady a zistiť, či je vhodné uskutočniť pretek cez 1000 km pri teplotách 30 až 33 stupňov a južnom vetre, ktoré sa očakávajú cez víkend. Máme predsa o 2 týždne ďalšiu možnosť Brusel 3 s Moravou.
Rudolf Čmarada (11.07.2023, 21:33)
Vážení páni ďakujem za Vaše príspevky ohľadom preteku Brusel 2. Chcem ale pripomenúť, že maratónske preteky nie sú, len o rýchlosti,ale aj o vytrvalosti a preto nechcime,aby sme každý pretek ukončili na druhý deň o10 tej pred obedom.Toto jednoducho pri super maratónoch nejde a keď si niekto myslí že áno tak sa veľmi mýli.Pripomeniem len vlaňajší Brusel 1 prvý holub na druhý deň ráno no a posledný holub v percentách 5 deň.Aj takéto sú super maratónske preteky to si treba uvedomiť.Ci sa holuby vypustia v sobotu,alebo nie o tom sa vždy rozhoduje až na štarte a keď to nebude možné, štart sa presunie na nedeľu, keď by počasie malo byť oveľa priaznivejšie.Nerozhodujme o štarte už v pondelok,alebo v utorok, alebo na základe nejakých reči, že to, alebo ono OZ ruší nejakú 550 ku na 300 ku.O tom, či sa preteku niekto zúčastní, alebo nie,je osobnou vecou každého,nikto predsa nemôže nikoho donútiť,aby svoje holuby na závod nasadil. Toto je môj osobný názor za ktorým si stojím a samozrejme aj zodpovedam.Dakujem za spoluprácu a zostávam s pozdravom Čmarada Rudolf.
Rudolf Čmarada (12.07.2023, 10:37)
V NS Šintava začíname zajtra o 15.00 hod. Zostávam s pozdravom Čmarada Rudolf.
František Dohňanský (12.07.2023, 10:48)
Ahoj maratónci, podľa prognóz na nedeľu to ukazuje, že tá by bola na 1000-ku prijateľnejšia ako sobota. To je zasa môj názor.
Ján Bučo (12.07.2023, 13:18)
Pozdravujem priatelia,
Keďže som prvý "pichol" do počasia, len zhodnotím momentálnu situáciu. V sobotu južný vietor a od polovičky Nemecka cez Čechy ešte aj o 18,00 stále teploty okolo 35°C.
V nedeľu prejde cez Nemecko ráno pásmo búrok a schladí vzduch. Možno pridá na vlhkosti, ale aj vietor sa otočí viac na východ. Horúčava by ich čakala možno posledných 200 km pred domovom.
Podľa môjho názoru je nedeľa takisto o dosť priechodnejšia na štart. Viem, že letíme maratónske preteky, ktoré majú byť aj o výdrži, ale osobne si myslím, že za tie roky už sme masakrov mali viac ako dosť. A ak máme hneď na začiatku vedieť, že budeme čakať na percentá 5 dní, to je určite masaker. Som si vedomý toho, že sú tu aj chovatelia, ktorým presne tento typ pretekov vyhovuje, ale ruku na srdce, 5 dní hádzať 20%, to už nie je ani o príprave, ani o kvalite našich holubov, v mnohých prípadoch ide viac o otázku šťastia.
Napriek tomu sa plne stotožňujem s názorom p. Čmaradu. Holuby treba určite naložiť a doviezť na miesto štartu. Až tam sa uvidí čo je vo veci. Mnohokrát sa totiž poveternostná situácie dokáže zmeniť z hodiny na hodinu a štart sa vydarí.
Všetkým účastníkom prajem šťastnú ruku pri nasadzovaní a zainteresovaným samé dobré rozhodnutia.
Letu Zdar!
Jano Bučo
Rudolf Čmarada (13.07.2023, 19:53)
Na závod sme poslali 230 holubov od 58 chovateľov.Myslim, že je to slušný počet aj vzhľadom k tomu, že je to už tretí supermaratonsky pretek no tie počty mohli byť aj vyššie nebyť hláseného zlého počasia,no verím, že to nakoniec dobre dopadne.V NS Šintava tento raz gumičky vyžreboval pán Škvarka z OZ Nitra a o pitný režim pre chovateľov sa postaral pán Klimo z OZ Bratislava a pán Kanas zOZ Šurany.
Rudolf Čmarada (14.07.2023, 08:39)
Holuby kŕmené a napájané od 08 hod.na mieste odpočinku teplota 21 stupňov.Do cieľa štartu ostáva 450 km.Zostavam s pozdravom Čmarada Rudolf.
Daniel Krajčík (14.07.2023, 09:18)
IMG-20230713-WA0009
Štefan Gemeľa (14.07.2023, 10:10)
Štefan Gemeľa (14.07.2023, 10:11)

Miroslav Vidhold (14.07.2023, 16:53)
Takto to má vyzerať... držím palce, dobrý dolet!
Rudolf Čmarada (14.07.2023, 20:45)
Večerné kŕmenie a napájanie o19,00 hod.Informacie od posádky auta sú, že teplota cez celé územie Nemecka nepresiahla 26 stupňov.Na ráno teda veľká dilema vybrať z dvoch zlých možností menšie zlo.No uvidíme ráno.
Rudolf Čmarada (15.07.2023, 06:05)
Po zvážení všetkých okolností som sa rozhodol preložiť štart na zajtra.Ci moje rozhodnutie bolo správne uvidíme neskôr.Prepravca má so sebou dostatok krmiva, takže o holuby bude postarané tak,ako má byť.Dakujem za pochopenie a zostávam s pozdravom Čmarada Rudolf.
Rudolf Čmarada (15.07.2023, 08:33)
Holuby sú po rannom kŕmení a napojení a v kľude odpočívajú.Nieco na odľahčenie,ale aj potešenie pre niektorých kolegov, všetci holuby sú v absolútnom poriadku, takže čierne scenáre o tom, že sa holuby pri preprave upeču sa nenaplnili, to len na ukludnenie.Zostavam s pozdravom Čmarada Rudolf.
Milan Blahovský (15.07.2023, 08:37)
Len ten kto má cit pre živú bytosť môže byť víťazom a je to jedno či vyhrá v pretekoch s holubami ...
Nech vám to dobre doletí, ja tomu verím.
Ján Bučo (15.07.2023, 15:17)
Rudko, rozhodol si sa správne. Plne stojím za Tvojim rozhodnutím. V Čechách dnes aj ľudia obmedzujú svoje aktivity kvôli horúčave. Pozrite si dolety Maďarského maratón klubu. Púšťali včera Aachen o 11,00 a doteraz majú cca 20 doletených holubov zo 650. Ja verím, že nás čakajú pekné preteky.
Všetkým zúčastneným prajem dobrý dolet.
Letu Zdar!
Jano Bučo
Rudolf Čmarada (15.07.2023, 20:18)
Holuby boli o 19 hod.lahko nakrmene vody mali dostatok po celý deň takže teraz už len ráno odštartovať.Podla slov prepravcu v Bruseli je po búrke a citeľné sa ochladilo.Zostavam s pozdravom Čmarada Rudolf.
Ján Bučo (16.07.2023, 05:18)
Holuby odstartované 6,10 hod. Po vyletení hneď nabrali smer. Po trase je juhovýchodný vietor, holuby letia za pásom búrok v prečistenom a schladenom vzduchu.
Prajem všetkým zúčastneným dobrý dolet.
Letu Zdar
Jano Bučo
Ján Bučo (16.07.2023, 05:24)
Prepáčte, vietor je juhozápadný, teda do chrbta, nie juhovýchodný. Ospravedlňujem sa za zmätočné informácie.
Jano Bučo
Peter Kmec (16.07.2023, 06:25)
Prepačte, nič ma do toho nie je, lebo nie som účastníkom preteku, ale nesedí Vám čas štartu s časom príspevku.
Peter Kmec (16.07.2023, 06:27)
Teraz som zistil,že čas príspevku nesedí ani mne. Je posun o jednu hodinu. Ešte raz prepáčte.
Rudolf Čmarada (16.07.2023, 07:00)
Pán Kmec to je v poriadku netreba sa ospravedlňovať.
Barbirik Igor (16.07.2023, 20:23)
Prvé 4 holuby sú doma paráda
Ján Bučo (17.07.2023, 14:36)
Dovolím si pokračovať v tejto téme aby sme to mali ucelené. Preteky sú ukončené, viac ako 20% holubov je doma a ukázalo sa, že posun štartu o jeden deň bol dobrou voľbou.
Vďaka patrí všetkým zainteresovaným.
Letu Zdar!
Jano Bučo
Ján Bučo (24.07.2023, 09:26)
Aby sme logicky ukončili túto tému keďže sa jej to týka (ďalšie preteky nám už totiž prepravuje MSSCHPH), chcem sa na tomto mieste poďakovať p. Miroslavovi Trubenovi, prepravcovi našich holubov na maratónske preteky za spoluprácu a ukážkovú starostlivosť o našich zverencov v tejto sezóne. Myslím, že nikto nemôže namietať.
Letu Zdar priatelia
Jano Bučo

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené