HAMBURG "100"

Ivan Oravec (17.07.2023, 16:06)


Tešime sa!
Ivan Oravec (18.07.2023, 15:01)
Daniel Krajčík (18.07.2023, 16:50)
Ocenenie preteku podľa propozícií NP Hamburg:

1. Cena – pohár + vecná cena
2. Cena - pohár+ vecná cena
3. Cena –pohár+ vecná cena

ROZDELENIE CIEN : podľa km v 2 pásmach
Pásmo A – do 850 km
Pásmo B - nad 850 km

... keď sme pri príležitosti osláv 100. výročia SZCHPH privítali na Slovensku prezidenta FCI - p. Istvana Bardosa, priniesol nám pohár, ktorý je pre víťaza NP Hamburg, ktorým si pripomíname 100. výročie založenia 1. spolku chovateľov poštových holubov na Slovensku. Preto sme tento pretek nazvali HAMBURG100.
Tento pohár je pre víťaza tohto národného preteku.

20230319_144145

Milan Blahovský (20.07.2023, 06:47)
NP HAMBURG 100


Ján Bučo (20.07.2023, 08:01)
Veľmi pekný plagát, ale slovo pretek tan nepatrí. Majú to byť preteky.
Letu Zdar
Jano Bučo
Milan Blahovský (20.07.2023, 08:15)
Janko máš pravdu. Keď holubárom hovorím, že ideme preteky v nedeľu, tak sa ma pýtajú, či ich bude viac,lebo v pláne je iba jeden... Darmo im budem vysvetľovať, že slovo pretek-preteky je pomnožné podstatné meno. Myslíš, že oni dávali pozor na hodinách slovenčiny ??? Kdeže, ich myšlienky lietali po holuboch, tak sa nediv, že to slovíčko v našom slangu je jednoducho pretek....
Milan Blahovský (20.07.2023, 11:51)
Spokojnosť teraz Janko ? To máš niečo také, ako niekto tu napíše tan namiesto tam :)))
Ján Bučo (20.07.2023, 12:49)
Milanko, to nemala byť kritika, len fakt. Keby to tam aj ostalo, nič by sa nestalo, viem aký slang používame.
Najdôležitejšie je, aby sa tie preteky vydarili.
Jano
Ivan Oravec (20.07.2023, 15:12)



panoráma.
Milan Blahovský (20.07.2023, 22:00)
Všetko je to tak krásne spoza obrazovky počítača, ale ....
Kto sleduje vývoj počasia a tak trocha tomu aj rozumie, vidí, že odštartovať holuby v nedeľu ráno v Hamburgu bude nereálne ( teda pre tých čo sú pri zdravom rozume ešte ). Koordinátori pretekov po porade s členmi prezídia vydávajú toto stanovisko:

Pretek "xy-100" sa uskutoční dňa 23.7.2023 na mieste štartu tam, kde budú podmienky pre ranný štart pretekov a holuby budú to mať min. 700 km na najbližší holubník. Súradnice a miesto štartu sa dozvie posádka každého auta zajtra do 22:00 hod. ( po upresnení vývoja počasia v okolí Hamburgu na deň 23.7.2023)
Štartovacia komisia urobí všetko pre to, aby boli holuby dobre odštartované a mali podmienky pre úspešný dolet účastníkov pretekov. Nie je pred nami ľahké rozhodnutie a nie je nám ľahostajný záverečný účet po ukončení pretekov. Sezóna je plná komplikácií a veríme, že sa nám podarí dostať aj z tejto.
Ďakujeme za pochopenie a dôveru.
Miroslav Gemery (21.07.2023, 04:49)
Dobre ranko pan Blahovsky.Pevne verim ze som len zle pochopil posledny Vas prispevok k tejto teme a ze nechcete skratit NP-HAMBURG!!!!!!!
Milan Blahovský (21.07.2023, 05:40)
Pochopil ste to skutočne zle, nejde o žiadne skrátenie preteku, ide o vyhnutie sa komplikáciam s jazdou a tým strácaním času s možnosťou ranného štartu v mieste , v ktorom sa reálne nebude dať kvôli dažďu odštartovať. Zrážkami bude zasiahnutá severozápadná časť Nemecka, ale dnes je už množstvo odborníkov na počasie, čo vám to určite už hovorili. Každý z východu bol nastavený na vzdialenosť preteku nad 900 km, rovnako ako každý zo západu vedel, že to bude nad 700 km, takže nebudeme z týchto mét uberať ale neradí by sme z toho urobili "San Sebastian 2"...
Miroslav Gemery (21.07.2023, 06:43)
Dakujem za odpoved.To ake pocasie bude v nedelu rano v Hamburgu a aky narocny priebeh bude mat tento Narodny pretek z nas nevie v tejto chvili pravdepodobne nikto.Tak ako nevedel nik ako dopadne San Sebastian-pre niekoho lepsie a pre niekoho horsie.Len som zostal prekvapeny ,ze clenovia vyboru vedia uz 72 hodin-3 dni dopredu,ze rano v Hamburgu je start preteku nerealny.
Luhový Miroslav (21.07.2023, 07:04)
Pan Gemery,treba sledovat predpovede pocasia a myslim,ze by ste taketo prispevky potom nepisal.
Miroslav Gemery (21.07.2023, 07:14)
Pan Luhovy poprosim Vas o zverejnenie "stastnych" cisiel v prvom tahu Sportky ktore budu vylosovane v nedelu.Dakujem.
Marián Fibich ml. (21.07.2023, 07:15)
Dobré ráno,

nechcel som sa zapojiť do tejto diskusie, ale nedá mi, aby som nepochválil Štartovaciu komisiu za rozumné riešenie, od pondelka je predpoveď pre Hamburg zlá na všetkých stránkach, kde som počasie pozeral. Má tam byť celodenný dážď a prúdenie z JZ - vietor, trošku zoslabol, tak sa predpoveď ešte zhoršila a oblačnosť zosilnela a natlačila sa viac na juh. Nech sa to podarí dobre odštartovať a verme, že to bude holubársky sviatok aj, keď pretek to nebude vôbec ľahký.

Letu zdar!
Luhový Miroslav (21.07.2023, 07:46)
Pan Genery,pouzijem slova jedneho politika ,sice trochu pozmene,ale "Pan Boh ochranuj OZ,v ktorej by ste bol Vy ako štartér...
Ján Fecko (23.07.2023, 19:25)
Dobry večer, ak je raz deklarovany pretek Hamburg , tak trebalo počkať aj pol dňa na dobry štart. To aj Belgicania, Hoandania, Barcelonu presuvaju do Portugalska? čakaju aj tyždeň na štart.
Luhový Miroslav (23.07.2023, 21:19)
Pan Fecko,ked to bude tolky rocnik ako maju BE Barcelonu,tak aj my pockame niekolko dni....
Ján Fecko (25.07.2023, 16:16)
Pan Luhovy, ak budeme tak konať ako tento rok nikdy nebudeme mať toľ ky ročnik žiadneho preteku, Lebo zapad SK , nikdy nebude suhlasiť s takimy pretekmy aby boli korektne pre každeho, vid. GOLDEN KLUB.
Peter VAVREK (25.07.2023, 17:32)
p.Luhovy radšej sa zdržte komentárov o NP Hamburg resp.Hamm a neprilievajte oheň do ohňa ....ok Vy ste sa svojho dočkal a my ešte čakáme...s pozdravom chovatelia východného Slovenska od PP po MI ....
Peter Jakubčák (25.07.2023, 20:24)
Pánove, neubližujte si a na budúci rok nech da NP SZCHPH na Slovensku preteky Wizmar a budú spokojní chovatelia celého Slovenska. V Bratislave cca 800 km a Michalovce cca 900 km, ale to bude na rovnobežke 64 stupňov nie ako Hamm 53 stupňov. Nech to budú preteky pána Kureka, Nie do - od ale jeden víťaz. Verím , že chovatelia pochopia odkiaľ vietor. Ďakujem.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené