Miedzyrzecz MJS 30.6.2024

Peter VAVREK (26.06.2024, 09:22)
Oznam pre chovateľov, z dôvodu nepriaznivého počasia uvažuje sa o preložení preteku Miedzyrzecz 3 MJS z nedele 30.6.2024 na sobotu 29.6.2024. Rozhodne sa vo štvrtok 27.6.2024 v doobedňajších hodinách.

Martin Žemba (26.06.2024, 16:22)
Ahoj normálne sa chcem opýtať píšeš v mene regiónu alebo koho? lebo ja už začínam byť z toho jeleň ...mení sa nemení sa nech sa tu k tomu vyjadria kompetentní každého čo som sa pýtal tvrdí niečo iné ...
Peter VAVREK (26.06.2024, 16:53)
Áno píšem v mene regiónu po tel.dohovore zo zástupcami OZ v regióne a po komunikácií aj cez Messenger FB stačí takáto odpoveď..... Opýtaj sa tých ktorých treba .......zajtra do 12:00 padne rozhodnutie o preložení ,alebo pôjde sa podľa plánu
Peter VAVREK (27.06.2024, 09:05)
https://www.windy.com/sk/-Poryvy-vetra-gust?gust,2024063009,50.124,16.952,7,m:e6wagA4

Regulérnosť MJS..... prepoveď počasia na nedeľu .....ak toto majú byť regulérne podmienky pre všetkých zučastnených v tomto preteku tak ....zbohom .....Letu zdar !!! Ak som týmto príspevkom podráždil zástupcov jednotlivých OZ,tak sa im ospravedlňujem ,ale toto nemá niť spoločne z regulernosťou preteku .....držim palce odvažlivcom .
Peter Dulák (27.06.2024, 14:17)
Peter,Teba kto poveril jednaním s predstaviteľmi Oblastných združení,ktorí sú zúčastnení v tomto preteku?Z akej pozície to vlastne robíš?Nerozumiem dosť dobre týmto "šachom".Nik nebráni nikomu vyjadriť svoj názor,ale toto mi pripadá trošku na hlavu.Každá oblasť má svojich štatutárov,tak vzájomné jednania nech vychádzajú z nich,alebo sa mýlim? Máme nového predsedu regiónu,alebo hovorcu?
Peter VAVREK (27.06.2024, 15:08)
Peter ahoj ,za OZ Prešov,keďže som členom jury komisie a predsedá KRK OZ oslovil som zástupcov OZ v regióne ,aby zhodnotili a prehodnotili predpoveď počasia na nedeľu na nikoho som nevyvíjal žiadny tlak a ani môj názor na predpoveď počasia, Zástupca OZ Spiš napísal cez Messenger že stanovisko k preteku sa vydá dnes vo štvrtok do obedňajších hodín po porade zo zástupcami OZ stanovisko sa vydalo a ja ho rešpektujem aj v našej OZ som nedostal pochopenie a aj to rešpektujem ....nebudem komentovať rozhodnutie zástupcov OZ v regióne, lebo nemá to význam.... nech si každý zoberie svoj názor na fungovanie nefungovanie tohoto regiónu.... žiadny predsedá Regiónu neexistuje a ani žiadny štatutár za región nemá zodpovednosť......no comment.....tu išlo o záchranu holubov lebo sú to zvieratá a nie...... stroje odporúčam každému jednému nech si ide v takýchto extrémnych podmienkach zašportovať v protivetru podotýkam narazovom cez 80-90 km/h a v teplotách cez 30-35 °C ..... zvládne to človek.? .... možno,ale zvieratá v takomto počasí a vtáctvo ani sa nepresúva za potravu ráno a vo večerných hodinách jediné cez deň v najväčšom teplé sedia v chládku , predošlý pretek sa preložil kde PI ,BJ bol prehlasovany.... zabudlo sa na straty holubov....a to bol jemný protivietor.....som zástancom ťažších pretekov spravodlivejších kde vietor im nepomáha...aké toto čo predpovedajú na nedeľu je extrém....NL,BE takéto preteky rušia prekladajú alebo čakajú na mieste štartu...teraz PL oblasti a regióny prekladajú preteky na sobotu alebo pondelok....a viď.aj Reg Tatry a SZ NO Gotha...a naš Región ide s kožou na trh...hazard z holubmi ktoré si nevážite..... ďalej sa už nevyjadrujem... nemá význam nech sa každý zariadi ako chce....Letu zdar
Peter Turek (28.06.2024, 08:08)
Ako nezainteresovaný - názor p. Vavreka a má pravdu aj s oblasťami v PL,je nutné považovať za správny.Vychádza z predpokladov a sleduje úplne podstatné dve veci,ktoré navzájom súvisia.Organizovať preteky tak,aby straty boli čo najmenšie,tam kde to môžeme ovplyvniť.Táto vec musí byť zásadná,pretože priamo súvisí s druhou a to je strata motivácie u chovateľov,pri zbytočných stratách a tým priamo úmerný,alarmujúci pokles členskej základne.Podmienky pre návrat závodníkov sa neustále zhoršujú - viď.montáž búdok pre množenie dravcov,na mnohých dostupných stožiaroch a komínoch bývalých sprivatizovaných fabrík,kde z ich prosperity,ostal akurát ten komín...
Martin Macej (28.06.2024, 09:57)
Kedže som zastancom zachovania, pretrvania a podpory tohoto našho športu, priklanam sa ku vyjadreniam všetkých ktorí si myslia a aj to verejne povedia že letieť tento pretek v nedelu je obyčajna likvidacia nasadených holubov.
Kto nasadi, da bud take čo aj tak pojdu takpovediac na test prežitia - bud si tvrdy, alebo sa strať, aj ked doletiš v takomto počasi za par dni, možno už nikdy sa nespamataš z takeho vyčerpania organizmu...

Holubov ani chovatelov čo ešte tuto sezonu nevzdali je ovela menej, tak si myslim že netreba situaciu ešte viac vyhrotiť.
Plne suhlasim s p. Vavrekom.

Toto ma byť šport pre VŠETKYCH, aj pre bačikov čo maju par holubkov, aj pre tých ktorí strašne tužia po víťazstve a akejsi tvrdej selekcii. Preteky 500+ boli zatial všetky do protivetra, teda nie lahke a holuby čo to dali maju podla mna selekciu za sebou...
Martin Žemba (28.06.2024, 20:26)
Aby sme sa pochopili ja som svojim príspevkom neútočil na p.Vavreka ja som len chcel vedieť čo sa deje čo sa týka počasia som presne ten chovateľ s malým počtom holubov a riskovať to nebudem vážim si každého jedného holuba čo sa nachádza momentalne v mojom holubniku a teraz im doprajem oddych
Peter VAVREK (29.06.2024, 12:39)
https://youtu.be/iBnW83_txdE?si=7sDfwK1I_faSklg0

Holuby napájané v poslednom NS pred odchodom do miesta štartu
Peter VAVREK (29.06.2024, 19:33)
https://youtu.be/fy9XeYohYhY?si=eUSzJcNj_NeBEFbT

Večerné napájanie a kŕmenie
Peter VAVREK (30.06.2024, 05:41)
https://youtu.be/hpD2_OWatcM?si=9ZruvwqqW5eqSJZ4

Štart MJS Miedzyrzecz
Počet zúčastnených chovateľov :147
Počet nasadených holubov: 1705 ks

Šťastný dolet....Letu zdar!!!

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené