TS JAR

Jozef Kasan (20.10.2009, 15:24)
Pre záujemcov dávam do pozornosti začiatok tréningových letov v TS JAR. Prvý tréning sa uskutočnil 17.10.2009. Všetkým zúčastneným prajem veľa šťastia a radosti z výkonov ich miláčikov. [%sig%]
Jozef Kasan (25.11.2009, 11:32)
Tak po dnešnom v poradí už desiatom tréningu, ktorý bol na 81 km sa v sobotu už ide naostro. Bude to prvý HOT SPOT na 150 km už o ceny. Slovenské holuby sa zatiaľ držia veľmi dobre. [%sig%]
Jozef Toporcer (04.12.2009, 13:40)
Pan Kasan, ako dopadol 1 pretek v JAR ?
Ivan Oravec (04.12.2009, 14:17)
výsledky: http://www.scmdpr.com/index.php?arg=7fa87269969b5ea3c8daa7af786f939d6690a091d66595707066a3c6aa8f PS použi Firefox.
Jozef Kasan (04.12.2009, 16:54)
P. Toporcer Predpokladám, že ste si už výsledky preteku HOTT SPOTU č.1 pozreli. Keď si chcete pozrieť všetky preteky, je potrebné si otvoriť stránku www.scmdpr.com, následne kliknúť na "results" potom "general results" a tam sú všetky tréningy i preteky. Žltý košík znamená nasadené holuby a obrázok vedľa sú výsledky preteku. Teraz až do konca sa letí vždy v stredu a v sobotu až do 30.1.2010, kedy je finále. Najbližší HOTT SPOT je budúcu sobotu. Dnes je už nakošované na zajtrajší tréning 110 km. Pretekový plán si môžete pozrieť po rozkliknutí "about the race" na lište vľavo a potom kliknúť na "Training Schedule". Veľmi zaujímavé je sledovať výkony jednotlivých holubov. Keď si kliknete na meno holuba napísané je modrou farbou, rozbalí sa Vám graf ako absolvoval všetky tréning a preteky, prípadne rodokmeň až ho majiteľ zaslal. Dúfam, že som to s tými radami neprehnal. Príjemný večer prajem. [%sig%]
Milan Blahovský (04.12.2009, 22:47)
Otázka na telo ?
Prečo chovatelia nezverejnia pôvod svojich holubov ? To je až tak malá dôvera voči správcom TS ? To nemyslím iba na našich chovateľov , ale aj na nemeckých či belgických. U nás si to TS vyžadujú, čo tým asi sledujú majitelia holubov ? Predpokladám, že ty Jožo ale možno aj Mišo K. či Vlado S. nám dajú fundovanú odpoveď.
Jozef Kasan (05.12.2009, 00:17)
Keď sa posielajú holuby do TS, zasielam aj rodokmeň s preukazom. Niektorí to jednoducho z taktických alebo iných dôvodov neurobia. V posledných dvoch ročníkoch napr. Kopman mal tam rodokmene u každého holuba a teraz nemá. Všimol som si, že vsadí na dáke posily čo prinesie za drahé peniaze a do toho potom namieša svoje holuby. V r. 2007 tam mal skoro 30 ks., kde to páril do Engelsov z 231. Tieto holuby mu po finále leteli vynikajúco, ale vo finále sklamali. Vlani to bol zase iný chovateľ na ktorého vsadil. To je poučné i pre nás. Zrejme je tam potom priestor na vytvorenie rodokmeňu. Dúfam, že som nikoho týmto neurazil, lebo viem že niektorí chovatelia sú jednoducho lajdáci a neposlali to tam. Predpokladám, že na finále tam už rodokmene budú. Podľa mňa je to nesprávne ale keď vyhrá neznámy chovateľ je cena holubov oveľa nižšia ako keď vyhrá niekto kto už má vo svete cveng. Zatiaľ iba skúšame šťastie a hlavne sa zabávame v zimnej prestávke. SK holuby sa tam nestratia medzi esami a z toho je jasné, že aj u nás máme dobré holuby. Keby tam bolo poslaných zo Slovenska trebárs 400 ks. to by sa ešte viac ukázala kvalita našich holubov. Je mi jasné, že je to pre jedného chovateľa veľa peňazí, ale keď sa spoja traja už to ide len sa dohodnúť. Záleží aj na tom ako to dopadne vo finále. Až sa niekomu z SK podarý dobre umiestniť, skúsia to i ďaľší. Ja osobne si myslím, že keď budú vo finále v ocenenej 250 -tke tri Sk holuby je to úspech a ešte keby boli typované tak to by bolo super. Nechajme sa prekvapiť [%sig%]
Ivan Oravec (05.12.2009, 07:46)
výsledky dnešného 113km preteku: http://www.scmdpr.com/index.php?arg=aa7b7096986888d6acc3abaa9f65699368c1a892d36162926b92a691d8c0 PS použi Firefox
Jozef Toporcer (06.12.2009, 09:52)
Obom vam dakujem už som sa tam dostal zdravim!
Jozef Kasan (11.12.2009, 15:34)
Tak víťaz prvého Hott spotu si už prevzal vozidlo Mercedes, je ním Hardy Krueger z Nemecka. Zajtra sa letí v poradí už druhý HOTT SPOT, nasadené 3803 ks. a začína i súťaž Knock out. Tejto súťaži sa môžu zúčastniť iba typované holuby. Je potrebné aby zajtra tieto holuby doleteli do 65% nasadených ináč z tejto súťaži vypadávajú. Potom ďalší Hott spot - 3 do 55%, Hott spot 4 do 35%, Hott spot 5 do 20% a ztých čo ostanú, ktorý doletí vo finále prvý je víťaz. Minulý rok išlo na finále súťaži Knock out cca 75 holubov. Víťaz je ocenený čiastkou 25.000,- USD. Prajem všetkým šťastnú ruku pri dnešnom stávkovaní a samozrejme i pri zajtrajšom preteku. [%sig%]
Daniel Krajcik (11.12.2009, 16:38)
Zajtra drzime palce ... v minuly tyzden chybalo Davidim Teamu 45 sekund. Zajtra 190 km.
Milan Blahovský (11.12.2009, 16:59)
Knock out holub je skoro ako ESO holub TS ak tomu dobre rozumiem, či nie ?
Ivan Oravec (12.12.2009, 08:06)
Výsledky dnešneho preteku: http://www.scmdpr.com/index.php?arg=7b74a1926e698ca5d6c6a6a4746292a395a29468679c64d2c6d4c1 použi Firefox !
Ivan Oravec (19.12.2009, 18:58)
výsledky preteku: por č.3 http://www.scmdpr.com/index.php?arg=ae7da1686c6c57a2c298cbaca9716165988cd6aad6ca9ed39ba4d99da75ca298d89ed874678fa191d368969a9b63a094d8c3
Jozef Kasan (20.12.2009, 11:38)
Tak včerajší pretek sa veľmi podobal vlaňajšiemu finále ale bol samozrejme kratší a ľahší. Prvý krát nedolietali holuby vo veľkom množstve naraz. Teplota 27 stupňov ráno o 05,30 hod pri štarte hovorí za všetko. V priebehu dňa boli veľké teploty a zvýšený vietor. Prvý deň doletelo 2899 holubov z 3718 nasadených. Chýbalo 819 ks. Dnes ale stále prilietajú a tak zrejme v konečnom dôsledku straty nebudú až také veľké. Do našich 20 % by sme umiestnili 11 holubov a do pomyslenej odmeňovanej 250- ky by sa umiestnili 3 slovenské holuby. Škoda, že sa žiadnemu typovanému holubovi nepodarilo doletieť do 20 miesta čo je ocenené 1000.- USD. V tréningoch to naše holuby dokázali. Možno to niekto dokáže 30.12.2009 kedy je HOTT SPOT 4 na 280 km. [%sig%]
Milan Blahovský (20.12.2009, 12:25)
Takáto skúsenosť sa určite súťažiacim holubom zíde a nebol by som prekvapený pokiaľ by práve z týchto holubov čo doletovali oneskorene vzišiel neskôr aj víťaz. Aj takéto preteky mladých holubov bývajú potrebné v našich podmienkach aby sa postupne vykrištalizovalo na holubníkoch to pravé orechové. Inými slovami preložené - ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.
Jozef Kasan (29.12.2009, 22:00)
Zajtra HOT SPOT 4 na 286 km. Nasadené 3412 ks. z toho 39 SK a 59 ČR.
Miroslav Luhovy (30.12.2009, 10:35)
Vynikajúce 7.miesto Sudor,Brncal a Skreka!
Milan Blahovský (30.12.2009, 12:13)
Gratulujem, len teraz čí to bol holub ? Vlado prezraď ak to nie je tajomstvo. 4 slovenské holuby v prvej stovke tiež nie je zlé. Snáď doletia aj tie chýbajúce nech je tím čo najsilnejší do ďalších bojov.
Jozef Kasan (30.12.2009, 12:52)
Vlado, super umiestnenie a zároveň gratulujem aj k výhre finančnej čiastky. Tak dnes to bolo lepšie do špičky ako Hot spot 3. Do pomyslenej 250-ky, ktorá je odmenená vo finále by sme dostali 6 ks.
Vladimír Sudor (30.12.2009, 12:52)
Ďakujem Milan. Čí to bol holub? Odpoviem diplomaticky "NÁŠ" :o) Vlani r. 2008, na našich stretnutiach s Ivanom Brnčalom a Marianom Škrekom sme sa dohodli,že skúsime TS v JAR.Finančne sme dali každý 1/3 vkladu a holuby som dal ja. Mláďatká celkom úspešne preleteli celý program letov a zúčastnili sa aj veľmi ťažkého fináloveho preteku kde prileteli na druhý deň doobeda celkom úspešne.Holubička "Mária"získala z posledného HOT SPOTU 1000,-dolárov a tým zaplatila i účasť našich mláďat v tomto ročníku. Tento rok som opäť vybral mláďatká z môjho chovu ja,ale žiaľ dve sa už stratili a zostala iba "Marry" a tá si zatiaľ vedie veľmi dobre.Dnes vyhrala 1000,- dolárov. Na budúci rok chceme dať pod menom Sudor,Brnčal a Škreka tri družstvá.Daždý z nás vyberie zo svojho chovu tri mláďatká,lebo jedno družstvo sa mi zdá málo a je to len pre strach v tak náročnej TS. "Letu zdar" [%sig%]
Milan Blahovský (30.12.2009, 14:16)
Inú odpoveď som ani nečakal, správne ste tím. Niekedy je lepšie ak ostane vo finále ten najlepší a hlavne ako doletí v tej prvej 300-vke ( brala by aj Daniela). Aspoň nie je potrebné aktivovať zvyšné holuby. Čo to už o TS napísal Jožo K. , bolo by dobré informovať aj o systéme vkladov na preteky a o ďalších súťažiach, ktoré sú tam organizované. Čím viac info tým možno aj silnejší záujem o účasť. Napr.tento nápis čo sa objavuje pri holuboch znamená, že tento holub nie je aktivovaný ? - "This entrant is a defaulter, no information about this pigeon will be displayed until all monies due are paid." Držím palce.
Ladislav Zubaj (30.12.2009, 15:12)
Milan už raz som to niekde písal ale môžem to napísať znova.Do afriky prihlasuješ družstvo za ktoré platíš 1000dolárov prvý je automaticky aktivovaný,druhý a tretí je náhradník.Stratíš prvého automaticky sa aktivuje druhý.Stratíš druhého automaticky sa aktivuje tretí.Stratíš všetky 3 o rok môžeš dať celé družstvo grátis.Háčik je v tom,že vo všetkých hot spotoch včetne finále berú ceny iba aktívne holuby.V prípade textu, ktorý si napísal je uvedené ,že ten kto dodal družstvo 3členné a nezaplatil nič tak je tam napísané ,že tieto holuby sú nezaplatené a už nikdy pod tým menom sa nik nemôže prihlásiť do testovačky.Ten kto chce si môže hocikedy aktivovať aj náhradníkov a potom aj tieto letia o ceny.Vo finále keď neaktivuješ náhradníkov si ich po 15.januári môže aktivovať ktokoľvek na svete a aj finančné ocenenie berie ten kto si ich aktivuje.V súťaži Knok out sú holuby zaplatené žiadny náhradníci sú tam nie.V Knok oute sa letí od prvého hot spotu.Sýstémom 1.hs v 60% 2.hs v 50% 3.hs v 40% 4.hs v 30% 5.hs v 20% a vo finále 1.holub doletený v zostávajúcich v knok oute bere 25 000 dolárov.Takzvaný ESO holub ..veľmi náročná súťaž a zvičajne je to aj najlepší holub zo všetkých holubov počas celej testovačky.Odmeňovanie 1.hs 20holubov po 1000 dolárov iba aktivované...2,3,4,5hs prvých 20.holubov bere po 1000dolárov.V 5.hs je súťaž národov prvých 5holubov podľa národov bere po 5000 dolárov a ešte je jedna súťaž v 5tom hs tri národné ceny to sú tri doletené,aktivované holuby z každej krajiny.Ceny sú určené podľa výšky zaplatenej sumy účastníkmi s krajín.Napr:slováci mali vlani prvá cena 1000 druhá 500 tretia 250 dolárov.A samozrejme prvých 300 doletených aktivovaných podľa ocenenia testovacej stanice.Tipovať môžeš na akékoľvek holuby a stávky sa delia kľúčom uvedeným na stránke Jara.PS:Gratulujem všetkým čo sa zúčastnili a reprezentujú slovensko vo svete.
Milan Blahovský (30.12.2009, 16:39)
Vďaka Laci za výklad pravidiel, je to určite na dlhšiu debatu. Ak som dobre pochopil tak ak si stratil všetky holuby pred finále o rok máš možnosť dať 3 holuby bez poplatku, ale tieto holuby nie sú aktivované, teda nehrajú o žiadnu výhru pokiaľ ich neaktivuješ. Alebo sa mýlim ? Je tam ešte nejaká súťaž kde holuby berú výhru aj z tréningov ( akési tipovanie ako v Niké ? ) Celý tento systém je koordinovaný úhradami cez bankové účty ? Máš s tým dobre skúsenosti , využívaš to ?
Ladislav Zubaj (30.12.2009, 16:52)
Milan takisto ako keby si platil prvý je aktivovaný druhý, tretí nie.Ten Prvý bere výhry . Na tréningy môžeš iba tipovať 1 2 5 10 20 50 100dolárov výhra sa delí medzi tipované holuby.Máš založený účet v švajčiarskej banke ,kde si prevádzaš peniaze na svoj login ,čiže kodom sa dostaneš k účtu a prevádzaš si peniaze na tipovanie a konkrétne holuby.Je to super premakané,žiadne problémy prevody do 3dní.Keď máš peniaze na účte môžeš tipovať koľko chceš.Jeden problém musia tam byť vynikajúce holuby ,ktoré pravidelne lietajú do stovky.O konkurencii ani nevravím.To čo umňa bežne vyhráva prvé ceny sa tam chytá občas.Vidím to v tom ,že sa tam letia každé 3dni krátke tréningy a skoro každý z nás tam dáva spoľahlivé holuby,ktoré bez problému robia 500vky.Je to asi zlá kombinácia ,treba tam dávať aj na krátke trate z rizikom ,že sa nedožijú finále čo potvrdzovali aj iné ročníky.Holuby ktoré lietali krátke trate vo finále totál krachovali.Myslím,že tam boli asi len 3výnimky ,ktoré lietali všetko.A to tam bolo 5000 holubov, čiže opäť mizivé percento.Je veľmi málo všestranných holubov,ktoré tak náročný program zvládnu celý.
Milan Blahovský (30.12.2009, 18:04)
Je to veľmi zaujímavé a aj lákavé, už som to niekoľko krát napísal, že závidím chovateľom OZ okolo Žiliny, ktoré si testujú svoje chovy na komerčných pretekoch mladých holubov a linky, ktoré zvládajú Louny,Plzeň či Aš majú zrejme veľké predpoklady obstať v takýchto pretekoch. To nie je iba o tom nakúpiť drahé holuby a báť sa ich odchovy nasadiť na viac ako 200 km a hlavne za ideálneho počasia.
Určite každý kto tam dal holuby tají z čoho tam posiela ( česť výnimkám ) a je to zrejme veľká lotéria na ktorého holuba vsadiť. To čo letí tu nemusí tam alebo je to tak, že čo sa uplatňuje doma má nádej aj na južnej pologuli ?
Vladimír Sudor (30.12.2009, 18:29)
Milan je to presne tak ako si napísal.Je veľkou výhodou pre chovateľov z OZ Žilina a susediacich OZ,že sa snažíme do JAR poslať mláďatká z takých párov,z ktorých v predchádzajúcich sezónach mláďatka super zaleteli komerčné preteky či už Plzeň,Louny alebo Aš. [%sig%]
Ladislav Zubaj (30.12.2009, 18:44)
Ano je to presne tak.Čo potvrdil aj Vlado nič lepšie nemôže byť ,ako poriadne otestovať mláďatká v regione a hlavne aby leteli Plzne,Louny,Aše čiže trate okolo 500km.Tam sa jasne ukazujú tie najlepšie holuby.Po 10rocnej skúsenosti s regionom Sever, sa dá jasne potvrdiť ,že holuby ktoré tieto preteky zvládli boli jasnou posilou na mojom holubníku a verím, že aj na iných holubníkoch.Z mojej holubice 752-06, ktorá vyhrala Louny pri tažkom závode ,kde doletelo prvý deň iba 25holubov sa to jasne potvrdilo.Sestra tejto holubice 19. miesto v Jar.Polosestra tejto holubice u Madleňáka 2xúčastníčka celoštátnej výstavy tohto roku 2prvé ceny OZ.Takisto 752-06 z veľkej ceny špičkové umiestnenie OZ.Region sever je niečo, čo by sa malo udržať aspoň ďalších 10rokov ,aby sa letelo z veľkého počtu holubov ,ktoré pri takomto závode musia letieť vždy za svoje.
Milan Blahovský (30.12.2009, 19:34)
No čo už, je to s našimi chovateľmi ťažké a presvedčiť ich o zmysloch takýchto súťaží či celkov je zatiaľ nad naše sily. Osobná skúsenosť z TS u nás, ktorej holuby leteli finálový pretek na 400 km dokazuje, že to čo to zvládlo v pohode prežilo ďalšie roky a prežíva dodnes a rovnako aj odchovy z takýchto holubov. A to ani nemuseli mať slávnymi menami nabité rodokmene.
Ján Bučo (31.12.2009, 08:50)
Pozdravujem priatelia, Gratulujem triu Sudor, Brnčál, Škreka. Pekné umiestnenie. A samozrejme držím palce aj ostatným slovenským a českým účastníkom v ďalších pretekoch. Škoda, že tým komerčným pretekom, ktoré sa letia u nás sa nerobí podobná propagácia. Aspoň priebežné výsledky na internete a vlastná internetová stránka pretekov by určite neboli na škodu. Do roku 2010 prajem všetkým chovateľom poštových holubov hlavne veľa zdravia, šťastia a rodinnej pohody. No a samozrejme aj mnoho úspechov v súkromnom živote a na športovom poli. A najviac zo všetkého si prajem aby sme konečne zahodili sváry a nezhody. Začnime konečne oddychovať majme holuby ako hobby. Letu Zdar! Ján Bučo predseda MDKS www.longdistance.wz.cz
Jozef Kasan (01.01.2010, 13:54)
Laco v podstate pravidlá vysvetlil a keďže mám mnoho dotazov, tak ich doplním prípadne trošku upravím. Súťaž Knock out : Začína sa až od Hot spotu č.2 a percentuálne kde musí holub doletieť v jednotlivých Hot spotoch sú- 65%, 55%,35%,20% a plus finálový pretek. Zúčastňujú sa len aktivované holuby. Po Hot spote č. 4 je v hre ešte 7 ks. SK holubov. Rôzne: Správne je zmena proti minulosti a to tým, že je odmenených prvých 300 holubov vo finále /bolo 250/. V prípade, že do finálového preteku stratíš celé družstvo, nemusíš ho na ďalší rok platiť. Zaplatíš iba registračný poplatok 25 USD. Toto platí ale iba vtedy, keď žiadny holub strateného družstva v žiadnej súťaži nezískal finančné ocenenie. Straty holubov: Keď sa stratí holub napísaný na prvom mieste /aktivovaný/ počas cvičných letov a nevráti sa do dvoch týždňov, tak ho nahrádza ďalší v poradí. V prípade že sa vráti stratený holub neskoršie, zostáva už ako náhradník. V prípade, že sa aktivovaný holub stratí tesne pred hot spotom, tak ho automaticky na tento nahrádza náhradník a nečaká sa dva týždne. Keď mám celé družstvo a len prvý je aktivovaný a holub neaktivovaný letí výborne a chcem aby letel o ceny musím ho aktivovať 1000 USD. V prípade, že niekto vyhrá auto vyzdvihne si ho vo svojej krajine. Nie je možnosť vziať si peniaze. Súťaž Eso holub Hot spotov: Tu sa spočítava čas letu jednotlivých pretekov. Vyhráva ten z najnižším časom. Výhra 5000,- USD. Súťaž Grand Averange ESO: Spočítava sa čas letu tak ako v súťaži ESO Hot spot len s tým rozdielom, že je to zo všetkých tréningových letov nad 50 km a všetkých Hot spotov vrátane finále. Vo výsledkoch sú vyhodnotené všetky holuby, ale ceny môžu brať len aktivované holuby. Ceny 1. – 5000 USD, 2. – 3000 USD, 3. – 2000 USD. Súťaž Two pigeon chalenge /dvojice/: V družstve mám aktivovaného prvého holuba. V prípade, že si aktivujem /zaplatím/ aj druhého zúčastňujem sa tejto súťaži. Spočítavajú sa časy tých dvojíc v preteku a vyhráva z najnižším časom. Jednoducho dva holuby v špici. Výhra 2000 USD v Hot spote. International Challenge Race /súťaž štátov v Hot spote č.5/ Prvých päť holubov podľa štátov dostáva 5000 USD + každý prvý z ďalšieho štátu po 1000 USD za podmienky, že doletí do 250 miesta. Napr. 250- ty bude prvý SK holub, tak získa 1000 USD. Keď doletí SK holub napr. na 17. mieste, ale budú doma iba holuby štyroch štátov, získa 5000 USD. Súťaťž Go For Gold: Prvých 10 holubov /aktivovaných/ získava zlatý prívesok z rýdzeho zlata /pol unce/. Súťaž Champion Club Challenges: Sú to ceny navyše a ich výška je tak ako napísal Laco Z. podľa počtu účastníkov z jednotlivých štátov. V minulom roku to bolo l. miesto -1100USD, 2. – 750USD, 3. 500USD. Tento rok je nás viac, tak aj odmeny sa zvýšia. Tipovanie: Jednoducho vyberieš určenú čiastku zo svojho účtu a máš možnosť vsadiť na svoje holuby aj neaktivované. Keď doletí tipovaný holub do výherného miesta vyhráva výždy 17- násobok vkladu. T.j. 1USD – 17USD, 2-35, 5-85, 10-170, 20-340, 50-850, 100-1700. Počíta sa umiestnenie vždy len z tipovaných holubov. Napr. holub doletel na 135 mieste, ale z tipovaných je na 12. mieste a tak vyhráva 17-násobok tej čiastky ktorú vsadil. Na úvodnej stránke je na lište „Nomination Races“ po rokliknutí a kliknutí na Nomination entries sa objaví zoznam kto typoval a akú častku. Po kliknutí na Nomination Races winner zistíme kto v preteku vyhral. Dá sa pozrieť aj všetky stávky a výhry spätne. Aj v tomto ročníku už boli výhry u našich chovateľov. Záver: Že sa v tejto TS dá vyhrať sme sa presvedčili už v mnohých prípadoch u SK chovateľov. Ja osobne s priateľom Kučerom sme dali do tejto TS holuby dva krát a vždy sme mali dolet do ocenenej 250-ky. V prvom prípade bez cien neaktivovaný holub. V minulom ročníku sa mi podarilo na tipovaní vyhrať 800 USD a s týmito sme aktivovali ďašieho, ktorý priletel vo finále na 142 mieste a získal 1250 USD k tomu 1100 USD ako prvý národný + čiastky z dražby a tento rok sme nemuseli platiť z vrecka. Toto som uviedol ako príklad, že to nemusí byť vždy len stratové. Keď som nahováral jedného chovateľa ktorý u nás v TS letel dobre, že nech tam dá holuby povedal mi, že je to dosť peňazí. Vzápätí v debate priznal, že tento rok kúpil okolo 30 ks. nových holubov zo zahraničia a tie ho stály možno 5x toľko ako by potreboval na TS JAR. Chce to len odvahu, spojiť sily a dodržiavať pravidlá v partii. Presadiť sa v súťažiach OZ a MS je veľká drina a nie každý má na to podmienky a čas. V TS to za Vás urobia iní. Verím, že tento rok pre SK chovateľov dopadne dobre aj podľa toho ako sa držia doteraz a na budúci rok nás bude raz toľko. [%sig%]
Jozef Pažitný (01.01.2010, 16:20)
Joži, výborný výklad, vďaka. Tých čo váhali si presvedčil, že to nie je až také nemožné.poslať holuby do JAR. V tejto testovačke vám myslím držia palce všetci Slováci a nikto vám nezávidí./na rozdiel od súťaži doma/. Úprimne prajem Tebe, ale aj ostatným reprezentantom úspešné finále a zdravie šťastie, pokoj a lásku všetkým chovateľom a ich rodinám.
Peter Matalík (01.01.2010, 17:45)
Taktiež fandím Slovákom aj Čechom,ktorí majú holuby v JAR.Škoda,ako už písal Milan Blahovsky,že u nás na Východnom Slovensku sa nedokážeme "dostať" pri závodoch mláďat cez 350 km.Nemáme tie mladé otestované,resp.chovné páry.Pri tom v r.2007 sme letelo s testovačkou Sp.Podhradie Řečany/400 km ku mne/. V našom klube zo 114 nas.doleteli iba 12 ks.Celkove zo 720 nas. doletelo počítam tak asi 40 ks.Mne z 19/4. Z tých štyroch mi dvoch chytil jastrab,ale tie dva holubičky sú na nezaplatenie.Pohodovo sa vyrovnali mimo iné aj s ťažkým pretekom Erfurt/738 km/ 4,resp7c.v OZ ako dvojročné.Taktiež u O.Adamka,či S.Kleina,ktorí mali skoro 50% dolety z Řečan sú tieto veľkými posilami na DT.Niekedy je menej viac.Tento rok by som si chcel aj s priateľmi vyskúšať pretek Aš/636 km/ spolu so Žilinskými chovateľmi.Za pokus to stojí!
Daniel Krajcik (02.01.2010, 14:46)
Najde sa niekto, kto ma ulozene vysledky minulorocneho 5. Hot Spotu a posle mi ich na mail d.krajcik@gmail.com ? Vopred dakujem.
Jozef Kasan (13.01.2010, 22:21)
V sobotu v čase našej CV sa v TS JAR konal HOT SPOT č.5, čo je jeden z najdôležitejších pretekov okrem finálového. SK holuby nedoleteli do absolútnej špičky. Slovensko začalo až 175. miestom čo znamenalo 1000 USD pre majiteľov tohto holuba. Dôležité však je, že nedošlo k stratám a opozdilci sa dotiahli na druhý deň. Za pozornosť stojí, že dva holuby sa udržali v súťaži Knock out, kde už zostalo iba 74 ks /t.j. 20% z nasadených v tejto kategórii/a tieto si to rozdajú medzi sebou vo finále. Dnes sa uskutočnil tréning na 67 km. Celkove holuby ešte absolvujú 4 tréningové lety a to 3x 80km a 1x 110km a potom 30.1.2010 bude finálový pretek na 552 km. Všetkým prajem veľa šťastia. [%sig%]
Ivan Oravec (16.01.2010, 08:39)
Um. Slovenských holubov na dnešnom tréningu. http://www.scmdpr.com/index.php?arg=ad786d64666b5cd4a499a8a57194bea6c7a867616c6e93a898d595
Ivan Oravec (23.01.2010, 10:18)
poradie slovenských holubov na dnešnom treningu (113km) http://www.scmdpr.com/index.php?arg=ad7776976f9c58a4acc6aaa6a368c0a6c4d865629c9961a494a391
Ján Latta (23.01.2010, 21:04)
http://www.scmdpr.com/index.php?arg=7ba974616f6688a7da98aaa69e668fd591a797659a6262a593a28e
Ján Latta (23.01.2010, 21:07)
Show results 4 results found, displaying 4 424 Kasan + Kucera Team A [Slovakia] SK0025 - Peta 16.290 m/s [Slovakia] SK0026 - Romana 15.171 m/s 31.460 m/s 451 Davidik Team Team A [Slovakia] SK0007 - Zoro 17.005 m/s [Slovakia] SK0008 - Kleopatra 14.058 m/s 31.063 m/s 537 Chytil and Herbots Team A [Slovakia] SK0020 - Simply Phenomenal 15.947 m/s [Slovakia] SK0019 - Super Queeny 13.361 m/s 29.308 m/s 752 Davidik Team Team B [Slovakia] SK0010 - Luky 12.201 m/s [Slovakia] SK0011 - Gabo 3.370 m/s 15.571 m/s Page [1]
Jozef Kasan (27.01.2010, 18:47)
Tak dnešný tréning, ktorý mal byť posledný bol zrušený pre špatné počasie a dážď. V sobotu je finálový pretek a nám nezostáva nič iné len čakať ako dopadne. Verím, že tak ako ČR a SK holuby v tej prvej tristovke budú. Veľkú šancu majú aj dvaja zástupcovia v súťaži Knock out. Z holubov SK, ktoré neboli aktivované sú už 4 ks aktivované inými osobami. [%sig%]
Jozef Kasan (30.01.2010, 07:25)
Holuby odštartované o 06,00 hod. Jasno, mierny protivietor ktorý sa má zvyšovať. Teplota na štarte 23 stupňov. [%sig%]
Jozef Kasan (30.01.2010, 14:47)
Doma sú dva holuby a prvý je český Klemens - gratulujem.
Dušan Jánošík (30.01.2010, 15:04)
a prilietaju dalšie už je doma 5 holubov
Ivan Oravec (30.01.2010, 17:10)
doma prvý slovák Benak and Brkal
Igor Barbírik (30.01.2010, 17:13)
Benák 75 miesto
Ing.Zdeněk Horák (30.01.2010, 17:25)
Vlado blahopřeji !!! Je vidět kdo je tam u vás ozaistý MISTR.
Jozef Kasan (30.01.2010, 18:36)
Mimoriadne ťažký pretek. Momentálne je doma iba 130 holubov z 3155 nasadených. To už je asi iba pre dlhotratiarov a holuby so silným srdcom. Klobúk dole pred víťazom ale aj holubom p. Beňáka.
Ján Latta (30.01.2010, 19:08)
Two Pigeon Challenge - Hot Spot 5 - official Search clear search Page [1] Show results 4 results found, displaying 4 424 Kasan + Kucera Team A [Slovakia] SK0025 - Peta 16.290 m/s [Slovakia] SK0026 - Romana 15.171 m/s 31.460 m/s 451 Davidik Team Team A [Slovakia] SK0007 - Zoro 17.005 m/s [Slovakia] SK0008 - Kleopatra 14.058 m/s 31.063 m/s 537 Chytil and Herbots Team A [Slovakia] SK0020 - Simply Phenomenal 15.947 m/s [Slovakia] SK0019 - Super Queeny 13.361 m/s 29.308 m/s 752 Davidik Team Team B [Slovakia] SK0010 - Luky 12.201 m/s [Slovakia] SK0011 - Gabo 3.370 m/s 15.571 m/s Page [1]
Zdeňek Adamík (30.01.2010, 20:10)
Co to je?
Milan Blahovský (30.01.2010, 20:18)
Akurát som dorazil z Poľska, kde sa šuškalo o výhre holuba p.Klemensa a ono je to skutočné. Super výsledok pre chovateľa spoza rieky Moravy. Blahoželám!!!! Rovnako je aj výborný výsledok tímu Beňák + Brkal a nejako sme to Vlado možno aj v poslednom telefonickom rozhovore predvčerom privolali. Blahoželám ešte druhý krát !
Ing.Miroslav Vidhold (30.01.2010, 21:35)
Gratulujem pánovi Klemensovi.... je to super výsledok.A čakáme aj zajtra...! Letu zdar!!Vidhold
Dušan Jánošík (31.01.2010, 07:36)
2.slovensky holub-263 cena-Peter Hagara.
Igor Barbírik (31.01.2010, 18:52)
Na belgických strankach už píšu o fantastickom uspechu holubice pana Klemensa a vyhre 200 000 US DOLAR a druhy Vandenabele gratulujem
Milan Lenárth (31.01.2010, 19:09)
Ja blahoželám, všetkým ktorím holúbky doleteli je to pekný úspech a prezentácia československých holubov, obzvlášť som rád , že OZ CHPH Martin vzorne reprezentuje náš člen Laco Zubaj a jeho brat Viktor, ktorý majú zo všetkých doletených slovenských holubov doma 5 , do TS dali 6, všetky holuby čo splnia takýto program si zaslúžia obdiv.
Martin + Ivana Kodlovi (31.01.2010, 22:38)
Vážení holubářští přátelé, je tomu již šest let, co jsme poprvé umístili naše holuby ve velice těžkém a náročném neoficiálním mistrovství světa v Sun City. Od té doby se na vynikajících bodovaných místech každý rok pravidelně objevovala česká nebo slovenská jména. Ani jednou se nám nestalo, že bychom z Afriky odjížděli, aniž by slovenská či česká vlajka nezavlála na některém stupínku v první stovce. Toto velice úspěšné mnohaleté tažení letos korunoval Karel Klemens umístěním nejvyšším! Moje gratulace k tomuto nevšednímu a úžasnému výkonu patří nejenom jemu, ale i Vám všem ostatním, kteří jste v Africe bodovali. A moje poděkování za skvělou reprezentaci posílám Karlovi i těm z Vás, kteří jste se dokázali v tak obrovské konkurenci prosadit na předních místech. Připijme na Karla a vítězství, společné úspěchy, přátelství a radost, kterou nám náš sport přináší! "Letu Zdar!" za team Kodl+Frenz coordinator MDPR pro Slovensko a Českou rep. PhDr. Martin Kodl
Pavel Ostrolucký (01.02.2010, 10:12)
Klobúk dole pred úspechom p. Klemensa - toto sa len tak v blízkej dobe už asi nepodarí, lebo konkurencia je veľmi silná. Jeho holubička odsunula aj naslávnejčích chovateľov a holuby v západnej Európe. Blahoželám mu ku získanému 1. miestu a ku dalším špičkovým doletom v tomto ťažkom preteku. Doteraz je doma len okolo 1200 ks holubov z nasadených čo je dostatočný dôkaz o obtiažnosti - skoro ako v Nitre, tam to bolo o niečo ťažšie i keď to bol pretek kratší, doletelo prvý deň len 15 holubov. Takéto dolety v testovačkách si zaslúžia uznanie. Taktiež si zaslúžia úctu všetci chovatelia čo tam holuby nasadili a získali nejaké ocenenia - blahoželám ešte raz víťazovi, Slovenským holubom a ich majiteľom, ktoré zabodovali a dobre sa umiestnili- uznanie patrí Čechom a Moravákom a aj ostatným zúčastneným.
Ľubomír Hovančík (01.02.2010, 20:34)
Mne osobne hreje pri srdci či vyhrá Slovák či Čech, len keď pobil CHPH zo západu. Lebo si myslia, že len ich PH sú najlepšie, ale Klemensov holub ukazal že aj v Československu sú dobré holuby a chovatelia vedia s nimi robiť. Blahoželám Víťazovi. aj všetkym čo im doleteli PH.
František Dohňanský (03.02.2010, 09:32)
Blahoželám najlepšiemu holubovi zo Slovenska. 75. miesto dvojice Beňák+Brkal je tiež vynikajúce.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené