Časopis Poštový Holub

Ivan Oravec (14.01.2010, 19:02)
Vie mi niekto z kopetetných odpovedať či bude vychádzať aj tento rok časopis SZ CHPH Poštový holub ? Za informáciu ďakujem.
Ivan Vida (16.01.2010, 20:02)
V poslednom čísle PH 4/2009 v slove na záver p. RNDr. Dudzik zdôvodnil problematiku okolo vydávania časopisu a oznámil, že toto číslo je posledné. Ja som s ním na CV na tému vydávania časopisu prehodil pár slov. Vyjadril sa v tom zmysle, že on je ochotný pokračovať, ale VZ, alebo prezídium musí určiť jasné podmienky. Ja osobne by som bol sklamaný keby toto nám najdostupnejšie médium skončilo. Veď časopis nekrachoval na nezáujme odberateľov. J. Vida.
Miroslav Ďurana (16.01.2010, 23:35)
Časopis odobieram od samého začiatku,ale na Slovensku platí,čo je dobré treba zrušiť.
Oldrich Savara (25.01.2010, 11:47)
Ak je pán RNDr. Dudzik ochotný pokračovať vo vydávaní časopisu, bolo by dobré keby poukázal na problémy. Bez poznania problematiky je ťažké zaujať stanovisko. Podporujem myšlienku zvýšenia nákladu i za cenu automatického odberu pre každého člena Zväzu. Keď Zväz nebude vydávať časopis bude to krok naspäť. Daniel nemáš dôvod nepoukazať na nedostatky, ktoré určite poznáš z doterajšej doby pri vydávaní časopisu. A čo sa týka mňa osobne, viem si predstaviť, že Ti môžem pomôcť pri spracovaní - organizovaní rôzných súťaží, ktoré môže časopis vyhlasovať.
Július Krško (26.01.2010, 18:58)
Dobrý večer, v maďarsku každý chovateľ čo zaplatí členské dostáva automatický časopis"poštamadáršport" zdarma, vydávajúci ako mesačník, čiže dvanásť kusov ročne.
Ján Latta (26.01.2010, 19:40)
Správna poznámka respektive postrech ale u nas by to asi nešlo.
Rudolf Málik (26.01.2010, 20:22)
Možno by to aj išlo, ak by sa zverejnovalo hospodárenie zväzu. Ale to vie momentálne asi len p. Chytil ako predseda ekomickej komisie SZ a prezídium. Tak to aj ostane ako obyčajne
Miroslav Ďurana (26.01.2010, 20:55)
Z prebytku v pokladni sa zaplatila reklama v záznamniku 2010.
Daniel Krajcik (26.01.2010, 21:25)
Pan Durana, moznost umiestnenia reklamy v zaznamniku i cennik bol zverejneny na webe niekolko tyzdnov ... a dostal priestor ten, kto si ho zaplatil. Prezidium este nemalo stretnutie k CV 2010, takze ani jeho clenovia netusia ake su momentalne "cisla".
Miroslav Ďurana (27.01.2010, 19:16)
Pán Krajčik možno ste nepochopili pointu toho čo som napísal a tak to vysvetlím. Aj reklama môže byť vhodná a nevhodná a prezídium už mohlo dôjsť,že táto reklama je nevhodná a poburujúca pre väčšinu chovatelov a dúfam,že Slov. zväz nebol odkázaný na tieto eurá,aby mohol fungovať ďalej.Ak by prezídium počúvalo aj hlas z dola určite by mu to malo dôjsť a malo sa postaviť proti uvedeniu reklamy v záznamníku.Pán Krajčik berte túto moju odpoveď ako konštatovanie nielen mňa,ale aj min.30 mojich priatelov s ktorými som debatoval na CV v Nitre. Letu zdar.
Vladimír Sudor (27.01.2010, 19:59)
Daniel, Miro má 100% pravdu.Mne osobne reklama v záznamník P+L Chytila pripadá ako výsmech celému Slovenku"prirovnanie červené súkno býkovi"-"aj tak na mňa nemáte"!!! [%sig%]
Ján Latta (27.01.2010, 20:14)
Triezvy názor na celu vec pán Sudor súhlasim s Vami aj keď mnohý( nevedia) alebo nechcú vedieť čo obhajujú.
Rudolf Málik (27.01.2010, 20:42)
Danko aj po testovacej stanici v Krškanoch netušíte aké boli " čísla"... ? o:)))))
Daniel Krajcik (28.01.2010, 01:16)
Pan Durana, precitajte si Vas povodny prispevok a co ste v nom spochybnovali ? Reagoval som len na to, ... na ziadne metafory. Rudo, 5.-6.2. je zasadnutie prezidia k tomuto.
Rudolf Málik (28.01.2010, 12:46)
Danko to je super. A ty nemôžeš spat?
Miroslav Ďurana (28.01.2010, 17:29)
Pán Krajčík nemam zaujem rozoberať hospodárenie CV , ale viacej som myslel zverejnenie celoročné t.j.príjem- výdaj ako ja ho musím urobiť za celý rok tak by to mohol urobiť ekonom SZCHPH a možno by sa našlo na dotáciu časopisu Poštový holub.Berte to iba ako môj názor a ak nemáme najsť riešeni a pomôsť k vydávaniu časopisu, zbytočne blokujeme diskusiu.Ale toto by malo byť prijoritou vydávať časopis prezídiom SZCHPH a ja som tu vyjadril len svoj názor.
Milan Blahovský (28.01.2010, 17:34)
Osobne si neviem predstaviť žeby sa nevydával časopis pre chovateľov aj na Slovensku, verím, že to na najbližšom zasadnutí prezídia o týždeň prediskutujeme a prijmeme pozitívne rozhodnutie pre chovateľov. Len či majú v skutočnosti záujem ? Nemám o tom prehľad iba z toho čo tu čítam mi je čosi naznačené.
Ján Latta (28.01.2010, 18:08)
Ja som časopis prestal odoberať pretože pán Dudzik písal stále iba o určitej skupine ľudí. A cítil som z toho totalitu! Časopis musí sa vydavať no z iným redaktorom Dano Krajčik, Tibor Gornaľ . A nie opisovať Matuškov- Letu Zdar.
Ivan Vida (28.01.2010, 19:08)
Doplnil by som svoj príspevok zo 16.1. 2010. Pokiaľ si dobre pamätám p. Dudzik hovoril, že časopis PH vychádzal v počte asi 1000 ks. Z toho asi 800 ks pre našich chovateľov a asi 200 ks pre zahraničie. Myslím si, že záujem bol dobrý- toto nebol problém.
Daniel Krajcik (29.01.2010, 03:24)
Pan Latta, nechcem Vam brat Vase pocity. Ja citam casopis PH pravidelne a malokedy sa stane, ze clanky v PH a LZ sa kryju. Ak sa tak stane, tak je to skor vinou autora, ktory posle clanok do 2-3 redakcii. Dalej, jedna sa o informacny spravodaj, takze tuto svoju funkciu plni. Ak si precitate kto tvori clanky (teda obsah okrem zapisnic, vysledkov, propozicii, ...), tak je to na 80% jeden clovek a tym je RNDr. Dudzik za co mu patri moj osobny obdiv a od chovatelov SK ked uz nic ine aspon velke podakovanie. Ti, ktori pisali aspon 1 suvisly a zmysluplny text vedia, ze to nie je lahke. Ako mu v tomto pomahame ? ... prezidium ? ... funkcionari OZ ... radovi chovatelia ?
Ing.Zdeněk Horák (29.01.2010, 07:37)
Pán Latta, nemlich to samé je i u nás v Česku s časopisem Poštovní holub a stejně jsem ho z výše uvedených důvodů přestal odebírat i já ( nejen já). Stále dokola opisování Stanov a jiných řádů, které stejně sami autoři nedodržují, půl stánek je zcela čistých a pořád o fantasmagoriích či podřadných věcech. Dopňování počtu stránek reklamami atd. Vy máte aspoň diskuzi na svazových stránkách, vám svaz popřál k vánocům. U nás tma, za to jim nestojíme, nás mají jen na placení ! Cenzura jak za bolševika, no je vidět, kdo drží kormidlo v ruce.
Jozef Obselka (29.01.2010, 08:54)
Poznam vydavatela v Trnave, ak chcete, mozem sa ho opytat za akych podmienok je schopny spracovat a vytlacit "nas" casopis. Len, ako uz bolo napisane, kto bude robit clanky. Nieco da SZ a ostatne mi zostava na radovych clenov.
Ján Latta (29.01.2010, 12:45)
Milý Danko! Predstav si že vydražíš holuba za 6600sk z testovacej stanice. Vydavateľ / Dudzik/ Ťa nafotí zľava ,sprava je to len kôli tomu že holub na 19.mieste bol drahší ako prvý (páčil sa mi). Keď pride nové číslo tak sa tam nenajdeš,načo tie cirkusy?! Človek sa prenesie cez všetko, Milan Blahovsky vtedy robil dražbu v 2005 r. Takže okuliare dole.
Milan Blahovský (29.01.2010, 12:51)
To akože kvôli mne si tam nebol ? Už som počul veľa vecí, ale to je pre mňa teda riadna novina.
Ján Latta (29.01.2010, 13:07)
Milan možno som to tak zle napisal.Tvoje meno suvisí iba že si robil dražbu v testovačke u p.Sykoru nič viac. Milan Ty predsa nerozhoduješ ktoré članky idu do prispevkov za pochopenie vďaka.
Milan Blahovský (29.01.2010, 13:28)
To je jasné, že nerozhodujem, tu a tam nejaký príspevok pošlem tiež, hoci ich asi veľa za posledné obdobie nebolo, viac menej to boli informácie ohľadom TS ako píšeš.
Pokiaľ by bolo dostatok príspevkov a vážny záujem viem si predstaviť tento časopis ako mesačník, k tomu je potrebné vytvoriť širší okruh redakčného tímu a nie ponechať to iba na D.Dudzikovi či jeho pomocníkovi J.Angelovičovi.
Máme ( či nemáme) vytvorené komisie SZ, z týchto by mali ísť aspoň 1/4-ročne rôzné príspevky o ich činnosti, časopis by mohol vytvoriť podobné súťaže ako má povedzme Letu Zdar. Počas pretekovej sezóny dávať priebežne krátke reportáže s víťazmi niektorých zaujímavých pretekov, povedzme v regionálnom postavení, veterinárne okienko, zaujímavosti zo zahraničia, prípadne preklad nejakého odborného článku hoci aj z Brieftaube, informácie o základných dokumentoch SZ, ich zmenách či doplnkoch a pod.
To je moja predstava, možno že s ňou nebudete niektorí súhlasiť, ale skúsme nájsť nejaké rozumné riešenie a podporme zotrvanie tohoto nášho časopisu.
Daniel Krajcik (29.01.2010, 13:42)
Milan, takto to vidim aj ja. Kazdy clen prezidia ma komisiu, ktora by mala informovat o svojej cinnosti a publikovat zalezitosti sa jej tykajuce ... je to jedna z jej povinnosti. Ked nemam nic nove v komisii behnem k XX do vedlajsej dediny (majstrovi OZ, vitazovi VCS, NP, ...atd atd. ... a pripravim reportaz s nim). Aka je realita - staci si prelistovat casopis a je to jasne. Zaradit aj komercne casti, ktore by pomahali casopisu zit.
Július Krško (29.01.2010, 13:43)
Ano pán Blahovský máte pravdu, ale mám takú malú poznámku, malo by to byť vo formáte A4.
Ján Latta (29.01.2010, 13:45)
Ja chovam holuby od 2003 roku a určité témy ktoré rozbehol Peter Matalík som čítal zo zatajeným dychom: vdovstvo,liečenie.Bolo to na vebe p.Matušku. Je ťažko nájsť dobrého učiťela ano tie témy ako píšeš mnohý by uvítali. Aby sa niečomu priučily. Ďalej by som mal na teba prosbu či by na strankach SZ nemohla spraviť dražba ako to maju bratia v Česku,zaplatíš niejaký poplatok dostaneš heslo a sám si vložíš holuba rodokmeň pripadne by to šlo cez teba vložiť. Pokial by bol záujem dohodil by som foto z Ukrajiny ako holubaria.
Tibor Balogh (29.01.2010, 14:13)
Pán Blahovsky velmi dobrí príspevok o obsahu časopisu čo by tam malo bit, ale zaleží aj na holubaroch aj oni by tam mohli poslat nejaké príspevky.
Milan Blahovský (29.01.2010, 14:43)
Diskutujeme tu bez hlavného aktéra témy Poštový holub a to je pán Dudzik. Je s kolekciou našich holubov v Poľsku a dúfam, že sa po návrate aj on zapojí do tejto diskusie a vleje svetlo do tohoto "problému". Nemá to síce v krvi, ale keď už sa nevyjadrí k tomuto tak potom neviem. Ak sa nám podarí zapojiť širší okruh prispievateľov ( samozrejme nie autorov článkov v duchu urážok a verejného kydania) a povedzme aj za symbolickú refundáciu za príspevok, budeme sa mať na čo tešiť možno aj častejšie ako doteraz.
Eduard Buček (29.01.2010, 14:59)
Všetko je krásne povedané teda napísane, len treba aby sa toho lapili schopný ľudia a odoberal to každý člen na Slovensku. Nakoľko bol to informačný časopis tak by náklady z častí mohli byť hradené zo zväzu veď každý člen si platí členské a čím viac bude výtlačkov tak bude lacnejší. Dôchodcom a mladým by ho Slov.zväz mal hradiť celý a ostatným trebars 40%. Bolo by to zhruba 4000 výtlačkov a to sa už v tlačiarni cena dá dojednať. O nejaký čas budeme vedieť hospodárenie zväzu tak tam treba nájsť financie a časopís bude vychádzať v pohode. To je všetko o ľuďoch a financiách.
Peter Matalík (29.01.2010, 15:20)
Podporil by som by som takýto nápad./M.Blahovsky/.V časopise by sa dala uskutočniť aj moja myšlienka na vydanie nejakej knihy o vdovstve resp,totálnom vdovstve.Čisto vydanie takejto knihy je asi len sen,ale v časopise by to mohlo byť vo forme príspevkov ,podobne ako to začalo na diskusnom fóre S.Matušku.Verím ,že by prispievatelia našli.O takýto časopis,ktorý by mohol vychádzať ako mesačník by bol záujem.
Milan Blahovský (29.01.2010, 15:49)
Zriadiť tam okienko - Niečo z kuchyne odborníkov alebo Otázky a odpovede a tieto zasielať konkrétne osloveným chovateľom - a mohli by vyjsť z pravdou na povrch a ukázať sa či chcú chovateľskú verejnosť poučiť alebo im ju stačí zavádzať. Možno by sa niektoré kauzy nemuseli prepierať v diskusných fórach či to u nás alebo u susedov. Len tu by bola potrebná ochota reagovať a tá sa asi vytratí.
Eduard Buček (29.01.2010, 15:52)
Peter to je tiež dobra myšlienka , lebo každý nemá internet a veľa chovateľov nevie o tom čo sa tu preberá ani potuchy. No by tam bola trebars aj súťaž holub mesiaca a podobné súťaže ,aby ho chovatelia netrpezlivo očakávali. Ocenenie súťaži by bolo z reklám ,ktoré by boli na stránkach. Treba už konečne niečo začať nové, lebo je to na Slovensku všetko nejaké choré a málo pružne. Taktiež zväz treba vyzvať aby sa urobila hlbková kontrola pokladne a zrozumiteľne to dať na stránku položka po položke tak ako to dávame DU. A nie len globál príjem a vydaj . To sú všetko financie členov Slov.zväzu tak musia všetci vedieť ako sa hospodári . A toto si musí pokladník p.Chytil pripraviť na cent a uvidíme či časopis bude žiť. Kto je za to ,aby bola urobená hľbková kontrola pokladne a zverejnená tak ako som uviedol nech sa k tomu vyjadri a nech sa už konečne koná ak chceme prežiť.
Oldrich Savara (31.01.2010, 10:04)
Bude sa prezídium zaoberať ponukou ing. Obselku Jozefa ml ?
Ľubomír Hovančík (31.01.2010, 11:58)
Ale páni čítate pozorne??? V časopise Poš. holub pán Dudzik písal, že je ochotný pracovať na vydávaní časopisu, ale sa jasných podmienok zo strany SZ CHPH. Pýtam sa vyjadril sa už SZ CHPH?????????? Pán Dudzik tam spomína, aj to, že to nemôže zostať iba na jedincovi, alebo dvojici. Aj keď v konečnom dôsledku niekto to musí viesť a niesť aj zodpovednosť za určité rozhodnutia a nemôže do činnosti kecať hocikto, a k tomu ešte nadávať a uražať. Ako už spomenul p.Krajčík je to spravodaj. Informačný spravodaj SZCHPH vydávaný pre vnútornú potrebu členov, ma obsahovať všetky veci ako už bolo spomenuté zo strany p. Krajčíka a Blahovského. Ak v časopise nájdete na začiatku sezóny stanovy, alebo pretekový poriadok koľko z Vás si ho prečíta znova ???? Toľko porušení PP bolo po sezóne 09, a prečo??? Lebo nemáme dokonalé naštudované doklady- stanovy.... dané zo SZ. Veľmi rád uvítam rozšírenie časopisu o poznatky v ZO, v OZ ale aj poznatky od viac-menej úspešných CHPH. Nechcem sa vyjadriť ako p.Latta, že z príspevkov je cítiť totalitu, lebo od pádu bývalého režimu uplynulo dobrých 20 rokov, skôr by som som povedal, že všetkým nám to tak vyhovuje, ak nemusíme robiť iba kritizovať, ale ak sa opýtam koľko člankov, alebo príspevkov do časopisu Ste poslali p.Latta??? A ostatní CHPH?? Veď na Slovensku je nás evidovaných cez 4000. P. Krajčík si ochotný podielať sa spracovaní časopisu Poštový holub, TAJOMNÍCI v OZ Ste ochotní spracovavať podklady od svojich členov OZ, príspevky, reportáže..... Pýtam sa: Máte či skôr máme chuť nabrať nový dych pre náš časopis, určí jasné pravidla SZ???????????? Treba nazrieť do rozpočtu a najsť riešenie prečo by nemohol časopis dostavať každy člen aj za cenu mierného, alebo zvyšeného poplatku.
Milan Blahovský (31.01.2010, 12:15)
Oldo či Jozef O. tu nie je problém u tlačiara, tu je problém u redakčnej rady a obsahu časopisu, dnes vám to vytlačia kdekoľvek a určite aj za zaujímavú cenu pri väčších nákladoch. Financovanie časopisu je zrejme rovnako háčikom v danom probléme. Osobne nemám obraz o tom koľko boli náklady na tlač, koľko bol príjem od čitateľov či výdaje na poštovné, financovanie redakčnej rady a pod., asi mi to niekde uniklo.
Ján Latta (31.01.2010, 12:52)
Pán Hovančík z holubami som začal v roku 2003. Od roku 2003 -2005 som poslal tri príspevky , verím že máme v tom jasno.
Ľubomír Hovančík (31.01.2010, 13:06)
Ďakujem za odpoveď pán Latta. Máme v tom jasno.
Oldrich Savara (02.02.2010, 16:54)
Mgr. Milanovi Blahovskému, súhlasím nemusí ísť o tlač. Ale stále som sa nedozvedel čo sú to tie jasné podmienky. Tie by mal p. Dúdzik zverejniť. Ak je ochota z jeho strany vo vydávaní časopisu pokračovať tak nech povie toto a toto trba zmeniť a takto a takto si to predstavujem a budeme doma.
Daniel Krajcik (02.02.2010, 17:03)
Pan Savara i ostatni, v piatok je zasadnutie P SZ ... dozvieme sa viac.
Milan Blahovský (02.02.2010, 17:04)
Presne o to mi ide, Oldo.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené