Vtedy na západe

Ján Melichárek (24.01.2010, 21:44)
Len prednedávnom sa konala schodza ZO Šaštín.Podľazáverov oblastnej konferencie podľa § 17neboli splnene niektore podmienky. Prečo teda vedenie nezvolá,, Mimoriadnu oblastnú konferenciu s účasťou 2/3 členov ZO CHPH. Alebo sa Výbor OZ bojí ,,Vlastných členov "ktorí ani zďaleka niesú spokojní s rozhodnutím Výboru OZ PS:Ešte pár ľudom záleží na tom čo sa deje .........................no najlepšie je začať auditom
Milan Lenárth (25.01.2010, 08:59)
§ 17 má v stanovách 6 bodov , keď ste začal treba konkretizovať, potom sa môžeme vyjadrovať.
Oldrich Savara (25.01.2010, 10:59)
Pripájam sa k p.Lenártovi : ak sa niečo deje, treba vedieť čo sa deje.
Milan Klačan (25.01.2010, 11:25)
Veĺakrát sa sa tu už poukazovalo (diskusiách) na rôzne podvody ,myslím ktoré boli dokázané, rozbíjanie oblastí, nedodržovanie PP, a iné a väčšinou tam nie sú spomenuté konkrétne mená a pravý názov problémov. Problém a konkrétnych " hráčov" treba menovať , lebo potom sa to bez problémov lahko zmetie pod stôl.
Ján Melichárek (25.01.2010, 11:26)
Chcel som vedieť od pána Chytila či celý výbor odsúhlasil pretekový program na výcvikový rok 2010, či boli všetci prítomní alebo sa rozhodlo len na zasadnutí VIP a tým to aj skončilo.Nesúhlas voči vedeniu vyjadrili viacerí. Vyjadril som len podorenie,čo nie je trestné . Dať do zostavy plánu 2010 ,,pr.22 pretekov a dať pre odpočet najhoršie 4 preteky nevedie len k rozhorčeným členom nejednej ZO . Vieme aká je zložitá doba a vekový profil členstvo je 50 a viac. Tak načo platiť pretek v ktorom JA nezískam NIČ. TOTO zriedenie je LEN pre nich a ich závodné koef. potom dlho nič a nakoniec len tých pár bláznov čo im robia koef. na petekárskom poli. Ale to je bez urážok a na dlhšie . Chcem pretekať ale nie TAM kde to chodí ako v tom filme ,,Vtedy na západe"
Ján Melichárek (25.01.2010, 11:34)
Prečo je v čele organizácie OZ p.Ing Chytil ktorý nerieši základné pravidlá pretekového poriadku,prečo prezídium nevyrieklo verdikt tak ako nad obyčajným členom ZO. Áha na Slovensku máme dva metre jeden obyčajný a druhý made in Bulgaria Ďaľšie otázky pokladajte pánovi Chytilovi www.zahorak.sk
Milan Lenárth (25.01.2010, 12:45)
Takže konečne niekto nie je spokojný s tým ako sa pracuje v niektorých OZ a konkrétne pomenoval p. Chytila, som z toho prekvapený prečo až teraz, ale ak z toho problému chcete vykorčulovať mali by ste podľa stanov § 19 získať dvojtretinovú podporu a zvolať mimoriadnú konferenciu a prípad riešiť na nej to je jediná právna a správna forma a výbor buď odvolať , alebo zmeniť preteky. Máte aj KK, ktorého predseda by mal nezávisle na Vás vykonať revíziu činnosti výboru, ktoré mu nové stanovy v § 21 umožňujú v plnom rozsahu a na mimoriadnej konferencii ak sa mu to podarí môže podať správu. Držím palce a páči sa mi Vaša odvaha.
Ján Melichárek (25.01.2010, 14:27)
A čo § 22 1. Výročná a členská schôdza môže byť riadna alebo mimoriadna. VČS zvoláva výbor organizácie raz za rok. Členskú schôdzu zvoláva výbor podľa potreby alebo keď o to požiadajú najmenej 2/3 členov. KK predseda je teda nezávislý ale otazne je kým podporovaný........a členovia by nemali byť zduplovaní ako vo funkciach výboru tak vo funkciach kontrolnej komisie....... Nie je isté že 2/3 členov vie o tom čo sa tu deje,ale minimálne 30 ľudí škrípe zubami. Uznajte sami aby zasadol ,,7-členný výbor" a z toho pokladník- preto aby zložil funkciu výcvikár - neviem prečo ale aby mu vyjadril výbor nedôveru z nezistených príčin ďaľší člen výboru neučasť ospravedlnil TAKŽE: 4 členovia výboru OZ rozhodli o pretekoch a osude na 2010 v takomto stave bez predsedov ZO Toto je len začiatok ...A bude horšie keď sa výbor nerozhýbe Ako sa to hovorí ŠŤASTIE PRAJE PRIPRAVENÝM!! www.zahorak.sk 2. VČS prináleží : - schvaľovať správu výboru za uplynulé obdobie - schvaľovať finančné hospodárenie a návrhy činnosti na budúce obdobie - rozhodovať o všetkých veciach týkajúcich sa organizácie - voliť na 4 roky 5-členný výbor a 3-člennú kontrolnú komisiu - voliť delegátov na konferenciu oblastného združenia 3. Členská schôdza rozhoduje o všetkých záležitostiach, okrem tých, ktoré zásadne prislúchajú VČS.
Milan Lenárth (25.01.2010, 15:10)
Pán Melichárek predseda ani člen KK nesmú byť členovia prezídia,ani členovia V OZ, alebo ZO mohlo by dôjsť k stretu záujmov. V OZ je nadriadená konferencia , je jedno či normálna , alebo mimoriadna §19 čl.1. VČS ZO nie je výboru OZ nadriadená ani mu nemôže nič nariaďovať , ale môže chovateľov ZO zvolených na VČS za delegátov na konferenciu poveriť aby predkladali návrhy , hlasovali v mene danej ZO buď za , alebo proti. Demokratické by bolo keby z každej ZO bol členom výboru OZ jeden člen, potom by sa museli prijímať kompromisy ak máte vo výbore OZ členov iba z dvoch ZO nikdy nič nepresadíte.
Milan Klačan (25.01.2010, 17:29)
V rokoch 1995 -96, keď som sa zúčastňoval ako predseda ZO oblastných s chôdzí v OZ Šurany tak tam to "fungovalo" tak , že pri každom hlasovaní mala každá ZO dva hlasy. Každý mal právo sa zapojiť do diania oblasti,tvorby pretekového plánu a iné. Ešte aj teraz po 15 rokoch sa nájdu také oblastné združenia ,kde to nie je umožnené!Tak sa nečudujte,že čo sa tu deje... Všetko sa podriaďuje menšine-jednotlivcom.Česť výnimkám.
Igor Barbírik (25.01.2010, 17:53)
Pan Klačan funguje to dalej Pan Melichárek je to len vašich členoch či budu Chytilovci vo vybore OZ a robyt svamy čo chcu
Oldrich Savara (25.01.2010, 18:24)
Pán Melichárek, stále nerozumiem o čo Vám ide ? Ak Vám ide o oznámenie, že to v OZ CHPH Senica nefunguje ako by malo, pýtam sa Vás čo ste robili doteraz ? Veď si uvedomte, že kauza OZ CHPH Senica nie je o pretekovom pláne, s ktorým nesúhlasíte, ale tkvie v oveľa závažnejších obvineniach, ku ktorým sa nevyjadrujete. Chcete aby som si myslel, že hasíte len to čo Vám vadí. Alebo chcete naznačiť to o čom vrabce čvirikajú ( Ja nič ja muzikant ) ? Predpokladám, že členovia senického výboru OZ ako sú p. Beňak, Hrozen či ing. Šmída by mali čo to, povedať k Vášmu tvrdeniu. Ja som presvedčený o spôsobilosti celého výboru OZ - CHPH Senica, lebo ich poznám a vážim si ich pre enormné penzum práce v prospech "záhoria " (ktorého sa pridržate) oni urobili. Doporučujem Vám, neosobujte si právo sudcu na to máme iné zložky. Ak Vám vo vedení OZ CHPH Senica vadia ing.Chytilovci prečo im to potom chlapsky nedáte na vedomie. Dovoľte, mne to vychádza tak, že bez Chytilov to nejde, ale snimi tiež nie ?
Milan Klačan (25.01.2010, 18:25)
Pán Barbirík , to je dobré , že u Vás to funguje naďalej. Bohužial nie vo všetkých oblastiach.
Ján Melichárek (25.01.2010, 21:47)
Ave Caesar, morituri te salutant=doslova "Buď pozdravený, cisárovi, tí, ktorí sa chystajú umrieť pozdraviť vás Kauza OZ CHPH Senica nie je o pretekovom pláne, s ktorým nesúhlasíte, Ad:1. --6€ za holuba na sezonu je Dosť a Tí ktorí neprispeli na vozík dajú7€ ,,pre týchskôr narodených" ktorí Nás ako súčasnú generáciu dotiahli k tomuto športu teraz len a len ľutujú ale tkvie v oveľa závažnejších obvineniach, ku ktorým sa nevyjadrujete. Ad:2. --19.7.2008 ste boli oboznámení ako OZ že sa poletí pretek Wurzburg namiesto preteku Achen len v OZ Senica nikto nič netušil Chcete aby som si myslel, že hasíte len to čo Vám vadí. Alebo chcete naznačiť to o čom vrabce čvirikajú ( Ja nič ja muzikant ) Ad:3 --Ako som uviedol na začiatku chceme mimoriadnu konferenciu a že nejednám sám a stojí za mnou velká skupina ................. Predpokladám, že členovia senického výboru OZ ako sú p. Beňak, Hrozen či ing. Šmída by mali čo to, povedať k Vášmu tvrdeniu. Ad:4 -- Prečo ste spomenuli akurát Tých ktorí dostali nôž do chrbáta od výboru Týchto poctivých chlapcov poznám aj JA ,a To že hrajú fér som sa už neraz presvedčil a tiež si ichvážim pre enormné penzum práce v prospech "záhoria " Právo sudcu To nepoznám po 20 rokoch poznám právo ľudu .Ani republika by nebola tým čím je dnes ......... ing.Chytilovcom to dávam možno vyjadriť na Oblastnej konferencii a čo viac riešenie na najvyššej ,,diplomatickej mete mne to vychádza tak, že bez Chytilov to nejde, ale snimi tiež nie NIKDY NEHOVORME,ŽE N I K D Y........nechceme rozbiť hodiny,len napraviť na nich čas www.zahorak.sk
Milan Lenárth (25.01.2010, 22:54)
Po Vašom poslednom príspevku vidím, že to máte ozaj drahé , v našej OZ holub na sezónu preteky z Čiech od 2,66 až 3 eura za 12 pretekov, DT je 0,5 eura holub a SDT je 0,67 eura za holuba,čiže ak si chovateľ nahlási 30 holubov zaplatí za nich max.90 eur+ DT 4x10 holubov je 20 eur a SDT 3x10 holubov je 20.10 eura spolu je to130 eur a 10 centov a vy ak si nahlásite 30 holubov zaplatíte 180 eur čo je o 60 eur viac a to ste na skok od hranice a mýto toľko nezaváži ako u nás , alebo niekde na východe Slovenska asi na tom niekto kto má prepravu dobre zarába.
Ján Melichárek (26.01.2010, 08:39)
Zdravím p. Lenárt To ešte zvlášť platíme Dlhé trate a poplatok je 1,66 až 2 eura holub. pre p.Klačana Pri každom hlasovaní mala každá ZO dva hlasy - u nás tiež predseda a výcvikár ZO presadzujú spoločné záujmy len hlas sa stráca v najvyššom poschodí Každý mal právo sa zapojiť do diania oblasti,tvorby pretekového plánu a predsa si pripadám ,že pretekový plán sa hodí na stôl ........A je rozhodnuté výborom OZ 02 Ešte aj teraz po 20 rokoch sa nájdu také oblastné združenia ,kde to nie je umožnené!Tak sa nečudujte,že čo sa tu deje... Všetko sa podriaďuje menšine-jednotlivcom. NO to by ste museli počuť niektoré výroky........Jááá som.......... a potom dlho ,dlho ..nič no a vy si urobte ako viete ale TOTO pozná aj p.Šavara aj p.Vidiščák no ..že mám pravdu Vám nezávisle potvrdia aj iní členovia OZ... Teraz riešim a čakááááááááááám alebo majú 2/3 členov pozvať na Mimoridnu konferenciu Výbor OZ www.zahorak.sk
Milan Lenárth (26.01.2010, 09:03)
Ja som myslel , že to máte na celú sezónu a, že sú v to aj DT+SDT a ešte aj preteky mladých holubov a ešte aj tak by to bolo drahé. Takže určite niekoho dobre sponzorujete, možno je u Vás dobrá zamestnanosť a ľudia majú veľa peňazí u nás by pri takýchto cenách nepretekal asi nik a ten kto by to vybavil, myslim takú drahú prepravu by bol nakopaný do zadnej časti tela a zbavený všetkých možností ďalej niečo pre holubársky šport robiť.
Ján Melichárek (26.01.2010, 11:23)
KT,ST,SDT- 6 až 7 € x 20hol. =120 až 140 € DT - 1,66 € x 6hol. = 10 € preteky ml. -1,5€ x 20hol. = 30 € --------------------------------------------------------------------- Celá sezona x 62hol. = 160až170 € Toto nie je extrém je to priemerný chovateľ a štatistika veku môže byť ale zárobková činnosť je hlboko pod štastistickým priemerom Slovenska § 26 Hospodárenie Zväzu 8. Nakladanie s majetkom v nižších organizačných zložkách je výlučnou záležitosťou členskej základne týchto zložiek. V takých prípadoch jediným opravným prostriedkom je hlasovanie v príslušnej členskej základni. Návrh je schválený pokiaľ zaň hlasovali 2/3 všetkýchčlenov zložky. V odvolacom konaní rozhoduje príslušný súd. www.zahorak.sk PS: Je možné že za tie peniaze vozíme holuby aj naspäť! I TAK ŠE DA - TA NE
Oldrich Savara (26.01.2010, 13:15)
Pán Melichárek stále si nerozumieme. Možno je to o rozpočte či o tom, že ste neboli v minulosti informovaní zo strany výboru OZ CHPH Senica tak ako by sa patrilo. Ale v súčasnosti je už problém v niečom inom. Ja to teraz chápem tak, že čo doteraz vyhovovalo jednotlivcom vyhovovalo aj ostatným členom OZ CHPH Senica a čuduj sa svete, je tu problém " Lady praskajú " Ešte k poznaniu. Ano niečo o funkcionárčeni v SZ - CHPH viem a kedykoľvek môžeme spoločne komunikovať. Len si myslím, že vaša kritika by sa mala dotknúť nielen ing. Chytilovcov ale aj iných doteraz činných členov výboru OZ CHPH Senica, vrátane sponenutých. Práve preto som spomenul tie vrabce. Vo výbore sa predsa rozhoduje spoločne a nemá zmysel pripisovať tomu či onomu členovi väčšie alebo menšie nedostatky. Prepáčte ak sa Vám zdá, že rozdávam rozum, to nemám v úmysle. Ale pýtam sa čo bolo alebo je zlé vo výbore OZ CHPH Senica keď doteraz všetko fungovalo OK ?
Zdeňek Adamík (26.01.2010, 13:42)
Oldo, Ty si snad děláš p.del, ne? Přečti si prosím znovu výsledky kontrol v OZ SE a poněkud se pooprav, prosím.
Ján Melichárek (26.01.2010, 15:15)
Dobrý deň prajem Pán Šavara Nesedím len nad Net.diskusiuou z nej mi chodia len výpisy čo sa deje a preto sú moje príspevky len sporadické RYBA SA ČISTÍ OD HLAVY ..... a znovu opakujem nechceme rozbiť hodiny,len napraviť na nich čas Ja zase chápem čo by nám malo vyhovovat........ na mimoriadnej oblastnej konferencii sa chceme dohodnúť na rovnom hlasovaní tak , aby pri každom hlasovaní mala každá ZO dva hlasy. a nie výmysel neviem koho........ že záujmy sa presadzovali (%)percentuálne členmi zastúpených v jednéj ZO a spolusypatizantmi Chytilovcov ...Je nad slnko jasné a VY to p. Šavara poznáte že kto nejde s nami ide proti NÁM 1. Sú dni,mesiace či roky kedy sme boli klamaní 2. Úspechy a víťazstva svojích holubov riešil niekto iní..!!!!.........No ale vkladali sme do toho všetci peniaze,nádeje a,,ukradnuté poradie "-dajme tomu len v majstrovstve OZ!" 3. Víťazi závodov a kulminuje to vyššie .... a kde to končí a kedy. Je zaujimavé že tam kde sa problem začal je T I CH O ..... veď či mám vzdialenosť na holubnik 242 km alebo 232 z Prahy to je mi fuk... Len ja som v katalógu šampionov p Herbotsa a z úsmevom popijam kávu v jeho stánku... Očistu akú urobil SZ nemá na svete obdobu!!! Je to degradácia a výsmech poctivým chovateľom Slovenska.Je to tu zhnité a skorumpované! . Bol mimoriadny zjazd v Nitre 28. novembra 2009........ Zo záverov prezídia a KRK vyšli výsledky TAKÉ, ktoré znesú len silné nátury. POZOR,- len pre silné nátury!!! Ale pýtam sa čo bolo alebo je zlé vo výbore OZ CHPH Senica Ad:1 Mimoriadny zjazd v Nitre Citujem: D. Kasan - zlé medziľudské vzťahy – ako im zamedzovať (jednoznačné dokumenty,...) - vypracovať predpis umožňujúci oficiálne prestupy chovateľov, ZO, OZ - problémy v OZ riešiť prednostne v OZ a nie všetko nechávať na prezídium - každý funkcionár by mal vykonať viac kontrol - nezabúdať v ZO, OZ pravidelne školiť funkcionárov (noví členovia - všetky novelizácie okamžite posúvať až na ZO - zlepšiť spolunažívanie, toleranciu a vzájomnú úctu Až príde ku dňu a stretneme sa na Mimoriadnej oblastnej konferencii kde Vás pozývam ,zaručím Vám divadelné predstavenie vo všetkej slušnosti. www.zahorak.sk PS: až budete mať chvílu cez víkend môžme si pohovoriť mimo tohto DF ......ale jednanie za dverami sa mi nepáči alebo spomeňte si na jednanie s p.Navrátilom prednedávnom ohľadom ,,DOPRAVY holubov na preteky
Ján Melichárek (26.01.2010, 15:18)
VĎAKA p.ADAMÍK konečne niekto povedal ,,no si snad děláš ..... ale poprosím Vás vo všetkej úcte budeme i naďalej slušní www.zahorak.sk
Ján Melichárek (26.01.2010, 15:26)
Zistené chyby, nedostatky z kontroly dokumentácie a závery prezídia: OZ CHPH Senica Ø 10.5.09 Praha – prepísaný čas štartu z 7,50 hod. na 6,50 hod.. Prezídium: nariaďuje výboru OZ, aby do 5 dní od oznámenia doručila písomne vyjadrenie. Ø 31.5.09 Jesenice – dátum podania na pošte 9.6.09. Prezídium: Porušenie pretekového poriadku HLAVA II. - Všeobecné ustanovenia, odsek 6. Pretek sa vyraďuje zo súťaži MS 2009. Ø 4.7.09 Chomutov – dátum podania na pošte 15.7.09 Prezídium: Porušenie pretekového poriadku HLAVA II. - Všeobecné ustanovenia odsek 6. Pretek sa vyraďuje zo súťaži MS 2009. Ø 4.7. Oostende – dátum podania na pošte 31.7.09. Súradnica na protokole 51-11-00,02-53-30 vo výsledkoch súradnica – 51-14-00-,02-55-00 Súradnice na protokole a vo výsledkoch sa nezhodujú a nezhodujú sa ani s regionálnymi súradnicami. Prezídium: Porušenie pretekového poriadku HLAVA II. - Všeobecné ustanovenia, odsek 6. Pretek sa vyraďuje zo súťaži MS 2009. Súradnice preteku opraviť vo výsledkoch do 7 dní. Ø 19.7. Leverkusen – dátum podania na pošte 4.8.09 Prezídium: Prezídium: Porušenie pretekového poriadku HLAVA II. - Všeobecné ustanovenia, odsek 6. Pretek sa vyraďuje zo súťaži MS 2009. Ø 19.7.09 Hranice u Aše –– chýba podpis štartéra a čas štartu. Štartér nebol prítomný pri štartovaní ( vypúšťaní ) holubov v mieste štartu. Protokol bol potvrdený 1 hod. po štarte holubov. Prezídium: Porušenie pretekového poriadku HLAVA II. - Všeobecné ustanovenia, odsek 6. Pretek sa vyraďuje zo všetkých súťaži SZ CHPH ( MS, výstavy atď. ). Ø 20.6.09 a 1.8.09 Hranice u Aše - Štartér nebol prítomný pri štartovaní ( vypúšťaní ) holubov v mieste štartu. Protokol bol potvrdený 1 hod. po štarte holubov. Prezídium: Porušenie pretekového poriadku HLAVA II. - Všeobecné ustanovenia, odsek 6. Pretek sa vyraďuje zo všetkých súťaži SZ CHPH ( MS, výstavy atď. ). Ø 3.5.09, 10.5.09, 30.8.09 Prahy – štartér potvrdil nasledovné nedostatky: - nezaplombované koše, súradnice neboli zamerané a s holubmi prišiel len šofér ( osádku auta tvoril len jeden človek ). Prezídium: Porušenie pretekového poriadku HLAVA II. - Všeobecné ustanovenia, odsek 6. Pretek sa vyraďuje zo všetkých súťaži SZ CHPH ( MS, výstavy atď. ). Ø 2.8.09 Maastricht – dátum podania na pošte 21.8.09 TOTO ste mali na mysli p.Adamík Tak toto sa v Bratislave už opralo Prezídium: Prezídium: Porušenie pretekového poriadku HLAVA II. - Všeobecné ustanovenia, odsek 6. Pretek sa vyraďuje zo súťaži MS 2009. Ø 16.8.09 Humpolec – dátum podania na pošte 4.9.09 Prezídium: Prezídium: Porušenie pretekového poriadku HLAVA II. - Všeobecné ustanovenia, odsek 6. Pretek sa vyraďuje zo súťaži MS 2009. Ø 13.9.09 Chomutov – dátum podania na pošte 29.9.09 Prezídium: Prezídium: Porušenie pretekového poriadku HLAVA II. - Všeobecné ustanovenia, odsek 6. Pretek sa vyraďuje zo súťaži MS 2009. Ø 20.9.09 Chomutov – dátum podania na pošte 29.9.09 Prezídium: Porušenie pretekového poriadku HLAVA II. - Všeobecné ustanovenia, odsek 6. Pretek sa vyraďuje zo súťaži MS 2009.
Oldrich Savara (26.01.2010, 17:24)
Nie Zdeňku srandu si nerobím i keď to možno tak vyzerá. Len mi nejde do hlavy prečo až teraz a prečo majú byť viníci iba dvaja. Čo tam potom robili ostatní členovia výboru pred tým než sa z výboru vytratili alebo v ňom prikivujú? Práve preto som spomenul muzikantov. No a pre pána Melichárka iba toľko. Ak Vám boli závery - postihy ktoré uvádzate znéme úž skôr vtedy ste mali konať, nie až keď Vám nevyhovuje pretekový plán či rozpočet. Do tejto debaty som sa zapojil a dával otázky preto, že som chcel poznať názory aj iných zástupcov ZO - CHPH nie len ZO - CHPH Šaštín.Osobne som určité riešenie vášmu zástupcovi ZO Šaštín vo výbore OZ Senica navrhoval, ale vypočuté neboli. Teraz ich len oživujem a pripomínam. Myslím si, že vaša snaha je volanie smädného na púšti (zvolanie mimoriadnej konferencie ) a prajem Vám aby ho väčšina členov OZ - CHPH Senica počula. Procedurálne je však jednoduchšie využiť stanovy Zväzu - § č.20 v plnom rozsahu.
Ján Melichárek (27.01.2010, 07:59)
Dobrý deň prjem všetkým ľuďom dobrej mysle a najmä Tých ktorí podporili toto DF pre p.Šavaru Nie je To ani zďaleka ,že až teraz...... ..............a radšej teraz ako nikdy -poznáte verziu o pohári trpezlivosti A prečo dvaja?-pretože Chytilovcom niekto prikývne a niekto nie stane sa nepohodlným pre miesto výcvikára(p. Beňák) ,ďalej pokladník p.Ing.Šmida ,p.Švarny a večne nespokojný rebel p.Hrozen Nemôžte sa ma takto pýtať -pretože sa rozčúlim ale to si šetrím Viem prečo sa pýtate veď ich dáky ten pitok poznáte. A viete že výrazy :Já bych videl takto......respektive je už rozhodnuto....... Moja snaha je zvolanie mimoriadnej konferencie aby väčšina členov OZ - CHPH Senica počula a presadila rovnaké nielen práva ale i povinnosti každého člena PS:A keď ste spomenulli tieto mená ... úúrčite poznáte situáciu podrobnejšie www.zahorak.sk
Milan Blahovský (27.01.2010, 09:23)
Tento príspevok mi tak trocha pripomína systém zvyšného diskusného fóra. Pýtajú sa viacerí, reaguje jeden. Teda vidíte, že niekedy asi nie je záujem vec verejne riešiť a mám pocit, že nepokojný je iba p.Melichárek a ostatným to vyhovuje čo sa deje, resp. ak sa niečo dialo v minulosti. Píšete pán Melichárek dosť všeobecne a akosi mi uniká pointa vášho príspevku. Nie ste spokojný s počtom pretekov, nie ste spokojný s výškou poplatkov za holuby, nie ste spokojný s výborom OZ a v tejto nespokojnosti máte istú podporu, ale nie je možné ju pretaviť to zmien, ktoré by vec doriešili ? Máte nejaké riešenie celého problému ? Za tie roky som nadobudol pocit, že u vás je všetko v kostolnom poriadku, až posledný rok ukázal, že je potrebné byť v strehu a možno otvoril očí aj ostatným záhorákom. Veľká časť Slovenska si kladie vážne otázky ako to bude fungovať v OZ Senica tento rok. Ja si myslím, že veľký rozdiel oproti minulosti nebude a kto letel, poletí naďalej.
Igor Barbírik (27.01.2010, 10:32)
Mimoriadni zjazd bol zvolany na zaklade problemov v OZ Senica a štartov holubov a výsledok všeci poznáme výsmech všetkým chovatelom. Teraz ked sa pan Melicharek odvážil napisat o problemoch na diskusnom fore hned stesa donho obuli paragrafmi a bohvie čim .Obyčaných chovatelov paragrafi nezaujimaju len ako sa riešia problémy. V OZ šurany to bolo podobné kým pan Petrány neušil bič sam na seba s pan. Gogolom a ten nasledne dalši problém .Som velmi rád že to máme zasebov a novým vyborom OZ už všetko zvladneme pre spokojnost všetkých členov. Oldo naposledy som ti nodpovedal ,to ešte neznamená že ked je niegdo piatel musi mat aj rovnaký názor.Spomínam si na vznik OZ Pezinok a sa zamyslim tam sa naštartovalo aj delenie ostatných OZ ale o tom by vedeli povedat viac Trnaváci alebo ing.Gašpar.V dnešnej dobe keby OZ Pezinok nemala záhorakov Kuty a Malacky tak neekzistuje.Ale na druhej stane musim poukázat na pozitývne kroki rozdiel km Kuty Pezinok medzi nimi karpaty a holuby v špici sa na oboch stanách rovnaké to je len dôkaz že všetko je v dobrých holuboch a ich priprave . Ale k veci verým pan. Melicharkovy a po určitých skusenostach z našej OZ so presvdčený že kým bude preceda pan Cytil a tajomnik druhy Chytil ta OZ nebude nigdi fungovat tak jak by mala a navine je aj pan Benák ako vícvykar toto je moj nazor a členovia OZ Senica si musia sami zvolit ako budu poračova každý z nás je nahraditelný aj pan Chytil alebo sa mýlim ?
Zdenko Žofaj (27.01.2010, 11:12)
Ak je to tak, ako píšete p.Barbarik že predseda je ing. Chytil P., tajomník ing. Chytil L. a tiež spracovateľ výsledkov a ešte ak niečo, tak je to jednoznačne konflikt záujmov. Tak to potom všetko v OZ Senica vyzara tak, ako to je. A spracovateľ výsledkov by nemal byť členom OZ.
Igor Barbírik (27.01.2010, 11:20)
Pan žofaj v kontaktoch to maju takto uvedené.
Milan Lenárth (27.01.2010, 11:35)
Pre pána Barbírika, mimoriadny zjazd nebol zvolaný na základe problémov OZ Senica a ani výsledkov kontroly, bol zvolaný na základe toho že na normálnom zjazde vo februari 2009 sa neprijali stanovy a bolo prijaté uznesenia na konanie mimoriadneho zjazdu k stanovám, ktoré boli prijate na mim. zjazde v novembri, to že neprešlo hlasovanie o nedôvere, ktoré sme chceli niektorí doplniť + MS doplnenie preteku OZ Trenčín za to sú zodpovedný delegáti zjazdu, keby bolo prešlo hlasovanie o nedôvere tak niektorí funkcionári by už v prezídiu asi neboli.
Igor Barbírik (27.01.2010, 11:55)
Pan Lenárth vdaka za vysvetlenie a predsa sa našli vynníci .Preto si myslim že tito ziazdy by mali byt prístupne chovatelskej verejnosti aby videli ako ich delegati zastupuju.
Jozef Daníšek (27.01.2010, 12:21)
A to by bolo plaču ,keby sa taka zmena udiala.Viete si predstaviť výmenu funkcionárov?Celé Slovensko by bolo obtiahnuté čiernym súknom
Ján Melichárek (27.01.2010, 13:07)
Obhajoba pre p.Beňáka ako výcvikár navrhol schválilo sa a ..Štartér!" vykonal po svojom inak by Oz Senica nebola riešená až v takíchto dimenziach p.Beňáka ako výcvikára neevidujeme už 2 roky i to nie je zverejnené pretože nebol IN Páni ,neostáva mi nič iné len vyzvať p.Ing.Chytila aby sa i on verejne odprezentoval na tomto DF aby mi to nepripadalo, že ho ohováram PS: Delegát za OZ Senica bol p.Chytil a z toho som smutný,že je aj člen prezídia ........a prečo ,že nás a(celé Slovensko) posledných 10 rokov klamal Všade sa ojavujú v zásade iba tieto mená ktorí rozhodujú o osude OZ 02 – p. Vladislav Havel -p. Ing. Lukáš Chytil -p. Ing. Peter Chytil .................................... mimochodom nie to až zarážajúce že sú členmi predtavenstva aj ZO 0203 Kopčany Zo zápisnice zasadnutia prezídia SZ CHPH konaného dňa 23. a 24. októbra 2009 Vladislav Havel – rozmazávanie situácie na diskusnom fóre - členovia OZ Senica si uvedomujú, že došlo k porušeniu pretekového poriadku v niektorých bodoch - nekontrolovali súradnice pretože boli verejné – Časopis poštový holub - sprievodcu nepokladajú za osobu, ktorá má vplyv na správnosť výsledkov - prečo bol pozvaný na zasadnutie prezídia? - v záujme spravodlivosti prišiel - výsledky OZ si schválili na OK bez zmien - prezídium by malo mať hovorcu, ktorý by prenášal stanoviska prezídia na diskusnom fóre - budú musieť kúpiť Megalan -plombujú páku a nie koše - školenie sprievodcov – nevie kedy bolo­? Heslo dňa znie:v Kuvajte sa rodia milionári a v Kopčanoch funkcionári
Zdeňek Adamík (27.01.2010, 18:27)
Tak tedy nevím, na co hovorcu. Jestli některý z funkcionářů nemá na to, aby věcně argumentoval, tak ať jde od toho!
Oldrich Savara (27.01.2010, 20:55)
Zdeňku Ty liško ! Kdo se neptá, ten se nic nedoví.
Oldrich Savara (27.01.2010, 21:21)
Áno pán Melichárek poznám a práve preto som si naivne myslel, že pochopíte zmysel mojích otázok. Nestalo sa. Ale poviem to ináč, tak aby ma zase Zdeňa nenakop. Niekedy je lepšie ležať ako mrtvola a zachrániš si život. Co Ty na to Zdeňku? Ale toto bi možno patrilo do " Múdrostí ".
Zdeňek Adamík (27.01.2010, 21:37)
Oldo, kamaráde, víš, že já ani nechci moc spekulovat o významu toho co jsi napsal, hlavně zda vážně, či nevážně. Jenom chci konstatovat jedno: krádež je krádež, a zejména pak když okrádám kamarády, třeba jen o první místa ze závodů. To je pak přinejmenším velmi smutné. Už jsem to tu jednou napsal. Mělo to být řešeno v zárodku. A pak by se tu diskuze ubíraly jiným směrem určitě více holubářským - odborným a nemusela být na.rána minimálně, jak já odhaduji polovina holubářského Slovenska. A jak já to vidím, bude to mít pokračování a zřejmě nejen na Slovensku.
Ján Melichárek (27.01.2010, 21:42)
Dobrý večer prísp.p.Blahovského Píšete pán Melichárek dosť všeobecne a akosi mi uniká pointa vášho príspevku. Nie ste spokojný s počtom pretekov, nie ste spokojný s výškou poplatkov za holuby, nie ste spokojný s výborom OZ a v tejto nespokojnosti máte istú podporu, ale nie je možné ju pretaviť to zmien, ktoré by vec doriešili ? Odpoveď: p.Blahovský vo všeobecnosti musím podávať informacie len po kúskoch, pretože ,,blata tu máme viac než dosť" a to sme tu nemali ani povodne Napr.nadchlo ma zistenie ,že výbor OZ bol tak narýchlo zvolaný a pretože 3 členoviavýboru ktorý zachytili informáciu na poslednú chvíľuv stredu ďaľším 4 to len vyhovalo .....rozuzlenie záhady je aby sa ostatní nedozvedeli aké zverstváTo napáchali a za koľko dní,mesiacov či rokov-_ rozmazávanie situácie na diskusnom fóre..... -výrok p.Havla na rokovaní prezídia a doložení nedostatkov - členovia OZ Senica si uvedomujú, že došlo k porušeniu pretekového poriadku...... v niektorých bodoch Nie v niektorích - pri takých machináciach -došlo k porušeniu pretekového a je za To zodpovedný výpočtár,výcvikár a predseda - nekontrolovali súradnice pretože boli verejné – Časopis poštový holub Tak tomuto proste neveríííím....4lovek ktorí rozmýšla každú minútu ako a kde potlačiť tých ktorí sa mu lepia na pety v poradí majstovstiev získaných bodov v OZ www.zahorak.sk
Ján Melichárek (27.01.2010, 21:58)
Pre p.Šavaru Áno pán Melichárek poznám a práve preto som si naivne myslel, že pochopíte zmysel mojích otázok. Nestalo sa.Ale stalo p.šavara Vaše jednanie je priehladné ako sklo. Lenchcete zistit odkiaľfúka vietor akoľko sa toho blata ešte vyplaví ............a čo nového v Pezinku...... Ale poviem to ináč, tak aby ma zase Zdeňa nenakop. Niekedy je lepšie ležať ako mrtvola a zachrániš si život. -p.Šavara čí život chcete zachranit
Ján Melichárek (28.01.2010, 08:09)
prečítal som si príspevok p.Daníška čo je obdoba toho mojho článku -pointa sa tým zvýranila že: ikony poštovéhjo holubárstva sú dávno zabudnuté a zo súčastných chovateľov sa im približuje len pár ,,Ľudí" prepáčte,že všetkých nebudem menovať - hrabivosť po víťazstve za akú kolvek cenu po tomto príspevku ako celku je najviac dotknutá elita prvých 15 v OZ v prípade p.Beňáka ešte .......dovetok:ako výcvikár sa neraz dozvedel o štarte holubov od radových členov TOTO nie je všetko pretože údery podpás boli na dennom poriadku dnes i predtým moje pozorovanie a ostatných členov naberalo na rozhľade ......... ...........POSLEDNÁ kvapka boli: pretekový plán,ceny za sezónu ale najmä Tá posledná schôdza výboru vykonaná v stredu so zámerom čo najmenšej účasti členov výboru ..A poďho rýchlo do Bratislavy zamiesť stopy pod koberec PS: chlapi zavolajte už niekto z Vás p.Chytilovi povedzte mu,že nech sa vyjadrí k veci a doloží Nám všetkým (že sme len na omyle) PREČO ..nepíšu ostatní? sami uvádzate ,že vekový kaliber je 45,50 a viac rokov a každý z nich je obyčajný poctivý chlap ....a maximálne si zahrešia pri pive a ani toho sa veľa neujde pri dnešných cenách www..Jeden za všetkých.. A všetci za jedného A teraz na Slovenskú Nôtu: -správy z ekonomickéj oblasti... - Na Slovensku je to tak.... Traja podnikatelia sa prihlásili na konkurz na opravu plota okolo Ministerstva financií SR: Poliak vzal pásmo, zmeral dĺžku plotu, všetko si načrtol na papier, niečo popočítal a vraví: 'Spravíme to za 350.000 Sk = 200.000 materiál, 100.000 pre robotníkov a 50.000 je marža firmy.' Ukrajinec vzal palicu, niečo pomeral, niečo pokreslil, niečo popočítal a hovorí: 'My to spravíme za 250.000 Sk = 150.000 materiál, 50.000 pre robošov a 50.000 je marža firmy.' Slovák sa neobťažoval žiadnym meraním, nákresmi ani výpočtami, pristúpil k ú radníkovi a pošepol mu: My to urobíme za '2.250.000Sk' Ministerský úradník zalapal po dychu: 'Ako ste došiel k tak vysokej sume ?' 'Milión tebe, milión mne a za 250.000 to objednáme tuto u Ukrajinca!
Igor Barbírik (28.01.2010, 08:57)
Pan Melichárek ta posledná veta je presne vystihnuta takto sa to na Slovensku praktyzuje
Ján Melichárek (28.01.2010, 09:48)
A čo páni v Kopčanoch.... máme sa neuniklo Vám niečo..... Dúfam ,že vaša ZO(ak sa jej to týka, viď. zápisnica z prezídia z 11.11.2009)požiada OZ o vrátenie finančných prostriedkov za uhradené preteky, ktoré boli zväzom vyradené zo súťaže(viď. § 20 ods.6 ,stanov- Výbor OZ v plnom rozsahu zodpovedá za výcvik a preteky poštových holubov a ich dokumentačné vyhodnotenie.). V tomto prípade si nemyslím, že niečo porušil zväz, keď preteky vyradil. Tu by mohlo byť namieste prípadnu škodu vymáhať občianskoprávne, nie však od zväzu,ale od Chytilovcov. Prezídium SZ toto ponechal na ZO a OZ a svojími alibistickými postojmi vôbec nepomáha urychlenémnu vyriešeniu problémov. Nie je To absurdné,hlúpe a nepochopitelné čo to len po Vás tie ZO a poškodení chcú.... Vrátiť peniaze - nemožné Ospravedlniť sa - nemožné a začo veď sa nič ani nestalo Dať všetko do poriadku - a prečo ,všetko šlape" Vy dajte ,,Éčka" a mi to už za Vás zariadime PS: po záhoracky.... není piekné co je piekné ale predca komu sa co Lúbi,..na né www.zahorak.sk
Oldrich Savara (28.01.2010, 11:25)
Nie život, to bolo iba prirovnanie a ani to ste p. Melichárek doteraz nepochopil. Vaše témy sú chaotické, nezrozumitelné a ježíte sa ako dikobraz ktorého napadli. Pritom sa ma snažíte napádať len preto, že sa Vás niečo pýtam a dávam otázky. Načo to bolo dobré ? Ďakujem a želám Vám veľa zdravia a dobrých nervov ktoré Vám budú treba aby ste medzi holubármi vydržal tak dlho ako ja. Dovoľte aby som s Vami diskusiu na túto tému ukončil. Pre Zdeňka : je dobré, že si zopakoval kedy sa mal problém riešiť a o to mi išlo. Keď sa mlieko rozleje, zvičajne býva už neskoro. A takto sa pozerám na snahu zvaliť vinu iba na ing. Chytilovcov. Ak pripustím,že mohlo prísť k okrádaniu prvých miest a vedelo sa o tom, čo robil zvyšok funkcionárov v tom čase. Mlčali ! A to je fakt.
Stanislav Bojko (28.01.2010, 11:57)
Pane Savara, Vy jste asi na Slovensku kdýž to prasklo nebyl, jelikož vše měl vyřešit mimořadny sjezd,ale dopadlo to tak jak to dopadlo, proto se nedivím nespokojencům. Vše se řeší jako u nás, stalo se zapomeňte.
Oldrich Savara (28.01.2010, 13:17)
Práve, že bol a očákaval som a stále čakám čo na to povie KRK OZ Senica resp. KRK SZ CHPH. A ak si mysíte, že to mal riešiť mimoriadný zjazd tak ste na omyle. To čo mal riešiť mimoriadný zjazd je presne uvedené v zápisnici zjazdu riadného. Prečo táto otázka nemohla a nebola zjazdom riešená je skutočnosť, že do mimoriadneho zjazdu žiadná OZ - CHPH nezaslala na túto tému písomne potvrdenú požiadavku, dodatočného zaradenia do programu zjazdu.
Jozef Daníšek (28.01.2010, 14:41)
Oldo!Veď SZCHPH a jeho konkrétne orgány sa k tomu vyjadrili.A svoje zistena publikovali.Bol vydaný oficialny zápis.Teraz ideme znova čakať čo na to povie KRK OZ Senica.Keby to bol niekto iný / anie vysoký funkcionár SZ/ver mi ,tak je poriešený i s náboženskou otázkou za 10 min.A tým že SZ nekoná, len predlžuje túto agóniu.Ako povedal v Slov.rozhlase jeden politológ," každému kto má IQ výššie ako ukazuje teplomer v byte"je to jasné.A celé vedenie SZ si mysli,že sme vysedený v koši!!!
Ján Melichárek (28.01.2010, 14:41)
Pán Šavara až som Vám pohol žlčou ,stále tvrdím nemohol som riešiť To čo dobre skrývali Tí naši hodnostári z Kopčan. Nemôžete niekoho obviniť bez dôkazov a u nás je trestné i nactiutrhanie a urážka na verejnosti. Ľahko je zakričať do dovu nejaké heslo a keď to nie je pravda -jednoducho si posypú hlavu popolom - s tým,že sa vlastne nič nestalo...... Tiež nemienim hnať túto diskusiu do extrému- toto nie je úspech ani odvaha ..........TO príde až vyriešime spoločne krízu v OZ A bez výstrelu - k spokojnosti všetkých Ja som samozrejme nečakal,že ohlasi budú len pozitívne... Na tento druh boja s veternými mlynmi som prekonal pár semestrov psychologie. Aj víno sa posúdi keď dozreje a nevyleje sa zo suda keď ešte len kvasí PS: rád by som poznal vašu reakciu na mieste p.Beňáka ktorý je pár bodov ,,za majstrom"OZ....................................................................... miesto toho aby ste podporili ,že sa niečo robí pre dobro OZ alebo ( ja neviem možno sú i u Vás podobné manipulačné problémy) TOTO ja proste neriešim MY riešime naše ,,pochybenie" www.zahorak.sk
Ján Melichárek (28.01.2010, 15:08)
Tááááááák - TOTO je ono vďaka p.Daníšek znovu pripomínam ,že na slovensku máme dva metre Len v Kopčanoch robia muzikanti ,že sa nič nedeje Veď SZCHPH svoje zistena publikovali.Bol vydaný oficialny zápis. Teraz ideme znova čakať čo na to povie KRK OZ Senica. Keby to bol niekto iný / anie vysoký funkcionár SZ/ver mi ,tak je poriešený i s náboženskou otázkou za 10 min.A tým že SZ nekoná, len predlžuje túto agóniu.Ako povedal v Slov.rozhlase jeden politológ," každému kto má IQ výššie ako ukazuje teplomer v byte"je to jasné.A celé vedenie SZ si mysli,že sme vysedený v koši!!! Prečo by TO mala riešiť ,,revízna komsia výbor" veď To sú skoro tí istí ľudia..... a je otázne ČI bude riešiť otec syna pokarhaním alebo naopak Ale prepáčte ,až sa mýlim - keďže nie som pozývaný do týchto kruhov a na Net.-e sa to tiež ťažko hľadá www.zahorak.sk
Igor Barbírik (28.01.2010, 15:37)
Celé Slovensko vie očo tu ide len niektorý to nechcu vediet a ešte hadžu polená pod nohy tým chovatem ktorý sa snažia vyriešit problem. Celé výbor je v tej OZ vynne od RK až po tajomnika a predsedu tajomnik-spracovatel výsledkov predseda -člen Prezídija aj VZ čo robyla -RK -ked sa vedome porušoval pretekový poriadok Myslim že toto už neni vec OZ ale SZCHPH
Jozef Cuboň (28.01.2010, 16:06)
Naozaj celé Slovensko vie o čo tu ide? Vie to aj Ústredná kontrolná komisia? Ak by to vedela, tak by konala v súlade s odsekmi 5 a 6 §-u 15 novelizovaných Stanov SZ CHPH, teda podala by správu o zisteniach s návrhom na opatrenie mimoriadnému zjazdu a navrhla by opatrenia tomuto orgánu zväzu. Som toho názoru, že ak sa konania, ktoré je v rozpore s pretekovým poriadkom, príp. inými zväzovými dokumentmi dopustí člen Prezídia, je ÚKK povinná v zmysle citovaných odsekov konať. Alebo že by sa nikto ničoho nedopustil?
Milan Lenárth (28.01.2010, 16:33)
Pán Šavara aj keby niektoré OZ dalo požiadavku písomne aby sa doplnil program, Vy si myslíte že by to prešlo, veď ste tam bol a keď sa malo hlasovať o doplnení programu o vyslovení nedôvery a doplnení programu tak viete ako to pán Šiška diplomaticky urobil. Miesto toho aby dal hlasovať o doplnení programu, o dva body a to vyslovenie nedôvery a doplnenie preteku OZ Trenčína do výsledkov MS bola to nejaká dlhá trať, tak to urobil naopak delegáti sa bavili ako to asi bude a on dal hlasovať o pôvodnom programe a bolo to, keď sa Julo Mlátko pýtal kedy da hlasovať , tak povedal, že netreba lebo väčšina schválila pôvodný program, mne z toho vyplynulo, že doba nedozrela, lebo sa nik nepridal hlasovanie Za 19, proti 17 takže chýbal krôčik, keby to dal naopak verím , že by to prešlo. Preto hovorím ak príde na kontrolu niekde p. Chytil, Šiška, Dzudzik nemajú u niektorých OZ šancu budú vypískaný, ak prídu p. Kurek, Milan Bláhovský, Daniel Krájčík, Gornaľ, Seliga nemajú žiadný problém, budú vítaný a KRK tiež. Tak to cítim ja a preto som to napísal, možno robím chybu, ale nebojím sa lebo sa snažím všetko robiť poctivo a v prospech väčšiny nášho OZ CHPH.
Igor Barbírik (28.01.2010, 16:43)
Niektorý chovatelia tu píšu že pan Chytil je pokladníkom SZCHPH a žiadaju aby sa podala správa o hospodarení myslím že tu niegde je problem zakopaný aj pri neriešeni problemu OZ Senica. Preto si myslím že aj tam by sa mala urobyt hlbková kontrola nezávíslov komisiov o hospodáreni SZCHPH
Ján Melichárek (29.01.2010, 09:16)
Páni ďakujem za príspevky pretože som tému otvoril a získal ešte lepší náhlad na vec ....je Čas veci riešiť ,,doma" s nadhľadom a konštruktívne www.zahorak.sk
Július Krško (29.01.2010, 09:22)
Reakcia na článok pána Lenártha,diplomatický ťah pána Šišku veľmi zaváňa spoluúčasťou, alebo kritím nekalích vecí v OZ Senica. Nechápem ako sa dá oklamať jedno valné zhromaždenie alebo mimoriadný zjazd. Kontrolná komisia ak zistí vážné pochybenie v PP, prečo nepotrestá vynníka automatický, nemala by ešte požiadať o trest SZ.Veď KK by mala byť nezávislá. Aj preto nechápem ako môže jeden člen ovplivniť takéto zasadnutie.
Jozef Daníšek (29.01.2010, 09:34)
Pozdravujem.A čo takspomenúť si na "klasika" NA SLOVENSKU JE TO TAK. No a na SZCHPH dvaktát tak....!!!!!
Jozef Daníšek (29.01.2010, 09:37)
Ospravedlňujem sa za preklepy.
Zdeňek Adamík (29.01.2010, 09:50)
Tak tedy, já vám k tomu řízení Mimořádného sjezdu něco řeknu, i když jsem původně nechtěl, ale trochu mě to trápí už od přečtení zápisu: Ten pan Šiška neměl vůbec dát hlasovat o schválení původního programu, jelikož ten už byl schválen Sjezdem z března min. roku cituji: Zvolanie mimoriadneho zjazdu na deň 28.11.2009 s jediným bodom programu: novelizácie stanov a vnútrozväzových dokumentov. Měl požádat delegáty sjezdu pouze o hlasování o požadavku na rozšíření programu!!! Mohu vás ujistit, že kdybych se takovéto akce zúčastnil, tak bych to panu Šiškovi vysvětlil ... Je to však také o tom, jak dávají delegáti pozor a jak znají Svazové dokumenty a zejména jak chodí připraveni na takováto závažná jednání!?
Ivan Černý (29.01.2010, 10:55)
Som členom ZO Šaštín a členom revíznej komisie OZ Senica.Naša práca je veľmi náročná, za dve volebné obdobia sme už skontrolovali oblastého pokladníka p.Ing.Šmidu,kde to dopadlo bez problémov a k ostatným kontrolám NEMÁM NÁROK,tam je privolaný len náš šéf p.Havel. Teraz k pánovi Melichárkovi-má na 100%pravdu,lebo všetko dobre rozpitval a držím mu palce ,aby to bolo v prospech holubárstva. K pánom Chytilom-vážim si ich prácu,lebo mi vždy vyšli v ústrety,len doba sa mení a mal by nastať kompromis,ale je to na celej oblasti ,aby sa to zmenilo.Ja to nevidím len v nich.Čo členovia výboru????napr:p.Havel,čo na to večne nespokojní p. Pripkovci ,p.Švárny,ktorý je výcvikár OZ a ani o tom niekedy nevie????????-To sú Tí ,čo sa tiež tvária ako muzikanti,keď im p.Hrozen "vyhlásený rebel" povie pravdu....!!??Tí nech sa obhája,oni pijú väčšine krv. Teraz k p.Šavarovi-Oldo,keby som ťa natočil pred sezónou a po nej-pozrel by si sa do zrkadla,musel by si uznať,že Tvoje slová sú FARIZEJSKÉ,viem o čom píšem.Tvoje údery pod pás širokej holubárskej verejnosti.Koľkí už odišli kôli Tebe ,lebo nedodržíš slovo.Keď som prišiel do Vašej oblasti,tak už predtým ma upozorňoval p.Kučera s jeho pani manželkou,čo v Tebe je,keď pôjde o popredné miesta.Aj páni Beňák a Chytil tiež vraveli ,že sa čoskoro vrátim do ich oblasti.NEVERIL SOM-UVERIL SOM!!!!!Keď som mal v roku 2007 Majstra mláďat v hrsti,tak si ma podrazil a bol som CHUJ na streche,stačilo trochu" byť človekom"-aj tak si nebol prvý!!!!Radšej sa držím heslom-ILDIGO-NEDRÁŽDI!!!!!! PS:pochvala p.Daníškovi.
Igor Barbírik (29.01.2010, 12:02)
Pan Ćerny Pán Melichárek OZ Peinku nemôže vyhovat aby sa urobyl poriadok v OZ Senica pretože by sa vrátili naspet členovia a OZ Prziok by sa rozpadla. Mojho otca kedysi vylučili a urobyli zneho podvoníka za menší priestupok ako pani funkcionári z OZ Senica ktorý ani nespáchal . Na košovaní mu holuby nasadzovali druhy chovatelia hodiny si nigdy nenastavoval ani nezatvaral a neotváral všetko mu robyli komisie. Pri tažkom preteku ked percenta neboli ešte ani v utorok hodiny sa otvarali v pondelok a on mal holuby v nedelu tvrdili že o pol noci a že tuby nezodpovedaju poradiu .Ale skontrolovat holuby či su doma odmietli . Tých panov netrápilo že vykonštruovaly podvod a zničily jedného chovaela a jeden z najkvalitnejších štandartných chovov v ĆSSR ktorý sa vykonostov vyrovnal aj športovým holubom a na 500 až 600 km tratiach dokázal vyhrávat aj prvé ceny. Tý páni si chovaju spokojne holuby dalej niektorý mož aj vo funkciach tvaria sa ako priatelia a maju nás za blbcov
Ján Melichárek (29.01.2010, 12:18)
Pre pána ADAMÍKA: max. ale fakt maximálne rozhodovali v tejto oblasti OZ len táto ,,Štvorka" ostatných vykazovali pro forma ZÁPISNICA ZO ZASADNUTIA PREZÍDIA SZ CHPH konaného dňa 23. a 24. októbra 2009 - Ing. Chytil Peter prečítal stanovisko OZ zo zápisnica z Mimoriadnej konferencie OZ Senica - Ivan Švárny – výcvikár OZ, Vladislav Havel – predseda RK, Ing. Lukáš Chytil – tajomník OZ ----------------------------------------------------------------------------------------------- z príspevku p.Adamíka: Měl požádat delegáty sjezdu pouze o hlasování o požadavku na rozšíření programu!!! Mohu vás ujistit, že kdybych se takovéto akce zúčastnil, tak bych to panu Šiškovi vysvětlil ... Je to však také o tom, jak dávají delegáti pozor a jak znají Svazové dokumenty a zejména jak chodí připraveni na takováto závažná jednání!? A TOTO : je akcia kde ruka ruku myje aj bez mydla!!!!!!!!!! ZÁPISNICA ZO ZASADNUTIA PREZÍDIA SZ CHPH konaného dňa 23. a 24. októbra 2009 Vladimír Šiška – prezentovanie problému OZ Senica na webe ako problém p. Chytila porušenie pretekového poriadku – sprievodca - Oblastná konferencia nemôže meniť pretekový poriadok - chovateľská verejnosť čaká ako sa vyrieši problém - musia sa pre jednať sankcie ZÁPISNICA ZO ZASADNUTIA PREZÍDIA SZ CHPH konaného dňa 11. novembra 2009 2. Prezident – Ing. Juraj Kurek zdôvodnil, prečo s viceprezidentom Zväzu podľa § 12, odsek 23 Stanov SZ CHPH pozastavil účinnosť rozhodnutia prezídia SZ CHPH z 23. – 24. 10. 2009 o vyradení niektorých pretekov OZ CHPH v sezóne 2009. Poukázal na to, že rozhodnutie bolo vydané z dôvodu, že v posúdení pretekovej činnosti boli zistené nové skutočnosti a k zisteným drobným technickým a administratívnym nedostatkom treba zaujať postoj, ktorý bezdôvodne nepoškodí veľkú časť členskej základne Zväzu, ktorá za nedostatky nemôže................................ A toto samotný Prezident – Ing. Juraj Kurek hodil ,,Biely uterák do RINGU" ASI TREBA OTVORIŤ TÉMU AJ NA INÝCH WEB STRÁNKACH VČETNE FCI ABY SI UROBILI OBRAZ o riešení takehoto maličkého združenia ,,v porovnaní s Belgiou sa rovnáme základni jedného mesta" a TAM NEPOTREBUJÚ na riešenie problému ani PREZÍDIUM PS: Bude asi sranda keď si kolegovia prečítajú príspevky v,HU,A,DV,PL,NL,B, ,,Zatiaľsa držím hesla-ILDIGO-NEDRÁŽDI"- problém nastane až to uverejnia Páni TO aby ste si zriadili funkciu,, Hovorca" pre zahraničné média www.zahorak.sk
Juraj Tahotný (29.01.2010, 18:09)
P.Melicharek mate moju podporu nedajte sa odradit nejakymi Ša...B...CHY.. mate odvahu a drzim palce.. Pre Pana Blahovskeho..Pan Melicharek pise jasne a prehladne musi to pochopit kazdy. To je smutne ked ako clen prezidia nad tym zatvarate oci.. Inak cest Vasej praci ktoru robite. Pre Pana Savaru..Pan Savara Vy sam dobre viete ako to bolo v Senici..ved sam ste prijali do klubu chovatelov zo Senice..mozno ste mysleli ,ze Vam budu robit percenta. Ale ked Pan Cerny mal byt majstrom v mladatach tak ste spravil vsetko aby nebol. Ak by bol 5ty az 10ty nic sa nedeje. Neviem co tak vehementne obhajujete rodinu Chytilov..to si iba Vy myslite,ze by to bez nich alebo Vas neslo. Neviem ci ich zaslepila slava a peniaze,pochybili mali by byt potrestani.. Pan Danisek vyborny prispevok PS:inak radsej si na tomto fore citam ine temy kde si vedia chovatelia poradit vysledky,tesotvacie stanice atd
Milan Blahovský (29.01.2010, 18:26)
Pán Tahotný, ja sa snažím pochopiť o čo ide p.Melichárkovi, som trocha informovaný aj z jemu blízkych zdrojov o situácii, avšak tieto príspevky čítajú aj iní, ktorým tieto vynechané úseky asi príliš obrazu do problému nevlejú.
Ako člen prezídia som sa k problému postavil 23.-24.10. či neskôr v DF a div ma niektorí neukameňovali za slová o očiste. Skutočne funkcionári OZ Senica pochybili, pochybili aj ďalší, niekto viac niekto menej. Mala sa urobiť čiara a nemuseli sme dnes riešiť kto je viac či menej zodpovední za stav, ktorý tu bol a verím, že už nebude.
P.Chytil by mal urobiť sebareflexiu a zhodnotiť svoje zotrvanie v najvyšších orgánoch či to na úrovni OZ alebo SZ, ale to nie je na mne.
Ak by som sa dostal do podobnej situácie neváhal by som ani minútu a napokon po prečítaní niektorých reakcií ohľadom mojej osoby na DF to občas aj zvažujem.
Problém nie je iba Senica, to už raz pochopte, problém sú vzťahy v OZ, v ZO, v NS od Čiernej nad Tisou po Kúty. Problém je demokracia, ktorá je premieňaná za anarchiu.
Česť všetkým poctivým a seriózne mysliacim a konajúcim členom SZ.
Ján Melichárek (29.01.2010, 18:50)
trebárs : http://www.holubi-polasek.estranky.cz/stranka/veterinarni-okenko
Peter Matalík (29.01.2010, 19:06)
Čítam tieto diskusné príspevky a mám s toho čudný pocit.Chytil,Chytil,Chytil.Kde sú však spomenutí ostatní?To kontrolná komisia zistila len chyby v OZ Senica?Všetko sa zamietlo pod stôl,pretože to tak niekomu vyhovuje.Nezastávam sa ani Chytilovcov ,ktorí sú nesporne špičkoví holubári,len mám pocit,že kauzou Chytil chceme odpútať pozornosť ,alebo pozabudnúť na problémy ,ktoré mali aj iné OZ či chovatelia.Presne,ako sme to chceli pod názvom "očista" urobiť spolu s M.Blahovským.Bohužiaľ dotklo by sa to viacerých špičkových chovateľov....
Ján Melichárek (29.01.2010, 20:16)
o čo ide p.Melichárkovi? Predstavitel ktorý nás zastupuje za OZ a navyše je členom prezídia kategoricky si nemôže dovoliť taketo ťahy,,s Kráľom na šachovnici" pretože, HRU ako takú so mnou prehraje (zo západu si berieme,,Vzor"- ale len ten špatný nechcem byť prorok ale o pár rokov budeme musieť doplniť do ,,Stanov Zvazu i ,,Antidopingové kontroly" ........Ano podpísala sa pod TO doba ziskuchtivosť, ktorá je premieňaná za anarchiu končiaca defenzívou medziludských vzťahov DISCIPLINÁRNY PORIADOK § 1 4. Disciplinárne orgány SZ CHPH sú povinné zakročiť voči každému členovi SZ CHPH, ktorý sa dopustil disciplinárneho priestupku. Nikoho nemožno stíhať pre iný skutok, než disciplinárny priestupok a to len spôsobom, ktorý upravuje tento disciplinárny poriadok. Disciplinárne orgány sú povinné poučiť priestupcu o jeho právach. § 2Disciplinárny priestupok Disciplinárneho priestupku sa dopúšťa člen SZ CHPH, ktorý úmyselne alebo z nedbanlivosti: a, poruší interné zväzové predpisy, b, poruší organizačnú disciplínu, c, neplní si členské povinnosti, d, vážnym spôsobom naruší medziľudské vzťahy, e, koná proti záujmom &zväzu § 3Disciplinárne tresty Páni,viete čítať ... trestný poriadok je v slovenčine..Takže... .No a prečo byne bolo možné prečo nezakotviť do stanov SZ aj zriadenie videozáznamu zkaždej konferencie- no a bude uložený ako príloha ... ,,Každý z nás je člen ..A preto chceme vidieť a počuť čo sa prejednáva na každom zasadnutí a ako sú predkladané návvrhy rokovania,uznesenia PS: zápisy vyzerajú ako z roku 1980 3x zcenzúrované ........................................................................................................................ TOTO si myslím zaslúžime všetci a MY zase budeme s úctou pozerať i na Tých ktorí sa o TO postarajú ----------------------------------------------------------------------------- Ako člen prezídia som sa k problému postavil 23.-24.10. či neskôr v DF a div ma niektorí neukameňovali za slová o očiste. Na očiste som TO sledoval tiež ale bolo ako čierno biely film a bez riešenia Teraz je to ..Farebné" Vie sa KTO,ČO a hlavne KEDY a že ani zvaz stým nič neurobil... SI TREBA OTVORIŤ TÉMU AJ NA INÝCH WEB STRÁNKACH VČETNE FCI ABY SI UROBILI OBRAZ o riešení takehoto maličkého združenia ,,v porovnaní s Belgiou sa rovnáme základni jedného večšieho mesta" a TAM NEPOTREBUJÚ na riešenie problému ani PREZÍDIUM PS: Bude asi sranda keď si kolegovia prečítajú príspevky v,HU,A,DV,PL,NL,B,CZ ,,Zatiaľsa držím hesla-ILDIGO-NEDRÁŽDI"- problém nastane až to uverejnia Páni TO aby ste si zriadili funkciu,, Hovorca" pre zahraničné média ------------------------------------------------------------------------------ Skutočne funkcionári OZ SENICA-mala sa urobiť čiara a nemuseli sme dnes riešiť kto je viac či menej zodpovední za stav, ktorý tu bol a verím, že už nebude. -----------------------------------------------------------------------------------------------
Jozef Daníšek (29.01.2010, 21:20)
SZ CHPH sa dal na partizánsky boj.Všetko taja ako tajomníci.Možno by pomohla taká" defenestrácia" ako niekedy v Prahe.Pre tých čo sú neskoršie narodení.V Prahe pri tak zvanej pražskej defenestrácii konšelov z radnice povyhadzovali cez okna do hnoja.
Milan Klačan (29.01.2010, 22:24)
Tak nejak,lebo dobrovolne odtiaľ neodídu. A hlavne teraz , keď sa olympiáda blíži...( nie zimná!)
Ján Melichárek (31.01.2010, 21:04)
e: Cesta 3000 Autor: Ján Melichárek (---.95-102-21.t-com.sk) Dátum: 31.01.10 21:04 Sme na prahu 3. tisícročia ale jednanie máme ako v koloní na Juhu Ameriky TAK POĎME DO TOHO- ROZDAJME HLASOVACIE LÍSTKY do každej OZ do ZO vto a každý člen odhlasuje- NO problemos (aj s návrhmi na kandidátov ) s návrhom:Július Krško (---.78-99-136.t-com.sk) Dátum: 18.01.10 Vážení, je veľa chovateľov ktorý nevedia ani to, na ktorú stranu patria, ale veľa chovateľov ani nedisponuje internetom.Preto je to takto,lebo väčšina ľudí len vyčkáva, však to niekto vybavý alebo urobý.Bude to ťažká šichta. a s návrhom: Štefan Nochta (---.orange.sk) Dátum: 18.01.10 15:54 Myslím, že rozposlaním na jednotlivé ZO by bolo asi rozumnejšie, nakoľko ako vidíš, na internete je málo diskutujúcich. Myslím, že keď sa táto téma rozdiskutuje na pôde ZO, bude to mať väčší dosah. A bude to aj objektívnejšie. Ale to by sa už malo začať. Čas beží. Veľká časť Slovenska si kladie vážne otázky ako to bude fungovať keď prezídium neprejde hlasovaním o .... PREČO... ing.Jakubec 130 príspevkov 25.01.10 12:55 Vtedy na západe Ján Melichárek 66 príspevkov 29.01.10 22:24 www.zahorak.sk
Igor Barbírik (01.02.2010, 09:41)
Peter tu sa nejedná o odbornosti Chytilovcov tá je nepopieratelná ale oni a celý výbor OZ Senica hrubo porušili stanovy a pretkový poriadok SZCHPH čim vivolali problém na medzinárodnej urovni .A navyše sa toho dopustil člen prezýdia.A ked KRK zistila že viac OZ porušilo pretekový poriadok prezident to odložil na další zjazd gde to šikovne zmietl pod koberec čim sa pan Šiška ,Dudzík a spol. podielali na spoluučasti miesto toho aby vyniesli tresty. Týmto skutkom poburili celu chovatelsku verejnost a preto na terajšom ziazde treba dat hlasovat aj o nedvovere prezídia a volbe nového a doriešení kauzy Chytil ináč prezidium stratí aj ten zbytok dvovery ktoru ešte má. V opačnom prípade treba vypisat peticiu o odvolaní prezidia po ktorej volaju chovatelia.
Ján Melichárek (01.02.2010, 10:30)
Udalosti sa zametajú pod koberec nie len na pôde prezídia, ale ani Nitra nemá vporiadku doklady najmenej zo štartov 2 či 3-och zahraničných pretekov.Takže preto ruka ruku myje -ale keď To vypláve všetko na povrch bude i koberca málo . PS: Otázne je , či bude viac smetí v pretekovej sezone 2009 alebo keď ....... sa vykoná AUDIT !!!- ,,nezávislou autorizovanou firmou " ..... Chce to koncept na revíziu a ( odvolanie ) či pozastavenie činnosti prezídia ............A TOTO je ešte len ,,Šachová partia" PS: otvorím ďaľšie a ďaľšie DF na naších i zahraničných stránkach ..BIUde v nich podstatne viacej info.. kto,kde a čo.... www.zahorak.sk
Zdeňek Adamík (01.02.2010, 13:02)
No, a pokud SZ CHPH dostal dotaci od některého centrálního orgánu třeba Ministerstva, což jsem zaslechl v souvislosti s SEV Nitra, tak by alespoň dle našich zákonů, měl mít proveden Finační a účetní audit nezávislou Auditorskou firmou. Možná je to na Slovensku jinak. No a na auditorskou firmu samozřejmě průhledné výběrové řízení.
Milan Klačan (01.02.2010, 17:43)
... je to jeden veľký neprehladný a nezkontrovateľný TUNEL!
Ján Melichárek (01.02.2010, 19:07)
Dobrý večer Páni. Nie je možné na tejto báze považovať túto rozpravu za ohováranie. Pripúšťam ,že v minulosti ma štatistiky o hospodárení zvazu až tak velmi nezaujímali ....,ale rok od roka boli redšie a začalo sa s prezentáciami o všetkých možných akcií ale o ziskoch sa prezídium už dlhší čas neprezentuje. Pozn. To by ma zaujímalo čo vlastne stáli rodové kružky na holuby ,keď bratia Česi ich majú po !!!!3koruny!! A čo je ešte večšia dorzosť údajne prvých 20. v každej OZ má mať el.konštatovanie pretokárov,lebo už sa záv. gúmičiek toľko nepredá... ...a tak zvaz ..!!!,,nemá z čoho žiť"!! Všetkým,ktorí sa podieľali nielen na tomto DF srdečne Ďakujem a VY ostatní .... aký máte názor - vyjadrite sa PS: takýmto konaním zničíte nielen seba - ale aj tento šport tento citát sa nevzťahuje na konanie p.Blahovského a pokladám ho za chlapa s priamým jednaním
Ján Melichárek (02.02.2010, 08:00)
Re: Vtedy na západe Autor: Zdeněk Adamík (---.avonet.cz) Datum: 01.02.2010 21:46 Myslel jsem to pane Melichárek všechno, ještě tam chybí ty souřadnice z místa startu z břehu Vltavy, které po čase a pod tlakem, a zejména v důsledku toho, že už věděli o provedených kontrolách z české strany opravili (i když v některých reklamách....). Ale ještě něco na okraj, když ta kauza začala, nevěřil jsem tomu a tak jsem si některé záležitosti ověřoval osobně (např. nepřítomnost startéra na místě startu, vhození protokolu o startu do poštovní schránky a dodatečné potvrzení a odeslání, přesun z místa původního startu se startérem údajně kvůli počasí do místa kde startér nebyl atd. atd.) Nevěřil jsem tomu totiž. Považoval jsem ty osoby za dobré holubáře a kamarády. O to víc mě to mrzí a o to víc považuji toto jejich dosavadní potrestání-nepotrestání za plivnutí do ksichtu chovatelské veřejnosti. Vážení, je veľa chovateľov ktorý nevedia ani to, na ktorú stranu patria, ale veľa chovateľov ani nedisponuje internetom.Preto je to takto,lebo väčšina ľudí len vyčkáva, však to niekto vybavý alebo urobý.Bude to ťažká šichta. ...Je pravda,že v týchto dňoch treba dať na papier ,,koštuktívne riešenie" ........Myslím, že rozposlaním na jednotlivé ZO by bolo asi rozumnejšie, nakoľko ako vidíš, na internete je málo diskutujúcich. Myslím, že keď sa táto téma rozdiskutuje na pôde ZO, bude to mať väčší dosah. A bude to aj objektívnejšie. Ale to by sa už malo začať. Čas beží. ............ROZDAJME HLASOVACIE LÍSTKY do každej ZO a každý člen nech hlasuje PS: P.Adamík vidím,že v poslednej dobe sa ohlasy nepridávajú a neverím ,že nastala patová situácia tak ako to prichádza v šachu Re: Cesta 3000 Autor: Jozef Daníšek (---.78-98-115.t-com.sk) Dátum: 30.01.10 23:04 Pán Melicharek. Nebudme ako blcha,ktorá rozmýšľa či ma najprv zahryznúť do periny,alebo do nohy.Nastolený problém treba vyriešiť do úplného konca s konkrétnym záverom.Ináč sa nám to bude nabaľovať,ako snehová guľa.A vedenie SZ CHPH si povie,že mlčať je nad zlato. Alebo pomenujem druhé prirovnanie.Psy štekajú,ale karavána ide ďalej.A to určite chovateľská verejnosť nechce.Treba pomenovať veci pravým menom.A ak niekto pochybil nuž, tak musí niesť i následky.či je to radový člen,alebo vysoký funkcionár.Ináč sa to zametie pod koberec a na druhý rok niekto povie "však sa im za to nič nestalo",tak je to hádam legálne.A je tu už hneď na úvod spomenutý" efekt snehovej gule".A to nechcete určite ani Vy ani ostatná chovateľská verejnosť. Súhlasím s Vami v tom, že je načase dať hlavy dohromady, aby sa veci pohli ďalej,ale až po vyriešení tohto závažného prípadu.Nezabúdajte na to,že dnes sú chovatelia jazykovo zdatný a čo budú vysvetľovať kolegom z iných štátov,keď sa ich na to opýtajú.Že sme síce pichli do osieho hniezda,ale to je všetko.!!!!!!
Ján Melichárek (02.02.2010, 10:04)
Re: Pozastavuje? Autor: Ľubomír Hovančík (217.73.16.---) Dátum: 29.10.09 22:31 Stanovy SZ CHPH §12......odsek 23." V neodkladných prípadoch môže za prezídium vybaviť záležitosti prezident a viceprezident, ich rozhodnutie musí byť dodatočne schválené." Dúfam, že táto časť stanov, alebo odsek bude vyškrtnutý na Mimoriadnom zjazde. Aby sa nedali pozastavovať rozhodnutia prezídia, pretože teraz vyzerate, ako neschopní funkcionári, ktorí si natreli maslo na hlavu. Čo Ste robili 23.-24.10. ako Ste sa dohodli na verdikte, keď ho teraz pozastavíte. Nemáte pocit, že spochybňujete Vaše vlastne výroky. Chcem sa Vás opytať ake okolnosti Vás viedli, ktomuto rozhodnutiu? Prečo Ste dali toto vyhlasenie? Keď začali šušky-mušky, a nasledné diskusie o výsledkoch MS 2009, tak nemal kto napísať vetu kedy, kde a či sa bude niečo riešiť. A teraz toto????????? Pán prezident, mal som možnosť počuť Vaše vyhlasenia, a videl som, ako Ste sa potom postavili k danej veci. Teraz Ste to opäť potvrdili, a preto zvážte svoje ďalšie konania na poste prezidenta SZ. Mimoriadný zjazd voľbu nového prezidenta určite zvládne. p.Hovančík ani k tomu zatiaľ nedošlo ...preto sa o tento problém budem zaujímať Ja
Ján Melichárek (02.02.2010, 10:20)
Re: Pozastavuje? Autor: člen Prezídia SZ CHPH MVDr.Tibor Gornaľ (---.91-127-67.t-com.sk) Dátum: 30.10.09 07:21 Som členom Prezídia SZ CHPH, ktorý na riadnom zasadaní v piatok a v sobotu hlasoval podľa svojho vedomia a svedomia a po skončení zasadania odchádzal domov s pocitom dobre vykonanej práce tak na 70-75%. Verte, všetko sa nedalo prehlasovať! A včera bum! - návrat do totality! Ak som ja pochybil, prvý ponúlam svoju hlavu na mimoriadnom zjazde, lebo Slovensko ešte nevyzrelo na čestnú a zodpovednú prácu, a najmä, ako to povedal pán Klačan, my Slováci máme strach povedať svoj názor. Ospravedlňujem sa poctivej holubárskej verejnosti za to, čo sa stalo včera, je mi to veľmi ľúto a hanbím sa za to, ale dozvedel som sa to tak, ako vy všetci z našej holubárskej stránky. A na záver by som rád ponúkol jednoduchý návod ako byť čestný a čistý chovateľ: zvoliť si za oblastného výcvikára "Jožka", ktorý umiestni 3-4 holuby do roka a všetky lapsusy, ktoré Jožko počas roka vyrobí ( porušenie PP v rôznych bodoch, ktoré sme v sobotu riešili na prezídiu ), zložíme na neho a potrestáme ho. Ale hlavne,že my všetci ostatní budeme čestní. PS: p.MVDr.Tibor Gornaľ nikto nechce vašu hlavu...a tí čo ju mali ponúknuť ....TÍ neponúkajú ani dnes ani ten Jožko,Peter-či Juraj www.zahorak.sk
Ján Melichárek (02.02.2010, 10:29)
Re: PREČO... Autor: Jozef Daníšek (---.78-98-226.t-com.sk) Dátum: 21.01.10 13:01 Pozdravujem pán Bláhovsky.Asi si nerozumieme.Ja som ani slovkom nenaznačil,aby sa diskusné fórum zrušilo.Naopak nech funguje lebo tu sa nastavuje krivé zrkadlo funkcionárom .Len by sme sa vrátili vaším návrhom ,všetko podávať písomne k byrokracii,ktorú treba odbúrať.Pretože členská základňa potrebuje mať informácie čo najrýchlejšie.a takpovediac z prvej ruky.Uvediem príklad.Vznikne problém. Akýkoľvek.Zasadne výbor ZO,ten dá písomne podnet výboru OZ.Ten sa musí písomne obrátiť na výbor SZ.Každý s týchto výborov ma danú dobu na odpoveď.A keď ta odpoveď príde není čo riešiť,pretože je už pomaly po sezóne.Podľa mňa je ďaleko jednoduchšie,nech sa dá podnet trebárs na diskusnom fóre /,predpokladám že ho funkcionári čítajú/,a čo najrýchlejšie odpovedia.Okamžite to vie celá diskutujúca verejnosť. To je o tom,že sa nedá vyhovoriť,že nemá čas.Keď sa dal zvoliť tak musel vedieť čo to zo sebou prináša.Ale je na zamyslenie,že nikoho okrem Vás som som si z ostatných funkcionárov SZ nevšimol,že by prispel čo i len čiarkou na tomto fóre.A to fórum už nejaký piatok existuje. Ukážkový príspevok p.DANÍŠKA kde je vidieť ........kto sa len pozerá...
Ján Melichárek (02.02.2010, 11:47)
Autor: Ján Melichárek (---.mil.sk) Dátum: 02.02.10 11:45 Autor: Milan Blahovský (---.demax.sk) Dátum: 18.10.09 18:17 Bojíme sa povedať DOSŤ !!! Čo ak by to raz postihlo aj nás ?, položí si takúto otázku nejeden funkcionár pri rozhodovaní a radšej ticho mlčí a toleruje priestupok či to vo vlastnom OZ alebo u konkurencie. Ideálne to nebolo ani pri tohotoročnej kontrole dokumentácie a možno budem pritvrdý ako vyslovím názor, že by som dal vyradiť výsledky jednotlivých holubov a OZ z národných súťaží. Teda nielen MS ale aj CV. Poviem vám rovno, radšej sa nezúčastniť na najbližšie obdobie olympiády ako tolerovať to čo sa doteraz tolerovalo. A pokiaľ by sa na CV objavili holuby s nižšími, ale čistými koeficientami tak si určite zaslúžia väčší obdiv ako tie , ktoré tam sú zásluhou prižmurovania oboch očí nad nedôslednou prácou príslušných funkcionárov. To čo som roky počúval ako nám je treba každého chovateľa a preto musíme si odpúšťať, dávať možnosti na polepšenie sa. Poviem vám teda ako to vidím ja. Bránime sa možnej kontroly zo strany susedov a preto hľadáme dôvody ako to neurobiť. Vyhovárame sa za skreslené dolety holubov, za možné straty, za možnú nedohodu pri rozhodnutí o štarte a ešte neviem čo. Všetko sú to ale iba naivné pohľady, ktoré sa skrývajú za bežným chovateľom, ktorý je rád, že má možnosť sa zúčastniť preteku, ktorý sa poteší aj s oneskoreného doletu holuba a ktorý nešpiní konkurenciu ak mu náhodou jeho holub nedoletí prvý v preteku. Nie náhodou som použil pre svoj príspevok tento názov, ale skutočne mám pocit, že sú iba dve možnosti: 1. Urobiť jednu silnú čiaru a očistiť SZ od všetky nedostatkov, ktoré vyplávali za posledné obdobia a ísť do nového pozjazdového obdobia s čistým a jasným štítom. Odpoveď na tieto slová by si mal dať každý chovateľ, každý funkcionár a jednoducho každý komu ešte na chovateľstve poštových holubov záleží. ....p.Blahovský mimochodom výborný príspevok ... TO len Senica netušila ,čo všetko robí vedenie za naším chrbátom
Ján Melichárek (02.02.2010, 12:02)
Re: Očista SZ Autor: Jozef Daníšek (---.78-98-37.t-com.sk) Dátum: 22.11.09 17:09 Úprimne sa priznám, že som nechcel na tému “Očisty“ diskutovať, pretože mi to pripadá, ako mlátenie prázdnej slamy. Diskusia sa však rozbehla a obrazne povedané vošla do tunela a svetlo na jeho konci nie a nie prísť. Čo sa vlastne stalo od doby mnou uverejneného príspevku „ Písek – najväčšie mesto v Čechách? V tomto diskusnom príspevku som poukázal na skutočnosť, ktorá sa stala pri vypúšťaní poštových holubov OZ CHPH Žilina. Kritiku som nasmeroval do vlastných radov, pretože som kritizoval združenie ktorého som sám členom. Ako všetci dobre vieme, bol rozdiel 27 km pri deklarovaní preteku Písek juh a Písek sever. Rozdiel absolútne neprípustný. A dodnes nik nevie, kde boli holuby vlastne vypustené. Čo spravil výbor SZ? Celú kauzu zamietol pod koberec a zatvoril diskusne fórum. Toto bolo gesto najvyšších funkcionárov, ktorí mali okamžite konať. Pán Chytil neurobil nič iné iba okopíroval praktiky, ktoré boli kritizované a následne ostali nepotrestané. Verím tomu, že keby nebol ašpiroval na titul majstra Slovenska tak by to prešlo, ako by povedal klasik „Bez straty kytičky“. Zodpovední sa vtedy začali hrať na mŕtveho chrobáka a teraz tu majú dôsledok. Nie nadarmo hovorí staré slovenské príslovie „Čo si zaseješ, to budeš žať“ . A žatva je tu! A čo teraz robia naši najvyšší. Umývajú si ruky. My nič. My za nič nemôžeme za to môžu tí dolu. Ti zlí funkcionári v jednotlivých OZ. Dokonca ani radoví členovia za nič nemôžu. Ja tvrdím, že môžu, pretože tých ľudí si tam práve tí radoví volili.Za absolútnu absurditu považujem výrok o vyvodení dôsledkov voči zodpovedným funkcionárom OZ a dokonca to nahlásiť na SZ. Toto považujem už totálne postavené na hlavu. Vyvodiť dôsledky ma predsa v povinnosti nadriadený orgán. To majú radoví členovia trestať členov výboru OZ.? Nech zodpovední uvedú kde a v akých dokladoch sa táto možnosť nachádza! Potom by sa mali trestať zodpovední funkcionári i za to, že sa dopustili „de jure i de facto“ trestného činu týrania zvierat, keď holuby nevypustili a bez krmiva a vody ich 36 hodín vozili v zatvorenom aute a nakoniec ich vypustili 2 km pred Žilinou. Zákon jasne hovorí, že i zviera ktoré ide na porážku musí mať zabezpečenú prestávku pre napitie. Tu sa falšujú časy štartov miesta vypustenia. Výsledok? Vy funkcionári dolu navzájom sa potrestajte a výsledky trestov nám nahláste! My si zatiaľ dáme červené kravaty a pôjdeme ako vzorní funkcionári reprezentovať Slovensko na najbližšie svetové podujatie. V tomto diskusnom fóre sa hovorilo o pľuvancoch do tváre. Tak toto je poriadny pľuvanec všetkým poriadnym a poctivým chovateľom nielen na Slovensku. A tým čo to čítajú v zahraničí ? Tým z nás musí byť poriadne zle.
Ján Melichárek (02.02.2010, 16:00)
Re: Očista SZ Autor: Pavel Ostrolucký (212.55.229.---) Dátum: 01.12.09 15:01 Na MZ - SZCHPH sa schválili stanovy a PP, no veľká sláva to nebude, lebo i keď sa niečo pohlo k lepšiemu, schválilo sa to bez predchádzajúcej úpravy a návrhov s ešte väčšími chybami ako boli doteraz - čo sa úkáže následne ako bumerang. Čo sa týka MS o tom nebolo z radov prezídia ochota rokovať. Menšie OZ môžu čakať, že budú znova diskriminované ešte pred vyhlásením súťaže v podobe nesplniteľných limotov. Konštatovanie EKS ostalo po starom - z radov špičkových chovateľov nie je ochota víjsť v ústrety chovateľom s klasickými hodinami, potrebujú hodinárov len nato, aby im robili percentá ! Ďalej sa odklepli dva národné preteky - bez udania logiky. Prvý : GOTHA - nikomu nezáleží na tom, že jedna tretina chovateľov si pretek podľa podmienok FCI - nemá do čoho počítať. Druhý: OOSTENDE - najnáročnejší pretek na prepravu /najnákladnejší/, pritom nám stačia podmienky na splnenie limotov u SUPER DLHÝCH TRATÍ - nad 700 km / hlavná vec je tá, že vyhovieme POLIAKOM a MAĎAROM, / RUMUNOM / nakoľko sa má tiež poriadať za ich účasti. To že 50 % Slovenska tento pretek nevyhovuje nikoho kompetentného vôbec netrápi.
Milan Klačan (02.02.2010, 17:09)
Kompetentných to naozaj netrápi. Za všetkým sú peniaze a osobný prospech. Národný pretek s čo najväčšéj v zdialenosti a čím viac nasadených holubov=väčší balík peňazí=viac %.Ideálne by bolo aspoň 6 (šesť) národných pretekov a povinne pre každého člena. Rodové krúžky oveľa drahšie ako v Česku.S takého balíka tiež niečo kvapne. Keď sa niečo pokazí na prepravnom aute alebo vozíku: skutočná cena opravy je oveľa menšia ako tá čo sa predloží na papieri. Keď sa kupuje krmivo na krmenie pri dlhých pretekoch, tak sa "účtuje" trhová cena a pritom je to väčšinou kúpené za bagateľ od nejakého "družstevníka", ktorý to niekde sprivatizoval. Proste na papieri všetko v poriadku.Ovca je celá a aj vlk je nažratý! Takže ten AUDIT-kontrola financií čo ste navrhovali si myslím , že nič neodhalí. Tým nechcem povedať , že ich netreba skontrolovať!
Igor Barbírik (02.02.2010, 17:24)
pani Kačan aj Melichárek tu ste trocha prestrelii tie dlhé trate su potrebné a nigdo nikoho nenuti aby tam dal holuby a tý čo tam daju si to zaplatia
Milan Klačan (02.02.2010, 17:52)
Pán Barbirík , volám sa Klačan a nie Kačan.Nikto tu nechce zrušiť dlhé trata. Ja vám verím , že si ich zaplatíte a buďte rád , že na to máte lebo nie všetci si to môžu dovoliť. Tu ide o to aby tá cena na prepravu (cena za jedného holuba) bola cena reálna a nie prehnaná. Lebo keď bude vysoká tak každý si to nebude môcť dovoliť.To máte pravdu , že Tí čo si tam dajú holuby ich zaplatia, ja dodávam , že Tí čosi ich tam nedajú si ich nezaplatia.
Igor Barbírik (02.02.2010, 18:56)
pan Klačan omluvam že som vynechl písmenko.Pán Melichárek má moju podporu ale nemiešate vzniknuté problemy z dlhými tratami ani ja si nemožem dovolit rozhadzovat .A odkial viete aká bude cena prepravy ked ešte není známy prepravca.Chcete my nahovorit že niektorí chovatelia nebudu mat 0.7O až 1 euro na holuba na pretek Ostende?ved tam budu večinov nasádzat okolo 3 holubov málo gdo tam dá 1O ks preto nerobte stoho strašika a nezavadzajte chovatelov preto riešme problémy ktoré su podstatné a ktoré zaujímaju všetkých.
Oldrich Savara (02.02.2010, 19:02)
Už som si myslel, že som dal zrozumitelne najavo ako sa pozerám na situáciu v OZ - CHPH Senica. No čítam, ako som vťahovaný do tejto kauzy a moja osoba osočovaná odporcami ing.Chytilovcov na stránkach DF len preto že som dal otázky. Nikdy som netvrdil, že som bez chýb, tie má každý, nech sa už tvári ako objaviteľ alebo vynálezca.Niekde na týchto stránkach DF som už uviedol,že ak som niekomu ublížil tak sa ospravedlňujem a prial by som si aby mi bolo odpustené. No ale k príspevku p. Černého. V roku 2008 neboli holuby tochto chovateľa zaradené do výpočtu pretekov mladých na základe rozhodnutia výboru OZ - CHPH Pezinok, čiže nie mnou (zápis si dostal ). Dôvod, nedodaný vytlačený zoznam párovania rodových krúžkov k čipom.Ty si doručil len ručný opis akejsi listiny. Pri otázke ako si prišiel na tákúto možnosť si " konštatoval " že si vymýšlam a že v OZ CHPH Senica je tento postup samozrejmosťou. Po obdržaní rozhodnutia od OZ - CHPH Pezinok si požiadal o prestup späť do OZ - CHPH Senica a bolo Vám i s manželkou vyhovené. V tedy si si myslel, že môžeš na jeden EKS lietať na tri či čtyri evidencie. No a ak máš teraz na holubníkoch tri samostatné EKS o niečom to svedčí. Apropo : V roku 2009 si už v OZ - CHPH Pezinok podal evidencie ( máš ich celkove 3 alebo 4 ) v zmysle platných predpisov tak ako sme vyžadovali v tedy keď si nebol zaradený. A pre p.Tahotného,je pekné,že sa pána Černého zastávaš ale druhý krát si over skutočnosti. Možno si sa priklonil k jeho interpretácii len preto, že Vás spája aj MOTOKROS .
Milan Klačan (02.02.2010, 20:28)
Pán Barbirík nemyslím si , že som odbočil od témy. Je to môj názor na spomenutú vec. Nemusíte so mnou súhlasiť. Za to , že máte iný názor sa na Vás hnevať nebudem. V tom sa s Vami zhodnem , že vyjadrujem tiež veľkú podporu takým ľudom ako je p. Melichárek. Je určite viac oblastí, kde sa porušujú stanovy a P.P. SZ, len odvahu pravdivo pomenovať veci má málo chovateľov !!!
Ľubomír Hovančík (02.02.2010, 21:06)
Váženy pán Melichárek, na tom čo som "vtedy" napísal na tom stále trvám. Prezident u mňa stratil kredit potom čo zoči voči vyslovil, predom a.... a preto som napísal čo som napísal. Stalo sa, či udialo sa čo sa udialo doteraz sám to nezmením. "Ak vedúceho chvália všetci podriadení, alebo všetci ho kritizujú nie je to dobré" povedal môj priateľ. Osobne som pracoval na poste vedúceho a nebolo mi čo závidieť, ale pointa toho je tá, že niektoré rozhodnutia vedúceho sú pre niektorých pracovníkov tvrdé musí to byť a za slovom si musí stáť . Čiaru nemal kto urobiť. Prezident je taký, že chce byť s každým za dobre tak čo k tomu dodať, a keď je pravda , že aj v prezidentovej ZO urobili prešľapy a prepieklo sa im to nemám čo dodať. Zareagovať nezareaguje nikto, lebo by bol automaticky zatiahnutý do diskusie. Pán Gornaľ svoje napísal, p. Blahovsky v snahe ojasniť niektoré veci zostáva v tom sám, a ostatným to tak vyhovuje, p. Dudzik svoje napisal v časopise Poštový holub, tak nie je čo riešiť. A s odstupom času som si sám pre seba povedal, že nemá význam búchať hlavom proti múru. Ak sa Vám podarí v tejto veci niečo urobiť tak budete mať môj obdiv. Tá spomínaná čiara by bola ako aj do istej miery vyvolala určitú vlnu nespokojnosti, ale vyriešilo sa to v záujme nepoškodenia ostatných CHPH. Chvíľu by boli kefrali všetci, ale boli by sme všetci zároveň spokojní, že nemôžeme brať veci na ľahkú váhu v PP a čo bude následovať v tejto sezóne???? A poviem Vám že ma už nebaví ani diskutovať, lebo mi to pripadá ako mlátenie ....... Budem sa starať iba o to, aby naša OZ mala splnené všetky naležitosti,a aby v októbri po kontrole nebolo o našej OZ ani čiarka. Slovák vždy zostane iba Slovákom . "Lovu zdar, alebo Zlomte väz", lebo sa mi zdá, že to už nie je Letu Zdar.
Ján Melichárek (03.02.2010, 11:56)
Autor: Oldrich Savara (---.84-47-115.t-com.sk) Dátum: 02.02.10 19:02 PS: Pre pána ŠAVARU Nielen p. Černý ale nezávisle od neho sa mi ozývajú ďaľší chovatelia akým spôsobom ,,TO"tam vediete už som Vám povedal najdite si ten čas a zavolajte mi. Na to aby ste vedeli , čo o Vás kolujú aké NEGATÍVNE zvesti nie je táto rubrika určená .To viem a bez urážok Vám predvediem po telefone ako predpoveď počasia . www.peklo.cz No čítam, ako som vťahovaný do tejto kauzy a moja osoba osočovaná odporcami ing.Chytilovcov na stránkach DF len preto že som dal otázky. ..... Priala by si to väčšina aby ste boli v prvom rade človekom, holubárom a až potom čestným funkcionárom No ale k príspevku p. Černého. V roku 2008 boli holuby tochto chovateľa zaradené do výpočtu pretekov mladých na základe rozhodnutia výboru OZ - CHPH Pezinok Tááááááák a kto riadi výbor čiže ............ p.Šavara Bola to otázka CTI alebo ZÁVISTI a potupy ,že si niektodovolil vybehnúť na miesta VIP OZ Pezinok A pre p.Tahotného,je pekné,že sa pána Černého zastávaš ale druhý krát si over skutočnosti. od.Melichárek Tieto od p.Tahotného sú jasné ale tie Vaše p.Šavara sú pokryvené potriesnené krvou cti nevinných. ZASMEJME SA:p.Šavara pre p.Tahotného Možno si sa priklonil k jeho interpretácii len preto, že Vás spája aj MOTOKROS . a Melichárek pre p.Šavaru Ale -Pán Šavara- takéto tvrdenie by som nevynášal ,,ani na detské ihrisko pri detskéj šarvátke o trojkolku PS: Samozrejme, že toto tu nepatrí ale život je tak krátky a treba sa zamyslieť a vykonať TO podstatné v ŇOM www.zahorak.sk
Milan Blahovský (03.02.2010, 12:56)
Pán Melichárek, neviem či je cieľom vašich príspevkov ma prekonať v diskutovaní, ale to budete potrebovať ešte 749 nejakých príspevkov či ich kópii a to dá trocha zabrať....:-))))))) Hovorme však vážne. Ide vám podľa mojich dedukcií o poukázanie na nedostatkov v práci výboru OZ Senica, o poukázanie nesúhlasu s výsledkom oblastnej konferencie OZ (viď úvodný váš príspevok.) Nebolo by vhodnejšie pre vás riešiť to iným spôsobom ako nekonečným opakovaním resp. kopírovaním príspevkov v tomto DF ? Mám pocit, že takýmto spôsobom spôsobujete svojmu konaniu negatívne hodnotenie.
Ján Melichárek (03.02.2010, 15:57)
Nejde o rekord: Len táto kauza neskončí logom: Psy štekajú a karavána ide ďalej. Za dverami je ,,Jar" a aj ľady začnú praskať. Keď som s prepáčením vyprovokoval p.Hovančíka tak to ,,UROBÍM" aj článkom pre p.Chytila,p.Kureka, p...... zo Západu - najlepšie Royale Federation Colombophile Belge aby ho začali obletovať a konfrontovať ,,západné média" a názov článku : primerane priliehajúci,,Kabát z ostudy" p. Blahovsky v snahe ojasniť niektoré veci zostáva v tom sám, a ostatným to tak vyhovuje, p. Dudzik svoje napisal v časopise Poštový holub, tak nie je čo riešiť. A s odstupom času som si sám pre seba povedal, že nemá význam búchať hlavom proti múru. PS: OZ Senica si svoje problémy vyrieši a To bude ešte zaujimavé. - Negatíne konanie znamená - nerobiť,neriešiť. - My zbrane nezložíme Príjemný a nikým nerušený večer Vám praje www.zahorak.sk
Zdeňek Adamík (03.02.2010, 15:58)
Milane, a co tak z jiné bečky: psal by tu pan Melichárek a další, kdyby se zavčasu našlo v kauze OZ SE adekvátní, čestné řešení? A mimo to u nás se tomu říká, že je občas potřeba zatřepat tím pomyslným kobercem. Jestli mi rozumíš?
Oldrich Savara (03.02.2010, 15:58)
Už som oznámil,že sa s p. Melichárkom nemienim baviť o niečom čo nebolo jeho témou č.1 a je mi lúto,že sa prepožičal a nechá sa inšpirovať rečami o tom aký som. Aký som, to viem ja najlepšie a preto som reagoval tak ako som reagoval a som presvedčený, že sebareflekxia nikomu nemôže uškodiť. Uvedomujem si, že vlastne som to ja, proti komu sú zamerané posledné príspevky v tejto téme i keď stále nechápem z akého dôvodu. Asi nie preto, že som sa iba pýtal. A pokial ide o ing. Chytilovcov tak iba nesúhlasím s tým, že by mali byť pranierovaní len oni. Poukázalo sa na nedostatky a to je správne, len sa mi nevidí ak zatvárame oči nad ostatnými nedostatkami ktoré mali aj iné OZ CHPH. Tomu sa ako hovorí ? Podľa môjho názoru je to tiež zametanie pod koberec ale to je už pre mnohých neprijemná pravda. Pán Melichárek naposledy, prestante pranierovať moju osobu a vrátte sa k Vašej pôvodnej téme. Chcem Vám pripomenúť, Zväzové dokumenty na ktoré by som sa mohol oprieť v tejto Vašej neuváženej kampani proti mojej osobe.
Oldrich Savara (03.02.2010, 16:13)
I keď si Zdeňku otvoril bečku len pre Milana, odpovedz mi, si presvedčený o neostatkoch len v OZ Senica ?
Milan Blahovský (03.02.2010, 16:37)
Zdenku moje IQ mi dovoľuje to pochopiť, len neviem či to je tá správna cesta na dosiahnutie cieľa. Pri zatrepaní prašivého koberca sa môže trepajúci aj pridusiť prachom hlavne ak má naň alergiu.
Zdeňek Adamík (03.02.2010, 16:58)
No to máte kluci oba pravdu. Jen, podle mne, ale mohu se mýlit , protože nemám patent na rozum jste začali asi ne zcela dobře? Třeba: kdo je v řídícich funkcích v OZ SE, kdo mohl ovlivnit průběh a výsledky závodů ve svůj prospěch? Kdo z toho měl skutečný prospěch? A to prosím OPAKOVANĚ! U nás, pokud se jedná o opakovaný, slušně řečeno, přestupek proti PP, je to kvalifikováno jako přestupek závažný s přiměřeně tvrdým dopadem. Ano i v ostatních některých OZ došlo k porušení svazových předpisů, to je objektivně zjištěná pravda, i když vrabci cvrlikají už dlouiho o jistém OZ, kde prý to snad bylo i při letech ze zahraničí "přikryto", ale budiž nebylo zjištěno. Ale měl tam z toho někdo osobní prospěch? Nebo to byly jen lidské chyby? Já nechci opakovat historii, to tady dělá pan Melichárek a některé to štve, protože ... A Vy dva kluci jste dostatečně inteligentní na to abyste si dovedli představit, kam to dál může vést...
Milan Klačan (03.02.2010, 17:42)
Veď práve to p.Šavara pravdu hovoríte alebo píšete, keď tvrdíte ,že nedostatky sú aj v iných OZ. Keď p.Melichárek a spol. vyriešia svoje problémy vo vlastnéj OZ tak je nejaká šanca , že ukážu aj ostatným cestu ,alebo ím dodajú odvahu.
Ota Waldhauser (03.02.2010, 19:35)
Vy si pane Klačan myslíte že si OS-ZO budou schopný vyřešit problém sami u sebe,ano možlá jen lidské selhání. Tu manipulaci roky zpátky, to co OS Senici vyhovovala všem rozhodně asi ne, pokud p. Melichárek a hrstka se ctí chovatelskou nedostane i veřejnou podporu nás, kteří máme co společného při měření a účasti na sportovním žití PH. Vzor tohoto všeho je L.Z. Jun.CUP a nakonec to odnesou chovatelé do budoucnosti. Ps. koberec je veký, vejde se tam i p. Melichárek.
Ľubomír Hovančík (03.02.2010, 21:15)
Pán Melichárek myslite si, alebo Ste presvedčený, o tom, že Ste ma vyprovokovali??? Najprv som sa vás chcel opýtať, či nemáte čo robiť keď mate toľko času študovať tieto udalosti a vyťahovať stehy zo zahojených rán. Chcem, aby Ste to jasne pochopili a zároveň si precvičim písanie na počítači. Niekedy sa mi to zdá, že je to ako s našou vládou všetci sú nespokojní každý si otvára "držku" niektorí mlčia v rade a smejú sa nad tým o čom tzv, diskutujeme. Poznám veľa z našich radou, ktorí majú heslo môžu diskutovať a nereagujú aj keď majú rozumné názory, alebo aj iné . A keď prídu voľby všetko ide po starom. Osobne Vám nebránim v tom, ak to "UROBÍTE". Ale ja si myslím, že Ste sa zahryzli do sústa, ktoré neprehltnete. Na adresu SZ už iba toľko ak bolo možne odstupiť svoju hlavu ponúkol iba jeden. Výhovorka bola, že delegati nemali mandát na zvolenie do funkcii, iba p. Sudor. Myslím si, že ak OZ vyslala na Zjazd delegáta tak je schopný aj do funkcie. Ďalšia bola že, voľby nie sú predmetom zjazdu. To beriem Ale koľký verejne vyhlásili, že sa vzdajú funkcii???? Chcú sa tam udržať do olympiady??? Do kedy???Alebo ako to je vlastne ??? Bolo toľko položených otázok a kde sme sa dostali????Každý si to vysvetli po svojom! Ak by si každa ZO urobila poriadok doma, nasledne v OZ nemali by sme toľko zaujimavosti na diskusii. Nezaujíma ma to ani to nechcem vedieť trvám na to čo som napísal urobim všetko, aby moja OZ splnila čo je napísané v Stanovách SZ a na ostatné veci ...viete čo. Žiadam Vás nekopírujte moje texty v ďalších diskusiách. Nepokúšajte sa ma vyprovokovať, lebo to nemusí dopadnúť dobre. Zbytočne sa zosmiešnite. Ak mate problem bývam v obci Torysa, všetci ma tu poznajú , alebo si zistite moje číslo a zavolajte mi pokecame ale takto som diskusiu na túto tému ukončil. Mňa zaujímajú PH nie "Kecy" ďakujem za porozumenie. Mám a nielen ja všetci sa máme čo učiť:" Holubárenie je veda čo sa naučíť jednoducho nedá"
Ján Melichárek (04.02.2010, 07:55)
Nie - nevyžívam sa v tom verte mi,že ma nenapadlo dráždiť ,,Ildigó". Sme len radoví chovatelia, takže zo sústa je treba odhrýzať i keď má špatnú chuť. Nevzdám TO. www.zahorak.sk
Milan Klačan (04.02.2010, 09:39)
Súhlasím s Vami p.Walhdauser , že p.Melichárek a spol.,ktorý verejne deklarujú zaviesť do tohto športu poriadok,čestnosť a čistotu to budú mať ťažké zmeniť túto ANARCHIU, ktorú dopustili tí čo majú "v rukách moc".
Milan Lenárth (04.02.2010, 10:18)
Nechcel som už diskutovať, ale musím stále budem tvrdiť, že OZ Senica si malo p. Chytila vyriešiť sama za závažné porušenia poriadku. Mala ich odvolať z funkcii a KRK Senice mala chovateľov potrestať veď má nato právo , preto hovorím poriadok musíme robiť odspodu , komisie v ZO musia pracovať zodpovedne a vzájomne sa kontrolovať ak zistia priestupky hneď ich riešiť, ale mi zisťujeme ,že niekde je KRK duplovaní funkciou vo výbore , alebo niekde inde tak sa potom nedivme , že je to tak. Nemôžeme žiadať od prezídia aby robil poriadok za nás a tiež nesúhlasím zo zasielaním dokumentácie ku kontrole v mesiaci október a robenie majstrov Slovenska od stola, má sa to robiť priebežne a bude pokoj, kontroly sa musí zúčastniť aj štatutár oblasti spolu s vycvikárom OZ, aby sa videlo ako sa kontrola v októbri robí a to by malo byť v nových pravidlách vypracované a určené, aby nevznikali podozrenia z manipulácie a raz a navždy bude pokoj.
Robert Molnár (04.02.2010, 12:41)
Briatoreho v F1 vyriešili za chvílu. tak prečo neskoncovať aj s Chytilovcami_
Robert Molnár (04.02.2010, 12:43)
a zabudol som dodať že s každým nečestným chovateľom!
Jozef Cuboň (04.02.2010, 12:58)
Ani ja som už nechcel diskutovať k týmto problémom, ale na rozdiel od pána Lenárta si nemyslím, že konať malo len OZ Senica. V prvom rade malo konať prezídium a jednoznačne sa zbaviť takéhoto funkcionára. Ak by totiž bol odvolaný z prezídia, ľahšie by sa pristupovalo v OZ k jeho prípadnému potrestaniu a odvolaniu. Som toho názoru, že ak ho prezídium neodvolalo, týmto nepriamo potvrdilo, že sa ničoho nedopustil a OZ ho nemá začo odvolať. Ak ho teda neodvolal zjazd, ani prezídium, v skutočnosti ho vo fúnkcii potvrdili a tým mu vystavili doklad o jeho bezúhonnosti, čím zároveň napľuli do tváre všetkým tým, ktorí chceli očistiť SZ CHPH od takýchto neduhov. Neviem pochopiť, ako možme trestať v ZO člena, ktorý je váženým a bezúhonným členom prezídia. Týchto problémov sme už do budúcnosti mohli byť ušetrení, ak by bol býval záujem. Problém tak len tlačíme pred sebou a nabaľuje sa, ako snehová guľa a môže nadobudnúť obludných rozmerov. Mohlo to byť vyriešené pred nastavajúcou sezónou. Nechcem si ani domýšľať, čo sa musí udiať, aby sa konečne takéto problémy začali radikálne riešiť.
Ján Melichárek (04.02.2010, 13:13)
V novom roku sme si priali a netušili.......čo nás čaká Páni nerozčulujte sa ,,Nová" sezóna začne ,holuby budú pretekať a priebežne sa môžu doťhovať všetky ,,resty" z minulého obdobia. ....schody sa umývajú zhora ale musíme vidieť na medzipodlažie aby sme bez zábradlia nespadli. Takže: p o m a l y...a...k o n š t r u k t í v n e www.zahorak.sk
Milan Lenárth (04.02.2010, 13:30)
pán Cuboň, samozrejme ani ja som nemyslel iba Senicu, ale pán Melichárek je odtiaľ, rozdiel je len v tom, že KRK Senice neurobilo vôbec nič a preto to vyplávalo na povrch, o mnohích problémoch iných organizácií sa ani nevie, lebo KRK tam pracuje a previnilcov rieši, iba tam kde je bratričkárenie a nie je kontrola nastáva takáto situácia a preto som písal, že poriadok odspodu nahor aj keď sa schody umývajú opačne. Podnetov bolo dosť a každý by si mal zametať pred svojim prahom.
Peter Grék (04.02.2010, 14:03)
Páni, uvedomte si jedno - chcete tu "riešiť" prezídium a p. Melichárek dokonca prezidenta (na ecoteam.cz) - ľudí , ktorí pre náš šport už niečo urobili a dokázali, čoho dôkazom je aj to, že sme si ich sami do týchto funkcií zvolili z našich vlastných oblastných združení??!!! Pán M.Lenárt a Ľubo Hovančík to správne naznačili, kde treba začať! Pán Melichárek - bez urážky - vo vlastnej ZO Šaštín a potom dalej vo Vašom OZ Senica! A keď Vás potom OZ deleguje ako delegáta vhodného na post v prezídiu - prosím - ľudí ochotných robiť pre tento šport je stále menej a menej...a pri tom čo tu čítam na fóre sa im niekedy čudujem že to ešte chcú robiť! Neváľajte vinu na prezídium, ale v prvom rade by kritika mala ísť do Vašich vlastných radov - nepoznám skutočne vývoj a pomery vo vašom OZ, možno sa mýlim ale mám z toho dojem že Vám bolo dobre nechať všetku robotu na Chytilovcoch, len sa viesť "v háku" a nič nerobiť - sem tam zdvihnúť ruky na konferencii a ide sa ďalej. Pán Melichárek nemierim týmto príspevkom len na Vás, lebo vidím že už píšete "pomaly a konštruktívne", možno aj iné OZ sú v štádiu kde bola OZ Senica pred nejakým časom... Viete o koľkých oblastných združeniach nie je v zápisoch (ako spomína Ľubo Hovančík vo svojom príspevku) ani čiarka? V troch! Opakujem v troch - OZ Pezinok, OZ Topoľčany a OZ Kežmarok. Nepíšem to preto že som členom jednej z nich, píšem to preto aby ste nevideli len OZ Senica ale pozreli sa na vlastnú prácu vo vlastnej ZO a OZ. Lebo tam skutočne treba začať. [%sig%]
Jozef Daníšek (04.02.2010, 14:34)
Pozdravujem pán Cuboň.Výborné postrehy.Veľmi sa mi páčil postreh "Ak ho teda neodvolal zjazd,ani prezidium v skutočnosti ho vo funkcii potvrdili a tým mu vystavili doklad o absolutnej bezúhonnosti"K tomu však treba dodať,že prezidium si sebe zároveň vystavilo osvedčenie o "absolutnéj skorumpovanosti"celého prezidia.Preto sa treba skloniť pred pánom Melichárkom ako bojuje.Niekedy to vypadá ako boj "nahého v tŕni"Len on v skutočnosti bojuje i za tú mlčiacu masu chovateľov.Ale ako sme sa dozvedeli od pána Blahovského z jeho príspevku.Prichádza "Veľlky PIATOK" kedy zasada prezidium.Tak si počkajme na rozhrešenie.Amen.
Igor Barbírik (04.02.2010, 14:53)
Pan Hovančík celkom vám nerozumiem o akých zahojených ranách to píšete tu sa jedná o podvodi člena prezídia a to sa týka všetkých členov ZVEZU takže aj vás to znamená že tým členom v OZ Senica treba pomôct a nie strčit hlavu do piesku a čakat jak to dopadne inač nás to môže postihnut všetkých Pan Lenárt pretože tento problém je večších rozmerov priklánam sa ktomu čo napísal pan Cuboń a vždy podporím členov ktorý maju zaujem na slušnom čestnom chde ZO , OZ aj SZCHPH
Milan Lenárth (04.02.2010, 15:20)
Neviem ako to napísať lopatistickejšie ako teraz, pán Melichárek musí zvolať mimoriadnú konferenciu a to tak, že bude mať dvojtretinovú väčšinu OZ CHPH na svojej strane, na nej vyslovia nedôveru a odvolajú terajší výbor a zvolia si nových funkcionárov do všetkých orgánov a potom nová KRK začne disciplinárne jednanie voči členom za ich priestupky z minulej sezóny a potom môže udeliť tresty , až po trvalé vylúčenie . Dotyčný sa môžu odvolať na prezídium, a ak prezídium podrží členov bývalého výboru OZ CHPH potom si už úplne podpíli konár.Keď potvrdia rozhodnutie výboru tak ukážu cestu ako riešiť problémy a v mnohých oblastiach sa to zlepší. Tiež sa prikláňam k čestnosti a slušnom chode všetkých OZ CHPH bez rôznych špekulácií a podvodov.
Igor Barbírik (04.02.2010, 15:49)
Pan Lenárt aj to je jedna z možnosti len trška tažšia a netreba dvojtretinovu ale len nadpolovičnu večinu a pri hlasovaní musi byt s každého klubu po 3 členoch a nie ako to opisuje pán Melichárek
Milan Lenárth (04.02.2010, 15:55)
P Barbirík dvojtretinová preto, aby bola väčšia istota, že niekoho neprehovoria a skončí to fiaskom, a potrestajú p. Melichárka za hanobenie mena, alebo niečo podobné tesná nadpolovičná menšina stačí, ale lepšie je ak ich bude viac.
Ján Melichárek (04.02.2010, 15:59)
A na záver: Všetci sú v očakávaní: Áno páni čaká sa na ,,Veľký piatok " a podľa rozhodnutí PREZÍDIA sa bude pokračovať ďalej. Nenecháme jabloň v záhrade i keď je vzrastom veľká,ale má napadnutý kmeň a než úroda dozreje jablká sú hnilé . PS:p.LENÁRT zaslúžite si moju úctu a obdiv ............ som rád za každý príspevok.......aj za tie negatívne.....pretože nám všetkým ide o to isté :Rovnosť....Spravodlivosť.... Poriadok...ale hlavne o radosť z H O L U B Á R E N I A na úrovni a bez korupcie.. www.zahorak.sk Vtip: Čo sa stane chlapovi keď mu klesne IQ pod 50 ... začne menštruovať..
Ľubomír Hovančík (04.02.2010, 21:30)
Pán Barbirík "zahojené rany" ...... čas zahoji všetky rany aj tie zo sezóny 2009. 98-99% CHPH nezaujíma to čo sa deje na SZ, v problémových OZ, hoci aj v OZ Senica. AK sa nemýlim : OZ má mať min.80 členov- 3.ZO. Každá ZO má svojich funkcionárov, tak isto aj OZ. "Možno" nejakú kontrolnú komisiu. Neviem ako u Vás, ale u nás si "tá špica" konkurenciu stráži. Riešite problém na ktorý Ste prišli v októbri -novembri, ale ja sa pýtam kde bola celá OZ boli od 1.5. do 31.7.???????????? Zopár dotknutých sa ešte ozýva, ale a čo tí ktorím sa čo to prepieklo? Spravodlivosť tu tak skoro nebude verte či neverte. kym sa to netýka ich samých a toto je aj spôsob ako "odfajčiť" konkurenciu za chybu na ktorej majú všetci podiel. Novú sezónu mame už tu a teraz sa tu rieši problém minuly. Problém je ten, že nikto ani z Vás ani na SZ nechce byť ten zlý, ten sudca ..... nikto si nechce priznať že pochybil a urobil chybu, že sa tým nezaoberali skôr. A keď začne naplno nová sezona tak 99,8 % CHPH nebude sedieť a čítať internet a riešiť "daný- minulý" problém. Ak si pozriete iné diskusné príspevky napr. Peter Grek stačia posledné dve vety. A ja už len: vyvarujte sa starých chýb, poučte sa z nich a začnite znova od podlahy..........................................................a potom možno aj Letu zdar.
Zdeňek Adamík (04.02.2010, 21:58)
A právě s tím všichni pachatelé počítají. Tak jim to prosím, nežerte!
Igor Barbírik (04.02.2010, 22:26)
Pan Hovančik v Šuranoch sme mali podobne problemi ale najprv zasiahol zvez a nakoniec sme si ich vyriešily sami a som presvečený že už to pojde tak jak má
Július Krško (05.02.2010, 09:24)
Nepamätáte sa prečo vylúčili pána Petrániho z našich radov? Alebo v Kopčanoch sú iné problémi a iný ľudia.
Ján Melichárek (05.02.2010, 14:45)
p. Hovančík súhlasím s Vami,že indicie(alebo príznaky správanie sa prezídia) vykazujú ,že s daným problémom nemienia nič urobiť. A do určitého času budú ignorovať aj ohlasy DF, ALE ...keď im F.C.I. oznámi isté skutočnosti spísané na petičnom hárku a zverejnené na http://www.fcipigeons.com a z tohto dôvodu nemôžu Pošt.Holuby krajinu reprezentovať na hociktorej výstave v EU. A môže to vyjsť i s menným zoznamom. A može sa to stať.:???,,? Spravodlivosť tu tak skoro nebude verte či neverte. kym sa to netýka ich samých a toto je aj spôsob ako "odfajčiť" konkurenciu za chybu na ktorej majú všetci podiel. Novú sezónu mame už tu a teraz sa tu rieši problém minuly. Problém je ten, že nikto ani z Vás ani na SZ nechce byť ten zlý, ten sudca ..... nikto si nechce priznať že pochybil a urobil chybu, že sa tým nezaoberali skôr. A keď začne naplno nová sezona tak 99,8 % CHPH nebude sedieť a čítať internet a riešiť "daný- minulý" problém. www.zahorak.sk
Ľubomír Hovančík (06.02.2010, 17:21)
Pán Melichárek nepochopil Ste to. Ja som nemal na mysli indicie ako Ste ich nazval(alebo príznaky správanie sa prezídia). Mal som na mysli ZO-čky a OZ-tky na území SR. A ten poriadok / od podlahy/ sa musí začať tvrdou rukou urobiť v ZO-čke a postupne hore. Niekto to musí urobiť a niesť aj funkčnú zodpovednosť. Minimálne predsedovia ZO a tak dále..... A ešte: Chytilovcov teraz "všetci chcú ukameňovať"ale kde boli a čo urobili tí čo dnes kričia, vtedy keď sme mali olympijských víťazov a zistilo sa, že ................?????? kde boli všetci na Slovensku??????????????????????? Nebolo Diskusné fórum čooo??? .".......píšem to preto, aby ste nevideli len OZ Senica ale pozreli sa na vlastnú prácu vo vlastnej ZO a OZ. Lebo tam skutočne treba začať."- Napísal to môj veľmi dobrý kamoš. P.G. P.S. S tým kopírovaním textov už to nie je zaujímavé a trápne.
Jozef Daníšek (06.02.2010, 18:27)
Pán Hovančík. Už som nechcel diskutovať,pretože som chcel počkať na výsledok zasadnutia prezídia SZ. Ale ste mňa jemne nakopli. Myslím to nakopnutie v dobrom.Pýtate sa vo svojom príspevku,kde boli všetci,čo dnes kričia.Nuž musím Vám povedať,že ja osobne som kričal i "vtedy",keď nebolo diskusného fóra.Bol mi uverejnený článok v denníku Roľnické noviny pod názvom" Mafia a letu zdar".Ten istý článok bol uverejnený i časopise "Letu zdar".To bol poprask.Na základe kde akých tlakov dokonca i pán Matuška v tomto uvedenom časopise napísal,že mi už nič neuverejní.Výsledok!!Mnou kritizovaný chovateľ získal zlatu olympijskú medailu a následne pre podvody mu SZ zastavil činnosť .Dokonca doživotne.Len viete čo je na tom najzaujmavejšie?Že vo vedení SZ sú skoro tí istí, čo tam boli i vtedy a nič sa nechce zmeniť k lepšiemu.Tak sa sám seba pýtam.Ako je to možné????Že i po tak dlhej dobe sme nepoučitelní a neriešia sa veci hneď v zárodku.
Zdenko Žofaj (06.02.2010, 19:41)
Keď sme mali olympijských víťazov, tak bola vo vrcholových orgánoch SZ CHPH skoro ta istá garnitúra, ako aj teraz, menovite KUREK, DUDZIK, ŠIŠKA, CHYTIL a terajší predseda ÚKK, KASAN DUŠAN. Týmto chcem poukázať na to, že ak nebudeme mať vo vrcholových orgánov SZ CHPH zástupcov typu Blahovský, Krajčik a im podobných, tak to bude stále to isté tak, ako to je. Podobné to je aj v ZO a OZ, kde sa všetko triešti, rozdeľuje na malé celky, dopisujú sa chovatelia, aby bol predpísaný počet v ZO a OZ, kde to ovládajú dvaja, traja chovatelia a keď sa dostanete do tohoto začarovaného kruhu /viď p. Melicháreka/ ak chcete niečo zmeniť, ako sa to ma robiť podľa PP, Stanov SZ CHPH, tak sa stanete nežiadúcim /samotárom/, s toho vyplýva staré dobre porekadlo, KTO CHCE S VLKMI ŽIŤ, MUSÍ S NIMI VIŤ. Takže, ak sme chceli niečo zmeniť, tak sme mali vyslať na mimoriadny zjazd takých delegátov, ktorý by zrobili zmenu vo vedení SZ CHPH. Za ten stav, aký je vo vedení SZ CHPH si môžeme sami, lebo sme si ich my všetci zvolili a ťažko je teraz plakať nad rozliatym mliekom. Teraz budeme musieť čakať, na ďalšiu príležitosť, keď sa bude dať urobiť zmena vo vrcholových orgánoch SZ CHPH.
Rudolf Málik (06.02.2010, 19:42)
Pán Hovančík, ale prezídium musí byť príkladom pre ZO a OZ ako riešiť problémy a nie naopak. Tak ako vyriešilo Senicu je totálny výsmech. Chceme aby sme mali poriadok od základných inštitúcií. Ale ako postupovalo prezídium po zistení KK ? PS: Tie kopírované texty sú vo väčšine prípadov vecné k téme a nie jedna babka povedala
Peter Matalík (06.02.2010, 20:04)
Tak,tak-p.Žofaj.
Zdeňek Adamík (06.02.2010, 21:11)
23.1.2010 (21:37) Odpovedať # X Ďuso Tak kedy sa konečne slovenský zväz rozhýbe a prebudí zo zimného spánku a predloží nejaké info o prevádzke TS,veď na jar 2012 tu má byť olympijsky holubník a ten by mal reprezentovať SLOVENSKO vo svete alebo to bude opakovanie neschopnosti organizátorov / prezídia SZ /o nečinnosti a neprehľadnosti ,,práce,,svojích komisií ako na tohto ročnej CV?? Pán prezident,dokázali ste aspoň po niekoľko týždňovom odstupe CV zosumarizovať príjmy a výdavky??? Normálne na výstavách OZ to ide do pár hodín po ukončení výstavy. Ale ako každý diskutujúci ,tak ani ja neočakávam odpoveď od zodpovedných /prezídia SZ /na aktuálnu situáciu.Je to proste o aroganci moci a nerešpektovanie členskej základne,no proste a jednoducho ,je už po voľbách. A zase nic? A co pán Ekonom už to má vyhodnotené? A daňové přiznání odvedené?
Jozef Cuboň (07.02.2010, 09:00)
Neviem, či som dobre pochopil p. Hovančíka, ale v tomto prípade vôbec aspoň podľa mňa nejde o Chytilovcov, prípadne OZ Senica. Tu ide o to, aby sme merali rovnakým metrom všetkým. Tu vôbec nie je podstatné to, či sa takéhoto konania dopustil ten, alebo iný, podstatné je to, že k tomu došlo. Som presvedčený, že keby sa takýchto konaní dopustil radový člen, poriadok by sa s ním robil od ZO až po prezídium. Na tomto celom je nepochopiteľné to, že ak je to člen prezídia, tak prezídium a myslím ani Ústredná kontrolná komisia nekoná a čaká sa, že sa to vyrieši samo zdola. Možno sa to aj stane, až tento problém vyhnije, ale toto môže trvať dlho a času nie je nazvyš.
Jozef Obselka (07.02.2010, 11:17)
Clen prezidia = imunita
Zdeňek Adamík (07.02.2010, 11:44)
Člen prezidia = příklad pro ostatní. Zkrátka NÁŠ VZOR!
Igor Barbírik (07.02.2010, 12:18)
Pani predstavitelia prezídia ing Kurek-Dudzik-Śiška-Chytil-Kasan ked ste vylučili pana Petrányho a dalšim členom dali zakaz vykonávat funkcie v ZO-OZ na viac rokov a vylučili OZ šúrny na 2 roki zo všetkých sutaži čim ste poškodili všetkých členov OZ ste nemali žiadné problémi ale ked sa to týka pana Chytila a OZ Senica a aj viacerých OZ ako aj vašich tak mate problem vyniest tresty?? ak ano potom nemáte čo robit v tých funkciach !
Ján Melichárek (07.02.2010, 13:54)
DOST DOBRÝ POKUS: Deń čo deň sa zvyšujú tlaky aby sa ukončila táto téma DF . Jedná sa nielen o špičku ľadovaca ,,Chytilovcov" a ich tzv.VAZALOV´ˇspriaznencov tzn. že páni HROZEN A BEŇÁK sú obviňovaní,že na základe ich informácií jednám a vkládam ďaľšie karty do hry. Nepočítajte s Tým -pokiaľ mi zavolá p.Chytil a verejne sa ospravedlní. Páni zdá sa Vám že,vo svojom jednaní som svojím vystupovaním nesvojprávny?? Info bude konkrétnejšie a popísané formou KTO -KDE a za ČO. A možno začnem zvrchu. A panfletov bude 13. www,zahorak.sk
Milan Klačan (07.02.2010, 16:28)
Pán Hovančík spomínate tu bývalých naších olympijských víťazov, ktorí.............= podvádzali. Buďte konkrétny a menujte ich, lebo nie všetci podvádzali. V minulosti neboli takéto možnosti oboznámiť cez internet - diskusiu chovateľskú verejnosť ohladne podvodov a hlavne znečinnosťou SZ , ktorý sa spolieha na sezónu,ktorá sa blíži! Ani nie za mesiac sa už bude každý venovať páreniu holubov,odchovu mláďat a potom príprava na závody! Čas pracuje pre nich. Prečítajte si pozorne článok p.Žofaja, tí lúdia sú tam už veľmi dlho a hlavne robia to ZLE! Je načase aby ich vystriedali Blahovský a spol.! Píšeta, že poriadok by sa mal robiť od spodu čiže inými slovami od MO,OZ, ale ako to majú "chápať " tie MO a OZ , kde sa pracuje a preteká čestne. Čo myslíte aký majú názor na Kúreka a spol.? Toto nieje len kauza Chytilovci tu je už ten pohár plný!A nech Vám to letí:Letu zdar.
Ivan Nemec (07.02.2010, 20:07)
Pani, zaujimava debata i ked sa niekedy straca "nit". Od zaciatku chcete (chceme) nieco riesit. Aby sa riesenie dostalo na spravnu cestu, niekolko citatov zo Stanov SZ a Disciplinarneho poriadku SZ: Stanovy: Oblastná konferencia 1. Je najvyšším orgánom OZ CHPH, ktorú zvoláva výbor raz za l rok a tvoria ju delegáti ZO CHPH. Mimoriadnu oblastnú konferenciu zvoláva výbor v prípade, že o to požiadajú 2/3 členov ZO CHPH. Disciplinárny poriadok: Disciplinárne orgány 1. Ako disciplinárne orgány 1. stupňa pôsobia: a, výbor ZO CHPH - proti členom ZO b, výbor OZ CHPH - proti členom výboru a kontrolnej komisie ZO CHPH c, ústredný disciplinárny senát SZCHPH - proti členom výboru a kontrolnej komisie OZ CHPH - proti členom VZ SZCHPH - proti členom ústrednej kontrolnej komisie SZ CHPH - proti členom Prezídia SZ CHPH 2. Ako disciplinárne orgány 2. stupňa pôsobia a, výbor OZ CHPH - proti rozhodnutiu výboru ZO b, ústredný disciplinárny senát SZCHPH - proti rozhodnutiu výboru OZCHPH c, prezídium SZCHPH - proti rozhodnutiu ÚDS SZCHPH Cize mimoriadnu konferenciu zvolava nim. 2/3 clenov ZO a SZ ma riesit vybor OZ a KK OZ. Cize ak clenovia vyboru OZ Senica porusili PP mal ich riesit UDS SZ. UKK a KK len poukazuju na priestupky, nie su organmi na riesenie priestupkov. Priestupky clenov maju riesit vybory ZO, priestupky vyborov ZO ma riesit vybory OZ atd.
Ján Melichárek (08.02.2010, 11:57)
Dobrý deň Pán Nemec ,,Pointa sa nestráca" len nie je nikoho kto by verejne priznal ,že robili pernamentne chyby či už úmyselne alebo z ľahkomyselnosti či nedbanlivosti.Je však daný počet pochybení a nielen za OZ Senica a rok 2009 .Ja poukazujem na riešenie v našej OZ 02. Prečo kompetentní neurobia závery k týmto previnilcom....-LEBO majú samy za nechtami. .......A nie je to len o pretekoch ale o peniazoch s ktorími narábajú ako.... keby im patrili
Lubomír Jasovský (08.02.2010, 21:46)
Dobrý večer, je smutné, že peniaze ktorými prispievame do zväzu sú pre nás obyčajných chovateľov tabu!!! Prečo nemá prístup k informáciam,veď chovateľ tam každý rok prispieva!Nikto nenapíše o celoštátnej výstave,stredoeurópskej(2008) ani o testovačke(2008,2009).To všetko má byť verejné a nie schované pod pár slovami príjem a výdaj. Z čoho chceme urobyť olympiadu, keď nedokážeme C.V. ani testovačku priviesť do zisku?Alebo je to schválne? Veď ľudia sú hlúpi len nech platia a mi sa tiež zaplatíme po svojom. Tento článok neni namierený voči žiadnej osobe, ale je to moje vyjadrenie nespokojnosti s finančným chodom nášho SZCHPH!!!
Zdeňek Adamík (24.02.2010, 16:00)
a co třeba tak?: http://www.pipa.be/en/newsandarticles/news/vlucht-naar-de-toekomst-persconferentie-npo-nederland >
Igor Barbírik (24.02.2010, 18:50)
Pan Adamik skôr alebe neskôr to čaka aj slovenský zvez je to len otázka času. Mali by si to prečítat funkcionári z OZ Senica
Zdeňek Adamík (24.02.2010, 19:04)
Jak se u nás říká: "Chytrému napověz..."
Igor Barbírik (24.02.2010, 19:16)
pan Adamik ja som na tých stankach skoro každí večer su tam dobré članky mam dobrý translátor adresy som dal na diskusné forum su tam výdea aj dražba
Zdeňek Adamík (24.02.2010, 19:30)
No já zase ne až tak často, ale mám dobré kamarády, kteří, když se tam něco dobrého vyskytne, nebo potřebují pomoct s překladem (ne každý translátor je kvalitní), tak mě na to upozorní. Sám tam kouknu tak maximálně jednou týdně. Spíše řeším ty desítky mailů a skype denně.
Igor Barbírik (24.02.2010, 19:44)
Ja mám stho regionu Brabant 2000 kamarátov
Ing.Zdeněk Horák (26.02.2010, 07:57)
Je vidět, že na západě to jde jinak. Český svaz včera oznámil finanční výsledek CV Lysá nad Labem 2010. Cituji: I přes nižší účast tj. 1062 chovatelů, byl zisk z této akce 92.874,- korun.
Jozef Cuboň (15.03.2010, 07:07)
Nikde sa nemôžem dopátrať finančnej správy z CV. V ČR bola výstava neskôr a finančný výsledok je zverejnený už takmer mesiac. Myslím si, že je treba nášho superekonóma odbremeniť od toľkých povinností, pretože na takú drobnosť, ako je finančné hospodárenie nemá čas.
Peter Matalík (15.03.2010, 07:27)
Aj ja si myslím,že by to už mohlo byť zverejnené.Podľa mojích informácii CV čo sa týka finnčného zisku dopadla dobre.
František Dohňanský (25.03.2010, 21:05)
Akosi je ticho pred búrkou. Čo sa deje, všetko je vyriešené alebo je to tak ako v SZ CHPH, riešenie zametené pod stôl.
Jozef Daníšek (25.03.2010, 21:49)
To je klam pán Dohňanský.Teraz nastal čas intenzívneho vymýšľania intríg a kľučiek.Tak ako vždy.Nič prekvapujúce.
Ján Melichárek (11.04.2010, 11:51)
Ján Melichárek, Šajdíkove Humence 93 PSČ 906 07 Oblastné združenie chovateľov poštových holubov SENICA Ing. Peter Chytil Slnečná 948 908 48 Kopčany ODVOLANIE proti disciplinárnemu trestu. Podľa § 7 Práva členov ods. 5. Obhajovať svoje práva všetkými prostriedkami, ktoré mu umožňujú tieto stanovy alebo iné platné právne normy, ktoré upravujú prácu a život zväzu. Podľa § 8 Povinnosti člena ods. 2. Je povinný chrániť dobré meno zväzu, jeho orgánov i členov. Podávam odvolanie proti disciplinárnemu trestu (bez udania čísla) zo dňa 24.2.2010 ktorý vydal výbor OZ SZ CHPH SENICA zo dňa 24.2.2010 v Kopčanoch ktorý podľa § 1 neposkytuje základné normy právneho dokumentu a preto nenadobudol právnu moc (je neplatný). Disciplinárny trest ktorý upravuje podľa § 1 Všeobecné ustanovenia bod 2. Podľa § 27 Stanov SZ CHPH vydáva Valné zhromaždenie ako vykonávací predpis, tento disciplinárny poriadok. Odôvodnenie: Disciplinárny trest neobsahuje základné formálne náležitosti, ktoré podľa zákona č. 67/1971 Zb. Správneho poriadku v znení neskorších predpisov má obsahovať rozhodnutie správneho orgánu. Vôbec v rámci „rozhodnutia“ – disciplinárneho trestu nie je uvedené poučenie o odvolaní a taktiež nebol v rámci celého tohto konania dodržaný procesný postup orgánu, ktorý disciplinárny trest vydal, či už z hľadiska disciplinárneho poriadku alebo Správneho poriadku. Disciplinárny orgán vôbec nespísal s mojou osobou zápisnicu v rámci disciplinárneho konania, pričom použil proti mojej vôli zvukové zariadenie, na ktoré nahrávali moju výpoveď, pričom o tejto skutočnosti ma vôbec nepoučili a taktiež som disciplinárnemu orgánu nedal k nahratiu zvukového záznamu svoj súhlas. Nie som si vôbec vedomý toho, že by som sa dopustil disciplinárneho previnenia, nakoľko som na internetovom fóre publikoval len svoje názory, čo mi umožňuje i Ústava Slovenskej republiky v čl. 24 ods. 1, citujem: „Sloboda myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery sa zaručujú. Toto právo zahŕňa aj možnosť zmeniť náboženské vyznanie alebo vieru. Každý má právo byť bez náboženského vyznania. Každý má právo verejne prejavovať svoje zmýšľanie.“ Disciplinárny trest považujem za účelový, tendenčný a umelo vykonštruovaný. Vzhľadom na vyššie uvedené žiadam preto, aby výbor Oblastného združenia chovateľov poštových holubov Senica prehodnotil uvedené odvolanie, a zrušil ho v plnom rozsahu. V Šajdíkových Humencoch 16.3.2010 Ján MELICHÁREK V Šajdíkových Humencoch 16.3.2010

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené