Program Prezidia

Igor Barbírik (29.01.2010, 15:09)
Bolo tu spomenuté že 6.2 .2010 je zasadnutie prezidija zaujímalo by ma a myslím že nielen mńa aký je program a aké témy sa budu prejednávat.
Milan Blahovský (29.01.2010, 15:50)
1. Privítanie a prezentácia 2. Kontrola plnenia uznesení 3. Príprava a zvolanie Valného zhromaždenia 4. Návrh rozpočtu a plnenie rozpočtu za rok 2009 5. Celoštátna výstava 2010 a zúčtovanie 6. Rôzne 7. Prehliadka a výber priestorov na TS Je to od 5.-6.2.2010
Eduard Buček (29.01.2010, 15:55)
Dobre by bolo doplniť bod podrobná kontrola pokladne . A toto zverejniť.
Daniel Krajcik (29.01.2010, 16:19)
:) :) :) Sorry, Igor.
Daniel Krajcik (29.01.2010, 16:26)
Omyl, myslel som p. Buceka. ... Kontrolu pokladne riesi KK.
Eduard Buček (29.01.2010, 20:43)
OK. len či bude zverejnený podrobný rozbor pokladne ?
Rudolf Málik (29.01.2010, 20:48)
Danko prepáč ale z KK si prezídium si po poslednej kontrole urobilo figurínky do makovišťa.
Igor Barbírik (02.02.2010, 13:04)
čau Milan mohol si uviest aj miesta výberu pre Testovačku, napísat že jedno je v Seredi a to druhé v KOPčANOCH !! Myslím že Sered je dostupnejšia pre všetkých chovatelov!!! A prezídium by malo a je povinné poskytovat informácie chovatelom o diani vo ZCHPH na týchto VEB stánkach su nato vytvorené a chýba tam aj zučtovanie testovačky Krškany. Milan ospravedlnujem sa neber to osobne ale len teba Daniela sa da spytat ostatný su jak hluchý zvon
Milan Lenárth (02.02.2010, 15:47)
Tá testovačka by mohla byť aj u mňa v Martine , alebo na Orave, Spišskom Podhradí proste hocikde malo by sa urobiť výberové konanie , sponzoring a všetko okolo toho a presne vyčísliť kolo bude stáť holub a finálový pretek dať najmenej 500 km vzdialenosť a odviesť to s nejakou oblasťou , alebo komerčným pretekom mladých holubov, aby to bolo čo najlacnejšie.Ak sa to bude vykazovať do nulového zisku nikdy nebude jasno ako sa s peniazmi narába. SZ CHPH je nezisková organizácia.
Ján Melichárek (02.02.2010, 15:53)
Sered je dostupnejšia pre všetkých chovatelov a finálový pretek dať najmenej 500 km vzdialenosť a odviesť to s nejakou oblasťou , alebo komerčným pretekom mladých holubov, aby to bolo čo najlacnejšie Idete chalani výborne. Sú tam ludia ktorí by to vedeli a veríme im.Pr.p.Navrátil www.zahorak.sk
Július Krško (09.02.2010, 09:37)
Je už niekde zverejnené uznesenie prezídia z 5.-6.2.2010 ?
Ján Melichárek (09.02.2010, 15:42)
Nato by som bol i ja zvedavý. www.zaáhorak.sk
Július Krško (12.02.2010, 18:16)
Vážení, to už naozaj nikoho nezaujíma, že o čom rokovalo dva dni na zväze naše prezídium? Ďalej sa pýtam, čo už nestojíme našemu vedeniu ani zato, aby nás po týždni informovali načom sa dohodli a načom nie? Ale členský príspevok už vypytujú. Nieje to hanba?
Milan Blahovský (12.02.2010, 18:37)
Zápisnica má byť v najbližších chvíľach zaslaná na môj mail a následne bude zverejnená. Včera bola overovaná a pripomienkovaná členmi prezídia.
Július Krško (12.02.2010, 19:02)
Ďakujem pán Blahovský.Vy ste asi jediný na svet súci.
Zdeňek Adamík (12.02.2010, 20:40)
A to ti kdo Milane slíbil? No ale sttejně vlastně nevím jak dlouho na Slovensku trvá chvíĺa. Asi víc než dvě hodiny...To by ani nějaký ten šíleně zamilovaný na babu tak dlouho nečekal. No a u nás se také říká: "Nechval dne před večerem".
Milan Blahovský (12.02.2010, 23:00)
Je skoro 23.00 a žiaden mail nedorazil, tak snáď zajtra. Neoficiálnu verziu zápisnice mám doma, ale na web pôjde až oficiálna. Vydržať.
Milan Blahovský (13.02.2010, 13:51)
Zápisnice na webe.
Zdeňek Adamík (13.02.2010, 14:02)
Výborně, takže už vím co to znamená po slovensky: "Chvíĺa".
Igor Barbírik (13.02.2010, 16:56)
Ta zapisnica je výsmech chovatelom clého slovenska
Zdeňek Adamík (13.02.2010, 17:12)
A aj ČESKA. Ale především, a to zejména těm českým chovatelům, kteří dělali kontroly, jezdili jak idioti na údajné místo startu na kterém nikdo nebyl, potom do Dubče atd. atd. Pokud to nejde na Slovensku, tak by se Morava vůči tomuto měla postavit a nepřijímat OZ SE do žádné kooperace na DT!!! Dále bojkotovat všechny soutěže, kterých se tito experti hodlají zúčastnit. No a ty další přehodnocení termínů a obsahu usnesení ze dvou loňských zjazdů prezidiem, viz. náznaky v odst. 2 Zápisnice; tak tomu fakt nerozumím. Nebo že by někdo jiný? Ale tomu já ani rozumět de facto nemusím.
Igor Barbírik (13.02.2010, 17:48)
Previnilci OZ Senica do komisií zvezu Svarny, Havel tak toto je už nehoráznost miesto trestu povýšenie. Mvdr Struhar ked zosnuli vnímaju tak pan doktor Śvec sa musí v hrobe obracat! gdo týchto ludí navrhol ? myslím že asi to bol pan Śiška Nič konkretne o ekonomike CV výstavy ako dopadla Nič o testovačke Krškany Nato maju členovia platit príspevky ,aby prezídium mohlo chodit po Olimpiadach a výstavach na ktoré sa vynakladaju nemale prostridky. Ale ked maju riešit problemy a informovat chovatolsku verejnost ,všetko zmecu zo stola a nehoraznov zapisnicov sa im vysmeju Pýtam sa načo su nam ziazdy a delegáti ked nám zvolia takýchto funkcionárov S
Jozef Cuboň (13.02.2010, 18:42)
Hovorí sa, že každý národ má takú vládu, akúsi zaslúži. Pre chovateľov poštových holubov to platí dvojnásobne. Neviem to nazvať iným slovom, ako úplná ľahostajnosť ku všetkému, čo sa okolo nás deje. Je nám úplne jedno, koľko stojí napr. krúžok na holuba, aj keď je takmer o 100 % drahší, ako napr. u susedov v ČR. Sme úplne ľahostajní k tomu, čo sa deje, výstavy sú stratové, ceny vstupného vysoké, bežné sa stávajú podvody pri štartoch, kde sa prepisujú časy a miesta vypúšťania, len aby to niekomu vyhovovalo. O tom, že nám to je jedno, svedčí skutočnosť, že z asi 5.000 chovateľov to kritizuje hrstka odvažlivcov a drvivá väščina je k tomu benevolentná, nevšímavá. Zhruba o mesiac zasadá VZ. Je dosť času na to, aby sa delegátom uložilo cestou OZ, aby bol zvolaný mimoriadný zjazd, ktorý by rokoval o odvolaní prezídia, čím by sa vytvorila možnosť konečne začať s riešením problémov.
Rudolf Málik (13.02.2010, 20:42)
Ahoj Milanko Kde nájdem prílohy zo zasadnutia prezídia z 5.6.2. 2010 ? Kde nájdem vyúčtovania za CV á TS ? Dakujem Uznesenia boli prijaté jednomyseľne. V Nitre 06. 02. 2010 Zapísal: RNDr. Daniel Dudzik Správnosť zápisu overil prezident Zväzu Ing. Juraj Kurek: .................................................. Príloha č. 1: Správa o hospodárení Zväzu za rok 2009 Príloha č. 2: Návrh rozpočtu na rok 2010
Peter Matalík (14.02.2010, 00:59)
Všetko sa to má začať "zdola".Poverení delegáti z OZ,tam je tá správna cesta.Lenže,ak je niekto nespokojný vo vlastrnej Zo ,vyzve výbor na odstúpenie z funkcii,odsúhlasi sa tajna volľba nového výboru ZO a znova si zvolia pôvodný resp,bývalí výbor-potom o čom to je!Kritika je , vízia chuľ niečo urobiľ minimálna.Som z toho sklamaný.Osobne nemám abmície pracovať v SZ.Aj kôli tomu sa nezapájam do diskusie SZ.Je to však jednoduché.Ak si zavolajú delegáti všetkých OZ a budú mať spoločný názor/ zloženie výboru ...../.Tak to nieje žiaden problém.Ale.......
František Ištvánek (14.02.2010, 10:33)
Můj NÁZOR Souhlasím s kolegou Matalíkem. Všechno je jednoduché. Začít se "ZDOLA". Dole pod schody, je největší špína, která se musí nejdříve řádně uklidit,. Pak se postupuje schod po schodu až nahoru. Ti co "nahoře jsou" a delší dobu se tam drží, oni to dobře vědí, jak to vše funguje. Oni vědí, že "dole", se málokdy lidi řádně domluví a nikdy nepotáhnou za jeden provaz. Pak je též mnoho lobistů - což jsou osoby prosazující vlastní zájem, či zájem skupiny u činitelů, kteří disponují pravomocemi a kompetencemi státní moci a jejích subjektů v hospodářských, kulturních, politických, společenských, ale i privátních a dalších oblastech života. A no tomto to všechno stojí. Sám za sebe, můžu konstatovat (protože se angažuji v jiné oblasti), jak je to mnohdy jednoduché. Ve většině případů je to lenost, ale i nevědomost (a taky i velká neschopnost), mnohých těch, kritiků. Někteří kritizují stále dokola, ale sami neumějí stvořit kloudnou smysluplnou větu a to i bez gramatických chyb. Takto totiž se držím 19 let ve vedoucích funkcí v jiné oblasti. A nemyslím si, že je to dobře. Chce to nové lidi a nové směry. Všichni jsou nahraditelní. Jenom se musí chtít s tím "něco" udělat. V současné naší společnosti, se stále neumí diskutovat. Jakýkoliv jiný názor (dobrý nebo špatný), mnohdy vede k napadání a někdy i nenávisti protistrany. Je to problém v mnohých ZO se sjednotit - mít jeden názor na věc. Tento jeden NÁZOR ze ZO, by měl zvolený delegát preferovat a niko-li, pak při hlasování upřednostňovat své EGO. Proto je dobré, se pevně držet dobrého a nikdy nikomu nepřát zlé. Ale taky nikdy neříkat N E, když myslíme A N O. To dělají diplomaté! Nikoho se nebojme víc než sebe samého. V našem nitru však sídlí soudce. Je jím svědomí, které nezklame a na něm záleží víc než na souhlase celého světa. Nic nečiňme proti jeho radám. Navždy si pamatujme, že mluví velmi tiše, a když ho budeme ustavičně přehlížet, ztichne úplně. Toho se vyvarujme! Při takovém myšlení, nebudou mít žádní představitelé - problém, nám všem předložit na stůl vyúčtování (např. finanční a podrobně) - MÁ DÁTI = DAL. Jak je to jednoduché. S tímto přístupem, změníme (anebo potvrdíme) každé "vedení" všude... ANO nebo NE...? [%sig%]
Jozef Cuboň (14.02.2010, 16:26)
Na rozdiel od p. Ištvánka si nemyslím, že schody sa zametajú zdola. Ako on, tiež som bol vo vedúcej fúnkcii, možno v inej oblastí, ako on. Ja možno na rozdiel od neho som mal svoj názor a za tým som si stál i v časoch tzv. totality a dokázal som ho presadiť pred i po revolúcii. Napriek tomu si nemyslím, že i keď sa často vyjadrujem kritický, že neviem vytvoriť zmysluplnú vetu, i keď ako klasik hovorí " chybička se vloudí". To, že viacerí kritizujeme stále dookola, je dôsledok toho, že kritika nepadá na úrodnú pôdu, tí čo sú kritizovaní si z toho zatiaľ nič nerobia. Verím ale tomu, že toto nebude trvať donekonečná. Ak totiž budeme spokojní s daným stavom, tak to jednoducho môžeme všetci zabaliť a tlieskať podvodníkom a týmto ich podporovať. Súhlasím s ním v tom, že je problém zjednotiť názor v ZO na určitý problém. Demokracia je ale aj o tom, že ak názor získa väčšinu, v ZO sa stáva záväzným pre všetkých, teda ho musím , resp. mal by som ho presadzovať aj napriek tomu, že s ním vnútorne nesúhlasím. Možno kritika vyznieva, ako by som či už ja, alebo iní prial niekomu niečo zlé, vždy v rámci svojej bývalej profesie som bol vedený k tomu, že za chyby sa platí a to by malo platiť stále. Čo sa týka diplomatov, týchto uznávam v ích vyjadrovaní, ak však robia chyby, nemožno ích strpieť - myslím tie chyby a za ne by tiež mali platiť. Nuž a čo sa týka toho - Má dati = dal - to by mala byť základná rovnica pri každom finančnom pohybe, teda pri kažnom účtovaní od ZO až po Prezídium. S týmto by nemali byť žiadné tajností. Sú to naše finančné prostriedky a o ích pohybe by sme mali vedieť všetko. Dobré účty robia dobrých priateľov a aj keby sme mali na niečo doplácať, ak je to dôvodné, nemal by v tom byť problém. Problém nastáva pri zahmlievaní, alebo pri nedostatočnom odôvodnení. Vysvetlenie v tom to mi zatiaľ chýba.
Igor Barbírik (14.02.2010, 22:26)
Pan Ištvánek nemôžem svami suhlasit o zametani schodov zdola ,ked budete zametat 2 a 3 schod všetká špina sa znova zosunie na ten prvý. Tento spôsob zametania schodov bol dobre zauživaný za bývalej ery a v dnešnej dobe hlavne u menežerov ,funkcionárov a riadiacich pracovníkov pri zbavovaní sa a prepuštaní nepohodlných lidí. Pan Ištvanek aj upratovačka vám povie že poriadne poupratovat schody sa daju len zhora a to platí aj o funkcinároch a ich nekvalitnom riadení akejkolvek organizácie Aj ked má niegdo titul a ovlada pravopis tak to ešte neznamená že má patent na všetko ,ale práve týmto ludom záleži natom aby ty dole boli nejednotný a vtedy si možu robit beztrestne čo chcu. Ked si niekto myslí že povie že CV bola stratová a členov má za hlupákov ktorí si nevedia spočitat kolko je 1+1 a vstupné ktoré je 10 eur plus ostatné prijmy je na velkom omyle
Peter Fiľarský (14.02.2010, 23:16)
Po doterajších poznatkov s dianím vo zväze nie je až tak prekvapujúci bod 7 časti I. Uznesenia zasadnutia Prezídia SZ CHPH, konaného v dňoch 05. – 06. februára 2010, týkajúci sa schválenia návrhu na zloženie disciplinárneho senátu, ako to, že toto uznesenie bolo prijaté j e d n o m y s e ľ n e . Ak by bolo prijaté iným pomerom hlasov ako jednomyseľne, až tak by som sa nad ním nepozastavil a možno ani naň nereagoval. Ale v tomto prípade to skúsim aspoň, resp. najprv takto. Vážený pán Ing. Juraj Kurek prezident SZ CHPH Akademická 4 949 01 Nitra e-mail: szchph@agroinstitut.sk Využívajúc svoje práva, v súvislosti s povinnosťou člena Slovenského zväzu chovateľov poštových holubov (ďalej len „zväz“) vyplývajúce z § 6 ods. 3 a § 7 ods. 2 stanov zväzu, po prečítaní Zápisnice zo zasadnutia Prezídia zväzu, konaného v dňoch 05. – 06. februára 2010 (ďalej len „zápisnica“), ktorá bola zverejnená na webovej stránke zväzu dňa 13.2.2010 si Vás dovoľujem osloviť a v prípade, že sa stotožnite s mojim názorom, z titulu vážnosti Vašej funkcie požiadať o prijatie potrebných opatrení a zjednanie nápravy. V časti I. pod bodom 7 uznesenia zápisnice prezídium schválilo návrh na zloženie disciplinárneho senátu, v ktorom sú aj dvaja členovia prezídia zväzu. Pokiaľ sa tento návrh týka ústredného disciplinárneho senátu (ďalej len „ÚDS“), čo predpokladám, tento návrh nie je v súlade so stanovami a disciplinárnym poriadkom zväzu a je v rozpore so základnými pravidlami nielen správneho konania. Podľa § 5 ods. 1 písm. c) disciplinárneho poriadku, ako disciplinárny orgán 1. stupňa pôsobí ÚDS zväzu proti členom výboru a kontrolnej komisie OZ CHPH, členom VZ zväzu, členom ústrednej kontrolnej komisie zväzu a členom Prezídia zväzu. Podľa § 5 ods. 2 písm. c) disciplinárneho poriadku, ako disciplinárny orgán 2. stupňa pôsobí prezídium zväzu proti rozhodnutiu ÚDS zväzu. V prípade, že by prezídiom schválený návrh na ÚDS, v ktorom by boli dvaja členovia prezídia, bol schválený aj valným zhromaždením, v prípade akéhokoľvek odvolania proti rozhodnutiu ÚDS, by sa schválení členovia prezídia zúčastnili v tej istej veci na konaní ako členovia dvoch disciplinárnych orgánov, na dvoch stupňoch konania, pričom disciplinárny orgán druhého stupňa má konať nezávisle na prvostupňovom, nehovoriac už o prípadoch, ak by mal byť riešený v prvom stupni člen prezídia, ktorý by bol zároveň aj členom ÚDS (vystupoval by ako súdený a zároveň ako sudca). Keďže prezídium ako disciplinárny orgán 2. stupňa, kontroluje a rozhoduje o vydaných rozhodnutiach ÚDS ako disciplinárneho orgánu 1. stupňa, funkcie v nich by mali byť nezlučiteľné. Dúfam, že prezídium seba reflexívne predloží nový návrh, ktorý bude v súlade s platnými predpismi alebo že valné zhromaždenie aktuálny návrh zamietne a tento neschváli. Považujem za potrebné uviesť, že v tom nie je nič osobné, keďže navrhovaných členov ÚDS osobne nepoznám a nechcem sa ich týmto ani v najmenšom dotknúť, ale mojim dôvodom osloviť Vás bolo a je predísť možným nežiaducim nezrovnalostiam, aby sa už aj tak dosť rozčerená hladina diania vo zväze aspoň čiastočne upokojila a nie ďalším nesprávnym krokom ešte viac rozvírila a aby členovia zväzu už nemuseli viacej čítať v oficiálnej zápisnici z pracovného stretnutia prezídia zväzu a Ústrednej kontrolnej komisie s funkcionármi oblastných združení, že nám ide o opätovné získanie dobrého mená zväzu vo svete, ale aby sme písali a čítali, že nám ide o jeho udržanie a zviditeľnenie. Čakajúc na Vašu odpoveď S úctou V Stropkove dňa 14.2.2010 Ing. Peter Filarský v. r. Od. 23,14 hod.
Zdeňek Adamík (15.02.2010, 08:19)
Pane Filarský - velmi dobře. Když jsem si přečetl předmětné zápisy napadly mne podobné myšlenky. A ještě další: jak mohli hlasovat o sobě členové prezidia (jednomyslně), jaký je účel tohoto konání? A když už to někdo s jistým cílem (záměrem) navrhl, proč ti, kterých se to týkalo se alespoň nezdrželi hlasování? Tak mi to připadá, že mají velmi nízké, ba skoro se blížící nule, povědomí o Svazových dokumentech (pro Vaši i když slabou útěchu Vám mohu říct, že u nás to není v tomto smyslu o mnoho lepší), nebo a to je to horší, mají členskou základnu takříkajíc "na háku". Ať je to tak, či tak, měli by se nad sebou zamyslet a řádně se připravit na každé jednání a také se nebát přiznat, že něco nevědí... Tento způsob účelového jednání je tak průhledný, až přímo směšný. V OZ, kde údajně měli a stále mají málo funkcionářů, jak mi to vloni zdůvodňovali, a proto tam úspěšná dvojice musí prakticky dělat všechno, se najednou najde, přebytek funkcionářské energie, kterou "vrhne" obětavě, ve prospěch všech, do disciplinárného senátu. S ohledem na to, jak se v loňském roce vypořádali s interními problémy ve smyslu závažného opakovaného porušování PP ve vlastní OZ, tedy SE, pochybuji, a nejsem jistě sám, že se budou schopni vyrovnat s takovými úkoly na úrovni celého Svazu. O jejich, s tím spojeném kreditu, ani nemluvě.
Milan Lenárth (15.02.2010, 13:33)
Prečítal som si zápisnicu a tiež som zostal udivený a nechcel som reagovať, ale musím návrh na zloženie disciplinárneho senátu nemôže na VZ prejsť, veď je to totálny nezmysel a ten čo ho navrhol nepozná stanovy ani disciplinárny poriadok, pán Fiľarský to napísal správne , ako môže byť členom disc.senátu niekdo z prezídia a dokonca člen zo Senice spamätajte sa teraz ste sa zosmiešnili poriadne, návrh v takom zložení nemôže prejsť sú tam dosadený posluhovači niektorých funkcionárov potom sa Vám budú riešiť problémy v úplnej pohodičke. V ďalších komisiach sú tiež ľudia, ktorí sú z OZ Senica, neviem kto ich tam dosadil ,ale myslím že niekdo z prezídia. Výstava bola zisková,/ okolo 9500 eúr/ čo sa mi páči takže sa netreba báť zverejniť komu patrí zato poďakovanie, všetky veci majú byť zverejňované a členská základňa informovaná, aby nevznikali reči.Prikláňam sa k p. Fiľarskému a tiež žiadam o zjednanie nápravy a podaní iného návrhu, tiež žiadam , aby návrh na nový disc. poriadok,výstavný a rokovací poriadok dodaný včas a zverejnený na stránke zväzu, aby delegáti VZ mohli k nemu zaujať stanovisko ktoré nebude ich , ale širokej členskej základne , ktorú budú reprezentovať.
Jozef Daníšek (15.02.2010, 15:52)
Pozdravujem.Po prečítaní zápisu mňa napadla iba jedna,jedina myšlienka.Takto vypadá "Arogancia moci v praxi".Žiaľ nedá sa k tomu nič iné povedať ,ani nič iné dodať.Čo je na tom najhoršie ,je fakt, že je to na škodu celéj chovateľskej obce.
Milan Blahovský (09.03.2010, 11:27)
Vzhľadom na opakované otázky ohľadom školenia výcvikárov a členov KK podávam upresňujúcu informáciu. - Školenie výcvikárov a členov KK sa uskutoční dňa 27.3.2010 v Nitre ( po zasadnutí VZ ) - bod. č.9. uvedený v programe pozvánky na zasadnutie prezídia dňa 12.3. je iba súčasťou programu prezídia. Ďakujem za pochopenie.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené