Chovna stanica Natural

Branislav Barčin (18.02.2010, 12:58)
Pekny den vsetkym, v tejto diskusii a aj v niektorych inych som sa dopocul, ze sa daju zakupit holuby priamo z chovnej stanice Natural a dokonca aj s dovozom na Slovensko. Snazil som sa najst na webe nejake dodatocne informacie zial bezuspensne, stranka Natural mi v tomto tiez nijako nepomohla. Chcel by som sa teda spytat ci mi viete dat nejake blizsie informacie ako postupovat ak by som teda chcel nejake holuby zakupit priamo z Naturalu, bez nutnosti tam vycestovat. Dopredu dakujem za odpoved
Štefan Nochta (18.02.2010, 13:36)
...matuska@ecoteam.cz
Oldrich Savara (18.02.2010, 13:36)
Branislav ! Mladé r. 2010 bude dovážať ing, Matuška Stanislav, obrate sa priamo naňho.
Daniel Krajcik (18.02.2010, 14:52)
Nazdar, Brano. Mozno sa mylim, ale mam ten dojem, ze tieto mladata su bez rodokmenov.
Branislav Barčin (18.02.2010, 15:12)
Vdaka za info, skusim napisat p. Matuskovi - len ma osobne prekvapilo, ze som na webe nenasiel nejake blizsie informacie k tomu... Dano - ako to myslis - skratka objednas si nejake holuby ale dostanes len mlade s kartickou a netusis akych ma predkov - cize to moze byt uplne hocijaky holub akurat ze ma belgicky kruzok ? Ma niekto z vas skusenosti s tymito holubmi ?
Robert Molnár (18.02.2010, 15:55)
Na Slovensko ich donesú v marci ale objednávali sa minulí rok a aj sme ich vyplatili minulý rok. V LETU ZDAR/novembrový/ boli aj rasy a podla toho sa dalo objednať.
Daniel Krajcik (18.02.2010, 16:01)
Objednas si len liniu ... Janssen, Hofkens, S. Toye, ... atd.. Natural ti posle holuba a karticku, rodokmen nie. Neviem, ci to je z hladiska tvojich zaujmov ta najlepsia cesta.
Peter Matalík (18.02.2010, 16:40)
Ja osobne som mal v roku 2009 4ks./2 Marcelis +2 Stichelbaut/.Dano píše pravdu.Za cenu 37 Euro jedno mláďa aj s dovozom.Sú bez rodokmeňoch len s preukazom vlastníctva.Na ľavej nohe majú medený značkovač s nápisom Natural.Čo mám vedomosť mláďata prišli mne aj ostatným chovateľom v bezchybnom stave.Ja som ich usadil.2 mi zmizli doma .2 preleteli celý program OZ mláďat.Zvládli aj katastrofálny Přerov /270 km/-doletelo iba 40% ."Marcelis doletel druhý a "Stichebut tretí deň!Čo som však prekvapený aj ostatným chovateľom na Morave/podľa info. S.Matušky/ leteli dobre!.Aj samotný S.Matuška bol prekvapený.Jeho mali preletený aj Bochov.Som zvedavý,ako sa ukážu ako ročiaci.Zaradiť však zakúpené mláďata rovno do chovu to by som nerobil,hoci to bolo veľmi lákavé.Pekné,pevná kostra,výb.operenie.....
Zdenko Žofaj (18.02.2010, 16:52)
Keď som bol vlani v roku 2009 v Kassely, tak tam bol stánok firmy Natural, kde sa dalo objednať líniu, ako píše v horeuvedenom článku ing. Daniel Krajčik. Podľa mňa je to kupovanie mačky vo vreci, čo je skôr cesta naspäť, ako napredovanie dopredu. Ja ponúkam na www.zofa.sk , kolonka predaj holubov a ešte by bolo na predaj niečo naviac cca 10ks.
Zdeňek Adamík (18.02.2010, 18:19)
V Německu je pár chovatelů, kteří závodí jenom s holoubaty. A ti si v Naturalu koupí 40 holoubat a odlétají s nimi program. Kteří ho zvládnou výtečně jsou prodáni ostatní vyřazeni. A tak to za velmi nízkých nákladů a minima práce dělají rok co rok. Asi před dvaceti lety mi (nám) zajišťoval nákup těchto holoubat Ing. Václav Kasl. Úspěšnost asi 50% v závodech holoubat a pak šli do chovu. tehdy jsem si koupil Jansseny a Huyskens van Riel. Protože jsou v jednom holubníku holubi jedné krve, při troše štěstí lze získat i kvalitní chovný kus.
Branislav Barčin (22.02.2010, 12:46)
Dakujem vsetkym za odpoved, tak ako to napisal uz Zdenko Zofaj - pripada mi to ako kupovanie macky vo vreci, na druhej strane - tych par euro za vyskusanie nikoho nezabije a moze to byt urcite spestrenie.
Ing.Stanislav Matuška (22.02.2010, 18:51)
Nedá mně abych, jako zástupce firmy Natural Granen, nereagoval na výše uvedené příspěvky. Já jsem o systému nabídky holoubat podrobně informoval v časopise Letu Zdar. Tam jsem tlumočil skutečnost, že např. holoubata rasy Janssen jsou odchovávána tzv. na bázi holubů Janssen. To v praxi znamená, že chovná stanice Natural kupuje i originální Jansseny, ale rovněž tak holuby od výborně závodících chovatelů, kteří svých úspěchů dosahují s holuby janssenského původu. Holoubata jsou vybavena průkazkou o vlastnictví a kartou s nápisem Janssen. Je třeba si uvědomit, že ne každý z nás má 500 a více eur na nákup jednoho, snad výborného holouběte. Řada chovatelů si tak v Naturalu může udělat radost z "originála" za velmi mírnou cenu. Navíc bych si nedovolil tvrdit, že pokud vedle sebe postavím holoubě za 500,- a jako protiváhu cca 20 holoubat stejné rasy z Naturalu, že budu ve svém chovu úspěšnější právě z tohoto jediného drahého kusu. Nyní se bavím o průměrném chovateli. Ti špičkoví samozřejmě pracují na vyšší úrovni a holoubě v ceně přes 500, 1000 atd eur zařazují do svého chovu zcela cíleně, v zaměření na určitého konkrétního předka či linii. Já sice svůj chov doplňuji cíleně nakupovanými jedinci, přesto mně zajímalo, jak se budou holoubata z Naturalu chovat v praxi. Vloni jsem si tedy objednal 10 kusů Van Dyck a musím říct, že jsem byl jejich výkony velmi překvapen. Dva z nich se propracovali do mé TOP 15, tedy mezi nejlepších 15 holoubat, se kterými jsem závodil. Další se umístila mezi mými holoubaty na 18., 22., 23. a 28. místě. Ztratilo se jediné z té desítky a to byla všechna nasazena i na moravský závod Bochov. Myslím si, že holoubata z Naturalu představují výborný poměr mezi kvalitou a cenou. To je třeba si uvědomit. A jestli jsou to "mačky vo vreci", tak to nechám na úvaze každého z vás. Ale co je v holubařině jisté?

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené