Práca funkcionárov

Milan Blahovský (02.03.2010, 21:07)
Máme tu marec, presnejšie 2.3.
Podobne ako na jeseň 2009 bol stanovený istý termín na plnenie si vzájomných záväzkov a sme kdesi opäť na začiatku. Čakal som 48 hodín aby som dal šancu aj tým, ktorým teoreticky mohol zlyhať internet počas víkendu.
Podľa uznesenia prezídia a povedzme si rovno rokmi zaužívaného termínu je deň 28.2. dňom uzavierky zasielania evidenčných listov oblastných združení a základných organizácií týchto OZ, je aj zároveň dňom zaslania objednávok materiálu.
Už niekoľko mesiacov tu čítam ako sa kritizuje práca prezídia, kontrolnej komisie Zväzu a hľadá sa vinník tohoto stavu. Vymieňame si názory odkiaľ by mala smerovať "očista" - zhora či zdola ? Opäť raz mám možnosť skonštatovať ako kvalitne pracujú ľudia, ktorí sa dali zvoliť do pozície funkcionára. Čím to je, že máme problém vyplniť požadované tlačivo s požadovanými údajmi ??? Čím to je, že máme problém ho poslať prostredníctvom elektronickej pošty na adresu SZ ? Prečo sú v dnešnej dobe organizácie, ktoré si dovolia zaslať evidenčné listy vyplnené perom ??? To stále nechápete, že to čo požadujeme nie je z dôvodu aby sa vám pridávala práca, ale z dôvodu aby sa konečne raz urobil poriadok s evidenciou členov Zväzu, aby sa vytvorila databáza chovateľov, s ktorou bude možné pracovať ???
Teda usporiadať napr. chovateľov podľa roku narodenia, podľa dátumu narodenia, podľa evidenčných čísel, ktoré nový členovia nemajú rovnako ako evidenčné preukazy a pod. štatistické údaje.
Predkladám vám teda zrkadlo, v ktormo sa budete môcť zbadať - stačí si otvoriť - www.postoveholuby.sk/oznamy/aktuality. Opätovne sa v ňom asi budú nepríjemne cítiť tie isté OZ, ktoré mali problémy aj v minulosti a iba taká maličkosť ohľadom funkcionárov z východu Slovenska - až na OZ Poprad, kde prekonávajú istú krízu je úloha na 100 % splnená. Čím to je ???
Milan Lenárth (02.03.2010, 21:14)
Milan, zatiaľ som to v oznamoch nenašiel
Milan Blahovský (02.03.2010, 21:22)
Skopíruj si link a spusť.
Milan Blahovský (02.03.2010, 22:03)
OZ D.Pole v poriadku, až na ten formát použitého tlačivá.
Tibor Balogh (03.03.2010, 07:18)
Dobry den....Prečo SZ nezverejní lajdakov, aby sme vedeli o ktore OZ sa jedna...
Tibor Balogh (03.03.2010, 07:57)
Prepač Milan už som to našiel, ale v niektorých evidenciach vidím nezrovnalosti. niektore oblasti tam dali zlé počty chovaných holubov, mne sa nejako nezda že by každý v OZ choval po 30 holubov..
Milan Blahovský (03.03.2010, 08:39)
Tibor, údaj o počte holubov je v týchto evidenciach asi najmenej dôležitý, dáva aký taký obraz o stavoch chovov chovateľov. Kde sú evidencie povedzme vášho OZ ???
Tibor Balogh (03.03.2010, 08:54)
Vieš Milan mame nový výbor a super funcionarov OZ......ale som napočítal 13 OZ čo ešte nepodali evidenciu. A toto sa opakuje každy rok. A ked nebudú nejaké sancie tak sa to nezlepší. ! ! ! !
Alexander Hlavatý (03.03.2010, 09:38)
Pre pána Balogha a Blahovského. Nový výbor OZ môže mať aj najsuper funkcionárov ak dostane evidencie od ZO 28.2. o 20.00hod. Evidencie jednotlivých ZO boli osobne doručené 1.3. o 7.00hod. Elektronicky budú odoslané zajtra. Ak chce niekto kritizovať druhých nech sa najskôr pozre na seba a opýta sa sám seba čo dobré pre chovatelstvo urobil! (Nemyslím tým pána Blahovského)
Milan Blahovský (03.03.2010, 10:16)
Pán Hlavatý neberte to osobne a ak máte vážny dôvod pre nedodržanie termínu, dá sa to seriózne oznámiť a vec je vybavená. Sme možno v tejto veci u koreňa problému, ktorí si nechceli mnohí priznať a to, že činnosť Zväzu začína dole a na jej kvalite je postavené OZ a následne SZ. Prezídium sa môže aj roztrhať ak niektoré veci sú brané na ľahkú váhu, bez pocitu zodpovednosti. Pokiaľ by bol oznam o termíne uvedený na poslednú chvíľu, tak sa môžu zodpovedajúce sa zložky cítiť občas bezmocné, ale ak je niekomu problém zosúladiť stav členskej základne a dať ho do patričnej podoby počas mesiaca február tak to je na zamyslenie ( a to nemyslím iba na vaše OZ p.Hlavatý). Zvolil som možno nepríjemný spôsob verejnej kontroly, ale iná možnosť zavedenie istej formy poriadku v našich kruhoch ma nenapadla a snáď to pomôže k istému napredovaniu a za pochopenie vám vopred ďakujem.
Rastislav Vincenty (03.03.2010, 10:23)
Ahoj Milan, vieš dobre, že som s tebou kamarát... ale....u nás sa sťažovali ľudia, že nové tlačivo, ktoré sa objavilo na internete až....cca 10 Februára, čo už bolo po termíne rozposlania napr. aj v našej ZO a museli sme znovu zvolať schôdzu a znovu vypracovať zoznam aj s číslami, kedže tam bola doplnená nová kolonka-číslo chovateľa. .! Aj ty si musíš uvedomiť, že napr. my OZ-Košice, sme mali tieto záležitosti na kluby rozposlané už skôr! Ja som ti v elektronickej forme posielal 10 ZO a na nete je ich iba 4! Viem, že to bolo v inej podobe a urobím ti to dnes do takej podoby, ako chceš ty resp. prizídium! Ale do budúcna ťa chcem poprosiť, aby to bolo dané na net skôr, nie 2 týždne pred termínom. Musíš, si to uvedomiť aj ty, že to bolo tak.... Ale ľudia boli nahnevaný, keď som im dal nové tlačivo, že oni kašlú na to.... Treba to dať v predstihu....!!!!! S pozdravom
Milan Blahovský (03.03.2010, 10:45)
Rasťo, máš pravdu, niekomu je aj 18 dní málo, resp. nemá čas na opravu či prepis údajov z formátu word do excel. Údaje za OZ Košice som dostal odscanované z formátu word a po našej dohode som to bral za informatívny, ktorý časom doladíš. Na web som teda dal to čo sa dalo spracovať, teda v excel podobe. Ľudia nech na to nekašlú, ale nech si nájdu čas to doladiť. Na to netreba zvolávať ešte raz schôdzu, stačí to dať prepísať povedzme aj žiakovi ôsmej triedy...Čísla chovateľov sú k dispozícii u výpočtárov OZ a dajú sa odtiaľ ľahko získať. Pokiaľ by sa to neujednotilo, dochádzali by ešte dodnes evidencie písané prepisovačkou, niekedy aj nečitateľné.
Rastislav Vincenty (03.03.2010, 11:43)
Milan, tu nejde o mňa, dobre vieš, že ja ti to urobím za 5 min., ale máme ZO-...nechcem menovať, ktoré to píšu ešte perom a sú zaostalé a nemajú ani mail ani...iné elektronické formy.... No a teba sa hovorí, keď ti to žiaci píšu....chi chi..., ale v niektorých kluboch je to hrúza-strach..., veď to dobre vieš a starú generáciu už neprevychováš.... to mi ver....! No a niekomu nevysvetlíš, že je nové tlačivo...., keď už má vypísané to staré!!! Nevadí, vieme čo a ako do budúcna, dnes poobede sa ti to budem snažiť urobiť, keď nie, tak zajtra doobeda!!!! PS: prosím ťa napíš mi na mail, kedy sa bude konať stretnutie KDTVR! Lebo do konca mesiaca plány treba poslať, a doplniť regióny. Dík S pozdravom rasťo
Milan Blahovský (03.03.2010, 11:58)
Najvyšší čas na obmenu tých čo to nestihajú...., nemyslím tým vekovo starších. Mail ti ide.
Ľubomír Hovančík (03.03.2010, 14:15)
A je to tu. Som zvedavý a teším sa na ďalšie skutočnosti, ktoré sa objavia počas roka. Lebo ....vieš a starú generáciu už neprevychováš.... to mi ver....!- napísal p.Vincenty. Problém je v tom že ak by sa našiel aj niekto v ZO čo by to mohol urobiť, z tej staršej generacie / funkcionári/ nie sú schopní otvoriť ústa a povedať " Prosím ťa tu maš vypisaný papier nemohol by si to urobiť, lebo ja s tým počitačom to tak akosi neviem." Ale musel by otvoriť ústa. Čo sa týka mňa ani prosím by nemusel hovoriť. Rok čo rok je tá činnosť na ZO, OZ.... stále sa opakujúca, tak neviem prečo tolerujeme prehrešky previnilcom. Či opäť budeme brať ohľad na tých ostatných chovateľov, ktorí za to nemôžu?????? Ešte som sa doteraz nestretol ani s tým, že by sa z CHPH nehovoriac o niektorých zo špičkových CHPH opytal funkcianára: "počuvaj to máme poslané potrebné doklady???" Všetci sú spokojní, lebo nikto za to nie je nijak potrestaný, nikto svojim spôsobom ani za nič nezodpovedá. Ale mudrovať. špekulovať to vedia mnohí, len aby si im nevytýkal ich vlastné nedostatky. Viem o čom píšem.
Zdeňek Adamík (03.03.2010, 15:15)
Svatá pravda - moja řeč. No a navíc, to podzimní řešení neřešení, také nese své ovoce. (Proč my, když oni ne?).
Milan Klačan (03.03.2010, 18:56)
Pán Adamík Vy ste to vystihli: " JAKÝ PÁN TAKÝ KRÁM "!
Igor Barbírik (04.03.2010, 07:12)
pan Balogh v OZ ktoré zaniklo ste mali lepší výbor ?
Tibor Balogh (04.03.2010, 07:46)
Ahoj Milan. Pozrel som evid. OZ Nitra a chýba tam v evid.ZO Ivanka pri Nitre.
Tibor Balogh (04.03.2010, 08:30)
Pán Barbirík tam sme mali taký istý ako tu, ani lepší ani horší ! !
Milan Blahovský (04.03.2010, 08:35)
Vďaka za upozornenie, pozriem na to, či som ich pri skladaní do spoločnej zostavy nevynechal.
Igor Barbírik (04.03.2010, 08:55)
Tibor preto ste sa rozpadli? a ked vieš dobre narábat s počitačom prečo ste ZO Nové Zamky poslali Śanovy zostavy napísane na srtoji a nie velektronickej forme.
Milan Blahovský (04.03.2010, 09:01)
Dnes prišli evidencie z Čadce a z Topoľčian, zvyšok sa ešte asi nedostal k internetu...
Tibor Balogh (04.03.2010, 09:29)
Vieš Igor nič ve zlom len diskutujeme a každy ma svoj nazor, ale aj oblast by mala napomenút ZO čky na dodržanie termínov...neni to dobra vizitka pre OZ Šurany ale ani pre ostatné OZ ktoré musí SZ upozornít na dodržanie termínov..
Milan Lenárth (04.03.2010, 12:41)
Milan, v našej evidencii chýba ešte ZO Zázrivá, daj to tam, ďakujem Milan
Igor Barbírik (04.03.2010, 13:26)
Tibor nevháp to zle ale ty si sa teraz otočil nesprávnym smerom a poukázal na vybor OZ oblast ich upozornila najprv si treba zistit gde sa stala chyba
Tibor Balogh (05.03.2010, 17:41)
Milan dokedy bude trpiet SZ tie nedodané evidencie???????
Milan Blahovský (05.03.2010, 18:18)
Milan nie je SZ, Tibor. Postupne dochádzajú evidencie , len Bratislave ( kde minulý rok šli ako švaj.hodinky) Terchovej, Komárnu + Kys. Nové Mestu (u oboch pomaly klasika) a čo ma prekvapuje tak aj v Trenčíne ešte asi neodvírili výpočtovú techniku a nie je čím vyplniť a zaslať pár tabuliek.
Tibor Balogh (05.03.2010, 18:45)
Super výklad.......
Milan Blahovský (05.03.2010, 18:50)
Iný nemám, čo mám napísať, že na to s... ????
Ľubomír Hovančík (05.03.2010, 20:14)
Ak sa vo firme niečo "pokazí", alebo nedá sa vyriešiť na nižšom stupni posunie sa akosi hore, a tam by mal Najvyšší rozhodnúť. Náš najvyšší by mal byť prezident. Nie??? To čo sa deje u nás mi pripadá ako hra "čierny peter" akurút, že ten "peter" neostane nikomu v rukách. Napadla ma taká myšlienka : Na akú tému by sme diskutovali, alebo ako by to fungovalo, keď by si všetky ZO-čky následne OZ-ky splnili povinosti načas???????? Osobne mi to pripadá už ako humorná relácia, len aby sme sa zasmiali. Dám vám hadanku : "Aký dátum je 28.02.2010 ???" odpoveď : " niektorý deň v mesiaci marec!!!!!" P.S. Najlepšia sranda na tom je, že keď si tento článok teraz tam hore prečíta Kapo, opäť, či naďalej bude nahnevaný na vojakov. Ak tomu niekto z vás nerozumie nech sa ani nepýta ako som to myslel.
Peter Grék (05.03.2010, 20:47)
Mňa by zaujímalo ešte aj to, či tieto OZ (a možno aj iné) zaplatili členské v stanovenej lehote. Lebo potom to dostáva ešte ďaľší rozmer. [%sig%]
Milan Blahovský (31.03.2010, 19:43)
Do uplynutia termínu zaslania pretekových plánov ostáva niečo vyše 4 hodín. Žeby funkcionári OZ Sereď chystali pre nás nejaký prvoaprílový žartík na zajtrajší deň ????
Tibor Balogh (01.04.2010, 08:47)
Čau Milan...a čo Levice a Komarno????
Milan Blahovský (01.04.2010, 19:35)
Prvoaprílový žart sa nekonal ( zatiaľ), funkcionári OZ Sereď asi pletú korbáče alebo zháňajú kraslice....Levice a Komárno to majú v poriadku, chyba bola v nastavení cesty k súborm ( prelinkovanie)
Milan Lenárth (01.04.2010, 20:10)
Milan, pozri aj Fiľakovo nejde.
Milan Blahovský (01.04.2010, 22:35)
Opravené, dík za reklamáciu, čudujem sa že si to "vlastní" nevšimli.
Milan Blahovský (02.04.2010, 13:11)
Konštatujem, že k dnešnému dňu sú dodané komplet plány OZ. Nebolo to na jedničku, ale zlepšujeme sa. Úspešnú sezónu 2010.
Milan Blahovský (19.04.2010, 21:10)
Máme tesne pred ostrým štartom pretekovej sezóny a trocha som sa pohral ešte s predloženými pretekovými plánmi. Ponúkam teda prehľad pretekov v jednotlivé víkendové dni a konštatujem, že v niektorých prípadoch došlo k zlým uvedeniam dňov štartu, čo je najviac zaražajúce je to aj v prípade NP z Gothy či Oostende. Asi došlo k pochybeniam a preto ešte včas upozorňujem na potrebu opravy si nielen týchto údajov. V niektorých dňoch je zaujímavé stretnutie viacerých OZ na spoločnom mieste a predpokladám, že aj štarty budú spoločné, ale ako to u nás býva bude sa opäť kalkulovať ktro pustí skôr a kto počká.... Všetkým funkcionárom prajem čo najmenej nedostatkov v práci a včasné plnenie si potrebných termínov.
Martin Polovka (19.04.2010, 21:46)
Prehľad pretekov-kvalitná práca- vďaka
Zdeňek Adamík (20.04.2010, 08:25)
Ahoj Milane, vždy si na ty "společné starty" vzpomenu v zimě při výstavách a společných akcích. Tam jsou všichni "mistři světa", všude mají nejlepší holuby a nejtěžší konkurenci. Ale když příjde na možnost společných startů, tak jsou všichni, až na pár výjimek, "posraní až za ušima": "Ti nám to stáhnou dolů!", "Ti nám to vytáhnou nahoru" a podobně. Proč se bojí, když mají nejlepší holuby a nejtěžší konkurenci, vždyť právě ti jejich holubi, pokud jsou jejich vyhlášení pravdou, by naopak měli přetáhnout holuby konkurence do směru jejich letu, že?
Milan Blahovský (20.04.2010, 08:55)
Na ťahu sú vaši štartéri resp. Zväz,ktorý im určil smernicu činnosti. Naši niektorí "majstri" budú ako píšeš čoskoro po.......a budú sa snažiť oddialiť štarty svojich OZ na iný čas, otázka vystane koľko štartov bude robiť štartér ak sa tam zíde 5 tvrdohlavých OZ ? Tipujem, že 5, teda aspoň 2 hodiny....Kto bude ten prvý a kto ten posledný ? Ešte sa ospravedlňujem OZ Žilina za chýbajúce preteky, akosi im ich OZ zo súborov vypadal. Večer bude súbor doladený.
Zdeňek Adamík (20.04.2010, 10:10)
No, tak startér či komisař (nevím kdo tento stupidní název vymyslel, ale budiž) se dohodne se startéry v OZ. Pokud se dohodnou že start je s ohledem na vývoj počasí možný, tak uvědomí řidiče a průvodce, že se bude startovat třeba v 06:30 na znamení píšťalky. V 06:30 zapíská. Kdo odstartuje, tomu potvrdí následně po prohlídce zoobusu protokol a ostatní budou mít smůlu. Sedne na kolo nebo do auta a odjede. No a PP je jasný, že? Jo ještě málem bych zapomněl: nikde jsem se nedočetl zda poplatek za start vybere před startem nebo potom. To těch více jak 30 hlav co to schválilo asi nepovažovalo za nutné uzákonit nebo je to spíše ani nenapadlo.
Ján Melichárek (20.04.2010, 10:52)
Tak ako v inom športe....či je to cyklistika ap. je to nad slnko jasné.. Nebudeme si robiť zase nové DF na túto tému..že... a nebudeme ani čakať než dájaká tá nekalosť vypláve na povrch ,ale sa budeme pýtať na príčiny priamo štartérov....................... Snáď z etickeho hľadiska nie je proti srsti nikomu,že štarter dostane peniaze na mieste štartu a je zároveň najvyšou hlavou ktorá rozhoduje o časeštartu a nie ,že sa bude hýbať časom štartu na dialku. www.zahorak.sk
Peter Matalík (20.04.2010, 16:03)
Tak ,tak Zdeňku!Len som zvedavý,čo ukáže skutočnosť!
Vladimír Sudor (20.04.2010, 18:31)
Na VZ som upozornil na tento problém a navrhol som ,aby sme všetky OZ,ktoré sa na jednom vypúšťacom mieste stretneme,vypustili všetci spoločne a pri dnešnej výpočtovej technike,aby sme urobili spoločné výsledky. Bolo mi odpovedané,že nemôžem prinútiť OZ ku spoločnému vypúšťaniu a nakoniec sa o tom nedalo ani hlasovať.:o( [%sig%]
Zdeňek Adamík (20.04.2010, 19:39)
A ani to není v zápisnici, že by cenzůra?
Jozef Kasan (20.04.2010, 19:40)
Ja si myslím, že štartér je na to, aby bol zárukou bezproblémového štartu na mieste a urobil kontrolu zablombovania auta atď. a nie aby rozhodoval za OZ kedy bude štart. Aj ked si myslím, že to budú fundovaní štartéri, verím viac vlastným, ktorí sedia pri internete od večera do rána a dajú pokyn na štart, prípadne holuby stiahnuť bližšie alebo až domov. Ktorý štartér v ČR by v prípade špatného počasia rozhodol, aby sa holuby zobrali domov? Aby bolo jasné ja som jednoznačne za spoločné štarty. Chcel by som ale vidieť, ako sa kompetentní štartéri za OZ dohodnú v prípade nepriaznivého počasia keď budú na štarte 4 OZ a jeden bude chcieť čakať so štartom a druhý povie štartovať. Čo v takom prípade. [%sig%]
Peter Matalík (20.04.2010, 20:06)
Čo ak bude ideálne počasie na štarte aj počas preteku ?
Zdeňek Adamík (20.04.2010, 20:38)
Tyto pochybnosti jsou samozřejmě s ohledem na zkušennosti a slovanskou opakuji slovanskou ne slovenskou mentalitu zřejmé. Všechno se dělá naser mater, všude se ponechávají skuliny, aby se dalo všechno ojebat. Technické vybavení startérů - komisařů v místě startu mizerné, jedině když si vezmou vlastní kameru a noot book, ale kolik jich to udělá, a proč? V FCI jakési snahy byly a snad i jsou, ale věkové složení vedení téměř podobné jako u nás, tak snad v tom pořádek neudělá nikdo a že je ho potřeba to ukázaly v celé nahotě sezony minulé. Jedině snad Němci do jisté míry pro regulérnost startů dělají co se dá. Vím, že si na jejich startéry některé OS-ky stěžovaly, možná oprávněně, možná i ne. Protože nejsme na pořádek zvyklí ... Také jsem vloni nutil jednoho německého startéra, aby vstal o hodinu dříve, že tak chceme startovat, protože se od západu bude nasouvat fronta. Odmítl mi to a když jsem mu ráno po páté volal, aby ani nevstával, že máme poruchu auta, řekla mi jeho žena, že si to rozmyslel a už tam odjel na kole. Myslel jsem že studem ten mobil rozkousnu. Tak i my jim někdy děláme problémy...

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené