II. MORAVSKÝ OPEN ZÁVOD MORAVY

Ing.Stanislav Matuška (03.03.2010, 11:26)
Minulý týden jsem měl dva telefonické hovory týkající se II. Moravského Open závodu holoubat z Bochova. Oba dva hovory měly jedno společné. Tím byla otázka, zda mohou zařadit tento závod do plánu své oblasti, když Bochov není uveden v seznamu oficiálních startovacích míst. Moje odpověď byla v obou případech stejná. Závod Bochov si do svých plánů zařaďte. Moje úloha nyní spočívá v tom, abych dostal Bochov na seznam startovacích míst, aby se startér stal držitelem speciálního potvrzovacího razítka. V pátek, dne 26.2. 2010, jsem v Toužimi navštívil loňského startéra a 1.Mistra OS Karlovy Vary 2009, pana Jana Svobodu. Ten je ochoten odstartovat závod i letos, 27.9. 2010. Nemůže však do Bochova z Toužimi dojíždět vícekrát v roce, protože je majitelem obchodu a není tedy tak docela pánem svého času. Pevně věřím, že Bochov se uskuteční. Jde o optimálně umístěnou trať ve vztahu k poloze Moravy a příhraničních slovenských oblastí. O úspěchu rozhoduje vždy kvalita uspořádání závodu a TRADICE. Obojí mne značně motivuje a vůči účastníkům zavazuje. LETU ZDAR !!!
Zdeňek Adamík (03.03.2010, 12:04)
Všechny termíny, dané Prezidiem pro potvrzení startérů už proběhly! Tak v tom nedělej zase bordel. Času bylo dost. A navíc, jednoúčelový startér NEMŮŽE BÝT UZNÁN! Diskriminace do našeho sportu-koníčka nepatří.
Ing.Stanislav Matuška (05.03.2010, 01:54)
Nerad, ale tentokrát musím přenést diskusi na Vaše stránky, protože se týká případných slovenských účastníků závodu Bochov. Další vývoj lze sledovat na www.ecoteam.cz odkaz DISKUSE: ....................................................................................................................... Zdeňku, ty se jednou z těch všech termínů asi zblázníš. Já osobně jsem se ale např. v těch termínech jako startér Šternberka přihlásil. Možná ti nemusím nijak zvlášť zdůrazňovat, že mělo být všechno zorganizováno trošku jinak a někým jiným, ale..... to všechno mně utvrdilo v tom, že nesmím nikomu věřit i kdyby to byl ředitel planety. Nyní, když tak o tom všem přemýšlím, tak nevím, zda v tom nebyl určitý záměr. Přesto několik poznámek k tvým projevům: - Bordel v ničem nedělám!!! Budu zkrátka usilovat o to, aby byl Bochov startovacím místem. Nechceš přece tvrdit, že ti zveřejnění budou doživotními startéry. Tento seznam bude samozřejmě neustále aktualizován. Myslím si, že zabít určitou trať více jak půl roku předem kvůli "bílým límečkům" je blbost. Startovací razítka budou udělována a odnímána v neustálém procesu. Snad nám jde především o regulérnost startu. A bez razítka se startovat nedá. - Funkci jednoúčelového startéra nikdo nevytváří. Pouze jsem popsal okolnosti. Příště tedy nebudu až tak otevřený. Vidím, že otevřenost není ceněna, ba právě naopak. Poučení pro příště. - Bochov se startem v Karlových Varech není Bochovem. U starých holubů je 15 kilometrů prkotina, u holoubat asi také, ale jde o vhodnost samotného startovacího místa. Bochov leží totiž nad Karlovými Vary a do "Varů" se pak jede oněch 15 km stále z kopce dolů. Znám to dobře, protože jsem ve "Varech" sloužil jako voják a do Bochova jezdíval ztřežit muniční sklad. Ostatně jsem vše důkladně probíral na Karlovarské juniorce konané minulý víkend v Královském Poříčí. Hovořil jsem i s Honzou Kraftem a s dalšími. - Já se nepotřebuji za něco schovávat, Zdeňku. Vždy jsem si nesl svoji kůži hrdě na trh a mnohokrát jsem se i spálil, to nepopírám. Spálím se možná i nyní, ale mně to nevadí. Vymyslel jsem Bochov, zorganizoval jsem Bochov a budu bojovat za Bochov. Na nikoho se nebudu s ničím obracet, nikdo mně stejně nepomůže. Samozřejmě s čestnou výjimkou pana Karla Klemense. Zcela závěrem se zeptám. Komu takové diskuse slouží? Holubářství? To určitě ne. Ti vychytralejší do diskusí nezasahují, já diskusi používám v nejnutnějších případech ke sdělením a reakci vidíte výše. Dění a chování v našich řadách jde od deseti k pěti. Dříve chovatelé podobné aktivity vítali, ale nyní jsem si musel vyslechnout úvahy kolik to ten Matuška na (bezziskovém) I. Bochovu vlastně vydělal, v II. Bochovu se schovávám za tradici..... A nejvíce mně zaráží, že v obou případech se kritici prvního ročníku ani nezúčastnili. Můj táta si podobných situací užil za minulého režimu dost a dost. Když byl volán na OV KSČ na podrby, vždy si neodpustil, poznámku: "K nám s důvěrou, domů s pláčem" a dodával "Psí hlas do nebe nevolá" a tak nějak se s nepřízní osudu vždy vyrovnal. Lidská závist a nepřejícnost jsou ale mnohem a mnohem horší, než povídání na OV. I holubaření bylo v tu dobu lidsky lepší. Otevřené možnosti vedou sice lidstvo kupředu, ale z lidí se stávají líté a lstivé šelmy. No, nějak to již doklepu.
Peter Matalík (05.03.2010, 08:35)
Tie danné štartovacie miesta pol roka dopredu podľa mňa tiež nebolo šťastné riešenie.Áno som za zníženie vypušťacích miest,ale citlivo po vzájomnej konzultácii.Nastávajú situácie,že pre 5 km pri zmene vyp.miesta sa susedné OZ nedojednajú na spoločnom štarte!Je to škoda.Aj takéto veci treba brať v úvahu.Čo sa týka Bochova .Stando,ako si už písal na Tvojom diskusnom fóre.Ak nebude schválené vyp.miesto,urobíš ho ako komerčný pretek a je to vybavené.Podstatá tohto preteku je v niečom inom,ako v koef./Dajme tomu príprava na test.JAR/.Aj mi máme tento rok v pláne podobný pretek spolu s OZ Sp.N.Ves/Litomyšl cca300-350 km/.Dúfam,že sa nám to po nevydarených predchadzajúcich sezónach podarí.
Ota Waldhauser (05.03.2010, 12:24)
V první řadě došlo již v obou našich státech k něčemu dobrému,dát startovací místa a tím ujednotit plány pro každou OS na perspektivu delšího programu naších závodních letů. Plány po úpravách jsou jasné, aktivní záměr chovatele prosazovat něco co neprošlo, je jen jeho soukromí. Něco dát v platnost a hned to zase porušovat, se mě osobně nezamlouvá, myslím si že není na škodu,když se najdou chovatelé př. p.Adamík,Blahovský a další kteří dokáží trochu dálé vidět a rozpoznat náš holubářský svět. Tím že něco napíší pomohou naší budoucnosti, jsem rád že se nikde nesrývají a vážím si jejich projevů. Pokud by jsme tito chovatelé neměli, nebyla by u nás demokracie ale cirkus.
Pavel Ostrolucký (05.03.2010, 12:45)
Pán Ing. Matuška má vo svojom príspevku úplnú pravdu. On nič neporušuje a on už pri prvom ročníku Bochova predsa písal, že bude konať aj ďalšie ročníky a predsa minuločný pretek sa vydaril alebo niekomu nie ? Neviem prečo teda v Čechách uvedená dedinka nefiguruje ako štartovacie miesto. Myslím si, že v Čechách vznikajú dva prúdy chovateľov a to jedni, ktorí chcú pre chovateľov niečo dobré urobiť a druhá skupina kriklúňov, ktorí len kritizujú a hádžu druhým rôzne prekážky pod nohy. Tu nejde vôbec o pečiatku a o to či je štartér ochotný odštartovať či už normálny pretek, alebo komerčák, ale o závistlákov, ktorí tomu skrátka bránia - lebo oni v živote nijaké úspechy asi nedosiahli.
Zdeňek Adamík (05.03.2010, 13:20)
Pane Ostrolucký, tak nějak se mi zdá, že jste ve svém příspěvku jak my říkáme "střelil kozla". Meritem věci není organizace či závod sám, ale pokud jste dával trochu pozor, tak při hledání startérů od poloviny loňského roku se nenašel NIKDO, kdo by byl ochoten z Bochova holuby či holoubata startovat! A to i přes prodloužení termínu do poloviny února letošního roku! To znamená. že Oblastní sdružení, která odtud s daleko větší tradicí a úspěchy startovala své závody, disciplinovaně hledala a hledají startovací místa , která jsou na Oficiálním seznamu vydaným Prezidiem ČMS CHPH. Jen pan Matuška si jaksi usmyslel, že on odtud závod uspořádá, neboť je to tradice (2.závod). Nic proti tomu ať uspořádá, ale ať neslibuje za ŘV MSS, že si ho některá oblastní sdružení mohou Bochov zařadit do závodního plánu se všemi důsledky i výhodami, které z toho vyplývají. K tomu není oprávněný, tedy kompetentní. Je možné, že jeho dobrý úmysl, aby se tento závod stal závodem celomoravským se nesetkal u některých lidí s pozitivním ohlasem, a to je i dle mého názoru škoda. Ale co už s tím, že? Třeba příští rok se PR podaří lépe a stane se tak. Nicméně pro rok letošní je třeba vycházet z dané situace a závod zrealizovat třeba za podmínek loňského roku. Nic víc a nic míň!
Pavel Ostrolucký (05.03.2010, 13:46)
Ak budete hľahať p. Adamík výhovorky tohoto typu, tak sa kľudne môže stať, že niektoré OZ nebudú už vôbec vypúšťať holuby z územia Čiech, ale sa posunú na JUH na Rakúsko, Švajčiarsko a na SEVER na Poľsko, lebo je úbohé ak Vaše prezídium schválilo len tie vypúšťacie miesta čo sú na internete - verte mi je to na hanbu celých Čiech!!!
Milan Blahovský (05.03.2010, 14:10)
Pavel, k schváleniu miesta štartu bolo potrebné vytvoriť aktivitu z dvoch strán a nie iba z jednej ( teda OZ ). Pokiaľ sa niekde nenachádza chovateľ, ktorý má ochotu nedeľňajšie rána venovať štartovaniu holubov, čo mnohokrát pri zlom vývoji počasia nie je vôbec závidenia hodné, keď s nimi funkcionári OZ a niekedy aj chovatelia ( teraz keď sú verejne známi, asi budú ešte viac zneužívať ich tel.čísla) manipulovali podľa vývoja počasia nad ich hlavami niekedy aj na vzdialenosť cez 300 km. Vtedy by si určite nechcel byť v ich koži. A možno aj to bol dôvod prečo sa vzdali pomoci pri štartoch a oželejú tých 100 či 200 Kč za cenu pokojnej nedele a ďalších dní. A keď si myslíš, že to v Rakúsku či Poľsku alebo dokonca vo Švajčiarsku ( o čom max. pochybujem aby tam niekto išiel púšťať holuby) bude tak ideálne, nech sa páči , treba skúsiť...
Osobne tieto kroky výkonných orgánov v Českej republike schvaľujem, pretože nemôžme do nekonečna tolerovať vypustenie holubov bez účasti štartérov, potvrdenia zo staníc PHM či hypermarketov vo fiktívnom čase. Myslím si, že tých štartovacích miest je aj tak príliš veľa a opäť sa uvoľnila uzda koňom, ktorí sa bránia spoločným vypúšťaniam pod kontrolou, po čom sme volali v závere minulého roka. To je dôvod prečo sú opatrenia aké sú. Do "Bochovov" môžte ísť púšťať koľko chcete, len nečakajte že vám to bude platiť pre súťaže nad rámec komerčných pretekov.
Zdeňek Adamík (05.03.2010, 14:15)
Bylo by jistě dobré, kdybyste toto napsal Německému svazu. A to odkud podle Vás budete v budoucnu vypouštět je jen a jen vaše věc. Přeju vám v tomto směru hodně úspěchů se sháněním startérů v Rakousku a případně v hornatém Švýcarsku. A pokud chcete mluvit o ostudě, no nevím, možná, ale jsem toho názoru, že si nemáme co vyčítat. Možná jste lepší v lovu na podvodníky, možná jich ale u vás bylo v minulosti i více....
Pavel Ostrolucký (05.03.2010, 14:39)
Milan celkom sme sa zhodli - pečítaj si môj článok na diskusii u Ing. Matušku v čase 14,O4 hod. a Tvoj je 14,10 v DF. Ja nechcem letieť Bochov - ja som zastal len to, že bol pretek dopredu jeden rok avizovaný organizátorom. Nechcem letieť ani Rakúsko ani Švajčiarsko, Poľsko sa lieta ale bežne, len som poukázal na to, že tých vypúšťacích miest - teda schválených je strašne málo - možno časom k nim niečo pribudne a bude to len na prospech veci a celého holubárskeho športu. Pán Adamík tie Vaše sprosté reči o podvodníkoch by ste si už mohli nechať, neviem čo tým myslíte, ale aj Vy by ste si mali doladiť tie kilometre - hlavne u jedného slávneho chovateľa z Vašej OS, ktorý vidí všetkých okolo seba, len do vlastného hniezda si nenasere !!!
Zdeňek Adamík (05.03.2010, 15:53)
Pane Ostrolucký vy jste hanlivě označil celé Čechy! Měl jsem Vás za to snad pochválit? A pokud máte důkazy o nějakých divných kilometrech v naší OS Zlín, tak sem s nimi! Pokud nemáte, tak toho nechte! A ani nevím o kterého "slavného chovatele" by se mohlo jednat u nás v OS je totiž špičkových chovatelů poměrně dost.
Marek Hnilicka (06.03.2010, 10:09)
Pane Ostrolucký, a co jste tedy dělali 1/2 roku??? Věděli jste v SK, co se tady chystá. Stačilo vyvinout jen minimální aktivitu, kontaktovat chovatele v okolí místa, kde jste chtěli startovat a toho poprosit o to zdali by se stal startérem, zaměřil a popsal místo. Ale zatím jak se zdá jste stále v zimním spánku. Mě kontaktovali 4SK a 2CZ OS a o toto mě požádali. Věnoval jsem čas a vzal svoje auto a v čase volna jsme ještě s jedním chovatelem vyrazili na okružní jízdu po okolí a hledali to nejlepší místo - vybrali jsme dvě. Já je zaměřil, nafotil a popsal klady a zápory jednoho a druhého. Vše jsem pak odeslal na ČMSCHPH. Ted se ty dvě místa zredukují jen na jedno a je to. Ale co pak mohl čuchat starý startér z Bochova že by měl nahlásit Bochov jako oficialní vypouštěcí místo? Nikdo se mu neozval, tak se na to v...., i já bych to tak udělal. Tak tady prosím nemelte nesmyslné kecy, že je to na hanbu celých Čech. Másličko je totiž jen na vaší straně. V Německu udělali taky takový seznam a nemůžeme proti němu ani pípnou, prostě se podřídíme. Věřte že v Čechách a i na Moravě potřebujeme startéry v DV častěji jak vy. Je zde nastaven systém a tak to je. No a jestli se vám nelíběj vypouštěcí místa u nás, tak se třeba otočte o 180° na východ
Zdeněk Dohnal (06.03.2010, 12:13)
Vážený pane Ostrolucký, abychom si udělali trochu pořádek v závodě Bochov - holoubata. Silně pochybuji o tom, že chovatelé z Čech závidí tento závod p.Matuškovi, protože on sám chovatele z Čech dopředu vyřadil z účasti tím, že stanovil minimální vzdálenost na holubník, což jen málokterý chovatel z Čech může splňovat. Pokud se týká startérů v České republice, bohužel místo Bochov mezi startovacími místy není a proto nemůže být závod z tohoto místa oficielně zařazen do vyhodnocování OS. Už jednou je ve startech závodů potřeba udělat pořádek a to zejména ve směru k některým vaším OZ, jejichž problémy se na diskuzním forů řeší od září 2009. Když tedy prezidium ČMSCHPH rozhodlo o startovacích místech a pověřených startérech, každá OS měla možnost dle svého uvážení navrhnout startéry a startovací místa ve svém regionu, v současné době je v České republice 85 startovacích míst, což na rozlohu ČR je více než dostačující. Např. Francie, která je několikráte větší než naše republika má pouze 72 startovacích míst, které schválilo Ministerstvo zemědělství Francouzské republiky, pod něhož chovatelé PH spadají, a nikdo ani Belgický nebo Holandský svaz si nedovolil o tomto diskutovat. Taktéž v Čechách a na Moravě, když v roce 2008 bylo rozhodnuto Německým svazem, že zde bude z 1000 startovacích míst pouze 250, nikdo z našich OS o tom nediskutoval a provedl si korektury startovacích míst podle dodaného seznamu. Jediný kdo má problémy je část Slovenska, nechápu, ale proč. Vždyť pro Vás toto musí být velká výhoda, mít fundovaného startéra, přesné souřadnice místa vypuštění (startovací místo ) a osobu, která řádně doloží start vašich holubů. Jestliže v OS Karlovy Vary se pro startovací místo Bochov na rok 2010 nenašel startér a přítel Svoboda nechce dojždět z Toužimi 14 km startovat holubi, musí se i chovatel jako je ing. Matuška s tímto smířit a event. uspořádat pouze komerční závod a ne závod, který by byl vyhodnocován v OS. Proto v tomto bodě plně souhlasím s př. Adamíkem, že je potřeba udělat pořádek ve startech a v tomto duchu nadále pokračovat. A pro pana Dvořáka, už by jste se měl nad svojí diskuzí a svými názory trochu zamyslet. Holubařím 40 let a nikdy jsem od Vás kontrétně neslyšel rozumný názor na závody, činnost ZO,OS, nebo vedení svazu. Z.D.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené