Vízia r. 2020 ?

Oldrich Savara (05.03.2010, 18:39)
K navodeniu tejto témy ma inšpiroval bod č.7 : Zasadanie prezídia. ( zlá situácia v prestupoch medzi ZO resp. OZ CHPH ) Riešenie je dané ak sa dodržia stanovy " Zväzu " ! Bohužiaľ sme sa v OZ CHPH Pezinok presvedčili, že to nefunguje. Objasním postupnosť. V roku 2008 z našej OZ CHPH odstúpila jedna ZO a to z dôvodu, že odmietla inak schválený pretekový plán OZ z "MAĎARSKA". V r.2009 teda rok nato, od nás odstúpila ďaľšia ZO z dôvodu, že sa nepoletí z " MAĎARSKA " . Navonok nepochopitelné ale skutočné. Tu niekde sa núka otázka, prečo jedna ZO odišla pre schválený pretekový plán a druhá ZO odišla pre neschválený plán? Sám odpoveď nepoznám. Naporúdzi - nasnadě môže byť skutočnosť, že chovatelia očakávajú väčšiu voľnosť bez obmedzovania. Je pravdou, že ani v živote to nefunguje tak, že kde som sa narodil tam aj musím žiť. Je pochopitelné, že sa istá forma zachovať musí ale uprimne povedané, zatiaľ sme nenašli takú aby každému vyhovovala. Teraz k meritu veci : Väčšina z nás vie, že v susedných štátoch sa vo víkendoch organizuje viacej pretekov v jednej kategórii a chovateľ sa môže zúčastniť pretekov u iných usporiadateľov. U nás je takáto možnosť ťažko realizovatelná z dôvodov : malé kapacitné možnosti usporiadateľa pre iných ako vlastných členov, nevyskúšané zoradenie účastníkov do výpočtových zoskupení pre " MS " - VS podľa súradníc a tak ďaľej. To, že sa takto v iných štátoch súťaží,je dôsledkom vyspelosti a dlhoročných skúseností. Na Sovensku môže byť pre niečo podobné problémom dopriať iným lepší výsledok a možno i tradícia zaužívaného spôsobu vyhodnotenia majstrovských súťaží. Zdá sa mi ako by sme sa báli prijať zmeny zažitého. V čase keď som pracoval v pretekovej komisii SZ CHPH som sa snažil presadiť zostavenie - zoradenie chovateľov do výcvikových stredísk podľa súradníc a pozrime sa, trvalo to takmer desať rokov než bežné vo svete platí aj na Slovensku.( Výpočet preteku pre holubíce bude, nebude ? ) Na margo predošlého odstavca sa konečne dostávam k " Vízii 2020" Predpokladám,že v úvode som predostrel možnú situáciu ako dôvod prestupov. A teraz záverečné otázky. Čo sa stane ak preteky a je jedno či z juhu,severu,západu alebo východu budú otvorené u usporiadateľa v zmysle ním vydaných propozícií ? Môže v dnešnej dobe " nesvárov " nastať volný pohyb členov u rôzných usporiadateľov ? Možno áno vo " Vízii 2020 " ak nám to potrvá ďaľších desať rokov.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené