kauza Senica

Igor Barbírik (26.03.2010, 10:55)
Páni funkcionári z OZ Senica za svoje priestupki-povody,potrstaný noboli ale svojim členom za ich názory a nesuhlas s dianím v OZ už rozdávajú 5000 ..vé pokuty,není to paradox toto sa nedialo ani za socializmu !!
Zdeňek Adamík (26.03.2010, 12:18)
Pokud si s tím neporadí Prezidum, tak asi to bude třeba řešit jinou cestou. Snažit se potrestat člověka jenž pouze uplatnil svá lidská práva je výsměchem společnosti, dále krácením jeho práv dle ZLPS a to je na žalobu. A pokud je pravdou, jak jsem někde slyšel, že při "projednávání přestupku" použili inkvizitoři odposlouchací - nahrávací zařízení, bez toho aniž by dotyčného požádali o souhlas, tak je to na další žalobu. Trapné a současně smutné. To jsou ty konce, když se záležitost neřeší transparentně a včas!
Milan Lenárth (26.03.2010, 12:57)
5 000 eur, alebo čo, preto som navrhol vyškrtnúť peňažný trest, ktorý sa do disc. poriadku snažia doplniť na 300 eur na VZ v sobotu,je to veľká hlúposť v demokracii si nemôcť povedať čo chcem a ak mám pravdu byť takto trestaný. Zvážil by som slová p. Adamíka a ak naše stanovy korenšpondujú so stanovami, tak by som podal žalobu. A čo tých 800 eur, za stánky na výstave ako to tam písal nejaký funkcionár , to je v poriadku.
Milan Lenárth (26.03.2010, 13:39)
Pardon chcel som napísať ak stanovy korenšpondujú zo zákonmi.
Igor Barbírik (26.03.2010, 15:48)
Pán Lenárt máte pravdu plne svami suhlasím,a naviac si myslím že celé naše prezýdium je skorumpované verzus Chytil -a teraz sa pýtam všetkých aj mne dáte pokutu ako pánovy Melichárkovy?? len preto že nikto povie svoj názor a myslí si že má pravdu? toto už není demokracia ani socializmus ale anarchyja bohatých Preto si myslím že na valnom zhromaždení by malo byt odvolané celé prezídyum a zvolené nové
Ján Melichárek (11.04.2010, 11:53)
Autor: Ján Melichárek (178.41.22.---) Dátum: 11.04.10 11:51 Ján Melichárek, Šajdíkove Humence 93 PSČ 906 07 Oblastné združenie chovateľov poštových holubov SENICA Ing. Peter Chytil Slnečná 948 908 48 Kopčany ODVOLANIE proti disciplinárnemu trestu. Podľa § 7 Práva členov ods. 5. Obhajovať svoje práva všetkými prostriedkami, ktoré mu umožňujú tieto stanovy alebo iné platné právne normy, ktoré upravujú prácu a život zväzu. Podľa § 8 Povinnosti člena ods. 2. Je povinný chrániť dobré meno zväzu, jeho orgánov i členov. Podávam odvolanie proti disciplinárnemu trestu (bez udania čísla) zo dňa 24.2.2010 ktorý vydal výbor OZ SZ CHPH SENICA zo dňa 24.2.2010 v Kopčanoch ktorý podľa § 1 neposkytuje základné normy právneho dokumentu a preto nenadobudol právnu moc (je neplatný). Disciplinárny trest ktorý upravuje podľa § 1 Všeobecné ustanovenia bod 2. Podľa § 27 Stanov SZ CHPH vydáva Valné zhromaždenie ako vykonávací predpis, tento disciplinárny poriadok. Odôvodnenie: Disciplinárny trest neobsahuje základné formálne náležitosti, ktoré podľa zákona č. 67/1971 Zb. Správneho poriadku v znení neskorších predpisov má obsahovať rozhodnutie správneho orgánu. Vôbec v rámci „rozhodnutia“ – disciplinárneho trestu nie je uvedené poučenie o odvolaní a taktiež nebol v rámci celého tohto konania dodržaný procesný postup orgánu, ktorý disciplinárny trest vydal, či už z hľadiska disciplinárneho poriadku alebo Správneho poriadku. Disciplinárny orgán vôbec nespísal s mojou osobou zápisnicu v rámci disciplinárneho konania, pričom použil proti mojej vôli zvukové zariadenie, na ktoré nahrávali moju výpoveď, pričom o tejto skutočnosti ma vôbec nepoučili a taktiež som disciplinárnemu orgánu nedal k nahratiu zvukového záznamu svoj súhlas. Nie som si vôbec vedomý toho, že by som sa dopustil disciplinárneho previnenia, nakoľko som na internetovom fóre publikoval len svoje názory, čo mi umožňuje i Ústava Slovenskej republiky v čl. 24 ods. 1, citujem: „Sloboda myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery sa zaručujú. Toto právo zahŕňa aj možnosť zmeniť náboženské vyznanie alebo vieru. Každý má právo byť bez náboženského vyznania. Každý má právo verejne prejavovať svoje zmýšľanie.“ Disciplinárny trest považujem za účelový, tendenčný a umelo vykonštruovaný. Vzhľadom na vyššie uvedené žiadam preto, aby výbor Oblastného združenia chovateľov poštových holubov Senica prehodnotil uvedené odvolanie, a zrušil ho v plnom rozsahu. V Šajdíkových Humencoch 16.3.2010 Ján MELICHÁREK
Jozef Daníšek (11.04.2010, 16:43)
Pozdravujem pán Lenarth. V právnom štáte musia každé "STANOVY" korešpondovať s platnými zákonmi štátu.Ináč by to bol právny paškvil.To platí aj o stanovách vydaných SZCHPH .Vrcholom arogancie moci je však tá skutočnosť,že na umlčanie oprávnených kritikov sa tu vynášajú súdy,vyrábajú sa tajne nahrávky,čo už hraničí s trestným činom. A ukážkou stupídnosti sú dokonca peňažné tresty.Zase si pomôžem starým príslovím "Ryba smrdí od hlavy".A to teda poriadne.
Zdeňek Adamík (11.04.2010, 17:07)
Prosím vás už se nad tím trochu zamyslete. Copak jste si nevšimli nebo to nechcete vidět, že jste dodnes prováděli změny Základních dokumentů a neměli je schválené MV SR, tudíž nebyly platné!?! Co z toho pramení: veškeré úkony prováděné v "souladu se změnami" nejsou platnými. No a hlavního takovéhoto administrátora si zvolíte do čela Disciplinárního senátu. My zíráme, vy zíráte ....
Jozef Daníšek (11.04.2010, 21:13)
Plne s Vami súhlasím pán Adamik.Ale nedá mi len tak na okraj sa spýtať,aké peňažné tresty by si zaslúžili kompetentní za takéto vedenie SZCHPH. A to sa nevzťahuje iba na predsedu,ale na celé vedenie.A zasa si musím pomôcť príslovím mojej starej mamy. "Aký rozum,taká robota".
Jozef Cuboň (12.04.2010, 07:53)
Vina za tento stav je na nás všetkých organizovaných členoch. Nie sme schopní problém začať riešiť odspodu od ZO, cez OZ. Ak by sme boli schopní sa s tým vysporiadať, už dávno by problém neexistoval. Stačilo jednoducho delegátom na VZ uložiť, aby trvali na zvolaní mimoriadného zjazdu a tento aby poslal celé Prezídium tam kde patrí. Namiesto toho sa všetci tvárime, že sa nás to netýka a drvivá väčšina členov sa bojí svoj názor vôbec vysloviť, ja sa im ani nečudujem najmä po tom, ako dopadol p. Melichárek. Už sme sa dostatočne presvedčili. že problém sa sám zhora nevyrieši.
Zdeňek Adamík (12.04.2010, 13:18)
Pan Melichárek, ještě nijak nedopadl; v řádném termínu se odvolal a uváděné argumenty jsou věcné a právně relevantní. Teď je jen otázkou, zda "druhá strana" dodržela termíny a postup v reakci na toto odvolání. Snad by nám tu mohl pan Melichárek napsat, zda už obdržel vyjádření a jaké razítko pošty (s jakým datumem) na tomto sdělení nalezl. No a podle toho se zařídí. Možností má dostatek.
Ján Melichárek (12.04.2010, 19:54)
Dobrý večer Páni z Moravy a Slovenska ... ...nie som nijako prekvapený ,že výbor OZ Senica nevie ako takúto situáciu riešiť a už vôbec nie aby ma vyrozumeli. To znamená žiadna odpoveď ani razítko sa nekoná. Z vlastnej iniciatívy vyrozumiem Prezidenta SZ CHPH Ing. Juraj Kureka a Presedu disciplinárneho senátu Vladimíra Šišku aby nedošlo ku skresľovaniu informácií a prepošlem im zoskenované obdržané dokumenty. www.zahorak.sk
Zdeňek Adamík (12.04.2010, 20:08)
Já bych to nedělal, protože ke zkreslení informací už pravděpodobně došlo, viz některé disk. příspěvky, jak ze starých časů, na jednání VZ. Povinnost je na někom jiném, a pokud ji v termínu nesplnil, je teď na řadě nadřízený orgán aby to s nimi dle Svazových dokumentů dořešil.
Ján Melichárek (12.04.2010, 20:50)
Obávam sa aby na nadriadený stupeň nedošla len časť dokumentácie a ostatné sa akože......... STRATILI
Zdeňek Adamík (12.04.2010, 20:57)
No je to v tomto ohledu Vaše věc. Ale nedodržování Základní listiny práv a svobod by mělo být věcí nás všech. A to dříve, než to skončí tam, kde to nikoho asi netěší...
Ján Melichárek (12.04.2010, 21:53)
Verme,že sa veci dajú do pohybu a bude jestvovat ,,právo" tam kde bude treba a lepšie sa dýchať holubárom, holubárskemu športu aj ľuďom ktorí doteraz urobili pre tento šport DOSŤ i keď sú vekom mladí ale činmi veľkí...však mi dajú za pravdu Peter Ľubo Milan Igor no proste všetci Tí čo tocítia tak ako píšu seba do toho nepočítam ja som len vojak a nie biznismen www.zahorak.sk

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené