Nácviky poštových holubov

Ivan Oravec (05.04.2010, 08:05)
Nácviky poštových holubov už začali (západné slovenko) aktuálne foto na web. stránke OZ Trnava aký máte názor ,nieje to priskoro ?
Zdeňek Adamík (05.04.2010, 08:29)
Asi je to brzo, ale alespoň se mi vrátila tento víkend 3 ztracená holoubata, dokonce 2 i s čipy.
Ján Melichárek (05.04.2010, 10:36)
Samozrejme že je to skoro lentu dole na juhu už nevedia ako tie holuby schladit .Je vidiet aj to že forma forma to ešte nieje len volné poletovanie. Ja to konkrétne robím ako ochranu pred dravcom a je to na dennom poriadku ,že mne alebo p.Salvetovi denne jeden padol- minimalne prišiel potrhaný. Preto krátky nácvik z roviny ako štart a do 30 minút letu tj.vdušnou čiarou asi 25km je optimum na začiatok sezony . No proste žiadne extrémy. Vážimsi holubov ktoré som dochoval ,no nie pre jastrába. www.zahorak.sk
Ján Melichárek (05.04.2010, 10:44)
Zo skúseností z dnešných dní by ste sa divili koľko holubov priletuje s tými mojimi a naopak kolko holubov má problémy sa zorientovať po zimnej prestávke ..keď neboli pustené od10.10.2009 U mňa je to nutnosť ak chcem ísť do závodnej sezony aspoň s s20 -timi kusmi
Zdeňek Adamík (05.04.2010, 11:48)
Ale jistě věřím tomu a to tu nemáme až zas tak hluboké lesy. Mám to od holubníku na kraj Vizovické vrchoviny vzdušnou čarou hodně daleko asi 300 m. A dravci ke mně když to na jaře po šesti měsících uzavření pustím lítají jako do bufetu.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené