Oostende a Brusel - organizácia

Ján Bučo (26.04.2010, 21:10)
Zdravím Vás priatelia, Rád by som sa vyjadril k informácii uvedenej na internetovej stránke SZ CHPH. Je tu napísané, že počty holubov na Oostende a Brusel je potrebné nahlásiť na Zväz. Ide mi hlavne o chovateľov na východe Slovenska a o členov MDKS, ktorí sú organizovaní v OZ, ktoré si Oostende nedali do oblastných plánov. Práve týchto ľudí totiž mätie spôsob nahlasovania holubov a mnohí mi dnes telefonovali, že ak už raz nahlásili holuby nám, či musia ešte duplicitne hlásiť holuby aj na Zväz. Rád by som všetkých upokojil a vyzval, najmä východniarov a členov MDKS, pokiaľ ste nehlásili holuby v rámci svojich oblastí, nahlasujte prosím holuby svojim regionálnym koordinátorom. Apeloval na mňa najmä p. Matalík ako koordinátor pre východné Slovensko. Holuby mu môžete hlásiť telefonicky na čísle: 0907158728. Pevne verím, že čoskoro sa objaví aj informácia zo zdrojov SZCHPH ohľadom dopravy. Ján Bučo predseda MDKS +421907847774 janbuco@gmail.com www.longdistance.wz.cz
Jozef Toporcer (27.04.2010, 12:39)
Vie už niekto kde sa bude nasadzovať Brusel v ramci SEMK klubu či bude nas. stred. aj na vychode , neviem sa to nikde dočítať!!!
Ján Bučo (27.04.2010, 13:22)
Pokiaľ mám správne informásie, pre holuby, ktoré budú súťažiť s krúžkami 55M bude jedno nasadzovacie stredisko kde budú holuby chovateľov spolu s terminálmi zvezené organizovane. Ostatné holuby členov SZ CHPH a MDKS, prípadne SEMK, ktoré nie sú označené krúžkami 55M bude povolené nasadzovať v deklarovaných nasadzovacích strediskách MDKS, prípadne strediskách vytvorených SZ CHPH. Avšak pokiaľ napríklad chovateľ nasadzuje jedno družstvo kde sú 3 holuby 55M a dva s obyčajným krúžkom, všetky svoje holuby prinesie so sebou na miesto kde sa budú košovať holuby 55M. Predpokladané stredisko košovania holubov 55M je zatiaľ buď v Rosine alebo vo Veľkých Bierovciach. Záleží od toho ako sa vyjadria predstavitelia SEMK. Myslím, že aj ich stanovisko sa tu čoskoro objaví. Ján Bučo predseda MDKS
Jozef Toporcer (27.04.2010, 14:44)
Mne ide len oto že termin 30. 4. 010 sa bliži čas do poslania prihlašky a členskeho. Pokiaľ by malo byť iba jedno nas. stred. na juho zapade tak do toho nejdem, kto sa bude tam tepať taku diaľku. Nechapem prečo by 1 nas. stred. nemohlo byť trebars v BREZOVICI alebo v SP. Podhradi, odrádza to chovateľov o kupu kružkov M55 Zdravim!
Milan Blahovský (27.04.2010, 14:57)
Jozef, pred rokom sa nasadzovalo na SDT v Sp.Podhradí a efekt ? Z OZ SNV tam prišli až na posledný pretek Š.Zeleňák a V.Vernarský.Aktívne sa počas sezóny zapojili iba Bilek a Štieber.Ja som nasadil-Berlin -ročné,Kiel,Bremy. Kde boli majstri DT ????? Ani sa nedivím, ak sa to presúva do Brezovice kde má sídlo DT základňa okolo P.Matalíka. Netreba tu písať o záujme o nejaké M55 krúžky, ked ich za tú dobu z nášho OZ brali iba J.Lesnický,Š.Zeleňák, V.Vernarský (Smižany),V.Mulik a jeden rok aj D.Duľa a váš predseda. Ja som ich bral každý rok. Ten kto má vážny záujem o DT a pôžitok z nich si nájde cestu do nasadzovacieho strediska a je jedno či to bude na juhu , západe alebo východe. Inak mi to pripadá ako mlátenie prázdnej slamy. Skoro si niekde na západe budú myslieť, že vám niekto bráni v chove a súťažení DT holubov...........
KDTVR letí preteky o ceny s krúžkami VR98 a zaujímalo by ma koľko krúžkov odkúpila vaša ZO či ty osobne ( ak to nie je tajomstvo).
Ján Bučo (27.04.2010, 16:27)
Priatelia, ide len o nasadzovanie na preteky Brusel. A ako som už povedal, pôjde o organizovaný zvoz. Prítomnosť chovateľa teda nie je nutná. No a samozrejme všetky ostatné preteky sa budú nasadzovať v nasadzovacom stredisku v Brezovici. Teda aj holuby 55M. Zahoďme emócie. Malo by nám ísť o to aby sme tieto preteky dostali do širšieho povedomia a podporili ich ak máme záujem sa ich zúčastniť. Ide predsa o najväčšie podujatie svojho druhu v Európe. Myslím, že pomerne ústretovým krokom bolo minuloročné zriadenie nasadzovacích stredísk aj na východe Slovenska. To, že tento rok nefungujú neznamená, že sme východ odpísali. Dali si len ročnú pauzu. Sami dobre vieme, že minuloročná sezóna bola veľmi ťažká a to nielen pre východ. Tento rok je to možno trochu zredukované, ale o rok počítam s tým, že dlhotratiarska sila východniarov a tradícia v podobných pretekoch sa ukáže a Vy opäť nastúpite do vlaku v plnej sile. Považoval by som absolútne zrušenie nasadzovania na východe tento rok za obrovský krok späť a za osobnú prehru. A nakoniec, okrem Bruselu máme ešte ďalšie tri zaujímavé preteky. Ján Bučo
Štefan Nochta (28.04.2010, 07:00)
Zdravím Vás, maratónci, môj názor k vytvoreniu nasadzovacieho strediska na BRUSEL je ten, že NS by sa malo vytvoriť tam, kde bude najväčší počet prihlásených holubov na tento pretek a tým by sa vyvrátili všetky dohady o tom, že NS sa vytvorilo z protekčného hľadiska- a tiež by to malo logiku a nemusela by chodiť "hora k mohamedovi, ale mohamed by šiel k hore". Letu Zdar!
Ján Bučo (28.04.2010, 09:20)
Presne takto to vidím aj ja. Má to naozaj logiku. A predpokladám, že čoskoro sa táto informácia už objaví aj medzi širokou chovateľskou verejnosťou. Ján Bučo
Jozef Toporcer (28.04.2010, 13:46)
Milane mna nezaujíma MDKS ani som sa tam nenahlásil ja sa chcem zučastniť preteku Brusel o automobil už mi to raz nevišlo pred 3rokmi lebo z vychodu tam nedaval nikto a ja si nemôžem dovoliť isť sam to by bolo pre mna pridrahe nasadzovanie vyzera to tak že aj toho roku sa Bruselu nezučastním z tých istých dôvodov ako pred tromi rokmi. Organizatori SEMK klubu by si mali uvedomiť že ked chcu si udržať respektyve rozširiť člensku zakladnu tak je nevyhnutne to nas. stred. zriadiť aj na východe krajiny hlavne na pretek Brusel o automobil som si istý že zaujem o krúžky M55by sa podstatne zvýšil asi nam príliš nedôveruju ked to nechcu spraviť Ked sa toho roku spojili SEMK a MDKS pri spoločnom zbere a vypušťani holubov už som si myslel že mi nič nestojí v ceste zučastniť sa preteku Brusel o automobil bohu žiaľ môžem dalej snívať. Hlavne je že sme sa zapadniarom poskladali na to auto aj ked možno iba na rezervu v kufri ale vychodniari sa nom voziť nebudu zdravim!!!!
Ján Bučo (28.04.2010, 16:14)
Milí priatelia z východu Slovenska. Teraz už mi ostáva len jediné. Povedať Vám aby ste viac apelovali na výbor SEMK, prípadne aby ste ako členská základňa boli aktívnejší. Keby minulý rok MDKS nezaložilo nasadzovacie stredisko na východe, o žiadnom košovaní by sa u Vás tento rok ani nechyrovalo a nadšenci by osobným autom naďalej zvážali holuby do Žiliny ako tomu bolo v minulosti. Buďte preto aktívnejší, zúčastňujte sa valných hromád a aktívne žite s dianím v klube nielen v roku keď sa letí o auto. Myslím, že potom Vás každý bude akceptovať. Náš klub, teda MDKS na východ nezanevrel ani tento rok, napriek slabšiemu záujmu Vám podávame pomocnú ruku aj keď v podstate pre mnohých sme len prípravkou na vstup do SEMK. Ale nám to nevadí a razíme si svoje názory a chceme prenikať čo najďalej aby sme pokryli zberom v budúcnosti celé Slovensko. Aj keď musím priznať, že je to práca nesmierne ťažká a ako som si nedávno vypočul, aj tak sme vraj len spolok tých čo im to neletí v oblastiach. Keby vraj prišli medzi nás poriadni chovatelia, videli by sme. Keby som bol blbec, urazil by som sa. Cez takéto bludy sa ale prenášam s nadhľadom a budem naďalej bojovať za zivditeľnenie a propagáciu tratí cez noc všade kde to len pôjde. Ján Bučo predseda MDKS

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené